HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Silnik Linkowy.
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=3552
Strona 1 z 1

Autor:  PilotPL [ piątek, 3 sty 2014, 23:12 ]
Tytuł:  Silnik Linkowy.

Silnik potrafiący wykorzystać energie z wszystkiego co się rusza. Woda, wiatr, zwierzęta, natura.Dzięki takiej kombinacji, silniczków, mojego projektu możemy wykorzystywać fale morskie, ruchy drzew, które ruszają się poprzez poruszanie gałęźmi, taka siatka zarzucona na gałęzie przez fakt że gałęzie rozciągały by się w różne kierunki, generowała by prąd dla nas za darmo.

Autor:  szczyglis [ sobota, 4 sty 2014, 04:02 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Model, prezentacja? Wtedy pokibicuję

Autor:  PilotPL [ sobota, 4 sty 2014, 09:27 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Nie za bardzo mam za co takie rzeczy robić, silnik jest prosty w wykonaniu, chyba każdy z małą wyobraźnią potrafił by go poskładać, jeśli posiada części. Ja po prostu wiem że jeśli będzie coś napędzało te silniczki to one będą dawać prąd. tak jak w zwykłym silniku elektrycznym, gdy się kręci to musi działać.

Autor:  sirAzgar [ sobota, 4 sty 2014, 10:14 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Jak będzie wiać to będzie dawać prąd, no ale wiatraki już istnieją, a stworzenie czegoś z ruchu drzew bo wieje, to chyba robienie z prostej drobi objazdu.

Autor:  PilotPL [ sobota, 4 sty 2014, 10:24 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

No tak lepiej palić drzewa, zamian wykorzystać je aby mogły dawać prąd w ten sposób, tak samo prąd z fal morskich, mógł by zasilić jakiś kuter, dzięki czemu on mógł by pływać, jeśli dookoła kutra, znajdował by się np kwadrat, z rozciągnięta taką siatką. Która bez przerwy generowała by prąd.

Autor:  sirAzgar [ sobota, 4 sty 2014, 12:23 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Wiatrak trzeba wyprodukować, i siatkę trzeba wyprodukować. U nas w firmie robiliśmy te wielkie wiatraki dla Norwegii wiem co mówię, wielkie maszyny.

Autor:  PilotPL [ sobota, 4 sty 2014, 13:01 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Poza tym wymyśliłem Silnik Żaglowy, znacznie skuteczniejszy od od wiatraka, jakiegokolwiek "kalibru"

Autor:  zaciekawiony [ sobota, 4 sty 2014, 17:44 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

A skąd wiesz że skuteczniejszy? Symulowałeś czy tylko nie myślałeś o ograniczeniach materiału?

Autor:  PilotPL [ sobota, 4 sty 2014, 19:13 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

W czym widzisz ograniczenia materiału ? Wiem że każdy uważa się za najmądrzejszego na świecie, dlatego tak ciężko się wybić w tym świecie gdy widzi się więcej. Zwróciłem uwagę na wszystko, te pomysły które podałem w tematach są gotowe,

Autor:  sirAzgar [ sobota, 4 sty 2014, 19:19 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.


Autor:  Argon [ niedziela, 5 sty 2014, 13:57 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.


Autor:  PilotPL [ niedziela, 5 sty 2014, 15:08 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

Umieść siatkę przy lesie na wzniesieniu albo w przesmyku górskim. Co do drzew chodzi o alternatywne źródło Energi, np na biwak.

Gdyby pod wodą od bojek z silnikami znajdowały by się dodatkowe świderki pionem do dna. które od ruchu kutra, by się nakręcały, zwiększyło by to wydajność, silniczków. które działały by przez zmienne napięcie linek miedzy bojkami miotanymi przez fale.

Autor:  Argon [ niedziela, 5 sty 2014, 15:41 ]
Tytuł:  Re: Silnik Linkowy.

i tym stwierdzeniem udowodniles ze nie bardzo rozumiesz sie na zasadach zachowania energii.
Tego typu modele byly juz robione i zaden nie dzialal. Samochody elektryczne ktore mialy byc napedzane przez siebie wyprodukowana energia nie zadzialaly. Tez pisano jak to sie bedzie jezdzic za darmo, oto wystarczy rozpedzic samochod, a juz pradnica bedzie produkowac prad do silnika ktory rozpedza takie auto, do tego wiatr w czasie jazdy bedzie napedzal rozne wiatraczki w obudowie a te dodatkowe pradnice. Niestety sprawnosc takich ukladow jest niska, i takie samochody po krotkim czasie stanely. Tak samo kuter ktory ma pobierac energie fal, raptem da sie odzyskac z tej siatki pare W, to niestety o wiele za malo zeby ruszyc kuter, ktory jak juz poszukalem ma silniki 150-250 KM. Do tego maja byc jakies swiderki ktore z ruchu wody beda sie obracac i napedzac kuter. Na tym forum nie znajdziesz ludzi co by sie tym na powazne zajeli ale sa fora gdzie ludzie sami cos robia, wyliczaja energie, opisuja dowiadczenia i by tylko sie rozesmieli. Jedyny projekt jaki tu przedstawiles jaki ma jakies nikle szanse powodzenia to ten silnik magnetyczny a reszta to tylko dziala na papierze.
Powiem tak, moja inzynierska praca dyplomowa byla o niekonwencjonalnych zrodlach energii, wiec orientuje sie w temacie, duzo o tym czytalem, rozmawialem z ludzmi ktorzy eksperymentuja. Jak mieszkalem w Australii tam jest nadmiar ciepla ktore sie marnuje o tej porze roku, mialem pomysl na budowe elektrowni opartej na cyklu Rankina, tak jak stawy sloneczne, ktore tam dzialaja, w Izraelu i tam gdzie jest goroco. Prosta rzecz - czynnik niskowrzacy, z reguly amoniak, jest pogrzany w stawie, albo skoncentrowanymi promieniami slonecznymi, wrze, nabiera cisnienia nawet do 90 atmosfer, jest rozprezany w turbinach gazowych, i napedza pradnice, potem skraplany. Cieplo zamieniana w prad. Ale zalatwily mnie koszty, bo maly turbogenerator w Rosji koztowal 100 tys £, albo sama tylko turbina w Chinach minimum 25 tys $, do tego reszta instalacji, grunt, transformator, podlaczenie sie do ogolnej sieci. Ma to sens bo to dziala ale sa koszty. Pomysl nad takimi maszynami
Z silnikiem magnetycznym, pomysl nad magnesami neodymowymi, w Polsce nie sa drogie, ja juz raz kupilem do eksperymentow ale zabrali mi je na lotnisku, bo nie wolno silnych magnesow wozic w samolocie.
Zamiast tracic czas na pakowanie sie w maszyny ktore juz ktos wczesniej zrobil i nie dzialaly, popatrz nad tym co mozna zrobic, i odzyskac energie z otoczenia.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/