Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
76c78c198a05573b6826fbbe8c23f60f
76c78c198a05573b6826fbbe8c23f60f
Strona 1 z 13 [ Posty: 363 ]

*1 2 3 4 5 ... 13 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 00:49
Szymon

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 9 lip 2017, 21:26

0
Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis jak i zarazem wątek. Jestem czytelnikiem Nautiliusa jak i forum, od kilku miesięcy - także znam was trochę i wasze poglądy oraz sposób postrzegania świata. Być może i wy poznacie mnie, choć raczej jestem typem osoby, która nie włącza się zbyt często do dyskusji, lecz przygląda się z boku. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkim użytkowników forum oraz osoby już nieobecne. Również z góry przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, stylistyczne i składniowe - pisanie nigdy nie było moją mocną stroną, wychodzę z założenia, treść jest ponad formą. Tyle na wstępie.

Chciałbym przybliżyć temat płaskiej ziemi. Część z was sobie pomyśli w tym momencie - "ale debil, pierwszy wpis i od razu kompromitacja, co on tu robi?". Wiem, że są tu osoby z otwartym umysłem, jeśli nie to forum to chyba żadne tego nie przyjmie. Proszę, nie krytykujcie jeśli nie obejrzycie materiału do końca.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=_0UJnfDUwSQ

Oraz następny materiał, który ktoś zamieścił w komentarzy do filmiku powyżej. Przedstawiający ruch słońca i księżyca nad ziemskim kręgiem.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=NzD2z3oROOM

Żaden ze mnie naukowiec, z fizyką miałem w szkole na bakier jednak wszystko co zostało przytoczone w materiale wideo jest dla mnie logiczne. To, że żyjemy w matrixie i większość spraw jest "postawiona na głowie" i wręcz odwrotnie przedstawiana jest dla was zrozumiałe. Jeszcze 3-4 lata temu sam wyśmiałbym Dava Murphy - Pana z filmu. Jednak jestem bogatszy o informację, które przetestowałem na własnej skórze, nie wierzę już tak bardzo w naukę, medycynę. Kontekst historyczny losów ludzkich jak i obecna sytuacja mówi nam jasno, że ktoś chce żebyśmy wierzyli w to co widzimy w TV bez żadnych wątpliwości. Zaprogramowani tak od dzieciństwa, płynęli z nurtem bez pytań, jak te przysłowiowe barany prowadzone na rzeź. Kto nami steruje i w jakim celu, sami sobie odpowiedzcie.

Z dedykacją dla Aleksandry:

Księga Izajasza 40: 21 – 22 „Czy nie wiecie tego? Czyście nie słyszeli? Czy wam nie głoszono od początku? Czyście nie pojęli utworzenia Ziemi? Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny”.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 12:45
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Szymon napisał(a):
Z dedykacją dla Aleksandry:

Księga Izajasza 40: 21 – 22 „Czy nie wiecie tego? Czyście nie słyszeli? Czy wam nie głoszono od początku? Czyście nie pojęli utworzenia Ziemi? Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny”.

Biblia nie jest żaden argument, i kiedyś tym się kierowali ludzie kościoła aby dalej brnąc w swoje dziwne poglądy , kierowane zwykłą niewiedzą.

A płaska ziemia :shock: , no myślę że trzeba by nazwać takiego Hermaszewskiego pierwszego Polaka w kosmosie zwykłym kłamcą, jak twierdzi że latał wokoło niej. W sumie nie chce mi się tego roztrząsać, bo temat to taka fajna bajka.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 13:45
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

0
W pierwszym zdaniu ten gość (murzyn) się już myli, że pilot powinien obniżać lot. Najprostsza analogia - kamień na sznurku którym kręcisz. Cały czas jest w tej samej odległości od osoby która nim kręci, a tor jego jest zakrzywiony, bo działa siła sprężystości sznurka na kamień. W przypadku samolotu, a lepiej jeszcze - satelity tym sznurem jest siła grawitacji, która zakrzywia lot.
Natomiast argument o żyroskopie ma analogię w obracającym wiaderku napełnionym wodą. Możesz kręcić wiaderkiem napełnionym wodą tak (ręką po okręgu: góra - dół), że w pewnym momencie wiaderko będzie do góry nogami a woda się nie wyleje. Umiesz to wytłumaczyć? (bo murzyn na pewno nie umie tego wytłumaczyć).

Znam temat, bo kiedyś oglądałem filmiki polskich youtuberów w tym kontekście, ale dużo nie dałem rady. To oczywiście jedna wielka bzdura. Są tysiące dowodów na to, że oczywiście Ziemia nie jest płaska. To, że coś wydaje się logiczne gdy ktoś mówi to nie jest żaden argument. Jeden dowód obala tysiące pozornie logicznych słów. Wystarczy wznieść się balonem wysoko i masz dowód. Jeśli nie wierzysz szkole i nauce, zdjęciom z kosmosu, czy jak choćby te:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=FHtvDA0W34I

to możesz oczywiście to zrobić (trochę kasy tylko musisz wcześnie uzbierać, ale jak uzbierasz, polecisz, zobaczysz, wrócisz na Ziemię to już nie będziesz miał przynajmniej wątpliwości).

Płaska Ziemia generowała by tyle niespójności i sprzeczności, że nawet sobie nie wyobrażasz.
Np. jakim cudem satelity unosiłyby się bez konieczności używania dodatkowej energii lub dlaczego tylko jedna Ziemia byłaby płaska, a 10 do potęgi 21 wszystkich innych ciał niebieskich kulista itp. itd. Szkoda mi strzępić języka.
Ale jeśli lubisz absurdalne i wydumane teorie to tutaj masz następną - niebocentryzm. Powodzenia w zgłębianiu niewiedzy:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=AFPQhpg0MD4

ps. Wyobraź sobie, że pewien gość nie wierzy iż na świecie żyją murzyni. Nigdy bowiem murzyna nie widział. Ludzie pokazywali mu mnóstwo zdjęć, w telewizji też jest pełno murzynów, np. koszykarze NBA itp. Ale on nie wierzy. Nie pojedzie też do większego miasta by się przekonać. Uważa, że to wszystko mistyfikacja i spisek. Oczywiście - ten murzyn w Twoim filmie to też fejk. To napastowany blondyn, podobnie jak ten kaban w Nie ma mocnych.
Są po prostu granice absurdu w które można wierzyć, a płaska Ziemia je przekracza, podobnie jak wiara w to, że nie ma murzynów lub tego, że nie ma wody na Ziemi.
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sie 2016, 14:36 przez kanu, łącznie edytowano 2 razy
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 14:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

0
A Kopernik była kobietą ;)
Argumentów i dowodów na to, że Ziemia nie jest płaska jest tyle, że ciężko policzyć i nawet szkoda czasu, aby je przytaczać. Wypisywanie ich nawet nie ma sensu, bo to jest oczywistość. Taka sama oczywistość jak fakt, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Filmy takie jak w poście otwierającym to jest taki absurd nad absurdami, że szczęka opada.

Rozbawił mnie ten temat :)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 14:55
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Jak to się stało że jeszcze nikt nie nagrał filmu z podróży na kraniec ziemi. :lol:

Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 15:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Jak to się stało że jeszcze nikt nie nagrał filmu z podróży na kraniec ziemi. :lol:

No jak to? To nie słyszałeś? Podobno byli tam ludzie, ale tam na końcu jest podobno wielka przepaść i wszyscy tam wpadali, więc filmy ginęły i nigdy nie wracali ;)

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: czwartek, 11 sie 2016, 18:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
Koniec świata jest w Polsce, z dwa kilometry za tabliczką i przepaść w otchłań ;)

Obrazek

Łatwo poznać bo nawet wrony tam zawracają. :facepalm:

Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 08:03
Szymon

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Jak to się stało że jeszcze nikt nie nagrał filmu z podróży na kraniec ziemi.

Tak się składa, że nikt nie może się od tak wybrać na biegun południowy lub nawet blisko podpłynąć gdyż jest strzeżony wojskami bodajże USA. Byłeś Ty lub ktoś z Twoich znajomych, lub wiarygodny znajomy znajomych? Nie, ale ktoś kiedyś był i opisał, porobił zdjęcia - bardzo wiarygodne. Nie da się tego spreparować. Pytanie nasuwa się samo, po co strzegą dostępu do tego lodowego pustkowia?

sirAzgar napisał(a):
Szymon napisał(a):Z dedykacją dla Aleksandry:Księga Izajasza 40: 21 – 22 „Czy nie wiecie tego? Czyście nie słyszeli? Czy wam nie głoszono od początku? Czyście nie pojęli utworzenia Ziemi? Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny”.Biblia nie jest żaden argument, i kiedyś tym się kierowali ludzie kościoła aby dalej brnąc w swoje dziwne poglądy , kierowane zwykłą niewiedzą. A płaska ziemia , no myślę że trzeba by nazwać takiego Hermaszewskiego pierwszego Polaka w kosmosie zwykłym kłamcą, jak twierdzi że latał wokoło niej. W sumie nie chce mi się tego roztrząsać, bo temat to taka fajna bajka.

Dla jednych jest, dla innych nie, kwestia gustu lub też wiary jak kto woli. To dedykacja, argumenty masz w filmie.

szczyglis napisał(a):
A Kopernik była kobietą Argumentów i dowodów na to, że Ziemia nie jest płaska jest tyle, że ciężko policzyć i nawet szkoda czasu, aby je przytaczać. Wypisywanie ich nawet nie ma sensu, bo to jest oczywistość. Taka sama oczywistość jak fakt, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Filmy takie jak w poście otwierającym to jest taki absurd nad absurdami, że szczęka opada.Rozbawił mnie ten temat

Sam wierzysz w teorię spiskowe, przynajmniej wywnioskowałem to z Twoich komentarzy. Czemu z tym nie mogło by być tak samo. Wszystko można podważyć, lub stworzyć teorię i znaleźć później potwierdzenie dla niej, jeśli tylko się chce. Polecę tutaj cytatem naczelnego PR-owca III Rzeszy:
"Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą." A co jeśli są to miliardy, przez kolejne stulecia. Sami wiecie, że czasami czarne jest białe i na odwrót, pomimo, że 99% ludzkości nie ma o tym pojęcia.

Dopiero po wysłaniu postu zobaczyłem, że podobny temat już był poruszany, jednak w sposób mniej rzeczowy. Sorki za dubel, i dzięki Szczyglis za publikację.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 08:35
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Ciekawe zatem jak to robia linie lotnicze ze sprzedaja bilety dokola swiata, koszty od 10000 pln wgore, ma sie przystanki w Azji, Australii lub Pacyfiku, USA lub Kanadzie, mozna sobie wybrac, ale leci sie dokola swiata. Pare takich ofert:

Cytuj:
Romantyczna ucieczka na koniec świata
Od bajecznych wysp i rajskich plaż do miast tętniących życiem przez całą dobę. Wybierz zapierające dech w piersiach miejsca i zorganizuj romantyczny wypad w najodleglejszy zakątek świata!

Na przykład: Tokio - Amsterdam - Londyn - Paryż - Wenecja - Rzym - Madryt - Cancún - Hawana - Los Angeles - Honolulu - Tokio za 3995 EUR (460 000 JPY).

Wycieczka w głąb starożytnej historii
Odwiedź najsłynniejsze miejsca z kategorii „must see”. Poznaj członków japońskiej rodziny królewskiej lub chińskich cesarzy, odwiedź starożytne cywilizacje Pacyfiku i Ameryk oraz odkryj cuda ich dziedzictwa!

Na przykład: Londyn - Pekin - Osaka - Honolulu - Gwatemala - Lima - Londyn za 2350 EUR (2100 GBP).

Znalem kilka osob, ktore sobie tak polecialy i wrocily zywe.
ale moze jakies kosmity albo diably z tej otchlani podmienily ich na sobowtory?

Ciekawe czemy tylko Ziemia jest plaska, zas Slonce i inne planety kuliste. Wieksze ksiezyce tez kuliste?

Szymon napisał(a):
sirAzgar napisał(a):
Jak to się stało że jeszcze nikt nie nagrał filmu z podróży na kraniec ziemi.

Tak się składa, że nikt nie może się od tak wybrać na biegun południowy lub nawet blisko podpłynąć gdyż jest strzeżony wojskami bodajże USA. Byłeś Ty lub ktoś z Twoich znajomych, lub wiarygodny znajomy znajomych? Nie, ale ktoś kiedyś był i opisał, porobił zdjęcia - bardzo wiarygodne. Nie da się tego spreparować. Pytanie nasuwa się samo, po co strzegą dostępu do tego lodowego pustkowia?

A jak tam podplynac jak baza naukowa Scott Amundsen jest polozona prawie 3000 metrow nad poziomem morza i setki km od morza odlegla? Chetni na przeprawy przez Antarktyde dochodza tam. Nie ma tam wojska jest tylko baza naukowa

dla posiadaczy wiekszej gotowki:

http://www.statravel.co.uk/top-routes.htm

http://www.travelplanet.pl/wycieczki-ob ... 56625.html

The truth is out there
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 09:03
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
Szymon napisał(a):

A tak z ciekawości - te wojska "bodajże USA" to strzegą tylko bieguna południowego czy też całego brzegu płaskiej Ziemi ?? Bo ten problem chyba nie da mi dziś usnąć...
Kurcze, musi się gdzieś dać przedrzeć, chociaż dronem. Tylko Szymon, mam takie pytanie, czy jak się kończy płaska ziemia, to kończy się też atmosfera ?? - wtedy dron wpadłby w nicość :(

Wracając do średniowiecza, to właściwie ile tych aniołków mieści się na łepku szpiliki ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 09:45
Szymon

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Argon napisał(a):
Ciekawe zatem jak to robia linie lotnicze ze sprzedaja bilety dokola swiata, koszty od 10000 pln wgore, ma sie przystanki w Azji, Australii lub Pacyfiku, USA lub Kanadzie, mozna sobie wybrac, ale leci sie dokola swiata. Pare takich ofert:

To, że nie musi być kulista nie wyklucza, że można przelecieć w takiej kolejności z każdego z podanych miast jak to napisałeś. Specjalnie dla Ciebie stworzyłem "tą skomplikowaną grafikę" w megazaawansowanym programie Paint. Każdy odcinek, kolejno ponumerowany oznacza przelot z jednego miasta do następnego. Oczywiście miejsca lotu oznaczyłem na tzw. oko, tor lotu samolotu nie musi być po linii prostej, może być tak dopasowany, żeby czasy lotu "zgadzały się" do odległości w systemie gdzie ziemia jest kulą.

Obrazek

Argon napisał(a):
A jak tam podplynac jak baza naukowa Scott Amundsen jest polozona prawie 3000 metrow nad poziomem morza i setki km od morza odlegla? Chetni na przeprawy przez Antarktyde dochodza tam. Nie ma tam wojska jest tylko baza naukowa

Kolejny argument, który można obalić. Pas lodu okalający ziemię może być szeroki na setki km, może tysiące, możemy tylko gdybać. Wykupisz lot do bazy naukowej Scott Amundsen, skąd masz pewność, że na pewno znajduję się w tej odległości, w tym miejscu. Ufasz swojemu GPS, który wyświetla Ci współrzędne, a co jeśli jest tylko tak zaprogramowany by pokazywał,a nie inaczej. Przypuszczam, że nie wiele osób tam lata i zdobywa biegun północny, wcale nie można na nich wpłynąć żeby potwierdziły oficjalną tezę, zastraszyć, przekupić albo sprytnie oszukać.

Nie dam sobie ręki uciąć, że ta teoria jest prawdziwa. Tak jak pisałem, nie jestem naukowcem, nie stać mnie też żeby to sprawdzić w sposób empiryczny. Jednak fakty podane w filmie wydają się logiczne dla mnie. Wiem natomiast na pewno, że są wmawiane ludzkości takie głupoty, na masową skalę i potwierdzane przez grono naukowców o jakich sobie nie śnimy. Chcesz przykładów, mogę podać podparte własnym doświadczeniem, w dziedzinie zdrowia i żywienia. Haos informacyjny jest przeogromny, każdą prawdę można ośmieszyć,a większość zawsze ma rację.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 09:57
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Mieskalem w Australii, tam jest przepis pracowniczy, kazdy kto przepracowal minimum 10 lat dla jednego pracodawcy, ma prawo do 3 miesiecznego platnego urlopu. Wielu australijczykow wybiera sie w podroz dookola swiata, liczne biura podrozy sprzedaja takie bilety. Do USA leci sie na polnocny wschod przez Hawaje.
Mialame znajoma co rodzine w Kanadzie odwiedzila i w Polsce, wlasnie kupujac okazyjny round the world ticket. Poleciala przez Ocean Spokojny do Kanady, potem do Polski, i wrocila do Australii, caly czas leciala na wschod. Paru ludzi wiecej tam poznalem co polecieli w podroz dokola swiata. Marynarza tez znalem co swiat oplynal dokola kilka razy.
Australijski oddzial STA:
http://www.statravel.com.au/round_world_special.htm

Gdzie to zatem jest ta krawedz plaskiej Ziemi?
Czemu inne planety i ksiezyce nie sa plaskie?

Bylem w miejscu gdzie zginal Ferdynand Magellan w 1521, jak juz oplynal kule ziemska mniej wiecej na 3/4. Wyprawa udowodnila ze Ziemia jest kula.
Pewnie korzystali z zaklamanego gps-a?

Obrazek

The truth is out there
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 11:14
rademmenes

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

+2
Załóżmy, że Ziemia faktycznie jest płaska i wszyscy jesteśmy oszukiwani.

Rządzić tym musiałaby jakaś "wszystkomogąca" organizacja, która miałaby wielu członków. Abstrahując od tego, że jakiś jej członek na pewno w końcu by się wygadał dla sławy, jak myślisz @Szymon pozwolonoby na publikację na youtube takiego materiału?

Obserwowałem w tym roku nad morzem oddalające się od brzegu łódki z żaglem przez lornetkę. Najpierw widać całą łódkę, potem tylko żagiel, a jeszcze później tylko jego wierzchołek (przez cały czas wszystko wyraźne i ostre). Wg Pana z filmu, jeżeli miałbym superteleskop wtedy patrząc przez niego na łódkę (kiedy przez lornetkę widać tylko czubek żagla) zobaczyłbym ją całą. :)

Wg mnie gadka o płaskiej ziemi to po prostu sposób na życie tego pana z filmu (nie wygląda na jakiegoś fanatyka). Udziela wywiadów, pisze książki, które zapewne mają wielu nabywców, bo ludzie kupują choćby z ciekawości.

Problem w tym, że niektórzy, zwłaszcza Ci, którzy nie mają wiedzy ścisłej zaczynają w to wierzyć i "jarają się" tym, że jako jedni z nielicznych (wybrańcy) wiedzą jak zbudowany jest Wszechświat.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 12:38
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
ŻyczliwySceptyk napisał(a):
A tak z ciekawości - te wojska "bodajże USA" to strzegą tylko bieguna południowego czy też całego brzegu płaskiej Ziemi ?? Bo ten problem chyba nie da mi dziś usnąć...

Zaskoczę Cię.
Pogłoski o amerykańskich wojskach strzegących "krańca świata" wcale nie są bezpodstawne.
Pisze o tym dzisiejsza Rzepa (A12) w artykule "Lód i zimna wojna".

Mianowicie, zupełnie niespodziewanie kanadyjscy naukowcy natknęli się na wyzierającą spod lodów Grenladii zniszczoną bazę.
Okazało się, że w okresie zimnej wojny amerykanie wybudowali sobie ukrytą w lodowcu bazę, gdzie składowali głowice, wyrzutnie, paliwa i czort wie co jeszcze. Ośrodek miał być ukryty na wieki, zatopiony w zmarzlinie. Nie przewidziano jednak ocieplenia klimatu pod wpływem którego amerykańska tajemnica ujrzała światło dzienne.
Możliwe, że kiedyś dostępu do bazy strzegli żołnierze (amerykańscy).
Możliwe również, że do dziś kręcą się w okolicach biegunów, próbując coś ukryć, albo wybudować, na co wskazywałyby informacje o nieustającej rywalizacji i ostrych sporach kilku krajów o te tereny.

No chyba, że patrolują ziemskie rubieże ;) .

Ps. dopiero, kiedy się nad tym zastanawiam teraz, to gruby lodowiec daje fantastyczne warunki do ukrycia pewnych obiektów. Nie dość, że zatopionych w lodowcu nie można dostrzec, to tłumiona jest również emisja ciepła wytwarzana przez nie. Takie proste, a genialne.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 13:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Biegunem interesował się już Hitler.

Przygotowania do wielkiej operacji wojskowej na Antarktydzie Stany Zjednoczone rozpoczęły tuż po zakończeniu wojny, w rok po "poddaniu" się U-977 i przesłuchaniach załogi tego U-boota. Amerykanie operację traktowali z całą powagą. Była to operacja na niespotykaną wcześniej skalę.
Wyprawą współdowodził znany i doświadczony polarnik Richard Byrd. Człowiek ten w latach 1924, 1934 i 1939 wykonał kilka przelotów samolotem nad biegunem polarnym i strefami najzimniejszych obszarów ziemi. W listopadzie 1938 roku to właśnie on przybył na zaproszenie Niemców do Hamburga i pomagał rekrutować personel niemieckiej wyprawy.
Wśród badaczy Antarktydy mówiło się wtedy otwarcie, że Amerykanie przygotowują się do wojny na Antarktydzie. (...)

http://pufoc.republika.pl/v7_inter.htm

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 13:22
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Akurat MAG sam lodowiec to fatalna lokalizacja do ukrucia czegos na dluzej. Na krotko to tak, ale nie na dlugo bo sie porusza i to jest masa lodu. Baza zapewne nie byla przemyslana, i po latach zrobila sie klopotlia do utrzymania.
Jest taka sprawa mysliwca "lodowcowa dziewczyna" i "zaginiony dywizjon".
W czasie 2 wojny swiatowej, USa przezucalo przez Grenlandie i Islandie do Angli sporo wojska, bo to najrotsza trasa biorac pod uwage krzywizne globu ziemskiego. Jedna lotnicza eksadra z racji treudnych warunkow atmosferycznych musial zawrocic i awaryjnie ladowac. Dostali pomoc, uratowano ich ale samoloty spisano na straty. W latach 70tych, pasjonaci postanowili je odzyskach i sprzedac za dobre pieniadze ale kazda wyprawa nie umiala ich odlalezc. Dopiero w latach 80tych jak ktos przeanalizowal ruchy lodowca odnalazl te samoloty 5 km dalej i 80 metrow pod lodem. Przez 40 lat lodowiec lodowiec tak to przeniosl!!!
Opracowano specjalne wiertla, na goraca wode i pare, pompy do odpompowania wody ze stopionego lodu, i dowiercono sie do bombowca "latajacej fortecy" z ktorej pod lodem zostala kupa pogietego zlomu, nic nie warta. Tak ruchy lodowca to zalatwily.
Jednak w latach 90tych dowiercono sie do mysliwcow lepiej zbudowanych, i wyciagnieto jeden, odrestaurowano, i nawet lata na pokazach, "Glacier Girl":
https://en.wikipedia.org/wiki/Glacier_Girl
Reszta samolotow zostala pod lodem, czekaja az lodowiec przyniesie blizej wybrzeza, ale moga byc w fatalnym stanie.
Z amerykanska baza moglo byc podobnie.

Jednak czekam na odpowiedz od Szymona, gdzie to jest ta krawedz plaskiej Ziemi, i dlaczego przez ponad 400 lat zaden zeglarz, do owej krawedzi nie dotarl, kto im tam zabranial, bo nawet Watykan uznal kulistosc Ziemii, a wczesniej za takie stwierdzenia palil na stosie.

The truth is out there
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 13:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zacznijmy od fundamentalnej rzeczy - jakakolwiek płaska Ziemia to byłoby olanie 1000 lat rozwoju fizyki i wyrzucenie do kosza całego dorobku intelektualnego ludzkości. Następnie byłoby to zaangażowanie WSZYSTKICH możliwych firm na świecie w "teorię spiskową", wszystkich rządów i wszystkich projektów, począwszy od amerykańskiego GPS-a, rosyjskiego Glonassa i całej reszty komercyjnych firm trzymających sprzęt na orbicie, a na producentach odbiorników kończąc. Do tego dołóżmy WSZYSTKIE firmy i korporacje, jak imperia medialne, Google'a, cały Watykan i ogólnie WSZYSTKICH.

To tylko jeden z miliona argumentów, bo fakt tego, że Ziemia jest kulista to sprawdzona na miliard sposobów sprawa i nie ma nawet sensu wymieniać tutaj niczego więcej. Sprawdzona teoretycznie, praktycznie, fizycznie, matematycznie i empirycznie. W każdy możliwy sposób.

Do tego tematu można podejść jedynie z humorem, bo nawet na poważnie nie można tego rozważać. Teorie spiskowe są ciekawe, o ile mają w sobie choćby cień realizmu, a nie próbują wmówić, że fundamentalne sprawy to kłamstwo (w dodatku WSZYSTKICH dookoła).

Załoga ISS pozdrawia :)

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=njCDZWTI-xg

Ziemia jest płaska, owszem, ale na płaszczyźnie kilku centymetrów i to też nie idealnie płaska, bo trzeba by było wyrzeźbić ją laserowo z dokładnością do długości Plancka.

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 14:27
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Dlatego Szymon jak twierdzi ze nie jest naukowcem to chocby z ciekawosci powinien poczytac jakies powazne naukowe zrodla, a nie banialuki bo sie inaczej wrobi w glupoty.

Samoloty mozna sledzic jak lataja, statki tez jak plywaja, ludzie lataja dokola swiata, kosztowne sa wyprawy na Biegun Poludniowy ale sa, i kto opwowiada, ze ludzi zastraszono, przekupiono, GPS zle wskazuje? Tylko te satelity lataja po orbitach kolowych wokol Ziemi, wiele mozna obserwowac.
Wzielem moj samochodowy gps do samolotu, robil problem bo alarm mialem ustawiony na 60 km/h a tu lecialem ponad 800 km/h, i generanie wskazywal mi wysokosc nad poziomem morza jakies 60 metrow inna niz podawano w samolocie. Wiec moja samochodowa nawigacja wskazywala mi ze "jade" o wiele za szybko, w samolocie, ale dane geograficzne wskazywal adosc dobrze, predkosc samolotu jedynie 3 km/h rozna wysokosc rozna o jakies 60 metrow. Na gruncie wskazywala te daane dosc dobrze, to ciekawe czemu w powietrzu zafalszowane?
Przelotu npo z Japoni do Nowego Jorku sa praktycznie nad Biegunem Polnocnym, ciekawe ze nikt z pasazerow, ani pilotow, nawigatorow jeszcze tego zeawazyl n amiliony ludzi przewiezionych, ze ich amerykanska armia oszukuje, ze nie bylo wypadkow.
Milosnicy astronomii przez teleskopy nagrywaja przelot ISS przed tarcza Slonca, trzeba polowac na taki moment, bo trafic na bezchmurne niebo, i na swoim terenie trafic na taki kat, zeby bylo widac ISS na tle Slonca to trzeba czasu. Orbity przelotu ISS mozna sledzic na stronach NASA, niestety sa kolowe nad ta nasza plaska Ziemia noszona na grzbietach sloni, krokodyli i zolwie.
Fajnie sie ludziom udaje zalapac takie sekundowe zjawisko., wyliczone z zasad fizyki

https://www.youtube.com/watch?v=AGB2GFIIGzs

Noc meteorow z roju Perseidow dzisiejszej nocy, jak ktos chce popatrzec to tak po polnocy, coby sobie w sobote pozno wstac z wyra :)

The truth is out there
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 14:49
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Dzisiaj mam 3 zmianę to sobie te roje pooglądam.

Do tematu. Mnie zawsze w tej teorii fascynowała woda która nie wiedzieć czemu gdzieś się dziurami nie rozproszyła, o powietrzu nie wspomnę. A i tak się zastanawiam jak to się stało że wszystko co znamy ma kulisty kształt od atomów poczynając, na gwiazdach kończąc. Jak to jest że w wielkim niezmierzonym uniwersum w którym wszystko jest kuliste mamy jedną płaską ziemię :shock:
Szymon odpowiedz w jaki sposób może we wszechświecie powstać płaska ziemia na której zakwitło życie, mówisz że jest, a ja się pytam jak powstała.
Ta teoria jest dziwna, jak oglądaliście ten zamieszczony filmik to dowiadujemy się jeszcze innej rewelacji, otóż według tego czarnego filozofa to załoga promu Challenger żyje i ma się dobrze. :?

Obrazek

No ale jak to bywa, wszyscy nas od wieków oszukiwali oprócz KK który od początku twierdził że jest płaska.

Cytuj:
Towarzystwo Płaskiej Ziemi (ang. Flat Earth Society) – organizacja głosząca pogląd, że Ziemia jest dyskiem z centrum w biegunie północnym, otoczonym ścianą lodu, a okrążające ją Słońce i Księżyc mają po 52 km średnicy.

Ja słońce mające 52 kilometry średnicy może ogrzewać pół świata na raz? Madness :puk:

Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 15:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nie oglądałem tego filmu, bo z góry wiem, że nie warto, więc zapytam tylko:
Naprawdę tam pada stwierdzenie, że ktokolwiek z Challengera przeżył wybuch promu? O matko. :facepalm:

Tego Challengera?

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=j4JOjcDFtBE

Tego samego?

To już trzeba mieć naprawdę fantazję, aby stwierdzić, że ktokolwiek może przeżyć wybuch rakiety nośnej promu kosmicznego i upieczenie się w sekundę, zaraz po tym jak zostaje rozerwany na strzępy przez eksplozję miliona ton tlenu i wodoru. W ogóle nie wiem jak można tak grać na ludzkiej tragedii - ci ludzie zginęli. Fatalnie zginęli. Choćby z szacunku dla nich, nie powinno się wygłaszać takich głupot.

Normalnie, aż ten film sobie później obejrzę w wolnej chwili, żeby zobaczyć to na własne oczy.

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 15:27
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

0
Szymon, a wierzysz w grawitację? Dlaczego przedmioty spadają na tą płaską Ziemię i jaka jest ona gruba? Co jest po drugiej stronie płaskiej Ziemi? Czy żyją tam inni ludzie, którzy też są okłamywani, że Ziemia jest kulą? A może oni wszyscy pospadali z tej drugiej strony? A jeśli oni pospadali, to czemu płaska Ziemia nie spadła? A jeśli nie pospadali, to czy trzyma ich na tej płaskiej Ziemi grawitacja? A jeśli więc jest grawitacja, to dlaczego tworzy płaską Ziemię, przcież każda bez wyjątku inna siła tworzy obiekty kuliste, np. krople wody są kuliste, a nie płaskie.
Mógłbyś się do tego jakoś odnieść?
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 15:40
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=_0UJnfDUwSQ

masz i delektuj się :facepalm:

Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 15:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Oglądam właśnie całość, do tego punktu jeszcze nie doszedłem, ale mam uśmiech na ustach już od początku i już trafiłem na jeszcze lepszą rewelację:

Operacja Fishbowl. Trafianie bombami atomowymi w firmament nieba. Około 24 minuty. Ten film jest lepszy, niż kabarety :)

//edit: obejrzałem całość. Dawno już się tak nie zaśmiałem.

Podsumowując:

- mechanika newtonowska nie istnieje
- mechanika kwantowa nie istnieje
- logika nie istnieje
- matematyka nie istnieje
- Ziemia jest płaska
- Księżyc świeci własnym światłem
- Słońce ma wielkość piłki od kosza
- zdjęcia z kosmosu to robota firmy Disney, wszystkie sfałszowane
- kosmos nie istnieje
- nad nami jest woda, a USA strzela w nią pociskami jądrowymi
- cała prawda jest w Biblii
- NASA jest na usługach Żydów
- wszystko to fejk i spisek masonów
- i tak dalej

Genialne. :facepalm:

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 16:48
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
A wiecie dlaczego takie teorie mają swoich orędowników, bo istnieje takie coś jak autorytet (czy raczej pseudoautorytet) Wyjdzie taki elegancko ubrany, snuje jakieś bajki używając poważnej miny językiem naukowym.
Tak to wygląda, ludzi to przekonuje. Często nie jest ważne co się mówi by kogoś przekonać, tylko jak się mówi.

Sokrates
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 17:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Apropos satelitów na orbitach.
Tutaj na żywo śledzenie ich trajektorii:

http://stuffin.space/

Polecam się zapoznać. Wszystko w 3D wraz z danymi orbit.
Tłoczno jest wokół Ziemi.

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 17:16
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
a Szymon powie ze to i tak jakas sciema no bo strona www, a on nie jest naukowcem

czyli mialem do czynienia z podmianami ludzi znajomych, co sie zapadli w otchlan gdzies tam nad Pacyfikiem, no bo Ziemia sie urwala w przepasc do piekla, bo przeciez jest plaska, i jakies diably i kosmity podmieniaja ludzi w kazdym samolocie co tamtedy leci, nad Oceanem Spokojnym

The truth is out there
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 17:22
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
Argon napisał(a):
Akurat MAG sam lodowiec to fatalna lokalizacja do ukrucia czegos na dluzej. Na krotko to tak, ale nie na dlugo bo sie porusza i to jest masa lodu. Baza zapewne nie byla przemyslana, i po latach zrobila sie klopotlia do utrzymania...

Z art. niewiele wynika, Amerykanie nabrali wody w usta i nie udzielają wyjaśnień. Podejrzewa się, że baza była budowana na pocz. l. 60 i były tam wyrzutnie głowic.
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 18:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Jeszcze jedna mała rzecz - to, że w ogóle GPS działa (a było o tym w filmie, że GPS to tamto), to sam w sobie dowód na kulistość Ziemi. Gdyby nie równania Einsteina, to GPS nie miałby racji bytu. Satelity nie stoją w miejscu, poruszają się z różnymi prędkościami po kołowych orbitach, co powoduje konieczność robienia poprawki związanej z teorią względności. Nawet ten głupi fakt z miejsca wyklucza płaskość Ziemi. Zegary atomowe w satelitach działają inaczej, ze względu na swój ruch. Zwykły relatywizm Einsteina. Bez uwzględnienia tego, GPS zwyczajnie by na Ziemi nie działał, bo miałby dokładność może gdzieś do kilometra, albo i więcej (zasada działania opiera się właśnie na sygnale czasowym z satelitów).

To jest fizyka na poziomie liceum, a gdzieś pewnie w Japonii nawet na poziomie szkoły podstawowej (i nie, nie jest to oszustwo, bo nawet co ciekawe istnieje coś takiego jak matematyka, która w każdym miejscu te równania potwierdzi (!) Normalnie szok! Ba - one same w sobie są czystą matematyką! :shock: ).

Niedobrze Szymonie, że spałeś na lekcjach ;)

W ogóle dziwnie się czuję, odpisując w tym temacie, bo to trochę tak jakby udowadniać, że słonie mają trąby, gdy ktoś inny twierdzi, że to nieprawda.

Ci Panowie (i jedna RADosna Pani) się chyba w grobach przewracają widząc wszystkie te teorie o płaskiej Ziemi:

Obrazek

Mały eksperyment. Na owym zdjęciu jest kilku Noblistów (ek). Kto z twarzy wymieni wszystkich Noblistów z tutaj (poza Wisławą Szymborską, bo to oczywiste przecie ;) ) bez zaglądania do Google'a?

Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 19:21
Szymon

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Tak jak pisałem, ręki sobie nie dam uciąć. Nie będę odpowiadał na wasze pytanie bo po prostu tego nie wiem, mogę tylko gdybać i wymyślać rozwiązania. Dziwne, że wy grupa osób na tym forum tak wierzycie w naukę jednocześnie wierząc w rzeczy, które ta nauka neguje?

Zrobie wyjątek tylko dla Argona

Argon napisał(a):
Jednak czekam na odpowiedz od Szymona, gdzie to jest ta krawedz plaskiej Ziemi, i dlaczego przez ponad 400 lat zaden zeglarz, do owej krawedzi nie dotarl, kto im tam zabranial, bo nawet Watykan uznal kulistosc Ziemii, a wczesniej za takie stwierdzenia palil na stosie.

Jak miał dotrzeć przez lód? :lol:

rademmenes napisał(a):
Rządzić tym musiałaby jakaś "wszystkomogąca" organizacja, która miałaby wielu członków. Abstrahując od tego, że jakiś jej członek na pewno w końcu by się wygadał dla sławy, jak myślisz @Szymon pozwolonoby na publikację na youtube takiego materiału?

Zdziwisz się, istnieje taka grupa, możesz nie wierzyć, poczekaj parę lat to zmienisz zdanie. Z czasem postaram się przygotować i o tym wątek lub wątki.
Ostatnio edytowano piątek, 12 sie 2016, 19:31 przez Szymon, łącznie edytowano 1 raz
Re: Płaska ziemia - mit czy prawda? Napisane: piątek, 12 sie 2016, 19:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Szymon napisał(a):
Dziwne, że wy grupa osób na tym forum tak wierzycie w naukę jednocześnie wierząc w rzeczy, które ta nauka neguje

Gdzie i co neguje nauka wg Ciebie? To o czym piszesz właśnie neguje nauka, bo nie jest to w żaden sposób związane, ani z nauką, ani ze zdrowym rozsądkiem, ani w ogóle z rzeczywistością.

Ale pomijając to, co jeszcze według Ciebie niby neguje nauka? Bo nie zauważyłem jak żyję, żeby nauka negowała większość rzeczy, o jakich pisze się tutaj na forum (poza tematami tego typu jak ten). Możesz więc Szymonie sprecyzować?

Szymon napisał(a):
Zdziwisz się, istnieje taka grupa, możesz nie wierzyć, poczekaj parę lat to zmienisz zdanie.

Nie sądzę, aby za parę lat zmieniły się prawa fizyki.

Strona 1 z 13 [ Posty: 363 ]

*1 2 3 4 5 ... 13 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów