Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
b9987cbb76bf056ae901805943aa2ad8
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
b9987cbb76bf056ae901805943aa2ad8
Strona 1 z 2 [ Posty: 59 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 17:02
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
To będzie jeden z tych dziwniejszych tematów, ale naszła mnie w nocy taka dziwna, szalona myśl.
No bo dajmy na to, że zjawisko UFO jest prawdziwe. Załóżmy, że tak jest. Ja akurat jestem tego pewny, bo widziałem w życiu różne cuda na niebie, których nie da się wyjaśnić żadną naszą technologią, więc dla mnie nie jest to nic niezwykłego, no ale nie każdy musi w to wierzyć - więc jak ktoś nie wierzy, to niech na potrzeby tego tematu przynajmniej założy, że tak jest.

I teraz tak - wyobraźmy sobie, że odwiedzają nas inne cywilizacje i w jakiś sposób sobie nas badają. Co byście zrobili będąc na ich miejscu? Na pewno próbowalibyście dotrzeć do jakiegoś zbioru, gdzie kumuluje się/łączy wszystko to co ta druga cywilizacja posiada. Trochę tak jak podczas szpiegowania innego kraju - co jest lepsze - podsłuchiwanie jakiegoś Kowalskiego w odciętej od świata wiosce, czy dostanie się na jakiś główny serwer, gdzie zbiegają się różne "drogi"? Jasna sprawa, że to drugie. I teraz tak - co u nas jest takim zbiegnięciem się wszystkich dróg i miejscem, gdzie kumuluje się wszystko to, co wie człowiek, robi człowiek itd.? No jest u nas coś takiego - jest tym INTERNET. Cała wiedza jaką posiada człowiek, wzory i przykłady relacji między ludźmi, wszystkie informacje - do tego wszystkiego dostęp zdobyć można właśnie za pomocą internetu.

I teraz pomyślmy dalej - jakim problemem byłoby dla obcej cywilizacji podłączenie się do naszego internetu? Domyślam się, że żadnym. Ba, myślę, że nawet przysłowiowe zapisanie go sobie "na dyskietkę" nie stanowiłoby dla nich żadnego problemu. Przecież to jest wręcz kopalnia wiedzy i informacji o całym gatunku ludzkim, największa jaka tutaj istnieje. Większej nie ma. Będąc na miejscu obcej cywilizacji raczej na pewno zacząłbym swoje badania od uzyskania dostępu do czegoś takiego (bo ma się wtedy wszystko praktycznie jak na tacy). Czy taka obca cywilizacja nie wpadłaby na taki pomysł? Co więcej - wszystko to lata sobie dosłownie bez przerwy w powietrzu, Ziemia jest aż przesycona tym sygnałem. Obca, zaawansowana cywilizacja na pewno by ten fakt zauważyła i go wykorzystała, choćby z samej ciekawości, żeby obadać co to. Zresztą przecież sami posiadać muszą coś w rodzaju swojego internetu służącego do komunikacji, więc raczej na pewno wpadliby na pomysł, że i ludzkość musi mieć coś podobnego.

Idźmy dalej - internet obecnie to przede wszystkim narzędzie do komunikacji między ludźmi. Na miejscu obcej cywilizacji na pewno wpadłbym na pomysł, żeby przeprowadzić tutaj kilka psychologicznych eksperymentów, a choćby dlatego, żeby poznać zachowania, porozmawiać w jakiś bezpieczny sposób z badanymi osobnikami itd. Internet daje właśnie taką możliwość. Co za problem opanować dany ziemski język dla zaawansowanej cywilizacji. Ba - nawet dla nas nie jest to obecnie żaden problem. Teraz więc pytanie - bo zakładając, że działania takie o jakich tutaj piszę miałyby miejsce, to jak myślicie - jaka jest szansa na to, że kiedyś tam w swoim życiu udało się Wam porozmawiać z jakimś obcym gatunkiem, a nawet o tym nie wiecie, bo myśleliście, że był to człowiek? Czysto teoretycznie - taka szansa istnieje, jeśli założyć, że Obcy są podpięci w celach badawczych do naszego internetu. Nie zastanawiało to nigdy nikogo? Bo to wbrew pozorom wcale nie jest takie głupie pytanie jak mogłoby się wydawać.

I na koniec tak pół serio (a może i nie) - cholera, może Jurek naprawdę był kosmitą, a tylko my żeśmy w to nie uwierzyli?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 18:17
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 18:22
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
A widzisz, bo Ciebie jeszcze wtedy nie było na forum.
Był tu od samego początku taki sympatyczny Jurek - memberlist.php?mode=viewprofile&u=61
Jurek całkiem na poważnie twierdził, że tak naprawdę nie jest człowiekiem, tylko kosmitą i że jest tutaj w celu ratowania świata. Teraz nie wiem co się z nim dzieje, przestał się coś udzielać.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 19:11
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Coś kojarzę, ale chyba z głównej strony FN. On tam też chyba się udzielał?
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 20:41
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Tak, na głównej też.
Ale mniejsza o Jurka - naprawdę nikt nie dopuszcza do siebie takiej myśli, że obca cywilizacja mogłaby w pierwszej kolejności zainteresować się naszym internetem?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: czwartek, 19 paź 2017, 22:03
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
ja dopuszczam taką myśl i była by to całkowicie normalna rzecz że oni by obserwowali przepływ informacji między nami

Teraz już brakuje komunikatora by z nimi pogadać i ich chęci do odpowiedzi :)

Jurek znikł tak jak Ewah co też Jurkiem była. Jak dobrze pamiętam to on twierdził że chcą zniszczyć maszynę która jest źródłem Matrixu na naszej planecie, a ta maszyna chyba gdzieś na Marsie była.
W sumie nie jest to całkowicie idiotyczny pomysł żeby Matrix był sprawą z goła ziemską a nie obejmował całego wszechświata.
Jakieś fale co zakłócają ludzkie postrzeganie abyśmy żyli w jakimś złudzeniu.

Coś jak ten film, przez okulary widać było tylko prawdę


Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 11:18
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Przeglądając internet to muszą być nieźle zdegustowani tym co tam się znajduje. A z nas to musza mieć niezły ubaw...
Swoją drogą to szczyglis poruszyłeś fajny temat. Może Internet to Ich pomysł, aby lepiej nami sterować, mieć wgląd w to co wiemy, co robimy, itd.
Teraz człowiek bez internetu nie idzie nawet do kibla.
A jeżeli to Oni są faktycznie Panami tego świata, to nie pozwolą tak rozwinąć się AI, aby zagroziła nam, a już na pewno Im.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 16:33
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Projekt Obcych to to raczej nie jest, bo internet to właściwie powstał przypadkiem - to tylko bardziej rozbudowana wersja wojskowego ARPANET-u, który najpierw rozbudowano do komunikacji między uniwersytetami w USA, a potem powoli rozrosło się to bardziej. Zresztą nie jest też żadnym "tworem", bo jako taki to internet "fizycznie" nie istnieje. To tylko zbiór połączonych ze sobą różnych sieci, z błędną nazwą w dodatku (nie powinien nazywać się "internet", ale już się tak przyjęło i zostało..).

A czy by mieli ubaw? Oj bardzo wątpię. Głupie strony WWW itp. materiały to nawet nie jest promil danych krążących w sieci. Zresztą same strony WWW to tylko jeden z miliona elementów, które są dostępne przez sieć - to tylko jeden z wielu protokołów (http) tak po prawdzie.

Do sterowania - odpada. Odpada, bo nawet dla rządu internet jest solą w oku i najchętniej to by go całkowicie ocenzurowano (tak jak w Chinach, gdzie postawili ten wielki rządowy firewall). Akurat właśnie internet to chyba ostatnia rzecz na tej planecie, która jeszcze jako tako jest "wolna" i znajduje się poza kontrolą, ale to tylko do czasu...

Chociaż jest jedno "ale", ale to bardziej dotyczy rządu, a nie Obcych - mianowicie portale społecznościowe. Jest całkiem duża szansa na to, że twory takie jak fejsbuk zostały wypromowane z "małą pomocą" służb. Historia fejsbuka jest po prostu zbyt dziwna. Nagle, zwykły chłopaczek tworzy portal, który niewiadomo jakim sposobem zostaje wypromowany na cały świat (zaznaczam, że chłopaczek nie dysponuje żadnym budżetem, a jedyną pomoc oferuje mu gość od Napstera, którego ten zresztą finalnie wyrolował i wyrzucił ze spółki). Zresztą sam pomysł był też wykradziony koledze. Trochę ta cała historia wygląda tak, jakby ktoś "z możliwościami" fejsbukowi pomógł rozwinąć się na cały świat. Zresztą... sam Zuckerberg otwarcie przyznaje, że ze służbami amerykańskimi fejsbuk dość ochoczo współpracuje. Dla wywiadu - kopalnia wiedzy, bez ruszania się z biura, bo ludzie sami się wystawiają. Prezent od losu możnaby powiedzieć. Przypadkowy prezent?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:22
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
O początkach FB czytałem. I masz rację co do wspomagania w rozwoju tego portalu. Zwłaszcza przez pewne organizacje rządowe.
Tak, to jest zajebiste źródło informacji, tzw Open Source.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:32
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Lepszego źródła informacji o ludziach nie ma (mówiąc o tych "publicznych").

PS. Ale Open Source to akurat oznacza oprogramowanie o otwartym (jawnym) kodzie źródłowym, nie do końca pasuje ta definicja do fejsbuka ;)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:37
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Miałem na myśli Biały Wywiad.

Ale wracając do Obcych i Internetu. Może mają jakieś "swoje" portale? ;)
A na poważnie, można wykryć nieznany typ transmisji w Sieci?
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:43
Arkotello
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
sobota, 9 lut 2019, 16:24
 
   
0
Teraz mi trochę namieszałeś w głowię, rzeczywiście super temat do rozmowy. Zakładając że rozszyfrowaliby nasz język (co jak wspomniałeś, dla zaawansowanej cywilizacji nie byłoby raczej problemem) to myślę, że poświęciliby sporo czasu na badanie samych zachowań. Potem zgłębialiby naszą historię o ile nie obserwowali nas wcześniej. I tu pojawia się pytanie z jakimi zamiarami przybywają? Bo jeśli chcą konfliktu to prawdopodobnie użyli by internetu to sprawdzenia kto z kim ma przysłowiową "kosę" i działaliby w kierunku żebyśmy sami się powybijali, a oni zajęli nasze tereny po najmniejszej linii oporu. Jeśli są zwykłymi badaczami to po prostu będą eksplorować zakamarki youtube :D

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:45
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:50
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 17:57
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:04
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:15
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:27
Arkotello
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
sobota, 9 lut 2019, 16:24
 
   
0
Większa część ziemi to woda, może właśnie nią są zainteresowani działań militarnych boją się podjąć bo możemy użyć broni atomowej i skazić teren.

"It is not in the stars... but in ourselves."
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:33
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
To ciężka sprawa. Trzeba byłoby analizować każdy kanał pod względem, anomalii, ale takich powtarzalnych.
Robiłem coś podobnego, ale z oscyloskopem, a sygnał był analogowy. hmm... stare dzieje
Teraz można by wykorzystać komputer do zapisywania widma. Potem przyśpieszyć to co się "nagrało", i wtedy wyszły by anomalie...
Jest wiele metod... można by o tym pisać i pisać.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:38
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:44
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:51
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 18:55
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Kiedyś też się tak robiło, ale anomalie były bardziej "wyraźne". Teraz są bardziej "ulotne". Dlatego sprzęt musi być bardziej czuły, "wysublimowany".
Pamiętasz scenę z "Polowania na Czerwony Październik" jak anomalia sejsmiczna okazała się "dźwiękiem" napędu?
O coś takiego mi chodzi.
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:27
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Tak, pamiętam. Bardzo dobry film swoją drogą.
Sprzęt owszem - musi być teraz o wiele bardziej czuły, ale też i analizuje się to wszystko nieco inaczej. Np. dużo w tym teraz różnych metod statystycznych, matematyki, gdzieniegdzie nawet używa się do tego SI, a nie zwykłych mechanizmów. Metody poszły mocno do przodu. A właśnie - może i w czymś takim można by szukać jakiejś możliwości. Np. szukając jakichś anomalii w samej formie, częstotliwości, sposobie wykorzystania, typu "dziwnym trafem na tym i na tym łączu codziennie o tej i o tej spada transfer o 0.4%, mimo, iż nie powinien", albo "wiadomości pisane z tego węzła mają dziwnie charakterystyczną formę". Tego typu jakieś powtarzalne, lekko odbiegające od statystyk zachowania. Tyle, że to mogłaby być ślepa uliczka, bo Obcy raczej na pewno zrobiliby to samo, ale w drugą stronę - najpierw analizując cały ruch, tak żeby się do niego jak najbardziej dopasować i próbowaliby się "wtopić w tło" i nie generować żadnych widocznych anomalii.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:46
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Internet swoją drogą , ale co jeśli oni mają inny system kontroli ludzi? Zobaczcie objawienia, te wielki i prywatne, wzruszenia które z nich wypływają, poczucie obcowania z wyższą istotą którą bierzemy za Boga i która chcemy słuchać bo jej bezgranicznie ufamy. Kapitan kiedyś pisał że ludzie często obserwując UFO doznają takich stanów wzruszeń, płaczu, może to jest ich broń. Wpływają na nasze stany emocjonalne dla różnych celów, znają nasze myśli i pragnienia, są jak mityczni Bogowie, a my jak przysłowiowe półgłówki bierzemy ich za prawdziwych Bogów czy aniołów. Przychodzą do nas w snach.
Nie twierdzę że to wszystko po to by czynić zło, może po to by nas wyprowadzić na bardziej zrównoważone społeczeństwo.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 19:47
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:03
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:06
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
i jak ludzie odchodzą od religii nagle jakaś taka Fatima się pojawia i znowu zdezorientowany tłum zaczyna na kolach prosić o łaskę i znowu religia odżywa

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:12
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 30 gru 2018, 19:26
 
   
0
Re: Czy Obcy buszują po internecie? Napisane: piątek, 20 paź 2017, 20:30
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Myślę, że taka ekstaza niekoniecznie musi dotyczyć słabego umysłu... różnie to bywa... różne przypadki chodzą po ludziach...
Tutaj to mamy bardziej do czynienia nie tyle co z ekstazą, co bardziej z czymś w rodzaju psychologii tłumu, gdzie cały tłum niejako "nakręca" siebie nawzajem. Ja bym to bardziej tak określił, bo to, że np. coś kogoś prywatnie spotka/dotknie, to raczej nie mieszałbym tutaj w to Obcych. Przy takim tłumie, gdzie wpływ jakiegoś zjawiska jest na dużą ilość ludzi - możliwe, że tak, ale tak oddzielnie, jeśli mówić o pojedynczym człowieku, to raczej ja bym tutaj nie widział ingerencji obcych cywilizacji...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Strona 1 z 2 [ Posty: 59 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.121s | 34 Queries | GZIP : Off ]