Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
cceab4886c441d620898699fd8b0373d
cceab4886c441d620898699fd8b0373d
Strona 1 z 3 [ Posty: 75 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Karol Józef Wojtyła Napisane: poniedziałek, 7 gru 2009, 23:19
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Karol Józef Wojtyła
ObrazekObrazek
Wiele czasu poświęcił budowie jedności pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi.
Sam podkreślał także ważność ekumenizmu w swoim pontyfikacie, m.in. w encyklice Redemptor hominis:nigdy nie przestanę tego podkreślać i będę popierał każdy wysiłek podejmowany w tym kierunku na wszystkich płaszczyznach,w których spotkamy naszych braci chrześcijan.Jan Paweł II wielką wagę przywiązywał do stosunków z ludźmi innej wiary,nie tylko w ramach chrześcijaństwa,ale także członków innych religii i ateistów. W 1999 papież ucałował Koran przywieziony w prezencie przez muzułmańskich duchownych. Osobiście uczestniczył we wspólnym trwaniu w modlitwie w Asyżu przedstawicieli kilkudziesięciu religii światowych.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=jNXu4yIvPnk

Obrazek

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=oWIrQAoLQcE

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=CatGtrfqjJE

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=3r26Z-54ipE

Zmiany ustrojowe w 1989 r. nie przyniosły demokracji i poprawy bytu ludzi, ale degradację polityczno – gospodarczą i biedę na skalę masową. Staliśmy się kolonią bogatych państw i zamiast socjalizmu skierowanego na instytucjonalną pomoc człowiekowi, mamy krwiożerczy kapitalizm z milionami bezrobotnych.
Maria Szyszkowska

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz
bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć
Karol Józef Wojtyła
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 kwi 2010, 20:27 przez esperanto, łącznie edytowano 14 razy
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 00:14
supernaut
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pan Karol Wojtyła był człowiekiem jak każdy z nas. Jego kontakt z Bogiem był więc ograniczony, by nie powiedzieć zerowy. Nie czytałem jego encyklik, nie za bardzo wiedziałem o czym prawi w swoich kazaniach. Nudziło mnie to. Tak samo jak w niedzielę w swoim kościele (nie praktykuje 7 lat). Był dla mnie niczym zwykły ksiądz tylko że skupiał przy sobie więcej tłumu i jego uwagi. Każdy z nas widział pewnie wideo z jakiejś pielgrzymki lub nawet był na niej. Ja widziałem ale nie byłem. Atmosfera wydawała się być piknikowo-euforyczna. Tradycyjna msza święta i kilka słów od "Wielkiego Polaka" przeważnie coś o miłości Chrystusa do ludzi, powinności miłości ludzi do ludzi, plus parę anegdot z życia prywatnego. Nic specjalnego jak dla mnie. Nie widziałem czy nie czułem obecności Boga w tej osobie a raczej jego natchnienia, które powinno przemawiać przez jego najważniejszego sługę.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 01:14
SylaSS
reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
To był wyjątkowy człowiek, robiący równie wyjątkowe rzeczy dla ludzkości.

Obrazek

"Nigdy nie atakuj kogoś, kogo nie możesz pokonać... Wyjdziesz na idiotę."
'SylaSS'
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 13:01
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
supernaut napisał(a):
Pan Karol Wojtyła był człowiekiem jak każdy z nas. Jego kontakt z Bogiem był więc ograniczony, by nie powiedzieć zerowy. Nie czytałem jego encyklik, nie za bardzo wiedziałem o czym prawi w swoich kazaniach. Nudziło mnie to. Tak samo jak w niedzielę w swoim kościele (nie praktykuje 7 lat). Był dla mnie niczym zwykły ksiądz tylko że skupiał przy sobie więcej tłumu i jego uwagi. Każdy z nas widział pewnie wideo z jakiejś pielgrzymki lub nawet był na niej. Ja widziałem ale nie byłem. Atmosfera wydawała się być piknikowo-euforyczna. Tradycyjna msza święta i kilka słów od "Wielkiego Polaka" przeważnie coś o miłości Chrystusa do ludzi, powinności miłości ludzi do ludzi, plus parę anegdot z życia prywatnego. Nic specjalnego jak dla mnie. Nie widziałem czy nie czułem obecności Boga w tej osobie a raczej jego natchnienia, które powinno przemawiać przez jego najważniejszego sługę.

Szczerze współczuję i dziwię się obecności na tego rodzaju forum...
Oczy nalezy mieć szeroko otwarte, Uszy wsłuchujące się, a to co czynił dla ludzi w swoim czasie i dziedzictwo jakie zostawił - jest teraz brzemieniem dla jego następcy Benedykta XVI... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 13:37
supernaut
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
To co czynił i robił swego czasu było prawdopodobnie wynikiem polityki Watykanu. Co znaczy ucałowanie koranu przez papieża ? Mogło by znaczyć wiele lecz to był tylko nic nie znaczący gest bo nic z tego nie wynikło. Odebrane zostało to tak jakby wielki następca Chrystusa na ziemi ucałował pismo pogan w ramach tego że jedyny prawdziwy i słuszny chrześcijański Bóg nie chce sporów między religiami. Niech sobie wieżą w co chcą a ojciec niebieski i tak im przebaczy bo nie wiedzą co czynią.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 15:47
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
walerus napisał(a):
supernaut napisał(a):

Oczy nalezy mieć szeroko otwarte, Uszy wsłuchujące się, a to co czynił dla ludzi w swoim czasie i dziedzictwo jakie zostawił - jest teraz brzemieniem dla jego następcy Benedykta XVI... 8-)

A ja się nie dziwię. Gro ludzi nie ma pojęcia o czym pisał JPII, jedyna co wiedzą, to to, co było pokazane w filmach...A jak wiemy telewizja kłamie.
Ja wprawdzie nie podważam roli JPII we współczesnej filozofii i retoryce, ale dlaczego On był taki wspaniały, możecie mi to wytłumaczyć ?
Czym różnił się od Prymasa Tysiąclecia ? Faceta, który na własnej skórze odczuł represje PRL, albo od ks. Popiełuszki ?
Wg mojej oceny są oni bardziej wartościowymi osobami, świadkami "prawej" religii, niż PJII, który nie podołał odpowiedzialności za kościół...

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 28 sty 2010, 13:57
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
http://edition.cnn.com/2010/WORLD/europe/01/27/pope.flagellate/index.html?eref=rss_topstories&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+rss%2Fcnn_topstories+(RSS%3A+Top+Stories)&utm_content=Google+Reader

Ciekawe czy chociaż ziarno prawdy jest w tej książce i w tym artykule.

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 29 sty 2010, 12:44
Playadianin

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 wrz 2017, 12:07

0
JP2 wielkim człowiekiem? Może i tak, ale też niewolnikiem doktryny... przekonywać wiernych w Afryce, gdzie szerzy się AIDS i inne choroby przenoszone drogą płciową, że stosowanie prezerwatyw nie jest rozwiązaniem problemu, że to grzech!? :|
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 29 sty 2010, 16:07
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
walerus napisał(a):

Ciekawe, co ma papież do nieznanego z Nautilusa. Widział UFO, wierzył w reinkarnację, duchy, zjawy i inne orbsy?
http://www.pardon.pl/artykul/3899/konie ... a_z_mitami
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,628 ... m.Obirkiem
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: sobota, 30 sty 2010, 00:40
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
W końcu ktoś pisze prawdę o cudach, górach i kajakach. Zaraz posypią się słowa dezaprobaty, ale niestety JPII to niewolnik doktryny.

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 3 lut 2010, 21:31
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=fU02v-3TSFw

Karol Józef Wojtyła
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 4 lut 2010, 12:31
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
esperanto napisał(a):

Esperanto - czy Ty coś piszesz w komentarzach - czy wysyłasz puste - bo ja niestety nie widzę żadnego komentarza.... :? 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 4 lut 2010, 12:38
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
czy film moze byc komentarzem?Moge dodac niech wstapi duch twoj...

Karol Józef Wojtyła
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 4 lut 2010, 13:36
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Telewizja kłamie. W szkole Cię nie uczyli :)

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 4 lut 2010, 13:39
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Akurat tam gdzie korzystam aktualnie z neta - to chyba mi takowych filmów nie wyświetla... ;) 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: czwartek, 4 lut 2010, 16:43
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Heruur napisał(a):
Telewizja kłamie. W szkole Cię nie uczyli :)

masz racje

Karol Józef Wojtyła
Ostatnio edytowano czwartek, 1 kwi 2010, 13:33 przez esperanto, łącznie edytowano 1 raz
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 13:02
motylek

reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
relatysta napisał(a):
walerus napisał(a):

Ciekawe, co ma papież do nieznanego z Nautilusa. Widział UFO, wierzył w reinkarnację, duchy, zjawy i inne orbsy?
http://www.pardon.pl/artykul/3899/konie ... a_z_mitami
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,628 ... m.Obirkiem

Też nie widzę związku papieża z Nautilusem, wręcz odwrotnie. Chciałoby się zapytać, co wierzący w świętość papieża i jego nieomylne dogmaty robią na takim forum, gdzie dogmaty i doktryny podważa się i we wszystkim doszukuje drugiego dna???
Bardzo dobre artykuły Relatysta . Klerowi w Polsce na prawdę poprzewracało się w głowach , za przyzwoleniem bezkrytycznie w nich wierzących. Wmawianie sobie, że do kościoła chodzi się dla Boga ,a nie dla księdza, jest nie poważne, bo Bóg niczego takiego od nikogo nie wymaga, Bogu nie są potrzebne ofiary na tacę i różne inne wynalazki.....:)
To nie Bóg jest podobny do człowieka, ale cząstka człowieka jest podobna do Boga, więc nie ma sensu przypisywać Mu ludzkich cech.
J. Paweł 2 jest bezdyskusyjnie nieprzeciętnym człowiekiem, ale ma również swoje wady, jak wszyscy inni ludzie i bez sensu jest zielenić się na słowa krytyki pod jego adresem. To zjawisko, rzeczywiście dotyczy wyłącznie Polski.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 14:41
termi75
reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wady mamy wszyscy tak samo jak i zalety.
A kler "Gównem " śmierdzi. :!:

Do moderatorów "Gówno" ujałem w cudzysłów. ;)
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 16:49
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 18 lut 2018, 14:20

0
Coś jednak papież ma wspólnego z UFO, np :

Jan Paweł II odpowiedział kiedyś na pytanie dziennikarza: a jak Kościół odnosi się do możliwości życia w kosmosie??? --- Papież odpowiedział mniej więcej tak: "Jeśli okazało by się, że istnieje inne życie w kosmosie, to oznacza, że Bóg jest jeszcze bardziej doskonały, potężny i wszechmogący" !!! bardzo dziwne jest to, że jako głowa kościoła wcale jednoznacznie nie zaprzeczył takim spekulacjom, Odpowiedział dyplomatycznie, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył !!!

Z kolei inny bardzo wysoko postawiony dostojnik kościelny, znany demagog i badacz trzeciej tajemnicy fatimskiej, wielebny Corrado Balducci, skupił na sobie uwagę środowiska ufologicznego w wywiadzie udzielonym 7 maja 2006, dla specjalnego wydania dziennika TV emitowanego w drugim programie włoskiej telewizji (Speciale TG2), poświęconego tematyce NOL'i, wyciągając - niczym magik z cylindra - zupełnie nieznaną fotografię, przedstawiającą formacje białych kulistych obiektów lecących w szyku w formie krzyża ! Komentując ja Balducci zadeklarował: Kościół, czy nie Kościół, nie można dłużej negować istnienia NOL'i, jednocześnie cytując biblijny psalm odnoszący się do Wszechświata i jego stworzeń, innymi słowy do istot pozaziemskich. Stanowisko to zaakcentował ponownie na sycylijskiej konferencji w Riposto di Catania, w trakcie której przedstawiono go jako watykańskiego referenta ds. fenomenów ufologicznych. Pozwalałoby to przypuszczać, że Kościół wie w tej kwestii o wiele więcej niż przyznaje !!! ( info. NŚ).

I jeszcze jedna ciekawostka - Watykan posiada w USA, Tucson (Arizona) obserwatorium astronomiczne. Dyrektorem tego obserwatorium jest o. Gabriel Funes - pytanie po co klerowi podgląd kosmosu ?

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 16:53
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Do Esperanto -
""propagowanie nie uczciwości wyuzdania seksualnego każdy z każdym, według zasad trzody chlewnej" - tu bez namysłu można podać przykład serialu (opery mydlanej) MODA NA SUKCES !!!

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 17:02
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
młody84 napisał(a):

I jeszcze jedna ciekawostka - Watykan posiada w USA, Tucson (Arizona) obserwatorium astronomiczne. Dyrektorem tego obserwatorium jest o. Gabriel Funes - pytanie po co klerowi podgląd kosmosu ?

Thanks Captain Obvious! Klik, to dopiero ciekawostka... Po co klerowi obserwatorium? Żeby ciemnemu ludowi zrobił reformę kalendarza? A nie przecież z pewnością trzymają tam w słoikach po ogórkach kiszonych ciała kosmitów.
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 18:40
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ech, popapieżyć...
Jan Paweł II do odwiedzającego go polskiego księdza:
– Poczekaj chwilę na mnie, muszę trochę popapieżyć.

Karol Józef Wojtyła
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 20:06
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
esperanto napisał(a):
Ech, popapieżyć...
Jan Paweł II do odwiedzającego go polskiego księdza:
– Poczekaj chwilę na mnie, muszę trochę popapieżyć.

A to dobre, nie słyszałem tego :lol:

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: piątek, 5 lut 2010, 20:53
esperanto
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Koniec tego dobrego
Podczas drugiej pielgrzymki do Ojczyzny w 1983 roku tłumy krakowian gromadziły się przed domem arcybiskupów, który był rezydencją papieża. Ludzie ani myśleli rozstać się ze stojącym w oknie papieżem i bez końca przedłużali dialog z nim. Wreszcie papież powiedział: „Cztery lata temu kręciliście mną, jak chcieli, a teraz już jestem starym papieżem i nie dam sobą kręcić”.

Karol Józef Wojtyła
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: wtorek, 9 lut 2010, 10:31
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
młody84 napisał(a):
Coś jednak papież ma wspólnego z UFO, np :

Jan Paweł II odpowiedział kiedyś na pytanie dziennikarza: a jak Kościół odnosi się do możliwości życia w kosmosie??? --- Papież odpowiedział mniej więcej tak: "Jeśli okazało by się, że istnieje inne życie w kosmosie, to oznacza, że Bóg jest jeszcze bardziej doskonały, potężny i wszechmogący" !!! bardzo dziwne jest to, że jako głowa kościoła wcale jednoznacznie nie zaprzeczył takim spekulacjom, Odpowiedział dyplomatycznie, ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył !!!

Z kolei inny bardzo wysoko postawiony dostojnik kościelny, znany demagog i badacz trzeciej tajemnicy fatimskiej, wielebny Corrado Balducci, skupił na sobie uwagę środowiska ufologicznego w wywiadzie udzielonym 7 maja 2006, dla specjalnego wydania dziennika TV emitowanego w drugim programie włoskiej telewizji (Speciale TG2), poświęconego tematyce NOL'i, wyciągając - niczym magik z cylindra - zupełnie nieznaną fotografię, przedstawiającą formacje białych kulistych obiektów lecących w szyku w formie krzyża ! Komentując ja Balducci zadeklarował: Kościół, czy nie Kościół, nie można dłużej negować istnienia NOL'i, jednocześnie cytując biblijny psalm odnoszący się do Wszechświata i jego stworzeń, innymi słowy do istot pozaziemskich. Stanowisko to zaakcentował ponownie na sycylijskiej konferencji w Riposto di Catania, w trakcie której przedstawiono go jako watykańskiego referenta ds. fenomenów ufologicznych. Pozwalałoby to przypuszczać, że Kościół wie w tej kwestii o wiele więcej niż przyznaje !!! ( info. NŚ).

Ma być znak na niebie podobnoż - więc obserwatorium się przyda aby ten "krzyż" za wczasu obaczyć... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 10 lut 2010, 13:11
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
walerus napisał(a):
Ma być znak na niebie podobnoż - więc obserwatorium się przyda aby ten "krzyż" za wczasu obaczyć... 8-)

- To by było dobre wytłumaczenie dla dzieci z przedszkola!

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 10 lut 2010, 14:22
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Hehehehe :D

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 10 lut 2010, 15:34
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
młody84 napisał(a):
walerus napisał(a):

- To by było dobre wytłumaczenie dla dzieci z przedszkola!

Daj lepsze... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 10 lut 2010, 16:12
Barcol84
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
walerus napisał(a):
Daj lepsze... 8-)

- Szukają prawdy!

Re: Karol Józef Wojtyła Napisane: środa, 10 lut 2010, 16:55
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
młody84 napisał(a):
walerus napisał(a):
Daj lepsze... 8-)

- Szukają prawdy!

No to ja im życzę powodzenia i żeby tylko szybko się podzielili z nami wiedzą... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Strona 1 z 3 [ Posty: 75 ]

*1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Niezwykli Ludzie