Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
29871464cfb521a1607b373ed3f5d836
29871464cfb521a1607b373ed3f5d836
Strona 1 z 2 [ Posty: 40 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 14:43
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 6 paź 2018, 20:04

0
Była jesień 1995 roku. Miałem szczęście, bo Lech Wałęsa był tego dnia w znakomitym humorze. Żartował, częstował mnie jakimiś ciastkami. Rozmowa trwała kilkadziesiąt minut i prawdę mówiąc nawet nie pamiętam, czego dotyczyła. Z tego spotkania utkwił mi w pamięci mały drobiazg. Otóż na jednej ze ścian pokoju, w którym urzędował były Prezydent, wisiał portret marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamiętam dokładnie, że pomyślałem sobie wtedy, że to zabawne, że Piłsudski nosił podobne wąsy jak Lech Wałęsa.
http://www.nautilus.org.pl/?p=dziennik&id=147
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 16:41
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Czy reinkarnacja opisana w Dzienniku, ma coś wspólnego z karmą czy też nie.
Reinkarnacje według Hindusów to nie to samo co reinkarnacja Buddystów.
Jedna zależna jest od karmy danej osoby inna nie za bardzo - doświadczający ciąg wcieleń.
Postać Wałęsy jawiła by się jako bohater narodowy, będący zwykłą kontynuacją nabytych cech/zdolności; zaś w drugim wariancie tragicznym odkupicielem przelanej krwi przez poprzednika - Piłsudskiego.
Który wariant wybieracie?
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 16:53
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32

0
jest taka koncepcja ze jesli umierasz nie dokończywszy dzieła za życia to robisz to w kolejnych wcieleniach... każdy ma swoją rolę do wykonania aż samo ocenisz że wykonałeś wszystko ... Co dalej?
Wracasz gdzieś - może to jest raj miejsce istot doskonałych, może kolejny poziom wyższej niematerialnej egzystencji .. inna planeta o lepszej pozycji i harmonii a może o zgrozo wszystko od poczatku od prostego robala w kupie? :roll:
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 17:39
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cytuj:
jest taka koncepcja ze jesli umierasz nie dokończywszy dzieła za życia to robisz to w kolejnych wcieleniach...

Ktoś tu połączył Napoleona z Hitlerem; rozumię że Napoleon za mało ludzi wyrznął i Hitler musiał to skończyć - by iść oczywiście "dalej".
Czarno to widzę jeszcze kilku "zdobywców ośmiotysięczników" z historii zostało, strach pomyśleć o ich wcieleniach - raczej o ich czynach.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 20 mar 2016, 08:59
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Tutaj wprowadzam cdn;
LECH WAŁĘSA JAKO WCIELENIE DUSZY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO - nowe, nieprawdopodobne zbiegi okoliczności
2016-03-20
Fundacja Nautilus jako pierwsza w Polsce postawiła zdecydowaną tezę, że wielki lider Solidarności Lech Wałęsa jest wcieleniem duszy twórcy polskiej niepodległości w 1918 roku, czyli Józefa Piłsudskiego. Badając od 25 lat w Polsce i na świecie zjawisko reinkarnacji ustaliliśmy i traktujemy jako absolutny aksjomat nie tylko jej istnienie, ale także to, że wielkie postacie światowej czy polskiej polityki bardzo często wracają ponownie, aby „dokończyć swoje poprzednio prowadzone dzieło”. Obserwując postać Lecha Wałęsy od bardzo dawna nie mamy cienia wątpliwości, że jest to ta sama dusza.

http://www.nautilus.org.pl/?p=21pietro&id=294
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: wtorek, 22 mar 2016, 15:20
Papillon

reputacja poprawna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 13 wrz 2018, 19:26

0
Słuchałem ostatnio audycji w której nie żyjący już prof. Wieczorkiewicz opowiada o Piłsudskim i jedyną rzeczą jaką panicznie bał się marszałek to były myszy. Ciekawie jak z tym u Wałęsy?
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: wtorek, 22 mar 2016, 16:27
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Jeszcze cosik;
Sławomir Cenckiewicz ujawnił miejsce pochówku nieślubnego syna Lecha Wałęsy. Historyk opublikował zdjęcie nagrobka.
http://historia.wp.pl/kat,136394,title, ... acebook_wp

A Piłsudskiego nieślubne dzieci? Miał takowe?
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: wtorek, 22 mar 2016, 20:38
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
A czy reinkarnacja ma być powtórką poprzedniego wcielenia, czy wyciągnięciem wniosków?
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: wtorek, 22 mar 2016, 23:09
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
O co właściwie chodzi z tą reinkarnacją, tak czytam te wypowiedzi i widzę że mam takie same wnioski jak stefan, zamknięty krąg ludzi powtarzających te same szablony. Znaczy że nigdy nie będę nikim ważnym w polityce bo ten przydział należy tylko do tych samych dusz. Dla mnie tylko praca fizyczna i umartwienie? Oczywiście pisze to sarkastycznie, ale takie pojęcie reinkarnacji do mnie nie przemawia.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 26 mar 2016, 13:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 wrz 2018, 19:21

0
stefan12 napisał(a):
A czy reinkarnacja ma być powtórką poprzedniego wcielenia, czy wyciągnięciem wniosków?

sirAzgar napisał(a):
O co właściwie chodzi z tą reinkarnacją, tak czytam te wypowiedzi i widzę że mam takie same wnioski jak stefan, zamknięty krąg ludzi powtarzających te same szablony. Znaczy że nigdy nie będę nikim ważnym w polityce bo ten przydział należy tylko do tych samych dusz. Dla mnie tylko praca fizyczna i umartwienie? Oczywiście pisze to sarkastycznie, ale takie pojęcie reinkarnacji do mnie nie przemawia.

Mi też to nie pasuje.
Reinkarnacja powinna być doskonaleniem się, a nie jakąś przypisaną funkcją, tym bardziej polityczną, która to nomen omen z rozwojem osobistym nie ma nic wspólnego. Nie oszukujmy się - polityka to bagno, a politycy to chu...e. Wszyscy, z każdej strony. Człowiek uczciwy raczej powinien się od tego bagna trzymać jak najdalej, bo inaczej, to system go wciągnie i ponagina i tyle z rozwoju. Więc wychodziło by na to, że pewni ludzie muszą bredzić w bagnie, tak? To na czym niby ma polegać kwestia wyzwolenia się z tego, skoro będzie się wiecznie powtarzać ten sam scenariusz? To już nawet to się kupy nie klei.

Polityka i rozwój duchowy... :puk:

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 26 mar 2016, 16:00
jurek

reputacja neutralna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
piątek, 31 sie 2018, 11:51

0
Reinkarnacja służy doskonaleniu się. Ale można też doskonalić się w głupocie.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 26 mar 2016, 16:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
jurek napisał(a):
Reinkarnacja służy doskonaleniu się. Ale można też doskonalić się w głupocie

No dobrze, racja, ale w reinkarnacji raczej chyba nie chodzi o to, żeby być coraz gorszym człowiekiem, tylko bardziej coraz lepszym. Jaki niby cel miałby rozwój "do tyłu"?

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 26 mar 2016, 17:55
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
,,(Nie)Święty Marszałek'', czyli o tym czy Piłsudski był bohatrem ?
Cóż, przyznać szczerzę muszę, że nie darzę zbytnią sympatią marszałka Józefa. Zawsze uznawałem go za snoba, oportunistę, bezczelnego indywidualistę itd. Jednak nigdy nie zdarzyło mi się wyrazić zdania o Komendancie szerszej publice, gdyż wady Piłsudskiego są tematem tabu wśród polskich historyków. Wszyscy uznali jednomyślnie go za wyzwoliciela i autora II Rzeczpospolitej, co jest równoznaczne z miejscem w panteonie lachowskich bohaterów. Dzisiaj chciałbym rzucić cień na nieskalaną sylwetkę Marszałka.

(....)
Reasumując, Piłsudski nie był bohaterem - był bezwzględnym politykiem umiejącym wykorzystać każdą sytuację na swoją korzyść. Marginalizował wrogów, kłamał o potędze polskiej armii, mitologizował swoje sukcesy. Jego rządy okazały się dla Polski klęską i aż strach pomyśleć jak by ona wyglądała, gdyby Józef nie miał sprawnych, mądrych i uzdolnionych popleczników, który niwelowali jego wady. Dziwimy się cały czas, dlaczego to w Rosji stoją pomniki Lenina czy Stalina, a kompletnie nie zauważamy że my mamy nawet Święto Narodowe na cześć tyrana (internowania swoich wrogów politycznych), oportunisty, gwałciciela prawa polskiego, propagandzisty, snoba. Może niektórzy uznają, że zbyt ostro oceniam poczynania Marszałka, ale ktoś musi zacząć. A początek musi być radykalny, o czym dokładnie wie przecież bohater mojego artykułu. Kończąc włożę w usta Komendanta słowa (nieco zmienione) odważnego Bema, który wykrzyknął, gdy umierał: ,,Polsko! Ja cię nie zbawiłem, ja cię pogrążyłem!''. I to jest świetne podsumowanie dla Piłsudskiego, który jednak na taką szczerość zdobyć się nie mógł...
http://archhistorii.blogspot.com/2014/0 ... m-czy.html

Jeśli reinkarnacja ma za zadanie uczyć, być może jako Wałęsa jeszcze raz musiał przejść tę samą drogę. Pytanie, czy to go czegoś nauczyło, bo tak na pierwszy rzut oka widzę, że raczej powielił te same błędy. Mogę się mylić, ale ostatnie wydarzenia
raczej obalają legendę Wałęsy niż ją umacniają.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 28 sty 2017, 17:08
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
No to sie zacznie :(

Nieoficjalnie: opinia IPN potwierdza współpracę Wałęsy z SB
Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP we wtorek 31 stycznia IPN na konferencji poinformuje o opinii biegłych ws. teczki TW "Bolka".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,143604,titl ... aid=118869
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 28 sty 2017, 17:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Tak około-tematowo, to nieciekawy okres w życiu ma coś ostatnio Wałęsa. Po ochłonięciu lekko po akcji z tamtego roku teraz znowu będzie głośno, w dodatku syn mu niedawno popełnił samobójstwo. Nie wiem jak dobrych lekarzy ma Wałęsa (a pewnie dobrych), ale chłop naprawdę się nieźle trzyma biorąc pod uwagę okoliczności, zwłaszcza, że ma chore serce.

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: poniedziałek, 30 sty 2017, 12:07
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 14 paź 2018, 21:43

0
Piłsudski nienawidził ruskich, a jako Wałęsa miałby z nimi kolaborować? To się kupy nie trzyma. Ruskie potrzebowali agenta ażetrafił się ktoś taki a nie inny to czysty przypadek. W naszym narodzie jest wielu buraków, chamów i choleryków, i opieranie na tym przeświadczenia że ktoś jest Piłsudskim bo jest cholerykiem, chamem i ma wąsy jest dość wątpliwe.
Na tej samej zasadzie Tusk jest wcieleniem Karola Wielkiego bo tez jest "królem" europy.
Trochę rozsadku Fundacjo.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 17:07
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Obrazek
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 23:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ja bym odpuścił. Dał spokój już Wałęsie.
Jest o 30 lat za późno na takie rozliczenia i w tym momencie to jest już nic więcej poza chęcią dowalenia do pieca. Nie popieram tego. Zamiast iść do przodu, to znowu staramy się żyć przeszłością. Po co? W moich osobistych oczach PiS jedynie traci takimi działaniami. Zapomnieli chyba, że wiecznie rządzić nie będą i kiedyś przyjdzie ktoś kto będzie rozliczać PiS, a koło wzajemnej nienawiści nigdy nie będzie mieć końca. Sorry, ale ja się pod tym nie podpisuję, czekam na normalnych polityków, którzy w końcu z tego błędnego koła wyjdą i pomyślą w końcu o przyszłości, zamiast zajmować się przeszłością. Póki co takich na horyzoncie nie widać... W Polsce nigdy nie będzie dobrze, jeśli będziemy żyć przeszłością.

Co teraz zmieni dowalenie Wałęsie? Co da obcięcie emerytur policjantom, którzy pracowali za czasów PRL? No co? Co poza satysfakcją w stylu "doje....śmy im"? Na to wszystko jest jedno słowo: zemsta. Słowo, którego osobiście staram się nie używać, bo moim zdaniem takie działania nie przynoszą niczego dobrego i nie powinny mieć miejsca, jeśli chce się iść "do przodu". Albo się rozwijamy i lecimy do przodu jako lepsi ludzie, albo żyjemy przeszłością i napieprzamy nawzajem. Do wyboru, bo obu tych opcji pogodzić się nie da, więc jak kto woli. Ja bynajmniej opcji "cofania się" nie kupuję.

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 00:17
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):

Ja myślę że dawno by mu odpuścili gdyby powiedział dawno temu prawdę, a on przeżarty tym swoim wielkim ego, myśli że do głupich przemawia i dalej idzie w zaparte mając przed nosem całą kartotekę IPN.

Sokrates
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 00:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
szczyglis napisał(a):

Ja myślę że dawno by mu odpuścili gdyby powiedział dawno temu prawdę, a on przeżarty tym swoim wielkim ego, myśli że do głupich przemawia i dalej idzie w zaparte mając przed nosem całą kartotekę IPN.

Tak, ja przecież nie bronię Wałęsy.
To, że był agentem (w papierach) to sprawa już udowodniona i to nie wczoraj i nie przedwczoraj, tylko wiadoma od dawna. Ja do czegoś innego zmierzam - po co to roztrząsać? Po co brnąć w to wszystko? Równie dobrze za 20 lat ktoś może w IPN znaleźć kwity na Kaczyńskich i będzie ta sama sytuacja, ale w drugą stronę. Wałęsa jakby nie patrzeć jest w pewien sposób "symbolem", znanym na całym świecie - po co to niszczyć? Zwłaszcza, że człowiekowi już niewiele życia zostało. Jaka z tego korzyść? No chyba tylko taka, że "dojeba...iśmy mu". Bo innej nie widzę. I chyba temu nikt nie zaprzeczy - no chyba, że o czymś nie wiem i być może chleb stanie się tańszy nagle w sklepach, bo Wałęsa okazał się Bolkiem...

Inna sprawa, że teraz to tak łatwo nam oceniać - agent, nie agent, podczas gdy rzeczywistość Polski Ludowej nie była taka czarno biała jak się teraz może wydawać i takie ocenianie z perspektywy obecnych czasów nie jest do końca poprawne. Ale jak napisałem - nie bronię Wałęsy, jednakże apeluję o to, żeby nie oceniać tego wszystkiego na zasadzie "czarne-białe", bo to błąd.

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 00:55
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

-1
a mi się wydaje że właśnie dla tego ciągle wyciągają jego sprawę, bo on ciągle się babrze w polityce, ciągle jątrzy i bez przerwy atakuje Kaczyńskiego, jak dla mnie to może być wet za wet. Wałęsa trzyma z Bronkiem, Kwachem, Kodem atakuje rząd, to zwykła rozgrywka polityczna.

Sokrates
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 08:22
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Tu chodzi o jeszcze jedną rzecz. Skoro Kiszczak miał te wszystkie kwity na Wałęse, to rodzi się pytanie, czy, a w zasadzie to nawet nie czy, ale jak bardzo Wałęsa był sterowany, czy szantażowany przez komuchów w latach 90-tych, kiedy był Prezydentem.

Pamiętamy politykę grubej kreski, wspieranie lewej nogi, oczywiście nocną zmianę, itp.

PiS robi to po to, by pokazać, że nikt po 89 roku nie odciął komuchów od koryta, oni dzięki Wałęsie bardzo wygodnie się urządzili. A po Wałęsie przyszedł Kwach i rządy SLD i ten stan tylko zakonserwowali.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 11:58
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Lech Wałęsa już odpowiada przed trybunałem opinii publicznej, przed trybunałem własnego sumienia. Nie dopuszcza do sumienia i świadomości tej prawdy o sobie, najprawdopodobniej ją wyparł. Jak każdy z nas stanie przed Trybunałem Boskim. Myślę że to wystarczy - stwierdził na antenie Telewizji Republika wicepremier Jarosław Gowin.
Wstyd pozostaje, ale to najlepsze podsumowanie jak dla mnie.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 19:44
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

+2
UB mialo kiedys metode na likwidowanie opozycji - ze sami zakladali organizacie "podziemne" nazbierali przeciwnikow "jedynego slusznego ustroju" a potem ich wylapano.
Byc moze SB samo stwporzylo "Bolka" aby organizowal strajki i donosil kto co tam jest przeciwny wladzy. Mieszkajac za granica, spotkalem paru ludzi co pracowali w w slawnej Stoczni Gdanskiej w latach 70tych, i spotykali sie z Walesa. Z ich opowiesci wylanial sie obraz kogos kto nic nie robil w pracy, jedynie roznosil ulotki antypanstwowe, namawial do strajkow. Jak mieszkal;em w Sydney, znajomy mi opowiedzial sprawe jaka zaszla na spotkaniu Polakow w Australii, w Sydney. Przyjechal Lech Walesa, a tu na spotkaniu wyszyli ludzie co pracowali z nim w Stoczni i zaczeli publicznie wypytywac, ze jak to sie stalo, ze Lechowi zwierzali sie z prywatnych spraw a potem SB o tych sprawach wiedziala, a po stanie wojennym zostali uchodzcami politycznymi i Australia ich wziela. Do cos 1990 mieli zakaz wjazdu do Polski. Lech Walesa jak ich zobaczyl to przerwal spotkanie i wyszedl bocznym wyjsciem. Tak to uslyszalem od znajomego w 2009, moze to plotki, ale moze i nie, patrzac na te fotki z "Magdalenki". Oto Michnik co to nieznosil Kiszczaka sa na fotkach razem, Walesa tez, "opozycjonisci".

The truth is out there
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: piątek, 3 lut 2017, 23:42
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Tak. Ja o tym wszystkim wiem i absolutnie nie bronię Lecha Wałęsy, bo wiem co zrobił.
Ale mi chodzi o coś innego - że rozliczenie rozliczeniem, ale to przecież idzie w świat. Przecież pamiętam co się działo rok temu, gdy wypłynęły jeszcze "nieoficjalne" kwity. Wszystkie media pisały "Wałęsa - zdrajca" itp. Śledziłem całą zagraniczną prasę wtedy. Czy to jest dobre dla Polski jeśli chodzi o widzenie naszego kraju na arenie międzynarodowej? Nie. Nie jest. Bo wychodzi teraz, że 30-letnia historia naszego kraju to jeden wielki fejk, że wszystko to było tylko iluzją i cała ta wielka "wygrana" z komunizmem to była bujda na resorach. Czy naprawdę tego chcecie, aby teraz w taki sposób świat myślał o Polsce? Że to wszystko to był fejk? No nie wiem, czy cała ta potrzeba zemsty i rozliczenia jest teraz warta takiej ceny, polemizowałbym....

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 4 lut 2017, 02:20
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 14 paź 2018, 21:43

0
Obrazek
Ponadto jeżeli chodzi o zasł ugi w 2009 r. Wałęsa uczestniczył w symbolicznym przewróceniu muru berlinskiego, szkoda że wtedy był ten nieszczęśliwy wypadek przez kamerzystę który go uderzył :/.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 4 lut 2017, 13:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=jyVLa41ejGM

Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 4 lut 2017, 22:31
czujne_oko

0

0
Nie oglądałem akurat tego programu z Panią Magdaleną(może jutro się zmuszę i zobaczę co tam też Pani Ogórek wymyśliła), ale oglądałem inne odcinki #wtylewizji i powiem tak: czasami to mi się nóż w kieszeni otwiera na to co oni tam wygadują. Akurat Panią Ogórek to uważam za wielką hipokrytkę. Jak kandydowała na prezydenta z ramienia lewicy to lewica była cacy. Teraz jak dostała dobrą posadę w TVP to PIS jest cacy a reszta be. Jak ktoś z telewidzów ją zapyta o to jak to jest, że wczoraj z SLD a dziś z PIS to odpowiada stanowczo, że startowała jako kandydatka niezależna(sic!) Ale potem nadchodzi dzień w którym Pani Magda prowadzi program i wtedy nadchodzi wiadomość, że zmarł Tomasz Kalita... i co robi Pani Ogórek? Akurat do studia dzwonił "niewygodny" telewidz, więc mu przerwała i ze smutkiem, prawie płaczem oznajmiła, że ma smutną wiadomość do przekazania, a telewidz już nie wrócił. Przypomnę, że Tomasz Kalita był rzecznikiem sztabu Pani Ogórek podczas wyborów prezydenckich i był mocno związany z SLD. Oczywiście piękne jest to z punktu widzenia zwykłego człowieka, że tak jej się smutno zrobiło po śmierci współpracownika, ale jednak ciągle się odcinała od lewicy to w moim przekonaniu również od Tomasza Kality. Poza tym propaganda która leje się z TVP jest dla mnie odrażająca i jestem zdania, że jeśli ktoś chce reklamować swoje poglądy to powinien to robić ze swojego budżetu a nie publicznego. Jakoś TVN i Polsat dają radę na rynku, a TVP ciągle mało. To tak pokrótce bo to temat rzeka. Żeby była jasność są to tylko moje przemyślenia i nie sympatyzuję z PO i innymi... Myślę, że polityka to wielkie G....no i mam nadzieję, że twórcy tego sami w nim się potopią... :)
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: sobota, 4 lut 2017, 23:48
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

+3
Zauważ, że przez ostatnie 25 lat TVP stała po stronie obecnej opozycji i była co najmniej podobnie nieobiektywna (dowody z łatwością mogę dostarczyć - są na youtubie). Do tego telewizje prywatne - czyli w sumie praktycznie cały mainstream był zagarnięty przez układ magdalenkowy. Do tego niemal cała prasa - ot choćby potężna na naszym rynku Agora (wydawca GW) finansowana w dużej mierze za publiczne pieniądze (to też łatwo udowodnić). W internecie Onet, WP, Interia itp - wszystko po wiadomej stronie.
Powiesz - Onet prywatny, niby prawda, ale czy wiesz kto stworzył Onet i w jaki sposób został mu odebrany? Tutaj nie ma nic czarno-białego.
PIS w tej chwili kontroluje TVP - fakt, ale wciąż medialną przewagę ma "magdalenka". I to nie jest tak, że to są uczciwie zarobione prywatne pieniądze, bo te fortuny zostały budowane często właśnie na pieniądzach państwowych.
Media są w tej chwili używane jako broń - i robią to obie strony. Choć moim zdaniem bardziej zakłamany jest TVN, ale oczywiście każdy ma swój punkt widzenia.
Re: O LECHU WAŁĘSIE I ZDOBYWCACH 'OŚMIOTYSIĘCZNIKÓW' Napisane: niedziela, 5 lut 2017, 00:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ale @czujne_oko ma tutaj rację co do ślicznej Pani Ogórek. Jest to lawirantka (ale i tak ją lubię, bo jestem seksistą :) ) i to chyba widać, bo jeszcze kilka lat temu chodziła ucho w ucho z Leszkiem Millerem i nie jest to żadna teoria spiskowa, tylko po prostu fakty. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że startowała z ramienia SLD wtedy. Tak że teges...

Strona 1 z 2 [ Posty: 40 ]

*1 2 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy