Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Avatar użytkownika Victor72
688221c4bcac782fae1590b8838b1ef7
688221c4bcac782fae1590b8838b1ef7
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 22:31
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Silnik Magnetyczny. Budowa.

Potrzebne nas będą kilka magnesów, najlepiej neodymowych( są najsilniejsze ) w formie prostokącików bądź kwadracików, oraz jeden magnes okrągły z dziurką który możemy znaleźć w większości, głośników będzie nam potrzebna jeszcze jakakolwiek kulka oraz tubka.

1. Bierzemy "kwadratowe" magnesy, określamy ich bieguny N i S. Najlepiej zaznaczając to na nich np markerem.
2. bierzemy tubkę, jak najokrąglejszą, i obklejamy tubkę wokoło, magnesami, TYM SAMYM BIEGUNEM DO WEWNĄTRZ! tak aby powstał jak najokrąglejszy kształt.
3. Gdy już zrobimy napęd naszego silnika, którego budowę wytłumaczyłem w powyższych 2 punktach, bierzemy okrągły magnes. Wkładamy do jego wnętrza, kulkę, kulka służy temu aby zminimalizować tarcie, powstałe gdy umieścimy Napęd dokładnie nad magnesem okrągłym.
4. Gdy umieścimy napęd nad kulką z magnesem, magnes zacznie się kręcić wykorzystując pole magnetyczne napędu który wykorzystuje pole rotacyjne wytworzone przez nie mieszczące się wewnątrz okręgu pola magnetyczne każdego z magnesów ułożonych wokoło, przez co przy każdym z tych magnesów chciało by powstać jak w pojedynczych przypadkach magnesów takie U z dwóch stron, które ma obrazować kierunek i wygląd pola magnetycznego, gdy to U znajduje się w okręgu magnesów, pola nie mieszą się obok siebie, przez co zaginają się, tworząc pole magnetyczne które WIRUJE. Dlatego magnes okrągły ustawiony pod spodem wiruje BEZ KOŃCA, ZA DARMO.

Mój silnik zbudowałem za 9,60 zł z słabej jakości magnesów, dlatego nie kręci się z wielką prędkością ale się KRĘCI!. Wam radze zastosować mocniejsze magnesy, aby uzyskać lepszy efekt doświadczenia. Jeśli wykorzystacie taniej jakości magnesy, moc ich może być za słaba by sama rozruszać okrągły magnes, ( musiałem do kupić 2 więcej magnesy by działało poprawnie ) dlatego spróbujcie podkręcić magnes, dłońmi ale zwrocie uwagę na to w którym kierunku podkręcacie, ponieważ napęd z jednej strony napędza, w PRAWO a z drugiej w LEWO. Przez co może wyhamowywać i starać się zawrócić kierunek obrotów podkręconego przez was, silnika.

Zbuduj sam według mojego projektu. Dowiedz się że działa. Niedługo postaram się przedstawić inne moje projekty silników które działają za darmo.

Pozdrawiam.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 22:39
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Lepiej przedstaw parominutowy film jak magnes sam zaczyna się obracać bez popchnięcia palcem.

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 22:58
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
To nic nie zmieni, bo ja to zrobię a i tak wszyscy stwierdzą że zrobiłem to jakoś sztucznie, jeśli posiadasz 10 zł, sam spróbuj zbuduj tak jak napisałem. I przekonaj się. Gwarantuje że będzie się kręciło. Wiem to ponieważ mi się to udało. Jeśli sam to zrobisz, przekonasz się że jest to prawdą, przez co większa będzie twoja ochota, przekazywania tej wiedzy dalej, ponieważ będziesz jednym z niewielu ludzi na świecie które zbudują Perpetuum Mobile.

Gwarantuje, że zaciekawi cię to równie bardzo jak mnie, gdy to odkryłem, i dzięki temu wiem jak budować portale, materializaotry, odpowiednie ułożenie magnesów daje olbrzymią moc. ( Wiedza na temat portali jest teoretyczna, lecz jestem pewien że da się je stworzyć w ten sposób. Nie wiesz kim jestem, ale uwierz mi że mam racje. Bądź sam pochłoń się, w nauce, na temat siły magnesów i bądź pewny tego samego.)
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:01
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Całość zatrzyma się, gdy magnesy się rozmagnesują. Nie uwzględniłeś w swojej teorii faktu, że do ich namagnesowania zużyto energię...

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:04
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Magnes traci moc jedynie przez silne uderzenia, w reszcie przypadków, jest nieskończony pobierający moc z pola magnetycznego ziemi. Magnes się nie rozmagnetyzuje nigdy, chyba że jest sztucznie naładowanym materiałem.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:12
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jasne. A podkowa końska podgrzana świeczką generuje plazmę. Bardzo miłe jest to, że potrafisz tworzyć portale, w związku z tym mam prośbę - skocz do jakiego innego wszechświata (ot tak, w wolnej chwili) i pstryknij tam kilka fotek. Z całą pewnością wylądują w "Zdjęciu dnia".
Perpetuum mobile to banał, każdy z nas ma taką maszynkę na biurku. Zatem nie rozdrabniaj się. Skoncentruj się na poważniejszych projektach. Tunel czasoprzestrzenny, podróże w czasie, samopowtarzalny automatyczny papier toaletowy o zapachu waniliowym z dużymi kawałkami truskawek. No coś w tym stylu, coś przydatnego.

Serdeczności
Wędrowiec
Ps. A czytałeś "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugackich? Toż dopiero kopania pomysłów!;-)

Sorrow is better than joy.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:19
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wędrowcze,
Nie dziwi mnie twoje podejście, do tego o czym pisze.. Wiesz od pewnego czasu posiadam tą wiedzę na ten temat, i jak dotąd wierzą mi tylko te osoby którym to pokazałem, demonstrując ten silnik na własne oczy.

Ciężko nam, tak prymitywnym istotom, uwierzyć w to że można czerpać energie za darmo, i że mogło by to nic nie kosztować, Tak jak 100 lat temu że można latać samolotem, tak jak pół tysiąc lecia temu gdy dopiero my ludzie dowiedzieliśmy się o tym że ziemia nie jest płaska. Jesteśmy bardzo prymitywni, Świadczy o tym fakt że do tej pory nieskontaktowany się z nami Jawnie, obce formy inteligentne.

Silnik działa, nie pokaże ci go, musisz sam zbudować wiele nie kosztuje a otworzy ci oczy. Takie doświadczenie da ci więcej niż jakikolwiek stworzony przeze mnie filmik.

Pozdrawiam.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:26
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Magnes nie pobiera energii z pola magnetycznego Ziemi - musiano zużyć pewną energię aby ustawić równolegle domeny. I taki magnes może się rozmagnesować kosztem tej energii.

Nie ma czegoś takiego jak wirujące pole magnetyczne.

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:50
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
to widocznie mam zwidy gdy bawię się moim silnikiem. Pole rotacyjne jest wręcz logiczne i właśnie dzięki niemu w ogóle wpadłem na takie pomysł by coś takiego jak silnik magnetyczny zbudować. Jak się okazało wystarczająco logicznie pomyślałem. Bo działa czego ci nie udowodnię, po-prostu spróbuj zrobić to sam ! To jedyny sposób abyś był tego pewny na 100%. Tak jak ja.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 17:52
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
No to przedstaw teorię tłumaczącą skąd bierze się rotujące pole. Bo z tego co piszesz chcesz aby zwrócić magnesy ku sobie tym samym biegunem. Wtedy jednak nie nastąpi jakieś tam wirowanie pola - pola odepchną się od siebie i to symetrycznie. Pole magnetyczne samo w sobie się nie rusza, jest statyczne.

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 18:37
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
każdy magnes daje pole magnetyczne w dwóch kierunkach, takie U, gdy ustawisz magnesy wokoło tym samym biegunem, w okręgu U nie będzie się mieścić ponieważ będzie chciało się oddalić od podobnego pola magnetycznego innego magnesu, dlatego nie da pola magnetycznego tylko przed siebie, ale pole rozciągnie się pod i nad magnes, każdy magnes w sumie zrobi to samo, utworzy się w ten sposób spirala pola magnetycznego o tym samym biegunie, gdzie każdy magnes będzie chciał się odepchnąć. U się zawiną wokół siebie im dalej poza napęd tym bardziej aż do punktu 0. Gdy podłożysz okrągły magnes pod spód, magnes okrągły zacznie się kręcić z powodu, wielu pól magnetycznych działających na niego pod jednym kątem.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 18:40
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Pierwszą połowę rozumiem, ale dlaczego ma się utworzyć akurat spirala pola. Co ma powodować skręt, skoro pole działa symetrycznie?

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 19:18
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
fakt że są magnesy które w kręgu popychają inne pola trochę w bok przez co później powstaje zakrzywienie, i zaczyna się owijać wokoło spirali.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 19:31
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nic się człowieku nie owija, nie zawija, nie zanika! Magnetyczne prawo Gaussa nadal działa, nawet dla twojej konstrukcji z magnesów.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 15:41
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
To widocznie zachodzi tam inne zjawisko w każdym bądź razie, ja widziałem to jak spirale, która pod kręci magnes, tak zbudowałem, i tak działa.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 15:46
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Widziałeś pole magnetyczne? Ciekawe...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 17:57
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Nawet du za asymetria jednego magnesu nie wywoła "skręcenia w spiralę pola" dla wszystkich magnesów. To nie tak działa. Zrób ten filmik na którym koło samo startuje bez popychania, albo choćby parę zdjęć w działaniu, to już będzie można oceniać.

Kiedyś zrobiłem taki wiatraczek z papieru nasadzony na szpilkę, której ostry koniec trzymał się na magnesie. Jeśli się go lekko pchnęło to kręcił się parę minut, a jak przekrzywiło się lotki wiatraczka i przyczepiło magnes nad oknem, to kręcił się całą zimę.

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: piątek, 10 sty 2014, 23:23
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Proponowano już podobne urządzenia - zobacz projekt zaproponowany przez profesora MIT w 1985 roku:
Obrazek
Było to zadanie dla studentów mających rozważyć możliwość pracy takiego urządzenia. Wewnątrz kola magnesów umieszczono magnes w osłonce ekranującej pole. Z jednej strony odsłonięty jest kawałek bieguna północnego a z drugiej południowego. Jeden przyciąga magnesy koła a drugi odpycha. Asymetria pól powinna wywołać ruch obrotowy - gdyby nie działały wszystkie prawa fizyki. Kwestia dlaczego to nie działa to ciekawa łamigłówka umysłowa.
Obrazek

Bywa i tak...
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: sobota, 11 sty 2014, 12:03
tedi219
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
zaciekawiony, to nie ma prawa się kręcić. Jeśli magnesy mają jednolite pole biegun N jest odpychany z kilku stron i powinna zajść równowaga, dla bieguna S nie ma znaczenia bo wszedzie będzie mu pasowało. Zadziałałoby prędzej gdyby biegun S był odpychany. Próby były robione z budową takiego silnika i najlepiej pracującą wersją był silnik zbudowany na zasadzie silnika krokowego. Niestety ale tam aby go wzbudzić potrzebna jest energia. Sam z siebie nie pracował.

http://www.youtube.com/watch?v=GEHGuum71z4
Tu nawet aby był ciąg pracy potrzebna jest energia doprowadzona z zewnątrz.

Do wytwarzania energii elektrycznej istnieją silniki magnetyczne które można wypożyczyć. Kilka lat temu czytałem artykuł (nie mogę go znaleźć) o firmie w Niemczech, która wypożycza takie silniki. Niestety ale koszt wypożyczenia takiego silnika jest mało opłacalny dla zwykłego użytkownika bo sięga setek tysięcy euro rocznie.

Było bardzo wiele niby udanych prób budowy takiego urządzenia ale jak na razie coś kiepsko z efektami.
Są przeróżne patenty, trzeba trochę poszukać.
Do napędzania ciężko będzie go zrobić moim zdaniem ale jako generator prądu może coś wymyślą.
Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i troszkę $$$ to w domu może się bawić, może coś z tego wyjdzie.
Sam troszkę kombinuje i jak na razie tylko gotówki brakuje.
Re: Silnik Magnetyczny. Jak zrobić. Napisane: wtorek, 2 lut 2016, 10:43
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
sobota, 2 cze 2018, 10:28

0
Amatorzy.

Obrazek

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Energia Przyszłości