Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
88d913ed2999e95561bd38f770a1783e
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
88d913ed2999e95561bd38f770a1783e
Strona 1 z 2 [ Posty: 47 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Hipoteza czasu widmowego Napisane: czwartek, 6 cze 2013, 21:59
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 1 sie 2018, 14:25

0
Od razu mówię , nie moja lecz z Świat Wiedzy z czerwca br. Po roku 614 nastąpił od razu rok 911. Dlaczego tak? Otóż to nastąpiło na zlecenie cesarza Ottona III i papieża Sylwestra II . A po co? Otóż Otton III chciał koniecznie być cesarzem nowego tysiąclecia -lecz niestety żył w okolicach 700 roku. Więc dopisał ok 300 lat a dopomógł mu w tym papież bo wydał odpowiednie polecenia i skrybowie dopisali na jego polecenie odpowiednią historię m.innymi Karola Wielkiego. I podobno z tego okresu tych trzystu lat jest bardzo mało kronik. A reforma kalendarza Grzegorza XIII zatuszowała całą tą mistyfikację. A więc teraz powinniśmy mieć rok 1716.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: czwartek, 6 cze 2013, 22:31
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Aha.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 10:26
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
mamy 1716 ??? ... czyli dopiero za 250 lat wynajdą bombe atomową, samoloty, sztuczne satelity, komputery i internet... masakra :!:
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 13:35
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Ale jeżeli to prawda to do końca świata mamy jeszcze ok 300 lat bo 21.12.12. dopiero będzie.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 14:29
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 18:58
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ręce opadają...
Ewah, podejdź do biblioteki i weź jakie popularne opracowanie historii wczesnego średniowiecza wypożycz, przeczytaj. Sprawdź sobie kiedy się urodził, a kiedy zmarł Otton III. Poszukaj materiałów o latach 614 - 911.

Majaczenie.

Pozdrawiam pogodnie
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 20:19
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
I tak napisali w Świoecie Wiedzy? A w jakim kontekście - "najdziwniejsze teorie spiskowe"?

Tak na prawdę całą tą teorię wymyślił przewien brytyjczyk, który nie zrozumiał sensu reformy gregoriańskiej. Gdy papierz Grzegorz ustanowił nowy kalendarz, zlikwidował rozbieżność kalendarza juliańskiego względem roku słonecznego. Co 128 lat stary kalendarz naliczał jeden dzień, którego nie było, w efekcie za jego czasów pierwszy dzień wiosny przypadał na 12 marca i wielkanoc mogła przydarzyć się przed Ekwinokcjum. Ustanowiono zatem, że 10 dni nie było, i po 3 lutym wypadał od razu 14 luty.

Ale - reforma nie likwidowała wszystkich rozbieżności od początku kalendarza, a jedynie rozbieżności od czasów soboru w Nicei, gdzie ustalono spoób obliczania daty wielkanocy. Od czasów Cezara do soboru kalendarz naliczył 3 dni nadmiaru.
Anglik pomyślał sobie: papierz zlikwidował błędy do poczatków kalendarza, ale nadal mamy trzy dni rozbieżności, czyli 300 lat, których nie było. Idąc tym tropem wybrał sobie okres "wieków ciemnych" i uznał, że dlatego tak mało o nich wiemy, bo zostały zmyślone.

Teoria nie trzyma się kupy i wynika ze złego rozumienia, ale Ewah najwyraźniej to łyknęła. Dobrze że nie słyszała o Fomence.

Bywa i tak...
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 21:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Niesamowite jak w jednym umyśle może być tyle sprzecznych teorii. Ewah może książkę filozoficzną napisać. :o

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: piątek, 7 cze 2013, 22:03
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Jak, chyba niektórzy zauważyli Fundacja Nautilus jest do rozpatrywania tego co nieznane a "cudowne". Do rozpatrywania "nieznanego". A więc po co pisać o znanym? A jeżeli uznajecie miesięcznik Świat Wiedzy za coś w rodzaju Faktu to już wasz problem. Przepisałam to jako swego rodzaju ciekawostkę. A historia Ottona i jego okresu to sprawa historyków. Niech oni się tym martwią. To jest tak jak z piramidami. Oficjalne datowanie nie stanowi prawdy. I jest jeszcze jedno. Może ktoś pofatyguje się do kiosku i kupi sobie ten numer i przeczyta to co mniejszymi literami: Największe fałszerstwa w dziejach. Ale wszyscy wiedzą lepiej i od razu na mnie że piszę głupoty. Może jesteście / niektórzy/ uczuleni na moje pisanie?
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: sobota, 8 cze 2013, 00:27
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Aż dostaję wyprysków na myszce...

Bywa i tak...
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: sobota, 8 cze 2013, 03:19
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
"A historia Ottona i jego okresu to sprawa historyków. Niech oni się tym martwią".
Nie bardzo jest czym się martwić. Otton jest opisany i udokumentowany bardzo solidnie. Wszelkie dopisywania spisków do jego żywota są bzdurą - nomen omen - piramidalną.

Serdeczności
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: sobota, 8 cze 2013, 10:47
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
I oczywiscie kronikarze arabscy, zydowscy, chinscy, japonscy i inni tez oszukali swoje kalendarze o te 300 lat, dopisali nieistniejace fakty historyczne, wszyscy jednakowo sie zmowili w tym samym czasie bo sie komus zachcialo zyc na przelomie tysiaclecia, tylko ze gdzie indziej byly inne kalendarze.

Wez ewah sie za czytanie normalnych ksiazek, o astronomi, pradzie elektrycznym zanim zaczniesz cos pisac.

The truth is out there
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 11:06
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Wasz świat jest bardzo ubogi. Dla was istnieje tylko to co "wszyscy" uznają. Brak w was CIEKAWOŚCI co by było gdyby było. Brak myślenia alternatywnego i kreatywnego. To co napisałam w Wahadło czasu - bicie serca jest rodzajem wahadła, hossa i bessa na giełdzie, radio i tv nie powstałoby gdyby nie ten ruch -ruch drgający, ruch wahadła. Ale wam nie chce się pomyśleć. Wystarczy papka informacyjna którą ktoś kiedyś przygotował - i nie trzeba myśleć. Organ nie używany zanika. A za to wg uczonych rozwinie się palec wskazujący, ten od stukania w klawisze. Byłam dwa tygodnie na Bałkanach, coś pięknego. Ale nie to ważne ale od przewodnika tamtejszego dowiedziałam się że wg wierzeń prawosławnych Bóg był kobietą. tak mówi ich religia. Czy to nie zmienia myślenia o świecie? jeżeli to prawda.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 11:44
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ewah, o Twojch teoriach to można by już praktycznie doktoraty pisać, bo to co Ty wypisujesz to już bez kitu zahacza o przypadek ekstremalny.

Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 15:53
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

The truth is out there
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 19:14
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dobrze mówisz Argon.
Masz u mnie piwo, do odbioru osobiście w Nidzicy, zapraszam jeśli będziesz w okolicy :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 20:57
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0

Mój skromny blog:
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 21:33
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Może macie rację ale jest taki gość który nazywa się Tesla. I jakieś robił doświadczenia i co wy na to. I one są jakieś inne od obecnych. Jak je wyjaśnicie? Piszę ruch wahadła. A jak nazwać ruch waszego serca EKG? Kto z was potrafi go odczytać? A ja go potrafię i na jego podstawie ocenię stan twego serca. INNA wiedza? A więc nie ma kogoś kto ma CAŁĄ wiedzę w sobie i wie wszystko. To co piszę przeczytałam w książkach, różnych. Przeczytajcie je. A potem porozmawiamy. Dla jednego z forumowiczów odkryciem był rysunek naskalny zwany Marsjaninem. Dla niego to odkrycie a w książkach to jest od co najmniej 50 lat. Dawno temu pan Donimirski pisał. Ale kto to czyta? Co by było gdybym pisała o medycynie? Kto z was by to zrozumiał? Gdy jesteś fizykiem i masz wiedzę fizyczną w tak zwanym małym palcu. To co? Wiesz wszystko? czy fizyka wszystko wyjaśnia? Nowe odkrycia i nowe wyjaśnienia prawd znanych. I tak codziennie. Jak wyjaśnisz panie fizyku zjawiska paranormalne? Hipnozę? Zdolności np. Jackowskiego? Co to dusza? Albo duch? Co straszy na cmentarzu? Albo skąd się bierze nasza rzeczywistość? Wydarzenia w których bierzemy udział? I dlaczego te wydarzenia są takie jakie są? Dlaczego ludzie wierzą w Boga? A inni w niego nie wierzą? Dlaczego ten świat jest taki jaki jest? Dlaczego ludzie chorują zamiast być zdrowymi? Itd. itp. I to są pytania. I próbuje na nie jakoś odpowiedzieć bo mnie to ciekawi i nie ograniczam się do tego co tzw uznane autorytety piszą lecz szukam własnych rozwiązań.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 21:44
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ewah,
Ponowię propozycję sprzed kilku tygodni - z chęcią się z Tobą spotkam, by poznać CIę osobiście. Ciekaw jestem Twojej osoby, poglądów, pomysłów.
Daj znać na PW.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 08:21
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 09:02
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Napisałaś tu kiedyś że jesteś lekarzem i robisz doktorat z genetyki - wątpię w to, skoro uważasz, że działanie serca nie jest wyjaśnione i trzeba je opisywać jakimś wahadłem.

Łyknęłaś teorię, że wymyślono 300 lat i nawet nie sprawdziłaś innych źródeł - to jest właśnie bezwład.

Bywa i tak...
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 15:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 21:57
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Żeby jeszcze te wszystkie teorie dało się zrozumieć :D

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 14:20
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Dla wyjaśnienia -ruch wahadła jest ruchem :tam i z powrotem i takim ruchem jest bicie serca, oddychanie i najważniejsze :członka w pochwie tworzącego życie. Ale aby przeczytać trzeba znać 300 słów. Aby zrozumieć trzeba znać 1000 słów. Aby napisać coś mądrego trzeba znać 3000 słów. / to nie moje, to naukowcy/ Ale aby zrozumieć co piszę trzeba przynajmniej mieć 130 IQ.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 14:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 15:01
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

The truth is out there
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 15:12
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Argon, daj spokój :)
Ewah jest jedyna w swoim rodzaju i trzeba przyznać, że nikt tak nie rozpala dyskusji jak właśnie ona i jej teorie, które choć kosmiczne, wymagają od nas sporego wysiłku umysłowego :). I chwała jej za to :D
Nie znam nikogo, kto myślałby w ten sposób :)
Ewah, księgową to ty na pewno nie jesteś :lol:
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 16:06
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Mam bardzo dużą wadę z którą bardzo ciężko żyć. Otóż są częstotliwości mózgu zwane Beta tj inteligencja ok 110 IQ / to nie jest stałe/ na której częstotliwości myślimy na co dzień, papu,picie, siusiu itp. Częstotliwości Alfa od 110 do 125 IQ - myślenie abstrakcyjne i w trakcie medytacji. I częstotliwość Theta - powyżej 165 IQ w której WIE się tzn. samo pojawia się wiedza na dany temat. I w tym myśleniu Z NIKIM praktycznie nie można podyskutować bo jest całkowicie różne myślenie. Człowiek jest wyalienowany ze środowiska tym swoim myśleniem. Bo nikt jego nie rozumie. Robiłam EEG i faktycznie moje prądy czynnościowe mózgu są trochę inne. Po prostu inaczej myślę. I z tym jest problem. Czy jestem geniuszem czy wariatem? To zależy od oceniających. Bo nie potrafię określić swoich myśli inaczej niż z poziomu Theta.
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 16:36
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Re: Hipoteza czasu widmowego Napisane: środa, 19 cze 2013, 18:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):