Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
bd5305e556c2c44b19868d6c33628420
bd5305e556c2c44b19868d6c33628420
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: niedziela, 24 wrz 2017, 20:25
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 14 paź 2018, 21:43

0
"To co dajesz, wróci do Ciebie… i jak stwierdził Witalis J.: „Warto być dobrym, ponieważ dobro dane innym ludziom prędzej czy później do nas wróci”.

Zdarza się, że nie zawsze dobro powróci do Ciebie od tej samej osoby, do której zostało skierowane. Tym nie należy jednak zadręczać się, bo zasada jest taka, iż dobro zawsze wraca…

Każdy z nas jest inny i reaguje na pewne kwestie w sposób odmienny. Spowodowane jest to różnymi uwarunkowaniami i tym, że nie zawsze ludzie podejmują decyzje na podstawie obiektywnych danych. To z kolei ma wpływ na powstałe sytuacje oraz zachowania, a także rodzące się czasami wątpliwości, co do istnienia Dobra.
„Antoine de Saint-Exupery powiedział :” Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro?”

Nie zaczynaj od zmieniania innych ludzi oraz świata, zacznij najpierw od siebie. Nie uciekaj, nie zamykaj się, bo może akurat to, co próbujesz ukryć, zagłuszyć, wskaże Ci właściwą drogę i zmotywuje do działania… Szukaj sensu w środku, bo dzięki temu odnajdziesz wewnętrzny spokój, odnajdziesz siebie…

Jeśli nie akceptujesz i nie kochasz siebie, to jak chcesz szanować innych ludzi? Nosząc prawdziwe i szczere dobro w swoim sercu, przyciągasz podobnych do siebie, bo ma tutaj zastosowanie prawo przyciągania. Świadome myśli kreują świadomy rozwój, a to z kolei przyciąga do Ciebie odpowiednie osoby, miejsca i sytuacje.

Poza tym zawsze warto głęboko wierzyć, wręcz czuć to całym sobą, że to, czego pragniemy i o czym marzymy już się wydarza…"
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: niedziela, 24 wrz 2017, 20:35
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Noel napisał(a):
Jeśli nie akceptujesz i nie kochasz siebie, to jak chcesz szanować innych ludzi? Nosząc prawdziwe i szczere dobro w swoim sercu, przyciągasz podobnych do siebie, bo ma tutaj zastosowanie prawo przyciągania. Świadome myśli kreują świadomy rozwój, a to z kolei przyciąga do Ciebie odpowiednie osoby, miejsca i sytuacje.

Zgadzam się co do siły przyciągania. Bycie dobrym to nawet nie tyle że ono do nas wraca, ono nas buduje od środka, sprawia że mimo przeciwności jesteśmy wewnętrznie spokojni. Sprawianie dobra komuś, sprawia dobro nam samym.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: niedziela, 24 wrz 2017, 22:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lis 2018, 13:36

+1
Tak, coś w tym jest. Pogodzenie się ze samym sobą wprowadza duży spokój, a to ma wpływ potem na otoczenie.
Ogólnie zgadzam się z tematem, poza jedną rzeczą, co do której mam jednak wątpliwości - mianowicie do tej głównej kwestii, jak w tytule - "czy dobro do nas wraca". Ja bym powiedział tutaj, że nie dość, że nie wraca, to jest wprost przeciwnie. Mówię tu o "dobru" skierowanym w czyjąś stronę. Życie pokazuje, że im człowiek stara się być lepszy dla innych, tym bardziej dostaje od nich po tyłku. Więc "tego typu" dobro nie wraca na pewno, co najwyżej to wewnętrzne, ale czy tutaj można mówić o jakimś wracaniu? Raczej nie, bardziej o czymś w drugą stronę, że to sam człowiek tworzy dobre sytuacje wokół siebie. Ja bym tak to widział.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: poniedziałek, 25 wrz 2017, 21:24
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
mam jednak wątpliwości - mianowicie do tej głównej kwestii, jak w tytule - "czy dobro do nas wraca". Ja bym powiedział tutaj, że nie dość, że nie wraca, to jest wprost przeciwnie

a ja jednak uważam, że wraca

ostatecznie jest tylko dwóch graczy, ja i Bóg
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: poniedziałek, 25 wrz 2017, 21:41
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
Ogólnie zgadzam się z tematem, poza jedną rzeczą, co do której mam jednak wątpliwości - mianowicie do tej głównej kwestii, jak w tytule - "czy dobro do nas wraca". Ja bym powiedział tutaj, że nie dość, że nie wraca, to jest wprost przeciwnie. Mówię tu o "dobru" skierowanym w czyjąś stronę. Życie pokazuje, że im człowiek stara się być lepszy dla innych, tym bardziej dostaje od nich po tyłku.

Taki sposób myślenia prowadzi do wniosku, że nie należy być dobrym dla innych.
Dalej idący wniosek byłby taki: Bycie złym dla innych spowoduje, że ludzie będą lepsi dla nas?

Moim zdaniem jest to pokrętna i błędna logika, prowadząca przy tym do eskalacji zła wg zasady oko za oko.

I zaraz zobaczycie tutaj dowód na moją tezę w postaci odpowiedzi Szczyglisa! :)
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: wtorek, 26 wrz 2017, 14:25
Rodżer
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 1 paź 2018, 10:15

0
Szczyglis ma rację - dobro nie wraca. Nasz system religijny, kapitalistyczny i polityczny opiera się na frajerach oraz tych, którzy ich umieją wykorzystać.
To czy będziesz dobry czy zły nie ma znaczenia i zależy od potrzeb duszy - musisz doświadczać duszę. Bogata i doświadczona dusza nie może być przesycona jedynie złem lub dobrem - musi być po prostu doświadczona.... wg mnie również odpowiednio zbilansowana.

Innymi słowy nasze ciało też się doświadcza - wiemy, że ogień parzy a ocet jest cierpki,kwaśny i zarazem ostry... dopóki tego nie doświadczymy to ciężko to zrozumieć tylko czytając lub słuchając teoretycznych opowieści innych. Dlatego jak to tłumaczą z ambony 'pragniemy grzechu'... Do roboty duszyczki doświadczać się ! Byle z umiarem, rozsądkiem i żeby na dobre wyszło!
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: wtorek, 26 wrz 2017, 17:14
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
To czy będziesz dobry czy zły nie ma znaczenia

ma znaczenie, i dobro wraca moim zdaniem
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: wtorek, 26 wrz 2017, 20:56
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Dobro wraca, nie musi szybko, ale wróci. Najpóźniej po śmierci.
Re: CZY DOBRO DO NAS WRACA? Napisane: sobota, 14 kwi 2018, 00:17
tomeh

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 paź 2018, 23:00

0
Jeśli mówimy o dobru i czy one wraca to czy to jest jeszcze dobro że zastanawiamy się czy one do nas wróci czy wyrachowanie.

Bez znaczenia czy wraca czy nie wraca, jeśli czujemy się sami dobrze gdy dobrem staramy się emanować na innych.

Znam bardzo dobre i szczere oraz czułe osoby jakie myślą o innych na 1 miejscu a potem o sobie - do nich jakoś dobro z otoczenia nie wracało a raczej często wiele osób wykorzystywało ich i kaleczyło psychicznie dobierając słowa aby zabolały jak najbardziej to z głupoty to z fałszu.

Czynnie zła na pewno zmienia strukturę myślenia, empatii, krystalizacji struktur atomowych jak i duchowych.

Dobro nawet w bagnie kształtuje nas spokojem i siłą patrzenia w światło nawet jeśli go nie ma.

Ale czym jest dobro ... moim zdaniem ja zrobię osobie A dobrze ale według tej osoby robię jej krzywdę - to bardzo trudne do zdefiniowania. Dobro jednostki a dobro grupy.. to ina sprawa... nie ma dobra i zła, jest tylko projekcja postrzegania bo zawsze wszystko ma stronę pomijające bezsprzeczne bezsensowne zło jak wyrwanie motylowi skrzydeł.
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów