Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
94237240b00bac07997571bf371a2913
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
94237240b00bac07997571bf371a2913
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 21 sty 2010, 14:45
adrian88888

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dla jednych liczba 23 oznacza szczęście, dla innych pecha. Chyba żadna liczba nie zrobiła takiej furory w kulturze undergroundu (no, może oprócz 666). Zacznijmy jednak od początku...

burroughs Zakłada się, że dziwną synchroniczność kryjącą się za 23 zauważył jako pierwszy pisarz William S. Burroughs, autor m.in. Nagiego Lunchu i Ćpuna. Kiedy mieszkał w Tangerze (Maroko) poznał kapitana Clarka, który pływał promem do Hiszpanii. Pewnego dnia Clark powiedział Burroughsowi, że pływa na tej trasie już od 23 lat i nie miał ani razu żadnego wypadku. Jeszcze tego samego dnia prom zatonął... Tego wieczora, kiedy pisarz rozmyślał o wypadku, w radio usłyszał wiadomość, o katastrofie lotu nr 23 na trasie Nowy Jork-Miami. Samolot pilotował inny kapitan Clark!

Wkrótce wielu innych artystów zainteresowało się fenomenem liczby 23, m.in. H.R. Giger czy scenarzysta komiksowy Grant Morrison. Szczególne zasługi na tym polu mają Kerry Thornley, Robert Anton Wilson i inni autorzy, którzy swoimi publikacjami przyczynili się do rozwoju dyskordianizmu. Najsłynniejszym przykładem jest dyskordiańskie Prawo Piątek (2 plus 3 daje 5). Prawo Piatek głosi, że

WSZYSTKIE ZJAWISKA ZACHODZĄ PIĄTKAMI, LUB SĄ PODZIELNE PRZEZ PIĘĆ, EWENTUALNIE STANOWIĄ KTÓRĄŚ POTĘGĘ PIĄTKI LUB TEŻ W JAKIKOLWIEK INNY SPOSÓB - WPROST LUB NIE - ŁĄCZĄ SIĘ Z LICZBĄ PIĘĆ. PRAWO PIĄTEK ZAWSZE SIĘ SPRAWDZA.

psychictv Przez znajomość z Burroughsem o liczbie 23 dowiedział się Genesis P-Orridge - żywa legenda undergroundu, artysta, performer, pionier muzyki industrialnej, założyciel zespołów Throbbing Gristle i Psychic TV (ten drugi wydał 23 albumy w ciągu 23 miesięcy, ukazywały się 23 każdego miesiąca!). Genesis sam zaczął zauważać tajemniczą synchroniczność 23 w swoim otoczeniu. Liczba ta stała się czymś w rodzaju tajemnego znaku dla wtajemniczonych - kiedy tylko poznałeś jej tajemnicę, wokół zacząłeś postrzegać jej wszechobecność. Dla jednych może to być tylko dobra zabawa, dla innych (tak jak dla kapitana Clarka) 23 może być przekleństwem. Pewnego razu P-Orridge opowiedział o tej zagadce członkom innego zespołu industrialnego, Cabaret Voltaire. Wysłuchali tego z zainteresowaniem, ale i sceptycyzmem. Dwa dni później zadzwonili do Genesisa: Ty draniu!... Pojechaliśmy do Holandii na trzy koncerty. W każdym hotyelu mieszkaliśmy w pokoju nr 23, a koncert z 23 dnia miesiąca był całkowitą katastrofą. Gdziekolwiek sie nie ruszyliśmy, wszędzie były 23! Coś ty zrobił?

No właśnie, co zrobił?

Ja? Nic nie zrobiłem, tylko wy dopiero teraz zaczęliście TO dostrzegać

Proponuję Wam, drodzy czytelnicy, żebyście sami rozejrzeli się wokół siebie, a będziecie zdziwieni. Może urodziliście się 23? Wasi rodzicie obchodzą właśnie 23 rocznicę małżeństwa? 23 zł wydaliście dziś na zakupach? A może 23 razy musieliście wcisnąć klawisz F5, żeby odświeżyć nie chcącą się załadować tą stronę?

Ja już zacząłem dostrzegać tę liczbę wszędzie. Np. tramwajem linii 23 dojeżdżam na uczelnię... i zgadnijcie - ile mam lat, kiedy piszę te słowa?

Poniżej tylko mały wybór ważniejszych synchroniczności liczby 23 i wiążącej się z nią Prawa 5:

- 20.3.2003 - godzina 3.23 - George W. Bush ogłasza, że USA wypowiadają wojnę Irakowi
- Lądowania na Księżycu: pierwsze lądowanie miało miejsce na Morzu Spokoju, 23,63 stopni na Wschód. Drugie na Morzu Burz 23,42 na Zachód. Numery Apollo, które wówczas lądowały, to Apollo 11 i Apollo 12. Dodajmy 11 do 12, a otrzymamy 23.
- Litera W jest 23 w alfabecie (angielskim przynajmniej, w polskim jest 22). W ma u góry 3 punkty, no dole 2. 2+3 !!!
- W alfabecia łacińskim są 23 litery.
- W alfabecie greckim 23 literą jest PSI.
- William Szekspir urodził się i umarł tego samego dnia: 23 kwietnia. Większość jego dzieł opublikowano po raz pierwszy w 1623 r.
- Jeden cykl ludzkich biorytmów liczy 23 dni.
- Krew potrzebuje 23 sekund, żeby okrążyć ludzki organizm.
- Ludzkie ciało posiada 46 chromosomów, ulokowanych parami. Od każdego rodzica dziecko otrzymuje 23 chromosomy.
- 28 (23+5) dni - tyle przeciętnie dni ma cykl menstruacyjny oraz miesiąc lunarny.
- W geometrii euklidesowej są 23 aksjomaty.
- Templariusze mieli 23 Wielkich Mistrzów.
- Nissan to marka samochodów. Po japońsku "ni" to "2",a "san" to "3". Nissan=23
- Na kabalistycznym Drzewie Życia ścieżka 23 odpowiada "Wisielcowi" w kartach tarota.
- W wielu kreskówkach z marynarzem Popey'em pojawia się liczba 23.
- Gwiezdne Wojny: podczas ataku na Gwiazdę Śmierci, Luke nosi kod Red 5 (2+3). Red 2 i Red 3 odpalają łądunki przy 23 stopniu.
- Gwiezdne Wojny: numer bloku, w ktorym uwięziona jest Leia to AA-23, na poziomie 5 (2+3)
- Gwiezdne Wojny: Sokół Millennium stał w doku nr 94. 9/3=3, a 4/2=2. Odwróć kolejność cyfr i otrzymasz 23 :)
- Gwiezdne Wojny: R2D2 i C3PO: R2 + C3 = RC i 23. (RC= Rosae Crucis, różokrzyż, symbol wtajemniczenia)
- Komputery: standardowy port TCP/IP dla Telnetu nosi numer 23.
- W filmie "THX1138" G. Lucasa główny droid policyjny ma numer 23.
- Loża masońska w Nowym Jorku znajduje się na 23 Ulicy. Adres loży w Stafford, w Anglii to 23 Jaol Road.
- Statystycznie co 23 fala, uderzająca o brzeg, jest dwukrotnie silniejsza od normalnej fali.
- Ziemia jest obecnie nachylona pod kątem 23,5 stopni.
- W głównej siedzibie Microsoftu w Redmond znajdują się 23 budynki!
- We wzorcu DNA widać nieregularności w połączeniach co 23 sekcje.
- 23 w kodzie telegraficznym oznacza "przerwać linię".
- Słynny mag Aleister Crowley definiował liczbę 23 jako "rozpad, separację, radość, nić, życie"
- 23 to numer na koszulce Michaela Jordana. 23 to dzień, w którym zginął jego ojciec.
- Kariera Elvisa Presleya trwała 23 lata.
- W pierwszej części "Ghostbusters" bohaterowie biegną na 22 piętro, gdzie mieści się mieszkanie Dany Barett. Później wbiegają jeszcze piętro wyżej, na 23, gdzie znajduje się brama między wymiarami!
- 23 heksagram w I-Ching oznacza "Chaos", "rozpad"
- Konstytucja RFN powstała w 1949 r. 1+9+4+9= 23
- Titanic zatonął 15 kwietnia 1912 r. 15+4= 19. 1+9+1+2=13. 19+13=32=23
- USA przeprowadziły 23 próby atomowe na Atolu Bikini
- Wg Noama Chomsky'ego, jakieś 50% mediów w USA jest własnością 23 korporacji.
- Podzielcie 2 przez 3, a otrzymacie 0,666...
- Przeciętny palacz wypala 23 papierosy dziennie
- Waszyngton zaczyna się na literę W (23 w alfabecie). W Waszyngtonie znajduje się Pentagon (posiada 5 boków)
- Kurt Cobain urodził się w 1967 r. 1+9+6+7=23. Zginął w 1994 r. 1+9+9+4=23.
- Zespół U2: U to 21 litera w alfabecie. 21+2=23.
- Juliusz Cezar zginął od 23 ciosów sztyletem.
- William Szekspir miał 46 (2 razy 23) lat w 1610 (1+6+1+0=8, 8 to 2 do 3 potęgi), kiedy ukazała się Biblia w wersji króla Jerzego. W tym tłumaczeniu, 46 słowo w Psalmie 46 to "shake", a 46 słowo od końca to "spear"...
- Fizyka: numer izotopu uranu, uzywanego w bombach atomowych to U235
- Fizyka: Wanad jest 23 pierwiastkiem. W=23 litera alfabetu. Po angielsku Vanadium: V= rzymska liczba 5.
- Piłka nożna: 2 razy po 11 graczy + sędzia = 23 ludzi na boisku!
- Przyjmuje się, że Wielka Piramida składa się z 2300 bloków.
- W kalendarzu Majów 23 grudnia 2012 r. to koniec świata. Wg Terrence'a McKenny tego dnia dojdzie do immanentyzacji Eschatonu.
- 23 stycznia Adolf Hitler zwołał Kongres Narodowych Socjalistów. 23 listopada próbował przejąć włądzę.
- Piątek (5=2+3), 13 października (13.10: 13+10=23) aresztowano templariuszy, co zapoczątkowało upadek zakonu.
- Znak pokoju/zwycięstwa: V (czyli 5). 2 palce u góry, 3 na dole.

hmmm, wiem, że też jest powiązana symbolika z liczbą 11 ?!
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 21 sty 2010, 15:11
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
sobota, 9 gru 2017, 16:03

+1
Niezłe, ale w większości to są wybrane przykłady z miliardów możliwości. Takie zależności można znaleźć we wszystkim.
Jednak kilka mnie strasznie ubawiło tych przykładów:
adrian88888 napisał(a):
Poniżej tylko mały wybór ważniejszych synchroniczności liczby 23 i wiążącej się z nią Prawa 5:

Dlaczego akurat 5 i 11 (na końcu napisane) ?
adrian88888 napisał(a):
- W alfabecie greckim 23 literą jest PSI.

I co z tego ?
adrian88888 napisał(a):
- Jeden cykl ludzkich biorytmów liczy 23 dni.

Powinniście tylko wiedzieć, ile dni dotąd przeżyliście, pamiętać, że długość cyklu biorytmu fizycznego wynosi 23 dni, psychicznego 28 dni i intelektualnego 33 dni, oraz umieć korzystać z tabel pomocniczych. Jeśli chcielibyście być bardziej dokładni, to urodzeni po południu swoją liczbę przeżytych do dzisiaj dni mogą pomniejszyć o 1.
adrian88888 napisał(a):
- Krew potrzebuje 23 sekund, żeby okrążyć ludzki organizm.

Krew krąży około 4 minut po organizmie (dlatego tak ważna w tym czasie jest pomoc przy bezdechu)
adrian88888 napisał(a):
- 28 (23+5) dni - tyle przeciętnie dni ma cykl menstruacyjny oraz miesiąc lunarny.

To autor tego chyba nigdy z babą nie był :)

adrian88888 napisał(a):
- W wielu kreskówkach z marynarzem Popey'em pojawia się liczba 23.
- Gwiezdne Wojny: podczas ataku na Gwiazdę Śmierci, Luke nosi kod Red 5 (2+3). Red 2 i Red 3 odpalają łądunki przy 23 stopniu.
- Gwiezdne Wojny: numer bloku, w ktorym uwięziona jest Leia to AA-23, na poziomie 5 (2+3)
- Gwiezdne Wojny: Sokół Millennium stał w doku nr 94. 9/3=3, a 4/2=2. Odwróć kolejność cyfr i otrzymasz 23 :)
- Gwiezdne Wojny: R2D2 i C3PO: R2 + C3 = RC i 23. (RC= Rosae Crucis, różokrzyż, symbol wtajemniczenia)

To mnie najbardziej rozbawiło. Muszę to posprawdzać. Może Kevin sam w domu mieszkał pod 23 :)
adrian88888 napisał(a):
- Piłka nożna: 2 razy po 11 graczy + sędzia = 23 ludzi na boisku!

A liniowi i techniczny, to co, pies ?

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 21 sty 2010, 16:17
walerus
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-

0
Oglądałem film o tych cyferkach z Jimem Carry - i w sumie zawsze coś w każdej historii można pod coś podciągnąć... ale osobiście w tej liczbie nie widzę nic specjalnego... 8-)

www.walerus.blog.onet.pl
I will back!
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 01:13
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 gru 2017, 07:39

0
adrian88888 napisał(a):
- Litera W jest 23 w alfabecie (angielskim przynajmniej, w polskim jest 22). W ma u góry 3 punkty, no dole 2. 2+3 !!!

Nie wiem kto Ciebie uczył matematyki i języków ale...
W alfabecie polskim litera "W" jest na miejscu 28.
Na miejscu 23 jest natomiast litera "R".

Nie zmienia to jednak faktu, że urodziłem się 23-ego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 07:58
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 gru 2017, 22:08

0
Dementuję to z tarotem. Są 22 główne, wielkie arkana, kończy się na głupcu z nr 22, który często bywa nazywany kartą nr 0. Wisielec ma w tarocie wartość 12, w kabale 30. Tekst poza kilkoma rzeczami to o kant można roztłuc.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 15:03
prbeatz
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
HenitoKisou napisał(a):
Tekst poza kilkoma rzeczami to o kant można roztłuc.

Dobrze ujete :D
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 15:13
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
Nissan to marka samochodów. Po japońsku "ni" to "2",a "san" to "3". Nissan=23

Taaa, a FSO oznacza 666. xD Że też nie wstyd takich tekstów kopiować. :P
Cytuj:
hmmm, wiem, że też jest powiązana symbolika z liczbą 11 ?!

Bo 23-1/2=11.*

* Wiem, że to bzdura, ale skoro 32=23...
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 18:45
prbeatz
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
mancias napisał(a):
23-1/2=11.*

(23-1)/2=11 ;)
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 22 sty 2010, 19:39
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wiec moze i ja podam przyklad z zycia, moja pierwsza ciezarowka jaka jezdzilem w UK miala numer rejestracyjny W239TMO.
Po odrzuceniu prawie wszystkiego mamy znow 23... :lol:

A tak naprawde uwazam to za totalna bzdure. Tak samo mozna wyszczegolniac kazda liczbe, niezaleznie czy to 18 czy 39, czy nawet 291.
I jestem w 100% przekonany, ze znajdziemy je w tysiacach przykladow, zastosowan i "podejrzanych" miejsc....

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 28 sty 2010, 18:43
Inez
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
urodziłam się 23 i żadnej wyjątkowości z tą datą nie widzę :( , natomiast 9 jest pełno. :D

ps. jak wstawia się avatar? dzięki
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 2 lut 2010, 21:34
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 27 lis 2017, 21:23

0
A to ciekawe, ja tez urodziłem się "23" - ego :) jak na razie nie zauważyłem żeby ta liczba odegrała w moim życiu jakąś znaczącą role. Ale bardziej znana jest chyba liczba 13 i to jeszcze jak się spotka z piątkiem :) Tak sie zabawnie składa, że w piątek trzynastego będę ślubował, i tez nie spodziewam się żadnych oddziaływań w związku z tą datą. Ile to już przeżyłem piątków 13 i nigdy nic się nie stało. !!! To tak samo jak z czarnym kotem przebiegającym ci drogę ! Może ktoś ma inne spostrzeżenia ?

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 6 gru 2015, 19:21
PiotrMati

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Urodziłem się 26,zarejestrowano mnie 23,po latach zmieniłem liczbę na 21.
To jest fakt.
2+3=5
2+1=3
3+5=8 moja liczba numerologiczna.
3 i 5 to 35.
11 września 1966 roku zaistniało dla mnie ważne wydarzenie(nie małżeństwo).
Był to 22 rok mojego życia.
23+21=44
11 09 1966 + 35 = 11 wrzesień 2001 rok,wieże WTC NY.
3 x 5= 15
2001 + 15 = 2016
5,8,15 to się nie rymuje - Nostradamus.
Zobaczymy co z tego wyniknie,czasu pozostało nie wiele.
Z poważaniem PiotrMati.
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 6 gru 2015, 19:33
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 11 gru 2017, 00:30

0
Przez pewien czas mnie liczba 23 prześladowała, aż się z tego śmieliśmy z kolegą. A kiedyś z nudów wpisałem w google i przeżyłem szok, że inni też tak mają :O

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 8 gru 2015, 12:17
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
środa, 15 lis 2017, 21:41

0
Mojego tatę całe życie prześladuje ta liczba, gdzie nie spojrzy to 23...:) mama się śmieje by zagrał w ruletkę i postawił na 23 :D
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 9 gru 2015, 04:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 gru 2017, 07:39

0
Czy to przypadek, że urodziłem się 23-ego?
Jest tyle innych możliwości od 1 do 31, a tu wyszło 23 i jak widać masa ludzi ma coś do tej liczby.
Może my jacyś wybrańcy jesteśmy? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 25 paź 2017, 09:38
niebieskieucho
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
środa, 22 lis 2017, 22:59

0
Otóz liczba 23 jak i jej odwrotnosc 32 maja scisly zwiazek z numerologia satanistów. Wiadoma rzecz, ze moga byc równiez dzielem przypadku w poszczególnych sytuacjach. Ponizej przedstawiam wyjasnienie równiez innych liczb, które maja w numerologi satanistów / masonów / illuminati konkretne znaczenia. Problemem moze byc to, ze wideo jest w jezyku angielskim i nie kazdy go zna. Nic na to nie poradze, ale ci którzy znaja, dowiedza sie wielu szczególów jak liczbami mozna kodowac informacje, które sa na ich uzytek.
https://www.youtube.com/watch?v=No0Q-Z7Z12k

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Co myślicie o liczbie 23 ? - kierują naszym życiem.... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 25 paź 2017, 22:06
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 gru 2017, 11:52

+2
liczba 23 ma związek z reptilanami:
http://i.imgur.com/0KvTA5P.jpg

Bywa i tak...
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Inne Fenomeny