Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Majestic-12 [Bot]
65c978a2534d07faca4f2f0c41ead861
65c978a2534d07faca4f2f0c41ead861
Strona 2 z 2 [ Posty: 34 ]

*< 1 2

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 16:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Człowiek niech sobie wierzy w co chce, wolnoć Tomku w swoim domku. Jednak system wierzeń nie może obdzierać człowieka z wolnej woli, i zabraniać mu myślenia, i przede wszystkim krzywdzenia innych, oraz patrzenia z góry na innych ludzi jak na gorszych.
Co do majątków to osobny temat, bo nie znam żadnej większej religii co by nie opływała w bogactwa.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 18:00
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

0
MAG napisał(a):
Swoją drogą, kto jest właścicielem np. kościołów, klasztorów,innych nieruchomości w Polsce?
Czy ten właściciel ma narodowość?

Masz rację też nie jest wyznawców. Ale gdzieś w filmie który linkowałem wyżej jeden ze ŚJ mówił, że ci z NY dają kredyty na te budowle, następnie ŚJ tutaj sami je budują a na koniec te kredyty jako zbór muszą spłacać, a własność jest tych z NY. Nie wiem jak wyglądało to w KK, bo to historyczne zaleciałości. Rozumiem, że świątynie buduje się z datków, ale to mi wygląda jakoś inaczej (te kredyty to ciekawe czy z odsetkami).
Ciekawe jak to wygląda formalnie u innych np. buddystów. Kto jest właścicielem świątyni, czy stowarzyszenie zarejestrowane w Polsce czy np. Koreańczycy?
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 18:15
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Mówiąc o Koreańczykach przed oczami stanęła mi od razu sekta Sun Myung Moona. W Polsce też była dość popularna

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 22:55
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 15 mar 2018, 00:20

0
Tutaj facet przedstawia przykład i wyraźnie mówi o tym, że ŚJ składają w ofierze Jehowie życie swoich dzieci. Do tego faktycznie przymusza ich ta organizacja. Nie jest to wytłumaczalne logicznie dlaczego oni to robią, ale to robią. To nie jest zabicie kury czy kota jak w jakiś satanistycznych praktykach tylko własnego dziecka.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=6UmaHbX_Ohs

Strona 2 z 2 [ Posty: 34 ]

*< 1 2

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy