Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
112db5aa8e22ac8107d9a37034bede30
112db5aa8e22ac8107d9a37034bede30
Strona 1 z 2 [ Posty: 59 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 17:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 wrz 2018, 19:21

0
To będzie jeden z tych dziwniejszych tematów, ale naszła mnie w nocy taka dziwna, szalona myśl.
No bo dajmy na to, że zjawisko UFO jest prawdziwe. Załóżmy, że tak jest. Ja akurat jestem tego pewny, bo widziałem w życiu różne cuda na niebie, których nie da się wyjaśnić żadną naszą technologią, więc dla mnie nie jest to nic niezwykłego, no ale nie każdy musi w to wierzyć - więc jak ktoś nie wierzy, to niech na potrzeby tego tematu przynajmniej założy, że tak jest.

I teraz tak - wyobraźmy sobie, że odwiedzają nas inne cywilizacje i w jakiś sposób sobie nas badają. Co byście zrobili będąc na ich miejscu? Na pewno próbowalibyście dotrzeć do jakiegoś zbioru, gdzie kumuluje się/łączy wszystko to co ta druga cywilizacja posiada. Trochę tak jak podczas szpiegowania innego kraju - co jest lepsze - podsłuchiwanie jakiegoś Kowalskiego w odciętej od świata wiosce, czy dostanie się na jakiś główny serwer, gdzie zbiegają się różne "drogi"? Jasna sprawa, że to drugie. I teraz tak - co u nas jest takim zbiegnięciem się wszystkich dróg i miejscem, gdzie kumuluje się wszystko to, co wie człowiek, robi człowiek itd.? No jest u nas coś takiego - jest tym INTERNET. Cała wiedza jaką posiada człowiek, wzory i przykłady relacji między ludźmi, wszystkie informacje - do tego wszystkiego dostęp zdobyć można właśnie za pomocą internetu.

I teraz pomyślmy dalej - jakim problemem byłoby dla obcej cywilizacji podłączenie się do naszego internetu? Domyślam się, że żadnym. Ba, myślę, że nawet przysłowiowe zapisanie go sobie "na dyskietkę" nie stanowiłoby dla nich żadnego problemu. Przecież to jest wręcz kopalnia wiedzy i informacji o całym gatunku ludzkim, największa jaka tutaj istnieje. Większej nie ma. Będąc na miejscu obcej cywilizacji raczej na pewno zacząłbym swoje badania od uzyskania dostępu do czegoś takiego (bo ma się wtedy wszystko praktycznie jak na tacy). Czy taka obca cywilizacja nie wpadłaby na taki pomysł? Co więcej - wszystko to lata sobie dosłownie bez przerwy w powietrzu, Ziemia jest aż przesycona tym sygnałem. Obca, zaawansowana cywilizacja na pewno by ten fakt zauważyła i go wykorzystała, choćby z samej ciekawości, żeby obadać co to. Zresztą przecież sami posiadać muszą coś w rodzaju swojego internetu służącego do komunikacji, więc raczej na pewno wpadliby na pomysł, że i ludzkość musi mieć coś podobnego.

Idźmy dalej - internet obecnie to przede wszystkim narzędzie do komunikacji między ludźmi. Na miejscu obcej cywilizacji na pewno wpadłbym na pomysł, żeby przeprowadzić tutaj kilka psychologicznych eksperymentów, a choćby dlatego, żeby poznać zachowania, porozmawiać w jakiś bezpieczny sposób z badanymi osobnikami itd. Internet daje właśnie taką możliwość. Co za problem opanować dany ziemski język dla zaawansowanej cywilizacji. Ba - nawet dla nas nie jest to obecnie żaden problem. Teraz więc pytanie - bo zakładając, że działania takie o jakich tutaj piszę miałyby miejsce, to jak myślicie - jaka jest szansa na to, że kiedyś tam w swoim życiu udało się Wam porozmawiać z jakimś obcym gatunkiem, a nawet o tym nie wiecie, bo myśleliście, że był to człowiek? Czysto teoretycznie - taka szansa istnieje, jeśli założyć, że Obcy są podpięci w celach badawczych do naszego internetu. Nie zastanawiało to nigdy nikogo? Bo to wbrew pozorom wcale nie jest takie głupie pytanie jak mogłoby się wydawać.

I na koniec tak pół serio (a może i nie) - cholera, może Jurek naprawdę był kosmitą, a tylko my żeśmy w to nie uwierzyli?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 18:17
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:06

0
szczyglis napisał(a):
może Jurek naprawdę był kosmitą

Jaki Jurek? :shock:
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 18:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A widzisz, bo Ciebie jeszcze wtedy nie było na forum.
Był tu od samego początku taki sympatyczny Jurek - memberlist.php?mode=viewprofile&u=61
Jurek całkiem na poważnie twierdził, że tak naprawdę nie jest człowiekiem, tylko kosmitą i że jest tutaj w celu ratowania świata. Teraz nie wiem co się z nim dzieje, przestał się coś udzielać.

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 19:11
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Coś kojarzę, ale chyba z głównej strony FN. On tam też chyba się udzielał?
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 20:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Tak, na głównej też.
Ale mniejsza o Jurka - naprawdę nikt nie dopuszcza do siebie takiej myśli, że obca cywilizacja mogłaby w pierwszej kolejności zainteresować się naszym internetem?

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 22:03
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
ja dopuszczam taką myśl i była by to całkowicie normalna rzecz że oni by obserwowali przepływ informacji między nami

Teraz już brakuje komunikatora by z nimi pogadać i ich chęci do odpowiedzi :)

Jurek znikł tak jak Ewah co też Jurkiem była. Jak dobrze pamiętam to on twierdził że chcą zniszczyć maszynę która jest źródłem Matrixu na naszej planecie, a ta maszyna chyba gdzieś na Marsie była.
W sumie nie jest to całkowicie idiotyczny pomysł żeby Matrix był sprawą z goła ziemską a nie obejmował całego wszechświata.
Jakieś fale co zakłócają ludzkie postrzeganie abyśmy żyli w jakimś złudzeniu.

Coś jak ten film, przez okulary widać było tylko prawdę

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=iJC4R1uXDaE

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 11:18
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Przeglądając internet to muszą być nieźle zdegustowani tym co tam się znajduje. A z nas to musza mieć niezły ubaw...
Swoją drogą to szczyglis poruszyłeś fajny temat. Może Internet to Ich pomysł, aby lepiej nami sterować, mieć wgląd w to co wiemy, co robimy, itd.
Teraz człowiek bez internetu nie idzie nawet do kibla.
A jeżeli to Oni są faktycznie Panami tego świata, to nie pozwolą tak rozwinąć się AI, aby zagroziła nam, a już na pewno Im.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 16:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Projekt Obcych to to raczej nie jest, bo internet to właściwie powstał przypadkiem - to tylko bardziej rozbudowana wersja wojskowego ARPANET-u, który najpierw rozbudowano do komunikacji między uniwersytetami w USA, a potem powoli rozrosło się to bardziej. Zresztą nie jest też żadnym "tworem", bo jako taki to internet "fizycznie" nie istnieje. To tylko zbiór połączonych ze sobą różnych sieci, z błędną nazwą w dodatku (nie powinien nazywać się "internet", ale już się tak przyjęło i zostało..).

A czy by mieli ubaw? Oj bardzo wątpię. Głupie strony WWW itp. materiały to nawet nie jest promil danych krążących w sieci. Zresztą same strony WWW to tylko jeden z miliona elementów, które są dostępne przez sieć - to tylko jeden z wielu protokołów (http) tak po prawdzie.

Do sterowania - odpada. Odpada, bo nawet dla rządu internet jest solą w oku i najchętniej to by go całkowicie ocenzurowano (tak jak w Chinach, gdzie postawili ten wielki rządowy firewall). Akurat właśnie internet to chyba ostatnia rzecz na tej planecie, która jeszcze jako tako jest "wolna" i znajduje się poza kontrolą, ale to tylko do czasu...

Chociaż jest jedno "ale", ale to bardziej dotyczy rządu, a nie Obcych - mianowicie portale społecznościowe. Jest całkiem duża szansa na to, że twory takie jak fejsbuk zostały wypromowane z "małą pomocą" służb. Historia fejsbuka jest po prostu zbyt dziwna. Nagle, zwykły chłopaczek tworzy portal, który niewiadomo jakim sposobem zostaje wypromowany na cały świat (zaznaczam, że chłopaczek nie dysponuje żadnym budżetem, a jedyną pomoc oferuje mu gość od Napstera, którego ten zresztą finalnie wyrolował i wyrzucił ze spółki). Zresztą sam pomysł był też wykradziony koledze. Trochę ta cała historia wygląda tak, jakby ktoś "z możliwościami" fejsbukowi pomógł rozwinąć się na cały świat. Zresztą... sam Zuckerberg otwarcie przyznaje, że ze służbami amerykańskimi fejsbuk dość ochoczo współpracuje. Dla wywiadu - kopalnia wiedzy, bez ruszania się z biura, bo ludzie sami się wystawiają. Prezent od losu możnaby powiedzieć. Przypadkowy prezent?

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:22
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
O początkach FB czytałem. I masz rację co do wspomagania w rozwoju tego portalu. Zwłaszcza przez pewne organizacje rządowe.
Tak, to jest zajebiste źródło informacji, tzw Open Source.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Lepszego źródła informacji o ludziach nie ma (mówiąc o tych "publicznych").

PS. Ale Open Source to akurat oznacza oprogramowanie o otwartym (jawnym) kodzie źródłowym, nie do końca pasuje ta definicja do fejsbuka ;)

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:37
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Miałem na myśli Biały Wywiad.

Ale wracając do Obcych i Internetu. Może mają jakieś "swoje" portale? ;)
A na poważnie, można wykryć nieznany typ transmisji w Sieci?
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:43
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
środa, 10 paź 2018, 04:48

0
Teraz mi trochę namieszałeś w głowię, rzeczywiście super temat do rozmowy. Zakładając że rozszyfrowaliby nasz język (co jak wspomniałeś, dla zaawansowanej cywilizacji nie byłoby raczej problemem) to myślę, że poświęciliby sporo czasu na badanie samych zachowań. Potem zgłębialiby naszą historię o ile nie obserwowali nas wcześniej. I tu pojawia się pytanie z jakimi zamiarami przybywają? Bo jeśli chcą konfliktu to prawdopodobnie użyli by internetu to sprawdzenia kto z kim ma przysłowiową "kosę" i działaliby w kierunku żebyśmy sami się powybijali, a oni zajęli nasze tereny po najmniejszej linii oporu. Jeśli są zwykłymi badaczami to po prostu będą eksplorować zakamarki youtube :D

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:45
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Deus napisał(a):
Miałem na myśli Biały Wywiad.

A, no to tak, zwracam honor. Myślałem, że chodziło o coś innego.

Deus napisał(a):
A na poważnie, można wykryć nieznany typ transmisji w Sieci?

A to jest całkiem dobre pytanie. Pomyślmy... raczej nie. Żeby się połączyć z siecią musisz się trzymać protokołu, mieć rozpracowane jak to wszystko działa (jak pakietowane są dane, jak działają protokoły, jak przebiega transmisja itd..). Obcy musieliby mieć to obcykane i wstrzykiwać swoje dane (niczym się przecież na poziomie samych danych nieróżniące, tu bity i tam bity). Chyba, że mówić o wykrywaniu obcego sygnału radiowego - ale tu też nie za bardzo - wszak tu fale radiowe i tam fale radiowe. A jeśli po kablu - to tu elektrony i tam elektrony (lub światło). Szczerze mówiąc nie widzę żadnej możliwości, żeby rozróżnić sygnał "obcy" od sygnału "naszego"...

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:50
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
nie widzę żadnej możliwości, żeby rozróżnić sygnał "obcy" od sygnału "naszego"

Może inna forma modulacji. Kiedyś używano modulacji amplitudy, ale dano sobie szybko z tym spokój bo za mało efektywny. Duże straty na dużych odległościach, przekłamania, łatwy do zakłócenia. Modulacja częstotliwości, lepsza ale też ma swoje ograniczenia. Modulacja fazy, to jest to. Tylko, że trudna do obsługi. Dawno wypadłem z tego tematu, może coś się w modulacji fazy poprawiło, a jeżeli nie to może to być właśnie to czego powinniśmy szukać.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:57
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Deus napisał(a):
Może inna forma modulacji(...)

Ale ja na miejscu Obcych nie próbowałbym radiowo (zbyt wolna transmisja).
Na miejscu obcej cywilizacji podłączyłbym się bezpośrednio pod główny światłowód na dnie Atlantyku - najbardziej optymalne z możliwych rozwiązanie.

Arkotello napisał(a):
Jeśli są zwykłymi badaczami to po prostu będą eksplorować zakamarki youtube

Ja myślę, że właśnie niekoniecznie. Ja np. bardziej zainteresowałbym się zachowaniami ludzi (portale społecznościowe, fora itp.). To byłby bardzo ciekawy materiał edukacyjny tak od strony rozpracowania samej psychologii.

Ale za to już to:
Arkotello napisał(a):
Bo jeśli chcą konfliktu to prawdopodobnie użyli by internetu to sprawdzenia kto z kim ma przysłowiową "kosę" i działaliby w kierunku żebyśmy sami się powybijali, a oni zajęli nasze tereny po najmniejszej linii oporu.

Zgadzam się. Zrobiłbym podobnie - po co wybijać wroga, jeśli można zrobić tak, że wróg wybije się sam? Taktyka stara jak świat. Ja jednak myślę, że zamiarów militarnych tutaj nikt nie ma. Gdyby tak było, to już dawno by nas zniszczono. Ja mam taką teorię, że Ziemia może być z jakiegoś powodu dla nich cenna (może to jedyna planeta, gdzie istnieje życie w bardzo dużym promieniu? może mamy coś, czego nie ma gdzie indziej, tylko sami o tym nie wiemy? a może jesteśmy jedyną "stacją benzynową" w okolicy, w związku z czym jest umowa, że jesteśmy "nietykalni"? Grom to wie).

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:04
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
podłączyłbym się bezpośrednio pod główny światłowód na dnie Atlantyku

Tak to jest sposób, i pewnie dla nich nawet nie specjalnie skomplikowany.
Ale ja myślałem o czymś w formie WiFi lub LTE.
Ale swoją drogą, możliwa jest transmisja poniżej poziomu szumów (są takie radia). Szukałbym tam jakiś anomalii, które wskazywałyby na jakąś formę transmisji.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Deus napisał(a):
Ale swoją drogą, możliwa jest transmisja poniżej poziomu szumów (są takie radia). Szukałbym tam jakiś anomalii, które wskazywałyby na jakąś formę transmisji.

No niby tak, ale to już mówimy o próbie wykrycia sygnału na poziomie odbiornika/nadajnika (bo gdy dane już "wejdą" to już dalej nie będą różniły się niczym). Myślę, że operatorzy wszystkich "powietrznych" łączy zapewne prowadzą takie statystyki odnośnie samego sygnału (jakichś przekłamań, anomalii). Bo to musi być tutaj, żeby się podłączyć z jakimś sensem to musi być na poziomie operatora - raczej WiFi w McDonaldzie moim zdaniem odpada. Specem od łączności radiowej nie jestem, ale mam kolegę, który ma firmę w Koninie (jest właśnie ISP i daje internet na cały Konin). Może go kiedyś o to zapytam jak to jest z sygnałem, bo tych swoich masztów to mają ode groma i na pewno mają jakieś logi i prowadzą jakieś statystyki, choćby w celach takich typowo serwisowych, czy tam rozwojowych.

PS. Jeszcze jest sprawa też taka, że czasem to sami ludzie w różny sposób hakują sygnał, więc dochodzi kolejny problem z wykryciem (kto jest kto).

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:27
Arkotello
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
środa, 10 paź 2018, 04:48

0
Większa część ziemi to woda, może właśnie nią są zainteresowani działań militarnych boją się podjąć bo możemy użyć broni atomowej i skazić teren.

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:33
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
To ciężka sprawa. Trzeba byłoby analizować każdy kanał pod względem, anomalii, ale takich powtarzalnych.
Robiłem coś podobnego, ale z oscyloskopem, a sygnał był analogowy. hmm... stare dzieje
Teraz można by wykorzystać komputer do zapisywania widma. Potem przyśpieszyć to co się "nagrało", i wtedy wyszły by anomalie...
Jest wiele metod... można by o tym pisać i pisać.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:38
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Arkotello napisał(a):
Większa część ziemi to woda, może właśnie nią są zainteresowani

Bardzo możliwe, że mogłoby chodzić o wodę. Ale z drugiej strony - woda w sumie nie jest niczym niezwykłym - to tylko wodór + tlen... A może chodzi o sam gatunek ludzki? Może w nas jest coś jeszcze o czym nie wiemy, a co jest im potrzebne? To już by było smutne - ale może np. nasze emocje, czy coś w ten deseń? To już taka trochę spiskowa teoria, ale może coś w tym jest, że emocjami można się w jakiś sposób karmić? Grom to wie.

Arkotello napisał(a):
działań militarnych boją się podjąć bo możemy użyć broni atomowej i skazić teren.

Ale tutaj to wątpię. Zakładając, że byliby mocno zaawansowani, to raczej unieruchomienie głowic jądrowych chyba nie stanowiłoby dla nich większego problemu. Chyba, że może broń atomowa to jest dla nich jakaś nowość? Ale wątpię, raczej na pewno sami by też do tego doszli, że reakcje nuklearne można wykorzystać jako broń. Zresztą mi się wydaje, że w razie czego też nikt z nas nie waliłby w statki kosmiczne atomówkami, bo każdy wie jakie są konsekwencje...

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:44
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Chyba, że może broń atomowa to jest dla nich jakaś nowość

Chyba, że jak Indianie, którzy znali koło, ale nie potrafili go wykorzystać, tak Oni może jakoś "przeskoczyli" etap atomu i mogą go nie znać.
Chociaż to głupie, u nas go poznali...
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Deus napisał(a):
Teraz można by wykorzystać komputer do zapisywania widma. Potem przyśpieszyć to co się "nagrało", i wtedy wyszły by anomalie...

Właśnie teraz to do tego wykorzystuje się komputery. To trochę tak jak z tymi falami grawitacyjnymi w LIGO - to nie ludzie je wykryli, tylko komputer, który analizuje wykres i sam szuka anomalii. Człowiek to by się przy tym za....b na śmierć... Myślę, że i tutaj to są po prostu algorytmy, które wykrywają jakieś anomalie we wzorcach i tylko ciekawe przypadki (jakieś większe odbiegnięcia od normy) są zapisywane. Tak to teraz prawie wszędzie działa.

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:55
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Kiedyś też się tak robiło, ale anomalie były bardziej "wyraźne". Teraz są bardziej "ulotne". Dlatego sprzęt musi być bardziej czuły, "wysublimowany".
Pamiętasz scenę z "Polowania na Czerwony Październik" jak anomalia sejsmiczna okazała się "dźwiękiem" napędu?
O coś takiego mi chodzi.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Tak, pamiętam. Bardzo dobry film swoją drogą.
Sprzęt owszem - musi być teraz o wiele bardziej czuły, ale też i analizuje się to wszystko nieco inaczej. Np. dużo w tym teraz różnych metod statystycznych, matematyki, gdzieniegdzie nawet używa się do tego SI, a nie zwykłych mechanizmów. Metody poszły mocno do przodu. A właśnie - może i w czymś takim można by szukać jakiejś możliwości. Np. szukając jakichś anomalii w samej formie, częstotliwości, sposobie wykorzystania, typu "dziwnym trafem na tym i na tym łączu codziennie o tej i o tej spada transfer o 0.4%, mimo, iż nie powinien", albo "wiadomości pisane z tego węzła mają dziwnie charakterystyczną formę". Tego typu jakieś powtarzalne, lekko odbiegające od statystyk zachowania. Tyle, że to mogłaby być ślepa uliczka, bo Obcy raczej na pewno zrobiliby to samo, ale w drugą stronę - najpierw analizując cały ruch, tak żeby się do niego jak najbardziej dopasować i próbowaliby się "wtopić w tło" i nie generować żadnych widocznych anomalii.

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:46
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Internet swoją drogą , ale co jeśli oni mają inny system kontroli ludzi? Zobaczcie objawienia, te wielki i prywatne, wzruszenia które z nich wypływają, poczucie obcowania z wyższą istotą którą bierzemy za Boga i która chcemy słuchać bo jej bezgranicznie ufamy. Kapitan kiedyś pisał że ludzie często obserwując UFO doznają takich stanów wzruszeń, płaczu, może to jest ich broń. Wpływają na nasze stany emocjonalne dla różnych celów, znają nasze myśli i pragnienia, są jak mityczni Bogowie, a my jak przysłowiowe półgłówki bierzemy ich za prawdziwych Bogów czy aniołów. Przychodzą do nas w snach.
Nie twierdzę że to wszystko po to by czynić zło, może po to by nas wyprowadzić na bardziej zrównoważone społeczeństwo.

Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:47
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
tak żeby się do niego jak najbardziej dopasować

W sumie to mogli by "zachowywać się" w sieci normalnie, bez anomalii. I to było by właściwe maskowanie, nie zwracające na siebie uwagi.
Zastanawiam się, czy oprócz trzech modulacji które znamy może istnieć inna. Czy spin cząstek można zaliczyć do takiej formy modulacji. Bo jeżeli używali by takiej formy modulacji do komunikowania się między sobą, to nie jesteśmy w stanie ich wykryć. Przynajmniej na razie...

sirAzgar napisał(a):
ludzie często obserwując UFO doznają takich stanów wzruszeń

Coś w tym jest, bardzo łatwo popadamy w takie stany. nie mówię o psychopatach...
Może to taki rodzaj "bezpiecznika".
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Internet swoją drogą , ale co jeśli oni mają inny system kontroli ludzi? Zobaczcie objawienia, te wielki i prywatne, wzruszenia które z nich wypływają, poczucie obcowania z wyższą istotą którą bierzemy za Boga i która chcemy słuchać bo jej bezgranicznie ufamy.

To jest możliwe, zresztą są takie teorie, że wszystko to jest po to, aby trzymać ludzi pod kontrolą i w stanie "wojny". Bo zobacz na historię ludzkości - to jedna wielka religijna wojna. Nie chodzi mi już o te stany wzruszenia, ale po prostu o stworzenie religii wszelakich. Jakby nie patrzeć, jest to wręcz idealne narzędzie do kontroli ogromnej masy ludzi. Lepszego chyba nie ma, przynajmniej ja nie znam innego na tak ogromną skalę.

Deus napisał(a):
Czy spin cząstek można zaliczyć do takiej formy modulacji

Pewnie tak, pewnie nawet my sami zaczniemy w ten sposób to wykorzystywać, bo że przejdziemy kiedyś na komunikację kwantową to bardziej, niż pewne (zresztą już mamy tego zalążki).

Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:06
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
i jak ludzie odchodzą od religii nagle jakaś taka Fatima się pojawia i znowu zdezorientowany tłum zaczyna na kolach prosić o łaskę i znowu religia odżywa

Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:12
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
zdezorientowany tłum zaczyna na kolach prosić o łaskę i znowu religia odżywa

Bo tu chodzi o taką religijną extazę. Podobno to uzależnia i to bardzo.
Ale działa tylko na słabe umysły, a takich jest wiele.
I zaznaczam, że nie klasyfikuję siebie do silnych umysłów, ale puki co to na mnie nie działa.
ale sirAzgar podniosłeś dobry temat, to może być metoda kontroli.

szczyglis napisał(a):
zresztą już mamy tego zalążki

Tak wiem, tu link
http://www.space24.pl/530485,chinski-sa ... operacyjna
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:30
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Myślę, że taka ekstaza niekoniecznie musi dotyczyć słabego umysłu... różnie to bywa... różne przypadki chodzą po ludziach...
Tutaj to mamy bardziej do czynienia nie tyle co z ekstazą, co bardziej z czymś w rodzaju psychologii tłumu, gdzie cały tłum niejako "nakręca" siebie nawzajem. Ja bym to bardziej tak określił, bo to, że np. coś kogoś prywatnie spotka/dotknie, to raczej nie mieszałbym tutaj w to Obcych. Przy takim tłumie, gdzie wpływ jakiegoś zjawiska jest na dużą ilość ludzi - możliwe, że tak, ale tak oddzielnie, jeśli mówić o pojedynczym człowieku, to raczej ja bym tutaj nie widział ingerencji obcych cywilizacji...

Strona 1 z 2 [ Posty: 59 ]

*1 2 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów