Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
6b802b45fe9a012440f62f765f283ed0
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
6b802b45fe9a012440f62f765f283ed0
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
NASA przyłapana na kłamstwie Napisane: sobota, 25 sie 2018, 16:36
Maniek_

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
sobota, 23 lut 2019, 16:18

0
Chciałbym przedstawić wam dowody na to, że NASA manipuluje zdjęciami Marsa i mało tego, w żywe oczy kłamie na swojej oficjalnej witrynie. Napisałem na ten temat wyczerpujący artykuł:

W skrócie chodzi o to, że NASA zamieszcza zdjęcia z łazików, na których Mars ma kolor pomarańczowy i niebo też jest pomarańczowe. Zamieścili między innymi dwie panoramy wykonane przez łazik Spirit. Przy obydwu panoramach podają sposób, w jaki je stworzyli. Przy jednej napisali wprost, że złożyli je z kanałów RGB i barwa odpowiada tej, jaką zobaczylibyśmy stojąc na marsie. Wszedłem więc do ich oficjalnego archiwum, znalazłem czarno-białe zdjęcia zawierające kanały RGB i złożyłem kolorowy obraz, który okazał się być zupełnie inny niż ten, który prezentuje NASA. W artykule wszystko dokładnie wyjaśniam i prezentuję źródła zdjęć, tak aby każdy mógł samodzielnie zweryfikować dowody. Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym podaję szczegóły i do dyskusji. Jeśli uważacie, że się mylę, to chętnie dowiem się w którym miejscu.

Poniżej dwa zdjęcia na zachętę. Kolory na tych zdjęciach nie były w żaden sposób zmieniane. Pomarańczowy MARS to ten od NASA, ten wyglądający jak Ziemia to złożony z kanałów RGB z oficjalnego archiwum NASA bez żadnych modyfikacji. Środkowy Mars na dolnym zdjęciu został złożony z kanałów, w których czerwień została zastąpiona podczerwienią. Jest to powszechna praktyka w NASA, o czym otwarcie mówią na swojej stronie. Mimo to w artykule udowadniam, że nawet ta podmiana to za mało by Mars był pomarańczowy i potrzeba dodatkowych modyfikacji kolorów.

Źródło:
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Wszechświat i Kosmos