Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
b106b50ed644f2589307d0457854b281
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
b106b50ed644f2589307d0457854b281
Strona 1 z 3 [ Posty: 63 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Koniec świata w Biblii Napisane: sobota, 24 gru 2011, 22:15
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Aby wiedzieć kiedy będzie koniec świata to należy różne proroctwa i przepowiednie powiązać z Biblią.W Biblii podany jest koniec świata z dokładnością do 1000 lat.Czy słowa zawarte w Biblii mówią prawdę ? Spróbujmy przeanalizować zawarte tam słowa .Biblia przedstawia dwa fragmenty które opisują kiedy będzie koniec świata.Pierwszym fragmentem jest OTWARCIE PIECZĘCI.Teraz przedstawię ten fragment.

=======================

OBJAWIENIE ŚW.JANA 6 - OTWARCIE PIECZĘCI

1 I widziałem , jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci , donośny jak grzmot, mówiący : Chodź !

2 I widziałem , a oto biały koń ,ten zaś ,który siedział na nim, miał łuk , a dano mu koronę , i wyruszył jako zwycięzca aby dalej zwyciężać.

3 A gdy zdjął drugą pieczęć ,usłyszałem , jak druga postać mówiła :Chodź !

4 I wyszedł drugi koń , barwy ognistej ,a temu ,który siedział na nim, dano moc zakłócić pokój na Ziemi , tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.

5 A gdy zdjął trzecią pieczęć , usłyszałem, jak trzecia postać mówiła :chodź ! I widziałem , a oto kary koń ,ten zaś , który siedział na nim miał wagę w ręce swojej.

6 I usłyszałem , jakby głos pośród czterech postaci mówił : Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara ; a oliwy i wina nie tykaj.

7 A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła : Chodź !

8 I widziałem , a oto siwy koń , a temu ,który na nim siedział, było na imię Śmierć , a piekło szło za nim: i dano im władzę nad czwartą częścią Ziemi ,by zabijali mieczem i głodem, i morem , i przez dzikie zwierzęta Ziemi.

9 A gdy zdjął piątą pieczęć , widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa , które złożyli.

10 I wołały donośnym głosem: Kiedyż , Panie Swięty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach Ziemi ?

11 I dano każdemu z nich szatę białą ,i powiedziano im ,aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich , którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

12 I widziałem , gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie Ziemi i Słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew.

13 I gwiazdy niebieskie spadały na Ziemię , podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje , gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie:

14 I niebo znikło ,jak niknie zwój , który się zwija a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich

-------

Głos siedmiu trąb 8
8
1 A gdy zdjął siódmą pieczęć,nastało w niebie milczenie na około pół godziny.

2 I widziałem siedmiu aniołów , którzy stoją przed Bogiem i dano im siedem trąb

=========================

Tutaj zawarta jest informacja która przedstawia dzieje Ziemi od narodzenia Chrystusa do rządów Bożych.w wersetach 1-2 przedstawiona jest pierwsza pieczęć , w której jest widoczny symbol tej pieczęci , czyli ŁUK .W Biblii strzała jest symbolem mowy a więc łuk będzie symbolem głoszenia tej mowy .Czy mój wywód jest prawdziwy to o tym można przekonać się ,gdyż wyjaśnienie pierwszej pieczęci jest również w Biblii.Teraz podaję fragment z Biblii , który pomaga zrozumieć o co chodzi w pierwszej pieczęci.

=============

WYJAŚNIENIE DO PIERWSZEJ PIECZĘCI

Jak zrozumieć pierwszą pieczęć ? Wytłumaczenie tej pieczęci pisze w Biblii w OBJAWIENIE ŚW.JANA 19 / 11 a tytuł to Tryumf Chrystusa

---------------------------------------------

11 I widziałem niebo otwarte , a oto biały koń , a ten który na nim siedział,nazywa się Wierny i Prawdziwy , gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy.

12 Oczy zaś jego jak płomień ognia , a na głowie jego liczne diademy Imię swoje miał wypisane ,lecz nie znał go nikt, tylko on sam.

13 A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi Słowo Boże

Wyjaśnienie w Bibli dokładnie podaje ,że w pierwszej pieczęci chodzi o głoszenia Słowa Bożego.Teraz przytoczę wersety 3-4 w których jest mowa o wojnie .Czyli druga pieczęć to okres wojem gdzie symbolem jest wielki miecz.
Co do trzeciej pieczęci to o tym mówią wersety 5-6.W tej pieczęci podany jest symbol WAGI .Jak wiemy ,że WAGA jest symbolem sprawiedliwości .Dlatego też można przypuszczać iż nastanie okres sprawiedliwości.Natomiast słowa ( za denara ) może oznaczać ,że żywność będzie tania.Gdyby podane było ,że " miarka przenicy za 100 denarów , to wtedy mogłoby oznaczać ,że żywność będzie droga .Tu jednak widzimy iż żywność będzie za denara , czyli tania.Natomiast oliwa i wino to symbole namaszczenia i wiary .A skoro pisze aby tych rzeczy nie tykać , to może oznaczać iż wiara w Boga będzie świętością.A więc trzecia pieczęć mówi nam iż na Ziemi będzie okres sprawiedliwości , dobrobytu i świętości .W Bibli również podane jest iż na Ziemi będzie 1000-letnie królestwo Chrystusowe o czym mówi fragment z Biblii:

OBJAWIENIE ŚW.JANA 20 .Tytuł to Tysiącletnie królestwo.

1 I widziałem anioła zstępującego z nieba ,który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.

2 I pochwycił smoka , węża starodawnego , którym jest diabeł i Szatan i związał go na tysiąc lat.

3 I wrzucił go do otchłani i zamknął ją i położył na nim pieczęć,aby już nie zwodził narodów ,aż się dopełni owych tysiąć lat .Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

4 I widziałem trony , i usiedli na nich ci , którym dano prawo sądu ; widziałem też dusze tych ,którzy zostali święci za to , że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże , oraz tych , którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją .Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez 1000 lat.

5 Inni umarli nie ożyli , aż się dopełniło tysiąc lat .To jest pierwsze zmartwychwstanie.

6 Błogosławiony i święty ten , który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu ; nad nimi druga śmierć nie ma mocy , lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nimi będą przez tysiąc lat.

Ten fragment o Tysiącletnim królestwie można umieścić tylko w pieczęci 3 , gdyż bardzo dobrze do niej pasuje.Pisze w nim iż ludzie którzy nie uwikłani są w matactwach pieniężnych , Ci będą panować razem z Chrystusem.Zwierzę to symbol pieniądza a posąg to ludzie którzy posiadają te pieniądze.Tutaj jest mowa o ludziach , którzy w nieuczciwy sposób dorobili się majątku .Także inny fragment z Biblii pisze o tych sprawach , ale o tym napiszę później.

W wersetach 7-8 Biblia opisuje powrót zła na Ziemi.Czyli Szatan zostanie wypuszczony .Na Ziemi występować będą kataklizmy to jest podane za pomocą symbolu ( dzikie zwierzęta Ziemi ) .Będą ogromne susze , będą znowu wojny a symbole to ( miecz i głód ). Szatan nie będzie jeszcze rządził na Ziemi , ale jego obecność będzie widoczna.Ludzie będą odchodzić od praw Bożych.
W wersecie 9-10-11 jest otwarcie piątej pieczęci .Jest to pieczęć rządów Szatana .Od tego czasu na Ziemi rządy przejmie Szatan co może oznaczać iż Ziemią rządzić będzie pieniądz.Ludzie będą mocno poddani pokusie pieniądza i mało będzie osób które potrafiło by się przeciwstawić temu.W tym okresie powstanie jeden rząd na Ziemi z mocą Szatana.

W wersetach 12-13-14 jest opis szóstej pieczęci .W której to nastąpi koniec Ziemi , czyli życie człowieka na Ziemi zakończy się .Ziemia zostanie zniszczona co potwierdza fragment z Biblii:

OBJAWIENIE ŚW.JANA 8 tytuł to " Głos siedmiu trąb "

Następne wersety mówią o sądzie ostatecznym i o Nowym Niebie i Nowej Ziemi.Fragmenty w Biblii to :

OBJAWIENIE ŚW.JANA 14 Tytuł to Wizja baranka i zbawienia.
OBJAWIENIE ŚW.JANA 20 WERSET 11 Tytuł to Sąd ostateczny.

=======================

A więc wiemy iż od narodzenia Chrystusa do panowania Boga jest siedem ( 7 ) pieczęci.Ile lat może wypadać na jedną pieczęć ? W Biblii pisze , że TYSIĄCLETNIE KRÓLESTWO ma trwać 1000 lat .A więc dla jednej pieczęci można przypisać 1000 lat .Jeśli teraz do tych pieczęci podstawimy lata , to efekt będzie taki:

1 pieczęć to lata ...0-1000 a symbolem tej pieczęci jest głoszenie Słowa Bożego.
2 pieczęć to lata 1000-2000 a symbolem tej pieczęci to wojny
3 pieczęć to lata 2000-3000 a symbolem tej pieczęci to sprawiedliwość,dobrobyt,( tysiącletnie królestwo, Szatan uwięziony )
4 pieczęć to lata 3000-4000 a symbolem tej pieczęci to wojny i katastrofy.( Szatan wypuszczony )
5 pieczęć to lata 4000-5000 a symbolem tej pieczęci są rządy Szatana oraz jeden rząd na Ziemi z mocą Szatana )
6 pieczęć to lata 5000-6000 a symbolem tej pieczęci jest walka z Szatanem , pokonanie Szatana ,Zniszczenie Ziemi
7 pieczęć to lata 6000-.... a symbolem tej pieczęci jest sąd Boży , Nowe Niebo , Nowa Ziemia.

=================

A więc koniec świata nie będzie w 2012 roku jak niektórzy zapowiadają ale lata na które przypada koniec świata ( koniec Ziemi ) to 5000-6000 , gdyż w tym okresie Ziemia zostanie zniszczona.I to jest jedyna i prawdziwa data końca świata.( według Biblii ). Aby potwierdzić tę datę , przedstawię drugi fragment z Biblii , który o tym mówi.Jest nim SEN DANIELA ze starego testamentu.Poniżej przedstawię ten fragment.Zwróćcie uwagę iż dany fragment kończy się panowaniem SYNA CZŁOWIECZEGO , czyli rządów Boskich tak samo jak w 7-miu pieczęciach.A skoro oba fragmenty PIECZĘCIE i SEN DANIELA mają wspólny koniec więc wystarczy tylko podstawić od końca daty a wszystko stanie się jasne.

zakres dat pieczęcie sen Daniela

6000 - ...... 7 pieczęć - rządy Boże Syn Człowieczy ( rządy Boże )
5000 - 6000 6 pieczęć 4 zwierzę
4000 - 5000 5 pieczęć 3 zwierzę
3000 - 4000 4 pieczęć 2 zwierzę
2000 - 3000 3 pieczęć 1 zwierzę
1000 - 2000 2 pieczęć Wzburzone wielkie morze
0 - 1000 1 pieczęć

==========

Teraz przedstawię SEN DANIELA

KSIĘGA DANIELA 7. tytuł : " Sen Daniela o czterech zwierzętach i o Synu Człowieczym "

1 W pierwszym roku Belsazara , króla babilońskiego ,miał Daniel sen ,a to co widział , leżąc na swoim łóżku , zaniepokoiło go.Potem spisał sen , a oto jego treść.

2 Ja Daniel miałem w nocy widzenie: Oto cztery wiatry niebieskie wzburzyły Wielkie Morze.

3 I cztery wielkie zwierzęta wychodziły z morza , każde inne.

4 Pierwsze było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem , wyrwano jego skrzydła: wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce.

5 Potem pojawiło się inne , drugie zwierzę , podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną,a miało w paszczy między zębami trzy żebra , i powiedziano mu: Wstań , jedz dużo mięsa !

6 Potem spojrzałem , a oto pojawiło się inne , podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła i cztery głowy miało to zwierzę , i dano mu władzę.

7 Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne , i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło a co pozostało , deptało swoimi nogami,
było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.

8 Gdy uważnie przypatrywałem się rogom , zaczął wyrastać między nimi inny , mały róg i trzy spośród poprzednich rogów zostały wyrwane.Na tym rogu były oczy ludzkie i usta , które mówiły zuchwałe słowa.

------------------

13 I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś , podobny do Syna Człowieczego:
doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim

14 I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki. Jego władza - władzą wieczną niezmienną jego królestwo - niezniszczalne

====================

w wersecie 2 Daniel opisuje ,że widział WIELKIE MORZE.To może oznaczać tylko nadchodzący potop.Gdzie należałoby umieścić ten potop ? Wyżej przedstawiłem połączenie PIECZĘCI DO SNU DANIELA.Z tego połączenia wynika ,że potop będzie przed pierwszym zwierzęciem w ŚNIE DANIELA i w drugiej PIECZĘCI ,czyli lata 1000-2000 a przed 2000-3000 bo to jest już trzecia pieczęć.Po tym potopie wychodzące zwierzęta z wody symbolizują mocarstwa , które będą wiodły prym na Ziemi.Opisuję teraz SEN DANIELA.

w wersecie 4 pierwszym państwem które będzie wiodło prym ,jest Polska co dowodzą symbole tego zwierzęcia ( lew, orle skrzydła ).Lew ze skrzydłami jest w herbach polskich miast i regionów.Wyrwanie skrzydeł i danie ludzkiego serca oznacza iż symbolem stanie się praworządność oparta na prawie Bożym.A to pasuje do PIECZĘCI 3 ( waga - symbol sprawiedliwości )

w wersecie 5 państwem którego symbolem jest NIEDŹWIEDŹ to Rosja.A więc po 1000 letniej dominacji Polski , Rosja przejmie prym.Słowa mówiące ,iż BYŁO PODNIESIONE TYLKO JEDNĄ STRONĄ może oznaczać iż zostanie utracona jedna część Rosji.TRZY ŻEBRA W PASZCZY może oznaczać iż 3-rzy państwa będą podległe Rosji. Szatan zostaje wypuszczony.

Trzecie zwierzę to trzecie państwo które będzie rządziło na Ziemi.Wiąże się ono z rządami Szatana.Słowa :CZTERY GŁOWY MIAŁO TO ZWIERZĘ może oznaczać początek tworzenia jednego rządu na Ziemi.Tym państwem mogą być Indie lub Chiny.

Czwarte zwierzę to jeden rząd na Ziemi z mocą Szatana.Jest inne niż poprzednie.Dziesięć rogów może oznaczać iż jeden rząd powstanie na 10-ciu kontynentach.Kataklizmy ( trzęsienia Ziemi ) spowodują pojawienie się nowego lądu natomiast 3 kontynenty zapadną się .Na wyłonionym kontynencie powstanie oddzielne państwo ,które nie będzie podlegało pod ogólny rząd.

W wersetach 13-14 jest pojawienie się Syna Człowieczego czyli rządów Boskich.

===============

Jaka przyszłość czeka nas do potopu i kiedy on będzie.O tym mówią nam przepowiednie:

Data katastrofy ,która nas czeka ( wielki potop ) można wyliczyć w następujący sposób.
O tej dacie mówią nam proroctwa.Teraz przedstawię te proroctwa i wytłumaczę ich znaczenie

Proroctwo Malachiasza.
"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść swe owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."

Także szesnastowieczny prorok Nostradamus mówi o papieżu Rzymianinie :Z powodu śmierci bardzo starego papieża, Wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, Jednak będzie go długo dzierżył w bólu.

Także prorok zwany Czeladnikiem (prawdziwe imię: Franciszek) przepowiedział, że Antychryst będzie walczył z Kościołem. Kościół będzie prześladowany, a Antychryst zemści się na Rzymie:
Bazylika świętego Piotra i Watykan rozsypią się w gruzy. Złomy kamienne Bazyliki zabiją dużą ilość ludzi, a krew popłynie strumieniami?.

==================

Teraz wyjaśnię o jaką datę może chodzić.

Według proroctw Malachiasza Ostatnim papierzem ma być Piotr Rzymianin .Według niektórych proroctw ma zostać wybrany młodym i długo rządzić , to możemy przypuszczać iż będzie rządził około 30 lat.Nasz papież rządził 27 lat.Natomiast najdłuższy pontyfikat wynosi 33 lat.Więc przyjęcie 30 lat dla Piotra Rzymianina nie będzie przesadą.Jeśli teraz do daty wyboru następnego papieża dodamy te 30 lat to otrzymamy datę przyszłej katastrofy ( potopu ). 2015+30=2045 , czyli do tego czasu to się wydarzy a może być wcześniej.Watykan zostanie zniszczony w czasie trwania III wojny światowej.Zaraz potem nastąpią trzęsienia Ziemi i Wielki potop.

=================

A to są proroctwa z Biblii , które mówią o nadchodzących czasach.

Teraz chciałbym napisać o znakach mówiących a zbliżaniu się katastrofy.Mówi o tym fragment z Biblii w OBJAWIENIE ŚW. JANA 15 .Tytuł to : Wizja siedmiu czasz i plag.W tym wypadku nie opiszę tego fragmentu gdyż jest to wprowadzenie do SIEDMIU CZASZ I PLAG.Właściwe plagi zaczynają się od fragmentu 16-tego i od tego momentu będę wyjaśniał.

Ze względu iż jest to trochę długi fragment ,więc postanowiłem że będę pisał najpierw fragment z Biblii przed którym będzie podany numer wersetu.Po nim będę wyjaśniał dany fragment.

16

1 I usłyszałem donośny głos mówiący ze świątyni do siedmiu aniołów: Idźcie i wylejcie siedem czasz gniewu Bożego na Ziemię.

2 I wyszedł pierwszy , i wylał swoją czaszę na Ziemię ; i pojawiły się złośliwe i odrażające wrzody na ludziach, mających znamię zwierzęcia
i oddających pokłon jego posągowi

========= Ten fragment mówi nam iż ludzie będą za pieniądze zmieniać swoje ciało tutaj chodzi o znamię zwierzęcia.Tym znamieniem jest liczba 666
czyli pieniądz.W efekcie poprawek ciała wystąpią wrzody i to jest pierwszym znakiem zbliżania się katastrofy

3 A drugi wylał swoją czaszę na morze ; i przemieniło się w krew jakby z umarłego , i wszelkie stworzenie , żyjące w morzu , zginęło.

========= Ten fragment mówi nam iż nastąpią częste powodzie , gdzie spływająca woda do morza zabierze ze sobą różne trucizny oraz będą katastrofy statków które zatrują wody w morzach przez co zginie w morzu wiele zwierząt.

4 A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód ; i przemieniły się w krew

========= Ten fragment mówi , iż powodzie będą większe i w powodziach zginie dużo istot

8 A czwarty wylał czaszę swoją na słońce ; i dana mu została moc palenia ludzi żarem.

========= ten fragment mówi , iż nastąpią susze i temperatura wzrośnie co doprowadzi do klęsk głodowych , i drugiej fazy kryzysu oraz początku III wojny światowej.Ten znak powiązany jest z czaszą piątą. Czyli skutkiem czwartej czaszy będzie piąta czasza.

10 A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach , i gryźli ludzie z bólu swoje języki.

======== Ten fragment jest skutkiem poprzedniego znaku i mówi iż nastanie powszechny głód. Ludzie nie będą mieli za co żyć.Tron zwierzęcia , to przenośnia do ludzi bogatych.Może być przenośnią również do banków .Czyli nastąpi powszechne bankructwo.

12 A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca.

======== Ten fragment mówi nam o końcowej fazie III wojny światowej o czym świadczy dalsza część w Biblii o której nie napisałem.A mowa jest o miejscu ARMAGEDON.( rzeka Eufrat ) to w przenośni
życie ludzkie.Czyli przetrwanie na Ziemi będzie zagrożone.Natomiast dalszy fragment mówi nam
iż jest wybrany kraj dla którego przygotowana jest przyszłość.

17 A siódmy wylał czaszę swoją w powietrze ; i rozległ się ze świątyni od tronu donośny głos mówiący ; Stało się.

18 I nastąpiły błyskawice i donośne grzmoty i wielkie trzęsienie Ziemi jakiego nie było ,odkąd człowiek istnieje na Ziemi; tak potężne było to trzęsienie.

========= Ten fragment mówi nam o początku kataklizmu.Zwróćcie uwagę iż katastrofa rozpocznie się od błyskawic co pisze w 18 wersecie.

==================

ZROZUMIENIE SYMBOLU SZATANA

Szatan to symbol złego postępowania człowieka.Natomiast liczba 666 jest symbolem bogactwa.
Wyjaśnienie liczby 666 jest w BIBLII.Nawet teksty w Biblii dowodzą tego iż cało zło człowieka w obecnych czasach będzie związane z pieniędzmi i bogactwem materialnym.Niżej podaję zrozumienie symbolu liczby 666

PIERWSZA KSIĘGA KRÓLEWSKA 10 / 14 ( ROCZNE DOCHODY SALOMONA )

14
Ilość złota , jakie napływało do Salomona w ciągu jednego roku,
wynosiła SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ talentów.
-------------------

cytat z BIBLII .OBJAWIENIE ŚW. JANA 13 / 17

17
I że nikt nie może kupować ani sprzedawać,
jeżeli nie ma znamienia,
to jest imienia zwierzęcia
lub liczby jego imienia.

18
Tu potrzebna jest mądrość.
Kto ma rozum ,niech obliczy liczbę zwierzęcia ;
jest to bowiem liczba człowieka.
A liczba jego jest SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ.
--------------------

Koniec cytatu.

===============

Pieniądze nie są złem , ale złe postępowanie człowieka po przez pieniądze.

Liczba 666 wzięła się z Biblii.Ktoś źle przetłumaczył tę liczbę.Wyraźnie widać że werset 17 mówi o człowieku posiadającym pieniądze a nie o jakimś SZATANIE.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 25 gru 2011, 16:11
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Rzymianin ma zostać papieżem w czasie najgorszego prześladowania kościoła. Na to jak jak dotychczas się nie zanosi. Więc jeszcze poczekamy. Co do przepowiedni o końcu świata? Wywód dobry ale czy prawdziwy? Czy tak będzie?
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 25 gru 2011, 19:56
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
W Biblii jest wyraźnie napisane, że nie znacie dnia ani godziny, heh ^^
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 01:55
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
W Biblii jest wyraźnie powiedziane ,że jest 7 pieczęci.Jeśli nie potrafi się tego zrozumieć to wtedy można powiedzieć to co mówi przedmówca.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 10:01
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 16:29
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Chciałam tylko dodać, że samą Biblię tłumaczono wiele setek razy z oryginału (chodzi o starożytny język) na starożytną grekę, a następnie na średniowieczną łacinę, która to łacina rożni się od takiej zwykłej łaciny nowożytnej...więc nieć dziwnego, że nic nie można zrozumieć, po drodze wiadomo, że Watykan dodawał i odejmował sobie na swoją własną korzyść pewne fakty, lub je zatajał. Nie wiem czy jest na świecie obecnie np w muzeum czy archiwum najbardziej zbliżone tłumaczenie biblii do oryginału...

Mój skromny blog:
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 19:28
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 21:52
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Kto w jaki sposób ma rozumieć Biblię ,to każdego własna sprawa.Jeśli chce się zrozumieć Biblię to się ją zrozumie.Ale jeśli ktoś strzępi tylko język to na pewno Biblii nie zrozumie.Proście a będzie wam dane.Szukajcie a znajdziecie.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 22:14
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Rozumienie biblii a poznanie prawdy to dwie różne rzeczy. Może ci się wydawać że wszystko zrozumiałeś, a tak naprawdę przeszedłeś gdzieś koło prawdy karmiąc się złudzeniami. Jeżeli nie bierze się poprawki na to że można być w błędzie to niestety o tą prawdę może być ciężko.

Sokrates
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 26 gru 2011, 23:30
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
michallesz2 - Rozumiem, że to jest twoja wymyślona interpretacja Biblii ? bo nie wiele ma z prawdy. Biblii nie można sobie od tak, dowolnie interpretować, pod swoje osobiste przemyślenia, jak komu wygodnie. Wszystko co jest zapisane w Biblii jest już przypisane, do wydarzeń które już były lub które mają nastąpić niebawem. Co do określenia daty Kiedy powróci Jezus Chrystus, to od razu można sobie to darować i tak nigdy tego nie odkryjesz, to raz, dwa to Jezus chciał aby ludzie po znakach rozpoznawali ten czas i cały czas czuwali , żeby studiowali Biblię i znali jej przekaz. Nie jeden już kombinował z datą przyjścia Jezusa i nic z tego nie wyszło.

Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec (Mar. 13:32). Usłyszeli inną odpowiedz od tej, jakiej się spodziewali: Czuwajcie
więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. A to zważcie, że
gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i
nie pozwoliłby podkopać domu swe-go. Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż
Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie (Mat.
24:42-44). Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak
złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie Cię zaskoczę. (Obj. 3:3;
por. Mar. 13:33-37 i 1 Tes. 5:1,2)

Na każde zadane pytanie mówiące o czasie jego przyjścia słyszeli - czuwajcie! Nie próbujmy i my odgadywać tego, co Pan zakrył przed wszystkimi. Przypomnijmy sobie, co odpowiedział apostołom: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił (Dz. AP.
1:7). Bóg nas bardzo kocha i jeśli coś przed nami zakrył to czyni dla
naszego dobra. Gdyby Kościół wiedział, że Pan Jezus powróci XX wieków
od Jego śmierci prawdopodobnie zajęliby się swoimi sprawami, a po
chrześcijaństwie ślad by zginał. Zamiast podać nam dzień i godzinę,
przypomina na każdym kroku, jakie jest zdanie Kościoła. Mieliśmy zająć
się głoszeniem Ewangelii, a nie wyliczaniem dnia powrotu. Ten, kto nie
czuwa ulega pokusie. Modląc się czuwajcie!

-

Następnie werset o którym pisałeś z Biblii
BW - Apokalipsa 6
6. I usłyszałem jakby głos posród czterech
postaci mówił: Miarka pszenicy za denara
i trzy miarki jeczmienia za denara; a
oliwy i wina nie tykaj.

W tym przypadku to już się wydarzyło kiedyś w przeszłości, ceny jedzenia
skoczyły bardzo wysoko. Robotnik pracujący zarabiał właśnie jednego denara dzień pracując cały dzień,a miarka- kwarta to była dzienna porcja pożywienia dla jednej osoby, coś ponad 1 litr pszenicy. Wiec taki robotnik musiał pracować cały dzień i starczyło mu tylko na jedną porcję jedzenia dla siebie, a co z rodziną która miał wyżywić ? wiec zdecydowanie jedzenie było w tamtym czasie bardzo drogie i panował głód.

Liczba bestii 666 to zdecydowanie nie oznacza pieniędzy, ale oznacza to zbuntowany, upadły, charakter człowieka, który jest zaprzeczeniem doskonałego charakteru Jezusa. Człowiek który cały czas żyje w grzechu, który nie poszukiwał prawdy, ani sprawiedliwości, ani zbawienia, ci ludzi przyjmują liczbę bestii 666 na swoje czoło, albo na prawą rękę, oni zgodni są i współpracują z antychrystem, szatanem, wszyscy ci ludzie zostaną zniszczeni o tym można przeczytać w Biblii Objawienie Jana Rozdz.13 Mogę Ci polecić książkę, tu jest wszystko napisane o Apokalipsie, także co będzie się działo w przyszłość, tu masz wszystko wyłożone kawe na ławe. http://www.wielkiboj.pl/

a tu jeszcze Ciekawy film - także apokalipsa - http://www.youtube.com/watch?v=_FbfTfzTucU

<<< Książka roku "Wielki Bój" . >>>
Ostatnio edytowano wtorek, 10 sty 2012, 18:13 przez Alex80, łącznie edytowano 1 raz
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 1 sty 2012, 08:24
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Następnie werset o którym pisałeś z Biblii
BW - Apokalipsa 6
6. I usłyszałem jakby głos posród czterech
postaci mówił: Miarka pszenicy za denara
i trzy miarki jeczmienia za denara; a
oliwy i wina nie tykaj.

W tym przypadku to już się wydarzyło kiedyś w przeszłości, ceny jedzenia
skoczyły bardzo wysoko. Robotnik pracujący zarabiał właśnie jednego denara dzień pracując cały dzień,a miarka- kwarta to była dzienna porcja pożywienia dla jednej osoby, coś ponad 1 litr pszenicy. Wiec taki robotnik musiał pracować cały dzień i starczyło mu tylko na jedną porcję jedzenia dla siebie, a co z rodziną która miał wyżywić ? wiec zdecydowanie jedzenie było w tamtym czasie bardzo drogie i panował głód.

Alex80 .Dziwne jest Twoje tłumaczenie.Powtarzasz za innymi złe tłumaczenie.Jeśli trzecia (3) pieczęć przypada na lata 2000-3000 to , to co opisujesz jeszcze nie wydarzyło się i opis jaki napisałeś nie może oznaczać tak jak Ty to opisujesz.W 3-ciej pieczęci jest opisane nie to co było ale to co ma nastąpić.Po drugie , jeśli na lata 2000-3000 ma przypadać TYSIĄCLETNIE KRÓLESTWO CHRYSTUSOWE to samo przez się wynika ,że Szatan zostanie uwięziony , a drożyzna nie jest związana z Bogiem , ale raczej z Szatanem. Gdybyś przeczytał to co napisałem i przeanalizował to logicznie wtedy nie pisałbyś takich bzdur.Ludzie nie analizują tego co jest napisane w Biblii i dlatego jej nie rozumieją .Nawet pisząc w Biblii o znaku 666 jest powiedziane " TU POTRZEBNA JEST MĄDROŚĆ " a nie zwykłe czytanie.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 1 sty 2012, 21:36
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0

Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 sty 2012, 23:27 przez Alex80, łącznie edytowano 1 raz
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 2 sty 2012, 00:40
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: poniedziałek, 2 sty 2012, 22:42
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
młody84, znaleziska trwają cały czas, co i raz coś jest znajdywane, czy jakieś groby, czy nowe zwoje które potwierdzają autentyczność Biblii i na pewno to nie koniec znalezisk. Biblia jest jak najbardziej autentyczna, są na to dowody historyczne, także w postaci odkryć archeologicznych, które to potwierdzają.

Tu napiszę kilka przykładów na autentyczność Biblii.

Sydonu Ez 28,21-23, Cyrusa Iz 44,28; 45,1, Medo-Persji i Grecji Dn 8,20.21 oraz
miejsca urodzin Jezusa Mi 5,1.
- -
Archeologia — Kamień moabicki, odnaleziony w 1868 roku w Dibonie, Jordania,
potwierdza ataki Moabitów na Izrael, które są opisane w 2Krl 1 i 3 rozdz.
- -
Listy z Lachisz - odkryte w latach 1932-1938, około 38 km na północ od Berszeby
opis ataku Nebukadnezara na Jerozolimę w 586 r. p.n.e.

Zwoje znad Morza Martwego - zostały odkryte w 1948 r. Datuje się je na lata
150-170 p.n.e., zawierają całe księgi lub fragmenty ksiąg Starego Testamentu,
oprócz Księgi Estery. Potwierdzają one dokładność Biblii.
- -
Cylinder Cyrusa — opis zdobycia Babilonu przez Cyrusa oraz wyzwolenie przez
niego żydowskich jeńców.
- -
Kamień z Rozetty - odkryty w 1799 roku w Egipcie przez uczonych Napoleona,
został zapisany w trzech językach — pismem hieroglificznym, demotycznym oraz
po grecku. Przyczynił się do odkrycia tajemnicy hieroglifów. Zrozumienie
hieroglifów pomogło potwierdzić autentyczność Biblii.
- -
Wewnętrzna spójność — poświadczenia o biblijnym natchnieniu dotyczą także
wewnętrznej spójności. W ponad trzech tysiącach miejsc mamy potwierdzenie, że
Biblia jest natchniona 2P 1,21. Nie jest sprzeczna sama w sobie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Archeologia potwierdza autentyczność Biblii

Miejsce pochówku miało dla Żydów szczególne znaczenie. Wiara w zmartwychwstanie ciał zaowocowała powstaniem zwyczajów związanych z chowaniem zmarłych. Dla nas współczesnych, badania archeologiczne starożytnych cmentarzy żydowskich są ważnym uzupełnieniem informacji zawartych w Biblii.

Dla przykładu, nagrobna tablica jest jedynym pozabiblijnym świadectwem istnienia Ozjasza, króla Judy, krewnego proroka Izajasza. Tym bardziej interesujące są groby z pierwszego stulecia chrześcijaństwa, ponieważ złożono w nich ciała osób, które mogły osobiście znać Pana Jezusa.
Niezwykle interesujące i umacniające naszą wiarę jest doniesienie o odkryciu grobowców w Betanii, miejscowości położonej niedaleko Jerozolimy, o której wzmianki wielokrotnie spotykamy na stronach Ewangelii. Tutaj Jezus zatrzymywał się pielgrzymując na święta do Jerozolimy, tutaj nocował w okresie Wielkiego Tygodnia (Mt 21,17).
W tej miejscowości miał przyjaciół, którzy odegrali znaczącą rolę w pozyskiwaniu wyznawców „nowej nauki”. Śmierć i wskrzeszenie Łazarza, czego świadkami było wielu Żydów, wywołały, z jednej strony – falę nawróceń, a z drugiej – falę nienawiści. Właśnie wtedy Rada Najwyższa postanowiła zgładzić Jezusa, a razem z nim również Łazarza. Jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Betanii? Jakim było ich wyznanie wiary? Opowieść biblijna nic nie mówi na ten temat, natomiast archeologia uzupełnia obraz i ukazuje nam zakończenie historii życia rodziny zaprzyjaźnionej z Panem w czasie Jego pobytu na ziemi.
W grobowcach niedaleko Betanii francuski uczony Charles Claremont-Ganneau odkrył imiona Łazarza, Marty i Marii oraz znaki krzyża. W tych samych katakumbach znajduje się sarkofag z napisem „Szymon, kapłan”, przy którym znaleziono jabłko granatu wykonane ze słoniowej kości, z napisem „Święte [dla] kapłana, [należy] do Świątyni Jahwe”. Przypuszczalnie była to ozdoba stroju kapłańskiego należącego do owego Szymona. Znak krzyża na jego grobowcu wskazuje jednoznacznie na to, że św. Łukasz nie przesadzał, mówiąc o znacznej liczbie kapłanów przyjmujących wiarę w Jezusa (Dz 6,7).
Zadziwiających odkryć dokonał włoski archeolog P.B. Bagatti, który badał pochówki z połowy pierwszego stulecia n.e., znajdujące się w Nazarecie. Czy może coś dobrego pochodzić z Nazaretu? – pytał faryzeusz Natanael (J 1,46). Idź i zobacz – padła odpowiedź, po czym faryzeusz osobiście przekonał się, że Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem.) Według niektórych danych, w rodzinnym mieście Chrystusa mieszkało zaledwie 25 rodów, które – według relacji Ewangelistów – nie mogły uznać Jezusa za proroka, ponieważ znały go od dzieciństwa. Niemniej jednak, po wydarzeniach Wielkiej Nocy musiały nastąpić zmiany w przekonaniach krewnych i znajomych Pana. Zbadane przez Bagattiego groby, znajdujące się niedaleko obecnego kościoła Zwiastowania Pańskiego, zawierają hebrajskie inskrypcje wyrażające wiarę w Jezusa Mesjasza. Na ścianach groty znajdują się różne symbole, między innymi znaki krzyża. Symbole te są analogiczne do tych, jakie znajdujemy w katakumbach Jerozolimy, należących, jak wiadomo, do wspólnoty chrześcijańskiej – twierdzi archeolog. Oznaczałoby to, że krótko po śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, w jego rodzinnym mieście istniała i rozwijała się wspólnota chrześcijan. Biblia nic nie mówi o Kościele w tej miejscowości, pozostawiając wrażenie, że niedowiarstwo jej mieszkańców trwało. Archeologia z kolei dowodzi, że łaski wiary dostąpiła nie tylko najbliższa rodzina Jezusa, ale też sąsiedzi i dalsi krewni.
Kościół Jerozolimski składał się prawie wyłącznie z chrześcijan pochodzenia żydowskiego. Nic więc dziwnego, że największy cmentarz chrześcijański z pierwszego stulecia znajduje się na Górze Oliwnej, gdzie według powszechnego przekonania miał pojawić się Mesjasz w dniu ostatecznym. Wiara wśród chrześcijan w znaczenie tego miejsca była umocniona tym, że w dniu Wniebowstąpienia anioł oznajmił Apostołom wpatrującym się w niebo: Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak Go widzieliście idącego do nieba (Dz 1,10-12). Nadzieja zmartwychwstania – podstawa wiary chrześcijańskiej – spowodowała, że na jednym z kamieni u wejścia do katakumb umieszczono krzyż jako symbol narzędzia męki Pana. Na samych sarkofagach znajdują się dedykacje zawierające imiona Jezusa (często Jezusa syna Józefa) oraz Szymona Bar-Jony (por. J 21,15). Archeolodzy są zaskoczeni dużą ilością podobnych dedykacji połączonych ze znakiem krzyża. Profesor Eleazar L. Sukenik uważa, że część napisów na grobach, nazywających Jezusa Odkupicielem i Panem, powstała nim zredagowane zostały Ewangelie, stanowią one zatem najwcześniej spisane wyznanie wiary chrześcijańskiej.
Na szczególną uwagę zasługują groby należące do rodziny Barsabów, o której dowiadujemy z kart Dziejów Apostolskich, że należała ona do grona wyznawców Chrystusa. Święty Łukasz wymienia Józefa (Justa) Barsabę, który od początku chodził z Jezusem i był jednym z jego uczniów (Dz 1, 21-23) oraz Judę Barsabę, zajmującego wysokie stanowisko w Kościele w Jerozolimie (15, 22). Na części grobów członków tej rodziny można znaleźć znaki krzyża. Na przykład sarkofag niejakiego Szymona Barsaby ma znak krzyża wyryty z czterech stron.
Jakie znaczenie dla współczesnych wyznawców Jezusa mogą mieć te odkrycia? Po pierwsze, stanowią one potwierdzenie dokładności opisów ewangelicznych, dotyczących poszczególnych osób i wydarzeń. Po drugie, napisy i znaki krzyża na grobach są najwcześniejszym udokumentowanym wyznaniem wiary. Po trzecie, dowodzą one istnienia w Izraelu, w połowie pierwszego stulecia, licznego Kościoła, który współistniał z innymi formami religijności żydowskiej. Po czwarte, potwierdzają ciągłość wiary w zmartwychwstanie i jej znaczenie dla pierwszych chrześcijan.
Po stłumieniu przez Rzymian powstania Bar Kochby i wprowadzeniu dla Żydów zakazu wstępu do Jerozolimy, chrześcijanie żydowskiego pochodzenia nie mogli już mieszkać w świętym mieście i cmentarz na Górze Oliwnej był już dla nich niedostępny. Prawdopodobnie właśnie w tym okresie, wielu z nich zaczęło dążyć do tego, by zostać pochowanym w Rzymie, u boku Szymona Piotra i Saula zwanego Pawłem. Wynikało to z niesłabnącej wiary Żydów w to, że mężowie Boży zostaną przywódcami ludu w dniu zmartwychwstania i poprowadzą swoich wiernych na spotkanie z Panem...
Mirosław Rucki

- - - - -

Co jeszcze można powiedzieć, czemu Biblia jest autentyczna -

1. Rękopisy czyli manuskrypty.

Istnieje obecnie bardzo duża ilość rękopisów Nowego i Starego Testamentu.

Nowy Testament:
- 5656 kompletnych lub częściowych rękopisów, czyli manuskryptów w oryginalnym
języku greckim, kopiowanych ręcznie od II do XV wieku, (1/33)
- ponad 10 000 manuskryptów w języku łacińskim
- co najmniej 9300 manuskryptów w innych językach
W sumie mamy prawie 25 000 rękopisów ksiąg lub fragmentów Nowego Testamentu
Takiej ilości rękopisów nie ma żadne inne dzieło starożytne. Np. Iliada Homera
istnieje w zaledwie 643 manuskryptach a dzieła Platona w 7.
Rękopisy NT są kopiami oryginalnych ksiąg - oryginały nie zachowały się do naszych
czasów, podobnie jak oryginały innych ksiąg starożytnych.
Żadne dzieło starożytne nie zachowało się do naszych czasów w oryginale(1/34).

Za wiarygodnością kopii przemawia fakt, że czas, jaki upłynął od powstania danej
księgi NT, do stworzenia pierwszej kopii jest bardzo krótki - w przypadku innych
dzieł starożytnych czas ten jest dużo dłuższy. Przykład:
- NT napisano w latach od 50 do 100, a data pierwszych kopii to rok 114.
Czas dzielący te wydarzenia to maksymalnie około 60 lat.
Dla porównania: Iliadę napisano w 800 r. przed Chr., a data kopii to rok 400 po Chr.
Czas dzielący te wydarzenia to aż 1200 lat!
Im krótszy czas między oryginałem a kopią, tym mniejsze ryzyko ewentualnych
niedokładności.
Wiarygodność istniejących manuskryptów NT potwierdzają też inne dzieła starożytne.
Ich autorzy cytują wiele fragmentów poszczególnych ksiąg NT w swoich dziełach
lub korespondencji, np.:
Ignacy, biskup Antiochii ( zmarł w 110 r. ) - cytował ew. Mat., Jana, Dz., Rzym.,
1Kor., Gal., Ef.,
Cytowane przez niego Słowo jest zgodne z istniejącymi kopiami NT. (1/43)

Stary Testament:
Podobnie jak w przypadku NT brak jest oryginalnych rękopisów ST- są tylko wiarygodne
kopie.
Mówię wiarygodne, ponieważ kopiowanie oryginalnych ksiąg ST podlegało pewnym regułom
(1/73).
Talmudyści pilnowali, aby żadne słowo i litera nie były pisane z pamięci.
Masoreci (1/74) liczyli ilości liter i kresek w wierszach. Kopie, gdzie znaleziono
choć jeden błąd, były od razu niszczone. Skopiowane oryginały miały taką samą wartość
jak wykonane przez nich kopie.
Do naszych czasów zachowało się około 15 000 manuskryptów Starego Testamentu,
zawierające całe księgi lub ich fragmenty, pisane w różnych językach starożytnych.
Co ciekawe, wiele manuskryptów zachowało się dlatego, że jako już zużyte przez
ciągłe czytanie, były składowane do wyrzucenia i z jakichś powodów zapomniano o nich.
Przykład: w jednej z synagog zamurowano skład takich zużytych manuskryptów,
a odkryto je dopiero niedawno.

Najstarszy manuskrypt ST pochodzi ze 125 r. przed Chrystusem. Jest to cała Księga
Izajasza (1/77), znaleziona w jaskini Qumran.

Tu dochodzę do chyba najważniejszego odkrycia, którym było znalezienie
w miejscowości Qumran, nad Morzem Martwym, 223 manuskryptów ksiąg ST, doskonale
zachowanych. Przypadkowo odnalazł je beduiński pasterz w roku 1947, w jednej
z jaskiń (1/77). Są one w doskonałym stanie.

Oczywiście zwolennicy i przeciwnicy Biblii szybko zaczęli sprawdzać ich autentyczność,
jedni aby potwierdzić, drudzy aby podważyć wiarygodność manuskryptów.
Dla nas bardzo istotne jest to, że niedawno odkryte fragmenty ST są zgodne z tymi,
które odkryto wcześniej. Jak pamiętamy kanon ST ustanowiono w roku 90 a więc prawie
1900 lat przed odkryciem w Qumran. To odkrycie tylko potwierdziło, że faktycznie
znany nam ST jest Słowem Boga.

Jak widzimy, ilość manuskryptów Nowego i Starego Testamentu jest bardzo duża i pomimo,
że są z różnych okresów, są ze sobą zgodne.

PODSUMOWANIE

Chciałbym teraz podsumować to rozważanie.

Za prawdziwością Biblii przemawiają następujące fakty:
- istnienie mnóstwa manuskryptów czyli rękopisów, pochodzących z różnych źródeł,
- wewnętrzna spójność Biblii i brak sprzeczności w treści,
- potwierdzenie przez historyków, kronikarzy, archeologów - faktów podanych w Biblii,
- spełnienie się (co do joty), co najmniej kilkuset proroctw objawionych w Biblii.

Potwierdzeniem jest też to, że Słowo Boga, zawarte w Biblii, działa cały czas
i zmienia nasze życie.
Bóg, zgodnie ze swoim Słowem, odpowiada na modlitwy, czyni znaki i cuda, uzdrawia,
obdarza darami Ducha Świętego a jeśli trzeba - karci.
Jest tu związek przyczynowo - skutkowy: jeśli postępujemy zgodnie z Biblią,
to następuje określone działanie, też zgodne z Biblią.

Tak więc Biblia jest Słowem Boga, które jest prawdziwe, ma moc i nadal działa.
Możemy to przyjąć wiarą oraz na podstawie wielu sprawdzalnych faktów.

To chyba na tyle, ale jeśli jeszcze było by mało o autentyczności Biblii, to mogę dopisać, warto jeszcze wspomnieć o wypełniających się proroctwach, wiele set lat po napisaniu ksiąg Biblijnych, to także świadczy o autentyczności Biblii.

Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 18:40
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
I znów pojawił się wyświechtany frazes, że Biblia nie jest sprzeczna sama w sobie. Mówić tak może tylko i wyłącznie ten, kto jej nie przeczytał w całości, a jedynie co poniektóre, wyrwane z kontekstu fragmenciki :roll:
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 20:05
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ixchel, rozumiem, że Ty przyjacielu przeczytałeś na pewno całą Biblię, może powiedz, gdzie Biblia zaprzecza sama sobie ? Biblia składa się z 66 ksiąg napisanych przez 44 autorów. Była pisana w ciągu
ponad 1500 lat. Wszystkie księgi mówią o jednym, nie zaprzeczając sobie, a nawet potwierdzają się na wzajem, tworząc jedną historię, dlatego że to jest dzieło Boże, autorzy pisali te wszystkie księgi pod wpływem Ducha Świętego, dlatego tak właśnie się stało, dlatego Biblia nie może zaprzeczać sama sobie.

Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 20:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 21:21
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Po pierwsze, nie jestem twoim żadnym przyjacielem.
Po drugie, gdybym saMA nie przeczytaŁA Biblii, nie pisałabym takiej tezy.
Po trzecie, jak to określił Szczyglis, można by na ten temat książkę napisać, a i tak najwyraźniej nie ma sensu wysilać się dla kogoś takiego jak ty, skoro z góry uznałeś swoje zdanie za jedynie słuszne, nawet nie racząc ruszyć palcem, by zapoznać się głębiej z tematem. Ja przynajmniej zgłębiłam temat, by mieć na czym oprzeć swoją opinię. Po co pisać kolejny raz to samo- wygoogluj sobie, w necie są miriady miriad tego typu tematów, gdzie przykłady są wciąż mielone i wałkowane na wszystkie strony i sposoby. A na koniec zachęcam do przeczytania CAŁEJ bliblii, a sam zauważysz, jak bardzo jest ta Twoja cudowna Księga "spójna" ^^
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 21:51
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
No coraz bardziej rzeczowa rozmowa w "stylu napisałbym argumenty, ale sami sobie znajdzcie...":/
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: wtorek, 3 sty 2012, 22:41
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ixchel, to że nazwałem Cie przyjacielem, było oznaką szacunku dla twojej osoby, tak tylko pisze do wiadomości. Ja tylko odpisałem na twój wpis, który napisałaś na pierwszej stronie w ostatnim poście, wiec nie dziw się, że zapytałem o jakiś fakty, twojej wypowiedzi. Bardzo fajnie że przeczytałaś Biblię, ja tego nie neguję. Biblia jest pismem kiedy się ją więcej czyta, to tym bardziej się ją rozumie. Pamiętam kiedy pierwszy raz sam czytałem Biblie, to przyznam, że nie wszystko od razu zrozumiałem, dopiero po kilku latach czytania, studiowania Biblii, mogę powiedzieć, że ją rozumiem.

Re: Koniec świata w Biblii Napisane: środa, 4 sty 2012, 07:12
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: środa, 4 sty 2012, 15:59
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bardzo ciężko jest ustalić dziadków Jezusa, Biblia nie mówi o tym za wiele, ale najprawdopodobniej to będą takie imiona.

Imiona dziadków -
Ze strony matki: Eliakim i Anna.
Ze strony ojca: Jakub, imię babci nieznane.

Ale zobacz co czytamy w Liście do Rzymian, Tu masz odpowiedz na swoje pytanie czy Jezus jest z rodu Dawida.

NBG List do Rzymian
1. Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, zawezwany apostoł, powołamy dla Ewangelii
Boga, 2 która wcześniej została oznajmiona przez Jego proroków w Pismach
Świętych, 3 odnośnie Jego Syna, który według cielesnej natury urodził się z nasienia
Dawida.

W Biblii Warszawskiej czytamy -
BW List do rzymian
1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany
na apostoła, wyznaczony do zwiastowania
ewangelii Bozej,
2. która Bóg przedtem zapowiedział przez
swoich proroków w Pismach Swietych
3. o Synu swoim, potomku Dawida według
ciała,
4. który według ducha uswiecenia został
ustanowiony Synem Bozym w mocy przez
zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie,
Panu naszym.

Możemy jeszcze z innej księgi Biblii przeczytać, o tym że Jezus pochodzi z rodu Dawida,a tym razem potwierdza to istota niebiańska, jeden z 24 starców, mówiąc w wizji Jana, w księdze Apokalipsy 5

NBG Apokalipsa 5
5. A po prawicy Tego, który siedzi na tronie ujrzałem zwój *, zapisany na zewnątrz i
z tyłu, zapieczętowany siedmioma pieczęciami. 2 Zobaczyłem też potężnego anioła,
co oznajmiał za pomocą wielkiego głosu: Któż jest godny otworzyć zwój i rozłamać
jego pieczęcie? 3 I nikt w Niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć
zwoju, ani go zobaczyć. 4 Zatem bardzo płakałem, bo nie został znaleziony nikt,
godny otworzyć i czytać zwój, ani go oglądać. 5 A jeden ze starszych mi mówi: Nie
płacz; oto zwyciężył lew z pokolenia Judy - korzeń * Dawida, by otworzyć zwój oraz
złamać siedem jego pieczęci.

Te słowa mówią wyraźnie, że zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawida, Chodzi o Jezusa Chrystusa. Lew występuje w godle Judy. Korzeń Dawida oznacza z koleni, że Jezus jest z rodu, czy szczepu Dawidowego.

Re: Koniec świata w Biblii Napisane: czwartek, 19 sty 2012, 02:42
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jak w Biblii sprawdzają się przepowiednie to o tym można zobaczyć w linku.
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7455403802
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: sobota, 21 sty 2012, 03:15
Schiza

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
nowsza wersja

http://www.youtube.com/watch?v=mUp1fHpR ... r_embedded
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: sobota, 21 sty 2012, 17:15
Ixchel

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 22 sty 2012, 14:56
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0

Re: Koniec świata w Biblii Napisane: sobota, 11 lut 2012, 21:48
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7455403802
Tu są naukowe wytłumaczenia prawdziwości proroctw Biblijnych.A więc można naukowo podejść do Biblii.Wszystko zależy tylko od człowieka.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 12 lut 2012, 00:08
11199855544433336

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A ja wam powiem, że nie ma co dłużej dyskutować. Każdy rozumie Biblie na swój sposób i narzucanie własnych poglądów nic nie zmieni.
Niektórzy z was myślą sobie, że są mądrzejsi, ale to tylko oznacza brak zrozumienia i zbyt dużą pewność we własny intelekt.
Apokalipsa...Pojawi się jak koszmar,ale nie dla każdego. Błaganie o wybudzenie się nie pomoże.
I ile wtedy będą warte nasze poglądy na te wszystkie tematy?
Będą tyle warte ile wart jest grosz na stacji benzynowej. Niby ma wartość, ale w niczym nie pomoże.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 12 lut 2012, 01:19
michallesz2

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Każdy ma własne poglądy i te poglądy opisuje na internecie.W temacie napisane jest KONIEC ŚWIATA W BIBLII. Więc to nie są czyjeś poglądy ale opis proroctwa z Biblii. Przedstawione zostało tylko wyjaśnienie danego proroctwa i nic w tym nie jest czyimiś poglądami.Pierwsza pieczęć w Biblii mówi nam o głoszeniu słowa Bożego i tak było w latach 0-1000.W latach 1000-2000 był okres wojen.Tu też wszystko się zgadza .To są proroctwa Biblijne a nie wydumane z Bóg wie skąd.W trzeciej pieczęci jest przedstawiony symbol Wagi. A ten symbol oznacza SPRAWIEDLIWOŚĆ.W telewizji dużo razy pokazują ten symbol kiedy mówią o sądach.Przedstawiane są również dowody na prawdziwość proroctw Biblijnych.Więc nie ma tu żadnego kłamstwa .Bo koniec świata w 2012 roku to dopiero jest kłamstwo które nie zgadza się z Biblią.
Re: Koniec świata w Biblii Napisane: niedziela, 12 lut 2012, 08:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
O rany ta teoria o tych tysiąc letnich okresach to wyssane z palca teorie bo ni jak się mają do rzeczywistości. Ale twoja wiara twoja sprawa. Zacznij od studiowania zwykłej historii bo wojny nie zaczęły się na świecie z rokiem 1000, tylko ciągle trwają od początku istnienia człowieka. Co do twojej pierwszego okresu 0-1000 i głoszenia słowa Bożego to nie ujmując po tysięcznym roku chrześcijaństwo nadal rozszerzało swoje wpływy i dominację religijną jak przed rokiem 1000. Więc twoje wywody o okresach mają się nijak do rzeczywistości historycznej. I na marginesie te proroctwa biblijne są napisane przez człowieka nie przez Boga, a mam wrażenie że tak je traktujesz michallesz2, i przez to udowadniasz ich prawdziwość. Jezus mówiąc o końcu świata i swoim powtórnym przyjściu powiedział w Mk 13.30 "Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie", no ale jak widzimy nie stało się. Co więcej pierwsi chrześcijanie oczekiwali powrotu Jezusa jeszcze za swojego życia, za ich pokolenia. Jako że jednak pokolenie za pokoleniem przemijało, a końca jak nie było tak nie ma.Chociaż co chwilę znajdzie się jakiś nawiedzony szafarz dat końca to zaczęto w chrześcijaństwie używać zwrotów "nikt nie zna dnia ani godziny" bo wcześniejsza część zdania mówiąca o pokoleniu stała się nie aktualna. I moja wiara kończy się w momencie gdy czytam że przy końcu świata wszyscy powstaną w ciałach ze swoich grobów, zapewne łącznie ze mną :shock: .

Sokrates
Strona 1 z 3 [ Posty: 63 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Przepowiednie