HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=363
Strona 1 z 1

Autor:  Max [ poniedziałek, 25 sty 2010, 12:53 ]
Tytuł:  Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Sprawa źródeł energii to podstawowy problem w gospodarce. Spróbowałem policzyć korzyści jakie byśmy osiągnęli, gdyby się nam udało uzyskać dostęp do źródeł tzw. free energy, przez które rozumiem urządzenia :
- tanie lub przynajmniej względnie tanie (możliwe do kupienia przez statystyczne gospodarstwo domowe)
- o małych rozmiarach, czyli mozliwe do zastosowania w domu i samochodzie
- bezawaryjne lub mało awaryjne
- bezemisyjne, czyli nic nie wydalające
- o mocy wystarczającej do zasilania domu, samochodu, fabryki itp.

W Polsce koszty energii w gospodarce to ok 20% PKB. Na Zachodzie mniej. Wydawałoby się, że zastosowanie żródeł free energy da nam tylko 20% poprawę prosperity. Nic bardziej błędnego !
Przyjrzyjmy się temu (to tylko przykłady, w rzeczywistości byłoby tego o wiele więcej) .
1. Transport.
a/ indywidualny. Zakładam, że z naszym generatorem jest możliwe stworzenie samochodu osobowego zasilanego prądem elektrycznym. To oznacza, że nie potrzebujemy już takich części jak: rozrusznik, alternator, turbosprężarka, silnik spalinowy, chłodnica, rura wydechowa, bak na paliwo. Nie musimy wymieniać oleju silnikowego, ani paska rozrządu. Są auta elektryczne bez sprzęgła - z jednym biegiem do przodu, bo silnik elektryczny można kręcić do 10tys.obr/min. Farby, części plastykowe będą tańsze z powodu spadku cen ropy, tak samo blacha z powodu spadku cen energii. Auto dzięki temu będzie tańsze w produkcji, i znacznie mniej awaryjne (mniej części, poza tym silnik elektryczny dobrze dobrany do masy auta nie będzie się grzał i nie spali się). Nie zapłacimy więc też kosztów serwisu. Jeśli koszty energii są już bez znaczenia, tzn nie mamy juz problemu ile litrów paliwa spali nasz samochód na 100km, to możemy sobie pozwolić na:
- szersze opony - krótsza droga hamowania, lepsza przyczepność w każdych warunkach= większe bezpieczeństwo
- stały napęd na 4 koła - bardzo przydatne choćby w zimie
- auto może być znacznie większe - z wiekszą przestrzenią w środku, dodatkowymi wzmocnieniami chroniącymi kierowcę i pasażerów
- możemy jeżdzić szybciej po autostradach nie przejmując się tym, że spalanie przy 200km/h sięga 20l/100km

Ale oczywiście największą korzyścią byłaby możliwość jeżdżenia ile się będzie chciało w aucie cichutkim, niemal bezgłośnym, ekologicznym, dynamicznym i tanim.
Gdybyś dzisiaj chciał jeździć w podobnej klasie trzeba by wydać z 200 tys. na sam samochód plus mnóstwo kasy na ubezpieczenie, serwis. Przy założeniu że chciałbyś jeżdzić 30 tys rocznie to auto spaliłoby od 3000 l paliwa wzwyż, czyli za co najmniej 13tys PLN. Kowalskiego nie stać na to, choćby wydał wszystkie swoje pieniądze i żony również. W wersji free energy owszem stać - auto mogłoby kosztować z 60 tys PLN i być prawie bezkosztowe z wyj opon i amortyzatorów.

b/ Transport ciężki i zbiorowy.
- wszystkie uwagi odnośnie sam. osobowych dotyczą również ciężarowych.
- dodatkowo pojawiają się : możliwość stosowania dodatkowych osi i szerokich kół co zwiększa ładowność (np. dwu, trzykrotnie) i jednocześnie chroni drogę przed powstawaniem kolein.

To także znacznie zmniejszone koszty budowy tuneli (nie trzeba odprowadzać spalin, monitorować z powodu zagrożenia wybuchem zbiorników z paliwem), autostrad (energia to ok. 60% kosztów budowy)
W efekcie uzyskalibyśmy znaczne obniżenie ceny transportu towarów i ludzi.

3. Budownictwo
- niższe ceny materiałów budowlanych ( ceny cementu, cegły, stali konstrukcyjnej to głównie koszty energii i transportu; farby, plastyk staniałby z powodu znacznej zniżki cen ropy)
- brak kosztów ogrzewania, prądu elektrycznego (nie licząc kosztów naszego urządzenia), nie potrzebujemy intensywnych, kosztownych dociepleń( możemy budować dzięki temu domy o lżejszej konstrukcji i bez wydzielonego pomieszczenia na piec C.O., a należy pamiętać że wybudowanie 1m2 zaczyna się od 2000PLN). Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet w naszej strefie klimatycznej było możliwe budowanie domów ultralekkich i ultratanich z cieniutkimi ścianami działowymi, bo podejrzewam, że te masywne mury służą tylko i wyłącznie utrzymaniu ciepła zimą i chłodu latem, co przy dostępie do free energy byłoby niepotrzebne.
- możemy budować z dala od miast i miejsc pracy, bo kosztu dojazdu są już nieistotne – daje to tanie działki pod budowę, spokojną okolicę
oraz niskie koszty ścieków i wody użytkowej
- możemy budować domy większe niż obecnie z wymienionych wyżej powodów
Nie wiem ile dzisiaj kosztuje średnio taki dom i jego utrzymanie na podobnym poziomie ale są to pieniądze przekraczające możliwości finansowe większości ludzi w Polsce

4 Przemysł
- Znika górnictwo węgla i PGNiG, elektrownie - to coś ze pół miliona miejsc pracy. Plus Ci z Orlenu LPG i tym podobnych wynalazków. Zamiast kopać węgiel i rozlewać naftę mogą budować autostrady. Że nie wiadomo czy znajdą akurat tam pracę? A kto powiedział, że nie można w czasie transformacji zdecydować o tym administracyjnie, czyli przez tworzenie miejsc pracy przez państwo? Czyli zamiast spalonego węgla i nafty mamy nowe drogi i autostrady. Dodatkowo praca w górnictwie wiąże się z dużymi kosztami – wysokie płace, przedterminowe emerytury, opieka medyczna – przerzucane Na nas. To wszystko już odpada.
- nie musimy budować nowych elektrowni węglowych i sieci przesyłowych a to gigantyczne pieniądze
- pojawiają się nowe możliwości wydobywania surowców, np. metali, dziś ograniczone ze wzgl. na wysokie ceny energii
- łatwiejsze projektowanie fabryk, maszyn i urządzeń, procesów produkcyjnych, które nie muszą już być energooszczędne
- łatwiejsze projektowanie produktów z tego samego powodu, brak konieczności projektowania nowych produktów tylko po to, aby zapewnić bardziej energooszczędne alternatywy
- większe możliwości produktów końcowych, które nie muszą już być energooszczędne – np. komputery można wykręcić wyżej; traktory mogą być potężniejsze; jakość stali zależy od temperatury wytopu – im wyższa tym stal lepsza (obecnie się na tym oszczędza przez co otrzymujemy stal kiepską) – czyli otrzymamy trwalsze produkty
- tańsze produkty końcowe - w cenie każdego znajdują się ceny farb, surowców, transportu, które spadną itp.

5. Ochrona środowiska
- zmniejszone do zera emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych, pyłów itp (koniec degrengolady związanej z problemami wpływu człowieka na ocieplenie klimatu), co zaowocuje końcem problemów z tymi źródłami zanieczyszczeń, kwśnymi deszczami
- zmniejszona emisja hałasu dzięki silnikom elektrycznym
- koniec wydziabywania drzew na opał – w skali całek planety to ogromny problem, dodatkowo obniżą się ceny drewna, gdyż wzrośnie jego dostępność

6. Ochrona zdrowia
- zalety z pkt 5 pozwolą uniknąć wielu chorób
- bogatsi ludzie, żyją spokojniej
- bogatsze społeczeństwo ma więcej kasy na ochronę zdrowia, w tym profilaktykę

7. Wynalazczość
Bardzo dużo kasy(może ze 100mld USD rocznie) można przekierować już na dziedziny inne niż poszukiwanie nowych źródeł energii i zapobieganie skutkom ocieplenia klimatu. To zaowocuje wieloma ciekawymi rozwiązaniami,
które często już istnieją ale nie mogą się doczekać sfinansowania z powodu „braku pieniędzy”

8 Bezpieczeństwo
Wynalazki free energy są ukrywane min na podstawie ustaw zw z bezpieczeństwem państwa. To straszne kłamstwo, że free energy zagraża bezpieczeństwu, bo jest dokładnie odwrotnie!!!
Zastanów się – „ile wojen do tej pory mieliśmy o powietrze?” ŻADNEJ!! A dlaczego? Bo jest go nieograniczona ilość dla każdego. Nie ma więc sensu się o nie bić. A jak jest z ropą i innymi nośnikami energii? Nie dla każdego ich wystarczy! Trzeba więc stosować politykę siły, aby mieć jej pod dostatkiem. I to jest realnie źródło niektórych wojen.
Poza tym system generatorów w każdym domu tworzy tzw. sieć rozproszoną, która jest znacznie bardziej odporna na zakłócenia niż system centrali i podpiętych do niej klientów


A teraz wyobraź sobie, że takie źródło energii jest w każdym kraju. Zyskasz na tym jako:
- klient – import tańszych towarów,
- jako turysta pojedziesz do bogatszych krajów z lepszą bazą turystyczną,
- wiele krajów w ogóle się nie rozwija, bo nie maja dostępu do nośników energii lub są one za drogie (Afryka, Indie itp.), co jest stratą z twojego punktu widzenia.
- Jako przedsiębiorca/pracownik zyskasz możliwośc eksportu towarów lub usług do bardziej zasobnych klientów, którzy lepiej zapłacą. I tu również ogromne znaczenie może mieć uruchomienie gospodarcze krajów biednych, które mogłyby się stać niemal nieograniczonym rynkiem zbytu, również dla Polski. Bez nafty i prądu nie da się zbudować ŻADNEGO przemysłu, a to jest z Twojego punktu widzenia strata potencjalnego klienta.


Widać więc, że korzyści to nie tylko zmniejszone koszty pozyskania energii ale przede wszystkim znacznie lepsze gospodarowanie zasobami - surowcami naturalnymi, ziemią, maszynami, procesami technologicznymi, finansami itp.

Ja nie wiem ile by to wyszło w przeliczeniu na złotówki ale jestem pewien, że po upowszechnieniu się urządzeń free energy, o których mówię siła nabywcza statystycznego obywatela w Polsce i świecie byłaby taka, że gdyby chciał kupić coś podobnego bez free energy to musiałby wyciągnąć kasę będącą wielokrotnością jego dochodów. Nie zdziwiłbym się gdyby to była np. pięciokrotność jego dochodów(500%). A miało być tylko 20% !!!A więc chodzi o drobiazg… WIELOKROTNOŚĆ światowego PKB rocznie(z konsumenckiego punktu widzenia) !!!I tu pytanie ostateczne – czy takie urządzenia istnieją realnie? Owszem, jest ich całkiem sporo. Oto działające urządzenie pozyskujące energie z ziemskiego pola magnetycznego. Składa się z warstw aluminium i bizmutu przedzielonych grafenem. Moc na wyjściu w tym modelu 2400W/h. Spokojnie można zrobić 10kW/h.

http://www.youtube.com/watch?v=WFqwY8q- ... r_embedded
Pozwalam sobie wkleić, bo zostało to potwierdzone przez znanych badaczy tematu Allana Sterlinga, który współpracuje z niektórymi znanymi ufologami – patrz strona PeSWiki.

Autor:  mancias [ poniedziałek, 25 sty 2010, 13:04 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii


Autor:  Max [ poniedziałek, 25 sty 2010, 14:36 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

No właśnie ERR Fluxgenerator z filmiku jest takim urządzeniem. Chłopaki właśnie budują fabrykę. Mają produkować dla Indii i podobnych krajów. W USA dostali "gag order" czyli ustawę kneblową, zakazującą działań w tej materii.

Z tego, co pamiętam to już wcześniej sprzedali serię coś z 10.000. jednostek do Japonii ale została zarekwirowana przez służby specjalne :evil:

Autor:  zaciekawiony [ wtorek, 26 sty 2010, 15:22 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Ja osobiście bałbym się, że odkrywcy urządzenia je opatentują, zastrzegą technologię i będą sprzedawać za wielkie sumy zbijając wielką fortunę na "wolnej" energii.
A urządzenia byłyby tak zrobione, że zużywałyby się po pewnym czasie.

Autor:  Max [ wtorek, 26 sty 2010, 19:10 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Na szczęście raczej nie jesteśmy skazani na tylko jedną możliwą technologię, tzn byłaby między nimi jakaś konkurencja. Poza tym zostaje jeszcze konkurencja ze strony nafty i węgla, czyli cena tych urządzeń nie mogłaby przekraczać kosztów energii z tych źródeł, bo byłyby nieatrakcyjne

Autor:  miscz [ środa, 27 sty 2010, 14:05 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Taką walizkę jak na filmiku sam chciał bym mieć na pewno w mojej ekonomi by mi pomogła :D

Autor:  Majestic [ środa, 3 lut 2010, 21:56 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Ekonomia to spekulacje jak gierki na giełdzie resztę wyregulują podatkami zakazami i nakazami .Tak zwana wolna energia nie zakłóci żadnej dziedziny gospodarki rynek jak widać reguluje się sam .

Autor:  Max [ piątek, 5 lut 2010, 13:17 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Górnictwo węgla kamiennego lub ropy naftowej to jednak zakłóci :D ale znakomita większość przemysłu by na tym skorzystała.

Kiedyś się nad tym długo głowiłem dlaczego ci ludzie tego nie rozumieją. I wtedy nagle pojawiła sie jakaś świetlista Istota. Ze zdziwieniem zauwazyłem, że zwraca mi uwagę mentalnie na Indonezję, a konkretnie na wyspę Jawa. Jeszcze bardziej sie zdziwiłem jak sam zacząłem wyczuwać (pewnie na skutek wpływu tej Istoty), że na tej wyspie istniała kiedyś dość zaawansowana cywilizacja, a która potem nagle sie zniszczyła.
Zrozumiałem, że ONI (rózni wpływowi ludzie) blokują postęp, ponieważ obawiają sie cywilizacyjnego kataklizmu, który zakończy istnienie ludzkości. Wystarczy sobie wyobrazić, co by było gdyby Hitler rozwinął broń atomową.

Ale to nie tłumaczy blokowania oszczędnych technologi paliwowych, wydajnych akumulatorów lub ogniw fotowoltaicznych. Przyczyna tego stanu rzeczy może być to, ze cena paliw to w gruncie rzeczy podatek, który jest wykorzystywany do wspierania budżetu oraz akwizycji przedsiębiorstw na całym swiecie, co umozliwia sprawowanie kontroli nad ich poczynaniami, a także wpływanie na rządy narodowe tak, aby zgodziły sie na utworzenie Jednego Rządu Światowego

Autor:  Majestic [ sobota, 20 lut 2010, 20:55 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

To typowy scenariusz wystarczy że w wiadomościach powiedzą że czekolada szkodzi i jutro nikt jej nie kupi .Wolna energia pozwoli człowiekowi żyć pod woda, w środowiskach mniej przyjaznych a co najważniejsze zejść pod ziemie .Praktycznie wszystko powinno być pod ziemia ,powierzchnia ziemi powinna służyć dla produkcji żywności i wypoczynku .Ci co blokują dostęp energii, będą odpowiedzialni za zrujnowanie planety .Górnictwo węglowe jak i naftowe to chemia przyszłości, i nikt nie powinien obawiać się o miejsca pracy bo to dochodowy sektor a co najważniejsze opodatkowany troszkę mniej milionów do kieszeń właścicieli to nic. A zdjęcie nieco podatku zniweluje jakie kolwiek skutki, ponadto nowe urządzenia trzeba będzie produkować i konserwować, wiec te czarne wizje i nawet kryzys, będzie wymysłem łapówkarzy i przestępców politycznych wobec ludzkości .

Autor:  miscz [ sobota, 20 lut 2010, 23:03 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Z ropy naftowej nie tylko produkuje się paliwo do samochodów ale i milion innych rzeczy których używa się w codziennym życiu, a z podatkami wygląda tak ze można opodatkować wszystko nawet korzystanie z darmowej energii darmową energie

Autor:  Majestic [ niedziela, 21 lut 2010, 00:22 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Zgadza się i dlatego należy zostawić ropę w spokoju ,na świecie jest dużo pokładów lupek bitumicznych, i jak ostatnie lata pokazały niesamowicie duże pokłady zawiesiny bitumicznej na terytorium Kanady, w ten sposób można prowadzić dalsza produkcje na potrzeby ludzkości .A podatki jeżeli już to powinny być wręcz symboliczne ,ale znając darmozjadów politycznych nie pozwolą żeby taka forsa przeszła im obok, dzisiaj mówią o bio i eco bo to na fali zniżki w podatkach i kredyty ,a jak przyjdzie wolna energia to zapewne wymyśla jakoms bzdurę . http://www.youtube.com/watch?v=2czE_HNWl3Q

Autor:  relatysta [ niedziela, 21 lut 2010, 09:31 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii


Autor:  Max [ poniedziałek, 22 lut 2010, 10:42 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Moze i różnych zasobów jest sporo ale drzew nie ma więcej, niż widać i żyznej ziemi również. Zwiększanie populacji w tej chwili, i to w sytuacji gdy połowa ludzkości jest niedożywiona, to krok w stronę cywilizacyjnej krawędzi. Nie ma na tej planecie miejsca dla 9 miliardów mięsożerców bez względu na to co się uroiło niektórym fantastom od Zeitgeist - że np a Australii zmieści się 6 miliardów ludzi.

Autor:  miscz [ poniedziałek, 22 lut 2010, 11:48 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

co do darmowej energii wiatrowa też nią jest (rożnie z tą opłacalnością wychodzi), jeżeli załatwi się wszystkie pozwolenia na wiatrak o odpowiedniej wysokości i który przekracza daną moc np. żeby zasilał twoje gospodarstwo domowe (kiedyś tak było nie wiem jak teraz jest) nie można było odrazy zasilić swojego domu tylko trzeba było sprzedać wytworzony prąd energetyce a potem go od niej odkupić. I duży jest problem z energia wiatru i słoneczna gromadzenie wytworzonej energii nie ma dobrych akumulatorów co by gromadziły dostateczna ilość wytworzonej energii. Raz wiat wieje mocniej raz w ogóle podobnie jest ze słońcem, a zapotrzebowanie gospodarstwa domowego też jest raz większe raz mniejsze. Więc urządzenie wytwarzające darmową energię musiało by wytwarzać energie bez jej gromadzenia w akumulatorach, tylko bezpośrednie zasilając po odpowiednim przetworzeniu np dom. Więc te urządzenie musi wytwarzać odpowiednią moc w danej chwili odpowiadające zapotrzebowaniu. Więc nie wierze że ktoś wymyślił urządzenie free energy np. walizkę która wytwarza prąd o odpowiedniej mocy i chowa ja w garażu albo zostały utajnione przez rząd. Jedynie takie urządzenie mógł wymyślić Tesla ale wziął je do grobu jeśli to nie jest oczywiści nie jest to kolejna legenda.

Autor:  Majestic [ poniedziałek, 22 lut 2010, 18:23 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Z energia wiatrowa zgadza się ten cały system finansowo techniczny jest tak rozbudowany są to regulacje więcej niż krajowe .Z nadmiarem energii to nie problem można ja magazynować jako ciepło ,mam styczność z takim systemem tylko że wszystko opiera się na cieple ,w miesiącach letnich i nie tylko magazynowane jest ciepło pod ziemia, ciepło z otoczenia plus naturalne ciepło ziemi .W okresie zimowym energia ta jest pobierana z powrotem ,całość działa na zasadzie sond w ziemi ,pomp i sprężarek odwrotność lodówki ,a cały sukces to geologia w rejonie sond pod ziemia .A tu znana na cały świat maszynka do robienia prądu jest to model z lat 70 tych ale są już nowsze modele. http://www.youtube.com/watch?v=vOWPJEq42l4

Autor:  miscz [ poniedziałek, 22 lut 2010, 19:42 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

o magazynowaniu w postaci ciepła też słyszałem ale też są straty ciepła i energii potem taka zmagazynowana energię można jedynie dom ogrzać z powrotem przetwarzania na prąd jest nie opłacalne, a tych filmików z urządzeniami free energy jest mnóstwo tylko pewne nie wiele osób z tego co tam widać na nich jest w stanie je skopiować i czy one na pewno działką i miałeś podać coś jeszcze o tym oscyloskopie

Autor:  Majestic [ poniedziałek, 22 lut 2010, 22:04 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

Oczywiście w tym przypadku byłoby to nie opłacalne ale w lecie gdy temperatura sięga ponad 30 stopni to mimo strat jest to za darmo nawet wliczając koszty prądu jakie pobierają pompy .Testatika była przebadana przez najlepszych fachowców i co wiem włosi próbowali ja zmontować ale nie ruszyła zapewne jakiś mały szczegół.Można by nie wieżyc ale energia orgonu jest znana ponad 100 lat ,ale od czasu wielkich korporacji było to skutecznie niszczone ,są na to dowody .

Autor:  miscz [ wtorek, 23 lut 2010, 13:09 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

te wszystkie urządzenia produkują niewiele prądu (i jest prawie nie możliwe ich skopiowanie) jedynie może żarówka posiwieć a co dopiero jeśli by była mowa o zasileniu domu czy jakiegoś pojazdu więc nadal uważam że nie ma że ma urządzę free energy i ich nie było. A jeśli obca cywilizacja ma takie urządzania i używa ich np. w pojazdach ufo to by się przydał znowu taki "Prometeusz" żeby wykradł im technologie :D

Autor:  Max [ wtorek, 23 lut 2010, 13:18 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

poczytaj sobie stronę PesWiki, pisza tam dosc powazni badacze free energy

a że zwykle na kowadle z gwoździa nie da się wyklepać dobrego perpetum mobile to inna sprawa :D

Autor:  miscz [ wtorek, 23 lut 2010, 13:26 ]
Tytuł:  Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii

dobry majsterkowicz jest wiele w stanie zrobić w typowym garażu i tych urządzeń nie są w stanie skopiować "firmy" które posiadaj odpowiednia technologie i wiedzę. co do stronki to nie jestem biegły w języku angielskim więc wszystkiego nie zrozumiem a na pierwszy rzut oka te urządzenia wyglądaj jak by je ktoś właśnie zrobił w garażu

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/