Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
4b03ece069e21861fa011243920d33e9
4b03ece069e21861fa011243920d33e9
Strona 1 z 2 [ Posty: 32 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Sai baba Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 10:33
ahfgoago

0

0
Sathya Sai Baba (właśc. Sathyanarayana Raju Ratnakaram, ur. 23 listopada 1926 w Puttaparthi) – hinduski mistrz duchowy, guru, przywódca religijny. Sathya Sai Baba uważa się za reinkarnację indyjskiego guru Shirdi Sai Baby, Ramy, Kryszny, Śiwy i Śakti oraz zstąpienie Boga, "ojca, który posłał Jezusa".

Liczba wyznawców Sathya Sai Baby nie jest dokładnie znana. Organizacja Sathya Sai podaje, że należy do niej 6 milionów osób, a liczbę członków ruchu zwolenników Sathya Sai Baby na świecie szacuje pomiędzy 6 a 100 milionami

Sathya Sai Baba zdaniem swoich zwolenników potrafi stworzyć wibuthi i małe przedmioty, takie jak pierścienie, statuetki, naszyjniki, zdjęcia, krzyżyki, słodycze, zegarki, amrytę, lingamy (święta złote jaja związane z kultem boga Śiwy), owoce oraz żywe zwierzęta. Twierdzi, że materializuje je ze swoich myśli. Według jego wielbicieli pojawiają się nie tylko przy nim, lecz również bardzo daleko od niego, czasami tysiące kilometrów dalej.

Jego zwolennicy opowiadają też o spektakularnych cudach, takich jak uleczenia chorych, wskrzeszenia zmarłych, bilokacja, czytanie w myślach, pomaganie im w chwilach potrzeby czy jasnowidzenie. Świadkowie twierdzą również, że Sathya Sai Baba potrafi przekształcić się w kobietę. Narayana Kasturi w książce "Sathyam Shivam Sundaram part I" pisze o tym jak Sai Baba zamienił wodę w benzynę poprzez włożenie ręki do wody.

Przez swoich przeciwników Sai Baba oskarżany jest między innymi o fałszowanie cudów, molestowanie seksualne młodych mężczyzn, a nawet gwałty na nieletnich chłopcach.

Niewyjaśnione pozostają okoliczności morderstwa, do którego doszło w 1993 na terenie aśramu w Puttaparthi, kiedy czterech uzbrojonych w noże napastników zabiło dwóch swoich współmieszkańców, następnie zaś zostało zastrzelonych przez policję. Krytycy spekulują o możliwym powiązaniu samego Sai Baby z tą zbrodnią, jak również z innymi przypadkami śmierci, do których doszło w Puttaparthi.

moim zdaniem to oszust!

opanował do perfekcji ogłupianie ludzi, skoro podaję się za nie wiadomo kogo, pozostawiam to bez komentarza.
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 8 gru 2009, 20:42
Seiryu
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
chętnie bym go poznał, dostał by po łbie, dostałby ochrzan i by się dzieciak uspokoił :roll:

Obrazek
Po drugiej stronie niewidzialnej ściany, ty wciąż wyczekujesz mnie!
Wiedź,że wkrótce przybędę! Ja wierzę w mój jedyny świat!
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 08:44
ahfgoago

0

0
może i ma rację, ale ja powątpiewam w takie autorytety w obecnych czasach.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 10 gru 2009, 15:38
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 wrz 2018, 19:48

0
hhehe, temat był wyczerpany na "poprzednim forum". Doszluśmy prawie jednogłośnie do konkluzji, iż jest to szarlatan i oszust.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Sai baba Napisane: sobota, 9 cze 2012, 20:35
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dopisze się 3 lata od ostatniego postu-mogę mowić o sobie że jestem jego fanką, mieszczę się w tych 6-100 mln. Mam w nosie komentarze wystraszonych katolików i zawistników od oskarżeń. Na you tube jest jeszcze sporo z nim filmików,obejrzałam i te powątpiewające ale mnie nie przekonały.Np stwierdzono iż można sypać vibuthi rozgniatając kuleczki z tym proszkiem. Na małą skalę tak. Ale na jednym z filmików misa przezroczysta trzymana powyżej jego wzrostu, on macha w niej dłonią i vibuthi sypie się jak z worka z mąką. Tego iluzjonista nie zrobi, a takich popisów dał on mnóstwo. Pokonać własny strach to o nim dyskutować. Znajdzie się chętny? Stara dobra metoda przekreślania ludzi to skandal seksualny. I taki zastosowano wobec niego. Oskarżeń mnóstwo a dowodów nie widać.
Re: Sai baba Napisane: poniedziałek, 11 cze 2012, 19:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Tak naprawdę to jego imię przewija mi się przez wiele lat ale do tej pory w sumie nic o nim nie wiem.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 12 cze 2012, 09:34
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
sirAzgar napisał(a):
Tak naprawdę to jego imię przewija mi się przez wiele lat ale do tej pory w sumie nic o nim nie wiem.

Dokładnie mam podobnie, tyle co było napisane o Nim do tej pory na stronach FN to coś wiem. to jest człowiek zagadka, jedni uważają go za szarlatana, a drudzy za wcielenia któregoś bóstwa...
Z takimi uwagami spotykali się zawsze ludzie "widzący inaczej". W każdej plotce jest ziarnko prawdy - czasem tego się trzymam.
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 12 cze 2012, 23:12
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Polscy katolicy zlekceważyli go raczej ze strachu, jako że i zdolności miał fenomenalne a i zapowiadał swoje 3 pod rząd wcielenia. W XIXw był Szirdi Babą, teraz Sai no a za kilka lat ma się narodzić jako Prema.Kiedy matrializował wiernym wizerunek Premy to był on akurat jakby kopią Chrystusa. Zobaczymy, to się będzie dziać za naszego życia. Co do tych ziaren prawdy-sporo było szumu wokół niego za podejrzenia związane z seksem, wydaje się że nic konkretnego nie udowodniono. Seks najlepszą metodą by kogoś zdegradować-jedni ze strachu,inni z zawiści i niedocenienia,inni z nudów. Czytałam dużo i nie kupiłam tych wypocin.Zresztą jak się wczytać to zwykle oskarżano go i o to co było w definicji autora iż takim jest bóg np czemu nie zapobiegł atakowi nożowników na niego i jego świtę. A czemu Chrystus nie zapobiegł ukrzyżowaniu? Słowem nadal go cenię, lubię jego ksiązki. Dla mnie to najciekawsza osobowość XXW. Dla Indii zrobił mnóstwo, chrześcijanom udowadniał że takie zdolnośći faktycznie istnieją. Ale niektórzy nie kupili tego że może być ktoś o zdolnościach jak Chrystus,ich strata.A może chrześcijaństwo musi tylko w jednym zmienić poglądy-reinkarnacja istnieje. Ale w Polsce na razie to nie grozi.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 21 cze 2012, 16:57
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Sathya Sai Baba to nie jest i nie był Shirdi Sai Baba. To on tylko tak sobie stwierdził. W czasie swojego życia stworzył niezłego egregora religijnego i żerował jak pasożyt kosztem innych na zasobach zbiorowego potencjału ludzkości. Krótko mówiąc odbierał moc i energię inym dodając ją i wzmacniając siebie czyniąc siebie coś na kształt bóstwa przez co ograniczał, a niektórym wręcz uniemożliwiał rozwój i przeskoczenie ponad pewien poziom który rzekomo propagował. Bardzo dobrze że pozbyto się tego energetycznego chwasta. Czerwony byt astralny który podawał się za Sathya Sai Babę jest uwięziony za karę na zawsze w Zaświatach i nie zanosi się żeby kiedykowiek był uwolniony, na pewno zaś się nie odrodzi jako Prema w najbliższym czasie. Spodziewam się jednak że jego kultyści znajdą sobie kolejny byt który będzie im bogował. ;)

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Sai baba Napisane: piątek, 22 cze 2012, 20:47
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
"Jego kultyści"- zwrot godny fanatycznego katolika. Jego religia w Indiach przetrwa i się rozwinie. Do Polski to faktycznie niekoniecznie się nadaje - mamy inną mentalność(hamuję się by nie używać nieładnych określeń). A te zwroty o tym kim też on nie był za życia i po życiu-to przepraszam,że pytam z ciekawości-to wzięte z gazetki parafialnej czy z własnego polotu. Takich jeszcze nie słyszałam. Co do tego czy się pojawi jako Prema-kłótni nie planuję. Poczekamy a wówczas zobaczymy. Pozdrawiam miło jak czyniono w jego aśramach- om sai ram!!
Re: Sai baba Napisane: sobota, 23 cze 2012, 08:03
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
gregoria napisał(a):
"Jego kultyści"- zwrot godny fanatycznego katolika...

...a skąd wiesz czy Henito jest katolikiem, a tym bardziej fanatycznym...?
Nie przyszło CI do głowy że nie tylko katolicy krytykują Sai babę, prawda...? Doklejanie wstawek o gazetkach parafialnych brzmi tutaj zaś zwyczajnie idiotycznie i zostawię to już bez dalszego komentarza.

Nieładnie.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Sai baba Napisane: sobota, 23 cze 2012, 09:54
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Skorzystam z prawa do obrony-jeżli już mam oceniać kim też innym jest mój rozmówca-to kimś kto broni swoich misiów do przytulania (podobnie jak ja), swoich przekonań metafizycznych by przetrwać na tym świecie. Obojętne mi jakie one są. Ale zasadniczo przyjmuję zasadę iż aż tak nie można wywyższać swoich poglądów nad innymi przez tępienie ich. Ten kultysta, ten czerwony duch....to takie namiary na na braki w tolerancji. Odpowiadam tym samym, tą samą bronią.Dzieciaki czytające takie zwroty zostaną dobrze nastraszone.A temu zawsze będę mówić Nie. Co obce i nieznane nie jest wrogie. Łatwiej poznać problem solidnie niż ślepo go tępić. Tyle moich subiektywnych wypowiedzi. Nieładne postępowanie-tak, jeżeli stykam się z podobnym. Jak tam ktoś mawia-podobne przyciąga podobne. Om sai ram.
Re: Sai baba Napisane: sobota, 23 cze 2012, 11:41
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
gregoria to, że ktoś ma inne zdanie od Twojego to rzecz normalna i nie trzeba się od razu unosić honorem i bronic jak to stwierdziłaś "maskotek". Henito wypowiedział swoje zdanie, Ty wypowiedziałaś swoje, po co doklejać jeszcze jakieś dodatkowe 3 grosze i wbijać przysłowiową szpilkę?
Re: Sai baba Napisane: sobota, 23 cze 2012, 22:17
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jeżeli ma być dialog (nie wojna słowna) to najpierw odpowiadam a potem może się udać rozmowa w spokojniejszym tonie. Szpile mi nie w głowie. Jedziemy na tym samym wózku jak przypuszczam. Misie to z ogólno filozoficznych określeń o metafizyce. Ona ma nie istnieć a wszystko robi mózg by człowiek dał sobie radę z emocjami tego świata. Tak głoszą choć ja skłaniam się ku przekonaniu iż świat pośmiertny istnieje. Co do boga brak zdania. No i teraz się może lepiej rozumiemy. Ja i mój interlokutor bronimy swoich opinii ale nie musimy tak dziwolągować. I tylko tyle mi się marzy. Dyskusja bez emocji. Choć jak mówiłam jak ktoś prowokuje to zawsze jakoś odpowiadam, nie zawsze podobnie.
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 26 cze 2012, 13:03
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Też naczytałam się wiele kontrowersyjnych wypowiedzi na temat Sai Baby, ale właśnie dzisiaj znalazłam ten tekst, który może rozświetli nasze wątpliwości;

"Mieszkający w Goleniowie koło Szczecina bliźniacy, bracia Tomasz i Sebastian Zimniccy otrzymali w 1999 roku od Conny Larssona ofertę oczerniania Sathya Sai Baba za dużą kwotę pieniędzy.
Tomasz Zimnicki był uczniem medytacji na zajęciach Conny Larssona i jego przyjacielem. W 1999 roku porzucili organizację Sathya Sai szerząc za namową Conny Larssona oszczerstwa i pomówienia przekazywane przez tego biseksualistę i psychodelicznego narkomana.
Bracia Zimniccy w 2003 roku powrócili do organizacji Sathya Sai, odwiedzili Ashram Sathya Sai w Indii i uzyskali przebaczenie swej szkaradnej działalności od Sai Baby. Wyznali jednocześnie, że szkalowali Sathya Sai Babę za pieniądze otrzymane od Conny Larssona. Dokładnie, za pieniądze milionera Conny Larssona bracia Zimniccy rozpowszechniali kłamliwe informacje jakoby byli molestowani seksualnie przez Sathya Sai Babę.
Conny Larsson spreparował serię fałszywych emaili z błędnymi adresami IP w celu zdyskredytowania braci Zimnickich na swoich stronach internetowych."

http://inicjacja.wordpress.com/2009/04/ ... y-mesjasz/

http://www.saisathyasai.com/baba/tomek_ ... amana.html
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 26 cze 2012, 14:29
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przeczytałem cały ten tekst i jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest to wyjątkowo złośliwy paszkwil w jakichś wewnętrznych rozgrywkach między zwolennikami i przeciwnikami Sai Baby.
Fakty (jeśli są one nimi naprawdę), sposób ich podania i obrzydliwość użytych niektórych zwrotów raczej obraca w proch mocno wątpliwą wartość dowodową tego artykułu.
A przynajmniej w moich oczach.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Sai baba Napisane: wtorek, 26 cze 2012, 14:44
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Heruur napisał(a):
hhehe, temat był wyczerpany na "poprzednim forum". Doszluśmy prawie jednogłośnie do konkluzji, iż jest to szarlatan i oszust.

Moim zdanie, ten artykuł udowadnia tylko tyle, że nie można postać Sai Baby tak jednoznacznie negować. Dobrze wiecie jak łatwo w dzisiejszych czasach zniszczyć człowieka.
Jeśli chodzi o Sai sam R.Bernatowicz wspominał o tym, że miał mistyczne doświadczenie z nim związane. Przypomnę też zadziwiającą historię "związku" miedzy Sai Baba a astronautą- Neil Armstrong.
http://www.jantra.com.pl/pliki/artykuly/art07.html
Re: Sai baba Napisane: środa, 27 cze 2012, 09:40
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
O samym Larsonie dane było mi słyszeć. Przedstawiano go jako rodzaj włóczęgi turystycznej który dopiero u Sai Baby nauczył się medytacji itp a potem w Szwecji założył szkółkę i nie zle zarobił. Miał w Polsce dużo znajomych. Czemu tak zmienił zdanie nie mam pojęcia. Jest to dla mnie zaskoczenie do dziś. Niewykluczona jest jakaś jeszcze głębsza intryga typu-wziął od kogoś pieniądze na swoje wyjazdy, na szkółkę a potem musiał robić co mu kazano. Faktem jest że czytałam jakieś artykuły w Polsce z nazwiskiem Larsona w tle. Ich treścią był atak na katolicyzm i sugestie o seks odchyłkach w katolicyzmie. Podobnym przedstawiano samego Larsona. Z takiej lektury wywnioskowałam tylko iż bliżej mi nieznani autorzy artykułu zagrywają ludzmi jak przedmiotami w walce o inne cele. Był obrzydliwy. Jaka jest prawda z tego artykułu nie wynikało. Może jak chce Aleksandra i on tu nająl opluwaczy. Nie wiem, nawet mnie to nie interesuje.Bo może być tak że to czyste wymysły bez związku z Larsonem.
Re: Sai baba Napisane: środa, 27 cze 2012, 09:51
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Chcę jedynie, byśmy byli ostrożni w negatywnym ocenianiu kogokolwiek, a zwłaszcza kogoś, takiego jak Sai Baba.
Re: Sai baba Napisane: środa, 27 cze 2012, 18:12
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cieszę się że Aleksandra myśli podobnie do mnie. Mam dużo jego publikacji i nie tracą dla mnie na aktualności.Co do tych rozdmuchanych na siłę przez pismaków problemów(bo większość ma taki początek) to wpadł mi do głowy właśnie pewien pomysł. Nautilus może wiele. Może by tak zaproponować im by ktoś ze Szwecji zrobił z nim wywiad?? Ciekawe co Larson mówiłby o sobie, o jego pobytach w Indiach i w końcu o tym jak on widzi ten skandal erotyczny. Co wy na to?????
Re: Sai baba Napisane: środa, 27 cze 2012, 18:28
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Jestem "za".
Mam wątpliwości jednak, czy FN odpowie na ten apel.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 28 cze 2012, 09:10
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ba, temat w końcu z tych ślizgich. Ale spróbować warto. Mielibyśmy choć okazję zobaczyć w jaki sposób gość się broni. Czytałam też inną tego typu publikację, o muzyku z Anglii Baileyu. I tylko jeden element był dobrze zamaskowany. Bo niby także wysuwał argumenty seksualne tyle tylko że....już nie żył. I taką opinię mam o tym skandalu - robili go dziennikarze bez wiedzy zainteresowanych, jacyś zacietrzewieńcy religijni ze strachu przed jego możliwościami i zwyczajni kpiarze z religijności. Ten nostradamusowy antychryst wisiał nad tymi rozważaniami jak przysłowiowy miecz Damoklesa.No i poszukiwacze jędrnych tematów do artykułów. W momencie śmierci Swamiego bodajże na wp tekst zaczynał się w stylu - nareszcie zmarł oszust który na naiwnych zarobił miliardy( to tylko przykład). Ten autor to już w ogóle nie sięgnął do opinii znających problem ale doskonale tworzył uprzedzenia. To po prostu prymitywne.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 28 cze 2012, 16:36
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Twoja prośbę wysłałam do Andrzeja Szmilichowskiego, który pisze dla Nieznanego Świata. Mieszka w Szwecji. Zobaczymy, może coś z tego wyjdzie.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 28 cze 2012, 18:04
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie wiem w jaki sposób dziękować. Marzy mi się wyrobienie sobie jakiejś opinii o tym skandalu ale z wypowiedzi mądrych ludzi. Dzięki, dzięki, dzięki!!!!!!!!!
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 28 cze 2012, 18:23
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Nie ma problemu, mam nadzieje jedynie, ze odpowie na ta prośbę.
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 12 lip 2012, 14:18
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Otrzymałam odpowiedź telefoniczną; sprawa Sai Baby nie może zostać jednoznacznie w tej chwili sprawdzona ani zweryfikowana, ponieważ najważniejsze źródło informacji (Sai) nie żyje.
I chyba trzeba się z tym zgodzić.
Jeśli chcemy uczciwie ocenić postać Sai nie możemy tego zrobić tylko na podstawie internetu.
Może kiedyś ktoś w mediach odważy się bez emocji i bezstronnie podejść do tego tematu ponownie. To wymaga jednak czasu.
Re: Sai baba Napisane: sobota, 14 lip 2012, 19:53
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie będę ukrywać, kilka miesięcy temu złożyłam fundacji tekst na ten temat. Obiecali puścić, uzupełnić o jakieś własne spojrzenia. Ale jak na razie cisza. Też boją się ślizgich temetów?
Re: Sai baba Napisane: sobota, 14 lip 2012, 19:57
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
I uwaga do postu. To nie tak że nie można zweryfikować bo on zmarł. On był za życia atakowany i cały czas weryfikował to - nie prawda, nie prawda. Od tej strony rzecz jest załatwiona, Problem leży w ludziach, w skutkach tego skandalu. Ale metodą to faktycznie - odważny powrót z nim do mediów.
Re: Sai baba Napisane: sobota, 1 gru 2012, 21:49
gregoria
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Mamy już grudzień 2012 r a ja wracam do Sai Baby. Takie hobby. Wiem ze wielu po prostu go nie zna. Proponuję abyście sobie zaglądali na www.swiatlomilosci.com. I nie namawiam do studiowania tekstów jak ktoś nie jest zainteresowany. Proponuję zajrzeć do Fotografie i Migawki. Co o tym myślicie?
Re: Sai baba Napisane: czwartek, 13 gru 2012, 21:17
Gruzol

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
stworzył świat z niczego,potem władzę przejął metatron i ma ją do dziś.

jestem żniwiarzem...
Strona 1 z 2 [ Posty: 32 ]

*1 2 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Niezwykli Ludzie