Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
ab85050d09c2102c2f65d1592b0649e4
ab85050d09c2102c2f65d1592b0649e4
Strona 1 z 2 [ Posty: 31 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Definicja wszechświata Napisane: niedziela, 17 gru 2017, 21:09
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 17:33

0
Pozwole sobie na przedstawienie swojej definicji wszechswiata. Pamietamy - w nauce definiujemy pojecia, których uzywamy i wyjasniamy zjawiska obiektami fizycznymi (tych zasad nie zawsze trzyma sie nauka glównonurtowa). Przyklad: pole magnetyczne, sila, grawitacja itp. sa pustoslowiem, jezeli nie maja za soba konkretnych obiektów fizycznych mimo ze obliczenia sa prawidlowe.
Jednoczesnie przepraszam, ze opisalem to po angielsku, bo nie znalazlem czasu na przetlumaczenie, a fora / strony na których "urzeduje" sa glównie w jezyku angielskim. Ci, którzy go nie znaja, moga zatrudnic tlumacza Google - czyni to calkiem udanie.
https://www.quora.com/What-is-the-Unive ... srid=h3IIE

--
Jako forumowicz stary
Pozostaję sobie szary
Jest okazja na świecenie
gdy ogarnie mnie łysienie

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Definicja wszechświata Napisane: wtorek, 19 gru 2017, 00:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

+1
Powiem Ci, że przeczytałem, ale nie do końca rozumiem tę Twoją koncepcję...
Zakładasz, że nie było WW i że Wszechświat się nie rozszerza - jak zatem wytłumaczysz fakt oddalania się galaktyk, oraz to, że nie jesteśmy oślepieni światłem z Kosmosu, które w takim przypadku powinno do nas docierać również spoza "bariery", a które w wyniku rozszerzania się Wszechświata nigdy do nas nie dotrze? Czym tłumaczysz promieniowanie reliktowe i jego jednorodność jeśli nie teorią inflacji? Czemu parametr Omega jest dla Ciebie irracjonalny? No i najważniejsze - piszesz o tym, że nie uwzględniasz tutaj czasu, bo nie istnieje on w przypadku nieistnienia materii fizycznej, która mogłaby znajdować się w ruchu, a jednocześnie zakładasz istnienie "eteru" od samego początku, który to "eter" już sam w sobie przecież musiałby posiadać fizyczne właściwości. Nie uważasz, że to tak jakby ze sobą koliduje? Aha - no i skąd w ogóle ten eter? Koncepcja istnienia takiego uniwersalnego ośrodka była kiedyś brana pod uwagę, ale to było brane pod uwagę tak jakby trochę dawno temu - jeszcze przed Einsteinem.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Definicja wszechświata Napisane: wtorek, 26 gru 2017, 15:36
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Na dzisiaj, najpierw podaję polski tekst. Wkrótce odpowiem na pytania. Moze sie ich zbierze wiecej. Na razie jestem tak zajety (tocze walki na wielu róznych frontach), ze nie jestem w stanie teraz odpowiedziec. Wkrótce sie tu zamelduje.

Poniżej przedstawiam swoją własną definicję wszechświata, tj. sposób, w jaki go rozumiem. Z kosmologii głównego ścieku wygoniłem wiele nonsensów, m.in. tak zwany parametr omega który jest pomysłem irracjonalnym (w fizyce nie ma miejsca na surrealizm). W naturze dominuje kształt kulisty.
Wszechświat nie ma czasowego punktu swego zaistnienia. To, co wydarzyło się jakieś 14 miliardów lat temu (jeśli poprawnie wyliczono), było przypadkowym zainicjowaniem procesu tworzeania się materii (mam własną, ogólną wizję tego, jak do tego doszło). Jednym slowem nie z początkowego ścisku, ale z luzu.
Teraz należy rozróżnić wszechświat sprzed 14 miliardów lat od wszechświata czasu obecnego. Moja definicja wszechświata odnosi się do obu ich form:
Pierwotny wszechświat:
Ograniczona, sferyczna objętość przestrzeni, którą tworzył wyłącznie eter, oddzielony przez najmniejszą rzeczywistość fizyczną, tj. czystą próżnię. "Poza" wszechświatem oznacza brak przestrzeni.
Współczesny wszechświat:
Ograniczona, sferyczna objętość przestrzeni, którą tworzy eter, oddzielony przez najmniejszą rzeczywistość fizyczną, tj. czystą próżnię i materia. Cała materia jest skoncentrowana (jak to nazywam) w jądrze wszechświata. "Poza" wszechświatem oznacza brak przestrzeni.
Eter - najmniejszy, poza długością Plancka, kulisty, bez wewnętrznej struktury, pierwotny, jednorodny, obiekt fizyczny, przypominający z jego perspektywy gęstą mgłę, będący jednocześnie podstawowym budulcem wszelkich form materii. Budowa eteru jest taka sama, jak pola magnetycznego, którego ruch bipolarny tworzy materia.
Materia - złożona postać eteru
Przestrzeń (przed - przypadkowym - powstaniem materii) - ograniczona objętość eteru i czystej próżni
Przestrzeń (czasu teraźniejszego) - ograniczona objętość eteru, materii i czystej próżni
Czysta próżnia - najmniejsza rzeczywistość fizyczna między jednostkami eteru i materii (która jest złożoną formą eteru)
Inne pojęcie fizyczne:
Brak przestrzeni (ogranicznik wszechświata, czyli "poza" nim)
Obecnym wszechświat moglibyśmy porównać jaja żółwiego (oczywiście nie co do skali).
"Żółtko" o promieniu około 4,6 * 10 ^ 10 l.ś. stanowi (jak to nazywam) jądro wszechświata zawierające wszystkie formy materii (centrum).
"Białko" poza jądrem wszechświata to wyłącznie eter pozbawiony kosmicznego promieniowania tła. "Skorupka" symbolizuje granice wszechświata. Moje spekulacyjne wyliczenie promienia wszechświata wynosi (minimum) do 6,2 * 10 ^ 117 l.ś.
Wszechświat jest skończony. "Poza" nim nie ma nic, czyli brak przestrzeni. Znajdujemy się w centrum wszechświata, biorąc pod uwagę jego jądro. Ale, jeśli mamy na myśli Drogę Mleczną, to jesteśmy raczej na jego obrzeżach.
Jeśli komuś brakuje pojęcia czasu, chciałbym wyjaśnić, że on nic nie znaczy. Czas samoistnie nie występuje. Czas jest synonimem ruchu / zmiany, które są abstrakcyjnymi pojęciami, jeśli nie odnoszą się do obiektów fizycznych. Wyjaśniłem to, używając synonimów, ponieważ zdefiniowanie czasu jest niemożliwe. Czas jest ruchem czegokolwiek względem czegokolwiek. Ponadto: Czas jest ruchem jakiejkolwiek postaci materii względem jakiejkolwiek postaci materii. Brak zmian czegoś, brak ruchu czegoś – bezczasowość.

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Definicja wszechświata Napisane: środa, 27 gru 2017, 13:34
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Powiem Ci, że przeczytałem, ale nie do końca rozumiem tę Twoją koncepcję...
Zakładasz, że nie było WW i że Wszechświat się nie rozszerza - jak zatem wytłumaczysz fakt oddalania się galaktyk,

Obejrzyj zatem film o ruchu chalaktyk w dwóch supergromadach – Laniakea (my) a
druga Perseusz-Ryby. Jak pieknie pokazano wszystkie ruchy galaktyk odbywaja sie w ramach dwóch supergromad. Czy widzisz tam ich ulatywanie w sina dal? Czyniac te supergromady coraz rzadszymi? Na filmie tym jest jedno zdanie, z którym sie nie zgadzam, ze wszechswiat sie rzekomo rozszerza. Otóz nic takiego nie ma I nie moze miec miejsca. Przeczy temu chocby samo powyzsze wideo.

szczyglis napisał(a):
oraz to,że nie jesteśmy oślepieni światłem z Kosmosu, które w takim przypadku powinno do nas docierać również spoza "bariery", a które w wyniku rozszerzania się Wszechświata nigdy do nas nie dotrze?

Nie wiem o jakiej “barierze” mówisz. Chodzi Ci o paradoks Olbersa? Jezeli tak, to jedna z hipotez zaklada, ze gwiazdy sa zbyt rzadko rozmieszczone by rozswietlic niebo (jakikolwiek promien poprowadzony z Ziemi trafi w pustke)

szczyglis napisał(a):
Czym tłumaczysz promieniowanie reliktowe i jego jednorodność jeśli nie teorią inflacji?

Promieniowanie reliktowe zostalo zmanipulowane. Przyczyna H2O. Obejrzyj wideo
https://www.youtube.com/watch?v=hhYsOQTfYEc . Jest dlugie, wiec jezeli nie masz cierpliwosci, to gdzies od 40 minuty. Jednym slowem, aby potwierdzic istnienie promieniowania reliktowego, nalezaloby to dobrymi instrumentami zbadac chocby poza Plutonem. To nie jest daleko jak na kosmiczne odleglosci.

szczyglis napisał(a):
Czemu parametr Omega jest dla Ciebie irracjonalny?

Pisze o tym, ze (skonczony) wszechswiat musi miec okreslony ksztalt. Jest nim kula. Po co wiec jakis parametr omega, który moze wskazywac irracjonalne ksztalty wszechswiata?
szczyglis napisał(a):
No i najważniejsze - piszesz o tym, że nie uwzględniasz tutaj czasu, bo nie istnieje on w przypadku nieistnienia materii fizycznej, która mogłaby znajdować się w ruchu, a jednocześnie zakładasz istnienie "eteru" od samego początku, który to "eter" już sam w sobie przecież musiałby posiadać fizyczne właściwości. Nie uważasz, że to tak jakby ze sobą koliduje?

Nie, gdyz wszystkie wlasciwosci materii zaleza od jej ruchu, czyli temperatura/cisnienie, kolory, masa, grawitacja i wiele innych, czego w przypadku samego eteru nie bylo. Nie ma zmian czegos, nie ma czasu czegos. Eter, tak jak i pole magnetyczne posiada wlasciwosci fizyczne ale nie mozna go nazywac materia, bo jest on jej twórcą. Natomiast pramaterią owszem.

szczyglis napisał(a):
Aha - no i skąd w ogóle ten eter? Koncepcja istnienia takiego uniwersalnego ośrodka była kiedyś brana pod uwagę, ale to było brane pod uwagę tak jakby trochę dawno temu - jeszcze przed Einsteinem.

Eter, jest u mnie nazwa, majaca malo wspólnego z historycznym jego rozumieniem (móglbym równie dobrze uzywac nazwy pramateria). W sumie eter o którym pisze nie jest tym o czym mówili Platon, Arystoteles, Plotinus, Robert Fludd, James Maxwell, Hendrik Lorentz czy Francis Gerald, choc pewne wspólne ich cechy ma. Przestrzen musi miec osrodek przewodzacy, w przeciwnym razie bylaby izolatorem doskonalym (na podobienstwo suchego powietrza, które jest bardzo lichym przewodnikiem elektrycznosci).

Re: Definicja wszechświata Napisane: środa, 27 gru 2017, 19:24
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

+4
Fizyka nie polega tylko na po prostu wymyślaniu jakiś koncepcji. Miliony jest temu podobnych, ale nie mają żadnego znaczenia jeśli nie potwierdzają ich obserwacje. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że promieniowanie tła to wymysł? Jeszcze jedna teoria spiskowa? Trucie aluminium, płaska Ziemia, jaszczury rządzące światem. Dlaczego należy wylecieć poza Pluton? To zwykła bzdura.
Re: Definicja wszechświata Napisane: środa, 10 sty 2018, 19:44
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
kanu napisał(a):
Fizyka nie polega tylko na po prostu wymyślaniu jakiś koncepcji.

W fizyce zjawiska wyjasniamy obiektami i o tym nalezy pamietac.
Cytuj:
Miliony jest temu podobnych, ale nie mają żadnego znaczenia jeśli nie potwierdzają ich obserwacje.

Nie ma takiej obserwacji wszechswiata, która potrafilaby dac nam jego obraz. Jedyne co mozemy zrobic w kosmologii, to bazujac na dotyczasowych zdobyczach nauki, uzupelnionych logicznymi przeslankami dac jego opis. Kazdy moze taki obraz przedstawic (jezeli moze) i nie ma w tym niczego niestosownego. Mozna wiec taki opis uznac za prawdopodobny, dopóki nie pojawia sie w nim irracjonalne idee.
Cytuj:
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że promieniowanie tła to wymysł? Jeszcze jedna teoria spiskowa?

To dluzsza historia. Nalezaloby zaczac od falszywego twierdzenia Kirchhoffa. Ponizej wideo, na którym autor od ok 40 minuty wyjasnia przyczyny tzw. promieniowania tla. W jednym zdaniu, przyczyna jest woda na Ziemi i w atmosferze.
https://www.youtube.com/watch?v=Y8FsfFs_nvM
Cytuj:
Trucie aluminium

Scislej tlenkiem aluminium, barem i strontem, oraz innymi truciznami ze smug chemicznych. Ponadto tysiacami innych sposobów w realizowaniu programu depopulacji, zgodnie z Agenda 21 i 2030. Slyszales cos o depopulacji chocby np. szczepionkami? (https://www.youtube.com/watch?v=inTMUwjzZAM)
Cytuj:
płaska Ziemia, jaszczury rządzące światem.

Te tematy mnie nie interesuja
Cytuj:
Dlaczego należy wylecieć poza Pluton? To zwykła bzdura.

Tak dla pewnosci. Byc moze wystarczylo by na odleglos kilku tysiecy km od Ziemi.

Re: Definicja wszechświata Napisane: środa, 10 sty 2018, 20:26
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Cytuj:
Trucie aluminium

Scislej tlenkiem aluminium, barem i strontem, oraz innymi truciznami ze smug chemicznych. Ponadto tysiacami innych sposobów w realizowaniu programu depopulacji, zgodnie z Agenda 21 i 2030. Slyszales cos o depopulacji chocby np. szczepionkami? (https://www.youtube.com/watch?v=inTMUwjzZAM)
[/quote]
Jak na razie to szczepionkami osiagnieto masowy przyrost populacji w Afryce, cos milion osob tygodniowo przyrasta populacjia Afryki, bo choroby depopulacyjne wykonczono wlasnie szczepionkami
za to w krajach rozwinietych rozdmuchuje jakis pojedynczy przypadek powiklan poszczepiennych

byla sobie taka podrozniczka z Trojmiasta, Kinga Choszcz, co to w 5 lat objechala swiat dokola z kilkuset $ w kieszeni, i ta fanka antyszczepien "bo to szkodzi" pojechala do Afryki, umarla na malarie w Ghanie w 2006
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kinga_Choszcz

ale "szczepienia szkodza"

Depopulacja ssczepionkami hehehehe a to w Afryce co tydzien milion nowych urodzin

The truth is out there
Re: Definicja wszechświata Napisane: środa, 10 sty 2018, 23:41
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
niebieskieucho napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego należy wylecieć poza Pluton? To zwykła bzdura.

Tak dla pewnosci. Byc moze wystarczylo by na odleglos kilku tysiecy km od Ziemi.

Rozmowa nie ma z tobą sensu jeśli ignorujesz podstawowe fakty a opisujesz rzeczywistość wybiórczo i poprzez jakieś własne projekcje.
Odniosę się do faktów, a nie projekcji.
Badanie mikrofalowego promieniowania kosmicznego zostało przeprowadzone przez sondę WMAP i Planck. Sonda WMAP została wyniesiona w kosmos (2001 r.) i została umieszczona wokół punktu libracyjnego L2 układu Ziemia-Słońce znajdującego się w odległości ok. 1,5 miliona km od Ziemi.
Natomiast sonda Planck została wyniesiona (2009 r.) na orbitę również wokół punktu L2 układu Ziemia – Słońce, znajdującego się w odległości około 1,5 mln km od Ziemi.
Sondy te bardzo dokładnie zmierzyły rozkład promieniowania tła i te obserwacje są oczywiście dostępne. Można je wykorzystywać do różnych badań. Ty natomiast piszesz bzdury o jakimś wpływie wody w atmosferze Ziemi. Szkoda to komentować. Oczywiście - dane z tych sond są sfałszowane i wszyscy są w spisku - bla bla bla. I tylko niebieskieucho zna prawdę, a prawda cię wyzwoli. I takie inne pierdoły.

Odnoście depopulacji to ostatnio najnowszym hitem na depopulację (zamiast trucie strontem i aluminium) jest zanieczyszczanie Europy spermą z Afryki. Są sprzeczne dane na ten temat, ale istnieją dowody, że młodzi mężczyźni (wiadomego pochodzenia) są umieszczani w samolotach i jak tylko wzbiją się w przestworza, to (ci młodzi mężczyźni) rozpylają z przestworzy spermę, która zanieczyszcza aglomeracje (głównie w Niemczech). Podczas tej depopulacji ludności przybywa zamiast maleć, co wynika niestety z małej biegłości w czytaniu ze zrozumieniem tych mężczyzn i w ogóle z małej biegłości. Biorą oni bowiem przedrostek "de" za "the". I zamiast depopulation wychodzi im the populacjon.
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 19:20
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Argon napisał(a):
Jak na razie to szczepionkami osiagnieto masowy przyrost populacji w Afryce, cos milion osob tygodniowo przyrasta populacjia Afryki, bo choroby depopulacyjne wykonczono wlasnie szczepionkami
za to w krajach rozwinietych rozdmuchuje jakis pojedynczy przypadek powiklan poszczepiennych

Ty nie masz bladego pojecia w temacie szczepien. Obejrzales chociaz wideo https://www.youtube.com/watch?v=inTMUwjzZAM . Bo jezeli nie, to nie mamy o czym rozmawiac. A taki temat jak nagalaza znasz?
http://www.polishclub.org/2017/08/13/en ... a-lekarze/ znasz
O tym samym wywiad z dr T. Broerem
https://www.youtube.com/watch?v=dCJY0QOgtxk

Cytuj:
byla sobie taka podrozniczka z Trojmiasta, Kinga Choszcz, co to w 5 lat objechala swiat dokola z kilkuset $ w kieszeni, i ta fanka antyszczepien "bo to szkodzi" pojechala do Afryki, umarla na malarie w Ghanie w 2006
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kinga_Choszcz

Populacja Afryki a zgony i powiklania po szczepieniach to dwie rózne rzeczy. Wlasnie m.in. szczepionkami depopuluja.
Podajesz jakis jednostkowy przyklad nie mówiac juz o tym, ze nie bylo szczepionki na malarie. Byc moze jest od niedawna. Poza tym ja mówie o tym czym sa one celowo skazane.

Cytuj:
ale "szczepienia szkodza"

Tak, jezeli sa w nich toksyny (glifosat, DNA z usunietych ludzkich zarodków, rtec, aluminium, nagalaza, mykotoksyny i inny syf). Szczepionki nie wymagaja zadnych badan! Szkodza ogromnie przede wszystkim gdy sa aplikowane w wieku od 0 do 4 lat i ich ogroma liczba, jaka dzieci przyjmuja w krótkich odstepach czasu. Nawiasem mówiac szczepionki dla koni sa czyste. W nich takich trucizn nie ma.

Cytuj:
Depopulacja ssczepionkami hehehehe a to w Afryce co tydzien milion nowych urodzin

Gdyby tak bylo, to 40% narodzin na swiecie musialoby przypadac na Afryke. Ale gdyby zalozyc, ze tak jest, to nie usprawiedliwia stosowanie szczepionek jako metody mordowania i okaleczania ludzi.

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 19:38
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
kanu napisał(a):
Rozmowa nie ma z tobą sensu jeśli ignorujesz podstawowe fakty a opisujesz rzeczywistość wybiórczo i poprzez jakieś własne projekcje.

One nie sa moje wlasne, tylko niezaleznego badacza.
Cytuj:
Odniosę się do faktów, a nie projekcji.
Badanie mikrofalowego promieniowania kosmicznego zostało przeprowadzone przez sondę WMAP i Planck. Sonda WMAP została wyniesiona w kosmos (2001 r.) i została umieszczona wokół punktu libracyjnego L2 układu Ziemia-Słońce znajdującego się w odległości ok. 1,5 miliona km od Ziemi.
Natomiast sonda Planck została wyniesiona (2009 r.) na orbitę również wokół punktu L2 układu Ziemia – Słońce, znajdującego się w odległości około 1,5 mln km od Ziemi.
Sondy te bardzo dokładnie zmierzyły rozkład promieniowania tła i te obserwacje są oczywiście dostępne. Można je wykorzystywać do różnych badań. Ty natomiast piszesz bzdury o jakimś wpływie wody w atmosferze Ziemi. Szkoda to komentować. Oczywiście - dane z tych sond są sfałszowane i wszyscy są w spisku - bla bla bla. I tylko niebieskieucho zna prawdę, a prawda cię wyzwoli. I takie inne pierdoły.

Crothers wykazal zarówno wadliwa konstrukcje urzadzenia majacego mierzyc tlo mikrofalowe, jak i prostackie oszustwa dokonane przy sporzadzaniu mapy owego promieniownia. Obejrzales film do konca? Bo jezeli nie, to o czym tu rozmawiac?

Cytuj:
Odnoście depopulacji to ostatnio najnowszym hitem na depopulację (zamiast trucie strontem i aluminium) jest zanieczyszczanie Europy spermą z Afryki. Są sprzeczne dane na ten temat, ale istnieją dowody, że młodzi mężczyźni (wiadomego pochodzenia) są umieszczani w samolotach i jak tylko wzbiją się w przestworza, to (ci młodzi mężczyźni) rozpylają z przestworzy spermę, która zanieczyszcza aglomeracje (głównie w Niemczech). Podczas tej depopulacji ludności przybywa zamiast maleć, co wynika niestety z małej biegłości w czytaniu ze zrozumieniem tych mężczyzn i w ogóle z małej biegłości. Biorą oni bowiem przedrostek "de" za "the". I zamiast depopulation wychodzi im the populacjon.

Zmiast pitigrilic, zapoznaj sie chociazby z programem ONZ Agenda 21. Moze zaprzeczysz ze taki istnieje? https://www.youtube.com/watch?v=VEkxjxGwjIw

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 20:11
Majkel

reputacja poprawna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 lip 2018, 18:25

0
Zmiast pitigrilic, zapoznaj sie chociazby z programem ONZ Agenda 21. Moze zaprzeczysz ze taki istnieje? https://www.youtube.com/watch?v=VEkxjxGwjIw

Ale co chciałbyś tym filmem pokazać? Kobieta powiedziała, że do 2050 roku na Ziemi ma być 9mld ludzi, co zwiększy problemy ekologiczne i powinniśmy zrobić wszystko, żeby to ograniczyć. Co w tym złego? Przypominam, że nawet nasz Kapitan uważa to samo. Myślę, że co do zasady wiele innych osób tutaj ma podobne zdanie (na czele z Zxc jak mniemam :) ).

Czy wg Ciebie Kapitan jest członkiem międzynarodowego spisku?
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 21:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Heh... ktoś kiedyś tutaj pamiętam twierdził, że nawet i ja jestem w tym całym "spisku". Chodziło akurat o NASA i płaską Ziemię, nie o depopulację, ale zasada ta sama - płacą za kłamanie i uciszanie "mówiących prawdę". Nie wiem za bardzo kto miałby mi płacić (NASA? Rząd USA? Masoni? A może sam Kapitan?), ale w każdym razie padło takie oskarżenie. Zabawne dosyć.

W temacie depopulacji to niewątpliwie pewne działania mające na celu jej (populacji) zmniejszenie w przyszłości są prowadzone. Byłoby dziwnym, gdyby nie były, skoro mówi o tym każdy. Tyle tylko, że nie jest to żadne trucie, zrzucanie toksyn i aplikowanie nanorobotów w szczepionkach. To są działania czysto "papierowe", takie jak mówienie o tym w mediach, na forach ONZ, sympozjach, naciski na rządy itp. akcje. Nikt nikogo nie zabija. Była tu nawet swego czasu dość zabawna kłótnia o to dość niedawno temu. Rzuciłem "pomysł", żeby zrzucić atomówki, to będzie najprościej i się parę osób oburzyło, że tym razem już nie jestem w spisku, a zamiast tego przeciwko "spiskowcom", w postaci Kapitana szczególnie ;) Tak więc, ja to już po obu stronach działam jak widać - i w "spisku" i przeciwko "spiskowcom" jednocześnie. Trudno nadążyć za tą logiką.

Tak na serio - podsumowując. Problem jest, a właściwie będzie w przyszłości, ale nie taki jak się go nieraz maluje (bo przestrzeni na planecie nie zabraknie, zabraknie jedynie przy obecnej technologii surowców, aby utrzymać poziom życia taki jaki jest - tu jest problem i moim zdaniem nie powinno się mylić tych dwóch spraw, niestety jest to robione nagminnie), no i denerwujące jest takie gadanie w kontekście co do Europy. Tutaj właśnie naszych, białych ludzi mamy deficyt. Jednocześnie w Afryce i Azji przybywa ich dramatycznie, a tych pierwszych wysyła się w prezencie nam. Tam (głównie w Afryce) jest największy problem, ale też i nikt z tego powodu nikogo nie truje, aczkolwiek... jest jedno "ale" i może to w sumie posłużyć jako pewna podbudowa pod tworzenie się takich teorii o cichym mordowaniu ludzi. Otóż fundacja Gatesa swego czasu eksperymentowała nad sterylizacją w Afryce pod postacią podawanych szczepień właśnie. Młyn na wodę dla całej reszty "chemtrailsów" i "antyszczepionkowców", tyle tylko, że totalnie niezwiązany, bo jeśli chodzi o Afrykę to jest naprawdę problem jak sobie z tym poradzić i niestety, ale to jest prawda (artykuł z dziś, konferencja w Watykanie), że imigracja stamtąd do Europy będzie coraz większa - ludzie stamtąd byliby debilami, gdyby nie próbowali uciekać do "lepszego świata". A że ich tam przybywa, to sobie można resztę dopowiedzieć...

@Niebieskieucho, Ty naprawdę tak na serio z tym wszystkim?
Poczytaj trochę o szczepionkach, dowiedz się ile mitów zostało już dawno temu obalonych i zauważ, że szczepionka szczepionce jest nierówna. Bez szczepień bylibyśmy koszeni chorobami, które zostały zahamowane (dzięki szczepieniom właśnie) już dawno temu. Chciałbyś mieć ich nowe epidemie bez szczepień? Dziecka do szkoły nie dałoby rady wysłać, bo każdy by się bał. Wszystkie te antyszczepionkowe afisze są już nawet nie śmieszne, ale wręcz niebezpieczne dla innych. Ktoś się nie chce szczepić - w porządku, jego sprawa, ale niech się wtedy odetnie od cywilizacji i nie ma kontaktu z innymi, żeby nie szkodzić postronnym osobom. I z góry Ci mówię - nie jestem lekarzem, nie pracuję też dla żadnych koncernów farma, nikt mi nie zapłacił za to co napisałem, a sprzedawczykami gardzę.

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 22:09
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Każdemu kto ma lub będzie miał dzieci, oraz wszystkim, którzy się szczepią polecam ten cykl filmów z informacjami naukowymi, o których nigdy nie usłyszycie w głównych mediach:
https://vimeo.com/user75852809
Potem dopiero niech każdy sam decyduje, zgodnie ze swoim sumieniem.
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 22:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+2
A ja polecam w opozycji do powyższych filmów obejrzeć film o tych powyższych filmach, jak i o pozostałych teoriach Jerzego Zięby mówiący:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=BNbL0ZUNSN8

Potem niech każdy sam zdecyduje. Zgodnie z własnym rozumem.

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 22:42
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
ja polecam w opozycji do powyższego filmu obejrzeć film o tym powyższym filmie, jak i o pozostałych teoriach Jerzego Zięby ...

Problem w tym, że to nie są teorie, ale opublikowane badania naukowe.
Jerzy Zięba nie ma żadnych własnych teorii. Ten kto tak twierdzi, mówi nieprawdę.

Czy wiecie, że wszystkie szczepionki na rynku europejskim są zanieczyszczone, co udowodnili i opublikowali w pracy naukowej włoscy toksykolodzy?

Czy wiecie, że szczepionki zawierają materiał genetyczny pobrany z płodów ludzkich, i to jeszcze żyjących, bez znieczulenia?

Czy wiecie, że szczepionki na grypę, które rzekomo są lekami, nie przeszły nigdy żadnych badań klinicznych zgodnych z tzw. złotym standardem?

Czy wiecie, że szczepionki zawierają retrowirusy?

Czy wiecie, że istnieją szczepionki bez trucizn i zanieczyszczeń, ale są robione tylko dla koni ponieważ są bardzo drogie? Czy koń jest jest więcej wart niż dziecko?

Takich przykładów jest cała masa. Jeśli ktoś chce je poznać, obejrzy wszystkie filmy, z których dowie się co opublikowali naukowcy.

Oczywiście łatwiej jest powtarzać frazesy rzekomych ekspertów z telewizji, bo zapoznanie się z niewygodnymi pracami naukowymi, burzącymi nasz wewnętrzny spokój, wymaga zbyt wiele wysiłku intelektualnego. Czy nie fajniej jest podniecać się kolejnym odcinkiem Gry o Tron. ;)
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 22:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zxc napisał(a):
Czy nie fajniej jest podniecać się kolejnym odcinkiem Gry o Tron.

Jasne, że fajniej. W pełni popieram.
Za Grę o Tron daję plusa.

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 22:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

+1
z tymi szczepionkami to jednak patrze że ludzie żyją i nie umierają, a nawet nie chorują na choroby na które byli szczepieni , więc o co chodzi?

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Definicja wszechświata Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 18:59
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Problem leży przede wszystkim w skutkach ubocznych, które są często gorsze od choroby, na którą się szczepimy, a na którą przecież wcale nie musimy zachorować. Jednym z wielu skutków ubocznych może być np. cukrzyca, którą stwierdza się coraz częściej nawet u kilkumiesięcznych dzieci.

Badania statystyczne pokazują, że dzieci nieszczepione są ogólnie zdrowsze niż te szczepione.

Problem szczepień jest bardzo rozległy i wymaga sporo wiedzy i informacji. Zięba zrobił już 17 odcinków, a to jeszcze nie koniec. Obraz szczepień, jaki wynika z badań naukowych, których nie pokazuje się w mediach głównego nurtu, nie napawa optymizmem.
Re: Definicja wszechświata Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:14
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

+1
Tylko jakos tak sie sklada ze wiele chorob wyeliminowano wlasnie szczepieniami
czarna ospe, heinego-medina, gruzlice, tezec wstrzymano, blonice, a szczepieniami na wscieklizne wyeliminowana te chorobe u psow w wielu krajach
i jeszcze mozna by wiele powymieniac chorob

The truth is out there
Re: Definicja wszechświata Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 17:59
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 30 kwi 2018, 17:05

+1
Fajnie jak szybko tym razem temat wątku się zmienił :lol:
Ja osobiście nie wierzę w relacje kolegi niebieskieucho, ale ma prawo do opinii tak samo jak fani płaskiej Ziemi. Poza tym znający się na tym lepiej ode mnie swoje powiedzieli. Przypomina mi się jeden odcinek z "Trzeciej planety od Słońca", kiedy to Dick na przesłuchaniu chyba jakiegoś młodego przestępcy powołał się na chyba prawo Coulomba, że tamten nie mógł tak szybko uciec z miejsca zbrodni czy coś(w liceum to oglądając dziwiłem się, jak na to może się powoływać, ale człowiek teraz wiele pozapominał...), ten się przyznał przez to w końcu, po czym Dick powiedział znajomym, że to prawo wcale nie odnosiło się do tej sytuacji i odkrył w ten sposób jako swoją moc zawiłe tłumaczenie zjawisk fizycznych, przecież ludzie i tak nie zrozumieją. Ogólnie też tak jest po obu stronach :lol: Nawet udało mi się znaleźć na Youtubie[ciągle mam problem z wrzucaniem filmów :facepalm: ]:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=qkPOT8aKnhc

Tak w ogóle to zauważyliście, że powoli już można nazywać część youtuberów "kapłanami 21 wieku"? Dobrym przykładem są turbosłowianie z "Wielką Lechią" :roll: , no oczywiście, że mur chiński zbudowali lechici do obrony przed barbarzyńcami :ironia:
PS: a właśnie Argon, poważnie tak źle jest z australijską grypą w UK jak piszą niektórzy?

"Tygrys?! W Afryce?! Może uciekł z zoo…"
Monty Python
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 01:50
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Majkel napisał(a):
Ale co chciałbyś tym filmem pokazać? Kobieta powiedziała, że do 2050 roku na Ziemi ma być 9mld ludzi, co zwiększy problemy ekologiczne i powinniśmy zrobić wszystko, żeby to ograniczyć. Co w tym złego?

Ano to, jakimi metodami przeprowadza sie ludobójstwo, eufemistycznie okreslane depopulacja:
Pare takich metod, o których juz tu mówilem ze 100 razy po 2 razy:
Chemtrails (smugi chemiczne)
Morgellon's disease (choroba Morgellonów)
HAARP
DEW
GWEN (cell) towers (wieże telefonii komórkowej)
SMART METERS (inteligentne liczniki)
WiFi
O truciznach i szkodliwych substancjach w srodkach spozywczych, kosmetykach, srodkach higieny, chemii gospodarczej, lekach (np. dwutlenek tytanu, stearynian magnezu), zabawkach, odziezy, artykulach gospodarstwa domowego nie wspominajac. Moge dac przyklady na wszystko.
Nawet owoce, które wydawalyby sie bezpieczne, sa toksyczne. By nie byc goloslownym, podaje szczególy:
http://www.greenmedinfo.com/blog/hidden ... uce#_ftn10

Cytuj:
Przypominam, że nawet nasz Kapitan uważa to samo. Myślę, że co do zasady wiele innych osób tutaj ma podobne zdanie (na czele z Zxc jak mniemam ).

Bo najtrudniej jest uwierzyc w prawde.

Cytuj:
Czy wg Ciebie Kapitan jest członkiem międzynarodowego spisku?

Nie wiem kto to jest Kapitan. Ja mam swoje zdanie poparte dowodami.

Na razie tyle, bo aby odpowiedziec wszystkim musialbym poswiecic cala noc.

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 02:05
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
z tymi szczepionkami to jednak patrze że ludzie żyją i nie umierają,

Tak, niektórzy zyja, a ile jest zgonów, chorób spowodowanych nimi i powiklan, które nawet po wielu latach sie ujawniaja, to tego nie bierzesz pod uwage?

Cytuj:
a nawet nie chorują na choroby na które byli szczepieni , więc o co chodzi?

Alez choruja i to na to, na co byli zaszczepieni. Tylko jeden przyklad. Obejrzyj na ponizszej stronie wideo, na którym jest poszkodowany przez szczepionke w towarzystwie rodziny. Wstrzasajace. https://www.aircrap.org/2018/01/12/colt ... v-vaccine/

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 02:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
A wiesz, że statystycznie to 100% ludzi, którzy mieli jakąkolwiek styczność z wodą, umiera?
Zabrońmy spożywania wody - woda zabija. Statystyki nie kłamią.

Obrazek

Tak na serio, powiedz na litość boską - kto - KTO ludzi truje, daj na to jakiś dowód, a nie filmy na YT, to może pogadamy, bo to się już robi śmieszne - wszyscy trują, nawet ci co mają gdzieś swoje rodziny (ah, zapomniałem - magicznym sposobem ich bliscy są chronieni przed zabójczymi elementami), wszędzie spiski i nie ma ANI JEDNEGO dowodu na coś takiego. Zabawne prawda? Wychodzi na to, że wszyscy (jakieś 99.99% ludzkości) spiskują przeciwko pozostałym 0.01 ludzkości, a jedynie ludzie pokroju niebieskieucho wiedzą co się dzieje i stanowią wybraną elitę, która jako jedyna zna prawdę, przekazaną z filmów na YT. Genialny to musi być spisek, zwłaszcza, że Google (do którego należy YT) należy do bardziej lewej, a nie prawej strony mocy i tym samym mieliby pozwalać na publikację takich rzeczy, które godzą w ich interesy? :puk: No pomyśl logicznie.... :facepalm:

PS.
WiFi

Mam już wyłączać swoje routery, bo inaczej umrę? ;)

Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 07:00
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Jak to mozliwe ze niebieskieucho jeszcze zyje przy takiej skali masowego trucia?

Jest odpowiedni watek do pisania o tym truciu - "Posmiejmy sie razem"

The truth is out there
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 07:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Argon napisał(a):
Jak to mozliwe ze niebieskieucho jeszcze zyje przy takiej skali masowego trucia?

Jest odpowiedni watek do pisania o tym truciu - "Posmiejmy sie razem"

Chociaż coś w tym może być, mnie ostatnio trochę w krzyżu łupie :lol: :aaa:

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 11:32
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

+2
Wszyscy trują, a długość życia się wydłuża, a najbardziej tam gdzie trują.

Na poważnie to moim zdaniem dużym problemem jest np. niska jakość żywności, która powoduje różne problemy łącznie ze wzrostem ryzyka choćby chorób autoimmunologicznych . Jednak ta niska jakość nie wynika ze spisków ale z obniżania kosztów (konserwanty, nawozy sztuczne GMO itp.).
Nie wierzę natomiast w trucie aluminium i innym świadomym ograniczaniu liczby ludności.To kompletnie nie ma sensu dla najbogatszych. Wystarczy popatrzeć na proste statystyki PKB według listy krajów. PKB jest ściśle skorelowane z ilością ludności. Kraje gdzie mieszka więcej ludzi generalnie mają wyższe PKB, a co za tym idzie bogaci w tych krajach bardziej się bogacą. Obniżenie liczby ludności zaskutkuje zmniejszeniem się portfeli najbogatszych, więc nie ma tu logiki.
Wystarczy popatrzeć jak reagują Niemcy na starzejące się swoje społeczeństwo - wbrew woli własnych obywateli sprowadzają im młode płodne byczki. To jasne, że chcą mieć więcej obywateli - bo wtedy Niemcy będą silniejsze. Podobnie w naszym kraju - nie po to wprowadzili 500+ by ograniczyć liczbę ludności lecz ją zwiększyć.
Co do szczepionek (mam trójkę dzieci i muszę decydować - brać czy nie) - to efekty są w obie strony. Istnieje ryzyko zarówno związane ze szczepieniem jak i z nie zaszczepieniem. Widziałem upośledzone umysłowe dzieci po szczepionkach, ale też są dzieci, które umierają bo nie są zaszczepione. Problem jest po prostu bardzo złożony.

ps. Te teorie są skierowane do ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i analizować złożonych zjawisk (to moje zdanie).
Re: Definicja wszechświata Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 18:29
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
kanu napisał(a):
Co do szczepionek (mam trójkę dzieci i muszę decydować - brać czy nie) - to efekty są w obie strony. Istnieje ryzyko zarówno związane ze szczepieniem jak i z nie zaszczepieniem. Widziałem upośledzone umysłowe dzieci po szczepionkach, ale też są dzieci, które umierają bo nie są zaszczepione. Problem jest po prostu bardzo złożony.

Gadowski ma ciekawą propozycję odnośnie szczepionek - po prostu debata publiczna, żeby wyjaśnić wszystko jasno i klarownie. Popieram:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=15mT8ohK_Y8

(ustawione na ten moment, gdy o tym mówi)

Re: Definicja wszechświata Napisane: piątek, 19 sty 2018, 16:27
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
@szczyglis

Piesze z woleja. Obecnie nie mam czasu na odpowiedzenie na wszystkie posty.
W kwestii trucia. Jest to akcja masowa przeprowadzana na calym niemal swiecie. Dam zaledwie pare przykladów:
Nowa Zelandia
http://mediawhores.co.nz/2017/06/27/new ... permarkets
McDonald's
https://worldtruth.tv/human-meat-found- ... t-factory/
Napoje energetyczne
http://www.zdrowyportal.org/2650/napoje ... mocz-byka/
Zywnosc
https://www.youtube.com/watch?v=ZTvI_zcpD3U
Owoce i Warzywa
http://www.greenmedinfo.com/blog/hidden ... uce#_ftn10

Mysle, ze zaledwie te pare przykladów z tysiecy publikacji wystarczy.

Re: Definicja wszechświata Napisane: piątek, 19 sty 2018, 17:22
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
@szczyglis

Piesze z woleja. Obecnie nie mam czasu na odpowiedzenie na wszystkie posty.

nigdzy nie masz czasu odpowiedziec na bardziej szczegolowe pytania, tylko na wstawianie wielu linkow, ale jak zaczniesz wstawiac to w watku "Posmiejmy sie" to nikt nie bedzie zadawal pytan

The truth is out there
Re: Definicja wszechświata Napisane: sobota, 20 sty 2018, 09:34
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:06

0
Piesze z woleja

Cóż za "miarodajne i rzetelne" źródła podajesz... :facepalm:
Strona 1 z 2 [ Posty: 31 ]