Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
96668916581f226c7b0ec5580b20a8de
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
96668916581f226c7b0ec5580b20a8de
Strona 2 z 2 [ Posty: 45 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: sobota, 21 gru 2013, 01:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 20 kwi 2018, 22:13

0
eMBe napisał(a):
Ostatnio czytałem o komputerach neuronowych

Albo jestem pijany, albo Ty jesteś, albo nie doczytałem.

O komputerach jakich?
Bo coś Ci się chyba pomyliło. Nie ma czegoś takiego jak komputery neuronowe.
Jeśli chodzi o neurony to jedyne co z nich istnieje w kwestii IT to sieci oparte o połączenia neuronowe. Algorytmy starające się programistycznie naśladować zasadę działania "n do 1". W swojej "karierze" pisałem nawet kilka programów opartych o tą koncepcję, ale z żadnymi neuronowymi komputerami nie ma i nie miało to niczego wspólnego, bo takich nie ma, nie było i nigdy nie będzie.

PS. Nawet kiedyś system do lotto stworzyłem oparty o zasadę działania neuronów symulujący pseudo SI, strzelający wyniki dodając do tego statystyczne obliczenia, ale gdzie tutaj komputer neuronowy to naprawdę nie wiem :)

Coś mi się wydaje, że Ci się pomyliło coś z komputerami kwantowymi , które swoją drogą też nie istnieją, ale jest prawdopodobne, że powstaną, choć to zupełnie inna logika działania i trudno taką teoretyczną maszynę nazwać "maszyną liczącą".

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: wtorek, 24 gru 2013, 00:28
eMBe
reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Naukowcy bliscy zbudowania komputera z żywych komórek

Z neuronów stworzyli już bramki logiczne.

Naukowcom z Instytutu Weizmanna udało się opracować metodę kontrolowanego wzrostu neuronów.

Pozwoliła ona im stworzyć miniobwód nerwowy, składający się z diody, bramki logicznej "AND" i filtru przepuszcza­ją­ce­go tylko sygnał o odpowiedniej mocy. Wszystkie te elementy zostały zbudowane z... komórek nerwowych.

Zbudowanie z tych elementów całego układu nerwowego jest kwestią czasu - twierdzi Elisha Moses z Physics of Complex Systems Department.

Co to oznacza? Że wkrótce naukowcy będą w stanie stworzyć sztuczny mózg albo komputer zbudowany z neuronów.

Ale nie tylko. Dzięki badaniom nad sztucznym układem nerwowym będzie można opracować skuteczną metodę walki z epilepsją albo chorobami neurologicz­ny­mi.

A poza tym:

Neurokomputer lub Komputer neuronowy

- komputer, którego konstrukcja jest wzorowana na biologicznej strukturze układu nerwowego człowieka, przeprowadzający obliczenia w sposób zbliżony do zasad działania mózgu. Pod pojęciem neurokomputera rozumie się: modele sieci neuronowych (nerwowych), elektroniczne sieci neuronowe, sztuczne systemy neuronowe, równoległe sieci skojarzeniowe, a także oprogramowanie komputerów, umożliwiające symulacje procesów nerwowych.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: wtorek, 24 gru 2013, 02:14
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Z samej bramki AND to nawet prostego sumatora nie zbudujesz, bo potrzebowałbyś jeszcze bramki OR, a co dopiero układu logicznego potrafiącego dodać więcej niż 1-bitową liczbę.
Takie rzeczy to pieśń odległej przyszłości, dłuuuuga droga jeszcze.

Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: wtorek, 24 gru 2013, 11:23
eMBe
reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie wątpię, że nie stanie się to jutro. Mówimy tu o dużo dużo wyższej inteligencji niż człowieka. O czymś co stworzyło nasz wszechświat.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: niedziela, 1 lut 2015, 15:53
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 22 kwi 2018, 08:48

0
O sile modlitwy. Bardzo pouczające.

Wiara czyni cuda?
"Przychodzą do mnie różni ludzie, i wierzący i niewierzący, tylko tyle, że niewierzącym to się już nic nie pomoże. On naprzód musi w to uwierzyć!" O medycynie niekonwencjonalnej rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Przemysławem Kossakowskim, Zbigniewem Nowakiem i Michałem Pirógiem. Zdarza się Wam wybrać do bioenergoterapeuty lub znachora? Pomogli Wam kiedyś?

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/w ... 56641.html
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: niedziela, 1 lut 2015, 19:44
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nowak to ten od magicznej wody? A Piróg to ten pedał z kolczykiem w nosie? Hahahaha. Rzeczywiście fajne postacie. A telewizja to TVN? W co Ty wierzysz kobieto????

Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: niedziela, 1 lut 2015, 20:52
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Czyś ty w ogóle to oglądał? Czy znowu oceniasz po pozorach. W wywiadzie wspomniano o pewnym eksperymencie dot. mierzenia mocy modlitwy (mówi o tym Nowak od 3,33 min). Wysłuchaj chociaż tyle.

Drugą kwestią jest poruszana wiara w medycynę naturalną i jej efektywność. Moje doświadczenia mówią akurat jednoznacznie o skuteczności działania medycyny naturalnej, ale jak zwykle, więcej jest sceptyków niż wierzących. Oczywiście jedni i drudzy mają rację, problemem jest natrafienie na odpowiednich ludzi - uzdrowicieli.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: niedziela, 1 lut 2015, 22:22
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Chciałabym przeczytać ten artykuł, o którym wspomina Nowak, nasuwa mi się taka myśl, że być może już niedługo nauka w warunkach laboratoryjnych będzie w stanie udowodnić, że w modlitwie jest ukryta wielka moc i energia. W ubiegłym roku udowodniono, że telepatia faktycznie istnieje, tak więc... wszystko jest możliwe.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: niedziela, 1 lut 2015, 23:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nauka nie udowodniła istnienia telepatii :)
Nigdy. To Ty wierzysz w te rzeczy i dopowiadasz sobie teorie.

Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 08:01
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Międzynarodowemu zespołowi naukowców z Uniwersytetu Harvarda, hiszpańskiego Starlab Barcelona oraz francuskiej firmy Axilum Robotics udało się właśnie po raz pierwszy przesłać "telepatycznie" wiadomość. Co więcej wiadomość tę bezpośrednio z mózgu jednego człowieka do mózgu drugiej osoby wysłano na dystansie 8 tysięcy kilometrów dzielącym Indie od Francji.
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/2029 ... -wiadomosc

Naukowcy po raz pierwszy dokonali komunikacji mózg-mózg, naśladując telepatię
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy ... -telepatie

Telepatia działa...
http://nauka.wiara.pl/doc/2267402.Telepatia-dziala
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 10:59
zimar

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Popieram Aleksandrę , telepatia działa. Jedna z moich córek ma takie zdolności / :shock: bardzo nas czyli rodzinę czasem zaskakuje /.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 19:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ja też wierze w telepatie i mogę powiedzieć że się z nią sporadycznie spotkałem, chociaż Szczyglis ma racje , nikt jej jeszcze nie udowodnił.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: wtorek, 3 lut 2015, 10:37
zimar

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy człowiek musi wszystko koniecznie udowadniać? Niektórych rzeczy nie da się udowodnić. I to tych najważniejszych.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: wtorek, 3 lut 2015, 17:28
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 mar 2018, 22:59

0
Jest sobie osoba X. Osoba X obsesyjnie interesuje się dietą ,jedzeniem itp. Osoba X wie także o istnieniu anoreksji. Ta osoba zawsze zachowywała się,wyglądała normalnie i nigdy nie sprawiała wrażenia osoby chorej na anoreksje. Ale po pewnym czasie osoba X zaczyna sobie wmawiać,że choruje na anoreksje (co nie ma potwierdzenia ani u lekarzy,ani tym bardziej w jej własnym zachowaniu/wyglądzie). Nagle,po pewnym czasie ta osoba faktycznie zaczyna przejawiać symptomy tejże choroby i z jednej strony wywołuje je specjalnie,a z drugiej tak się w to wkręca,że nie potrafi przestać i w konsekwencji powstaje u niej coś na wzór anoreksji.
To dotyczyć może każdej choroby. Dobrze to widać na przykładzie depresji,która jest w pewnym sensie "modna" wśród nastolatków. Niektórzy chorują naprawdę,a inni każde złe samopoczucie zrównują z depresją,czasem tak silnie,że po pewnym czasie ta choroba zaczyna u nich naprawdę występować. ludzie,którzy nie dość,że na podstawie Wikipedii stwierdzają,że cierpią np. na nerwicę,to na dodatek zaczynają symulować objawy tej choroby (które wcześniej nie występowały) i doprowadzają do tego,że ta choroba faktycznie się u nich rozwija.

Uważam że może być również odwrotnie, że tak chcemy być zdrowi że modląc się wierzymy że może to pomoc i faktycznie pomaga.

Moja bliska osoba odeszła mimo iż jej cała rodzina wciąż się modliła o jej uzdrowienie. Babki latały do kościoła praktycznie dzień w dzień a i tak niestety to nie pomogło.

Uważam że jeśli nie jesteśmy w inny sposób komuś pomóc to chociaż czyścimy sobie sumienie tym że chociaż tyle mogłem dla niego zrobić
że się modliłem.

Nie ma nic gorszego niż bezradność.
Re: Lecznicza siła modlitwy. Napisane: sobota, 14 kwi 2018, 16:58
tomeh

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
sobota, 14 kwi 2018, 17:00

0
Jeśli modlitwa działa to tak samo działa i druga strona medalu czyli uroku, złe życzenia i gusła gdzie duży ładunek emocjonalny jest kierunkowany na coś lub na kogoś z czego w tych ciemnych sprawach z reguły jest to jedna do ma paru osób a w przypadku jasnych jest to nawet kilka tysięcy osób.

Wszystko opiera się na umyśle i determinacji o oraz wierze tych osób - pomijam prawa przyciągania bo raczej są auto choć wizualizacje już bardziej elastyczne.

Tak - odpowiem na bardzo stare tematy gdy mam coś do powiedzenia, bo to się nie starzeje co się rozwija
Tak - potrafię przeczytać na dzień i ze sto tematów i na nie odpowiedzieć gdy taka jest moja wola
Strona 2 z 2 [ Posty: 45 ]

*< 1 2

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów