Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
7f3830f955f26a6ece2bedc93f4104c2
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
7f3830f955f26a6ece2bedc93f4104c2
Strona 1 z 3 [ Posty: 70 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Wahadło czasu Napisane: czwartek, 9 maja 2013, 10:41
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Czas jakoś tam biegnie, ale w którą stronę? Ktoś powie do przodu. Ale w którą stronę jest przód? Ja mam inną koncepcję. Wahadło czasu. Do 21. 12. 12 wahadło szło z np prawa do lewa i ten ruch przeżywaliśmy jako ZŁO. Osiągneło maksimum - koniec świata zła. I równocześnie 21.12.12 rozpoczęło to wahadło ruch w drugą stronę -z lewa do prawa. Zaczyna działać DOBRO. Skończył się świat zła ,zaczął się świat dobra. Ale my jako urodzeni w okresie panowania zła jesteśmy jego pęłni i siłą rozpędu przeżywamy to co mamy od zła. Ale NOWI dopiero poczęći po 21.12.12 powinni być już pęłni dobra. Będą wypełnieni NOWYM ŻYCIEM pochodzącym od DOBRA.
Re: Wahadło czasu Napisane: czwartek, 9 maja 2013, 13:55
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Ty i te twoje analogie... Nie wystarczy ci porównać znajomości do okręgów - musisz jeszcze policzyć obwód i zrobić kwadraturę.

Bywa i tak...
Re: Wahadło czasu Napisane: czwartek, 9 maja 2013, 15:30
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
A kalijuga? A jeżeli ona właśnie skończyła się 21.12.12. i zaczął się nowy okres. Więcej jest tego czego człowiek nie wie niż tego co wie.
Re: Wahadło czasu Napisane: piątek, 10 maja 2013, 07:16
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ja zupełnie nie pojmuje czemu ewah tak się uczepiłaś tej daty 21.12.12, ona zupełnie nic nie znaczy.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: piątek, 10 maja 2013, 07:41
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
To proste Sir, całość 'przemyśleń' Ewy aka Jurek ma swoje źródło w New Age. To tam były ery i zmiany. A że 21.12.2012 odcisnęło swoje piętno w umysłach wielu to trzymają się kurczowo tej daty. Oczywiście, że nic nie zmieniło się tego dnia, ale w coś trzeba wierzyć. Nihil novi, ta paplanina nie różni się niczym od innych teorii wygłaszanych przez autorkę na tych łamach.
Re: Wahadło czasu Napisane: piątek, 10 maja 2013, 08:34
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
zastanawiam sie ilu ludzi na swiecie ma zrytą psychikę i zniszczone zycie osobiste przez 21/12/2012 :roll:
Re: Wahadło czasu Napisane: piątek, 10 maja 2013, 11:29
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Widać wahadło czasu jest dla każdego zupełnie inne. Jedni mierzą czas od nowej ery inni od 1914 (powtórnego przyjścia Jezusa w formie niewidzialnej), a teraz mamy nieszczęsny kalendarz Majów, największy proroczy niewypał od długiego czasu.

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: piątek, 10 maja 2013, 21:58
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tyleż to śmieszne, co i smutne.

Całe rzesze ludzi dały się naciąć na tę datę, kompletnie przypadkową - 21.12.2012.
Nie wydarzyło się nic - co dla zdrowo myślących jasne.

Świat się nie skończył, nikt nie załapał się na "wyższy poziom rozwoju/gęstszą gęstość czegoś tam".
Owszem, Koleżanka Ewah podobno jakąś kasę wyrwała w multilotku, ale to chyba kiepski argument :D

Wszyscy nabici w butelkę rozpaczliwie szukają argumentów, że jednak jakieś mistyczne COŚ zaistniało. No bo głupio tak wyjść na frajera, prawda?

Zatem zaczęło się rozpaczliwe poszukiwanie, wymyślanie totalnie oderwanych od rzeczywistości, zabawnych teorii.
Ewah zostawia nas z dramatycznym, na miarę antycznej tragedii pytaniem -
"Ale w którą stronę jest przód"?
Rozpłakałem się ze śmiechu, oplułem se klawiaturę herbatą.
Ewah, no przód jest z przodu. Proste.
Ja wiem, że Ty miałaś na myśli coś, ekhem, "głębszego", coś o ścieżkach rozwoju et cetera, że niby w przód to może być do tyłu, albo w lewo, a może w prawo.

Niemniej jednak - to desperacja w tworzeniu fantasmagorii. To nawet nie jest oparte na bełkocie fanów New Age, to czyste bredzenie od rzeczy.

Pozdrawiam pogodnie
Wędrowiec
Ps. Ewah, no przyjm ze smutkiem do wiadomości, że nic się nie zaczęło, nic się nie skończyło. Lżej Ci będzie, jak to zaakceptujesz.

Sorrow is better than joy.
Re: Wahadło czasu Napisane: sobota, 11 maja 2013, 16:56
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
My liczymy czas wg ilości obrotów Ziemi wokół Słońca. Majowie liczyli czas na kilka sposobów ale najważniejszy to cykl 13 baktunów tj ok 14 milionów dni a więc od daty początkowej i koniec tego cyklu to zarazem początek nowego cyklu. Tak jak dla nas Nowy Rok. Ale u nas ten nowy rok jest co 365 dni a u nich co te kilkanaście milionów lat. I wg mnie te cykle są ruchem wahadła czasu. Początek ..i liczenie dni aż wahadło dojdzie do swego maksimum i koniec ..i zarazem początek ruchu w drugą stronę. I proszę zwrócić uwagę że okres ten / wg uczonych od 3600 lat p.n.e do 21.12.12. / obejmuje CAŁY cykl naszej cywilizacji . Tak Sumerów jak i Egiptu. I 21.12.12 zaczął się nowy cykl. A więc można sądzić że ten nowy cykl może spowodować powstanie nowej tzn innej cywilizacji. Jakiej?
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 07:12
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Ja tam się nie znam na baktunach, ale wiem na pewno jedno.Jeżeli kończy mi się pewien cykl kalendarza, i zaczyna nowy rok (w ostatnim przypadku 2013) to tylko w gębę trąbkę sobie wkładam, trąbiąc popijam szampana oczekując nowego lepszego roku. Jakże wielkie jest moje zdziwienie, gdy na drugi dzień budzę się z kacem, a wszystko co miało być tak nowe, odnowione i piękniejsze, jest takie same, stare i bez zmian. Przypisując końcowi roku (juliańskiemu, czy majowemu) formę mistyczno duchowego przejścia w nowy cykl czasu, popadasz w pułapkę niczym nie popartego systemu pseudofilozofi, systemu którym się sama karmisz i jako jedna z nielicznych wierzysz. Nie jestem psychologiem, ale ze swojego doświadczenia wiem, że takich znaków wielkich światowych przemian szukają ludzie nieszczęśliwi. Tacy którzy nie potrafią odnaleźć się w tej rzeczywistości, dlatego tak na siłę szukają wielkich zmian, które wyrwą ich z tego życiowego marazmu (w który najczęściej sami się wprowadzili poprzez swoje przemyślenia).

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 09:39
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
A czy w Sylwestra nie życzymy sobie wszystkiego najlepszego w nowym roku? To czy nie można sobie życzyć wszystkiego najlepszego w nowym cyklu wg Majów? A nóż to zostanie spełnione.
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 09:50
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nóż? Kuchenny? :lol: W tym kontekście stosujemy wyrażenie "a nuż".
http://castorthe.w.interii.pl/polszczyz ... na_III.htm

Pozdrawiam serdecznie
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 10:19
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
ponieważ nasza znana cywilizacja nie trwa zbyt długo nie możemy sobie zdawać sprawy ze wszystkich cykli występujących w naturze. Być może Majowie mieli jakiś większy pogląd na sprawę lub otrzymali w spadku po innej cywilizacji pewną wiedzę dot. cykli większych od cyklu rocznego, 11-letniego cyklu słonecznego, cyklu precesji etc... Prawdopodobnie co 12tys. lat nasz układ słoneczny przechodzi przez centralną płaszczyznę Galaktyki - właśnie niczym wahadło a obecnie być może jesteśmy w takim momencie :roll:
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 12:06
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Wędrowiec masz rację, przepraszam. A w temacie : wg kalendarza hebrajskiego mamy obecnie rok 5773 co znakomicie koreluje z datą Majów, ich początku liczenia dni. I tu i tu kalendarz rozpoczął się w tym samym czasie. CO było początkiem liczenia czasu u Majów? Co było początkiem liczenia czasu u Hebrajczyków? Zbierzność zadziwiająca. Stworzenie świata u Hebrajczyków bo z Bibli a co u Majów?
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 12:15
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 12:49
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Logicznie myślę. Każdy kalendarz ma jakąś datę początkową. Nasz obecny datę urodzenia Jezusa / też nie pewne/ W Rzymie datę założenia miasta. To co było początkiem kalendarza i u Majów i u Hebrajczyków jeżeli początki ich kalendarzy są umiejscowione w podobnym okresie. Czy nie jest to np pojawienie się "Bogów"? Którzy stworzyli "świat" - nauczyli, założyli cywilizację? Wirakocza? U Hebrajczyków Jahwe. U innych pod innymi imionami. Czy to nie wtedy wylądowali "obcy"? Nie ma dowodów na to ale można domniemywać że tak było. I jest udowodnione że następują cykle czasu. I jest możliwe że takim jakimś cyklem czasu jest długie liczenie wg Majów. Tak jak kalijuga u Hindusów. I złoty wiek i inne u Greków. I nie przypadkiem cywilizacje pojawiają się i znikają . I to wszysko w rytmie Kosmosu którego dopiero poznajemy. A choroskopy? To też jakieś rytmy Kosmosu wg których zmienia się nasze życie. RUCH szeroko pojęty stanowi o naszym życiu. A Ziemia jest w ciągłym ruchu tak wokół Słońca tak w raz z nim w Galaktyce a z nią w Kosmosie. Nieokreślona ilość zmiennych stanowiąca o naszym życiu i że ono jest takie jakie jest, dla każdego inne. A rytmy biorytmiczne? Multum danych.
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 16:14
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 18:57
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Jest zjawisko zwane historią. W niej pojawiają się różne wydarzenia które ukierunkowują tą historię. Ale historia ma swoje daty od których "coś" tam zależy. I zmienia się historia. I jest historia cywilizacji. I w ramach wahnięcia wahadła czasu MOŻE I MUSI się pojawić takie wydarzenie które jest wpisane w to. Inaczej mówiąc : w histori np ZSSR nie może się pojawić miliarder bo to niemożliwe bo system polityczny tego państwa nie przewidywał czegoś takiego. I tak jest w kalijugi że nie może być RAJU bo system kalijugi tego nie przewiduje. W komuniżmie nie ma kapitalizmu i w kapitaliżmie nie ma komunizmu. A więc historia jest zdeterminowana jakąś sytuacją , nazwijmy ją ; na poziomie wyższym. Na co my nie mamy wpływu ale to coś wpływa na nas. Pojawienie się św Piotra ma wpływ na nas ale my na niego nie mamy jakiegokolwiek wpływu. Musimy się dostosować do tego co powstało 2 000 lat temu i w ramach Wahadła Czasu dotarło do nas. Bo to co powstało tys lat temu wpływa na nasze życie, czy chcemy tego czy nie . I tak Aleksander Wielki swoimy podbojami spowodował że jest teraz tak jak jest. Nie byłoby tych podbojów - świat byłby inny. może nas by nie było, nie byłoby Nautilusa i tej dyskusji. Ale ja sądzę że jest Demirg który jest tym ruchem wahadła i jego imaginacje tworzą historię. I ludzie zwą go Bogiem. Aleksandra W. też nazywano Bogiem i jego imaginacje stworzyły NAM świat w którym żyjemy.Czy Budda nie stworzył jakiegoś świata? Czy chrześcijaństwo nie stworzyło jakiegoś świata? Ale w pewnych ramach określonych wahadłem czasu. Nie można wyjść poza linię bo aut.
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 19:42
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Bzdura.
Nie ma żadnych wydarzeń, które były w jakiś sposób ustalone i wpływały by na resztę.
W skali Wszechświata podboje Aleksandra, czy odkrycie Ameryki przez Kolumba nie mają najmniejszego znaczenia. Mają takie znaczenie, jakie dla mnie ma fakt, że gdzieś na drugim końcu kuli ziemskiej ktoś właśnie ubił komara, albo parzy herbatę. Dobudowujesz jakieś mistyczne właściwości do wydarzeń, które po prostu się wydarzyły, bo wydarzyć się musiały. Tyle tylko, że nie za pomocą ustalonego planu, a zwyczajnie - dzięki rachunkowi prawdopodobieństwa i czystemu przypadkowi.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Wahadło czasu Napisane: niedziela, 12 maja 2013, 21:03
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Wahadło czasu goni mnie jutro do pracy, ale najpierw pogoni mnie pewnie do wc, ciekawe ile cykli mi to zajmie. :lol:

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 06:26
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:01
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Może wg was to bzdury. Ale to może wy macie niedostatek wiedzy i stąd wasze wnioski jak powyżej. Możecie się zgadzać z tym co piszę lub nie. /karawana jedzie dalej/. Jest takie pojęcie PRZEBIEGUNOWANIE. I wg mnie przeszłość taka jaka jest przestanie oddziaływać na dzień dzisiejszy i na naszą przyszłość. Przestaną gadać o Smoleńsku itp. Bo to co będziemy przeżywać będzie pochodzić z przyszłośći , będzie NOWE. Wahadło czasu przestanie pompować w nas to co z przeszłości a zacznie tym co z przyszłośći. A więc przebiegunowanie. Czy mam rację czy nie to zobaczymy w ciągu najbliższych lat. Bo w tym okresie powinny się pojawidż pierwsze objawy przemian. I czy wy się z tym zgadzacie czy nie to dla historii jest obojętne bo ona ma swoje koła na których się toczy i to ona wybiera co się wydarzy tzw LOS. A wy jesteście biernymi uczestnikami tego. I czy ty pójdziesz do pracy czy na wagary to rzeczywiści dla Wszechświata jest obojętne bo jesteście elementem zbioru obojętnego dla histori bo jej nie tworzycie. Ale Kolumb czy Aleksander już ją tworzyli. Albo Bin Laden. itd
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:57
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0

The truth is out there
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 12:56
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Argon, gdybyś dokładnie przeczytał co pisałam to byś wiedział że napisałam : to są różne wersje końca świata a nie tylko ta jedna że na głowę nam spadnie "coś" z kosmosu. Różne możliwości końca świata w którego osobiście nie wierzyłam. Mogło tak być ale nie było. I pisałam że 21.12.12 zacznie się NOWE a nowe jak to nowe musi mieć czas na pojawienie się u każdego. Nigdy nie jest tak że coś nowego pojawia się TERAZ, zawsze to przebiega ewolucyjnie. Nawet dinozaury nie wygineły jednego dnia lecz był to PROCES. I tak z naszym nowym zyciem: TO PROCES który trwa.
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 13:49
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0

The truth is out there
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 14:25
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Sokrates
Re: Wahadło czasu Napisane: poniedziałek, 13 maja 2013, 17:21
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Argon, ja nie neguję twojej wiedzy ale jak wiesz coraz wiecej uczonych fizyków skłania się do uznania że "cuda" są bo w świecie kwantowym jest trochę inaczej niż w naszym fizycznym. Ale nie o tym. Ja sądzę że abdykacja B 16 i wybór nowego papieża miał coś wspólnego właśnie z tą nową falą rzeczywistości. I jeżeli mam rację to można spodziewać się w czerwcu tego roku dymisji rządu Tuska. Jeżeli ona nastąpi to znaczy że jest tak jak napisałam. Czekajmy zatem do końca czerwca.
Re: Wahadło czasu Napisane: wtorek, 14 maja 2013, 10:04
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Jeśli do dymisji dojdzie - w co wątpię - to nie będzie ona dowodziła twojego wymyślonego wahadła.

Bywa i tak...
Re: Wahadło czasu Napisane: wtorek, 14 maja 2013, 20:58
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Zaciekawiony , każdy ma zdanie o czymś wg własnej wiedzy. Nie neguję twojej ale piszę wg własnej.
Re: Wahadło czasu Napisane: wtorek, 14 maja 2013, 23:54
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Ewah, no to może czas najwyższy zacząć czerpać wiedzę z normalnych, niewyimaginowanych źródeł?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Strona 1 z 3 [ Posty: 70 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Przepowiednie