Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
d957805d0bbd77b54f531ffcf27a45d9
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
d957805d0bbd77b54f531ffcf27a45d9
Strona 1 z 12 [ Posty: 360 ]

*1 2 3 4 5 ... 12 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 14 kwi 2010, 08:31
mrmarhol
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 29 maja 2019, 06:35
 
   
0
Czy sobotnia tragedia zakończy okres III RP a zainicjuje budowę IV RP, państwa silnego, wolnego od korupcji, układów i kolesiostwa? Pojawia sie wiele analogii smierci Prezydenta do śmierci Piłsudskiego, kiedy to skończyła się era II RP. Ktoś policzył i podał chyba na tym forum, a teraz kolejna osoba opublikowała artykuł na niedozwolona strona, gdzie wylicza, że "II Rzeczpospolita trwała 7616 czyli dokładnie tyle ile minęło od 4 czerwca 1989 roku do dnia tragedii pod Smoleńskiem czyli 10 kwietnia 2010 roku. Ani pół dnia różnicy, co w tak dużej skali, liczącej tysiące dni, zakrawa na kpinę z rachunku prawdopodobieństwa:
WYLICZENIE
II rzeczpospolita od 11.11.1918 do 17.09.1939

20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1918 - 51 dni (z 11.11 włącznie)
1939 - 260 dni (z 17.09 włącznie)

RAZEM: 7616 DNI

III Rzeczpospolita od 4.06.1989 do 10.04.2010

20 pełnych lat - 20*365 + 5 dni przestępnych = 7305 dni
1989 - 211 dni (z 04.06 włącznie)
2010 - 100 dni (z 10.04 włącznie)

RAZEM: 7616 DNI"

http://www.niedozwolona strona.cba.pl/art.php?art ... rty2010#ha

Przypadek? Nie wierzę w przypadki, a zwłaszcza tutaj przypisanie tego przypadkowi brzmi jak mocne naciąganie. Wierzę, że ta tragedia bez precedensu zmieni oblicze świata, a jako Polak który pełnym sercem kocha swoją Ojczyznę mam nadzieję, że przyczyni się do powstania Polski potężnej i niosącej dobry przykład całemu światu.

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 14 kwi 2010, 08:53
Heruur
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 30 kwi 2019, 17:16
 
   
0
Dzisiaj to będę analizował, ale już mam, ale do 17.09.1939 r., bo dla mnie koniec II RP to powołanie 1 prezydenta na emigracji.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 14 kwi 2010, 10:07
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
z tą IV RP to sobie jaja robicie.... toż to obracacie słowa Jarka K. przeciwko niemu i jego bratu... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 14 kwi 2010, 10:41
neo
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32
 
   
0
fakt... jest dokładnie zbyt wiele analogii zeby to zbagatelizować ... sam wg obliczeń spodziewałem sie czegoś grubego ok 2 kwietnia ( pisałem o tym ) - czeka nas jakaś przemiana - ja bym tu dał analogie do 89roku - upadek systemu itp.. ale raczej nie bedzie to pozytywne :roll: raczej jestem pesymistą i nic dobrego z tego nie wyniknie :cry:
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 14 kwi 2010, 11:07
mrmarhol
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 29 maja 2019, 06:35
 
   
0

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: sobota, 17 kwi 2010, 20:16
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
co do IV RP do polityki musi wejść pokolenie całkowicie bez obciążeń PRL, bo obecny polityczny garnitur naszego kraju, niezależnie od strony politycznej nie jest już w stanie stworzyć nic trwałego i głęboko pozytywnego, zbyt dużo zaszłych nieporozumień i pojmowania świata w przestarzałych kategoriach......bohaterowie są zmęczeni :(
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 07:55
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Moim zdaniem w ostatni weekend została zmarnowana szansa na rozpoczęcie budowy IV RP, dlaczego? Z powodu decyzji odnośnie miejsca pochówku tragicznie zmarłych prezydentów, które zamiast jednoczyć - pogłębiły negatywne podziały. A można było inaczej, prezydenta Kaczorowskiego mozna było pochować na Wawelu, by w jego osobie uczcić tysiące Polaków na emigracji, przez prawie półwiecze aktywnych w tamtejszym życiu politycznym i społecznym, o którym większość rodaków nie ma pojęcia. Ludzie ci reprezentowali różne partie i organizacje, różne idee i programy polityczne i trwali w wierności Polsce, choć przez lata zdawałoby się, że są rycerzami przegranej sprawy. Upamiętnienie ich poprzez pochówek Kaczorowskiego na Wawelu, to byłaby najlepsza forma oddania im hołdu i jednocześnie najlepszy sposób skupienia Polaków wokół swego Państwa i łagodzenia podziałów......
Na Wawelu powinny spoczywać symbole, a ś.p. prezydent Kaczyński symbolem III ani IV RP na pewno nie będzie, powinien spocząć w katedrze warszawskiej, wraz z prezydentami II RP i tam wspólnie odbierać cześć..Niestety stało się inaczej, negatywne emocje rodaków widać było już na krakowskim pogrzebie i podziały będą się tylko dalej pogłębiać.....Szkoda.. :cry:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 kwi 2010, 09:50 przez Maniek, łącznie edytowano 2 razy
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 08:09
strwag

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Co masz na myśli pisząc o braku podziałów? System jednopartyjny? Taki już był za komuny, a obecnie jest w Chinach i Korei PN.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 08:22
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51
 
   
0
bracia Kaczyńscy spowodowali rozpad tzw Demo-ludów a teraz na pogrzebie scalili ponownie w jedno. Na pogrzeb przyjechali wyłącznie przedstawiciele krajów byłego bloku wschodniego. Czy to tez przypadek? We Francji było powiedzenie : umarł król, niech żyje król. Stare się konczy nowe zaczyna. Jakie to nowe bedzie? A to zależy od społeczenstwa polskiego. Za dwa miesiące wybory prezydenta a niedlugo nowego sejmu. Zależy kto pójdzie glosować. Jaka będzie Polska zależy od glosujących.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 08:44
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Najpierw przeczytaj dokładnie stawagu, zanim coś napiszesz :( Mówiąc o braku podziałów, myślałem o społeczeństwie, a nie politykach i mówiłem o tym w kontekście miejsca pochówku....Takie wydarzenia jak śmierć dwóch prezydentów Polski i ich uroczyste pogrzeby powinny właśnie zjednoczyć naród wokół swego Państwa i jego historii, a poprzez postać prezydenta Kaczorowskiego pozwolić odkryć na nowo jej szerzej nie znane elementy, tymczasem z powodu decyzji odnośnie miejsca ich pochówku przez długi czas będzie sporo niepotrzebnych kontrowersji i właśnie pogłębienia już istniejących podziałów...Podziały same w sobie nie są złe, ale te w Polsce są przeważnie tworzone wokół bzdurnych mitów, haków, teczek i personalnych urazów i w takiej postaci oddziaływują negatywnie na społeczeństwo, co było też widać na sobotnio-niedzielnych uroczystościach, na takich emocjach i konfliktach nie zbuduje się lepszej Polski......

Jak pisałem, na Wawelu oprócz królów powinny leżeć symbole -
1. Józef Piłsudzki - symbol II RP
2. Władysław Sikorski - symbol polskiej tragedii II w. ś.
3. Ryszard Kaczorowski - byłby symbolem polskiej emigracji politycznej

Prezydent Kaczyński w dłuższej perspektywie historycznej nie będzie symbolem III RP, jego miejsce było w katedrze warszawskiej, obok prezydentów Narutowicza, czy Mościckiego, szkoda, że stało się inaczej....
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 12:15
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Cieszę się, że zgadzasz się Bahamo, że miejsce Kaczorowskiego było na Wawelu i szkoda, że tak się stało, co do prezydenta Kaczyńskiego, to będzie on symbolem walki o prawdę i pamięć Katynia, ale obawiam się, że to i szerzej jego tzw. polityka historyczna to będą jego jedyne bezsporne osiągnięcia na tym urzędzie, czy to wystarczy na Wawel, wydaje mi się, że jednak nie, Kaczorowski na Wawel, Kaczyński do warszawskiej katedry, tak byłoby najlepiej i podejrzewam, że historia przyzna mi rację ;) ....
Jeśli chodzi o podziały, to oczywiście spory i rozbieżność opinii są naturalne w demokracji, ale u nas w Polsce ton dyskursom publicznym nadają osoby typu pseudointelektualisty Palikota, czy nieroba Kurskiego oraz masa różnych, przeważnie anonimowych specjalistów od PR politycznego, którzy tak naprawdę nie odróżniają poszczególnych idei politycznej i swoją robotą, generują tylko w społeczeństwie właśnie te sztuczne podziały i uniemożliwiają rzeczową dyskusję...... :oops:
Oni wszyscy nie zbudują IV RP, tak jak nie mogli zbudować jej Lepper, czy Łyżwiński, z którymi bracia Kaczyńscy zaczęli tą IV RP budować, choć wcześniej tych panów mieszali z błotem; w 2006 roku dla budowy IV RP potrzebne były nowe wybory i to był być może najważniejszy moment prezydentury ś.p Prezydenta i chyba jego największy błąd, powinien przekonać brata, by poszedł na wybory, zamiast nawiązywać koalicję z Samoobroną..Niestety stało się inaczej, doszło do tej koalicji, co idee PIS-u przynajmniej mocno nadwyrężyło, jeśli nie w pewnym stopniu skompromitowało..... :!:
Dlatego, jak pisałem na początku tego wątku, porządną Polskę muszą to zrobić już młodsze pokolenia Polaków, bez obciążeń i problemów przeszłości :!: :!: Oby........
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 14:43
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Maniek - poprzednie dwa posty okay - co do ostatniego to uzupełnię.
JK nie przejmuje się sondażami - dla niego nie istnieją odkąd zgarnął z bratem całą pulę 4,5 roku temu. potem myślał podobnie iż wy-dudka Samoobronę i LPR liderów obu ośmieszy a elektorat przejmie - no niestety/stety Leppera ostrzegli a wybory przyspieszone być musiały i tutaj zonk - sondaże okazały się w miarę prawdziwe i PIS przegrał. Miał dwa lata na reformy z podpisem prezydenta pewnym ale co tam lepiej atakować innych.
Teraz zobaczymy co naród powie jeśli zagłosuje na prezydenta z PO to 1,5 roku porządzi PO i będzie sięmogła praktycznie w pełni wykazać PSL coś ugra w koalicji.
Jeśli wygra JK lub ZK - to niestety wojna domowa i stoimy w rozwoju znowu co najmniej przez 1,5 roku. przeżyjemy - zobaczymy... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:03
Chrobry

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:08
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Witam Walerusie, co ostatnio ciężko Cię było spotkać na tym forum :D

Rzeczywiście dla JK sondaże są tylko wtedy prawdziwe, kiedy są korzystne dla PIS-u, a z kolei Platforma woli lichą ale cichą koalicję z PSL niż odważne reformy, ale w sumie to teraz najmniejszy problem.... miałem nadzieje, że ta tragedia otworzy także w stosunkach między tymi partiami jakiś nowy rozdział, ale obawiam się, że właśnie ta ostatnia historia z miejscem pochówku prezydenta oraz ewentualna kandydatura Jarosława znowu zamknęła sprawę pojednania polsko-polskiego i będziemy mieli może nie wojnę domową, ale kolejną odsłonę polskiego piekiełka.... Tak jak pisałem na początku bohaterowie polskiej polityki są zmęczeni i ciężko będzie im już stworzyć coś konstruktywnego, a zwłaszcza IV RP.....

Tak Chrobry, jeśli wyszłoby na to, że ruskie maczały w tym palce, to rzeczywiście mielibyśmy drugi Katyń i Gibraltar w jednym, ale póki co, trzeba z takimi sądami poczekać, bo to wszystko wygląda dosyć skomplikowanie i nierychło się wyjaśni..........
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:21 przez Maniek, łącznie edytowano 2 razy
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:17
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
myslę że przed 2012 się wyjaśni... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:18
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
może nawet w 2010.... 8-)
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:45
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51
 
   
0
a kto wymyslil słynne hasło : TKM / teraz k....rwa My/ ? Czy nie czasem J. kaczynski?
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 16:37
HenitoKisou
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54
 
   
0

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: poniedziałek, 19 kwi 2010, 20:59
mrmarhol
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 29 maja 2019, 06:35
 
   
0

"Moją ojczyzną jest świat, a moją religią jest czynienie dobra" Thomas Paine
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 20 kwi 2010, 08:32
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 20 kwi 2010, 14:04
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
taak rozliczajmy wszystko co się da! potem rozliczajmy tych co rozliczali i jeszcze tych co mówili by rozliczać na końcu niech nas rozliczą i tych co nas rozliczali... skupmy się na tym to reformy same się zrobią, inwestycje i innowacje też! po co patrzeć do przodu i iść jak liderzy jak tygrysy azjatyckie np. taka Korea która nie rozlicza tylko buduje przewagę technologiczną i jakościową nad sąsiadem który tylko ma atomówki...
Rozumiem zbrodnie, morderstwa, mega przekręty - ale ludzie wszystkiego i wszystkich rozliczyć się po prostu nie da... Energii mamy określoną ilość - trzeba ją skupić na tym co najważniejsze - co pchnie nasz kraj do przodu. Pomyślcie sobie jak skończy rowerzysta który jedzie sobie krętą drogą i ciągle patrzy się w tył.... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: wtorek, 20 kwi 2010, 16:09
eristo23
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 10:53
Maniek

reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 12:18
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 12:31
eristo23
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 14:37
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Jest dwóch polityków i zbliżają się wybory.
Jeden przedstawia analizę sytuacji i mówi co należałoby uczynić i jak aby pójść w takim a takim kierunku.
Drugi natomiast opisuje sytuację i wylicza kto jest temu winny i dlaczego i że należałoby się wszystkimi kwestiami zająć od nowa co były bo to jest potrzebne na dziś.

No tak ale miną lata nim ten drugi spróbuje do czegoś dojść a w tym, czasie ten pierwszy może już coś do przodu uczyni.

Stanów pośrednich nie ma choć wiadomo że:
SLD woli patrzeć tylko do przodu,
PO - kogoś tam rozliczyć ale iść do przodu
PIS - wszystkich rozliczyć a jak zostanie czas to potem do przodu,
PSL - my się z wszystkimi zgadzamy,
Reszta - skrajnie prawicowe lub rolnicze, lub socjalistyczne, lub liberalne...

IV RP - to granat który nie wypalił i proponowałbym go już nie ruszać... Zajmijmy się POLSKĄ - bo jest jedna a nie o kolejnym numerze... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 22:52
Paszczak
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

“Myślę, że tylko i.... człowiek mało rozumny
może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje
pewna niepojęta moc, czy siła posiadająca
nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę,
która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat
zaistniał.”
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 23:30
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51
 
   
0
w roku 1992 przepisy celne na sprzęt elektroniczny obowiązywał do 27 marca a nowe przepisy celne wchodziły w życie 1 kwietnia. Przez cztery dni nie bylo przepsow celnych i na te dni czekały przed granicą Polski olbrzymie TIR-y wypelnione tym sprzetem i 27 wjechały do Polski i bez cła zalały rynek . olbrzymie zyski. A kto o tym wiedział? Ci co przygotowali te przepisy. A kto wtedy rządzł?
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: środa, 21 kwi 2010, 23:45
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51
 
   
0
O wolności stanowi nie to co mozna mówic lecz to co mozna robic. I to co daje wolnośc to pieniadze. Pieniadze dają wolnośc. Pozbawienie człowieka pieniedzy powoduje utrate przez niego wolnosci. I dla pieniedzy zrobi wszystko. i wszyscy pracuja dla pieniedzy nie dla siebie. KTO MA PIENIĄDZE TEN MA WŁADZĘ. Dlatego w społeczenstwach bogatych jest DEMOKRACJA i udzial realny , ludzi, we wladzy. w Polsce ludzie pozbawieni sa pieniedzy a tym samym władzy. a nie mając władzy nie biora w niej udziału a wiec i glosowaniach. Im społeczenstwo jest uboższe tym mniej ma władzy tym mniej bierze udziału w niej. I wladze przejmuje żądny władzy. DYKTATORZY RODZĄ SIĘ Z UBOGIEGO SPOLECZENSTWA. Bogate samo sie rządzi. Aby przejąć władze w państwie najpierw trzeba go zubożyć. ZADŁUŻYĆ. Zadłużony staje sie niewolnikiem wierzyciela. To co dzieje sie aktualnie w państwie polskim.
Re: IV Rzeczpospolita Polska Napisane: czwartek, 22 kwi 2010, 09:48
walerus
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Strona 1 z 12 [ Posty: 360 ]

*1 2 3 4 5 ... 12 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Przepowiednie

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 10.452s | 39 Queries | GZIP : Off ]