Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
f3c6eba9a7a26af48a780623905cc2f4
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
f3c6eba9a7a26af48a780623905cc2f4
Strona 1 z 2 [ Posty: 35 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: środa, 21 lis 2012, 09:29
Tajemnicza Wyspa
reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach! Co to oznacza? – znowu trzeba brać urlop… Wpis do DZ/P 21 listopada 2012.

Czas szybko leci i już kilka tygodni będzie kolejna rocznica pojawienia się UFO w Zdanach. Właśnie zakończyłem pisanie planu działań na początek stycznia. Rzeczy jest tak dużo, że muszę wziąć… urlop w pracy.

To już siedem lat minęło, od kiedy doszło do tych tak ciekawych wydarzeń w małej wsi pod Siedlcami. Nigdy nie przypuszczałem, że ta historia nie tylko będzie miała swój ciąg dalszy, ale wręcz pochłonie mnie bez reszty na tyle lat. Zwłaszcza zafascynowało mnie to, ile przeróżnych wątków ma to z pozoru drobne wydarzenie związane z obserwacją obiektu UFO, a także jak bardzo trudne jest ustalenie szczegółów związanych z wykonaniem tej fenomenalnej serii zdjęć.

Pamiętam, jak bardzo bawiło mnie to, że przy okazji zaczynam poznawać mechanizmy pracy tabloidu, jakim jest dziennik Fakt. Okazało się bowiem, że dziennikarz takiej gazety jak najbardziej przesyła prawdziwy materiał o obserwacji UFO, ale tekst ten natychmiast jest „przerabiany”, dodawane są przeróżne cudaczne wersje i okoliczności, które są kompletną bzdurą, ale sprawiają, że tekst chętniej „przeczyta kucharka”. Zawsze od tego czasu myślę, ile fantastycznych i prawdziwych historii zostało zmarnowanych właśnie tę bezsensowną manierę prasy brukowej…

Większość ówczesnych dziennikarzy Faktu już nie pracuje w tej redakcji, ale z niektórymi mam kontakt do dziś. Z jednym nawet długo rozmawiałem o Zdanach, a fragmenty tej rozmowy opublikujemy w serwisie w rocznicę wydarzenia.

Niestety Zdany znowu „ukradną mi” trochę rzeczy najcenniejszej, czyli mojego urlopu. Ale ta historia akurat jest tego warta w każdy calu! Zresztą rocznica wydarzenia w Zdanach zapowiada się tak ciekawie, że już zerkam na kalendarz licząc, ile „jeszcze dni zostało”.

W styczniu 2013 roku będzie także kolejna odsłona projektu „Otwarte Niebo”. Tym razem nasza ekipa poleci do Hiszpanii. W Barcelonie przeprowadzimy eksperyment związany z próbą sfotografowania niewidzialnego bytu, którego ludzkie oko nie widzi, ale matryca aparatu cyfrowego jak najbardziej. W Barcelonie będzie także uroczysta kolacja FN z okazji rozpoczęcia wielkiego eksperymentu, a raczej projektu, który został nazwany roboczo „Kula na dno morza”. Po raz pierwszy będziemy musieli uruchomić niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania funduszy na tę akcję, ale jestem o to spokojny. Zdobędziemy na to pieniądze wcześniej czy później.

Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: środa, 21 lis 2012, 09:54
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
"Po raz pierwszy będziemy musieli uruchomić niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania funduszy na tę akcję, ale jestem o to spokojny. Zdobędziemy na to pieniądze wcześniej czy później."

Tajemniczo Wyspo, czy myślałeś kiedyś o wprowadzeniu na łamach FN popularnego obecnie crowdfunding-u?
Każdy z nas, no może większość z nas wydałaby pieniądze, choćby te 10 zł ;) ale musi wiedzieć na co.
Jeśli projekty, które FN chce zrealizować, byłyby opisane konkretnie, wydaje mi sie, że byłby to dobry pomysł. Bylibyśmy w jakimś sensie wszyscy współtwórcami takiego projektu.
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 09:59
dajglos

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
@Aleksandra:

Crowdfunding to dobry pomysł dla takich idei ale działania Nautilusa w tej formie jak dotychczas nie zasługują - moim zdaniem - na jakiekolwiek finansowanie.

Ludzie chcą absolutnej przejrzystości.
A ja, śledząc losy Nautilusa przez 7 ostatnich lat wciąż nie do końca wiem, czym on dokładnie się zajmuje.

A już kompletnie wkurzają teksty w rodzaju:
"Jackowski nam coś powiedział ale teraz nie powiemy o tym bo to jest temat na oddzielny artykuł" (co bardziej uważni czytelnicy wiedzą, że taki artykuł później nigdy nie powstaje)

Od dawna pisaliście o tym, że tworzycie Projekt Otwarte Niebo.
Ale tu znowu teksty w stylu "Mamy pewien pomysł w związku z Projektem Otwarte Niebo ale napiszemy o tym później", których późniejszy rezultat jest wszystkim jasny ....

Niestety, przykro to stwierdzić ale Nautilus regularnie traci na wiarygodności i przez coraz większą liczbę czytelników uznawany jest za niepoważny.

Tylko nie piszcie mi proszę, że "skoro jesteś taki mądry to sam prowadź badania". Chodzi o to, że ja NIE CHCĘ ICH PROWADZIĆ. Ja chcę móc zapoznać się z wynikami pracy, którą wykonują mądrzejsi ode mnie. A tu tego nie ma.

A jeszcze, nie daj Boże, skrytykuj Fundację ... Wtedy to możesz spodziewać się co najwyżej wyśmiania.. No bo Fundacja jest posiadaczem jedynej licencji na racje...

Szkoda słów...
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 11:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 14:01
dajglos

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
@Aleksandra: tak się składa, że zarówno ja jak i wiele innych osób bardzo chętnie wzięłoby udział w spotkaniu organizowanym przez Fundację. Problem jednak w tym, że o samych spotkaniach FN w 95% przypadków nic nie mówi a czytelnicy dowiadują się o nich już po fakcie (!!!).
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 14:14
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 14:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 15:11
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 15:28
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Błędem FN, nie tylko w przypadku Zdanów, ale i wiarygodności zdjęć, sprawy słynnej ryby ze znakiem, jest to, że FN nie chce wchodzić w polemikę z forumowiczami. Nie odpowiada tez na pytania. To jest błąd, moim zdaniem.
Szkoda. Jeśli nie bronią tego w co wierzą, to stąd później te problemy.

Może dostanę po "uszach",
nie pamiętam, czy w historii Zdanow podano tą informację oficjalnie, ale głównymi świadkami tego wydarzenia byli dwaj policjanci.

Jeszcze jedno. W obecnej epoce zaawansowanej technologii można sfałszować, spreparować i stworzyć niemal wszystko. Tak łatwo wszystko zdyskredytować, a udowodnić niemal niemożliwe. Zaufaj im po prostu. Nie musisz we wszystko od razu wierzyć, ale nie mów, że to oszustwo, bo to mocne słowo.
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 16:14
dajglos

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 16:18
dajglos

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 16:39
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 17:01
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 17:12
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 19:17
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 19:38
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Nie wiem, czy to był twój film, ale jest film "demaskujący" wydarzenie. Film, który może zasiać wątpliwości.

Zadaj sobie tylko pytanie, czy rzucenie miski jest wystarczającym dowodem na to, że Zdany się nie zdarzyły ? Dla mnie absolutne nie.
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: czwartek, 22 lis 2012, 20:26
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 08:21
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Padł mi wczoraj polsatowski internet, kolejny raz!!! i nie byłam w stanie ci odpowiedziec.
--------------------------
Na zakonćzenie o Zdanach.

Mam nadzieje, że o Zdanach przeczytałam na stronie wszystko co się pojawiło. Do tej pory sie nIe wypowiadałam, bo moja opinia była 50:50. Dopiero po spotkaniu w Falenicy przekonałam sie, że FN ma rację.

Co do misek. W FN również prowadzono eksperymenty dot. rzucaniem misek w górę. Te słynne miski, wielkości m.in 40 cm (mogę sie mylić) stoją sobie teraz centralnie na półce w bazie FN i połyskują pięknie w świetle świec :D :D :D
PabloDiablo może potwierdzić. :D
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 09:54
rademmenes

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Aleksandro - może napisz co Cię przekonało, że Zdany to nie oszustwo? Czytałas ten wątek ? Jeżeli nie - warto przeczytać. Czy na spotkaniu mówiono Wam, żeby broń Boże nie opowiadać nikomu co tam usłyszeliście? Jeżeli nie - opowiedz jakich argumentów użyli, żeby przekonać ludzi, że Zdany to nie fake. Chętnie o tym poczytam (myślę, że nie tylko ja) zwłaszcza, że na stronach FN nie ma pożądnego artykułu, w którym napisaliby wszystko, co wiedzą o Zdanach. "Coś wiemy, ale to temat na oddzielny artykuł" - ile razy to już czytałem ...

Pozdrawiam :-)
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 10:30
dajglos

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
@rademmenes: dobrze, że poruszyłeś ten temat bo niemal o to samo chciałem zapytać Aleksandrę :)

Kiedyś FN krzyczała, że najlepszy sposobem na sprawdzenie, czy ktoś kłamie jest bezpośrednie spotkanie z tą osobą, rozmowa... zweryfikowanie tych informacji po jakimś czasie (FN zakłada, że jeśli ktoś miota się w zeznaniach po kilku m-cach to oznacza, że kłamie a jeśli nie, biorą to za pewnik że osoba ta jest wiarygodna).

No przepraszam bardzo ale wystarczą przeciętne zdolności aktorskie, aby zagrać wiarygodnego świadka zdarzenia :) Czasami mam ochotę urządzić taką mistyfikację z zaangażowaniem FN i poczytać później na stronach nautilusa jakim to ja jestem bardzo wiarygodnym świadkiem :)..

A może ktoś się pokusi, aby przeprowadzić ze mną coś takiego? :)
Piszcie - mnez84@gmail.com
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 12:47
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 15:47
MrHead
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 lut 2019, 19:08

0
Co do spotkania z Fundacją to wypowiem się z mojego punktu widzenia. Łatwo jest coś takiego zorganizować, trudniej jest dotrzeć tam potencjalnym zainteresowanym. Na takową sytuację mają wpływ takie czynniki jak brak czasu spowodowany pracą, odległość od miejsca zamieszkania, a co za tym idzie nawet czasem brak środków by będąc chętnym na takie spotkanie dojechać.
Tak więc, argument, że mogło się być na spotkaniu jest strzałem w płot. Żyjemy w świecie wszechobecnych kamer i aparatów oraz internetu. Chętnie zobaczyłbym film z tego spotkania jak pokazane są dowody i merytoryczne argumenty.
Obecnie jestem więcej niż pewien, że Zdany to mistyfikacja, ponieważ osoby zainteresowane tą sprawą bardzo dokładnie, zrozumiale i rzeczowo przedstawiły na wiele sposobów dowody na taki stan rzeczy.
Idąc dalej tym logicznym rozumowaniem. Nie twierdzę, że Zdany to na pewno mistyfikacja, jestem otwarty na to, że gdybym zobaczył dowody nie do przebicia i usłyszał inteligentne i racjonalne argumenty, mógłbym w to uwierzyć. Ale FN takowych nie podało, a jedyne co otrzymaliśmy to poszlaki i zapewnienia, oraz informacje, że dowody są ale zasadniczo tylko do informacji FN.
To mydlenie oczu i zbywanie zainteresowanych całą sprawą.
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 17:29
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Zróbcie może podsumowanie w punktach, co powinna zrobić FN , by historia Zdanow stała się dla was historią wiarygodną. Na pewno ktoś z FN to przeczyta.
To może być również wskazówka dla kolejnych badan prowadzonych w przyszłości przez FN. Wiele już tu trafnych sugestii padło, jednak dobrze byłoby to uporządkować. Jeśli FN popełniła błędy badawcze, wskażcie je. :D
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 18:26
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 18:49
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Dodam jeszcze (bo czas na dopisanie się już skończył), że nie uważam iż FN posiada większą wiedzę na temat Zdanów niż np. ja czy wiele osób z tego forum.
Nie postawię się już też w pozycji, że ja pytam, a obdarzeni wiedzą mi odpowiedzą (po jakimś czasie) lub nie.
Ten zabieg (stawiania się w pozycji wiedzącego przez FN) na mnie już nie działa.
Uważam, że król jest nagi.
Natomiast jeśli FN czy ktokolwiek ma pytania do mnie odnośnie tego co ustaliłem wspólnie z innymi juzerami tego forum to chętnie odpowiem.
Można w punktach.

pzdr
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 23 lis 2012, 21:46
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tylko, że całe podsumowanie składałoby się na dobrą sprawę z jednego punktu. Mianowicie przeczytać temat założony na forum, nawet nie chce mi się kopiować linku, ustosunkować się do tego. Niestety jak uczy doświadczenie jest to absolutnie poza zasięgiem fundacji. Poza tym sposób analizy otrzymanych danych także jest, powiedzmy parlamentarnie, dyskusyjny.
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: sobota, 24 lis 2012, 06:28
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: piątek, 7 gru 2012, 11:10
gamma

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wszyscy dyskutujący skupili sie na Zdanach i rocznicy z nią związanej, a przegapili wątek poświęcony wykonaniu zdjęcia ducha aparatem cyfrowym.Myslę,że jest to bardzo ciekawe doświadczenie bowiem mogło by udowodnić,że matryce aparatów cyfrowych widzą takie duchy.Dalej: że ogromną rolę w tym wszystkim odgrywa osoba fotografująca i jej stan zarówno umysłu jak i ducha, jej nastawienie i otwartość
Na ten temat dość sporo wiem...
Może i mnie kiedyś będzie dane przeprowadzić takie doświadczenie

Jeśli chodzi o Zdany i sprawę UFO powiem tak: Wszystko jest mozliwe w Naszym świecie , zatem pojawienie się UFO w Zdanach także prawdziwe. Ponieważ Nasz świat postrzegamy jako dwubiegunowy ,to w drugą stronę można rzec ,że UFO w Zdanach nie było. A ja wiem,że manifestacja z innych światów była, choć została zagmat :oops: ana
Pozdrawiam
Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: wtorek, 18 gru 2012, 08:30
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
O Zdanach pisano również zagranicą; brytyjski czołowy magazyn zajmujący się sprawami UFO, Flying Saucer Review.

Re: Zbliża się rocznica wydarzenia w Zdanach... - 21.11.2012 Napisane: wtorek, 15 sty 2013, 12:39
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
To pojawiło się kilka dni temu w Kemerowie w azjatyckiej części Rosji, donosi Rosbalt.

Umieściłam to tutaj, ponieważ co prawda nie jest podobny do obiektu ze Zdanow, ale nie jest też chyba...statkiem kosmicznym. Załóżmy , że jest to coś prawdziwego. Co to może być ? Zwróćcie też uwagę na dźwięk, kiedy odlatuje.
Czy da się oszacować jego wielkość?

Strona 1 z 2 [ Posty: 35 ]

*1 2 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy