Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
b741f41c95f77927fc9a323573cd12cb
LIVE-STREAM FN 23 GRUDNIA 2018 - godzina 21.00 "PROJEKT 'KONTAKT - historia prawdziwa ..."
b741f41c95f77927fc9a323573cd12cb
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: niedziela, 13 gru 2015, 17:55
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Ma być więcej wszystkiego. Przeżyć, doznań, emocji, partnerów, pieniędzy, domów, samochodów… ma być więcej i więcej! Człowiek nie jest w stanie się powtrzymać od tego, aby mieć coraz więcej „rzeczy, ludzi, a także wszelkich innych elementów naszego życia”. Ma być więcej!
Od lat zastanawiam się nad tym, dlaczego państwa muszą mieć wzrost gospodarczy. Muszą, bo inaczej są postrzegane jako te, które się „cofają”. Tymczasem to „bogacenie się państw” stało się jakimś bożkiem współczesnego świata. Jeśli kraj nie rozwija się w tempie kilku procent, to jest „bardzo źle”. A niby dlaczego? Rozwój gospodarczy jest zawsze związany z wykorzystywaniem zasobów naturalnych, skażeniem ziemi, jej degradacją. Tymczasem ludziom w głowie się nie mieści, że można się przestać bogacić, że można poprzestać na tym, co jest.


http://www.nautilus.org.pl/?p=dziennik&id=141
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: niedziela, 13 gru 2015, 19:14
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Cytuj:
Co w takim razie jest ratunkiem dla Ziemi? Co może zatrzymać szaleństwo związanej z postawą „więcej, więcej!”? Tylko duchowość.


Oto do czego prowadzi fanatyzm religijny - no może troszkę przesadziłem.
Wnioski z niesprawiedliwości społecznej, szykująca się hekatomba ekonomiczna i ekologiczna to według autora wina - niedorozwoju duchowego. Konkretnie reinkarnacji, wiecznej duszy, autonomii tejże i takich tam...
Oto przykłady zaprzeczających się poglądów. Dusza chce być biedna, doświadczać biedy, proszę bardzo aż w nadmiarze jakościowym i ilościowym (90% biednych). W zamian powinna doświadczyć "następnym razem" bogactwa, dostatku (10% z tendencją malejącą). Nie zazna tego doświadczenia - system karmy nie działa.
Jakaś dusza zapragnęła w następnym wcieleniu zaznać/doświadczyć totalnej demolki. Wojen, zniszczenia eksterminacji; poco jej w tym przeszkadzać skoro ma prawo takiego wyboru, według pisarza Newtona, inne dusze powinny jej w tym pomóc. Poco marnować środki na przeciwdziałanie temu co sobie zaplanowała dusza, przeciw wierze w wolna wolę duszy. Reinkarnacja przewiduje ciąg wcieleń prowadzący do końcowej doskonałości więc po co martwić się o Ziemie, skoro jest ona poświęcona wyższemu celowi - poświęcić się doskonaleniu duszy - no może kilku dusz.
Współczuje takiemu myśleniu. To smutne że w imię jakiś dogmatów religijnych wpływowi ludzie są w stanie, poprzez zaniechanie prawdziwych działań, pozwolić na degradację cywilizacji. Jak można interesować się kosmitami, wszechświatem i nie mieć wizji przyszłości. Jak można obserwować UFO i nie zdać sobie sprawy że by dokonywać takich podróży, takiego rozwoju kosmici musieli być zjednoczeni. By eksplorować kosmos mieszkańcy jakiejś planety muszą być jednością ekonomiczną i społeczną. Wszelkie nierównosci uniemożliwiają podróże.
Cytuj:
Wiedza o tym, że człowiek jest istotą duchową, że jest pasażerem w ciele „obecnym” tylko na chwilę (średnio 80 lat – to tyle, co nic…), potem zostawia wszystko i dalej kontynuuje podróż.

I tu się zasadniczo różnimy w ocenie sensu życia.
Non omnis moriar. Ta maksyma Horacego - "nie wszystek umrę" -oddaje prawdziwy sens życia. Wszystko co zrobiliśmy, kim byliśmy ma wpływ na to co będzie, kim będą ci po nas. tylko to co już zaistniało wpływa na to co będzie - tak działa pole morfogenetyczne.
Cytuj:
Tymczasem wszelkie „socjalistyczne pomysły zrównywania biedy” są oparte na wielkim oszustwie, że zmieni się sztucznym nakazem naturę człowieka.

Nasza natura się zmieni wprost proporcjonalnie do ilości tych zmieniających się ludzi - słynny efekt setnej małpy i "latających joginów". Gdy jakaś myśl czy idea osiągnie jakaś liczebnie krytyczny poziom to zmiany zaczną napływać szybko, wszędzie i nieodwracalnie.
Nie rozumiem, jak można mówić o jakimś rozwoju duchowym i godzić się na dziedziczenie biedy, by rodzące się dziecko nie miało szansy na przeżycie. Zwalać śmierć głodową na Boga bo wymyślił reinkarnację?
Jak zrobić to na Ziemi "w białych rękawiczkach" nie wiem, ale nie dziwie się tym milionom co nogami pokazują że czas na zmiany. Być może już za późno. Być może ta cywilizacja musi skończyć jak wiele poprzednich na naszej Ziemi. No ale przecież Innym we wszechświecie się udało.
Sądzę że pomoże nam sama natura, skraj globalnej zagłady - super wulkany, rozbłysk gama, Słońce, gruz kosmiczny - albo nas zabije albo odmieni.
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: niedziela, 13 gru 2015, 19:52
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Cytuj:
Od lat zastanawiam się nad tym, dlaczego państwa muszą mieć wzrost gospodarczy. Muszą, bo inaczej są postrzegane jako te, które się „cofają”. Tymczasem to „bogacenie się państw” stało się jakimś bożkiem współczesnego świata.

Miałam znajomego, finansistę z Nowego Jorku pracującego w jednej z ważniejszych korporacji zajmującej się zarządzaniem finansami wielkich firm typu BMW. W szczerej rozmowie wygadał się, że ciągła gonitwa za zyskami odbywa się na papierze. To jest wyłącznie "zabawa powietrzem". Gdyby oszacowano faktyczną wartość aktywów i pasywów danej firmy jej wartość byłaby o wiele niższa. "Bawienie się powietrzem" doprowadziło do kryzysu finansowego kilka lat temu i znacznie wcześniej do krachu finansowego w 1929 roku, a to uruchomiło lawinę zdarzeń, które przyczyniły się pośrednio do wybuchu II wojny światowej.
http://sciaga.pl/tekst/18936-19-wielki_ ... zy_1929_33

Czasami się zastanawiam, czy świat bez giełdy nie byłby lepszy...

Cytuj:
Podobnie owo szaleństwo z tym, że ma nas być coraz „więcej, więcej!”. Jest kłopot ze zbyt wysokimi emeryturami i zbyt wielką ilością emerytów? No to trzeba promować, aby w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci i zamiast 40 milionów powinno nas być 80 albo i 300 milionów – więcej i więcej, coraz więcej! Dlaczego? Bo tak i już. Współczesny świat odrzuca wszelkie ostrzeżenia o tym, że Ziemia wkracza właśnie na drogę "śmierci”, gdyż nasza planeta nie jest w stanie utrzymać więcej ludzi niż na przykład miliard.

Ciekawa jest historia emerytury;
1. W dawnych czasach emerytury były sprawą o znaczeniu militarnym, bowiem do dziewiętnastego wieku otrzymywali je głównie żołnierze po odejściu od służby czynnej. Wypłaty dla weteranów wprowadzili już starożytni Rzymianie.
2. Emerytury niemilitarne powstały dopiero w XIX stuleciu. Wcześniej pracownicy musieli albo sami oszczędzać na starość albo liczyć na to, że ich dzieci zapewnią im utrzymanie. Ci, którym się to nie udało, musieli liczyć na zapomogi i opiekę organizacji charytatywnych.
3. System stworzony przez Bismarcka mógł dobrze działać tylko wtedy, gdy pracujących przybywało w odpowiednio wysokim tempie. Spadek liczby urodzin grozi jego upadkiem, tym groźniejszym, im dłużej będzie się odwlekać konieczne reformy.

http://ekonomia.opoka.org.pl/baza-wiedz ... rytur.html

Cytuj:
Ma być „rozwój” i trzeba promować rodziny wielodzietne, bo wtedy PKB idzie do przodu, wygrywa się wybory i jest „więcej i więcej”. Wszelkie argumenty o powstrzymanie się w ekspansji są uznawane za brednie.

Ale jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Cytuj:
Kolejne samochody wymagają nieskończonych ilości paliwa, więc każdy kraj z ropą naftową wydobywa ją bez najmniejszej refleksji o tym, co to oznacza dla Ziemi.

Rewolucja w branży motoryzacyjnej zbliża się wielkimi krokami. Osiem stanów w USA do 2050 roku chce całkowicie zakazać sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i diesli - wynika z raportu "Car and Driver", o którym pisze Business Insider. Podobną drogą chce pójść także kilka europejskich krajów.
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/rewoluc ... 01372.html

Zamiana paliwa na prąd, to dobre rozwiązanie, czy kolejne zagrożenie?

Cytuj:
Duży bagaż jest tylko kłopotem, kiedy trzeba się z nim rozstać. Mały bagaż jest poręczniejszy, a kiedy przychodzi ten moment „oddania go z powrotem do wypożyczalni”, jest nam łatwiej.

Pozwolę sobie wyjątkowo tutaj napisać fragment rozmowy z moim Białym. Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad tym, czy nie kupić wynajmowanego przez nas mieszkania.

- Chciałbym spać tutaj na stałe.
- Nie wiem, czy my byśmy chcieli...
…. dynamika zdarzeń na świecie zmieni twoje postrzeganie... są wojenki, lecz nie wojna.
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 16:32
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Cytuj:
Cytuj:
Ma być „rozwój” i trzeba promować rodziny wielodzietne, bo wtedy PKB idzie do przodu, wygrywa się wybory i jest „więcej i więcej”. Wszelkie argumenty o powstrzymanie się w ekspansji są uznawane za brednie.

Ale jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Automatyzacja, mechanizacja dla dobra wszystkich. Osiągnięcia cywilizacyjne są dorobkiem całej ludzkości a nie jednostek które stać na patenty. Sami nic by nie wymyślili gdyby nie pokolenia myślących przed nimi. Wszyscy przyczyniamy się do rozwoju cywilizacji, dlaczego tylko niektórzy mają z tego korzystać?
Cytuj:
Kolejne samochody wymagają nieskończonych ilości paliwa, więc każdy kraj z ropą naftową wydobywa ją bez najmniejszej refleksji o tym, co to oznacza dla Ziemi.

Rewolucja w branży motoryzacyjnej zbliża się wielkimi krokami. Osiem stanów w USA do 2050 roku chce całkowicie zakazać sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i diesli - wynika z raportu "Car and Driver", o którym pisze Business Insider. Podobną drogą chce pójść także kilka europejskich krajów.
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/rewoluc ... 01372.html

Zamiana paliwa na prąd, to dobre rozwiązanie, czy kolejne zagrożenie?

Z orbity satelity widać ile energii idzie w kosmos, czytaj w gwizdek. Czy chcemy oświetlić nocą całą ziemie? Ile samochodów można by naładować energią marnowaną by paru gości wiedziało jak nad ranem wrócić do domu?
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 17:30
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Czytając powyższe doszła też do mnie myśl, że przerażają mnie konsekwencje rozwoju. Podam prosty przykład; znajoma firma zafundowała sobie system księgowy warty kilka mln dolarów. Jest oczywiście nowoczesny, wydajny, efektywny i wszystko super, super. Jednakże z tego powodu zostało zwolnionych 5 osób (co stanowi 50% działu księgowego), które okazały się zbędne. :?: :!: Argon kiedyś opisywał konsekwencje automatyzacji małej firmy, może o tym napisze jeszcze raz.
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 18:00
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie.
Jeśli czynności mechaniczne może wykonywać maszyna, to po co tutaj człowiek?
Jeśli maszyna/program może to zrobić szybciej, dokładniej, to nie widzę tutaj pola, żeby na to miejsce zatrudniać człowieka.
Równie dobrze moglibyśmy ciągle jeździć furmankami ciągniętymi przez konie, zamiast samochodami.
A że ktoś w to miejsce straci pracę? Trudno. Jego sprawa.

Ktoś powie - Szczyglis to egoista.
No właśnie wręcz przeciwnie - bo taki rozwój pomaga większości kosztem jednostki.
A co mnie obchodzi jednostka? Jakbym musiał myśleć o każdym nieszczęśliwym człowieku na tej planecie to bym się zapłakał na śmierć. Nie oszukujcie się - też macie w doopie, ze Wam smarfona składał głodny Chińczyk, tak samo jak i macie gdzieś głodne dzieci w Afryce.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 18:13
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Cytuj:
A że ktoś w to miejsce straci pracę? Trudno. Jego sprawa.
W ten sposób w szybkim tempie może to być sprawa ogólnie społeczna.
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 18:17
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
aleksandra137 napisał(a):
Cytuj:
A że ktoś w to miejsce straci pracę? Trudno. Jego sprawa.
W ten sposób w szybkim tempie może to być sprawa ogólnie społeczna.


Problem ludzi.
Jak ktoś nie ma ochoty się edukuować, robić coś, to wiecznie będzie bezrobotny.
Ludzie sami się pakują w bagno. Chcesz żyć? To pracuj na zycie. Jesteś słaby - umieraj. Proste.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 18:39
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
"Trudno" - to znaczy bóg z nim. Jakie to proste.
Takie myślenie sprawi że Ty też wylecisz, wcześniej lub później bo nie będziesz w stanie utrzymać swego miejsca pracy. Zawsze ktoś zamożniejszy zastąpi Cię nowocześniejszym - bo droższym - systemem, robotem... I powie na odchodne "trudno", umieraj jesteś za słaby..
Jeśli tak ma wyglądać przyszłość to niech od razu ją szlak trafi.
"Nauka musi mieć zastosowanie w służbie człowieka i czynienie go wolnym.
Nie zaś zniszczeniu i zakuciu w kajdany".
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: wtorek, 29 gru 2015, 23:13
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Cytuj:
Ma być więcej wszystkiego. Przeżyć, doznań, emocji, partnerów, pieniędzy, domów, samochodów… ma być więcej i więcej! Człowiek nie jest w stanie się powtrzymać od tego, aby mieć coraz więcej „rzeczy, ludzi, a także wszelkich innych elementów naszego życia”. Ma być więcej!
Od lat zastanawiam się nad tym, dlaczego państwa muszą mieć wzrost gospodarczy. Muszą, bo inaczej są postrzegane jako te, które się „cofają”. Tymczasem to „bogacenie się państw” stało się jakimś bożkiem współczesnego świata. Jeśli kraj nie rozwija się w tempie kilku procent, to jest „bardzo źle”. A niby dlaczego? Rozwój gospodarczy jest zawsze związany z wykorzystywaniem zasobów naturalnych, skażeniem ziemi, jej degradacją. Tymczasem ludziom w głowie się nie mieści, że można się przestać bogacić, że można poprzestać na tym, co jest.


No to przecież wszystko wypływa z natury człowieka, natury którą nas obdarzył ponoć Bóg. I jakby nie ta chęć pożądania, posiadania, to dalej byśmy mieszkali w jaskiniach.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: DLACZEGO LUDZKOŚC CHCE 'WIĘCEJ Napisane: środa, 30 gru 2015, 00:02
Tassador
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 gru 2018, 12:43
 
   
0
Ponieważ może
ponieważ jest ciekawska
ponieważ szybko się nudzi i potrzebuje zmiany
ponieważ lubi rywalizować
ponieważ ... i tu dopiszcie inne powody
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 3.529s | 38 Queries | GZIP : Off ]