Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
ff99c0928f15d30b14b53a9b6ed3e273
ff99c0928f15d30b14b53a9b6ed3e273
Strona 1 z 3 [ Posty: 74 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 13 kwi 2010, 20:44
Krasnolud

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam wszystkich !
Moim zdaniem w tematyce energii przyszłości, brakuje tak ważnego zagadnienia jak nasze skromne eksperymenty w przedmiotowym zagadnieniu.
Tak więc chcę otworzyć nowy temat z tego zakresu, aby można było się wymienić swoimi własnymi doświadczeniami.
Podkreślam własnymi, a nie załączanie linków z nagranych filmików.
Pozdrawiam
:)
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: środa, 14 kwi 2010, 07:44
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
No to temat pewnie do zamknięcia ;)

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: środa, 14 kwi 2010, 15:27
miscz
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
ciekawe czy ktoś na tym forum ma własne doświadczenia w tym zakresie
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 19:40
Krasnolud

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Coś widze, że z własnymi doświadczeniami to obecnie cieniutko.
Ja też nie mam zbyt dużo czasu aby pogłówkować i przeprowadzić jakieś doświadczenia.
Z magnesikami próbowałem oraz z "generatorem Searla" też i nic mi nie wyszło :(
Mam nowy pomysł zamiast magnesów i przewodników, spróbować połączyć odpowiednią konfigurację magnesów (tu bez zmiany) z światłem w postaci wiązki prostego lasera (a może i światła rozproszonego, aczkolwiek silnie skupionego) ?
Czy ktoś próbował ? bo może to strata czasu ?
Pozdrawiam
:)
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: piątek, 14 maja 2010, 18:32
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Poco te komplikacje potrzebujemy prostych rozwiązań na darmowa energie ,czy nie lepiej się tym zając ,zobacz społeczność w Linden w Szwajcarii czerpią energie z otoczenia ,proste ,czyste i na temat .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 15:39
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Na świecie coś się jednak dzieje:
http://www.przejdznaswoje.pl/artykuly/b ... -rewolucja
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 16:14
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Znam to, niepokoją mnie ceny ,a po drugie podatki i skończy się darmowa energia ,bandy darmozjadów opodatkują to do zenitu ,ciekawi mnie jakie będą mieli argumenty ,skoro dzisiaj ekologiczna energia ma w jakiś sposób zielone światło .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 16:35
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ciekawe czy to ci sami ludzie od projektu Genezis, opisywanego kiedyś w Nexsusie.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 17:51
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie sadze ,uważasz że to nie jest grubymi nićmi szyte ,Skoro nie to jaki problem to zainstalować w aucie ,jeżeli się dogadali to jeszcze nam przyjdzie tankować benzynę za 20 zł za litr w niedalekiej przyszłości .Zarządy firm nie maja nic do gadania ,to inwestorzy i akcjonariusze trzymają to w garści ,a tak naprawdę to nikt nie wie kto i ile ma udziałów .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 18:55
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Naszą sytuacje to nic nie zmieni, chwilowo. Ceny muszą być porównywalne.
W projekcie Genezis twórcy z góry zakładali że dystrybucją i konserwacją/instalacją, zajmą się dotychczasowi dystrybutorzy energii. Sami głosili że innego sposobu sprzedaży energii niema lub raczej nie może być z powodów oczywistych. Nie da się wyrugować z rynku setki tysięcy firm energetycznych. A co by było z podatkami? Globalna katastrofa ( i tylko globalna katastrofa mogła by to odmienić).

p.s. Masz PW.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 19:14
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
No to dzięki za te powody oczywiste wszystko jasne ,to jak sobie zrobię w piwnicy taka energetyczna bimbrownie na wolna energie to stanę się przestępca ,a monopolu nie będzie końca ,przypomina to mi te filmy z Arnoldem i Sylwestrem .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 20:00
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bardzo ciekawa bloom enerygy - do domciu by się przydała... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 20:49
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Hola nie tak szybko ? Znając polska naturę tylko patrzeć jak was będą wyprowadzać za pędzenie bimbru-energetycznego :lol: :lol: :lol: .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 09:27
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
A może mi ktoś wyjaśnić czemu te bloomboxy mają być tzw. 'darmową energią'? Przecież to najprawdopodobniej są zwykłe ogniwa paliwowe, do których trzeba doprowadzać paliwo, by wyprodukować energię elektryczną. Zatem i tak będzie trzeba się zaopatrywać w paliwo.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 13:15
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
mancias napisał(a):
A może mi ktoś wyjaśnić czemu te bloomboxy mają być tzw. 'darmową energią'?

W zestawie jest wiatrak i bateria słoneczna.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 18:48
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Taka nazwę to przyjęło po prostu efektywność i w zasadzie prostota ,w porównaniu z elektrownia .wsadzamy do cytryny dwa gwoździe i też mamy prąd .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 25 maja 2010, 21:16
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
relatysta napisał(a):
mancias napisał(a):
A może mi ktoś wyjaśnić czemu te bloomboxy mają być tzw. 'darmową energią'?

W zestawie jest wiatrak i bateria słoneczna.

pewnie pracownicy cały dzień na rowerkach stacjonarnych dają czadu aby tego blooma podładować... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: czwartek, 22 lip 2010, 08:54
protoTYPEK

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam!
Moje - prototypy nie, ale doświadczenia tak i nie generatorów tzw. "wolnej energii" a "perpetuum mobile" Perpetuum mobile to zamiana energii potencjalnej na energię obrotową.
Feynman w wykładach z fizyki podał przykład zamiany grawitacji (siły ciążenia) na energię kinetyczną i popełnił błąd już w założeniach. Grawitacja (siła ciążenia)nie działa w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości. Moim zdaniem zamiennikiem grawitacji jest sprężyna, której energię zamieniamy na energię obrotową. Sprężyna to element sprzęgła napinającego w układzie zamkniętym „mocy krążącej”…

Andrzej Kozerski
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 sty 2011, 09:59 przez protoTYPEK, łącznie edytowano 1 raz
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: czwartek, 22 lip 2010, 12:47
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
Cytuj:
"perpetuum mobile" Perpetuum mobile to zamiana energii potencjalnej na energię kinetyczną.

W takim razie zegar wahadłowy jest perpetuum mobile - energia potencjalna, zmagazynowana w ciężarku, jest zużywana na ruch drgający wahadła i obrotowy wskazówek. A sprężynę trzeba zawsze jakąś energią nakręcić.

Bywa i tak...
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: czwartek, 22 lip 2010, 20:50
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
protoTYPEK napisał(a):
Witam!
Moje - prototypy nie, ale doświadczenia tak i nie generatorów tzw. "wolnej energii" a "perpetuum mobile" Perpetuum mobile to zamiana energii potencjalnej na energię kinetyczną.
Feynman w wykładach z fizyki podał przykład zamiany grawitacji (siły ciążenia) na energię odwrotową i popełnił błąd już w założeniach. Grawitacja (siła ciążenia)nie działa w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości. Moim zdaniem zamiennikiem grawitacji jest sprężyna, której energię zamieniamy na energię obrotową. Sprężyna to element sprzęgła napinającego w układzie zamkniętym „mocy krążącej”…

Andrzej Kozerski

Perpetum mobile to nie jest zamiana energii potencjalnej na kinetyczną, a grawitacja jak najbardziej działa w przestrzeni kosmicznej.

Nie wiem o jakim błędzie Feynmana mowa i o jakich założeniach, ale to był mądry gość i w kontekście reszty Twojej wypowiedzi, w ten błąd powątpiewam. A koncepcji sprężyny jako zamiennika grawitacji to kompletnie nie rozumiem.

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: piątek, 23 lip 2010, 20:26
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
protoTYPEK
Rozumiem że sugerowałeś się pracami Lucjana Łągiewki ;)
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: sobota, 24 lip 2010, 19:15
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
W sumie wychodzi na to że do dzisiaj nie mamy ani jednego prototypu czego kolwiek ,uważam że problem został albo zaszedł za daleko ,proponuje zająć się tym co jest realnym i prostym sposobem pozyskiwania wolnej energii ,albo tanim źródłem pozyskiwania energii .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 14:30
protoTYPEK

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
piotrekk napisał(a):
Perpetum mobile to nie jest zamiana energii potencjalnej na kinetyczną, a grawitacja jak najbardziej działa w przestrzeni kosmicznej.

Nie wiem o jakim błędzie Feynmana mowa i o jakich założeniach, ale to był mądry gość i w kontekście reszty Twojej wypowiedzi, w ten błąd powątpiewam. A koncepcji sprężyny jako zamiennika grawitacji to kompletnie nie rozumiem.

"Perpetum mobile to nie jest zamiana energii potencjalnej na kinetyczną"
- na jakiej podstawie to stwierdzenie?

"a grawitacja jak najbardziej działa w przestrzeni kosmicznej."
- tak, zgadza się.Ja przy każdym wyrazie grawitacja w nawiasie dopisywałem "siła ciążenia" . Tej siły ciążenia nie wykorzystamy w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości a więc "grawitacyjna energia potencjalna" nie może być użyta do perpetuum mobile.

"Nie wiem o jakim błędzie Feynmana mowa i o jakich założeniach,"
- Feynmana wykłady z fizyki, rozdział 4-2 Grawitacyjna energia potencjalna -cytuje "Musimy teraz starannie zdefiniować perpetuum mobile. Ograniczmy się do maszyn podnoszących ciężary"
Pierwszy błąd w założeniach - nie można użyć grawitacyjnej energii potencjalnej do napędu perpetuum mobile, to wynika z wypowiedzi powyżej.
Drugi błąd w założeniach - nie można jakiejkolwiek energii zamieniać bezpośrednio na pracę, przy konstruowaniu perpetuum mobile.

"ale to był mądry gość i w kontekście reszty Twojej wypowiedzi, w ten błąd powątpiewam."
-zgadza się to był mądry gość - noblista. A konteksty i wątpliwości - też mam ich wiele.

"A koncepcji sprężyny jako zamiennika grawitacji to kompletnie nie rozumiem."
- Tę wypowiedź pozostawię bez odpowiedzi. :oops:
Pozdrawiam
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: niedziela, 25 lip 2010, 15:59
piotrekk
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
"Perpetum mobile to nie jest zamiana energii potencjalnej na kinetyczną"
- na jakiej podstawie to stwierdzenie?

Perpetuum mobile to ogólna nazwa urządzenia, które może pracować w nieskończoność. I tyle. Przyczepiłem się do zacytowanego stwierdzenia, bo jest to zła definicja. Oczywiście takie hipotetyczne urządzenie mogło by pracować na zasadzie zamiany energii potencjalnej na kinetyczną, jak innych rodzajów energii na jeszcze inne.

Cytuj:
Tej siły ciążenia nie wykorzystamy w przestrzeni kosmicznej i w stanie nieważkości a więc "grawitacyjna energia potencjalna" nie może być użyta do perpetuum mobile.

Jeśli udałoby zbudować perpetuum mobile, które wykorzystuje energie potencjalną pola grawitacyjnego, to jest faktem, że nie będzie ono działać na orbicie. Ale to nie jest powód, który wyklucza możliwość zbudowania perpetuum mobile wykorzystującego grawitację. Powodem, który w ogóle to wyklucza jest zasada zachowania energii.

Co do Feynmana, podałeś bardzo krótki cytat, a niestety nie mam tej książki. Ale jeśli dobrze zrozumiałem intencje autora, to "ograniczenie do maszyn podnoszących ciężary" mogło być tylko przykładowym sposobem wykorzystania energii wyprodukowanej przez perpetuum mobile, na którego podstawie autor wykazuje, że nie jest możliwe zbudowanie takiego urządzenia. Przypuszczam, że wnioski płynące z tego przykładu dają się uogólnić na generalne stwierdzenie, że budowa takiego urządzenia nie jest możliwa. Zapewne w oparciu o zachowanie energii właśnie.

Chwilę później podajesz rzekomy drugi błąd w założeniach, właśnie o energii. Tu już zupełnie nie wiem jak to jest przedstawione w książce, ale np. w matematyce i fizyce, przy udowadnianiu jakichś teorii często wychodzi się od założenia czegoś odwrotnego i udowodnienia, że to odwrotne jest sprzeczne, niemożliwe. Co potwierdza tezę. W tym przypadku mogło chodzić o założenie, że cała energia jest przekazywana i wykazanie, że jest to niemożliwe. Może o to chodzi autorowi? Bo takiego byka to by nikt nie walnął w takiej książce.

Cytuj:
"A koncepcji sprężyny jako zamiennika grawitacji to kompletnie nie rozumiem."
- Tę wypowiedź pozostawię bez odpowiedzi.

Pisząc to miałem oczywiście na myśli absurdalność w dopatrywaniu się równoważności między siłą sprężystości i grawitacji.

Pozdrawiam

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 27 lip 2010, 16:08
protoTYPEK

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam

... CIACH
Miłej lektury. Pzdrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 24 gru 2010, 23:37 przez protoTYPEK, łącznie edytowano 2 razy
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: wtorek, 27 lip 2010, 16:46
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Gdzie te prototypy ??? .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: środa, 4 sie 2010, 12:27
grove1

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
tu jest wszystko szerzej opisane na te tematy:
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=155 ... sc&start=0
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: środa, 4 sie 2010, 16:51
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Marzeniem moim jest coś z terenu Polski ? coś skutecznie działającego .
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: poniedziałek, 9 sie 2010, 13:39
Max
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ekhard Kantz "Crystal Unit"
http://wegalink.eu/energy/
Re: Nasze prototypy generatorów tzw. "wolnej energii" Napisane: sobota, 14 sie 2010, 18:27
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
A to chyba bardziej dostępne http://www.youtube.com/watch?v=XK206oAm ... re=related ,sam prowadziłem eksperymenty z kryształami ,kamienie itp i niestety posiadają małe nieraz znikome napięcia .
Strona 1 z 3 [ Posty: 74 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Energia Przyszłości