Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Majestic-12 [Bot]
a0647f0c5dd7162ab9e208a47bfff6c2
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
a0647f0c5dd7162ab9e208a47bfff6c2
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Manuskrypt Voynicha Napisane: sobota, 11 sie 2012, 11:29
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Jest to znana księga zapisana obustronnie pismem ręcznym, nieznanym nikomu. Dodatkowo umieszczone są w tej książce rysunki, wykresy. Pismo jest niezrozumiałe. Manuskrypt ów nabył w 1912 roku od jezuitów z Włoch, antykwarysta i kolekcjoner polskiego pochodzenia, niejaki Wilfred Voynich.
Manuskrypt poddawany jest cały czas badaniom. Pracują nad nim kryptolodzy, historycy, lingwiści.

Więcej o tym manuskrypcie przeczytać można tu:

Mój skromny blog:
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: czwartek, 14 lis 2013, 19:43
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Na pewno większość z was oglądała film Polańskiego "Dziewiąte wrota", o rynku sprzedaży zakazanych książek związanych z okultyzmem. Fajny film, ale czy historia jest prawdziwa?

Ostatnio w Niemczech rozszyfrowano zakodowany rękopis pochodzący z XVIII wieku. Naukowcy z Biblioteki Uniwersyteckiej w Kassel rozszyfrowali tekst dot. zaklęć, czarów, a także opis wielu duchów, które dzięki odpowiednim mantrom udzielają pomocy np. w gromadzeniu ziemskich skarbów, takich jak złoto i srebro. Pojawia się tam także; metody wyleczenia chorób, opisy aniołów i archaniołów, a także imię Jezusa Chrystusa.

Wg naukowców autor należał do tajnego stowarzyszenia, jak masoni i różokrzyżowcy, gdyż rękopis opisuje zainteresowania alchemią, magią i skarbami. Ideologiczna podstawa różokrzyżowców odnosi się do nauki magii, astrologii, kabały i Teozofii. Znakiem rozpoznawczym tego ruchu jest pozłacany krzyż i róża. Róża jest symbolem duszy. Złoty Krzyż to symbol człowieka, który został poddany duchowemu oczyszczeniu.
W księdze magii jednak nie ma żadnego pisemnego lub symbolicznego na to dowodu. Dlatego dokładne pochodzenie rękopisu pozostaje tajemnicą.

p.s Ciekawe, czy te zaklęcia działają... :D

http://www.welt.de/wissenschaft/article ... sselt.html
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: czwartek, 14 lis 2013, 23:17
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: czwartek, 14 lis 2013, 23:37
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zaklęcia nie działają, bo działać nie mogą:-)
Jakiś tam ciąg słów (a nawet i rytualnych gestów) nie znaczy NIC. Zero, null.

Wszystko zależy od tego, jakie intencje przypisujemy słowom, działaniom.

Szacunek
Wędrowiec
Ps. A sprawa Manuskryptu Voynicha fascynująca. Nie ma w tym niczego nadprzyrodzonego, ale zagwozdka przecudna.

Sorrow is better than joy.
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: czwartek, 14 lis 2013, 23:53
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 00:25
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Heh:-)
No bo wiesz - jeśli ktoś robi latarnię z dyni na Samhain z wiarą, że przywołuje w ten sposób mroczne moce, no to je jakoś tam przywoła. Zapewne nie w sensie takim, że demony się zjawią et cetera - ale w mrok się zanurzy, na psychice se uszczerbek zrobi.
A jeśli ktoś jeno się tym bawi - luzik, klimat, lajtowe, popkulturowe nastroje - no to i nic złego się nie wydarzy.

Intencje się liczą. Jak ktoś sobie wmówi, że przywoła Szatana poprzez jedzenie żelków, to go przywoła ciamkając żelki.
Nietzsche (osobiście za nim nie przepadam) powiedział: "Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na ciebie".

Serdeczności
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 02:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 08:52
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Ja widzę, że sporo osób łącznie z mną ma tu podobne doświadczenia - niestety.

Sokrates
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 09:01
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Ciekawe... ile z nas tutaj miało do czynienia z tą "drugą ciemną stroną". Do tej pory naliczyłam 5 osób, Argon, Wędrowiec, Szczygils, SirAzgar, ja. Z tym, że ja nigdy się nie bawiłam w magię, te "kontakty" mam od dziecka i są jakby mi "dane".
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 17:25
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Dolicz jeszcze mnie do tej grupy. Wstyd się przyznać ale niestety zaczynałam z ciekawości, a potem było jak u Was. Na szczęście w porę się o pamiętałam.

Mój skromny blog:
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 17:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: piątek, 15 lis 2013, 20:59
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Ze złem w wersji nadnaturalnej nie miałem kontaktu, choć pamiętam że w podstawówce koledzy bawili się w wywoływanie duchów; natomiast ludzi w których coś siedziało niedobrego, już spotykałem. Bardziej się boję tych drugich.

Co do manuskryptu - podejrzewam ze to zapis wizji mistycznych zapisany językiem z wizji. Hildegarda wymyśliła w ten sposób swój własny język. John Dee stworzył enohiański, a nawet alfabet, ale dokładna analiza wykazała że mimo udziwnień, alfabet to zniekształcone zapożyczenia z greki i pisma runicznego, większość tekstów z wizji nie ma żadnego tłumaczenia, składnia języka jest taka sama jak angielskiego a zdania nie są spójne. Prawdopodobnie by to raczej zapis glosolalii.
To by mogło tłumaczyć pewne zawiłości manuskryptu - jeśli kod zapisu nie był utrzymywany sztywno i przypadkowo zmieniał się, to trudno będzie znaleźć ogólną zasadę.

Bywa i tak...
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: środa, 4 gru 2013, 17:37
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Kolejna ciekawostka.

To odnaleziony przez Grupę Archeologicznego Maidstone w rzymskim folwarku East Farleigh rękopis, zawierająca 14 nazwisk osób, na które wg ekspertów, miały być rzucone czary i zaklęcia. Wielkość 6cm x 10cm i grubości 1 mm.
Jeśli nazywałeś sie kiedyś Sacratus, Constitutus lub Memorianus i miałeś pecha w czasach rzymskich, archeolodzy odkryli, jaka może być tego przyczyna.

Dr Roger Tomlin, wykładowca starożytnej historii w Wolfson College w Oksfordzie, spędził cztery dni badając ten zwój. Uważa, że ​​został utworzony w trzecim wieku naszej ery. "Listy z nazwiskami są dość często spotykane na zwojach," powiedział. Podobne zwoje znajdowano także w Niemczech, zawierały listę wrogów. Rzymianie byli pierwszymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii, którzy umieli czytać i pisać. Oznacza to, że rękopis jest jednym z najwcześniejszych dokumentów pisanych.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-19267181
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: wtorek, 17 gru 2013, 18:28
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Mój skromny blog:
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: niedziela, 9 paź 2016, 23:21
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0
Ja raczej przychylam się do teorii, że manusktypt jest fejkiem, napisanym dla kawału zbiorem nic nie znaczących symboli i rysunków roślin, które nie istnieją. Wszystko jest wymysłem genialnego człowieka, acz jednak kawalarza.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Manuskrypt Voynicha Napisane: niedziela, 16 paź 2016, 14:10
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Fejk, moze i fejk, ale w czasach jak powstal, to jakis 15 wiek albo wczesniej, papier byl bardzo drogi, a ksiegi przykuwano lancuchem do sciany, tak drogie byly, a mozna bylo kupic za to wies z ludzmi i z trzoda. Komus by sie chcialo w tamtych latach takie cos falszowac dla zabawy?

The truth is out there
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Tajemnice Historii