Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
3570f5432c229aace0f86f9709ac013b
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
3570f5432c229aace0f86f9709ac013b
Strona 1 z 2 [ Posty: 52 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 4 kwi 2010, 18:07
kaci
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Chciałbym zaproponować nowy temat dotyczący w sumie mało znanej w Polsce postaci: ociemniałej a równocześnie jasnowidzącej Wangi z Bułgarii. Z tego co wiem, od kilkunastu lat już nie żyjącej chociaż nie dysponuję właściwymi informacjami... Niemniej jej dorobek jako osoby jasnowidzącej jest ogromny i wykracza poza Bułgarię, jest dobrze znany w Rosji a i w Polsce była wydana na jej temat książka pt. "Jasnowidząca Wanga" Wyd. Nieznany Świat, Warszawa 1992. Zajmowała się głównie pomaganiem zwykłym ludziom, ale i mocno była związana z tym co możemy tutaj uznać za motto portalu, czyli rzeczami niewyjaśnionymi. Mówiła o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W swoich wypowiedziach dotknęła paru ważnych spraw, a wypowiedzi te nie są generalnie znane na Zachodzie, w tym i w Polsce. Mówiła m.in. o przyszłej wojnie światowej i kataklizmach, powiedziała, że wszystko to zacznie się kiedy "upadnie Syria"... Na razie Syria jeszcze nie upadła, ale warto zaznaczyć że Syria jest w planach ataku Izraela i USA, nawet przed atakiem na Iran... Wanga mówiła sporo o odwiedzających ją istotach z innych światów, mówiła że odwiedzają Ziemię ale są dla zwykłych ludzi niewidzialni, mówiła o wielkim ruchu na niebie niewidzialnych dla ludzi latających aparatów obcych istot. Powiedziała też coś co jest totalnie nieznane w międzynarodowym środowisku Ufologów, a mianowicie - uwaga światowa premiera w necie - powiedziała, że oznajmiono jej, że "Gagarin nie zginął tak naprawdę w katastrofie lotniczej jak oficjalnie powiedziano, nie zginął i nie spalił się żywcem, został zabrany". Sama Wanga nie wiedziała co oznacza że "został zabrany" ale tak się dosłownie wyraziła. Ludzie oblatani w sprawie UFO będą dobrze wiedzieć co znaczy "być zabranym"...

Jasnowidzenia

* W 1944 roku Niemcy zabili syna pewnemu wieśniakowi. Znaleziono grób, ale ciała w nim leżące były tak zmasakrowane, że nie sposób było je zidentyfikować. Wanga, poproszona o pomoc powiedziała ojcu, że grób syna znajduje się gdzie indziej, na brzegu potoku, obok dużego krzaka. Gdy wydobyto ciało, w kurtce znaleziono dokumenty i fotografię syna.
* Po zakończeniu zdjęć do kosztownego, realizowanego w koprodukcji filmu zginęła jedna z taśm. W obawie przed międzynarodowym skandalem i ponownymi wydatkami poproszono o pomoc Wangę.
- Taśmę przez pomyłkę wyrzucono na śmietnik - powiedziała prorokini, wskazując dokładnie miejsce.
Taśma tam była.
* Przez kilka dni szukano zaginionego dziecka. Wanga powiedziała, że żywe i zdrowe przywiozą w sobotę do domu przedstawiciele władzy. Od rana pod domem tłum oczekiwał, czy sprawdzą się słowa wieszczki. Do południa nic się nie działo, część osób odeszła.
Wytrwali zostali nagrodzeni:
w samo południe na podwórze wjechał milicyjny radiowóz z dzieckiem.

Kuracje Wangi

* Pewna kobieta nie mogła zajść w ciążę. Wanga kazała jej przynieść z domu litr wody, bransoletę i nową sukienkę. Potrzymała je w rękach i powiedziała kobiecie: - Umyj się tą wodą, bransoletę noś zawsze, a sukienkę kiedy chcesz, ale musisz ją prać osobno. Po roku kobieta urodziła zdrowego chłopczyka.
* Starszemu mężczyźnie, który miał kłopoty z pęcherzem i moczył się w nocy, Wanga kazała przynieść wieprzową nerkę.
Wzięła ją do ręki i powiedziała:
- Przymocuj tę nerkę do pasa, weź dwie puste butelki i napełnij pod kranem na twoim podwórku. Później wylej wodę w ogrodzie, zdejmij nerkę i zakop daleko w polu.
Mężczyzna wyzdrowiał.
* Rodzicom chorego dziecka Wanga poleciła przynieść z domu gwóźdź i bochenek chleba upieczony przez matkę.
Potrzymała je w dłoniach i poleciła rodzicom, by rozłamali bochen nad głową dziecka, dali mu do zjedzenia kawałek, a resztę - zwierzętom domowym. Gwóźdź kazała wbić w bramę na podwórku. Chłopczyk wyzdrowiał.

Te proroctwa się sprawdziły:

* początek drugiej wojny światowej
* śmierć cara Bułgarii Borysa III
* dojście komunistów do władzy w Bułgarii
* Praska Wiosna w 1968 roku
* śmierć Indiry Gandhi
* wojna w Nikaragui oraz Libanie

Wangelia Pandowa Guszterowa urodziła się 3 października 1911 roku w macedońskim mieście Strumica. Ojciec był Bułgarem, matka Macedonką. Wanga miała trzy lata, gdy osierociła ją matka. Kiedy straciła wzrok, ojciec wysłał ją do szkoły dla ociemniałych. Gdy umarła jej macocha, miała 17 lat, wtedy wróciła do domu, by zaopiekować się przyrodnim rodzeństwem. Większość życia spędziła w miejscowości Rupite. To było jej "miejsce mocy", stamtąd czerpała energię. Zmarła 11 sierpnia 1996 roku w szpitalu w Sofii.
Twierdziła, że darem jasnowidzenia Bóg wynagrodził jej ślepotę: - On pozbawił mnie ludzkiego wzroku, ale dał mi inne oczy, bym zobaczyła świat widzialny i niewidzialny. Bo Wanga, słynna bułgarska jasnowidzka, prawie całe życie była niewidoma. W dzieciństwie cudem przeżyła huragan, ale wirujące odłamki skał wybiły jej oczy. Kiedy po wypadku rodzice przenieśli się z dziewczynką do innej wsi, poruszała się tam bez trudu, jakby znała na pamięć każdy zakątek. Ale tak naprawdę dar jasnowidzenia objawił się u niej dopiero podczas drugiej wojny światowej. Sława prorokini podającej nazwiska żołnierzy, którzy przeżyją bądź polegną, błyskawicznie rozeszła się w Bułgarii. Pod jej domem gromadziły się tłumy chcących poznać przyszłość, odnaleźć zaginionych, zwalczyć chorobę. Przychodzili zwykli ludzie, politycy, nawet głowy państw.

Wróżka dygnitarzy

Była "etatową" wieszczką Todora Żiwkowa, choć on oficjalnie temu zaprzeczał. Podejmowała za niego ważne politycznie decyzje, gdy telefonował do niej bez względu na porę lub kazał przywozić do siebie. To Wanga doradziła Żiwkowowi wymianę pieniędzy w Bułgarii w 1962 roku. - Przestańcie mędrkować! Jeśli nie chcecie, by państwo popadło w ruinę, wymiana pieniędzy jest konieczna - powiedziała mu wtedy.
Kiedy indziej pomogła władzom odnaleźć bezcenną ikonę, skradzioną z sofijskiej cerkwi. - Czy podejrzewacie kogoś? - spytała Wanga Żiwkowa. - Jeśli tak, przyprowadźcie go do mnie.

Przed jej obliczem stanęło trzech duchownych.

- Precz z tymi brudnymi łapami, które trzymasz skrzyżowane na piersiach! - krzyknęła gniewnie jasnowidzka do stojącego w środku. - To ty zabrałeś ikonę i dałeś ją temu, który stoi po twojej prawej stronie, a on przekazał ją temu, który stoi po lewej. Schowaliście ją razem! Po czym szczegółowo opisała miejsce, w którym ukryty był obraz.
Władze komunistycznej Bułgarii zrobiły na Wandze doskonały interes. Milicja dzień i noc strzegła jej domu i rejestrowała chętnych do spotkania ze słynną wizjonerką. Bułgarzy płacili 5 lewa, cudzoziemcy czterokrotnie więcej. Wanga dostawała z tego niewiele.
Może właśnie dlatego, że była żyłą złota, władze nigdy nie dały jej paszportu? Marzyła o wyjeździe do Paryża, do katedry Notre Dame, by tam spotkać się z matką, a właściwie - z jej nowym wcieleniem. Kiedyś we śnie Matka Boska opowiedziała Wandze, że jej matka - niegdyś żona faraona - odrodziła się w Paryżu. Prorokini opisywała potem szczegółowo Paryż, jego ulice, place, choć przecież nigdy ich nie widziała...

"Ósmy" znaczy pokój

Niechętnie mówiła o przyszłości świata. Może dlatego, że jej proroctwa się sprawdzały? W czasach komunizmu Wanga często wieszczyła dygnitarzom ze Związku Radzieckiego. W 1969 roku przepowiedziała jego rozpad. Dziesięć lat później, w przededniu grożącej światu konfrontacji atomowej, uspokajała, że do tego nie dojdzie! - Za sześć lat w Rosji pojawi się nowy człowiek, świat zacznie się zmieniać od korzeni - powiedziała wtedy. Dokładnie po sześciu latach na scenie politycznej pojawił się Michaił Gorbaczow.
W 1988 roku Gorbaczow i Reagan spotkali się na rokowaniach rozbrojeniowych. Wanga rzekła wtedy: - Jesteśmy świadkami zdarzeń, które odmienią losy ziemi. Dwaj najwięksi przywódcy tego świata podali sobie ręce i zrobili pierwszy krok ku zapewnieniu światowego pokoju. Ale minie jeszcze wiele czasu, dużo wody upłynie... Przyjdzie "Ósmy", który definitywnie zapewni pokój całemu światu.
Kto będzie "Ósmym"? Wanga najprawdopodobniej mówiła o ósmym przywódcy rosyjskim lub amerykańskim. Jeśli jednak zacząć "odliczanie" od Reagana i Gorbaczowa, to rzeczywiście upłynie dużo wody...
Kto wie, czy "Ósmym" nie będzie przywódca rosyjski? Wizjonerka zapowiadała powrót starej Rosji jako "gospodarza świata" i wielkiej potęgi, której wyższość duchową uzna nawet Ameryka. Byłoby to około 2030 roku. Wcześniej jednak miałoby nastąpić zbliżenie Rosji, Chin i Indii. Czyż nie jesteśmy świadkami porozumienia pomiędzy Chinami i Rosją? Czy następne będą Indie?
W 1979 roku Wanga wieszczyła, że za około dwadzieścia lat w Rosji powstanie nowa religia, na wzór starodawnej indyjskiej filozofii Białego Bractwa. Obejmie cały świat, znikną wszystkie dotychczasowe religie. Serbscy jasnowidze Milosz i Mitar Tarabicz również przepowiadali opanowanie świata przez jeden język i wiarę. Także amerykański prorok Edgar Cayce powiedział: - Największa nadzieja świata weźmie swój początek od religii rosyjskiej. Od Rosji nadejdzie zbawienie świata.
Właśnie mija 20 lat od przepowiedni Wangi. Kto wie, czy wkrótce nie będziemy świadkami wielkich przemian religijnych?

Świat skończy się za 50 lat

Nostradamus przepowiadał, że około 2000 roku nastanie koniec naszej cywilizacji. Według Wangi - nie wcześniej niż w 2050 roku, po wielkiej wojnie. - Wszędzie będą się toczyć walki. Narody zaczną się kotłować jak w glinianym dzbanie, wielu ludzi zginie...! - opisywała prorokini nadejście apokalipsy. - W nowej, złotej erze zwykli ludzie będą podróżować do innych światów z prędkością dziesięciokrotnie większą od światła, tak jakby podróżowali autobusem. A za dwieście lat człowiek nawiąże kontakt z braćmi z innych planet...
Wanga twierdziła, że w Kosmosie istnieje cywilizacja doskonalsza od ludzkiej, od lat szukająca kontaktu z człowiekiem. Na niebie panuje wielki ruch statków kosmicznych, a ich piloci mówią do Wangi: - Przygotuj się na wielkie wydarzenia. Gdy w 1969 roku kosmonauci wylądowali na Księżycu, Wanga stwierdziła: - Nie mówili prawdy o tym, co tam zobaczyli.
Mało kto dawał wiarę jej słowom. Jednak wiele lat później NASA potwierdziło istnienie tajnych meldunków kosmonautów. Wreszcie naukowcy ogłosili, że być może na Marsie istnieją prymitywne formy życia.

To Twoje ostatnie pół roku

Mówiła o losach świata, ale przede wszystkim pomagała zwykłym ludziom. W ciężkich chorobach i w błahostkach. Jak na przykład oficerowi straży granicznej, który zgubił pistolet. Wanga powiedziała mu, by przeszukał miejsce, gdzie ostatnio siusiał. Broń tam leżała...
Pomagała także sobie. Gdy złodzieje włamali się do jej domu, milicja zapytała: - No to powiedz, kto cię okradł? - Dzieci. Wszystko, co ukradły, przyniosą - odrzekła. I tak się stało.
Swoją niezwykłą wiedzę czerpała z rozmów z duchami zmarłych. Nie dawały jej spokoju. - Kiedy tylko zasnę, krzyczą: Wstawaj! Czas do pracy! - narzekała Wanga. Gdy przekazywały jej złe wieści, na przykład o czyjejś śmierci, stawały się agresywne i niebezpieczne: - Powiedz mu, powiedz, powiedz... - krzyczały na Wangę. Wtedy odwracała głowę i szeptała, by pacjent nie usłyszał. - Gdybym nie wyrzuciła z siebie strasznych wieści, mogłabym umrzeć - twierdziła.

Mimo to nie odpowiadała na wszystkie pytania.

- Gdybym mówiła ludziom wszystko, co wiem, od razu chcieliby odejść z tego świata. Każdy rodzi się ze swoim przeznaczeniem - mówiła Wanga. Milczała, gdy w swej wizji widziała czyjąś śmierć. Kiedyś jednak zrobiła wyjątek. Pewien profesor przygotowywał film o prorokini i chciał za wszelką cenę podważyć jej umiejętności. - Wango, nie jesteś żadnym fenomenem. Jesteś oszustką! Zabieram swoje rzeczy i odchodzę. Do zobaczenia za pół roku... - rzekł arogancko.
- Nie zobaczymy się... - odparła Wanga. - To twoje ostatnie pół roku!
Profesor zmarł na raka dokładnie sześć miesięcy później. Filmu o Wandze nie dokończył.
Miała wielu wrogów. Tak jak innych jasnowidzów i uzdrowicieli, ją także oskarżano o czary i związki z siłami nieczystymi. Tym bardziej że nigdy nie zgodziła się, by naukowcy zbadali jej zdolności. Jednak nie zdarzyło się, by komukolwiek zaszkodziła. Leczyła ziołami, uważała jednak, że każdy powinien się kurować "swoimi", rosnącymi na jego ziemi. Zamiast picia, zalecała polewanie się naparem.
Nigdy nie przeciwstawiała się medycynie. Uważała tylko, że nadmiar lekarstw szkodzi, bo "zamyka drzwi" naturze.
Twierdziła, że bliski jest dzień, kiedy rak i AIDS będą "skute żelaznymi łańcuchami". W składzie leku znajdzie się żelazo, którego brakuje w ludzkich organizmach. Przewidywała także wynalezienie innego lekarstwa na wiele nieuleczalnych schorzeń: z hormonów konia, psa i żółwia. - Bo koń jest silny, pies wytrzymały, a żółw długowieczny - tłumaczyła.
W 1990 roku Wangę odwiedził Anatolij Kaszpirowski. Zachwycony i onieśmielony jej fenomenem, nie mógł wykrztusić słowa. W końcu zapytał: - Jak się pani czuje?
- Jestem zmęczona... Ludzie mnie męczą. Codziennie nad moją głową "wisi" po dwieście osób - odpowiedziała.

Weź ze sobą kostki cukru

Nic dziwnego: w ciągu 50 lat przez jej dom przewinęło się ponad pół miliona ludzi. Odmawiała tylko złym i kłamcom. Tych rozpoznawała swoim szóstym zmysłem i wyrzucała nie przebierając w słowach. By otrzymać przepowiednię, trzeba było przynieść kostki cukru trzymane przez noc pod poduszką.
Słynęła z gościnności. Co roku, 15 października, w dniu świętej Petki, którą uważała za swoją patronkę, przyjmowała setki gości w domku letniskowym w Rupite. Bogato zastawione stoły uginały się pod ciężarem niezwykłych potraw. Bo Wanga była nie tylko wieszczką i uzdrowicielką, ale także doskonale gotowała. W 1995 roku ciężka choroba unieruchomiła ją w łóżku. Zmarła rok później. Do końca życia zachowała jednak dar jasnowidzenia. Jej ostatnie słowa brzmiały: "Przestańcie się nienawidzieć, kochajcie się, bo wszyscy jesteście dziećmi moimi".
Przepowiednie Baby Wangi:
2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).
2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.
2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.
2016 - Europa prawie w całości wyludniona.
2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.
2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.
2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.
2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.
2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzłumańska".
2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.
2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.
2076 - "Bezklasowe społeczeństwo" (Komunizm powraca?).
2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.
2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!
2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.
2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).
2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.
2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.
2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.
2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".
2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".
2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.
2170 - Wielka susza.
2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.
2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.
2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.
2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.
2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.
2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.
2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.
2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.
2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.
2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.
2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".
2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.
2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".
2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.
2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.
2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.
2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.
2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.
2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.
2371 - Wielki głód.
2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.
2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.
3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.
3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.

3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata - przyp. ja).
3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.
3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.
3815 - Koniec wojny.
3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.
3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.
3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.
3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.
4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.
4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.
4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.
4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.
4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.
4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.
5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.
5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.
5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

I na koniec, jej ostatnie słowa, wypowiedziane przed śmiercią:

"Nadejdą czasy cudów, kiedy nauka poczyni wielkie odkrycia w dziedzinie tego, co niematerialne. Będziemy świadkami nadzwyczajnych odkryć archeologicznych, które zasadniczo zmienią wiedzę o świecie starożytnym. Całe ukryte złoto wyjdzie na powierzchnię, opuszczając wody. Tak postanowiono z góry."
Prosiłbym osoby które np. dysponują książką i mogą wstawić z niej skany o współdziałanie i pomoc, także osoby które mogą zamieścić odpowiednie cytaty.
"Wieszczyła Breżniewowi, Jelcynowi, Żiwkowowi. Przewidziała drugą wojnę światową i rozpad Związku Radzieckiego. Czy sprawdzi się jej proroctwo, że w 2050 roku skończy się nasza cywilizacja?
Prosiłbym osoby które np. dysponują książką i mogą wstawić z niej skany o współdziałanie i pomoc, także osoby które mogą zamieścić odpowiednie cytaty.
"Wieszczyła Breżniewowi, Jelcynowi, Żiwkowowi. Przewidziała drugą wojnę światową i rozpad Związku Radzieckiego. Czy sprawdzi się jej proroctwo, że w 2050 roku skończy się nasza cywilizacja?
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: poniedziałek, 5 kwi 2010, 09:21
Wosiu

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ukradłeś tekst z Forum Zjawisk Niewyjaśnionych, tutaj wkleiłeś i zadowolony? Co za bydło...

Jak już coś się bierze z innego forum, to podaje się informację, że tekst pochodzi z takiego to a takiego forum, takiego tematu i takiego posta oraz, o ile regulamin dopuszcza (tutejszy nie dopuszcza) podaje się linka do źródłowego forum. Podobnie z wykorzystywaniem tekstów z jakiejkolwiek innej strony.
Tylko warto też sprawdzać, czy strona która zamieściła jakiś tekst, przypadkiem nie ukradła go z Fundacji Nautilus, bo w temacie obok o trzech dniach ciemności, jeden "mądry" użytkownik wkleił tekst artykułu Fundacji Nautilus (na forum Fundacji Nautilus :D ) i podał linka do strony która go z FN podkradła...

Wracając do Wangi, ostatnia wyliczanka dat to głupoty zmyślone w jakiejś rosyjskiej gazecie. Wanga nigdy nic takiego nie przepowiadała, nigdy też nie podawała konkretnych dat.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 6 kwi 2010, 20:36
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
jest jeszcze wiedźma z Anglii - ciekawe - może Nautilus "przebada" takie jasnowidzące jednostki i spróbuje wyłuskać wspólne elementy...? 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 6 kwi 2010, 20:47
mancias
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: środa, 7 kwi 2010, 11:28
Heruur
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16
 
   
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: czwartek, 8 kwi 2010, 11:06
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ta Pani Ci się będzie teraz śniła po nocach... :lol: ale kilka dat jest szansa że już sami zweryfikujemy... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: sobota, 9 paź 2010, 22:14
sarna

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No śmiechem żartem ludziska ale listopad 2010 się zbliża...
A Wanga powiedziała,że... :o
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 13:40
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
A wiec wojna! mamy czas do 24 :twisted:
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 13:48
lufa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
jasnowidząca... aha luz :roll:
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 13:53
BlueAngel333
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 11 lut 2019, 16:30
 
   
0

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 14:04
lufa
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No daj spokój, herrur znakomicie ośmieszył tę pożal się boże wróżkę.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 17:23
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
To wojny nie będzie :o kupiłem czipsy i pop- corn czy coś tam na dwa miesiące, w takim czasie zadepczemy ten iran czy coś tam :twisted: :shock: :lol:
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 10 paź 2010, 18:18
prbeatz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Tak na marginesie, to caly ten 'kalendarz zdarzen' jest z rosyjskiej gazety i w dodatku jest on bardzo prawdopodobnie stworzony przez ta wlasnie gazete, i nie ma nic wspolnego z Wanga..
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: piątek, 15 paź 2010, 09:25
Heruur
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16
 
   
0
Może Wanga, to pani redaktor Swietłana Wangova, a jej pseudonim w Rosyjskiem "fakcie" to Wanga, choć Wagina brzmi poważniej :D

Nie, ale tak na marginesie, rozumiem, że ludzie w dobie upadku moralności i autorytetów Boga i jego popleczników w purpuratach, potrzebują odskoczni i szukają na własną rękę wiedzy o tym co nas czeka. Ale bez przesady.
Mi komentarz Lufy się bardzo podoba, wszak jasnowidząca to może być Krystyna z gazowni o brzasku słońca - zazwyczaj wtedy nic się nie widzi oprócz jasności :D

Już bardziej Nostradamus i jego kody wydają mi się prawdopodobne...niż Wanga...

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: piątek, 15 paź 2010, 14:41
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Heruur, Nostradamus i te jego "kody" to też jedna wielka kpina. Po fakcie to nawet w "Panu Tadeuszu" chcący odnajdzie jakąś przepowiednię i "podczepi ją" pod dane wydarzenie. :)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: poniedziałek, 18 paź 2010, 14:26
Beata

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ja tylko nieśmiało zwracam uwagę na datę 10 listopada. Kaczyński puści bombę podczas obchodów kolejnej miesięcznicy ?


Post edytowano.
BlueAngel333
Moderator
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: poniedziałek, 18 paź 2010, 22:02
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Pewnie puści ale coś innego
:lol: 8-)

PS. Oczywiście gafę miałem na myśli... ;)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 19 paź 2010, 13:30
Heruur
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16
 
   
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: środa, 10 lis 2010, 19:41
Asia
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
środa, 27 gru 2017, 17:26
 
   
0
A może Wandze chodziło o zamieszki w Serbii? ;)
Były masowe protesty z powodu organizacji parady równości
poczytajcie:
http://www.nacjonalista.pl/2010/10/10/8288.html

Cóż... Mamy dziś 10-ty listopada. W Polsce i wielu innych krajach do końca dnia jeszcze kilka godzin, tak więc może się jeszcze coś wydarzyć.
Poza tym należy się zastanowić, czy Wanga brała pod uwagę strefy czasowe....
Chmmm...
:)

The starry skies above me and the moral law inside me
— Immanuel Kant
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: czwartek, 11 lis 2010, 11:42
pascal48

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
A może wandze chodziło o to ? : http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Pom ... caid=1b394
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: czwartek, 11 lis 2010, 14:35
piotrekk
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: piątek, 12 lis 2010, 03:55
licski

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Dla fanów Baby Wangi pozostaje jeszcze nadzieja, że korzystała ona z kalendarza juliańskiego, czyli to będzie 10+13=23 XI według kalendarza gregoriańskiego.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 14 lis 2010, 03:09
gayiari

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Koniec świata został odwołany z przyczyn technicznych. Ewentualne pytania proszę kierować do organizatora :)
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: niedziela, 14 lis 2010, 16:36
Ratownik

reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Szkoda, że Jasnowidzącą Wangę wrzucono w jednym artykule z interpretacja Nostradamusa.

Wizja kreowana w tej interpretacji jest sama w sobie bardzo Ciekawa i została zatruta rzeczami w stylu:
2028 - Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.

Kwaśna sauna - om nom nom.

Nowy wpis na blogu "Szpieg Barbie i inni w twoim domu."
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: poniedziałek, 15 lis 2010, 12:21
eristo23
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Zamiast rozkminiać czemu się nie sprawdziło i na siłę szukać konfliktów pasujących do przepowiedni powinniśmy się cieszyć że nic nie było ;)
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 23 lis 2010, 10:44
Archeozoolog
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58
 
   
0
a moze jednak sie sprawdzilo...tylko dokladna data znowu sie nie zgadza, ale chocia rok sie zgadzam, chociaz ja nadal uwazam ze to tylko konflitk lokalny, licze na to ze sie nie rozprzestrzeni, niemniej jednak jakby nie patrzec baba Wanga przepowiedziala:

http://www.sfora.pl/Korea-Polnocna-rozp ... ary-a26509

http://wyborcza.pl/1,75248,8704109,Polu ... towia.html

Mój skromny blog:
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 23 lis 2010, 12:26
icebialy
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Podobno wg kalendarza Juliańskiego jest dziś 10.11.2010 r. Ale nie jestem pewien czy to prawda.
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: wtorek, 23 lis 2010, 13:23
michalfront

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Tak, jest to prawda :(

Dziś mamy 10 listopada 2010 r. wg. kalendarza juliańskiego

Znalazłem taką tabelkę ułatwiającą przeliczanie dni

http://5ko.free.fr/en/jul.php

Nie ma końca bez końca
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: środa, 24 lis 2010, 19:12
chanell
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Czy właśnie rozpoczęła się III wojna światowa ?

Czy Baba Vanga poprawnie przepowiedziała wybuch III wojny światowej ?
Jak Korei Północnej udało się bez przeszkód rozwinąć swój program nuklearny ?
Kto tak naprawdę stoi za powstaniem konfliktu na Półwyspie Koreańskim ?
Czy przerodzi się on w konflikt nuklearny ? Jakie mogą być tego skutki ?
To pytanie nurtuje wielu internautów - czy wczoraj rozpoczęła się III wojna światowa ?
Tego nie możemy ani potwierdzić, ani temu zaprzeczyć. Gdzieś tam na górze, wielcy planiści już to wiedzą, ale wątpię aby spieszyli się z odkryciem przed nami swoich planów.
My możemy jedynie pozbierać fakty w całość i spróbować wysnuć najbardziej prawdopodobne wnioski.
Zacznijmy od jednego z najgorętszych tematów ostatnich tygodni - Baba Vangi, bułgarskiej jasnowidzącej (link). Jej przepowiednia głosiła, iż 10 listopada 2010 roku rozpocznie się III wojna światowa. Wszystko zacznie się od małego konfliktu. Wkrótce zostanie użyta bron biologiczna albo nuklearna. Potem konflikt się rozprzestrzeni.
Istniało wiele podejrzeń co do prawdziwości przepowiedni Baba Vangi. Zarzucano jej współpracę z tajnymi służbami Todora Żiwkowa. Dla nas zarzuty te są oczywistym nonsensem, ponieważ Baba Vanga stała się popularna w Bułgarii na długo przed objęciem władzy przez komunistów. Sam Car Bułgarii - Boris III odwiedził ją w 1942 roku.
Jednak jeszcze kilka tygodnie temu prawie nikt nie wpadł na to, że wychowana w prawosławnej wierze Baba Vanga, czyli Vangelia z domu Pandeva Dimitrova, datuje swoje przepowiednie wedle wciąż w tych regionach popularnego Kalendarza Juliańskiego. Wprawdzie w latach 20-tych XX wieku Bułgaria uznała Kalendarz Gregoriański, ale tylko dla datowania oficjalnych, międzynarodowych dni świątecznych. Dzień 10-11-2010 wedle Kalendarza Juliańskiego przypadł na wczoraj, czyli na dzień w którym Korea Północna wystrzeliła swoje rakiety w stronę Południowo - Koreańskiej wyspy Yeonpyeong. Trzeba przyznać, że jest to wręcz nieprawdopodobny zbieg okoliczności...
Teraz powstaje pytanie: czy jest to przepowiedziany przez bułgarską jasnowidzącą konflikt światowy ?
Co mnie zastanawia, to fakt pozostawienia Korei Północnej wraz z jej programem nuklearnym w spokoju, w tym samym czasie kiedy spreparowane przez amerykańskie służby dążenia do tego samego przez Irak, posłużyły USA jako pretekst do ataku na na ten kraj.
Staje się to dużo klarowniejsze, kiedy przypomnimy sobie że to właśnie późniejszy Sekretarz Obrony USA w administracji Busha - Donald Rumsfeld sprzedał Korei Północnej w 2000 roku technologię nuklearną (link). Nie dziwi nikogo fakt, że wszyscy na świecie, z USA na czele grzmią o zagrożeniach wynikających z posiadania technologii nuklearnych, przez małe i niepewne kraje, a jednocześnie jeden z najważniejszych polityków amerykańskich ostatnich 25 lat, od tak sprzedaje taką technologię Korei Północnej ? Po co ? Czy mógł on dokonać coś takiego bez cichego przyzwolenia ówczesnej administracji amerykańskiej ? Smiem w to wątpić...
Zakładam zatem, że USA cichcem pozwoliło Korei Północnej rozwinąć swój program nuklearny, przy jednoczesnym demonstrowaniu swoich sympatii względem Korei Południowej. USA posunęło się nawet dalej - na 9 lat przed sprzedażą Korei Północnej technologii nuklearnej, USA wycofało wszystkie swoje głowice nuklearne z Korei Południowej, nie pozwalając jej na rozpoczęcie swojego własnego programu nuklearnego. W zamian za to USA rozmieściło 28000 swoich żołnierzy na prawie 300 kilometrowej granicy pomiędzy tymi krajami. Wojska te stacjonują tam do dzisiaj. Jest to o tyle dziwne, że granicy z Meksykiem o długości ponad 3000 km strzeże tylko ok. 1200 do 2000 żołnierzy Gwardii Narodowej USA (link i link).
Inaczej mówiąc, strzeżenie granic 2 odległych i małych krajów kosztuje budżet USA wielokrotnie więcej, niż ochrona swoich własnych granic z Meksykiem, nawet w czasach podwyższonej gotowości, ze względu na zagrożenie terroryzmem (Patriot Act - link) oraz przeciwdziałania nielegalnej imigracji, stanowiącej poważny polityczny i gospodarczy problem dla tego mocarstwa.
Czy nie wydaje się to Wam dziwne ?
USA musiało mieć cel w tych wszystkich działaniach, a celem tym mogło być tylko świadome wykreowanie zagrożenia w tej części świata, na potrzeby realizacji późniejszych planów politycznych. Czy aktualny konflikt jest początkiem realizacji tych planów ? To jest bardzo możliwe i biorąc pod uwagę fakt, że Korea Północna posiada już głowice nuklearne (próby zostały przeprowadzone pomyślnie - link) to cele te mogą budzić nasz uzasadniony niepokój.
Pamiętajmy o aktualnym kryzysie gospodarczym i bardzo nieekonomicznej, wręcz absurdalnej postawie administracji USA, drukującej miliardy dodatkowych dolarów bez umiaru. Ostatni tej wielkości kryzys został zażegnany dzięki wybuchowi II wojny światowej. Czyżby tym razem miał zostać zrealizowany podobny scenariusz ?
Pamiętajmy o planach utworzenia Nowego Porządku Świata i planowanej redukcji populacji na naszej planecie. Konflikt na skalę globalną, doskonale by się do realizacji tych celów nadawał.

"Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego teraz potrzebujemy to odpowiednio wielki kryzys, a wtedy narody zaakceptują Nowy Porządek Świata" - stwierdził David Rockefeller.
Jak do tego wszystkiego mają się Rosja i Chiny ?
Chiny posiadają największe rezerwy dolarów amerykańskich na świecie, które aktualnie są prawie bez żadnej wartości. Jest to jedna z ważniejszych przyczyn aktualnego kryzysu gospodarczego w tym kraju. Kryzys ten, bez drastycznych, globalnych zmian będzie się tylko pogłębiał.
Tak samo jak USA i Rosja, Chiny maja zapędy imperialistyczne, co wyraźnie widać po ich działaniach względem Tybetu i innych, mniejszych krajów ościennych. Może się więc okazać, że za naszymi plecami dokonano już terytorialnego podziału wpływów na świecie, w którym głównymi graczami są USA, Rosja i Chiny. Czyż to aż nadto nie przypomina nam podziału dokonanego po II wojnie światowej (Konferencja Teherańska i Konferencja Jałtańska) ?
Nikt z nas jeszcze nie wie jak rozwinie się sytuacja na Półwyspie Koreańskim i do czego to wszystko doprowadzi. Nikt z nas nie zna prawdy o ukrytych motywach działań wszystkich zaangażowanych w ten konflikt stron. Biorąc jednak pod uwagę wszystko powyższe, mamy wystarczające powody aby się w tej sytuacji poważnie niepokoić.
Z kryzysu na Półwyspie Koreańskim może skorzystać arabska koalicja z Ahmadineżadem na czele, albo tracący ostatnio poparcie USA Izrael. Tak czy owak, sytuacja na świecie jest ostatnio tak politycznie i gospodarczo napięta, że każdy podobny konflikt jak ten , może rozpocząć globalną reakcje łańcuchową.
Oby tak się nie stało...
autor ;GŚ
Link do oryginału na pw :)
pozdrwiam
Re: Jasnowidząca Wanga Napisane: czwartek, 25 lis 2010, 10:41
darkness
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
kalendarz juliański/gregoriański - dlaczego wcześniej na to nie wpadłam? dopiero wczoraj mnie olśniło, jak się dowiedziałam o Korei Płn i Płd. szczerze mówiąc, nie wierzyłam w czyjekolwiek przepowiednie, ale ta sprawa mnie naprawdę zaskoczyła...
moje zdolności w ostatnim czasie się trochę rozwinęły i sama siebie zadziwiam, ale nie o tym teraz chciałabym mówić, tylko o tym, że na chwilę obecną nie czuję zagrożenia wojną w moim życiu (nie pokuszę się o stwierdzenie, że dla całej Polski, bo to byłoby ryzykowne). mam nadzieję, że da się jakoś inaczej wytłumaczyć zbieżność przepowiedni Vangi z tym, co się stało 23.11... a może to tylko zbieg okoliczności? pozdrawiam :)
Strona 1 z 2 [ Posty: 52 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Przepowiednie

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 4.988s | 55 Queries | GZIP : Off ]