Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
546ca307cb74a84d5a9aa70a6197edfb
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
546ca307cb74a84d5a9aa70a6197edfb
Strona 3 z 5 [ Posty: 135 ]

*< 1 2 3 4 5 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 25 gru 2011, 20:23
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
Witam, bardzo podobnie wykonaną budowlą do wielkich piramid w Gizie jest kompleks w Ollantaytambo. Choć tu sama twierdza zbudowana także z ogromnych kamiennych bloków zdaje sie byc jeszcze bardziej niemożliwa do wykonania przez ludzi niż same piramidy. Obiekt leży w Peruwiańskich górach Andach na jednym ze szczytów o wysokości blisko 3000 m. n.p.m. Ogromne ściany twierdzy ułożone są z doskonale obrobionych, skalnych bloków, których ciężar jest szacowany na dziesiątki, a niektórych nawet na setki ton. Okazuja się one bardzo podobne do siebie i idealnie spasowane. Wszystkie ich bloki sprawiają wrażenie wypolerowanych. Chociaż kształt stykających sie krawędzi nie stanowi linia prosta, mimo to kamienie olbrzymy ściśle do siebie przylegają tak że nie można wetknąć między nie cieńkiego ostrza ! I te właśnie setki ogromnych, obrobionych i spasowanych ze sobą bloków znajduja sie na samej górze - szczycie stromych tarasów, na które ciężko wspiąć sie nawet bez obciążenia! Historycy twierdza , że ten obiekt wybudowali Inkowie tuz przed przybyciem Hiszpanów do Ameryki, ale czy aby na pewno jest to ich dzieło? Czy przy pomocy prymitywnych kamiennych narzędzi Inkascy rzemieślnicy mogli to osiągnąć? Według mnie i autora artukułu z NŚ, jest to niemozliwe. Ustalono że kamieniołomy z których dostarczano budulec mieści sie w kamieniołomie 800m niżej i odległym o 8 km drogi. Jeśli tak, to jak udało się dostarczyć material do kompleksu? Niby 800m to nie jest dużo, ale trzeba wziąść pod uwagę, ze cały kompleks leży prawie na wysokości 3 kilometrów, gdzie powietrze jest rozrzedzone i odczuwa sie niedostatek tlenu. Badacze twierdzą że Inkascy robotnicy ciagneli te bloki linami podkładając pod nie okrągłe kamienie lub drewniane walce. Trudno wyobrazić jednak sobie, by tym sposobem, po zboczu góry, którego nachylenie osiąga nawet 60 stopni (!!!) przemieszczano ważące nawet 100 i więcej ton kamienne olbrzymy. A włąsnie one stoja dumnie na szczycie twierdzy. Drewniane walce uległy by szybkiemu zmiażdzeniu a kamienie musiałyby być idealnie okrągłe a droga po której je toczono niezwykle równa. Na drodze stał jeszcze jeden mały problem, mianowicie rzeka Maya przez która trzeba było także przprawic sie ze 100 tonowymi blokami. Według autora artykułu w NŚ za sprawa budowli w Ollantayambo stoi inna cywilizacja niz Inków, o wiele starsza i posługujaca się techniką która wykorzystywała najnowsze technologie i precyzyjne maszyny. A Inkowie po prostu zaadaptowali ruiny tej twierdzy próbując ja rekonstruować, co z reszta widac po stsowaniu bardziej prymitywnej technologii. Według mojej oceny, zarówno kompleks w Ollantayambo jak i w Gizie może być dziełem tej samej technologii czy tej samej cywilizacji. A jeśli miał bym się odnieść do Piramid w Gizie, to powtarzając za programem " Odwieczne Tajemnice Świata" , jakie potężne muszą być fundamenty owych piramid, skoro przez tysiące lat ich istnienia praktycznie nie osiadają, a ich odchylenie od pionu jest znikome i wynosi ok. 0.5 cala? takie osiągnięcie jest nie wykonalne przy zastosowaniu współczesnej technologii, a co dopiero wtedy! Przy budowie amerykańskich wieżowców odchylenie 6 cali ustalono jako normę.

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Egipskie piramidy Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 14:12
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
A ja doszedłem do wniosku, że piramidy w Gizie odzwierciedlają swym układem nie Pas Oriona, tylko Głowę Orła.
W gwiazdozbiorze Orła część rysowana na mapach jako głowa, składa się z trzech gwiazd, najjaśniejsza pośrodku, obok ciemniejsza a po drugiej stronie jeszcze ciemniejsza, nieco odchylona od linii na której leża dwie tamte.
Taki układ odpowiada piramidom jeśli brać pod uwagę ich wysokość względną. Piramida Chefrena jest w prawdzie niższa od piramidy Cheopsa, ale stoi wyżej i jest pośrodku. Obok gwiazdozbioru rozciąga się droga mleczna, przedzielona ciemnym pasmem o wijącym kształcie, podobnym do Nilu obok piramid.

Bywa i tak...
Re: Egipskie piramidy Napisane: piątek, 27 sty 2012, 20:58
Nieistotne
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0

I będziesz im przewodzić by nie szukali odpowiedzi kim są.
I będziesz ich zwodzić by nigdy nie poznali swej prawdziwej mocy.
I będziesz ich straszyć by bali się śnić o świecie w jakim chcieliby żyć.
Re: Egipskie piramidy Napisane: piątek, 10 lut 2012, 19:29
czeslaw_warszawa

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 23 paź 2018, 19:33

0
Cześć,
Młody84, napisałeś, że odchylenie od pionu piramidy wynosi 0.5 cala, czy mógł byś mi wyjaśnić co to znaczy? W jaki sposób to zostało zmierzone ?

PS Czy ktoś może wie, czy na piramidzie jest jakaś "osnowa" jak to geodeci nazywają? Bowiem wyniki pomiarów tak dużego obiektu mogą być dość rozbieżne w zależności od przyjętych założeń ( lub niestety "oczekiwań" mierzącego). Jak mawiają architekci każde 3 punkty łączy prosta, pytanie tylko jak gruba :-)

"A teraz tylko gonitwa za szmalem
I nieprzespane noce w obawie o jutro
Ile jesteś wart od życia dostaniesz
Niepotrzebny bagaż zmartwień oraz smutków"
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 12 lut 2012, 12:40
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Egipskie piramidy Napisane: wtorek, 14 lut 2012, 20:28
czeslaw_warszawa

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):

0
Cześć, właśnie o ten "pomiar" mi chodzi. Jak budujemy pionową ścianę, to sprawa jest w pewnym sensie prosta (nie żeby zbudowanie pionowej ściany było rzeczą prostą )... bo ściana ma być pionowa, więc przy pomocy poziomicy lub obciążnika na sznurku (chyba prostsze i dokładniejsze urządzenie) możemy to zmierzyć. Problem zaczyna się kiedy ściana ma nie być pionowa, tylko skośna... No i jeszcze wielkość piramidy, jeżeli coś tak dużego chcemy zmierzyć z dokładnością do pół cala. Zmierzyć to w sumie nie problem, ale zmierzyć DOBRZE to już problem. Bok piramidy ma wg. wiki 230 m z hakiem ( każdy ma trochę inną długość ), to jest ~9055 cali. Wysokość to wg. wiki 138.6 m, czyli ~ 5460 cali, a my chcemy dokonać pomiaru z dokładnością pozwalającą wyłapać odchylenie od pionu 0.5 cala! Musimy więc dokonać pomiaru z dokładnością przynajmniej ~0.1 cala ( czyli około 2.5 mm ) by coś takiego wyłapać. A do tego przydała by się jakaś "osnowa" chyba, bo pomiar trzeba do czegoś bazować.
Czegoś takiego nie zrobi się raczej taśmą mierniczą czy sznurkiem, tu trzeba chyba jakiegoś sprzętu optycznego.

Re: Egipskie piramidy Napisane: czwartek, 16 lut 2012, 19:29
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 18 lut 2012, 12:06
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Z każdej wypowiedzi wynika że jednak nasza cywilizacja technologiczna nie jest pierwszą na tej planecie. A jezeli chodzi o budowle w Andach, sądzę że to jednak przybysze z innej planety i to planety na której jest niższe ciśnienie atmosferyczne niż na Ziemi i dlatego budowali to tam gdzie dla nich te ciśnienie powietrza było odpowiednie. A gdzie indziej to były budowle już ich potomków już dostosowanych do ciśnienia ziemskiego lub jako naśladownictwo .
Re: Egipskie piramidy Napisane: środa, 22 lut 2012, 21:58
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Egipskie piramidy Napisane: środa, 21 mar 2012, 22:25
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Byłem teraz ostatnio w Wielkiej Piramidzie w 3 komorach, podziemnej, komorze królowej i komorze króla, byłem też w sarkofagu - polecam każdemu, niesamowite przeżycie choć nie każdy tam doznaje niezwykłych przeżyć. Byłem pod Sfinksem jako jeden z pierwszych w nowo odkrytych tunelach i komorach, w labiryncie pod piramidami, w wielu innych ciekawych miejscach w tym kompleksie nie dostępnych nawet dla archeologów. To powala poprostu. Jak macie konkretne pytania to śmiało.
Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 24 mar 2012, 22:57
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 25 mar 2012, 10:12
HADES
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 26 lut 2019, 13:02

0
Też jestem tego ciekaw w jaki sposób byłeś tam gdzie normalnie nie można być tym samym wejść do miejsc do których jeszcze nie wstąpiła elita naukowców ?

Mów do mądrości: Jesteś moją siostrą, a rozum nazwij przyjacielem by cię ustrzegł przed fałszywym słowem.
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 25 mar 2012, 11:34
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Coś mam takie dziwne wrażenie, że to była wycieczka niecielesna, ale i tak zapytam: A ile taka wycieczka kosztuje? I czy przewoźnik daje przewodnika?

Bywa i tak...
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 25 mar 2012, 14:45
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0

Mój skromny blog:
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 25 mar 2012, 18:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Egipskie piramidy Napisane: piątek, 30 mar 2012, 18:26
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0
I jest kumplem "Piaska".

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Egipskie piramidy Napisane: piątek, 30 mar 2012, 19:07
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 31 mar 2012, 12:52
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
No to napisz darsider co tam widziales ze tak powala, bo mnie to ciekawi.

The truth is out there
Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 31 mar 2012, 18:37
czeslaw_warszawa

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):

0
Cześć,
Ja mam pytanie, nie dotyczy ono w prawdzie tajnych komnat i labiryntów... Czy wiesz może, jak były mierzone piramidy, a zwłaszcza "wielka" piramida? Czy na piramidach jest obecnie jakaś osnowa umożliwiająca dokonanie dokładnych pomiarów. Wcześniej już się o to pytałem ale nie uzyskałem odpowiedzi. W necie na ten temat informacji nie znalazłem niestety.
Pozdrawiam.

Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 31 mar 2012, 19:29
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: sobota, 31 mar 2012, 19:39
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 01:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 13:29
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
@darsider

A cos wiecej widziales? o tym ze tam sa podziemne chodniki to wiadomo ale ich zawartosc?
Jak tam bylem to sobie pomydytiwalem i mialem pewna wizje, w ktorej m.in. nie udalo mi sie zobaczyc jak budowano piramide ale mialem nieodparte wrazenie ze tam jest cos pod ziemia co bardzo przeczy zasadom islamu i tego nie chca ujawnic bo islam moglby jeszcze upasc.
Czy sa tam jakies jasne dowody na paleoastronautyke?

The truth is out there
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 14:03
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Żadna religia nie upadnie poprzez naukę i jakieś dowody naukowe, tym bardziej islam czy czy chrześcijaństwo. Wiara istnieje wbrew nauce.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 15:54
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Jak tak myslisz sirAzgar to polecalbym wyjazd do krajow arabskich i rozejrzenie sie tam ile rzeczy jest zakazanych, jak tam blokowany jest internet, bo sa tam tresci "nieprawomyslne" wg zasad islamu i moga zaszkodzic. Podobnie bylo dawno temu w krajach chrzescijanskich, wybitne umysly musialy sie wyrzec swoich naukowych pogladow albo smierc na stosie.

The truth is out there
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 23:22
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 23:35
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 23:44
darsider

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Egipskie piramidy Napisane: poniedziałek, 2 kwi 2012, 07:37
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Egipskie piramidy Napisane: poniedziałek, 2 kwi 2012, 17:21
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Strona 3 z 5 [ Posty: 135 ]

*< 1 2 3 4 5 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Tajemnice Historii