Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
bce837a92d4b22df373a17f3a400d9ad
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
bce837a92d4b22df373a17f3a400d9ad
Strona 12 z 12 [ Posty: 360 ]

*< 1 ... 8 9 10 11 12

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 08:40
Victorio

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja poudaje, że głosuje, a kolega będzie udawał, że głosowałem na niego, i jakoś się uda.
Co się ma nie udać?
Jak w reklamie.
:lol:

Wszystkie te chwile przepadną w czasie, jak łzy w deszczu...
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 14:31
christoph

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pytanie do moderatora :shock: Czy można ten temat IV RP przenieść z działu o Panu Jackowskim do innego? Przecież to kompletnie nie ma nic wspólnego z tematem.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 18:50
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zapewne Moderator odpowie ,jak wiemy Pan Jackowski obracał się w kręgach tak zwanych politycznych obcując z tak zwanymi politykami stawiając im diagnozy i wizje dotyczące przyszłości samych polityków jak zarówno partii politycznych i zahaczając ogólnie o cały zarys polityczno gospodarczy Polski jak i świata .Odejmując ten watek z tego działu jednocześnie umniejsza się dorobek tak wyśmienitej osoby jakim jest Pan Jackowski ,korygujemy i porównujemy Jego pogląd na całokształt sceny polityczno- gospodarczej w mikro i makro zakresie .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 19:00
BlueAngel333
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 11 lut 2019, 16:30

0

"cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć"
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 21:14
christoph

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wiem że jest tu już od dawna, lecz obecnie widzę że większość osób piszących tutaj posty zachowują się jakby sami byli jasnowidzami. Co ma wspólnego Pan Jackowski z ciągłym narzekaniem na PO, Tuska, Komorowskiego i ogólnie na politykę.Mam nadzieję że Administrator przeniesie to do odpowiedniego działu.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 22:18
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Miejsce tego tematu widze w przepowiedniach.
Jesli ktos ma lepszy pomysl - zapraszam z propozycjami.
Pablo El Diablo
Moderator

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 1 paź 2010, 22:36
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
do przepowiedni - hahahahaha
Hydepark by się tu tylko nadawał... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 2 paź 2010, 08:00
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 2 paź 2010, 10:08
christoph

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ślicznie dziękuje za przeniesienie. :D
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 6 paź 2010, 20:13
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie realne, nie wierze, nie chce, mentalność się już nie zmieni ,należałoby zrobić absolutna czystkę ,otworzyć setki obozów koncentracyjnych pracy ,zakazać wszystkiego ,i odczekać ze 100 lat ,najlepiej będzie jak kraj się zadłuży po same brzegi , i niech każdy z sąsiadów tradycyjnie weżnie swoja cześć .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 9 paź 2010, 19:18
turboManiek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 8 cze 2017, 08:52

0
Nie szerz defetyzmu Majestic, tylko uwierz w swój naród, trzeba tylko wywalić z politycznej roboty obecne solidarnościowe pokolenie u władzy, bo jest już wypalone i nic dobrego już dla Polski nie zrobi... :oops: Młodsze pokolenia Polaków muszą wziąść w końcu sprawy w swoje ręce, najbliższe wybory samorządowe to pierwsza okazja ku temu, trzeba tylko pójść do urn :!:
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 9 paź 2010, 20:04
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 11 paź 2010, 09:28
turboManiek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Najpierw trzeba głosować lokalnie na inne komitety wyborcze niż PIS, PO czy SLD ( zwłaszcza na szczeblu gmin i powiatów). Jak te partie przegrają na szczeblu lokalnym to może trochę ich to orzeżwi i zaczną bardziej szanować ludzi, a nie ciągle robić z nich jaja....Będzie to też pierwszy krok w kierunku usunięcia od władzy starych, post-partyjnych pryków, przepraszam wyjadaczy :lol: Polecam i apeluję, głosujmy uważnie i patrzmy partiom na ręce ( listy).... :!: :!:
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 11 paź 2010, 16:08
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Parsiuki nie odejdą prędzej ordynacje pozmieniają, koryto działa jak magnez będą żarli do siódmego pokolenia, warchoły !.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 15 paź 2010, 14:16
turboManiek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

0
Akurat ordynację wyborczą do parlamentu trzeba by zmienić, bo jej obecny kształt utrudnia tylko rządzenie naszym pięknym krajem. Ale najważniejsze, nie głosujmy w tych wyborach na "sejmowe partie", tylko lokalne komitety wyborcze 8-)

Post edytowano.
BlueAngel333
Moderator
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 19 paź 2010, 13:33
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16

0
A jak ma się działanie magnezu do koryta ? Wpływa na skaczące mięśnie czerpiących z niego :) ?

To tak pół żartem :) A serio, to się całkowicie z Tobą zgadzam.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 20 paź 2010, 14:58
ubikpit

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam. Mnie natomiast nie przekonuje argumentacja , że i tak będzie zamach gdyż jest na poziomie " nie bo nie". A "Psiaki" tez będą krcić wałki , tyle że swoje....
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 29 lis 2010, 22:12
ubikpit

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Chyba raczej 50 lat jeszcze poczekasz jeśli inni zwolennicy PiSu poza Tobą będą się w taki jak Ty sposób wypowiadać o swoich przeciwnikach politycznych. Ale widzę postęp w toku twojego myślenia w stosunku do wcześniejszych Twoich postów o niechybnej rewolucji w ciągu roku. Powoli następuje otrzeźwienie. Pozostaje Ci tylko marzyć o tym aby Polakom żyło się gorzej... oj wstyd....
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 4 sty 2011, 05:59
dieter

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pamiętacie zachwyty w związku z gazem z łupków skalnych?
Warto przemyśleć ten pomysł jeszcze raz.

http://video.pbs.org/video/1452296560/
(streaming - w języku angielskim)

W skrócie. Minionego roku został nakręcony krótki film produkcji PBS na temat wierceń w Stanach Zjednoczonych. Wiercenia są nazwane "Fracking" i choć nazwa może się nie kojarzyć, to metoda wydobywania gazu wydaje się znajoma. Chodzi o tworzenie specjalnej mieszaniny wody i ponad 500 różnych chemikaliów, wtłoczenie jej głęboko pod ziemię i z otrzymanego ciśnienia móc wydobywać gaz.
Każdy z odrobiną wiedzy geologicznej i biologicznej, będzie w stanie już teraz stwierdzić jak bardzo wpłynie to na okoliczne tereny i zamieszkujące je zwierzęta i ludzi. Filmik również pokazuje jak, po około 10-letniej działalności badawczo-rozwojowej wielkich kompanii paliwowych w USA, wyglądają efekty wierceń.

W obecnej chwili jeszcze mniej jestem przekonany o wykorzystaniu tej karty, nawet za 20-30 lat.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 4 sty 2011, 19:43
valdemar44

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ale też nie można się uprzedzać , trzeba sobie zdawc sprawe że wielkie koncerny tradycyjnie wydobywające gaz już nie mówiąc o naszym wschodnim wielkim sąsiedzie będą wykładac wielkie sumy na wybicie nam tego pomysłu z głowy.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 10 sty 2011, 09:40
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Zły, dobry, ekologiczny, degradujący, ale gaz, który może stać się naszą kartą przetargową w wielu "trudnych" negocjacjach, a w szczególności tych energetycznych.

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: czwartek, 20 sty 2011, 20:59
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Niech przedstawiciele Rzeczpospolitej nie szczekają na Rosję , co za dużo to nie zdrowo ,jedynym wyjściem jest rozwiązanie tego Kraju poza tym to nic nowego , część wschodnio -południowa wraz z cala Warszawa oddać Rosji i Ukrainie , a resztę krajom Germańskim , pod każdym względem to pasuje , a co najbardziej istotne mamy już doświadczenie , a zasada jest prosta nie przeciw nowemu panu, tylko zanim .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 21 sty 2011, 11:47
lufa
reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: piątek, 21 sty 2011, 15:54
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Naprawdę jest to wszystko nic warte , Polski Narodowy patriotyzm niestety wykrwawił się na frontach drugiej i w kazamatach UB , dzisiaj to fikcja , i każdy to wie doskonale .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 22 sty 2011, 00:21
dieter

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Fikcja czy nie, o to się spierać z Tobą nie będę, bo starsze pokolenia winny wbić troszkę opowieści. Dla mnie najważniejsze jest by człowiek sobie samemu mógł gospodarzyć, a szczerze wątpię by to miało tak wyglądać w granicach nam odmiennych państw.
To, że mieliśmy takie a nie inne rządy przez ponad dwie dekady, nie znaczy wcale, że Polacy rządzić nie potrafią. Jeśli już, to tylko komunizm i konsumpcjonizm zgniótł nam ducha. Ludzie dookoła nie wierzą w siebie, nie wierzą w naród, więc powiedzcie mi proszę. Jak ma być dobrze?
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 22 sty 2011, 11:17
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Naród jest sam sobie winny , połknął to co mu podano , to lata terroru UB , wprowadziły obojętność strach, znieczulice , kompletny brak jedności narodowej , ale to było zamiarem tworzenie na sile takich grup społecznych, mniejszości , bo jedność była zagrożeniem dla reżimu ,systematycznie rugowano jedność narodowa , powstały kiedyś, front Jedności Narodu był wirtualna fikcja na parę dni , ten stan w dzisiejszej rzeczywistości , mogą zmienić przewroty , rewolucje, absolutnie nowe myślenie , nowe pojmowanie potrzeb człowieka z zachowaniem wolności osobistej ,i musi nastąpić radykalna separacja wszelkiego zła i jego reprezentantów .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 24 sty 2011, 10:34
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
W mojej ocenie ludzie mają wszystko w "d", bo wychodzą z założenia, że 1 gos nic nie zmieni, albo głosują na tego co ładniej wygląda w TV.
Ja się przyznaję, że głosowałem na PO w ostatnich wyborach samorządowych, jednak w wyborach prezydenckich w 1 turze nie głosowałem ana PO, a w 2 turze głosowałem przeciw Jarosławowi...
To co się dzisiaj dzieje, to dla mnie dramat. W ten weekend porównywałem sobie życie na studiach (powiedzmy lata 2003-2005) i początek 2011 r.
Wtedy 500 zł to były całkiem niezłe pieniądze pozwalające na opłacenie mieszkania/akademika i spokojne studenckie życie (jednak wałówki od rodziców to była podstawa egzystencji ;])
A teraz wszystko jest co najmniej 2x droższe. Dopadały mnie po studiach podatki (w szczególności od 1.01.2011 odczułem zmianę, gdyż przy niektórych z moich źródeł dochodu zmieniła się stawka VAT ze zwolnionego na 23%.
Ponadto nie mogę nie wspomnieć o mediach. Mieszkałem w 2004 r. w mieszkaniu w Krakowie (w miarą blisko centrum) z trójką znajomych. Opłaty 4 osób (mam rachunki, bo się nimi zajmowałem:) za prąd to 140 zł, czynsz (z wodą do rozliczenia) ok 270 zł (ale mieszkanie prawie 80 metrów2) i gaz 100 zł. Suma 510 (130 zł od osoby) zł. Do tego mieliśmy internet chyba za 50 zł.
Teraz mieszkam sam z żoną w mieszkaniu (swoim) o powierzchni 40 m2 i płacę:
Prąd - 120 zł
Czynsz z wodą do rozliczenia - 350 zł
Gaz 100 zł
+ TV i internet.
SUMA - 570 zł co daje 285 zł od osoby.
Do tego jeszcze net, TV, samochód (paliwo miesięcznie 120 litrów), jedzenie i na dzień dobry z wypłaty idzie 1400-1600 zł. A życie nie kończy się na opłatach i zakupach w tesco i biedronce.

Jednym słowem zawiodłem się na Tusku, który rokował mi 3 lata temu nie polepszenie (jak zapewniał drugą Irlandię), ale stabilizację cen na poziomie choć troszkę adekwatnym do zarobków. A tu po obiecankach nie pozostało nawet słowo, a 1.01.2011 wbito mi nóż w plecy.
Niestety człowiek jest tak mądry, jakimi ludźmi się otacza. I tu pies pogrzebany. Minister Rostowski nie jest genialnym ekonomem, a genialnym manipulatorem i KREATYWNYM KSIĘGOWY. Zostaliśmy wpuszczeni w spiralę długów, z których przez lata nie wyjdziemy.
A też nie zanosi się, żebyśmy w najbliższym czasie zarabiali więcej.
Obliczyłem sobie, że do spokojnego życia młode małżeństwo spłacające kredyt i chcące w przyszłości (do 3-5 lat) powiększyć rodzinę, potrzebuje:
Przy zakupie 3 pokojowego mieszkania o pow. 70m2 i auta średniej klasy (5 letnie) - czyli warunki nie wygórowane...:
1/ 2000 zł rata kredytu - kredyt na 30 lat 300 - 350 tys zł. (raty zapewne będą rosy)
2/ 500 zł miesięcznie na samochód - paliwo, ubezpieczenie + amortyzacja
3/ 1000 zł na jedzenie - patrzę na swoje wydatki
4/ 500 zł na doraźne wydatki - a to kran się zepsuje, a to siostra ma wesele, a to trzeba znowy ubezpieczyć mieszkanie....
5/ 200 zł na planowane wakacje - biorąc pod uwagę jakiś fajny tygodniowy wyjazd, to rocznie odłożone 2400 zł po sezonie pozwoli na tygodniowy skromny pobyt w Egipcie...
6/ 1000 zł miesięcznie w ramach oszczędzania na samych siebie - niektórym się wydaje, że to zbędne, ale jeżeli coś się stanie i nie będziemy zabezpieczeni, to od razu możemy iść na bruk.

SUMA - 5200 zł

Tyle w mojej ocenie potrzebowałoby małżeństwo startujące w życie, niby po 2600 zł na rękę wystarczy zarabiać, no ale dla wielu, to i tak pieśń przyszłości.
Do tego doliczcie coś PONAD stan, lepszy samochód, lepsze wakacje, albo DZIECI... wydatki się mnożą, pieniądze tracą na wartości, a nam nie rokuje się niczego lepszego w przyszłości...
NIESTETY.

Ostatnio edytowano wtorek, 25 sty 2011, 09:21 przez Heruur, łącznie edytowano 1 raz
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 24 sty 2011, 18:15
Majestic
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Gdzie te obiecanki http://www.youtube.com/watch?v=GRu2c4RKMEM&NR=1 co tam 50 milionów , ostatnia autostrada ponad 2 miliardy zł, za 10 km, cud nad cudy aby tak dalej , a czas goni, i kasę i zabitych na drogach .
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 8 lut 2011, 22:18
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

0
Widzisz Heruur, Tusk wykiwał Polaków, choc ja to wiedziałem już przed wyborami do parlamentu, że tak będzie. Nawet wspominałem o tym tutaj na forum chyba, że nie warto na nich głosować. Platforma to typowi liberałowie, a tacy nie wiedzą i nie umieją doprowadzić do porządku gospodarki. Ich interesuje tylko prywatyzacja i przyciąganie kapitału zagranicznego, o tym to stale umieją kwakać.........A co do Irlandii, to wydaje mnie sie że nadal zmierzamy w jej kierunku, z tym że wiadomo oczywiście w jakiej kondycji znajduje się obecnie to Tuskowe państwo marzeń. :lol:

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: czwartek, 28 lip 2011, 08:42
Paszczak
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zapytaj rodziców, czy może być dobrze w domu, jak więcej wydają niż zarabiają, zapytaj też, jak się kończy kupowanie samochodu na kredyt, jak później nie zarobi się tyle ile się zaplanowało - dowiesz się dwóch rzeczy - nie można długo żyć tylko wydając, nie można spłacić kredytu, jak się nie ma z czego.
Dokładnie odwrotnie działa obecny rząd - PO widziało, że PKB spadnie podwyższyli podatki (to wydaje się nawet logiczne), ale po co zwiększyli wydatki lub je utrzymali, jak za czasów dobrobytu???
Czy jak jedna z twoich rodziców traci pracę, to idą kupić nową pralkę, samochód i mieszkanie na kredyt???
Czemu PO nie zrobiło, żadnej reformy - według mnie, bo Tusk jest politycznym tchórzem ceni bardziej wygraną w wyborach za wszelką cenę niż mój INTERES dlatego nigdy na niego nie zagłosuję.
Co robi PO, ano doi więcej teraz i będzie doiła nas przez parędziesiąt lat (i zadłużają się) - tak, bo tyle nabrali kredytu, że będziemy to spłacać, nawet po ich rządach - TAKĄ TO WSPANIAŁĄ PAMIĄTKĘ zostawi po sobie ROSTOWSKI.Roststowski z Tuskiem zajadą nas podatkami, a i tak nic to nie pomoże, bo wydają zbyt wiele i nic z tego sobie nie robią.

“Myślę, że tylko i.... człowiek mało rozumny
może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje
pewna niepojęta moc, czy siła posiadająca
nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę,
która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat
zaistniał.”
Strona 12 z 12 [ Posty: 360 ]

*< 1 ... 8 9 10 11 12

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Przepowiednie