Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
38717dc57a971a4cf58281619233449d
38717dc57a971a4cf58281619233449d
Strona 1 z 3 [ Posty: 69 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16.06 Napisane: niedziela, 16 cze 2013, 22:20
Tajemnicza Wyspa
reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Podczas spotkania MUFON-u w Las Vegas zamierzam przedstawić pewną ciekawą teorię związaną ze zjawiskiem UFO. Po raz pierwszy na jej trop wpadłem w 2002 roku. Przez następne jedenaście lat jedynie utwierdzałem się w tym, że jest ona prawdziwa.
[...]

http://www.nautilus.org.pl/?p=dziennik&id=108
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 05:57
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Myślę, że większość ludzi (chociaż jako sama nazwa UFO nie powinna być tak kojarzona), automatycznie słysząc Ufo ma na myśli kosmitów. Naturalnie z ogromem wiedzy jaki Pan posiada nie ma co dyskutować, gratuluje zacięcia podczas tych wszystkich lat poszukiwań. I ma Pan racje barbarzyńskie to czasy, chociaż wydają się i tak jednymi z lepszych w naszej historii. Ludzkość trawi duch konsumpcjonizmu i pogoni za pieniędzmi.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 07:29
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 6 paź 2018, 20:04

0
Wg byłego ministra obrony narodowej Kanady Paula Hellyer , który brał udział w konferencji w Waszyngtonie, istnieją co najmniej 4 gatunki obcych, którzy nas odwiedzają. Pierwszy to opisywani powyżej mali ludzie. O drugim gatunku mogę powiedzieć na podstawie relacji pewnej osoby, która od razu zaznaczam, jest szalenie wiarygodna. Właściciel dużej firmy, były żołnierz.

Jakiś czas temu miał przez kilka dni wizje, w których mógł oglądać bazy UFO umieszczone na Księżycu. Brzmi śmiesznie, ale mógł później ze szczegółami to opisać. Będąc pod silnym wrażeniem zaczął o tym opowiadać na prawo i lewo. Kilka dni później w nocy miał pewne odwiedziny. Pojawiły się 2 istoty, bardzo wysokie. Ponieważ jego mieszkanie ma wysokość ok 3 m, kiedy tak stały musiały trochę schylać głowę. Wg tego mógł ocenić ich wysokość na ok. 3,20 m. Miały też bardzo długie chude palce (paskudne).
Nic nie mówiły, ale mimo to usłyszał głos w głowie; nie rozpowiadaj, bo i tak nikt nie uwierzy.
p.s.Przypomniało mi to poprzedni wpis kapitana, kiedy opisywał spotkanie w kosmosie astronauty radzieckiego, który również usłyszał mentalny przekaz.

Powracając do relacji tej osoby... wyczuł on od tych istot nie tyle wrogość , co zdecydowanie, a przede wszystkim zaskoczyło go to, że był obserwowany i to go wkurzyło. Wlałbym im, gdybym mógł, tak na wszelki wypadek, tak po polsku powiedział. :lol:
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 11:54
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 wrz 2018, 19:21

0
aleksandra137 napisał(a):
Ponieważ jego mieszkanie ma wysokość ok 3 m, kiedy tak stały musiały trochę schylać głowę.

A to dobre. Przelecieli setki lat świetlnych, nie straszne im pokonywanie barier czasoprzestrzeni i promieniowanie kosmiczne, dysponują super-hiper zaawansowaną technologią, a problemem nagle okazał się...za niski sufit u jakiegoś pierwszego, lepszego ziemianina. :D

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 18:22
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29

0
I gdzie ta teoria? Bo stwierdzenie, że kosmici mogą robić niesamowite rzeczy, to nie nowina. W pewnej mierze nasze oczekiwania co do kosmitów, są projekcją poglądów na rzeczywistość - jedni uważają, że kosmici koniecznie powinni być bardzo rozwinięci duchowo i że przylecą do nas aby nas nauczać; inni że będą na nas napadać i zabijać.

Co do tego żołnierza - wytwory umysłu potrafią być niesamowicie szczegółowe i realistyczne,m weźmy choćby sny, dlatego jego relacji nie nazwał bym wiarygodnym źródłem.

Bywa i tak...
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: poniedziałek, 17 cze 2013, 19:49
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Analizując wszystkie doniesienia, zdjęcia, filmy, relacje itd dot. UFO nikt z nas nie ma już chyba wątpliwości, że oni po prostu tu są lub bywają :). Bazując na tych setkach, a może tysiącach relacji z całego świata można spróbować ich jakoś uporządkować.

Załóżmy, że istnieją te 4 rasy (cywilizacje) obcych.
Mam wrażenie, że jedni znają nas doskonale, a inni ciągle prowadzą badania, eksplorację. W Rosji uważa się, że głębokie dziury w ziemi, o których również mówił Jackowski (znana nam sprawa), są robione przez kosmiczne "koparki" w celach badawczych. :?:
W Emilcinie "oni" zachowywali się tak, jakby wpadli tu po drodze i z ciekawości. Po prostu wylądowali i sobie pogadali :)
No i oczywiscie znane nam z licznych relacji "wredne" zachowanie aliens podczas abduction, uprowadzeń.

Widać, że zachowują się różnie i kierują się prawdopodobnie różnymi interesami. Może jedni z nich szukają jedynie złota , jak zasugerowano w jednym z odcinków Acient Aliens :lol: :lol: :lol:

Co ich łączy? Mogą komunikować się z nami telepatycznie, niezależnie skąd pochodzimy i jakimi językami mówimy. Discovery jakiś czasu temu zaprezentował cykl dokumentalny "UFO w Europie". Zapamiętałam przypadek ze Szwecji, kiedy świadkowie spotkawszy UFO powiedzieli, że zachowywał się tak, jakby czytał w ich myślach. Ciekawe spostrzeżenie.

Cytuj:
...inni że będą na nas napadać i zabijać.

Żadna z tych "cywilizacji" nie zagraża naszej egzystencji, moim zdaniem. Przy ich technologii i możliwościach każda z nich mogłaby to zrobić już dawno temu. Tu chyba jesteśmy zgodni.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 11:59
OSTOJA

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
"Podczas spotkania MUFON-u w Las Vegas zamierzam przedstawić pewną ciekawą teorię związaną ze zjawiskiem UFO. Po raz pierwszy na jej trop wpadłem w 2002 roku. Przez następne jedenaście lat jedynie utwierdzałem się w tym, że jest ona prawdziwa."

Wg mnie to są tajni nadzorcy rozwoju ludzkiej ziemskiej cywilizacji. Kiedyś powołali rodzaj ludzki do życia i poczuwają się w obowiązku do "opiekowania" się mieszkańcami ziemi nie ingerując zbytnio w nasz rozwój. Tacy "nadzorcy" nie ujawnią się nigdy poza nielicznymi wypadkami Bliskich Spotkań III Stopnia w które to i tak bardzo niewielu z nas wierzy. :roll: :P :lol: :mrgreen:
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 14:28
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A ja w to nie wierzę.
Oczywiście wierzę, ba nawet jestem prawie pewien, że istnieją inne kosmiczne cywilizacje (byłoby dziwne, gdyby przy miliardach miliardów gwiazd nie istniała żadna inna cywilizacja poza naszą). Wierzę też, że co niektórzy na naszą Ziemię przylatują, bo nawet ja sam kiedyś byłem świadkiem czegoś bardzo dziwnego na niebie, czegoś co przeczyło całkowicie prawom znanej nam fizyki. Ale tak jak napisałem - ja w to WIERZĘ, pewności jednak nie mam. Natomiast Pan Bernatowicz (z całym szacunkiem dla jego osoby) pisze o tym wszystkim, tak jakby odkrył wszelkie tajemnice i w sposób typu "moja racja jest bezdyskusyjna, a kto nie jest ze mną, ten jest przeciwko mnie". Trochę pokory Panie Robercie, nie pozjadał Pan wszystkich rozumów i tak samo jak ja - nie ma Pan niczego więcej poza swoją WIARĄ. No chyba, że Pan Robert traktuje zdjęcia rozmazanych kropek i ptaków w locie jako "niezaprzeczalny dowód". Dyskusja o tym ile to ras nas odwiedza itp. również jest bez sensu, bo można sobie jedynie gdybać, co więcej - ktoś kto na podstawie "kogoś" i swojego "widzimisię" uznaje takie rzeczy za pewniki powinien trochę przystopować i wyluzować, bo zjeżdża w niebezpieczne rejony. Poza tym, nikt się nami nie opiekuje i takie jest moje zdanie - gdyby tak było, to nie pozwolili by na wiele rzeczy, które jednak się wydarzyły.

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 21:30
Narciak

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam,
Na forum jestem nowy, fundację z zainteresowaniem śledzę od pewnego czasu.
Jestem także młodym człowiekiem -właśnie "wkraczam" w pełnoletność. Mogą to być dla Was argumenty przemawiające za tym, aby mnie dyskryminować, nie brać na poważnie czy po prostu omijać moje wypowiedzi - proszę bardzo. Jednakże jak na swój wiek, słyszę od osób starszych, doświadczonych życiem iż jestem bardzo dojrzały, co również jest moją opinią . Jestem realistą. Ale nie potrzebuje czegoś "dotknąć" by w to uwierzyć. Ale interesuję się różnymi sprawami - tj. Fundacja Nautilus - od kilku lat, zaledwie .

Co do wypowiedzi autora - jestem pełen szacunku i zaciekawienia. Logicznie myśląc (Jeśli da się tak myśleć w tym temacie) to autor wątku pisze mądrze.

Zresztą ... pomyślmy logicznie. Tyle jest opisów, relacji świadków (itd.) pokrywających się, tj ww "małe istoty" - wiemy o wielu relacjach o nich . Załóżmy, że jest to jeden gatunek. Później załóżmy, że jak aleksandra137 pisała o "wysokich istotach" - jest to drugi gatunek. Przyjmijmy, że są też szerocy jak i wąscy, kolejne gatunki. A patrząc już na niebo - jest podobna sytuacja - na chłopski rozum - przecież też wiele relacji, zdjęć opisuje podobny obiekt, dysk - niech to będzie statek jednego z gatunków, jakieś koła, kreski czy inne znaki itd - kolejnych cywilizacji .

Wybaczcie za styl pisania, ale próbuję opisać to jak najprościej - na chłopski rozum - że jest to możliwe, wręcz pewne, a dowody mamy, tylko musimy na nie odpowiednio spojrzeć i odczytać.

Są na świecie różne rzeczy, zjawiska, nie możemy wierzyć tylko w to co widzimy, poznamy.

Zresztą, patrząc nawet z punktu religii, rozmawiałem kiedyś z księdzem, potwierdził On, że sam wierzy w życie "innych" rozwiniętych gatunków (z naciskiem na słowo rozwiniętych). Nie jestem pewny ale nawet podał mi jakiś przykład czy cytat z biblii ale kłamać nie chcę wiec nie daje pewności.

Podsumowując, religia potwierdza obce cywilizacje, na różnorodność gatunkową dowody są, tylko trzeba się przyjrzeć, nie mówiąc już o tych na samo istnienie ww. . I tak większość ludzi "uwierzy jak zobaczy" ... Pozdrawiam ich.

Teraz następuje moment kiedy możecie wyśmiewać mnie za język, podejście, poglądy - chętnie przyjmę każdą opinie :).

Pozdrawiam,
Narciak

Wiara a wiedza to dwie różne rzeczy.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 21:54
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Większość ludzi mocno zainteresowanych tematem UFO, dla tego się nim interesuje, gdyż sami przeżyli coś czego nie potrafią sklasyfikować.
Narciak masz kompleksy w związku z twoim młodym wiekiem :?: Uwierz mi, że przed tobą była tu cała masa ludzi często w bardzo dojrzałym wieku których słuchać się nie dało, wiek do mądrości nic nie ma. Witam na forum.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 18 cze 2013, 22:04
Narciak

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie mam żadnych kompleksów, po prostu wiem jak ludzie patrzą na wiek - tak czy inaczej, patrząc na odpowiedzi niektórych ludzi, czuję się o rozum bogatszy.// Dziękuję :)

Wiara a wiedza to dwie różne rzeczy.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 01:38
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Hm.
A ja od lekko licząc ponad trzydziestu lat bawię się astronomią, obserwuję niebo praktycznie noc w noc - no i niczego "ufologicznego" nie widziałem. Pecha najwyraźniej mam, chciałbym zobaczyć. Domniemywam, że to niesamowite doświadczenie, zmieniające perspektywę, podejście do tematu.

Niezidentyfikowane Obiekty Latające są faktem - nawet ekstremalni sceptycy muszą przyznać, że nie wszystkie obserwacje da się racjonalnie wytłumaczyć.
Ale DOWODÓW nie ma. To wszystko nie opiera się na WIEDZY, to jest kwestia WIARY.
"Ufologia" czy jak to tam zwać jest czymś na kształt religii. No i fajnie, no i git majonez. Każdy wierzy w to, w co chce wierzyć, pluralizm wyznaniowy et cetera.

Ale ja nie o tym, ja o takiej duchowej, moralnej stronie WIARY w OBCYCH chcę coś powiedzieć.

Panie Robercie? Jest pan tam, słyszy mnie pan?
Znanym, wytrawnym, cenionym dziennikarzem pan jest. Człowiekiem wykształconym, bywałym w Wielkim Świecie, otrzaskanym.
Czemu więc pogrywa pan chwilami jak prostacki burak? Skąd u pana taki brak tolerancji wobec innego niż pański oglądu świata? Skąd u pana takie - pardon le mot - żenujące chamstwo?
Aha, chamstwo. Bo jak inaczej można nazwać postawę taką -
"Nie żadne „demony”, o czym bredzą przeróżnej maści nawiedzeńcy i religijni wariaci (...)"
Czemu "bredzą"? Czemu "wariaci"? Czemu tak prostacko, brutalnie a prymitywnie odmawia pan ludziom nie podzielającym pańskiego poglądu prawa do własnego postrzegania świata, czemu odziera pan z godności każdego, kto myśli inaczej?

Hej, człowieku, otrząśnij się, obudź się! Nie jesteś prorokiem, nie posiadasz monopolu na jedną, jedyną PRAWDĘ.
Pokory trochę, proszę. Szacunku dla ludzi o odmiennych od pana poglądach, proszę.
Jeśli chce się być szanowanym, to trzeba szanować wszelkie, odmienne od swojego poglądy.
No, chyba że panu na szacunku nie zależy. Bo posiadł pan PRAWDĘ, ma pan monopol na PRAWDĘ, jest pan wyższy nad tłum prostaczków.

Żenująca postawa. No, ale to pana problem w sumie, strzela pan sobie samobójcze gole. Grzeszy pan brakiem szacunku, grzeszy pan pychą i zadufaniem.
Prosta droga do zguby i ośmieszenia się. Ale - jak już wzmiankowałem - to pana problem.
Paradoks taki - jest pan "Naczelnym Polskim Ufologiem", a jednocześnie czyni pan wszystko, co tylko się da, by tę "ufologię" wykpić.

Pozdrawiam serdecznie
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 18:24
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Właśnie skończyłam lekturę Ebena Alexandra http://www.nautilus.org.pl/?p=21pietro&id=45 Jest tam pewien fragment, który może być świetnym dopełnieniem.

Cytuj:
Prawdziwe UFO przybywa na naszą planetę z odległych galaktyk, jak i światów równoległych. I tu ważne jest słowo „cywilizacje” a nie "cywilizacja", gdyż wyraźnie jest ich sporo. A mówimy tylko o tych, których obiekty docierają do Ziemi. Ile ich jest? Bóg jeden raczy wiedzieć, ale można śmiało założyć, że są to setki, jeśli nie tysiące.

"W niezliczonych wszechświatach oglądałem niezmierne bogactwo form życia. Inteligencja niektórych spośród nich przewyższa naszą. Widziałem niezliczone wyższe wymiary, lecz jedynym sposobem ich poznawania było wniknięcie do ich wnętrza i doświadczenie ich bezpośrednio. Nie można ich poznać ani zrozumieć z poziomu przestrzeni o niższych wymiarach. W krainach wyższego rzędu istnieją związki przyczynowo-skutkowe, ale działają inaczej niż na ziemi. Natomiast czas i przestrzeń, w których się poruszamy w naszym świecie, bardzo ściśle i misternie zaziębiają się ze swoimi odpowiednikami w wyższych światach. Innymi słowy, światy te nie są zupełnie odcięte od naszego, ponieważ wszystkie stanowią część tej samej nadrzędnej boskiej Rzeczywistości, z wyższych wymiarów można dotrzeć do każdego czasu oraz miejsca w naszym świecie. "

Cytuj:
To, co przeżywamy teraz na Ziemi, to jest po prostu jakiś etap cywilizacji barbarzyńskich, który właśnie przechodzimy. Potem będzie inaczej. Zapytacie jak? Dobre pytanie. Poproszę o następne.

"„...nie istnieje jeden, lecz wiele wszechświatów - o wiele więcej, niż mógłbym sobie wyobrazić – a osią ich wszystkich jest miłość. We wszystkich i istnieje także zło. Lecz wyłącznie w śladowych ilościach. Jest konieczne, ponieważ bez niego nie istniałaby wolna wola, a bez wolnej wolni nie ma rozwoju, nie ma postępu, a więc nie moglibyśmy zostać tym, czym pragnie widzieć nas Bóg. Chociaż w świecie takim jak nasz wszechmoc zła czasami przeraża, w obrazie całości dominuje miłość i to właśnie ona ostatecznie zatriumfuje."

"Widziałem ziemie - bladoniebieską kropkę w bezkresnym mroku fizycznej przestrzeni. Zauważyłem, że jedna z cech stanowiących o jej wyjątkowości jest pomieszanie dobra ze złem. Co prawda na ziemi dobro i tak przeważa nad złem, lecz złu wolno tu zdobywać wpływy całkowicie niemożliwe do uzyskania na wyższych poziomach istnienia. Po wszechświecie są rozrzucone niewielkie cząstki zła, lecz łączna jego ilość jest raczej jak ziarno piasku na ogromnej plaży w porównaniu z dobrocią i obfitością, nadzieją i bezwarunkowa miłością, który przepełniony jest wszechświat. Naszym zadaniem jest rozwój ku Boskości"

Z tego wynika, że nasz etap "cywilizacji barbarzyńskiej" ma na celu dokonanie wyboru między dobrem a złem i dalszy rozwój ku wyższemu wymiarowi duchowości. To dotyczy całej ludzkości (globalnie), jak i pojedynczego człowieka.
Czy wyżej rozwinięta cywilizacja mając tego świadomość może nam w tym dyskretnie pomagać? Wygląda na to, że tak.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 18:49
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
To, co przeżywamy teraz na Ziemi, to jest po prostu jakiś etap cywilizacji barbarzyńskich, który właśnie przechodzimy. Potem będzie inaczej.

Nieprawda.
To się nie dzieje "teraz" - tak było zawsze. Od samego początku istnienia człowieka jesteśmy barbarzyńscy. Nic się na tym polu nie zmienia, jedynie technologia pozwala na coraz to większe barbarzyństwo. Nie będzie żadnego "potem", bo wykończymy się, prędzej, czy później, nie ma innej opcji.

Co prawda na ziemi dobro i tak przeważa nad złem

Nieprawda.
Jest zupełnie odwrotnie.
No chyba, że ja obserwuję jakiś zupełnie inny świat.

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 19:01
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
(...) "dalszy rozwój ku wyższemu wymiarowi duchowości. To dotyczy całej ludzkości (globalnie), jak i pojedynczego człowieka.
Czy wyżej rozwinięta cywilizacja mając tego świadomość może nam w tym dyskretnie pomagać? Wygląda na to, że tak"
.

Zatem trzeba poprosić którąś z tych wyżej rozwiniętych cywilizacji, by dopomogła panu Bernatowiczowi w oduczeniu się nazywania adwersarzy "bredzącymi nawiedzeńcami i wariatami".

Pozdrawiam pogodnie
Wędrowiec

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 19:08
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Co prawda na ziemi dobro i tak przeważa nad złem

Cytuj:
Nieprawda.
Jest zupełnie odwrotnie.
No chyba, że ja obserwuję jakiś zupełnie inny świat.

----------------------
Kiedy spojrzy się na historię ludzkości globalnie, chyba tak jednak nie jest.
Wojny się kończą, bo ludzie dobrej woli zaczynają walczyć ze złem. Jest ich znacznie więcej niż tych złych. Jeśli każdy z nas spojrzy na swoją rodzinę, sąsiadów i policzy, ilu jest dobrych i złych, zobaczy wielką różnicę. Może się wydawać, że zło panuje nad światem, ale to złudne. Zło jest spektakularne, o którym się chętnie pisze w mediach. Dobro działa dyskretnie i nie rzuca się w oczy...ale to "kropla drąży skałę"
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 19:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wojny się kończą? Od kiedy?
Wskaż mi choć jeden bezwojenny okres w historii.
Wojny były, są i będą. Spójrz na obecny czas - policz ile wojen jest obecnie prowadzonych. Będziesz zaskoczona, bo to wręcz rekordowe liczby w ostatnim czasie.

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 19 cze 2013, 19:43
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Chodzi mi o to, że każda wojna, która się zaczyna, kiedyś się jednak kończy i to dzięki ludziom, którzy podejmują walkę ze złem.

Cytuj:
Wojny się kończą? Od kiedy?
Wskaż mi choć jeden bezwojenny okres w historii.
Wojny były, są i będą. Spójrz na obecny czas - policz ile wojen jest obecnie prowadzonych. Będziesz zaskoczona, bo to wręcz rekordowe liczby w ostatnim czasie.

I tu masz rację. I może dlatego różnimy się od innych galaktycznych cywilizacji wg naszego ulubionego neurochirurga :)
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: sobota, 22 cze 2013, 11:28
mir-

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
jestem za tym, aby ludzie się bogacili, jestem za wolnością w gospodarce w każdym jej aspekcie, ale… jednocześnie jestem pewien, że „tam” nie ma takich Billów Gatesów.

Watpie zeby gdziekolwiek we wszechswiecie istnialy istoty ktore nie maja w tym co robia JAKIEGOS interesu, tudziez zysku, albo po prostu pozytku.

Chyba ze w mieszkaniu samego Stwórcy :).
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 25 cze 2013, 10:33
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jak sądzę ,nawet 30 lat słuchania relacji ,nie odda tej jednej chwili, gdy widzi się rzeczywisty techniczny obiekt ,który lata ,a nie jest samolotem .Czy innym ziemskim latadłem .
Jak sądzę ,Kapitan Nautilusa nie widział takiego obiektu . Tym bardziej "wierzę i wiem" jest pozytywnym objawem .
Ja choć taki obiekt widziałem ,więc wiem ,nigdy bym nie warzył nazwać innych ludzi głupcami ,dlatego ,że inaczej interpretują incydenty.
Dosyć dużo przeczytałem nt.ufo na tej stronie ,muszę przyznać ,że czasem dochodzi do nadinterpretacji.Takie podejście prowadzi do zamulania tematu .Brak mi tu jest również dokończenia niektórych spraw .Najpierw pisze ktoś z załogi ,że ".. ,resztę dopisało życie i to przedstawimy " i ... nic więcej .
Z całą pewnością ,istoty umiejące poruszać się poprzez inne wymiary będą brane przez wielu ludzi z objawienia, problemik może pojawić sie wówczas gdy ci "idioci" maja racje i ich wizja Boga jest prawdziwa ,a tego akurat nie wiemy .Dlatego obrażanie ludzi wierzących nie jest na miejscu. Świat może być inny niż nam się wydaje ,prawda?Może z tym obrażaniem to moja nadinterpretacja słów Roberta B..
Jestem też ciekawy jaki będzie odzew na tym spotkaniu /zjeździe MUFON-u.
Gdzie można poczytać o tych setkach spotkań ze świadkami obserwacji ufo ?

"Oskar, głupoty piszesz." Ja raczej trzymać się będę : Najpierw pomyśl, potem napisz, przeczytaj to co napisałeś i jeśli chcesz to wykasować, zrób to !.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 25 cze 2013, 11:15
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Jak sądzę ,nawet 30 lat słuchania relacji ,nie odda tej jednej chwili, gdy widzi się rzeczywisty techniczny obiekt ,który lata ,a nie jest samolotem .Czy innym ziemskim latadłem .
Jak sądzę ,Kapitan Nautilusa nie widział takiego obiektu . Tym bardziej "wierzę i wiem" jest pozytywnym objawem .

Widział. Jego pasja, zainteresowania, badania wynikają m.in. z jego doświadczenia.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 25 cze 2013, 13:05
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy gdzieś można o tym przeczytać ?

"Oskar, głupoty piszesz." Ja raczej trzymać się będę : Najpierw pomyśl, potem napisz, przeczytaj to co napisałeś i jeśli chcesz to wykasować, zrób to !.
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: wtorek, 25 cze 2013, 14:27
gamma

reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:

Masz rację,że nawet 60 lat słuchania relacji i przeglądania stron www nie odda chwili ,w której doświadczamy spotkania z takim niezidentyfikowanym obiektem latającym.Temu towarzyszą specyficzne okoliczności, emocje i stan umysłu. Z wpisu do dziennika pokładowego kapitan wyrażnie zasygnalizował ,że prowadzi badania na szeroką skalę nie tylko słuchając relacji ,także sam doświadcza spotkań z istotami z innych wymiarów. Rozumie jego zdenerwowanie choć nie pochwalam stosowania mocnych ,a nawet obrażliwych słów pod adresem niedowiarków.Przyznaję,że sama nie raz i nie dwa byłam przez nich delikatnie mówiąc wyśmiewana , nawet tu na tym forum i wiem ,że to w pewnym sensie boli i nie raz miałam ochotę tupnc nogą i "rzucić wiązankę w ich kierunku" czego jednak nie zrobiłam.Ale jak inaczej zwrócić uwagę tych ludzi na fakt występowania odwiedzin obcych cywilizacji? no jak? Nawet nie wiecie ilu ludzi doświadcza takich spotkań ale nie chcą wypowiadać się? Setki i jeszcze raz setki!
Eh! szkoda gadać.. A tak niewiele wystarczy: odrzucić wszelkie wcześniejsze interpretacje i podejść inaczej do zagadnienia,inaczj spojrzeć
i oczywiśćie choć na małą chwilkę zwolnić tempo pogoni za materią, bo właśnie to wplątanie zwykłego człowieka w kierat materii oślepia go i zamyka mu buzię na kłódkę zwaną strachem
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 26 cze 2013, 07:01
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Z wpisu do dziennika pokładowego kapitan wyrażnie zasygnalizował ,że prowadzi badania na szeroką skalę nie tylko słuchając relacji ,także sam doświadcza spotkań z istotami z innych wymiarów.

Nie za bardzo umiem i chcę czytać między wierszami .Stąd moje pytanie ,proste i jasno sformułowane ,czy Robert Bernatowicz widział lub miał styczność z obcą inteligencją (trochę naiwne sformuowanie ale jednoznaczne). Czy jest to gdzieś opisane na stronie Fundacji lub forum .Ja przynajmniej tego nie znalazłem . A z tego co napisałaś - jest w kontakcie ?
Na inne pytanaia dot. funkcjonowania strony otrzymałem odpowiedź ,że "góra tu raczej nie zagląda" ,więc i moje pytanie o powiązanie forum ze stroną jest jak najbardziej na miejscu . Nicki z forum są inne niż podpisy autorów artykułów ,więc ciężko się zorientować .A przecież najlepiej zadać pytanie czy polemizować z autorem .
Nie chodzi mi o to ,że tu jest coś źle ,tylko prbuje się połapać w tym wszystkim . Zakaz publikacji linków do innych stron raczej sugeruje ,że fundacja nie współpracuje z żadną inną grupą ,więc stąd samotna tajemnicza wyspa .

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: środa, 26 cze 2013, 12:57
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Styczność z innym światem kiedyś mieli - jak im jasna kula (vel pajączek) przeleciała przed kamerami od monitoringu ;)

A tak na serio - masz trochę racji z tym brakiem powiązania pomiędzy stroną, a forum. Można powiedzieć, że to takie "luźne" powiązanie, bo forum nie jest stricte prowadzone przez FN, ale przez nas, czyli "moćków", jak to kiedyś ktoś pięknie nas określił. Zresztą nawet sama FN przyznała kiedyś, że im to forum nie jest do niczego potrzebne, ba - forum powstało praktycznie z naszej inicjatywy - prosiliśmy, prosiliśmy i się w końcu doprosiliśmy. O swojej stronie też kiedyś pisali, że nie jest ona dla nich żadnym priorytetem, a jedynie "dodatkiem" do działalności.

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: czwartek, 27 cze 2013, 08:15
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Rodzi sie zatem pytanie ,co Fundacja takiego ważnego zrobiła w 2012 lub / i 2013 roku . Czy przebadała jakiś ważny incydent ? Jakiś czynnik niepoznany nauce ? Bo tak jak przeglądam stronę to raczej nie ma tam wyników jakiś badań tylko przemyślenia autorów na jakiś temat opisany przez innych .
Jest opisane zgłoszenie przelotu nad Warszawą ale nic więcej ,nikt nie pokusił się o zbadanie tego ,choćby telefoniczny kontakt z CTR Warszawa.Może widzieli coś na radarach ? Nie ma tez żadnej informacji statystycznej nt. zgłoszeń .
Zatem ilu ludzi pracuje w Fundacji .

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: czwartek, 4 lip 2013, 19:21
Essentia

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ma pan dużo racji ,ale nie zgadzam się z panem co do tezy ,że duchy, demony i ufo można wrzucić do jednego worka i sądzę ,że Ci "nawiedzeni i wariaci" jak ich pan obraźliwie nazwał mają swoje racje.
Nie wiemy przecież "na pewno"
do którego wymiaru trafiają nasi najbliżsi po śmierci, nie wiemy również czym tak naprawdę są różne demony ,które żyją w naszym świecie i czy pochodzą z tego samego wymiaru co nasi zmarli , nie wiemy skąd przybywają i z którego wymiaru są Ci którzy odwiedzają swoimi statkami "naszą" ziemię.
Skoro ufo i duchy pochodziłyby z tego samego "worka" ,to kosmici nie potrzebowali by swoich pojazdów by się tu pojawić..tak jak nie potrzebują ich demony czy duchy. Zapewne musimy postawić sobie podstawowe pytanie-Kim jesteśmy, kim jest człowiek z jego śmiertelnym ciałem i nieśmiertelnym duchem, który potrafi dokonywać rzeczy ,które przeczą prawom natury ,czym tak naprawdę jest wszechświat i nasza mała ziemia?
Czy to naprawdę tylko kupka atomów,
pierwiastków i gazów , czy ma też inne drugie dno?

Twierdzimy że duchy, demony, jasnowidzenie, bilokacja ,telepatia czy ufo jest czymś paranormalnym,
nie mającym prawa się wydarzyć w naszej rzeczywistości, jedni w te zjawiska wierzą inni wyśmiewają , ale bez względu na to jaką przyjmiemy postawę , te zjawiska się dzieją.
Tysiące ludzi na co dzień od najmłodszych lat doświadcza tych wszystkich paranormalnych zjawisk,jedni doświadczają ich spontanicznie ,inni mają nad nimi wpływ,
są one dla wielu z nas tak normalne jak picie przez pana porannej kawy;) czy pójście do pracy .Dla osób ,które ich doświadczają są codziennością , którą niektórzy próbują zrozumieć.
Wszystkie te doświadczenia i zjawiska są częścią tego świata tak samo jak my! Myślę ,że ludzkość powinna radykalnie zmienić pogląd na "nasz świat" rzekomo tak poukładany i stabilny, to samo dotyczy poglądów na temat człowieka. Ani świata, ani człowieka nie da się zamknąć w ciasnych ramach akademickiej nauki, ponieważ człowiek jak i wszechświat jest wielowymiarowy.
Ostatnio edytowano czwartek, 4 lip 2013, 19:59 przez Essentia, łącznie edytowano 2 razy
Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: czwartek, 4 lip 2013, 19:55
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Natomiast w ramach nauki (ortografia, interpunkcja) można zamknąć reguły używania znaków przestankowych.

Pozdrawiam serdecznie
Wędrowiec
Ps. Zapewne jestem upierdliwy, ale... W tym świecie rozchwianych wartości trzymajmy się tego, czego łatwo można się trzymać. Problem - wbrew pozorom - nie należy do banalnych.

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: czwartek, 4 lip 2013, 23:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wedrowiec napisał(a):
Natomiast w ramach nauki (ortografia, interpunkcja) można zamknąć reguły używania znaków przestankowych.

Pozdrawiam serdecznie
Wędrowiec
Ps. Zapewne jestem upierdliwy, ale... W tym świecie rozchwianych wartości trzymajmy się tego, czego łatwo można się trzymać. Problem - wbrew pozorom - nie należy do banalnych.

Oj tam, czepiasz się szczegółów drogi Wędrowcze, a chłopak przecież napisał bardzo mądrego posta.
Mnie też bolą oczy, gdy ktoś kaleczy polszczyznę, ale moim zdaniem, gdy ktoś pisze z sensem, to można czasami przymknąć na to oko ;)

Re: MOJA TEORIA W SPRAWIE PEWNEGO ASPEKTU ZJAWISKA UFO... 16 Napisane: piątek, 12 lip 2013, 18:56
marta34
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Też jak mówię że wierzę w materię zwaną duchem, anioły oraz inne cywilizację, patrzą na mnie jak na idiotkę , a jak oni modlą się do dziewicy, która urodziła dziecko,,,ja nie mam prawa nawet się uśmiechnąć z drwiną:) Oj biedny człowieku, myślący że jesteś doskonały i jedyny we wszechświecie:(
Strona 1 z 3 [ Posty: 69 ]

*1 2 3 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy