Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
4c4c84d7990f6e3c8ff5992091dcaaba
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
4c4c84d7990f6e3c8ff5992091dcaaba
Strona 1 z 3 [ Posty: 87 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 11:53
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
Według książki która obecnie czytam : "Zakazana archeologia" - ukryta historia człowieka, autorów M.Cremo i R. Thompson, jest wiele dowodów świadczących o tym, że człowiek ma o wiele starsza historie niż oficjalnie uznaje to nauka. Według teorii Darwina, najwcześniejsze humanoidy na ziemi żyły ok. 4 mln lat temu, były to australopiteki. Z nich w drodze ewolucji powstał Homo habil is, dalej Homo erectus, potem Homo Sapiens i na końcu Homo Sapiens Sapiens czyli współczesny człowiek. Ale jest wiele odstępstw od tych teorii które to próbują właśnie udowodnić autorzy owej książki, gdyż w głębszych pokładach ziemi niż te sprzed 4 mln lat znajdowane są różnego rodzaju przedmioty będące dziełem już człowieka rozumnego, odciski stóp, ślady działalności na kościach dzikich zwierząt, no i oczywiście szkielety ludzkie(pojedyncze). I nie można tu mówić o pomyłkach kilku milionów lat. Datowanie tych przedmiotów niestety plasuje sie na dziesiątki milionów lat a nawet setki. Istnieje wiele dowodów na to że człowiek mógł już żyć w erze dinozaurów, i to nie przed 60 mln laty a nawet dalej. Dowodem na to jest szkielet człowieka znaleziony w pokładach ziemi datowanej na 280 do 300 mln lat. To jest szok !!! Niestety wszystkie te przykłady są odrzucane przez naukę i traktowane jako anomalię lub określa sie to oszustwem. Niestety wśród archeologów, jak podaje ta książka, jest podobnie jak wśród polityków. Ci którzy pierwsi coś znaleźli co buduję współczesną teorię ewolucji mają za to różne zaszczyty, pieniądze, sławę. Taką grupę ludzi prezentuje niewielka liczba archeologów, gdyż rzadko udaje się coś znaleźć cennego. Oni można powiedzieć trzymają władzę. Natomiast pozostali naukowcy , a jest to większa część, gdy coś znajdą co nie pasuje do ogólnego kanonu, są od razu przesiewani, zbywani, ich odkrycia nic nie wnoszą i są traktowane jak anomalie. A są to takie odkrycia jak pisałem wcześniej. Kilka przykładów takich odkryć :
1. Francja, Saint-Jean de Livet - Odkryte w 1987r Metalowe rury w pokładach kredy - datowane na 65 do 144 mln lat.
2. USA, Oklahoma - Odkryty w 1971r Żelazny kubek - w pokładach karbonu datowany na 312 mln lat.
3. Szkocja, Kingoodie - odkryty w 1844r Żelazny gwoźdź w bloku skalnym, w pokładach Dewonu datowany na 360 -408 mln lat.
4. USA, Masasachusetts - Odkryty w 1852r Metaliczny wazonik, z pokładów Prekambru datowany na ponad 600 mln lat.
5. Południowa Afryka, Ottosdal - odkryta w 1982r Żłobiona metaliczna kula, z pokładów Prekambru datowana na 2 mld 800mln lat !!!!!!!! To jest prawdziwy szok ! Tu przypomnę, iż nasza Ziemia ma blisko 4,5 mld lat. Ciekawy artykuł można także przeczytać w majowym nr. miesięczniku Nieznany Świat. polecam także gorąco tą książkę !!!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 15:10
mrmarhol
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 29 maja 2019, 06:35

0
Możliwości są 3. Wszystkie wydają mi się prawdopodone. Jedna to taka, że naszą planetę zamieszkiwały wysoko rozwinięte cywilizacje, które a) zostały zniszczone w wyniku jakiegoś kataklizmu, b) opuściły naszą planetę. 2. o pozostałości po przedstawicielach obcych cywilizacji odwiedzających naszą planetę od milionów lat. 3. To co pisze OrzelB, a więc podróże w czasie.

Skąd tak naprawde wiemy, że nie jest to możliwe nawet teraz? Jednakże, jeżeli nawet jest, nie dowiemy się o tym jeszcze bardzo długo. To mogłaby być najstraszliwsza broń w rękach człowieka jakim jeszcze jesteśmy, nieodpowiedzialnego i niedojrzałego duchowo i emocjonalnie. Swoją drogą, możesz podać jakieś linki do informacji o tych odkryciach?

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 gru 2009, 17:05 przez mrmarhol, łącznie edytowano 1 raz
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 17:02
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Podróże w czasie przy braku zasad byłby masakrą dla ludzkości.... Ja stawiam na przodków na Marsie - Ziemia po prostu była kolejna do zamieszkania... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 20:57
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
Do "mrmarhol" - niestety nie znam zadnego linku odnoszącego sie do tych danych. To co wiem opiera sie tylko o ta książkę i o Nieznany Świat. Jeśli chodzi o twoje sugestie wyjaśniające pochodzenie tych artefaktów, to ja skłaniam sie do pierwszego punktu i podpunktów "a" i "b". Dlaczego tak myslę. Mianowicie łączy się to z opowiadaniami Semjase kontaktującej sie z Billym Meyerem. Opowiadała ona o losach naszej planety i o tym jakie tu były cywilizacje, o ich wojnach i ucieczkach. takich cywilizacji o ile pamiętam było kilka. Lecz wszystkie kroczyły zawsze złą drogą i doprowadzali do samowyniszczenia. Jeśli chodzi o nasza cywilizacje, to podobno rzeczywiście pierwszymi ludźmi byli Adam i Ewa stworzeni na podobieństwo "Bogów" czyli innej cywilizacji. pozdrawiam.

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 23:58
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Fakt.. Podróże w czasie czy nawet między galaktyczne bez jakichkolwiek zasad byłyby ewidentną masakrą.
Jak dla mnie Bóg stworzył wszystko co nas otacza i pewnie masę innych cywilizacji które poruszają się w kilku wymiarach jak i gęstościach. I szczerze mówiąc wali mnie totalnie kim on jest... Może być i z 37894578936 gęstości i być samą świadomością, mi to nie przeszkadza. Ważne, że natchnął życiem wiele planet, w tym Ziemię. A im później osiągniemy stan jedności jako rasa, tym później dowiemy się o reszcie życia we wszechświecie jak i o naszym pochodzeniu.

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 13:05
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0
Oczywiście nie można wykluczyć opcji wielocywilizacyjnej przeszłości naszej planety, ale czy nie byłoby na to więcej dowodów ? Z tego co pamiętam, to tymi artefaktami są jakieś kulki, które pochodzą niby sprzed 300 mln lat i szklane pustynie świadczące o nuklearnej katastrofie.
Jednak wydaje mi się, że ewolucja zachodzi bardzo gwałtownie, a nasze korzenie pochodzą gdzieś z kosmosu. Jednak nie utożsamiałbym tego z bogiem.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 14:36
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Polecam Audycje

Bandera Nautilusa-Zakazana Archeologia

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz
bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć
Karol Józef Wojtyła
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 14:44
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: środa, 9 gru 2009, 13:00
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: środa, 9 gru 2009, 16:03
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: środa, 9 gru 2009, 16:33
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
No to utożsamiamy z Bogiem = walerus
Czy nie utożsamiamy = Heruur
?
Mamy dać przepis na sukces - dlatego polemizujemy - a ja - jak już zauważyłeś 8-)
będę chciał Cię nawrócić... :D

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 12:28
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Oczywiście, jeżeli Ci się uda, to postawię Ci piwo, albo wino mszalne, tak po waszemu :D
Jednak ja będę się tylko bronił i poddawał pod krytykę i wątpliwości założenia wiary, a nie samą wiarę.
Ja nie będę Ciebie odciągał od Twojego boga, gdyż uważam, że do tego każdy musi sam dojść i sam podjąć decyzję. Ale suma-sumarum, jedziemy na jednym wózku, bo wiara nie opiera się na wiedzy, a wiedza na wierze.

Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 12:36
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 12:42
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Rozsądek ponad wiarę, czy wiara z rozsądkiem ?

Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 12:47
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 13:02
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: poniedziałek, 14 gru 2009, 01:10
rudy393
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0

Zapraszam na mojego bloga ;) http://cortexsite.bloog.pl/
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 17 gru 2009, 13:32
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 17 gru 2009, 14:56
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wszystko opiera się w 95% na wiedzy a reszta jest wiarą.

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 17 gru 2009, 16:55
evunja

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
człowiek który studiuje naukę, poznaje zasady bytu świata zaczyna pojmować że Bóg jest, a jak nie Bóg to jakaś inna Siła Wyższa (różne mogą być nazwy) która to wszystko trzyma w całości, żeby się nie rozpadło na kawałki.
Rozum i wiedza dają większą wiarę niż wiara sama z siebie.
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 17 gru 2009, 17:06
evunja

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Selfin
Czytając Twoje posty o BlueAngel333 sama zaczęłam zwracać uwagę na inne rzeczy też.
Otóż mój poprzedni post był 40 i 4 z kolei 8-)
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: czwartek, 17 gru 2009, 17:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: piątek, 18 gru 2009, 02:29
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 17:02
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Być może to prawda. Znaleziono przecież przedmioty które przeczą ogólnej historii ludzkości /czas powstania/. Być może ludzkość istniała kilka razy. Zastanawia mnie jednak fakt, jaką Bóg musi mieć cierpliwość że to wszystko musi znosić i ciągle dawać nam kolejną szansę...

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 18:40
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 21:49
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
właśnie o to mi chodzi. to całe zakłamanie świata. ja mam tego dość. coś musi jebnąć żeby to się zmieniło.
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 21:53
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 22:02
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
tylko czytając jakąś rzekomo naukową książkę popartą dowodami i opartą na niby powszechnej wiedzy elementarnej uczonej od wielu wielu lat może okazać się, że to co czytam i czego się uczę może być nieprawdą. to jest chore. czy pozostaje dosłownie wszystko nam brać nie na serio, z przymrużeniem oka, dystansem żeby przypadkiem sie nie rozczarować?
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 22:06
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zależy co rozumiesz przez "zakłamanie świata". Wiedzę ogólną czy teorie spiskowe ?

'SylaSS'
Re: Ukryta historia czlowieka. Napisane: niedziela, 20 gru 2009, 22:19
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
ale to się chyba łączy ze sobą.
Strona 1 z 3 [ Posty: 87 ]

*1 2 3 >