Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Argon, Avatar użytkownika neo
283205a6e9384ebad9e87710afa57dc0
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
283205a6e9384ebad9e87710afa57dc0
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzienniku Napisane: niedziela, 11 gru 2016, 10:33
skynet
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 09:51

0
ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzienniku Pokładowym 11 grudnia 2016

Oryginalny tytuł tej serii to "Who Was I? My Past Lives", w Polsce ukazał się jako "Moje poprzednie wcielenie". Serial został zrealizowany w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku i jest oparty na bardzo prostym pomyśle: hipnotyzer wprowadza ludzi w stan hipnozy, każe im podejść drzwi, za którymi jest ich "poprzednie życie". Proste? Proste. Ale gwarantuję wszystkim, że chwilami może się "zakołysać świat". Tego typu serie oczywiście są dokumentowane przez Fundację Nautilus, gdyż nie wyobrażam sobie zajmowanie się zjawiskiem reinkarnacji bez uważnego monitorowania tego typu seriali. Wszystko jest zgrywane do plików wideo, opisywane, starannie analizowane. Tak działa FN Panie i Panowie, choć tego w serwisie "nie widać i nie słychać".

Ale wracając do momentów, kiedy naprawdę człowieka wbija w ziemię po szyję – w jednym z odcinków hipnozie poddaje się młody mężczyzna pochodzenia latynoskiego o imieniu Carlos. Bez problemu wchodzi w hipnozę i już po chwili przekracza barierę "drzwi" prowadzącą do ukrytych w jego duszy wspomnień z poprzedniego życia.

- Jakiej jesteś płci? – pyta...Obrazek

Link: http://www.nautilus.org.pl/dziennik,155 ... dowym.html

DATA PUBLIKACJI: niedziela, 11 grudzień 2016 10:33:12 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: niedziela, 11 grudzień 2016 10:33:14
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: niedziela, 11 gru 2016, 11:33
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ciekawa sprawa z tą reinkarnacją, sam z chęcią bym się podał regresji :) Znać rzeczy których w żaden sposób nie powinno się znać, czy to nie mocny argument na prawdziwość zjawiska.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: niedziela, 11 gru 2016, 13:27
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 08:48

0
Cytuj:
Jestem człowiekiem chorym na SM nie użalam się nad sobą chociaż czasem jestem zły na taki los...mam wspaniałą Rodzinę żonę dwójkę dzieci. Chciałbym przekazać Panu moje odczucie graniczące z pewnością jestem pewien, że miałem możliwość wyboru takiego losu. Nie wiem skąd to wiem ale czasami wydaje mi się że jest to wspomnienie z mojej przeszłości.

Pan Tomasz sie nie myli. Dokonujemy wyboru.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: niedziela, 11 gru 2016, 15:42
magdakowalska48

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Widac moj wybor byl zly :p
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: niedziela, 11 gru 2016, 15:48
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
magdakowalska48 napisał(a):

To że życie często daje w kość to wiadomo. Tu i teraz dokonujemy wyborów.

Sokrates
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 08:53
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
magdakowalska48 napisał(a):

Hmm, niektórzy wiedzą, że prowadzę z kimś bardzo ciekawe rozmowy i ostatnio właśnie rozmawialiśmy na ten temat. Wyjątkowo przetoczę fragment, który idealnie pasuje i daje świetną odpowiedź, dlaczego mamy takie, a nie inne życie.

- To są ci, na których inni się uczą. To był ich wybór, by być narzędziem dla nauk innych. To duża sztuka.
- Na przykład taki degenerat, który ciągle pije?
- To był jego wybór, na nim uczy się 300, to są wybory duszy.
---------------------

Dlatego absolutnie nie ma sensu na przykład czegokolwiek i komukolwiek zazdrościć, jeśli ma sie do kogoś pretensje, możemy je mieć wyłącznie do siebie. Ale to też jest stuprocentową głupotą, bo każdy nasz wybór czemuś służy, albo naszemu rozwojowi albo rozwojowi innych ludzi.
To duża sztuka wybrać drogę, która prowadzi ciągle "pod górkę".
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 13:28
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 sty 2018, 21:29

0
aleksandra137 napisał(a):
To był ich wybór, by być narzędziem dla nauk innych. To duża sztuka.
- Na przykład taki degenerat, który ciągle pije?
- To był jego wybór, na nim uczy się 300, to są wybory duszy.

Taki "degenerat", to wyjątkowy bohater, mistrz i nauczyciel.
Sam, z własnej nieprzymuszonej woli, postanowił być alkoholikiem i draniem ("degeneratem"), leje żonę i dzieci, przepuszcza wszystkie pieniądze, naprzykrza się innym, a wszystko w imię nauki.
No nic, tylko mu dziękować.
Szczególnie takim "degeneratom" powinny być wdzięczne dzieci (tych "degeneratów")...
Często są niewdzięczne. Ciekawe, nie doceniają, jak ojciec "degenerat" się stara?

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 13:41
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
środa, 15 lis 2017, 21:41

0
MAG napisał(a):
Szczególnie takim "degeneratom" powinny być wdzięczne dzieci (tych "degeneratów")...

Jeśli spojrzeć na to od strony reinkarnacji to owe dzieci w poprzednim życiu/życiach były takimi degenaratami uprzykrzającymi innym życie...a teraz w tym wcieleniu uczą się odczuć (smutek, żal, ból, głód itd) jakie miały osoby z ich poprzedniego życia, którym to owe życie zamieniły w piekło (tak jak ich tatuś im zamienił w tym życiu) - wtedy to ma sens....
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 13:47
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 sty 2018, 21:37

0
Myślę, że to nie tak działa Mag.
Góra nie może wymagać by dusza stawała się złą na potrzeby wcielenia.

To raczej wygląda jak napisała Archeozoolog, by kogoś doświadczyć i nauczyć, zostaje do tego wybrana taka dusza, która jest na takim poziomie rozwoju jaki jest potrzebny.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 13:52
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Myślę, że to nie tak działa Mag.
Góra nie może wymagać by dusza stawała się złą na potrzeby wcielenia.

To raczej wygląda jak napisała Archeozoolog, by kogoś doświadczyć i nauczyć, zostaje do tego wybrana taka dusza, która jest na takim poziomie rozwoju jaki jest potrzebny.

Ja nie wiem, jak to działa i nie rozstrzygam tego. Odnoszę się do słów Aleksandry, która napisała, że:

To był ich wybór, by być narzędziem dla nauk innych. To duża sztuka.

Może działa to w sposób opisany przez Ciebie, czy Archeozoolog.
Sposób opisany przez Aleksandrę wydaje mi się, co najmniej, dziwny.

-milczenie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 14:04
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Archeozoolog napisał(a):
Jeśli spojrzeć na to od strony reinkarnacji to owe dzieci w poprzednim życiu/życiach były takimi degenaratami uprzykrzającymi innym życie...a teraz w tym wcieleniu uczą się odczuć (smutek, żal, ból, głód itd) jakie miały osoby z ich poprzedniego życia, którym to owe życie zamieniły w piekło (tak jak ich tatuś im zamienił w tym życiu) - wtedy to ma sens....

To zależy, w jaki sposób rozumie się reinkarnację.
Jeżeli rozpatrywalibyśmy taki proces zgodnie z naukami buddyjskimi, to nie można się zgodzić, że to jest świadomy wybór dusz, by uprzykrzyć życie innym ludziom, nawet po to, żeby odpłacić im ich wcześniejsze uczynki.
W ogóle, w świetle nauk buddyjskich, trudno mówić o świadomym wyborze na tym poziomie.

Byc może Aleksandra przytacza jakiś pogląd chrześcijański, ale wydaje mi się on bardzo kontrowersyjny.

-milczenie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 14:08
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):

Dla mnie to jest również niezrozumiałe.
Tzn. uznaje, że przed wcieleniem dusza ma wybór, ale dusza będąca na wyższym poziomie raczej nie wcieli się w rolę złej.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 12 gru 2016, 20:28
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):

Nie dziwny, tylko mądry. Jak sobie poczytasz książkę "Wędrówka dusz" dokładnie jest tam opisana podobna scena. Kiedy prawnik spotyka na swojej drodze pijaka / kloszarda, jedno spojrzenie zmienia jego życie. O takie nauki właśnie chodzi. Sama byłam świadkiem pewnej rozmowy, kiedy matka z małym dzieckiem mijając leżącego pijaka powiedziała; jak się nie będziesz uczyć to tak wylądujesz. Niby banalne, ale znowu chodzi o takie właśnie nauki. Może właśnie w jego życiu o to chodziło, by to usłyszeć w odpowiednim momencie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 09:54
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):

Nie dziwny, tylko mądry. Jak sobie poczytasz książkę "Wędrówka dusz" dokładnie jest tam opisana podobna scena. Kiedy prawnik spotyka na swojej drodze pijaka / kloszarda, jedno spojrzenie zmienia jego życie. O takie nauki właśnie chodzi. Sama byłam świadkiem pewnej rozmowy, kiedy matka z małym dzieckiem mijając leżącego pijaka powiedziała; jak się nie będziesz uczyć to tak wylądujesz. Niby banalne, ale znowu chodzi o takie właśnie nauki. Może właśnie w jego życiu o to chodziło, by to usłyszeć w odpowiednim momencie.

"Wędrówka dusz" Michaela Newtona, doktora doradztwa personalnego, dyplomowanego hipnoterapeuty prowadzącego prywatną praktykę, który rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci.
Jak sam pisze:
"Wszystkie opisane przeze mnie przykłady dotyczące życia po śmierci nie mają podstaw
naukowych, mogących potwierdzić ich prawdziwość. Z pewnością znajdą się więc czytelnicy, którzy uznają treść tej książki za zbyt niewiarygodną (...).

Więc Aleksandro, ja uznaję treść wymienionej przez Ciebie książki za niewiarygodną.

Tezę,dotyczącą świadomego wyboru rodzenia się, by doprowadzić ciało człowieka do degeneracji (przez alkoholizm, czy inne choroby) zadając cierpienie i krzywdząc wiele osób dokoła, tylko po to, by ktoś mógł z tego wyciągnąć naukę, uważam nie tylko za dziwną, ale wręcz za niebezpieczną.

To, jakby twierdzić, że dobra była działalność zbrodniarzy hitlerowskich, bo dziś np. muzeum Auschwitz-Birkenau skutecznie przeraża wielu młodych ludzi i zniechęca do sympatyzowania z ruchami faszystowskimi...

Bzdura, jakiej dawno nie słyszałam.
Najgorszy możliwy relatywizm moralny.
Zadawanie cierpienia, krzywdzenie ludzi jest złem zawsze.
Nie usprawiedliwia tego żadna ewentualna nauka dla innych.

-milczenie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 13:50
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
MAG napisał(a):

Zgadzam się z tym. Dlatego uważam, że ci czyniący zło, nie robią tego z inspiracji Góry, ale są wykorzystywani przez Górę do edukowania innych.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 14:07
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 08:32

0
W sumie tak samo można by ocenić rolę "czarnych" o których pisze Aleksandra. Są źli by uczyć innych (jak więc bardzo muszą się poświęcić - czyż nie?). A to chyba bez sensu. Ostatnio był news, że jacyś ludzie kogoś przykuli do samochodu i spalili. Nauka jaka i dla kogo? Dla tego, który został spalony? Chyba nie, zresztą nie wiem, może taka, że w innym wcieleniu nie zada się z oprychami. Dla tych którzy modowali? Jaka nauka. Nie mają wyrzutów sumienia. To oprawcy, moralni degeneraci. Dla rodziny zamordowanego? Być może, ale chyba jest tysiąc innych, bardziej humanitarnych sposobów na naukę. Zwykła śmierć od strzału już lepsza.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 14:12
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Trudno wyciągać wnioski z perspektywy jednego życia. Może ten spalony w swoim poprzednim życiu robił to samo i w ten sposób chciał odpokutować swoje winy?
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 14:17
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 08:32

0
stefan12 napisał(a):
Trudno wyciągać wnioski z perspektywy jednego życia. Może ten spalony w swoim poprzednim życiu robił to samo i w ten sposób chciał odpokutować swoje winy?

A może nie chce, tylko musi? Nie wiem, ale teoria karmy (o drugorzędnych przyczynach karmicznych na przykład) wydaje się być rozsądniejsza.
On odpokutuje, a co z tymi co go spalili? Będą musieli odpokutować w następnym? Być może spali ich ten, co oni go spalili (poświęci się). I tak w kółko.
Może lepiej by w zaświatach podali sobie dłonie, klepnęli się po plecach i stwierdzili OK, już się nauczyliśmy, nie palmy się wzajemnie w następnych wcieleniach.
Mnie się wydaje, że wybory nie są świadome. Człowiek podejmuje setki tysięcy różnych wyborów w życiu i wątpię by analizował je przed narodzeniem.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 14:27
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
MAG napisał(a):

Zgadzam się z tym. Dlatego uważam, że ci czyniący zło, nie robią tego z inspiracji Góry, ale są wykorzystywani przez Górę do edukowania innych.

Twoje poglądy są "niebezpiecznie" blisko gnostycyzmu. Już chyba kiedyś Ci o tym pisałam.
Przypomnij mi, potwierdziłeś, czy zaprzeczyłeś? :)

-milczenie.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 19:24
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):

Z "mojej" wiedzy; zdarza się i tak, że ludzie zabijający innych, next time albo jeszcze później poświęcają własne życie. Wszystko dąży do równowagi i Boskiej sprawiedliwości.
Prawdę mówiąc.... nie mając pełnej wiedzy o danym ludzkim życiu, a właściwie całym cyklu wszystkich jego żywotów, możemy sobie snuć setek różnych teorii i ustalać ogólne zasady... a na koniec i tak się okaże, że się mylimy.
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: środa, 14 gru 2016, 15:16
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Właściwie to ja się zastanawiam jak "oświecona" dusza może wybrać zło aby uczyć innych, skoro to jest prosta droga do wiecznego piekła. :satan: Trochę to nielogiczne, dla mnie ktoś dobry nie stanie się zły, bo to przeczy jego naturze, nie potrafił by krzywdzić.

Sokrates
Re: ODPOWIEDZIAŁ PO FRANCUSKU: La cathédrale! - wpis w Dzien Napisane: poniedziałek, 19 gru 2016, 10:54
mckomp

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
I o to właśnie chodzi. CIĄGŁY ROZWÓJ!!!! Wszyscy zaczynaliśmy od "0". Każda dusza, musi odrobić lekcję i nie ma szans przejścia z klasy drugiej do szóstej lub ósmej z pominięciem programu klas wcześniejszych. Dywagacje nasze są tylko nieudolną próbą zbliżenia się do sedna. Bo niestety mózg ludzki nie jest w stanie ogarnąć tej skomplikowanej sieci powiązań i zależności. Dla jednych jesteśmy nauczycielami dla innych uczniami - jest to proces nieskończony. Jedne dusze powstają- nie wiem jeszcze jak i dlaczego, drugie pobierają nauki, zbierają doświadczenia, inne po osiągnięciu pewnego poziomu doświadczeń, przeżyć, doznań, wrażeń, wrażliwości- MOŻE UMIEJĘTNOŚCI OKAZYWANIA B E Z I N T E R E S O W N E J MIŁOŚCI docierają do BOGA, łączą się z nim. Moim zdaniem ważne jest aby mieć tego świadomość- i postępować z własnym sumieniem/ nie kierować się tylko i wyłącznie swoimi sprawami/ a dopiero po śmierci dowiemy się co na celu miało bytowanie w tym wcieleniu w Polsce/akurat ja/ w latach 19xx-20xx/ niech sobie każdy wpisze swoje cyferki/. Jak tak spojrzeć na to przez pryzmat wiary katolickiej to niektóre rzeczy się fajnie uzupełniają- NIC NICZEMU NIE PRZECZY- oczywiście bez ślepego wpatrywania się w dogmaty ale w słowa Jezusa.
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy