Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
b4adddf9ed336c3f3ce09ca67672a0aa
b4adddf9ed336c3f3ce09ca67672a0aa
Strona 54 z 55 [ Posty: 1629 ]

*< 1 ... 51 52 53 54 55 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 21:22
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 19 cze 2018, 09:07

0
Zxc czy ty obudziłeś się dzisiaj że mam ci tłumaczyć oczywiste ?
O katolikach pisałem ogólnie. A to temat ISLAMIZACJA która jest faktem.
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 21:23
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Zxc napisał(a):
Nie piszę wcale o historii. Jeśli nie wiesz co się współcześnie dzieje w kościele katolickim, to mało wiesz.

Ale czy to wynika z prawa katolickiego? Jakiegos kodeksu postepowania narzuconego wiernym czy tez wypaczenia i nie sluchania sie prawa?

The truth is out there
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 21:30
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Argon napisał(a):
Zxc napisał(a):Nie piszę wcale o historii. Jeśli nie wiesz co się współcześnie dzieje w kościele katolickim, to mało wiesz.

Ale czy to wynika z prawa katolickiego? Jakiegos kodeksu postepowania narzuconego wiernym czy tez wypaczenia i nie sluchania sie prawa?

I tu trafiłeś w dziesiątkę, Argon.
Dopóki mowa jest o islamie, to winna jest cała religia.
W przypadku chrześcijan, to zawsze tylko wypaczenia i wina pojedynczych ludzi. ;)
Nie widzę w takim patrzeniu na różne religie sprawiedliwości i miłości bliźniego.
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 21:44
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
@ Szczyglis
Polscy bezdomni zjadający łabędzie w parkach to stały element antyimigracyjnej narracji w UK, temat co roku wraca w tamtejszej prasie. Już parę razy widziałem doniesienia, że rzekomo w parkach umieszczono tabliczki po polsku, informujące, że łabędzie nie nadają się do jedzenia
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/195 ... a-labedzie
https://wiadomosci.wp.pl/polacy-znow-lo ... 077384321a
http://wiadomosci.onet.pl/forum/legenda ... zytaj.html
https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/pp ... emigr.html

Porada Chomeniego została z tego co czytałem, źle przetłumaczona. Na pytanie jak powinno się karać mężczyznę obcującego ze zwierzęciem, odparł że nie powinno się stosować kary koranicznej tylko szariatową (25 batów) ale w razie recydywy karę śmierci. A zwierzę zostaje zabite tak czy tak, z wyszczególnieniem, że jeśli było zwierzęciem halal, to należy je wtedy traktować jak nieczyste i nikt nie może go spożywać. Internetowi tłumacze popełnili "drobną" pomyłkę, zamieniając "Gdyby mężczyzna miał uprawiać seks ze zwierzętami, to..." na "Mężczyzna może uprawiać seks ze zwierzętami, gdy" oraz wyrzucając fragmenty.

Są też hadisy które wprost mówią o karaniu zoofilii, powtarzając zresztą przepisy starotestamentowe. Nie znalazłem też informacji w którym to rzekomo państwie arabskim zoofilia nie jest karana. Algieria: trzy lata więzienia; Katar, ZAE, Arabia Saudyjska, Syria: kara maksymalna w danym kraju; Pakistan: dożywocie.
Przepisów karających za zoofilię nie ma w prawodawstwie rosyjskim i rumuńskim oraz w kilku stanach USA, w Izraelu nie jest karana.

Bywa i tak...
Ostatnio edytowano środa, 15 lis 2017, 21:47 przez zaciekawiony, łącznie edytowano 1 raz
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 21:45
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

0
Nie komentuje już tego. To był mój ostatni wpis w tym temacie. Oczy trzeba otworzyć samemu.
Re: Islamizacja Napisane: środa, 15 lis 2017, 23:05
Kejti8
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
sobota, 25 lis 2017, 06:37

0
O rany, ależ się tutaj wywiązał konflikt (!).
Czy można się na moment wtrącić? Chcę jedynie odpisać (oczywiście nie na wszystko, bo zbyt dużo tego jest) ;)

Szczyglisie,
szczyglis napisał(a):
Kejti, nie przypominam sobie, aby Polska prowadziła jakiekolwiek działania militarne na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a to zdaje się z tamtych terenów napłynęli do Europy "goście". Co my mamy z tym niby wspólnego? Jeśli kraje takie jak Niemcy, czy Szwecja oparły swoją politykę na przyjmowaniu ich do siebie to już ich sprawa, nie nasza.

Tak, to prawda, że nie prowadziliśmy (jako kraj) w tamtych rejonach żadnych działań, ale w ramach pomocy i solidarności powinniśmy pomagać osobom poszkodowanym na tamtych terenach. Nie powinno to ponadto wynikać jedynie z aspektów formalnych, ale przede wszystkim z czystego, ludzkiego humanizmu i samej jedynie potrzeby pomocy ludziom dotkniętym wojną. Mamy obowiązek pomagania innym czującym istotom, a chęć pomocy powinna wynikać z nas samych, z wewnątrz nas.

szczyglis napisał(a):

Druga sprawa jest taka, że ja jakoś nie widziałem w tych tłumach kobiet i dzieci, a zamiast tego widziałem dobrze zbudowanych byczków z ajfonami przy pasach, rozumiem więc, że to właśnie ich masz na myśli pisząc "masy ludzi"?

Ale to nie jest prawdą, gdyż przybyły do Europy również całe rodziny z dziećmi. Jest przecież naturalnym, iż w tłumie, który przybył tutaj do Europy znaleźli się również ludzie w średnim i młodym wieku. Nie można moim zdaniem twierdzić, iż uchodźcy to jedynie "dobrze zbudowane byczki z ajfonami", gdyż jest to nieprawda. Przybyli tutaj różni ludzie, w różnym wieku oraz różnej płci.

szczyglis napisał(a):

Kolejna sprawa - te stereotypy.

Szczyglisie, zdaję sobie sprawę z tego, jak wygląda "kultura" islamu. Nie jest to jednak powód do wrzucania wszystkich związanych z nią ludzi do jednego worka, co też po raz kolejny tutaj podkreślam i co podkreślił już tutaj kolega przy okazji "łabędzi" (choć przyznam się, iż również po raz pierwszy o tym słyszę) ;) Być może nie zrozumieliśmy się do końca, gdyż nie chodzi mi tutaj o to, iż kultura islamska jest czymś dobrym, a jedynie o to, że ludzie są naprawdę różni i nie powinno klasyfikować się wszystkich na podstawie jedynie stereotypów. Zarówno źli, jak i dobrzy ludzie zdarzają się przecież wszędzie, w każdej grupie, zarówno religijnej, jak i etnicznej. Powinniśmy wierzyć w ludzi, a nie w religię jaką wyznają. Nie widzę niczego dobrego zarówno w religii islamskiej, jak i w religii katolickiej, ani też w żadnej innej, jednakże nadal jestem zdania, iż powinniśmy starać się nie oceniać człowieka po samej jedynie przynależności do tej, lub innej grupy oraz po samych stereotypach.

Szczyglisie, Deusie,
szczyglis napisał(a):

Sprawa ostatnia - z tym strzelaniem do ludzi. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale nagranie jakie Deus zamieścił pochodzi z Apache'a, który bynajmniej zabawką dla dzieci nie jest - wręcz przeciwnie.

Deus napisał(a):

No cóż, ja widzę.
Gdyby do nich nie strzelano, to oni strzelaliby do nas. To jest tak - Albo My Ich, albo Oni Nas.
Lepiej zwalczać zło w miejscu gdzie ono jest niż pozwolić na to by "przylazło" do nas i tu się wysadziło w tłumie na Dworcu Centralnym.
Ciekaw jestem co byś napisała gdyby w takim zamachu zginął ktoś tobie bliski?
Dlatego popieram takie działania. Ale to nie znaczy że popieram wszelkie działania militarne (np. Somalia).

Ale to przecież nie zmienia faktu, iż wojna została wywołana przez "nas" (zachodnią cywilizację). To niestety obce im wojska wkroczyły na tamte tereny i to one były powodem tych wszystkich konfliktów, a następnie napływu ludzi uciekających przed wojną. Gdyby nie obca interwencja tam, nie byłoby sytuacji takich, jakie przytaczacie. Niestety, ale to my wywołaliśmy tę wojnę i moim zdaniem wygląda to teraz tak jak umywanie rąk, o którym pisałam tutaj już w którymś z powyższych wpisów.

Zxc,
Zxc napisał(a):
Za taką wypowiedź sam sobie powinieneś dać ostrzeżenie

Oj, to i mi się w takim razie należy :) W tym akurat punkcie Szczyglis ma rację. Wszystkie nasze ziemskie religie są w jakiś sposób przesiąknięte różnymi dewiacjami, takimi, które dotyczą różnych zagadnień. W religii islamskiej dewiacje te dotyczą seksu oraz wykorzystywania seksualnego kobiet. Przecież nawet "raj", do którego dążą muzułmanie przedstawiany jest tam jako miejsce pełne wyuzdania oraz rozpusty, a zatem seks i związane z tym aspekty stanowią wręcz fundament tejże religii. Prawdą jest również, iż kobieta traktowana jest w islamie w sposób przedmiotowy oraz jedynie jako obiekt służacy do zaspokajania potrzeb seksualnych męskiej części społeczeństwa. Dla mnie, jako kobiety, jest to przerażające, ale to niestety prawda, gdyż wynika to z fundamentu całej tej doktryny.

W religii katolickiej jest natomiast odwrotnie, gdyż seks jest w niej tematem tabu, o czym pisałam niedawno na marginesie przy okazji "mojego" wątku. W przypadku kościoła katolickiego kobieta również traktowana jest przedmiotowo, lecz pod zupełnie innym względem, gdyż seks w ujęciu katolickim służyć ma jedynie rozmnażaniu, za to już czerpanie z niego przyjemności traktowane jest jako coś nieczystego i ukazywane jest jako grzech. Uważam tym samym, iż wszystkie nasze religie służą jedynie do zaspokajania (takich, bądź innych) potrzeb, przy czym potrzeby te są różne, w zależności od danej, specyficznej religii i tego, na co jest akurat dana religia ukierunkowana.

Zaciekawiony,
zaciekawiony napisał(a):

Polscy bezdomni zjadający łabędzie w parkach to stały element antyimigracyjnej narracji w UK, temat co roku wraca w tamtejszej prasie. Już parę razy widziałem doniesienia, że rzekomo w parkach umieszczono tabliczki po polsku, informujące, że łabędzie nie nadają się do jedzenia.

A więc jednak jest to prawda? ;) Muszę zapytać o to kilkorga znajomych mieszkających w Anglii, czy rzeczywiście tak jest z tymi tabliczkami. Ja sama spotykam się tutaj z czymś takim po raz pierwszy.

Jeśli chodzi o dalszą część Twojego wpisu, to niestety, ale muszę Cię troszeczkę zasmucić.
Według mojej wiedzy (moja dobra znajoma była przez wiele lat związana z muzułmaninem), wszystkie te reguły opisywane w ich prawach nijak mają się do rzeczywistości. Oczywiście nie przytaczam tutaj całości i nie chodzi mi o zoofilię (gdyż z tym się na szczęście nie spotkałam), ale w rodzinie, w której znalazła się moja znajoma niestety nie wyglądało to pozytywnie.

Po prostu nie sugerowałabym się tutaj prawem obowiązującym w określonych krajach, gdyż nie jest ono w żaden sposób przestrzegane "w domowych progach". Przed ślubem mojej znajomej wszystko naturalnie wyglądało bardzo pięknie, ona sama zasypywana była zapewnieniami o tym, jaką wspaniałą istotą jest kobieta w świetle islamu. Były jej przytaczane odpowiednio "wybrane" wersety koraniczne, została jej przedstawiona tradycja, wszystko to prezentowało się (według niej) wspaniale. Niestety, po ślubie zaczął się dla niej koszmar oraz okazało się, iż wszystkie te zapewnienia nie znaczą po prostu nic.

Oczywiście nie twierdzę tutaj, iż tak jest wszędzie, gdyż nie mam prawa do takich stwierdzeń, lecz z opowieści mojej znajomej wyłaniał się niestety bardzo okrutny tego wszystkiego obraz, taki, w którym prawo ustalane jest na samym początku przez lokalnego "klechę", a następnie przez samą głowę rodziny. Bardzo to przykre, ale niestety tego typu relację znam z pierwszej ręki, gdyż pochodzi ona od bardzo bliskiej mi osoby.

Jeśli mam być uczciwa, to podsumowałabym to zdaniem, iż islam (taki, z jakim spotkała się moja przyjaciółka) nie jest dobrą religią, gdyż w domowym zaciszu jest on niestety pełen okrucieństwa i ustalania sobie własnego "prawa" służącego do zaspokajania własnych potrzeb przez mężczyznę i jego rodzinę, przy czym pretekstem i wytłumaczeniem tego jest sama religia oraz jej założenia z tym związane. Islam jest tutaj czymś w rodzaju uzasadnienia i zrzucenia "winy" na "coś większego". Nie znaczy to jednak oczywiście, iż wszyscy wyznający tę religię są tacy, gdyż jak wspomniałam, bywają ludzie zarówno dobrzy, jak i ludzie źli i powinniśmy mieć to zawsze na uwadze podczas oceny innych. Uważam, iż powinniśmy wierzyć przede wszystkim w ludzi, a nie w religie.

Jeśli chodzi o resztę waszych wpisów, to myślę, że w sposób zbiorczy przedstawiłam swoje zdanie na temat mojego stosunku do religii.

Pozdrawiam wszystkich :)
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 00:44
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
@Zaciekawiony
zaciekawiony napisał(a):
Polscy bezdomni zjadający łabędzie w parkach to stały element antyimigracyjnej narracji w UK, temat co roku wraca w tamtejszej prasie. Już parę razy widziałem doniesienia, że rzekomo w parkach umieszczono tabliczki po polsku, informujące, że łabędzie nie nadają się do jedzenia

W linkach jakie podałeś widnieją jedynie informacje o nielegalnym wędkowaniu. Radosna twórczość tabloidu Daily Mail (bo jest to tabloid, niczym nie różniący się od naszych Faktów i SuperExpressów) powinna pozostać tam, gdzie jej miejsce - na półce z bajkami. Dysponujesz jakimś dowodem, zdjęciem, czymkolwiek pokazującym polskiego bezdomnego posilającego się łabędziem w parku w UK? W tej drugiej sprawie natomiast mamy nagrania, mamy relacje (żołnierzy, turystów, etc.), mamy podstawy. Porównywanie jednej sprawy z drugą jest tutaj nie na miejscu.

zaciekawiony napisał(a):
Są też hadisy które wprost mówią o karaniu zoofilii, powtarzając zresztą przepisy starotestamentowe. Nie znalazłem też informacji w którym to rzekomo państwie arabskim zoofilia nie jest karana. Algieria: trzy lata więzienia; Katar, ZAE, Arabia Saudyjska, Syria: kara maksymalna w danym kraju; Pakistan: dożywocie.
Przepisów karających za zoofilię nie ma w prawodawstwie rosyjskim i rumuńskim oraz w kilku stanach USA, w Izraelu nie jest karana.

A u nas karana jest kradzież samochodów (i ogólnie kradzież). Tymczasem w 2016r. skradziono w Polsce 13 542 auta (wg policyjnych statystyk). Idąc tym tokiem, że skoro prawo zabrania, to nie powinno mieć to miejsca - liczba kradzieży samochodów w 2016 roku powinna w Polsce wynosić: 0. A jednak nie wynosi. Jak to wyjaśnić?

zaciekawiony napisał(a):
Porada Chomeniego została z tego co czytałem, źle przetłumaczona. Na pytanie jak powinno się karać mężczyznę obcującego ze zwierzęciem, odparł że nie powinno się stosować kary koranicznej tylko szariatową (25 batów) ale w razie recydywy karę śmierci. A zwierzę zostaje zabite tak czy tak, z wyszczególnieniem, że jeśli było zwierzęciem halal, to należy je wtedy traktować jak nieczyste i nikt nie może go spożywać. Internetowi tłumacze popełnili "drobną" pomyłkę, zamieniając "Gdyby mężczyzna miał uprawiać seks ze zwierzętami, to..." na "Mężczyzna może uprawiać seks ze zwierzętami, gdy" oraz wyrzucając fragmenty.

Ja czytałem, że zostało dobrze przetłumaczone, a takie "tłumaczenie się błędem tłumacza" to tylko wybielanie całej sprawy, żeby nie przedstawiać islamu w zbytnio złym świetle. Mamy więc słowo przeciwko słowu. Dlaczego więc jedno źródło ma być bardziej wiarygodne od drugiego? Poza tym, nawet na Wikipedii jest dyskusja odnośnie tych cytatów - https://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3ATahrir_al-Wasilah, padały zarzuty, że aby uciszyć kontrowersje, próbowano ośmieszyć temat i twierdzono, że książka taka nawet nie istnieje.

Tu jest jeszcze inny, ciekawy z niej cytat, mówiący o tym, że żony do lat 9 bić nie wolno.
Zamieszczam w oryginale, więc przetłumaczyć można sobie po swojemu:

Spoiler:
لا يجوز وطء الزوجة قبل إكمال تسع سنين, دواما كان النكاح أو منقطعا,
و أما سائر لاستمتاعات كاللمس بشهوة و الضم و التفخيذ فلا بأس بها حتى فى الرضيعة,
و بواو قبل التسع و لم يفضها لم يترتب عليه شى ء غير الاثم على الاقوى,
و إن أفضاها بأن جعل مسلكى البول و الحيض واحدا أو مسلكى الحيض
و الغائط واحدا حرم عليه وطؤها أبدا لكن على الاحوط فى الصورة الثانية,
و على أي حال لم تخرج عن زوجيته على الاقوى, فيجري عليها أحكامها من التوارث
و حرمة الخامسة و حرمة أختها معها و غيرها, و يجب عليه نفقتها مادامت حيةa
و إن طلقها بلو إن تزوجت بعد الطلاق على الاحوط, بل لا يخلو من قوة,
و يجب عليه دية الافضاء, و هى دية النفس, فإذا كانت حرة فلها نصف دية
الرجل مضافا إلى المهر الذي استحقته بالعقد و الدخول,
و لو دخل بزوجته بعد إكمال التسع فأفضاها لم تحرم عليه و لم تثبت الدية,
و لكن الاحوط الانفاق عليها مادامت حية و إن كان الاقوى عدم الوجوب

Są i inne kwiatki. Wszystkie są błędnie przetłumaczone?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 00:56
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Obala to często spotykaną argumentację, że ponoć biorą kozy bo im na to pozwala religia lub prawo. Argumenty te są przytaczane dla udowodnienia powszechności takich zachowań. Bo poza nimi mamy tylko trochę doniesień z różnych lat, na podstawie których urobiono stereotyp odnoszący się do milionów ludzi. To z łabędziami było takim przykładem fałszywych stereotypów, które krążą bez dowodów.

Skoro jest tyle prawdziwych rzeczy, które można im zarzucać, czemu wszyscy rzucili się na nieprawdziwy stereotyp? Czemu nikt nie mówi o nich "wycinacze cipek" czy "gwałciciele dzieci" a zamiast tego co chwila ktoś zarzuca im że wszyscy, powszechnie, ciągle nic tylko kozy gwałcą? Bo to jest zabawne? Głowna rzecz którą mamy im do zarzucenia, to to, że są zabawni? To spłyca temat.

Bywa i tak...
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 06:28
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

+1
Cytuj:
Prorok podpisał kontrakt (małżeński) z Aiszą gdy miała sześć lat i skonsumował to małżeństwo gdy miała lat dziewięć – Bukhari 7.62.88

Z kolei Robert Spencer mówi: takie zachowanie Mahometa, którego setki milionów ludzi uważa za wzór i standard postępowania przyniosło cierpienia niezliczonej liczbie kobiet i dziewcząt.

Jednym z islamskich krajów, gdzie małżeństwa z dziećmi są na porządku dziennym jest północna Nigeria, gdzie obowiązuje prawo szariatu. Nigeryjski rząd starał się zwalczać tę praktykę ustanawiając w 2003 r. Ustawę o Prawach Dziecka, która określa minimalny wiek zawarcia małżeństwa jako osiemnaście lat.

Islamscy duchowni są zaciekłymi przeciwnikami tej ustawy. Imam Sani, nigeryjski duchowny, wyjaśnił: małżeństwo dzieci w islamie jest dopuszczalne. W „Koranie” nie ma określonego wieku małżeństwa. Dlatego dla duchownych muzułmańskich Ustawa o Prawach Dziecka jest problemem: potępiają ją, krytykują, odrzucają i nie chcą jej wprowadzić w życie. Jeśli rząd będzie próbował siłą narzucić prawo, pojawi się wiele konfliktów z muzułmanami, powiedzą oni nie, nie przyjmiemy tego, chcielibyśmy raczej umrzeć, niż przyjąć czegoś, co nie pochodzi od Boga.

https://euroislam.pl/pedofilia-rzecz-swieta/

U nas jak ktoś spółkuje z 9 letnim dzieckiem nazywa się zwyrodnialcem i pedofilem, jak ktoś chce mi taką kulturę zaszczepić w Polsce to się muszę zapytać po co, w imię czego. Równości? Jak pani Merkel zapraszała do siebie gości coś tam pojękując że wszystkich przyjmiemy, to ona tak w moim imieniu się wypowiadała nie pytając mnie o zdanie. Co to za chora polityka.
Niemcy zarzucają nam łamanie prawa, a mnie śmiech ogarnia jak widzę jak mają ocenzurowane media i zakaz wypowiedzi negatywnych o islamie. To zwykła komedia a nie wolność słowa.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 08:25
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:06

0
Kejti8 napisał(a):
wojna została wywołana przez "nas"

Coś mi się zdaje, że nie wiesz o czym piszesz...
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 09:11
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

+1
coś na rozluźnienie atmosfery (pośladów)

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=MV5w262XvCU

Jest jeden bóg (stwórca , energia sprawcza) a resztę skomplikował człowiek. Poprzez swoje słabości , chęć zysku i wpływów , wymyślił warunki , zasady i dogmaty wiary. A reszta jak im pasuje pod to się układa. Czasami czarodzieje religii stosują straszenie albo nawet fizyczne groźby , kary w celu ich przestrzegania. Islam niestety tkwi w średniowieczu i wcale nie chce się zmieniać. Nie mówię o ludziach bo i tam są dobrzy normalni ludzie , chodzi mi o ucisk mas.

Jeśli niereformowalna patologiczna rodzina zostanie wysiedlona przez inną zamożna i tamta się jeszcze na tym wzbogaci a potem karze ci się zająć tą patologiczną , udając i śmiejąc się w twarz , a ty potulnie masz to zrobić , to kto jest tu frajerem i ofiarą ????
Ty masz się borykać z problemami tej rodziny ??
Wpuścisz do domu to będziesz miał piekiełko i sajgon.
Kto tu jest winien sytuacji ?
Jakie są zagrożenia odwetu ?
Kto zostanie pociągnięty na dno ?
I dlaczego nie wywierać nacisku na tych bogatych ?

Jeśli chodzi o religie to każdy ślepy ekstremizm jest złem.

Całe szczęście jesteśmy jeszcze suwerennym państwem (choć wczoraj zostaliśmy podeptani w EU parlamencie).

:!: Moderacja forum:
Tass. Połączyłem posty
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lis 2017, 09:22 przez Tassador, łącznie edytowano 1 raz
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 16:05
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

+3
Pomagać ludziom trzeba, ale z rozumem i możliwościami, a przede wszystkim wiedzieć komu.

Właśnie o to chodzi Tassador, nie naprawimy świata patologie wpuszczając do domu, myśląc że w porządnych progach ogłady nabiorą.
Rasistą nie jestem, kolor skóry człowieka nigdy mi nie przeszkadzał, a często nawet fajnie było spojrzeć jacy ludzie są różnorodni. Tu chodzi tylko i wyłącznie o filozofię jaką w sobie noszą.
Jak pośród 100 osób pięć jest niebezpiecznych dla mnie a ja nie wiem którzy, to nie wpuszczam nikogo, właśnie dla bezpieczeństwa, a nie z braku serca.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 19:45
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Polska brała udział w I i w II wojnie w Zatoce Perskiej. Można sprawdzić w Wikipedii.

Łączenie wszystkich aspektów, uogólnianie i wrzucanie do jednego worka, nie prowadzi do niczego dobrego. Moim zdaniem trzeba rozróżniać i oceniać osobno religię, kulturę, tradycję, oraz fanatyzm, terroryzm, przestępczość itd.

Też uważam, że nie powinniśmy wpuszczać fałszywych czy ekonomicznych uchodźców. Dobrze się stało, że Polska nie uległa głupocie i uporowi pani Merkel i nie dopuściła do niekontrolowanego ich napływu. Wg danych pochodzących od Billy Meiera, do Europy dotarło już ponad 200 tysięcy przestępców i terrorystów ukrywających się wśród uchodźców.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 20:18
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Zxc napisał(a):
Polska brała udział w I i w II wojnie w Zatoce Perskiej. Można sprawdzić w Wikipedii.

Ale czym byla motywowana 1 i 2 wojna iracka?
Ta wojna sie nie wziela z niczego a zwlaszcza ta 1 wojna iracka

No i ile wystawilismy tam wojska i co taka ilosc wojska mogla tam zdzialac - to tez warto przemyslec

The truth is out there
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 20:26
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Prostuję tylko wcześniejsze wpisy:

szczyglis napisał(a):
Kejti, nie przypominam sobie, aby Polska prowadziła jakiekolwiek działania militarne na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a to zdaje się z tamtych terenów napłynęli do Europy "goście".

Kejti8 napisał(a):
Tak, to prawda, że nie prowadziliśmy (jako kraj) w tamtych rejonach żadnych działań, ale w ramach pomocy i solidarności powinniśmy pomagać osobom poszkodowanym na tamtych terenach.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 20:31
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

+2
Przypomnę niezorientowanym, że Polskie Kontyngenty Wojskowe (PKW) na Bliskim Wschodzie i w Afganistanie nie pojechały na wojnę tylko do prowadzenia operacji stabilizacyjnych i utrzymania pokoju. Może to dla was nie ma różnicy, ale to już wasza sprawa. A poza tym, to politycy wysyłają wojsko za granicę. Sami wojskowi to mogą sobie na urlop za granicę pojechać...
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 20:44
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

0
I tu mamy podobne zdanie , przy zbyt dużym niebezpieczeństwie nie należy ryzykować zdrowia i życia obywateli.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 20:46
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Polski Kontyngent Wojskowy w Zatoce Perskiej (2003)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Ko ... kiej_(2003)

Polski Kontyngent Wojskowy w składzie Wielonarodowych Połączonych Sił Operacyjnych koalicji międzynarodowej w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Królestwie Bahrajnu, Jordańskim Królestwie Haszymidzkim, Państwie Kataru, Państwie Kuwejtu i Republice Iraku oraz w Zatoce Perskiej, na Morzu Czerwonym i Oceanie Indyjskim - wydzielony komponent (właściwie 3 odrębne jednostki) Sił Zbrojnych RP, przeznaczony do udziału w działaniach wojennych przeciwko Irakowi w ramach Operacji Iracka Wolność w 2003, wcześniej operował jako część Zgrupowanie nr 2 Polskiego Kontyngentu Wojskowego w składzie Sił Sojuszniczych w Islamskim Państwie Afganistanu, Emiracie Bahrajnu, Republice Kirgiskiej, Państwie Kuwejtu, Republice Tadżykistanu i Republice Uzbekistanu oraz na Morzu Arabskim i Oceanie Indyjskim. Był to przełomowy kontyngent, gdyż po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej polscy żołnierze brali udział w działaniach wojennych wymierzonych w obce państwo, w dodatku bez formalnego wypowiedzenia wojny.

Gdyby politycy sami musieli brać udział w walkach, wojen by nie było. ;)
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 21:33
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

+2
Brać udział w działaniach wojennych nie jest jednoznaczne z prowadzeniem walk z Siłami Zbrojnymi danego państwa.
Poczytaj trochę więcej niż Wikipedię to znajdziesz informacje, że polscy żołnierze wykonywali głównie zadania:
– zapewnienia bezpieczeństwa i stabilizacji;
– przeciwdziałania terroryzmowi;
– zapobiegania aktom przemocy;
– wymuszania przerwania walk między stronami konfliktu;
– nadzorowania przestrzegania zawieszenia broni;
– zwalczania ruchu oporu oraz grup terrorystycznych i kryminalnych;
– tworzenia, szkolenia, wyposażenia i wspierania nowych sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa;
– ochrony granic i kontroli ruchu granicznego;
– wspierania działań służb bezpieczeństwa i wymiaru sprawiedliwości;
– ochrony instytucji rządowych;
– demonstracji siły i gotowości do zwalczania zagrożeń;
– odcięcia pomocy i wsparcia dla grup terrorystycznych ze strony miejscowej ludności;
– rozpoznawania i ciągłego monitorowania grup terrorystycznych;
– wykonywania rajdów, przeszukań i zatrzymań;
– wzmacniania ochrony poprzez systematyczne patrolowanie zagrożonych rejonów i obiektów;
– organizowania spotkań z władzami lokalnymi, szefami sił bezpieczeństwa oraz przywódcami plemiennymi i religijnymi;
– wspierania tworzenia organów i instytucji państwowych wraz z zapewnieniem ich prawidłowego funkcjonowania;
– odbudowy podstawowej infrastruktury;
– wspierania ludności cywilnej;
– organizowania pomocy humanitarnej;
– wspierania rozwoju działalności gospodarczej;
– udzielania doraźnej pomocy w ramach działań z zakresu CIMIC.
To, że niektóre działania doprowadziły do starć, (np. Karbala i obrona ratusza), wcale nie oznacza, że byliśmy tam agresorami jak to podają media i pacyfiści. PAH nie chciała tam jechać, było zbyt niebezpiecznie. To wysłali wojsko.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 21:44
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
@ Deus

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Ko ... kiej_(2003)

Pod tym samym linkiem przeczytasz:

PKW Kuwejt - zespół bojowy (56 żołnierzy, dowódca - ppłk Andrzej Kruczyński)

Przed rozpoczęciem inwazji oddział GROM-u został powiększony o 32 komandosów i wydzielił grupę do współpracy z m.in. US Naval Special Warfare Squadron w Task Force 20 (Siły Zadaniowe 20). Działania rozpoczęli w nocy z 20 na 21 marca zajmując dwiema sekcjami (wspólnie z Amerykanami z drużyn SEAL) 3 terminale naftowe w okolicach portu Al-Fau. Następnie wraz z Brytyjczykami 25 marca ostatecznie zajęli port Umm Kasr, biorąc przy tym jeńców. Oprócz tego stale (nawet 12 godzinnymi dyżurami) patrolowali strefę przybrzeżną zapobiegając przemytowi broni. W kwietniu ponownie z żołnierzami SEAL Polacy zajęli tamę Mukarajin na rzece Dijala (odległą o 100 km od Bagdadu), chroniąc stolicę Iraku od możliwego zalania (w przypadku, że na polecenie Saddama Husajna iraccy żołnierze mieliby ją zburzyć), co ułatwiło Amerykanom jej zdobycie i tym samym wygranie wojny. Za swoją służbę Polacy otrzymali wiele pozytywnych opinii ze strony przełożonych.

Nie pisz więc o teorii, ale trzymaj się faktów.
Nie można na forum pisać nieprawdy. Polacy brali udział w działaniach militarnych.

Nie jest moim celem ocena tych faktów, ale ocena zachowania osób piszących tutaj nieprawdę!
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 22:05
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

+2
Zxc napisał(a):
Nie jest moim celem ocena tych faktów, ale ocena piszących tutaj nieprawdę

A kim ty jesteś, że oceniasz innych i to czy piszą prawdę czy nie?

Zxc napisał(a):
Polacy brali udział w działaniach militarnych

Czy ja napisałem, że nie brali?

Zxc napisał(a):
zajmując dwiema sekcjami (wspólnie z Amerykanami z drużyn SEAL) 3 terminale naftowe

Czy wg ciebie przejęcie kluczowych elementów infrastruktury przemysłowej (nawet siłą) to działania wojenne? Tym bardziej, że obyło się praktycznie bez ofiar.
Do dzisiaj bardzo mało osób wie co i jak robili nasi Gromowowcy. Nadal podpierasz się Wikipedią, a nie jest to miarodajne źródło informacji. A już w takich tematach to rzekłbym, "zerowe".
Nawet w zacytowanym tekście masz informacje o tym , że działali w obronie/ochronie ludności cywilnej lub walczyli z przemytnikami.

Zxc napisał(a):
Nie pisz więc o teorii, ale trzymaj się faktów.

Na razie to ty nie podałeś żadnych faktów, tylko linki do Wikipedii.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 22:09
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
A czy ja napisałem, że to Ty napisałeś, że nie brali? :)
Spójrz kilka postów wyżej.

Jeśli według Ciebie Wikipedia kłamie w tym artykule - przedstaw na to dowody.
I powiedz prosto w twarz żołnierzom GROMu, że nie walczyli na wojnie.

Jeżeli branie jeńców obcej armii podczas wojny nie jest działaniem wojennym, to nie mamy o czym dyskutować.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 16 lis 2017, 23:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+2
Brać udział (np. w skutek udziału w koalicji, lub w wyniku wypełniania założeń danego traktatu) w działaniach wojennych prowadzonych przez inne państwo wobec innego państwa, a prowadzić działania wojenne wobec innego państwa to są dwie zupełnie różne sprawy. Polska jako kraj NIGDY nie prowadziła żadnych działań wojennych przeciwko Irakowi, Afganistanowi, Syrii i sąsiadom. Nie wspominając już o tym, że misje stabilizacyjne (jak np. te w ramach ISAF), w których brały udział nasze PKW to jak sama nazwa wskazuje operacje stabilizacyjne.

Przy okazji, apropos I wojny irackiej: siły koalicji (USA + sojusznicy) liczyły w sumie ok. 700 tys. żołnierzy. Polska przysłała do pomocy żołnierzy... 319. Podczas II wojny irackiej wysłaliśmy za to wojska specjalne, które za zadanie miały jedynie wspomóc Amerykanów w ich działaniach (i ICH wojnie).

Jeśli ktoś nie rozróżnia działań prowadzonych w obrębie traktatu, lub koalicji, mających za zadanie wspomóc sojusznika od wypowiedzenia i prowadzenia wojny przeciwko siłom zbrojnym obcego państwa to również już i nie mój problem.

Re: Islamizacja Napisane: piątek, 17 lis 2017, 00:28
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Gdyby to był temat poświęcony bohaterstwie polskich żołnierzy to prześcigalibyśmy się w podawaniu ich udziału na wszelkich możliwych frontach. Tutaj akurat to nie pasuje do koncepcji, więc fakty przedstawiane są wybiórczo. Nie przekłamujmy jednak historii.
II wojna w Zatoce Perskiej nie była wojną USA ale wojną koalicji z Irakiem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_ ... e_Perskiej
Druga wojna w Zatoce Perskiej – konflikt zbrojny, który rozpoczął się 20 marca 2003 atakiem koalicji sił międzynarodowych (głównie USA i Wielkiej Brytanii) na Irak.

Zadaniem głównej części sił inwazyjnych złożonych z 148 tys. żołnierzy amerykańskich, 47 tys. żołnierzy brytyjskich, 2 tys. australijskich i 180 polskich żołnierzy GROM[1], było przeprowadzenie jak najszybszego rajdu do wnętrza Iraku, ze szczególnym ukierunkowaniem na Bagdad, z początkowym pominięciem innych miast po drodze.

Polish involvement in the 2003 invasion of Iraq:
https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_in ... on_of_Iraq

On March 17, 2003, then Polish President Aleksander Kwaśniewski announced that Poland would send about 2,000 troops to the Persian Gulf to take part in the 2003 invasion of Iraq. Polish soldiers had been present in the region since July 2002 and combat was first confirmed on March 24. These formed the fourth of the larger military contributions to the forces arrayed against Iraq (with the United States, the United Kingdom and Australia).
Re: Islamizacja Napisane: piątek, 17 lis 2017, 01:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+2
II wojna w Zatoce Perskiej była wojną wojsk USA i wojsk ich sojuszników z wojskami Iraku.
Wojska USA i siły im sojusznicze zostały nazwane zbiorczo międzynarodową koalicją antyiracką.
Saddamowi Husseinowi nieformalnie wojnę wypowiedział George W. Bush, na podstawie m.in. rezolucji ONZ nr 1441 - https://en.wikisource.org/wiki/United_N ... ution_1441, a nie żadna "koalicja", gdyż słowo "koalicja" jest tutaj jedynie zbiorczą nazwą na ogół wszystkich sił międzynarodowych złożonych z USA i ich sojuszników (Wielka Brytania, Australia i Polska), którzy zaangażowani zostali w konflikt jako koalicjanci dla USA.

Tak prezentuje się historia.

A chwalić bohaterskość polskich żołnierzy to możemy w kontekście choćby II Wojny Światowej, za to, że dawali radę skutecznie dokopywać Niemcom, a nie w przypadku jakiegoś marginalnego udziału naszych wojsk specjalnych w nieswojej wojnie po drugiej stronie świata. Kiepski więc to argument z tą walką na wszystkich frontach w odniesieniu do wojny w Iraku.

Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 7 gru 2017, 10:26
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Cytuj:
Hamas o decyzji Amerykanów: Trump otworzył bramy piekieł

http://niezalezna.pl/210732-hamas-o-decyzji-amerykanow-trump-otworzyl-bramy-piekiel

Czy decyzja Trumpa o przeniesieniu ambasady amerykańskiej z Tel-Awiwu do Jerozolimy, czyli de facto uznanie jej za stolicę Izraela wywoła wojnę na Bliskim Wschodzie?
Świat muzułmański wydaje się być zjednoczony w gniewie przeciwko tej decyzji.
Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 7 gru 2017, 18:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nie tylko świat muzułmański, bo ogólnie wszyscy (poza Izraelem) są zdziwieni tą deklaracją.
I mają rację, bo strasznie ryzykowna jest ta decyzja Trumpa. To, że wywoła to ostre reakcje, to można być pewnym. Niby z jednej strony to tam spokoju nie będzie nigdy, bo do porozumienia Izraela z Palestyną nie dojdzie nigdy i wie o tym każdy (musiałaby się któraś ze stron wykończyć, żeby w kwestii Jerozolimy był spokój), no ale mimo wszystko jako tako dyplomatycznie to działało - tak jak było do tej pory. Z drugiej strony niby też każdy w sumie wie, po której stronie tego konfliktu stoi USA i że odraczanie kwestii Jerozolimy to zawsze była jedynie taka polityczna gierka, jedynie żeby zachować jako takie pozory neutralności i żeby nie dolewać oliwy do ognia.

Trump właściwie jedyne co zrobił, to oficjalnie powiedział to, co wiadomo było od zawsze nieoficjalnie - że USA w tym sporze jest za Izraelem. No tyle tylko, że wszyscy w taki, czy inny sposób zgadzali się na ten dyplomatyczny układ (choć każdy wiedział, że to pic na wodę), a Trump właśnie go zerwał i wyłożył kawę na ławę. Muzułmanie to mu tego na pewno nie wybaczą, mimo iż każdy wie, że wszystkie te "negocjacje" to tylko taka polityczna dobra mina do złej gry. Izrael też teraz może zacząć sobie poczynać ostrzej, bo po takiej deklaracji poczują się jeszcze pewniej, niż do tej pory. Dziwna sytuacja, zwłaszcza, że nikt poza USA zamiaru przenoszenia ambasady nie ma.

Re: Islamizacja Napisane: czwartek, 7 gru 2017, 22:10
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

+1
taki mental... jak nie kozy to bociany albo inni ludzie .... dzień bez podrzynania gardeł, krwi, prymitywnych rytuałów pod sztandarem swego bóstwa dniem straconym :samoboj:

https://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/w ... -3243.html
Re: Islamizacja Napisane: piątek, 8 gru 2017, 00:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Z tymi bocianami to czytałem niedawno o tym. W ogóle weź teraz sobie tak wyobraź: widzisz takiego bociana na niebie jak odlatuje, jak co roku i nawet nie wiesz, czy wróci, czy może leci właśnie nieświadomie wprost na egzekucję...

Na zachodzie Europy tymczasem już przygotowania do świąt - czyli jak co roku ostatnio u nich - na bogato: choinki, lampki, kokardki, aniołki, zabawki, przebrane za prezenty betonowe barykady przeciwko ciężarówkom i wiele innych tego typu standardowych, świątecznych ozdób:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A u mnie w mieście tylko choinka i jedna wielka sztuczna bombka. Z betonu znowuż jedynie logo miasta...

Obrazek

Normalnie bieda w wystroju w porównaniu z takim zachodem... 8-)

Re: Islamizacja Napisane: piątek, 8 gru 2017, 08:15
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

+1
Najśmieśniejsze jest to, że taki betonowy klocek, przynajmniej ten z pierwszego obrazka przed niczym nie chroni.
Robiono testy i rozpędzona ciężarówka przesuwa je bez problemu.
Producent powiedział, że on sprzedaje betonowe klocki, a nie systemy bezpieczeństwa.
Władze kupują iluzje dla ludzi.
Strona 54 z 55 [ Posty: 1629 ]

*< 1 ... 51 52 53 54 55 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów