Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
361a9a83d28940ead68c45fc52838940
361a9a83d28940ead68c45fc52838940
Strona 1 z 2 [ Posty: 42 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 09:49
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
sobota, 23 wrz 2017, 16:40

0
Witam serdecznie forumowiczów,

chciałem zaproponować temat odżywiania się jedzeniem pochodzenia roślinnego. Często mówi się, że rośliny nie dają wszystkich białek, witaminy d, i b12 więc jest to dieta nieodpowiednia. Jednak gdy odpowiednio skomponuje się zestaw białek z różnych roślin można uzyskać zadowalającą mieszankę. Witamina D - wystarczy 20 min spaceru dziennie. Tłuszcze - np olej lniany, chia itp. Czy wobec tego człowiek może żyć jedząc rośliny i dożyć setki w pełnym zdrowiu?? Jakie są wasze doświadczenia? :)

W przyszłości będziemy coraz bardziej rozwinieci technicznie i duchowo. Czy będziemy musieli spożywać zwierzęta?? Już dziś spożywanie ciał zwiąrząt tworzy dylematy moralne.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 21:24
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Steve Jobs, zalozyciel firmy Apple, umarl na raka w wieku 52 lat, a byl skrajnym weganinem - frutarianinem, bo odzywial sie tylko owocami, cos mu owa "zdrowa" dieta nie pomogla dozyc setki.

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22105695 Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 00:19
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
hodowla tkankowa:
http://biotechnologia.pl/biotechnologia ... liwe,14228

oraz produkcja biomasy np:
http://www.eufic.org/article/pl/artid/d ... oorganizm/

przyjdzie taki czas że nie bedzie sie juz wpierdzielac zwierząt :roll:
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 18:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Argon napisał(a):
Steve Jobs, zalozyciel firmy Apple, umarl na raka w wieku 52 lat, a byl skrajnym weganinem - frutarianinem, bo odzywial sie tylko owocami, cos mu owa "zdrowa" dieta nie pomogla dozyc setki.

Co więcej - to owoce właśnie najprawdopodobniej Steve'a zabiły, bo przy takiej ilości cukrów jaką z nich spożywał, wysiadła mu w końcu trzustka, co następnie przerodziło się w nowotwór tego organu.

neo napisał(a):
przyjdzie taki czas że nie bedzie sie juz wpierdzielac zwierząt

Neo, jeśli kiedykolwiek opracujemy taką technologię, że będzie można tworzyć prawdziwe mięso "z probówki", to jestem jak najbardziej za taką technologią. Ale nikt tutaj nie bierze pod uwagę jednego - nawet jeśli my przestaniemy zjadać zwierzęta, to zwierzęta nie przestaną zjadać siebie (a one metody na uśmiercanie siebie mają trochę mniej humanitarne).

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22108741 Napisane: środa, 14 gru 2016, 12:30
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Ale nikt tutaj nie bierze pod uwagę jednego - nawet jeśli my przestaniemy zjadać zwierzęta, to zwierzęta nie przestaną zjadać siebie (a one metody na uśmiercanie siebie mają trochę mniej humanitarne).

Zwierzęta to zwierzęta :)

Moje doświadczenia na temat owoców. Zbyt duże ilości powodują senność, słabość. Szczególnie koktajle które sa drobną szybko wchłaniającą się mieszanką - szok dla organizmu. Trzustka musi sie męczyć.
Optymalnie najlepiej jeść owoce raz dziennie, duży talerz lub miche. Np dwie gruszki, jabłko granat, kiwi kilka daktyli, 2 banany avokado. Daje to spokojnie dobrej jakosci energie na 3 godziny życia. RANO jest najlepszy efekt wiec nie polecam o innej porze.

Osobiście obserwuje swój organizm i wydaje się że na początku znosiłem wszystko o wiele gorzej. Organizm przystosowuje się. Myśle ze to jak z domowymi świniami które uciekły w australii. Już po jednym pokoleniu w dziczy wyrosły im kły. :)
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: środa, 14 gru 2016, 14:43
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Zwierzeta zabijaja, jedza inne zwierze zywe ale taki skrajny weganin - frutarianin, calkiem nie mysli czy komorki tej marchweki, albo jablka nie cierpia jak je zjada zywcem, albo wrzuca do wrzacej wody aby ugotowac jakas zupe. Byly eksperymenty ktore dowiodly, ze rosliny jednak czuja, nie lubia ludzi ktorzy chwile przedtem zabili inna rosline. Moja mama ma swietna reke do roslin, i wyglada ze rosliny ja tez lubia, kwiatki doniczkowe w domu zajmuja spooro miejsca, udaja sie jej, w ogrodku na zewnatrz tez.
Za to nie ma wiarygoidnych dowodow ze dzieki weganizowi, zyje sie dluzej, tak asam dotykaja takich ludzi rak i inne choroby, jakos w tym otylym USA srednia zycia jest wyzsza niz w krajach gdzie mieswo jest luksusem, albo z przyczyn religijnych jak islam wieprzowiny sie nie jada, a ludzie zyja tam krocej niz w krajach gdzie wieprzowina jest jadana.
Zatem cos tu jest nie tak ze wieprzowina szkodzi, tak samo jak jedzenie innego miesa. Tak samo alkohol i papierosy.

Najbardziej to chyba szkodzi chemia w jedzeniu i srodowisku

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22103793 Napisane: środa, 14 gru 2016, 15:01
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
skrajny weganin - frutarianin, calkiem nie mysli czy komorki tej marchweki, albo jablka nie cierpia jak je zjada zywcem, albo wrzuca do wrzacej wody aby ugotowac jakas zupe.

Właśnie to mnie zastanawia. Jakie przyjąć kryteria?? Np. kiedy jedzie po polu kombajn który kosi pyszne wegańskie roślinki to ile zginie owadów, myszy itp. Czy samo zboże jest wobec takiego kombajna obojętne.

Moje przemyslenia na ten temat: należy starać się jeść rzeczy jak najniższe w kategoriach inteligancji, odczuwaniu cierpienia, strachu, humanoidalnego wyglądu. Rośliny w tej drabinie wydają mi się logiczne.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22102005 Napisane: środa, 14 gru 2016, 15:59
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

0
Przy wspieraniu się suplementami można żyć na urozmaiconej diecie wegetariańskiej. Problem są ludzie z dietą mało zróżnicowaną, źle zaplanowaną, w rodzaju pomysłów aby żyć tylko na sokach albo jeść tylko tofu.
Żadne produkty roślinne nie zawierają witaminy B12 więc tą trzeba uzupełniać.

Bywa i tak...
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22103807 Napisane: środa, 14 gru 2016, 16:28
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
ja praktycznie zrezygnowałem z tzw. czerwonego miesa ( czyli gł. wołowina, wieprzowina ) oraz mleka... przewaznie opindalam kurczaki, rybki.. no i oczywiscie ryz, warzywa, pieczarki, pieczywo razowe, jajka, sery i fermentowane produkty mleczne i jest git 8-) Z ostatnich testowanych patentów polecam wszystkim soczewice, hummus i ogolnie kuchnie hinduską... sam chetnie poeksperymentowałbym z np owadami, robalami, jajami mrówek itp ... jesli to byłoby smaczne i zdrowe to jak najbardziej zamiast mięcha :roll:
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22101496 Napisane: środa, 14 gru 2016, 22:01
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Kiedys bylem w Kambodzy i Wietnamie, sprobowalem tam smazonych swierszczy i larw jedwabnika
powiem, ze zadna to rewelacja, suche to cos, nie do porownania w naszym polskim menu, cos jakby mocno wysuszona piers kurczaka. Zjesc to sie da, ale bez rewelacji. Owoce morza o wiele smaczniejsze

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: niedziela, 18 gru 2016, 12:58
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Pomysly na jedzenie owadow dotarly juz do Polski

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=AwYAORJOtRg

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 16 sty 2017, 10:40
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Dwa szerszenie zjedzone dla zabawy?? bardzo śmieszne. W mojej podstawówce był koleś który dla zabawy rzucał żabami o beton - mniej więcej ten sam poziom. Jedzenie służy po to by przetrwać. Bardzo imponują mi amerykańcy Indianie którzy zabijając zwierze oddawali hołd jego duchowi i przepraszali je. To była cywilizacja wyższa od obecnej.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22107945 Napisane: poniedziałek, 16 sty 2017, 10:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
pudzian napisał(a):
Dwa szerszenie zjedzone dla zabawy?? bardzo śmieszne. W mojej podstawówce był koleś który dla zabawy rzucał żabami o beton - mniej więcej ten sam poziom.

Też takiego jednego miałem w podstawówce, tyle że nie żabami, a ślimakami rzucał o ściany i lubił patrzeć jak pękają im skorupy. I w sumie tylko z tego go pamiętam. Jak widać wszędzie trafi się taki przegryw.

Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22109852 Napisane: środa, 8 mar 2017, 15:03
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
sztuczne mięso staje sie rzeczywistoscią :roll:
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/cena-lab ... m=facebook
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: czwartek, 9 mar 2017, 04:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Przypomnijmy, że w 2013 roku, pierwszy na świecie kotlet in vitro kosztował aż 325 tysięcy dolarów, czyli ponad 1,3 miliona złotych.

04:51, a ja zamiast spać, to czytam o kotletach in vitro za 1.3 miliona... :?
Jestem ciekawy jak z wartościami odżywczymi tego typu wynalazków. Smak, czy zapach pomijam, ale zastanawia mnie co ze składnikami odżywczymi w takim jedzeniu, bo raczej nie będzie się to równać prawdziwemu, naturalnemu mięsu. Weź mnie Neo oświeć, bo zdaje się, że miałeś trochę do czynienia z biochemią swego czasu. Czy to nie jest aby tak, że jest to jedynie produkt "mięsopodobny"? Coś jak czekolada z PRL-u, która była czekoladą tylko z nazwy?

Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22107875 Napisane: czwartek, 9 mar 2017, 09:40
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+1
w sumie to sam jestem ciekaw... niby teoretycznie powinno być to normalne mieso :roll: ...zresztą... zawsze jak coś można doprawić :lol:

Natomiast chetnie tu mogłbym coś powiedzieć o tzw "normalnej" żywności... ta produkowana na masową skalę już dawno odjechała w kosmos i naprawde trzeba uważac na to co sie je :roll:

np taki tam newsik z ostatniego sezonu ogórkowego :lol: :
https://www.wprost.pl/398310/Chinczycy- ... i-plastiku
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: wtorek, 2 maja 2017, 15:29
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
http://natemat.pl/70713,mieso-wyhodowane-w-laboratorium-holenderski-biotechnolog-na-konferencji-prasowej-sprawdzil-jak-smakuje-hamburger-z-probowki

Prosze bardzo link do góry. Na bazie Meiera i plejadian w przyszlosci tak bedzie wygladal wasz obiad.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: wtorek, 2 maja 2017, 16:56
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Przypomne weganom ze roslinki tez zjedza miesko ze smakiem:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=wcmKT5uHgL0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=qW34uFCz9jo

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 09:20
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
hmm skoro rosliny jedza slimaki, owady itp to znaczy ze tez powinnismy jesc mieso. Przkonales mnie wracam na diete miesna.

W takim razie moze dzisiaj cialo swini na obiad?? Hmm w zasadzie swinia jest genetycznie bardzo zblizona do czlowieka wiec nie wiem czy to bedzie dobry wybór.

Moze cielaczek? W zasadzie tez nie bo strasznie placze jak jest zabierany matce. Troche przypomina to ludzkie dzieci. To chyba tez zly pomysl..

Moze kurczak. Przeciez on nie jest ssakiem to napewno nie czuje cierpienia. Chociaz czemu ucieka kiedy chca go zabic?? Glupi... A moze on tez cierpi kiedy razi sie go pradem w ubojni i zywcem wiesza na hak?? Nad tym musze pomyslec... Teraz nie mam czasu
To bardzo zastanawiajace co powiedziales...
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22102576 Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 14:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
pudzian napisał(a):
hmm skoro rosliny jedza slimaki, owady itp to znaczy ze tez powinnismy jesc mieso.

Teoretycznie, gdyby tak pomyśleć, to z punktu widzenia czysto biologicznego - tak.
Matka Natura tak już świat skonstruowała, że silniejszy zjada słabszego. No wybacz, ale świat tak właśnie wygląda i zawsze to tak wyglądało, bynajmniej nie jest to też wymysł człowieka, tylko zwykłe prawa natury. Przecież można nie jeść mięsa - nikt nikogo nie zmusza do jego spożywania, nie rozumiem więc takiego "nawracania na weganizm" na siłę. To, że nie zjesz mięsa, nie sprawi jednak, że nagle odmienią się odwieczne prawa natury i nagle antylopa przestanie być pokarmem dla lwa. To, że jeśli nawet wszyscy ludzie na świecie nagle przestaliby spożywać mięso to nie sprawi, że zwierzęta przestaną się zjadać nawzajem. Świat jest brutalny, czy to się komuś podoba, czy nie. Pretensje (jeśli ktoś ma taką potrzebę) o to, że tak ten świat jest skonstruowany można mieć jedynie do kogoś "na górze", o ile ktoś jest wierzący, a nie do ludzi, gdyż prawa natury nie są naszego autorstwa i nie mamy na nie wpływu.

Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22105684 Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 15:29
pudzian
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Matka Natura tak już świat skonstruowała, że silniejszy zjada słabszego. No wybacz, ale świat tak właśnie wygląda i zawsze to tak wyglądało, bynajmniej nie jest to też wymysł człowieka, tylko zwykłe prawa natury.

I tak i nie zauwaz ze w przyrodzie sa zwierzeta ktore jedza tylko rosliny, rosliny i mieso lub tylko mieso. Mieso nie musi jesc miesa. Swiat tak wyglada w swiecie zwierzat miesozernych.

Cytuj:
Przecież można nie jeść mięsa - nikt nikogo nie zmusza do jego spożywania, nie rozumiem więc takiego "nawracania na weganizm" na siłę.

Kazdy ma wybór. Ja zacheca do spojrzenia z innej perspektywy. Nie nawracam.

Cytuj:
To, że jeśli nawet wszyscy ludzie na świecie nagle przestaliby spożywać mięso to nie sprawi, że zwierzęta przestaną się zjadać nawzajem.

Nie sprawi. Zauwaz jednak ze jako ludzie w pewien sposób róznimy sie od swinki i krówki czy pieska. Mozemy odpowiadac przed wlasnym sumieniem. Stworzylismy pojecie moralnosci. Ale jak postrzegana jest moralnosc to juz zalezy od nas samych. Jako przyklad mozna podac obozy zaglady i nieskonczona ilosc zlych rzeczy które kiedys byly tolerowane i usprawiedliwiane a nie sa obecnie.

Cytuj:
Teoretycznie, gdyby tak pomyśleć, to z punktu widzenia czysto biologicznego - tak.

Z biologicznego punktu widzenia pies tez jest miesem a nie jesz. Czlowiek tez a nie jesz. A niektorzy jedza pewnie do dzis.
Ryba tez jest miesem a niektorzy chrzecijanie mowia ze nie. Kwestia postrzegania. Dla jednego zwierze jest istota ktora nalezy traktowac z miloscia i szacunkiem a dla niektorych nie.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 16:55
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
pudzian napisał(a):
I tak i nie zauwaz ze w przyrodzie sa zwierzeta ktore jedza tylko rosliny, rosliny i mieso lub tylko mieso. Mieso nie musi jesc miesa. Swiat tak wyglada w swiecie zwierzat miesozernych.

Nie do końca. To niczego nie zmienia. Zabijanie jest w naturze każdego żywego organizmu na Ziemi, nawet takiego, który jest roślinożerny. A chodzi zwyczajnie o własne przetrwanie. Konieczność przyjmowania pokarmu to tylko jeden z elementów składających się na przetrwanie siebie i gatunku. Jak wejdziesz w paradę roślinożernemu słoniowi, to ten słoń nie będzie miał oporów, żeby zrobić z Ciebie mokrą plamę, jeśli np. zaatakujesz jego młode. Wszyscy się zabijają, jedni dla jedzenia, inni z innych powodów, przy czym kwestia pokarmowa jest przynajmniej uzasadniona. No tak już jest, ja tego nie wymyśliłem.

pudzian napisał(a):
Kazdy ma wybór. Ja zacheca do spojrzenia z innej perspektywy. Nie nawracam.

Oczywiście, że każdy ma wybór. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że nawet całkowity brak popytu na mięso i zamknięcie wszystkich rzeźni, masarni, etc. nie sprawi, że zwierzęta nagle przestaną cierpieć. Wszyscy cierpimy i będziemy cierpieć, tak już jest ten świat skonstruowany i lepiej się z tym pogodzić, bo są sprawy na które nie mamy wpływu.

pudzian napisał(a):
Nie sprawi. Zauwaz jednak ze jako ludzie w pewien sposób róznimy sie od swinki i krówki czy pieska. Mozemy odpowiadac przed wlasnym sumieniem. Stworzylismy pojecie moralnosci. Ale jak postrzegana jest moralnosc to juz zalezy od nas samych. Jako przyklad mozna podac obozy zaglady i nieskonczona ilosc zlych rzeczy które kiedys byly tolerowane i usprawiedliwiane a nie sa obecnie.

Ależ obozy zaglady nigdy nie były tolerowane. Kto tolerował stalinowskie, czy hitlerowskie obozy poza samymi ich twórcami i pociotkami? Niestety, taki już jest świat, że co jakiś czas trafiają się spaczone jednostki, którzy wywracają świat na złą stronę, bo jakimś cudem uzyskują władzę nad innymi. Historia takimi ludźmi stoi. Nie do końca się zgodzę, że moralność to tylko domena człowieka. Zwierzęta też potrafią mieć coś w rodzaju sumienia, na swój sposób. Kto ma w domu psa, ten pewnie nie raz zauważy, że np. pies potrafi okazać skruchę i przeprosić, gdy zrobi coś złego. Oczy nie kłamią. To nie jest tak, że teraz nie są tolerowane złe zachowania, a kiedyś były - ludzie po prostu się nie przejmują wieloma sprawami. Było i jest tak samo, historia ciągle się powtarza, po prostu są przymykane oczy na wiele rzeczy i nikomu nie opłaca się wychodzić przed szereg, bo w pojedynkę świata się nie zmieni.

pudzian napisał(a):
Z biologicznego punktu widzenia pies tez jest miesem a nie jesz. Czlowiek tez a nie jesz. A niektorzy jedza pewnie do dzis.
Ryba tez jest miesem a niektorzy chrzecijanie mowia ze nie. Kwestia postrzegania. Dla jednego zwierze jest istota ktora nalezy traktowac z miloscia i szacunkiem a dla niektorych nie.

Powiem tak: jadam mięso, ale nie znaczy to, że nie mam szacunku dla zwierząt. Wręcz przeciwnie - ja kocham zwierzęta, ba - uważam, że w wielu sprawach są one po stokroć bardziej wartościowymi istotami, niż my - ludzie.
Zgadza się, że wszystko to kwestia postrzegania, w Indiach np. nikt nie zje krowy, w krajach ajatyckich zjedzą psa, a plemię na końcu świata będzie uprawiać kanibalizm. Wszystko to oparte jest na kwestiach kulturowych/obyczajowych. Czy jest to hipokryzja? No jest, pewnie że jest. Zjedzenie jednak zwierzęcia nie oznacza, że nie ma się do nich szacunku. Zabiłeś kiedyś komara? To też żywe stworzenie. Co innego ludzie, którzy nad zwierzętami świadomie się znęcają, ale to już tak jakby inny temat...

Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 17:51
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
a co przezylo jablko zanim je dzisiaj zjadlem? Przelezalo w chlodniach iles miesiecy zywe a ja na zywca te jablko zjadlem, zywe komorki tego jablka juz sie trawia w moich flakach
mam jeszcze winogrona w lodowce, sa jeszcze zywe, a co beda czuly jak je zjem?

Czy zycie roslin i niedoczuwanie smierci jest takie same jak u zwierzat?

The truth is out there
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22101957 Napisane: poniedziałek, 8 maja 2017, 22:03
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

0
Rośliny nie mają mózgu czy układu nerwowego. Więc czy mogą czuć ból? Jeśli mają jakiś poziom świadomości to musiałaby powstawać poza mózgiem. Ludzki czy zwierzęcy ból da się pomierzyć urządzeniami badając fale mózgu. W przypadku roślin nie - bo nie ma mózgu. Moim zdaniem rośliny nie mają nawet możliwości czucia bólu. Brak im przekaźników bólu i ośrodka go rejestrującego.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22109846 Napisane: środa, 10 maja 2017, 05:51
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Jak dla mnie to kiedyś dojdziemy do sytuacji gdy będziemy zjadać same syntetyki, wartościowe i pełno kaloryczne, nie będzie mięsa bo zwierzęta mają świadomość, rośliny też jak się okaże jakąś formę samo-zachowania posiadają, a najgorzej jak nauka dojdzie do strasznego wniosku że cała materia jaka nas otacza posiada samoświadomość, wtedy tylko paść z głodu by nie krzywdzić.
Ja jem mięso, chociaż tak szczerze to wolał bym nie jeść, fajnie wygląda taki grill, gorzej jak się to mięso na grilla przygotowuje. Też kocham naturę i zwierzęta, i jakoś mam taki dyskomfort wiedząc że jedno cierpi by drugie mogło żyć, ale to nie tyczy się przecież nas samych tylko, tak funkcjonuje cała natura.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22101529 Napisane: środa, 10 maja 2017, 09:53
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
kanu napisał(a):
Rośliny nie mają mózgu czy układu nerwowego. Więc czy mogą czuć ból? Jeśli mają jakiś poziom świadomości to musiałaby powstawać poza mózgiem. Ludzki czy zwierzęcy ból da się pomierzyć urządzeniami badając fale mózgu. W przypadku roślin nie - bo nie ma mózgu. Moim zdaniem rośliny nie mają nawet możliwości czucia bólu. Brak im przekaźników bólu i ośrodka go rejestrującego.

To zostało dawno obalone i potwierdzono, że brak centralnego układu nerwowego i mózgu nie przeszkadza roślinom czuć. Stresują się gdy są atakowane, eksploatowane, czują ból gdy są zrywane lub okaleczane, buntują się gdy sąsiadujące je rośliny są zrywane lub rozszarpywane, zjadane, cieszą się i lepiej rosną gdy ktoś o nie dba lub mają dobre warunki, wpadają w depresje i nie chcą dobrze rosnąć gdy ten co o nie dbał odchodzi lub trafią na kogoś kto nie ma dobrej ręki/przejawia toporne intencje. Rozróżniają osoby i intencje pomimo że nie mają oczu i doraźnych zmysłów. W pewien sposób komunikują się między sobą, a nawet mówią ale tu już nie wprost, bardziej subtelnie, trzeba się wsłuchać. I tak samo jak zwierzęta są w stanie się poświęcić dla dobra reszty, a raczej przyroda je podaje, poświęca jeśli uznaje że to na pokarm, bo tak to działa. Wszystko sie boi i czuje ból, ale jest zdolne do ofiary i oczyszczenia z formy, oddania jej na energie, pożywienie. Nie ma w tym żadnego znęcania się, okrucieństwa, ani jedzenia zwłok, bo mięso czy roślina to już nie jest życie tej esencji już tam nie ma, ale może być z niej ta najbardziej kompatybilna dla karmiącego sie energia uzyskana by wzmocnić i podtrzymać rozwój, zmiany. A tak się składa że energia zwierzęca jest najbliższa i najbardziej kompatybilna ludzkiej, człowieka który żre tylko zielsko nic sie nie boi, czuje słabość i pacyfikacje, nawet kot ani inny drapieżnik nie szanuje i ogranicza to jego rozwój do pewnego pułapu. I podobnie jak en żywiołów w czystej formie i w przesycie jest szkodliwa, rakotwórcza. ;-)

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22105083 Napisane: środa, 10 maja 2017, 09:55
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
HenitoKisou napisał(a):
To zostało dawno obalone i potwierdzono

A może jakieś źródło tego obalenia i twierdzenia?
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22105164 Napisane: środa, 10 maja 2017, 12:32
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Pare lat temu było obszerniej mówione o tym w sieci, teraz albo sobie poszukasz więcej, albo zaczniesz od tego (są tam też jedne ze starszych źródeł i skąd pochodzą, pierwsze z brzegu jakie udało mi sie wyszukać po czystce zakładek i w duckduckgo, nie patrz na strony tylko na nazwiska i daty, nazwy instytucji, publikacje). W każdym razie wykazano że centralny ukł. nerwowy nie jest tożsamy i jedyny z tzw czuciem zwłaszcza u roślin i utożsamianie tego tylko z odbiorem sensorycznym nie jest pełne i prawidłowe.
https:// www.vice. com/pl/article/zapytalismy-biologa-czy-rosliny-czuja-bol
http:// natemat. pl/121759,uwaga-weganie-i-wegetarianie-naukowcy-oglosili-ze-rosliny-czuja-kiedy-sa-zjadane
https:// wolne media. net/rosliny-mysla-i-czuja/

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłościjQuery22102658 Napisane: środa, 10 maja 2017, 12:57
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Kurde, to okazuje się, że zjadanie mięsa jest nawet bardziej "humanitarne".
Taką świnkę to można pozbawić świadomości przed zabiciem i wtedy nie czuje bólu.

A jak ogłuszyć jabłko?
Re: Weganizm naturalna dieta ludzi przyszłości?? Napisane: środa, 10 maja 2017, 16:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
W "Królu Lwie" zdefiniowane zostało to wszystko jako krąg życia:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=wIrIaSNfHaU

Czy więc skoro Matka Natura stworzyła to tak, a nie inaczej, to czy nie jest to poprawne?
Natura to coś więcej, ponad nami, jesteśmy jej częścią i podlegamy jej prawom, zatem z jakiegoś powodu zjadamy się nawzajem, a materia ulega ciągłym przemianom. My też kiedyś umrzemy, zjedzą nas robaki (o ile ktoś nie zostanie skremowany) i tak to się będzie kręcić - nie jesteśmy żadnym wyjątkiem w całym tym cyklu. Jesteśmy częścią tej natury. Nie jesteśmy ponad nią, a życie wszystkiego we Wszechświecie podlega takim samym prawom życia, śmierci, przemiany jednego w drugie - od wybuchu supernowych, na przetwarzaniu jedzenia kończąc. Tak po prostu z jakichś powodów działa cały ten cykl.

To jest nierealne, aby ludzkość kiedykolwiek przeszła na jedzenie samych syntetyków. To by musiało nastąpić na całym świecie (nierealne), musiałby się odmienić cały świat (nierealne), albo musiałyby wymrzeć wszystkie zwierzęta (ale wtedy i my wymrzemy). Pięknie wyglądają te wszystkie opowieści o kosmitach, którzy są na wyższym poziomie rozwoju i nie jedzą mięsa (a może i roślin też nie), ale to jest nierealne, aby do czegoś takiego doszła ludzkość. Nie chcę nikomu psuć marzeń o utopii, ale po mojemu to ludzkość prędzej odpali w siebie cały arsenał nuklearny, niż rozwinie się na jakiś mityczny wyższy poziom.

Chciałbym, żeby to wszystko działało inaczej, ale nie jestem w stanie oszukiwać samego siebie, że może być inaczej, bo nie widzę ani jednej przesłanki na to, aby cokolwiek miało się kiedykolwiek zmienić. To nierealne. Nigdy nie było i nigdy nie będzie czegoś takiego jak mityczna utopia, gdzie każdy jest szczęśliwy. Takie mi wynikają wnioski z moich obserwacji (być może błędne, być może nie, ale wnioski).

Strona 1 z 2 [ Posty: 42 ]

*1 2 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów