Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
f0ce0fa938ebdb81f2faee4d38d39031
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
f0ce0fa938ebdb81f2faee4d38d39031
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Lucjan Łągiewka Napisane: sobota, 31 mar 2012, 16:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
Obejrzyjcie koniecznie ten film:

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 13:25
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Czyli swietnie oddaje sie polskie realia - jak zniszczyc talent. Oto ludzie z Komitetu Noblowskiego sciskaja rece takiemu wynalazcy a w Polsce jakas urzedniczyna glupio sie tlumaczy dlaczego nie wydano patentu. Ile to patentow przypada na 100 tys. mieszkancow w Japoni a ile w Polsce. Parodia. Siedza urzedniki pociotki kogos waznego, na stanowiskach i skad bedzie w Polsce dobrze???? Nie jest to pierwszy taki przypadek, masa wynalazkow nie weszla w Polsce do produkcji przed glupote jakichs decydentow. Zdolni inzynierowie po studiach siedza bezrobotni albo na kasach w biedronkach

The truth is out there
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 15:41
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Niepamietam juz czego ta sprawa dotyczyla ale w latach 90tych jakis zdolny cos wymyslil, jakies ulepszenie do samochodow i poszedl z tym do FSO, bo potrzebowal laboratorium testowego i kasy na badania. Oczywiscie nikt tam nie chcial z nim gadac. Jednak ktos sie nim zainteresowal, jakis niemiecki producent motoryzacyjny, dal kase i laboratorium a ten dowiodl swoich teori, Niemcy dostali patent, potem FSO jakby chcialo to miec u siebie musialoby sporo zaplacic Niemcom. Takie jest polskie podejscie do rozwoju. Na patentach sie sporo zarabia. Jakis Anglik opatentowal zderzak i teraz ma i na tym zarabia. A Polska zamiast zarabiac bedzie dorabiac kogos.

Polscy inzynierowie opracowali 20 lat temu swietny mysliwiec "Skorpion" ktory przebijal swoimi osiagami wiekszosc mysliwcow na swiecie a decyzje byly "nie produkujemy, kupujemy mysliwce za granica". Politycy wiedzieli lepiej.
Mozna tak jeszcze dlugo wymieniac co w Polsce zawalono, np. elektronik Jacek Karpinski i jego komputery sporo wczesniej przed IBM.

The truth is out there
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 18:46
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Z tą awanturą z anglikiem od Formuły 1 to rzecz jest trochę nieoczywista. W zasadzie obie realizacje są odmianami starego pomysłu hamulca regeneracyjnego z kołem zamachowym. Podczas hamowania energia kinetyczna jest przekazywana wolno się rozkręcającemu kołu, co powoduje zatrzymanie pojazdu, zwykle jako dodatkowy element obok hamulców ciernych. Energia zgromadzona jest w wirującym kole, będącym akumulatorem inercyjnym, i jest zużywana jako pomoc przy płynnym ruszaniu do przodu. System stosuje się w samochodach hybrydowych a kiedyś próbowano w podobny sposób odzyskiwać energię hamowania na przystankach w autobusach miejskich.
W zasadzie zarówno system KERS jak i EPAR działają na zasadzie przekazywania energii hamowania na koło zamachowe, ale są to dwie różne konstrukcje. W dodatku ta Łągiewki jest przedstawiana jako jedyny hamulec, a KERS jest akumulatorem energii podczas hamowania konwencjonalnego. A skoro tak, są to dwa różne wynalazki.

Łągiewka ma ten problem, że od samego początku twierdził, że jego hamulec łamie prawa fizyki. Pisał tak nawet we wnioskach patentowych, które oczywiście odrzucano. Tymczasem hamulec działa, i to całkiem nieźle, ale w sposób całkiem zwyczajny.

Bywa i tak...
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: niedziela, 1 kwi 2012, 22:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zaciekawiony,
Zapodając tutaj ten film nie chodziło mi o rozpoczęcie dyskusji na temat aspektów technicznych tego wynalazku, ale na temat tego jak działa Urząd Patentowy, uczelnie i w ogóle cały ten system w Polsce i jak w tym kraju traktuje się takich ludzi i takie wynalazki. Ten kraj przecież nie ma żadnych szans na jakikolwiek rozwój. Jeśli podejście urzędasów będzie takie jakie było i jest do tej pory, to ja wypier.....am z tego bagna jak najdalej. I Wam też radzę.

Sam mam w planach pewne urządzenie (nie mechaniczne, ale informatyczne). Życia nie ratuje, ale zamienia komputer w prawdziwy kombajn multimedialny i to w genialny sposób. Mam wszystko opracowane, mam zrobione opisy, plany, projekty, model w 3D, zdjęcia koncepcyjne itp. - wszystko ładnie zaprojektowane. I jestem pewny, że mógłbym na tym zarobić miliony, gdyby weszło do produkcji. Z tym, że nie mam chyba co z tym startować w Polsce, bo w tym kraju nikt się tym nie zainteresuje. Myślę, żeby zainteresować tym jakiegoś inwestora z Niemiec, bądź z Chin. Boję się tylko, żeby ktoś nie ukradł mi pomysłu, bo urządzenie przecież nie jest opatentowane. I tu jest ten cholerny paradoks. Bo chciałbym takie coś wyprodukować w Polsce, a zmuszony będę oddać to w ręce innego państwa... Smutne to jest jak dla mnie i przykre...
Na prototyp też nie mam pieniędzy, a nikt mi w tym kraju tego nie sfinansuje, bo przecież po co? Lepiej wybudować świątynię za grube miliony, postawić pomnik ofiar Smoleńska, albo zasponsorować wczasy dla premiera...

Re: Lucjan Łągiewka Napisane: poniedziałek, 2 kwi 2012, 07:45
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Szczyglis to co piszesz faktycznie jest mało optymistyczne, i chyba faktycznie większość dobrych pomysłów przechodzi za granicą, mi wystarczyło jak się naoglądałem Dragons' Den - jak zostać milionerem. Przychodzili ludzie z pomysłami i czasami zdarzali się tacy z prototypami pewnych rzeczy. I jak posłuchałem jak niektórym opatentowanie swojego pomysłu zajmuje parę lat to ręce załamać można jak urząd skutecznie może komuś krwi napsuć. Z tego co słyszałem uzyskać patent to dla nie jednego naprawdę spore wyzwanie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: poniedziałek, 2 kwi 2012, 18:42
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: Lucjan Łągiewka Napisane: poniedziałek, 2 kwi 2012, 21:55
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Dodam, ze Jacek Karpinski mial problemy w pracy juz na samym poczatku, jak wychodzilo ze byl w znienawidzonych przez komuchow "Szarych Szeregach" zaraz wylatywal z pracy. Tak sie patriote traktowalo ktory walczyl o ojczyzne.
Prestizowy dla wynalazcow Massachuset Institute of Technology zaoferowal wspolprace ale Jacek Karpinski jako patriota chcial cos zrobic "dla kraju" no to bokiem mu to wyszlo.
Produkcje K-202 w PRL zakonczyla sie oskarzeniem o wspolprace z burzujami kapitalistami i genialnego elektronika wyprowadzono pod lufa z biura MERA, nawet osobistych notatek nie pozwolono zabrac, no to zajal sie swiniami, na hodowle swin akurat wladza ludowa patrzyla laskawym okiem.
Upadek komuny nic nie zmienil. Nadal ta sama chora mentalnosc panuje, ludzi zdolnych tepi sie juz w szkolach, zabija ambicje, nie wypada zeby uczen byl madrzejszy od nauczyciela.
Szukanie pracy w dzisiejszych czasach to generalnie kazdy wie jak jest. Jak sie nie ma znajomosci to jest ciezko. Po urzedach pracuja pociotki nic nie umiejace i nadajace sie tylko do czytania szmatlawych gazet z plotkami i picia kawy. To skad bedzie lepiej w Polsce?

Takie wartosci jak patriotyzm, honor, ojczyzna dzisiaj wzbudzaja smiech, liczy sie szybki pieniadz, bylejakosc, chore trendy, i tepienie zdolniejszych.
Za komuny, wynalazcy niewiele mieli za swoja prace. Mozna bylo dostac przydzial na malucha. Wiem o kims kto cos z 15 lat spedzil na wychodowaniu nowej odmiany grochu czy fasoli, lata doswiadczen z krzyzowkami roslin, za co dostal ...."syrenke", mozna tez bylo dostac klitke M-2 w bloku, nawet nie wlasnosciowa tylko kwaterunkowa. Tak sie docenialo wtedy uczonych.
Dzisiaj nie jest lepiej. Cos slyszalem niedawno ze Polacy opracowali nowa metode hodowli jakichs krysztalow pod polprzewodniki, co moze dac solidnego kopa naprzod w przemysle komputerowym i juz zaczyna sie droga przez meke z urzednikami. Ci co to opracowali mysla nad wywiezieniem produkcji do USA lub Japonii bo tam jest wielu zainteresowanych.

tu tez mozecie cos poczytac ciekawego:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/chemic ... 20&ackData[id]=1&width=450

No a zdolni inzynierowi w Polsce pracuja o ile sie dostana przez znajomosci do pracy na kasie w Biedronce.

The truth is out there
Re: Lucjan Łągiewka Napisane: środa, 17 maja 2017, 14:46
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Niezwykli Ludzie