HYDEPARK NAUTILUS
http://forum.nautilus.org.pl/

NASA przyłapana na kłamstwie
http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic.php?f=33&t=6658
Strona 1 z 1

Autor:  Maniek_ [ sobota, 25 sie 2018, 16:36 ]
Tytuł:  NASA przyłapana na kłamstwie

Chciałbym przedstawić wam dowody na to, że NASA manipuluje zdjęciami Marsa i mało tego, w żywe oczy kłamie na swojej oficjalnej witrynie. Napisałem na ten temat wyczerpujący artykuł:

W skrócie chodzi o to, że NASA zamieszcza zdjęcia z łazików, na których Mars ma kolor pomarańczowy i niebo też jest pomarańczowe. Zamieścili między innymi dwie panoramy wykonane przez łazik Spirit. Przy obydwu panoramach podają sposób, w jaki je stworzyli. Przy jednej napisali wprost, że złożyli je z kanałów RGB i barwa odpowiada tej, jaką zobaczylibyśmy stojąc na marsie. Wszedłem więc do ich oficjalnego archiwum, znalazłem czarno-białe zdjęcia zawierające kanały RGB i złożyłem kolorowy obraz, który okazał się być zupełnie inny niż ten, który prezentuje NASA. W artykule wszystko dokładnie wyjaśniam i prezentuję źródła zdjęć, tak aby każdy mógł samodzielnie zweryfikować dowody. Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym podaję szczegóły i do dyskusji. Jeśli uważacie, że się mylę, to chętnie dowiem się w którym miejscu.

Poniżej dwa zdjęcia na zachętę. Kolory na tych zdjęciach nie były w żaden sposób zmieniane. Pomarańczowy MARS to ten od NASA, ten wyglądający jak Ziemia to złożony z kanałów RGB z oficjalnego archiwum NASA bez żadnych modyfikacji. Środkowy Mars na dolnym zdjęciu został złożony z kanałów, w których czerwień została zastąpiona podczerwienią. Jest to powszechna praktyka w NASA, o czym otwarcie mówią na swojej stronie. Mimo to w artykule udowadniam, że nawet ta podmiana to za mało by Mars był pomarańczowy i potrzeba dodatkowych modyfikacji kolorów.

Źródło:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/