Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
7a55bfb47332095df869cec3ea0310a7
7a55bfb47332095df869cec3ea0310a7
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Stefan Ossowiecki Napisane: piątek, 9 wrz 2011, 08:04
Nasedo
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zauważyłem, że nie ma jeszcze wątku o tym najwybitniejszym polskim jasnowidzu. Cytat ze strony głównej (9.09.11) mnie zainspirował:

"Mocno wierzę w istnienie życia również na innych planetach. Robiłem nawet doświadczenie co do istnienia tamtejszego życia, ale o tym... mówić nie chcę".
/Stefan Ossowiecki, najsłynniejszy polski jasnowidz 1877-1944/

Ciekawe jaki był wynik tego doświadczenia? Ciekawe czy te "nadprzyrodzone" dary były dla niego problemem czy błogosławieństwem? Był tak niezwykłym człowiekiem, a umarł tak zwyczajnie - rozstrzelany w jednej z masowych egzekucji przez gestapo
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: piątek, 9 wrz 2011, 08:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Myślę, że (o ile to prawda z tym doświadczeniem) zobaczył coś, o czym wolał nie mówić ludzkości z powodu oczywistego. Jedna rzecz mnie w przypadku jego osoby intryguje: mianowicie, czy mając tak mocarne umiejętności dalibyście się od tak po prostu zwyczajnie rozstrzelać małej grupce nazistów? Już pomijając fakt, że Hitler miał absolutnego bzika na punkcie wszystkiego co "nadprzyrodzone" i raczej o Ossowieckim doskonale wiedział. Na mój rozum, to Adolf pierwszy wyszedłby z inicjatywą, żeby taki przypadek przejąć, umieścić w jakimś laboratorium i badać, a nie tak po prostu rozstrzeliwać jak każdego innego nieszczęśnika...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: niedziela, 11 gru 2011, 12:49
Nasedo
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
Jasnowidz pomógł również znanemu niemieckiemu przemysłowcowi w wyjaśnieniu losów jego zaginionej córeczki. Trzymając w dłoni rękawiczkę dziewczynki, Ossowiecki oświadczył, że dziewczynka została zgwałcona, a następnie zamordowana. Zwłoki są zakopane przy trasie Berlin - Monachium, na siódmym kilometrze, za rogatkami Berlina, po lewej stronie szosy, pod dużym drzewem (grabem). Wszystkie te informacje okazały się prawdziwe. Mało tego, jasnowidz wskazał również zdjęcie mordercy dziecka w rejestrze przestępców policji niemieckiej!

źródło: http://www.eioba.pl/a/1nd9/inzynier-stefan-ossowiecki

Interesująca zbieżność umiejętności z jasnowidzem naszych czasów - Krzysztofem Jackowskim.

Co do przyszłości Ossowiecki przepowiedział jedynie rozpoczęcie II wojny światowej, pakt Ribbentrop - Mołotow, powstanie warszawskie i własną śmierć. Wg. źródeł w ostatnich dniach życia przepowiadał Polsce świetlaną przyszłość, bardzo podobną do tych z wizji ojca Klimuszki. Polska jako miejsce - centrum duchowego odrodzenia świata. Wg. mnie ostatnia przepowiednia miała charakter raczej "ku pokrzepieniu serc", być może dotyczyła osoby Jana Pawła II.
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: niedziela, 11 gru 2011, 21:40
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Zbiegiem okoliczności napisałem dziś na blogu o jednej ciekawostce związanej z Ossowieckim. Nie wiem czy mogę w tym wątku podlinkować, ale zacytuję:
Cytuj:
Przeglądając dawną prasę natknąłem się w związku z tym na intrygujący wątek, związany z przepowiednią, stanowiącą najbardziej może jaskrawą jego pomyłkę, oto bowiem w lipcu 1939 stwierdzał:

Wojny nie będzie! - twierdzi Ossowiecki

Dzisiejszy "Ekspress Por." zamieszcza wywiad ze znanym jasnowidzem inż. Ossowieckim, który z całą stanowczością twierdzi, że w tym roku wojny nie będzie. O Włoszech mówi Ossowiecki, że nigdy nie pójdą przeciwko Polsce. Polskę wiążą z Włochami silniejsze więzy, niż Włochów z Niemcami. Gdańsk pozostanie wolnym miastem.
Inż. Ossowiecki twierdzi, że prawdziwa burza nadciąga do Europy z zupełnie innej strony - ze strony Azji.
"Wojna na dalekim wschodzie, to groźne ostrzeżenie dla Europy - mówi inż. Ossowiecki. - Japończycy pójdą dalej. Będą postępowali ku zachodowi. Pociągną Chińczyków. Żółta rasa coraz bardziej zagraża rasie białej. Nasze tu w Europie waśnie idą z pewnością żółtej rasie na rękę. Żebyśmy później nie żałowali...
- A Rosja?
- Rosja nie da rady. Zostanie zepchnięta, pochodu żółtej rasy nie zatrzyma.
- A Rosja w stosunku do nas?
- Nie pójdzie na razie z nami, ale nie pójdzie też w żadnym wypadku przeciw nam..."
W końcu inż. Ossowiecki oświadcza, że jedzie wypocząć nad piękne polskie morze - do Orłowa. [Kurier Bydgoski , Piątek, 7 lipca 1939 r.]
(...)w przepowiedni na rok 1938 twierdził, że co prawda w Europie wojny nie będzie, ale Japonia sprzymierzy się z Chinami i żółta rasa uderzy na Rosję, która nie będzie w stanie powstrzymać ataku, dlatego Polska powinna zacieśnić kontakty z Włochami.
Tu

Informacja, że na rok przed wojną przewidział jej przebieg i datę nie daje się potwierdzić.

Bywa i tak...
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: niedziela, 11 gru 2011, 22:50
Nasedo
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Faktycznie drogi się rozchodzą. To pokazuje, że przepowiadanie przyszłości to najbardziej "hardkorowa" umiejętność jeśli chodzi o jasnowidzenie, mózg miesza w głowie podsuwając fantazje, które błędnie odczytuje się jako przepowiednie lub też są to w rzeczywistości przepowiednie, ale źle umiejscowione w czasie. Mi się spodobał fragment z tą rękawiczką. Może pan Jackowski jest kolejną inkarnacją Stefana Ossowieckiego ^_^
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: czwartek, 13 gru 2012, 12:21
Mieszko I
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Mnie najnardziej zastanawia inna kwestia, a mianowicie: skoro Stefan Ossowiecki przewidział własną śmierć czemu nie próbował jej zapobiedz? Ja na jego miejscu uciekłbym z Warszawy i zaszył się gdzieś w jakiejś "zabitej dechami dziurze" i tam oczekiwał końca wojny. Ossowiecki miał napewno wielu przyjaciół i ktoś mógłby go dobrze ukryć.
Pozdrawiam
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: czwartek, 13 gru 2012, 13:08
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
W jednym z wywiadów Jackowski orzekł, że wydaje mu sie, iż jest inkarnacją Ossowieckiego.
Jackowski rownież powiedział, że nie jest w stanie przewidzieć własnej przyszłosci.
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: piątek, 14 gru 2012, 10:35
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
aleksandra137 napisał(a):
W jednym z wywiadów Jackowski orzekł, że wydaje mu sie, iż jest inkarnacją Ossowieckiego.
Jackowski rownież powiedział, że nie jest w stanie przewidzieć własnej przyszłosci.

A ja gdzieś w tv widziałam wywiad z Jackowskim, gdzie mówił, że wie jak umrze i kiedy, że będzie to związane z jego chorym sercem, więcej powiedzieć nie chciał.
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: piątek, 14 gru 2012, 10:45
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Raz mówi, że nie wie, raz mówi, że wie.
Tak naprawdę wie tylko "Góra".

A tak swoją drogą... lepiej wiedzieć, czy nie wiedzieć ?
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: sobota, 15 gru 2012, 13:43
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 sty 2018, 18:39

0
Sama nie wiem z jednej strony chyba lepiej wiedzieć, wtedy można zrobić to o czym się marzyło a nie miało się np funduszy, chęci, odwagi itp., można poukładać sprawy majątkowo-rodzinno-prawne, można zaplanować jak ma wyglądać dzień pogrzebu - raczej to są takie praktyczne pobudki, natomiast jest druga strona medalu, pobudki moralno-etyczne, czy powinno się wiedzieć za ile się skończy życie, czy to może np doprowadzić kogoś do szału, czy ktoś np będzie to olewać, ktoś inny zmieni swoje życie np nie wyjdzie za mąż/ nie ożeni się aby nikt po jego/jej śmierci nie cierpiał..rożnie może być.
Ja bym chyba wolała wiedzieć, ale raczej z praktycznego punktu widzenia...natomiast wiem, ze gdybym wiedziała od dziecka ze umrę w wieku tym a tym znając siebie strasznie bym się stresowała czy zdążę wszystko zrobić zanim nadejdzie mój koniec, czy warto np iść na studia czy olać i nie robić nic bo i tak umrę...itd.
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: sobota, 15 gru 2012, 16:55
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Wiele zależy od siły psychiki danej osoby. Jest to bardzo prawdziwe co napisałaś, prawdopodobnie tak samo bym się zachowała. Chyba lepiej nie wiedzieć, ale pamiętać, że śmierć w końcu nadejdzie.
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: wtorek, 1 wrz 2015, 20:11
Ratownik

reputacja neutralna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
-

0
Z racji tego, że Pan Ossowiecki zmarł ponad 70 lat temu, to jego dzieła są dostępne w cyfrowym archiwum.

Wspomniany cytat na początku jest tutaj:
http://polona.pl/item/29023527/12/

Nowy wpis na blogu "Szpieg Barbie i inni w twoim domu."
Do Celu, przez lata, przez wieki
Re: Stefan Ossowiecki Napisane: środa, 2 wrz 2015, 07:55
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Świetne to jest, muszę poczytać, opisuje np. stworzenie świata.
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Niezwykli Ludzie