Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], Avatar użytkownika Victor72
6ed092bea39233d96f1f539fddfb4331
6ed092bea39233d96f1f539fddfb4331
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Silnik Linkowy. Napisane: piątek, 3 sty 2014, 23:12
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Silnik potrafiący wykorzystać energie z wszystkiego co się rusza. Woda, wiatr, zwierzęta, natura.

http://www.informatium.fora.pl/images/galleries/58786313152375b62a1777-359586-wm.jpg

Dzięki takiej kombinacji, silniczków, mojego projektu możemy wykorzystywać fale morskie, ruchy drzew, które ruszają się poprzez poruszanie gałęźmi, taka siatka zarzucona na gałęzie przez fakt że gałęzie rozciągały by się w różne kierunki, generowała by prąd dla nas za darmo.
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 04:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Model, prezentacja? Wtedy pokibicuję

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 09:27
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie za bardzo mam za co takie rzeczy robić, silnik jest prosty w wykonaniu, chyba każdy z małą wyobraźnią potrafił by go poskładać, jeśli posiada części. Ja po prostu wiem że jeśli będzie coś napędzało te silniczki to one będą dawać prąd. tak jak w zwykłym silniku elektrycznym, gdy się kręci to musi działać.
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 10:14
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Jak będzie wiać to będzie dawać prąd, no ale wiatraki już istnieją, a stworzenie czegoś z ruchu drzew bo wieje, to chyba robienie z prostej drobi objazdu.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 10:24
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
No tak lepiej palić drzewa, zamian wykorzystać je aby mogły dawać prąd w ten sposób, tak samo prąd z fal morskich, mógł by zasilić jakiś kuter, dzięki czemu on mógł by pływać, jeśli dookoła kutra, znajdował by się np kwadrat, z rozciągnięta taką siatką. Która bez przerwy generowała by prąd.
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 12:23
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Wiatrak trzeba wyprodukować, i siatkę trzeba wyprodukować. U nas w firmie robiliśmy te wielkie wiatraki dla Norwegii wiem co mówię, wielkie maszyny.

Sokrates
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 13:01
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Poza tym wymyśliłem Silnik Żaglowy, znacznie skuteczniejszy od od wiatraka, jakiegokolwiek "kalibru"
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 17:44
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
A skąd wiesz że skuteczniejszy? Symulowałeś czy tylko nie myślałeś o ograniczeniach materiału?

Bywa i tak...
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 19:13
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
W czym widzisz ograniczenia materiału ? Wiem że każdy uważa się za najmądrzejszego na świecie, dlatego tak ciężko się wybić w tym świecie gdy widzi się więcej. Zwróciłem uwagę na wszystko, te pomysły które podałem w tematach są gotowe,
Re: Silnik Linkowy. Napisane: sobota, 4 sty 2014, 19:19
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Poza tym wymyśliłem Silnik Żaglowy, znacznie skuteczniejszy od od wiatraka, jakiegokolwiek "kalibru"

Dla mnie słowo wymyśliłem, znaczy stworzyłem, sama teoria to nie praktyka, a podczas wykonania może się okazać że wiele rzeczy po prostu w praktyce się nie zgadza.

Sokrates
Re: Silnik Linkowy. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 13:57
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
PilotPL napisał(a):
No tak lepiej palić drzewa, zamian wykorzystać je aby mogły dawać prąd w ten sposób, tak samo prąd z fal morskich, mógł by zasilić jakiś kuter, dzięki czemu on mógł by pływać, jeśli dookoła kutra, znajdował by się np kwadrat, z rozciągnięta taką siatką. Która bez przerwy generowała by prąd.

Kuter ma silnik o mocy wielu koni mechanicznych czy tez kilowatow. Maly, lekki fiat 126p mial silnik o mocy 30KM. Nie wiem jakie sa silniki w kutrach ale na pewno ponad 100 KM. Jak taka ilosc energi odzyskasz z fal za pomoca jakies tam siatki?
Sa takie projekty, brzegowe instalacje, poruszajace sie boje, ale poziom fal jest nierowny, nie jest to duza wydajnosc, a spory problem w produkcji sieciowego pradu zmiennego zeby utrzymac stale sieciowe 50Hz, bo beda spore wahania.
Tak samo z ruszajacych sie na wietrze galezi. Najsprawniejszy model to wiatrak.

The truth is out there
Re: Silnik Linkowy. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 15:08
PilotPL

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Umieść siatkę przy lesie na wzniesieniu albo w przesmyku górskim. Co do drzew chodzi o alternatywne źródło Energi, np na biwak.

Gdyby pod wodą od bojek z silnikami znajdowały by się dodatkowe świderki pionem do dna. które od ruchu kutra, by się nakręcały, zwiększyło by to wydajność, silniczków. które działały by przez zmienne napięcie linek miedzy bojkami miotanymi przez fale.
Re: Silnik Linkowy. Napisane: niedziela, 5 sty 2014, 15:41
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
i tym stwierdzeniem udowodniles ze nie bardzo rozumiesz sie na zasadach zachowania energii.
Tego typu modele byly juz robione i zaden nie dzialal. Samochody elektryczne ktore mialy byc napedzane przez siebie wyprodukowana energia nie zadzialaly. Tez pisano jak to sie bedzie jezdzic za darmo, oto wystarczy rozpedzic samochod, a juz pradnica bedzie produkowac prad do silnika ktory rozpedza takie auto, do tego wiatr w czasie jazdy bedzie napedzal rozne wiatraczki w obudowie a te dodatkowe pradnice. Niestety sprawnosc takich ukladow jest niska, i takie samochody po krotkim czasie stanely. Tak samo kuter ktory ma pobierac energie fal, raptem da sie odzyskac z tej siatki pare W, to niestety o wiele za malo zeby ruszyc kuter, ktory jak juz poszukalem ma silniki 150-250 KM. Do tego maja byc jakies swiderki ktore z ruchu wody beda sie obracac i napedzac kuter. Na tym forum nie znajdziesz ludzi co by sie tym na powazne zajeli ale sa fora gdzie ludzie sami cos robia, wyliczaja energie, opisuja dowiadczenia i by tylko sie rozesmieli. Jedyny projekt jaki tu przedstawiles jaki ma jakies nikle szanse powodzenia to ten silnik magnetyczny a reszta to tylko dziala na papierze.
Powiem tak, moja inzynierska praca dyplomowa byla o niekonwencjonalnych zrodlach energii, wiec orientuje sie w temacie, duzo o tym czytalem, rozmawialem z ludzmi ktorzy eksperymentuja. Jak mieszkalem w Australii tam jest nadmiar ciepla ktore sie marnuje o tej porze roku, mialem pomysl na budowe elektrowni opartej na cyklu Rankina, tak jak stawy sloneczne, ktore tam dzialaja, w Izraelu i tam gdzie jest goroco. Prosta rzecz - czynnik niskowrzacy, z reguly amoniak, jest pogrzany w stawie, albo skoncentrowanymi promieniami slonecznymi, wrze, nabiera cisnienia nawet do 90 atmosfer, jest rozprezany w turbinach gazowych, i napedza pradnice, potem skraplany. Cieplo zamieniana w prad. Ale zalatwily mnie koszty, bo maly turbogenerator w Rosji koztowal 100 tys £, albo sama tylko turbina w Chinach minimum 25 tys $, do tego reszta instalacji, grunt, transformator, podlaczenie sie do ogolnej sieci. Ma to sens bo to dziala ale sa koszty. Pomysl nad takimi maszynami
Z silnikiem magnetycznym, pomysl nad magnesami neodymowymi, w Polsce nie sa drogie, ja juz raz kupilem do eksperymentow ale zabrali mi je na lotnisku, bo nie wolno silnych magnesow wozic w samolocie.
Zamiast tracic czas na pakowanie sie w maszyny ktore juz ktos wczesniej zrobil i nie dzialaly, popatrz nad tym co mozna zrobic, i odzyskac energie z otoczenia.

The truth is out there
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Energia Przyszłości