Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
8661dcb6b9e99a5d7947e8321efaee21
LIVE-STREAM FN 23 GRUDNIA 2018 - godzina 21.00 "PROJEKT 'KONTAKT - historia prawdziwa ..."
8661dcb6b9e99a5d7947e8321efaee21
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskowych Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 09:20
skynet
Avatar użytkownika
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 17 gru 2018, 07:56
 
   
0
Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskowych zakładających 'wielki spisek, za którym stoją ONI'

Naród mieszkający pomiędzy Wisłą a Bugiem kocha na zabój teorie spoiskowe. Kiedy się o tym przekonałem? W zasadzie po kilku tygodniach prowadzenia serwisu Fundacji Nautilus w 2001 roku. Ze zdumieniem przyglądałem się tzw. wynikom oglądalności poszczególnych tekstów publikowanych w serwisie. Był tekst o UFO? Miał powiedzmy 100-200 odsłon. O duchach? Tyle samo. Ale niech no tylko spróbował się pojawić tekst o teoriach spiskowych, gdzie są "mroczni ONI", gdzieś schowani i ukryci, którzy swoimi brudnymi paluchami sterują z ukrytych pieczar naszym światem, a nagle licznik odwiedzin dosłownie wchodził na obroty godne turbin w sprężarkach silników odrzutowych! Tysiąc, pięć, dziesięć tysięcy odwiedzin… Rany Boskie, Polacy kochają teorie spiskowe! Zrozumiałem wtedy, że nawet najbardziej idiotyczna teoria zakładająca "wielki spisek" podbija polskie serca i umysły w stopniu absolutnym. Na zabój. Na śmierć i życie. Na zawsze.

Moim zdaniem to odkrycie tłumaczy w pewnym zakresie także obecną sytuację polityczną w Polsce (której wielu moich przyjaciół nijak pojąć nie jest w...Obrazek


Link: https://www.nautilus.org.pl/dziennik,16 ... wych-.html

DATA PUBLIKACJI: wtorek, 25 lipiec 2017 10:14:06 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: wtorek, 25 lipiec 2017 10:20:05
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 12:57
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
Mocny tekst... ale myślę, że raczej powinno się rozdzielać "teorie spiskowe" od teorii spiskowych i lepiej nie wrzucać wszystkiego do jednego worka...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 13:12
stefan12
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55
 
   
0
Nie wiem czy Aleksandra uzgadniała ten wpis z Kapitanem, ale u niej na blogu dziś pojawił się ten sam temat.
Myślę, że się nie obrazi jak zacytuje:

Cytuj:
Gorączka przedwyborcza w USA udzieliła mi się również. Próbuję się dowiedzieć kto wygra, ale Homiel milczy jak zaklęty. Wieczorem….

Cały czas słyszę Nabuchodonozor…

...

Oglądam powyborcze relacje i komentarze w TV i słyszę z ust dziennikarki TVN …

Trump jak Nabuchodonozor!
Zelektryzowało mnie to natychmiast, ponieważ przypomniałam sobie wczorajszą rozmowę. Komentatorka nie rozszerzyła myśli, w takim razie zaczęłam szukać w internecie.

...

Jest jeszcze jedna osoba, która powiązała D. Trumpa z Nabuchodonozorem. https://wobroniewiaryitradycji.wordpres ... hodonozor/ Ile w tym tekście (tutaj fragment) jest prawdy, czas pokaże. Jednakże, jeśli Homiel również łączy Nabuchodonozora z Trumpem warto to zapamiętać.

Fryderyk z Meksyku; to młody człowiek, od lat obdarzony nocnymi wizjami – na wzór opisywanych przez św. Jana Bosko. W liście do ks. Adama Skwarczyńskiego pisze:

Czuję w ustach słodycz połączoną z goryczą. Zwycięstwo Trumpa wiąże się dla mnie z częściowym wypełnieniem się wizji otrzymanej we śnie, dotyczącej „upadku” Stanów Zjednoczonych. Gorycz dlatego, że stoimy u wrót Końca Czasów, słodycz – gdyż jak Jonasz kontempluję karę ognia, spadającą na „Niniwę”.

Trump nie będzie mógł niczego dokonać. Dobrze to określiłeś: zabraknie mu czasu. Trump nie jest masonem. To idealista. Jest „artystą”, komediantem raczej niż człowiekiem podstępnym lub dwulicowym. Można go uznać za nieobliczalnego szaleńca. Ma w sobie coś z biblijnego króla Nabuchodonozora, jednak zabraknie mu czasu, żeby odegrać swoją sztukę, tragedię. Stanie się dla naszego pokolenia drugim Franciszkiem Ferdynandem – zarzewiem wojny. Padnie zabity, a gdyby nie padł, sam zacząłby wojnę.

Oto dlaczego – w oparciu o wizję symboliczną – osobę Trumpa kojarzę sobie z Nabuchodonozorem:
– tamten był „niszczycielem narodów”, ten stanie się przyczyną i zarzewiem wojny światowej;
– pod rządami Nabuchodonozora zniszczona została świątynia jerozolimska, zaś pod rządami Trumpa posypie się syjonizm masoński;
– sen Nabuchodonozora zawierał wizję posągu ze złota i innych metali i stopami z gliny, a w chwilę później jego kompletną ruinę, zaś Trump jest „królem końca czasów”, kiedy to nastąpi upadek wszystkich ziemskich imperiów;
– tamten kazał wrzucić trzech młodzieńców do rozpalonego pieca, a pod rządami Trumpa dojdzie (pośrednio lub bezpośrednio) do prześladowania Kościoła. Trump, jak król z Księgi Daniela, stanie się obrońcą Kościoła, a tym samym wielkim nieprzyjacielem satanistów;
– Nabuchodonozor był identyfikowany z „Gwiadą Zaranną” (imię własne Lucyfera!), zaś rządy Trumpa będą się wiązały z ostatecznym upadkiem demona-„zwodziciela narodów”;
– wreszcie siedmioletnie pomieszanie zmysłów u króla implikuje straszny los Stanów Zjednoczonych: władca wielu narodów upodobnił się do zwierzęcia jedzącego trawę…
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 14:22
ŻyczliwySceptyk
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13
 
   
0
Tak na pociechę - zjawisko występuje nie tylko nad Wisłą. Ileś milionów Jankesów wierzy, że II wojny światowej nigdy nie było, tylko media zrobiły szopkę dla rozkręcenia przemysłu zbrojeniowego. Nie wspomnę o płaskiej Ziemi, nielądowaniu na Księżycu (oczywiście z wyjątkiem lotów 18 i 19 ) itp. Galopująca głupota wydaje się być zjawiskiem ogólnoświatowym.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 14:25
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Stefan... To ciekawe... prawda? Pisaliśmy o Trumpie niemal jednocześnie. W ogóle, to nie pierwszy przypadek wspólnej takiej tutaj zbieżności czasowej. A co do samego Trumpa... miał przegrać a wygrał, czy to nie dziwne? To samo z PIS. Powiem po Homielowemu; wielką koronkę uszyli :)
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 25 lip 2017, 17:35
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
Tak w kontekście wpisu na blogu, to odnośnie Nabuchodonozora - był jeszcze jeden dość znany Nabuchodonozor, który się dosyć mocno utrwalił w ludzkiej świadomości, mianowicie:

Obrazek

To statek z "Matrixa", którym poruszali się Neo, Morfeusz oraz reszta załogi i którym wyławiali ludzi obudzonych z "systemu". To też ciekawa symbolika.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 28 lip 2017, 15:16
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Czy na przestrzeni lat istnieje teoria spiskowa, która się sprawdziła lub też jest blisko temu?
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 28 lip 2017, 17:36
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
+2
aleksandra137 napisał(a):
Czy na przestrzeni lat istnieje teoria spiskowa, która się sprawdziła lub też jest blisko temu?


Jak najbardziej Aleksandro,

Ja znam kilka, np. pierwsze dwie z około mojej branży:

- National Security Agency, czyli NSA i Edward Snowden. Zanim Snowden nie uciekł z NSA z dowodami wykradzionymi na pendrivie krążyły teorie spiskowe o złym rządzie, który podsłuchuje i podgląda swoich obywateli. Wszyscy wtedy pukali się w czoła, nikt zresztą nie wierzył, że technologie do tego wymagane byłyby w ogóle możliwe. Ucieczka Snowdena i wyniesienie przez niego materiałów na temat programów od PRISM w górę zweryfikowało wszystko. Nie tylko się okazało, że wszystkie te teorie spiskowe o podsłuchiwaniu laptopów, telefonów, lodówek, wszystkiego (i każdego na tej planecie) i w ogóle zewsząd, bo za pomocą internetu, kamer, satelitów itd. są możliwe i w pełni realizowane, ale i wyszło dodatkowo na jaw o wiele więcej. Snowden potwierdził, że rzeczy takie jakie do tej pory pokazywane były w filmach pokroju "Teoria spisku", "Tożsamość Bourne'a", czy "Wróg publiczny" to chleb powszedni dla NSA. Agencja musiała się gruuubo tłumaczyć przed Kongresem (i całym światem), a Snowden w ułamku sekundy sam stał się wrogiem publicznym nr1 dla USA. W ogóle cała jego ucieczka to scenariusz na film (który zresztą został zrealizowany i nawet o nim pisałem w wątku z filmami: viewtopic.php?p=80816#p80816).

- Atak na irański program atomowy. W powszechnych mediach było o tym cicho, ale w mediach branżowych huczało. W 2010 nastąpił atak na wirówki atomowe, służące do wzbogacania uranu umiejscowione w Iranie. Zaatakował je wirus (komputerowy - o nazwie Stuxnet), dość zaawansowny jak na tamte czasy, właściwie to cała akcja do dziś robi wrażenie. Wirówki zostały zniszczone, można powiedzieć, że było to pierwsze użycie oprogramowania do ataku na infrastrukturę obcego państwa na tak ogromną skalę. Teoria spiskowa mówiła, że za wszystkim stoi CIA wraz z Mossadem. Do 2012 roku rząd USA zaprzeczał jakoby miał z tym coś wspólnego. W 2012 roku wyszło na jaw, że za rozkazem ataku stał nie kto inny, jak Barack Obama. Okazało się, że wirus został przygotowany we współpracy CIA, NSA i izraelskiej jednostki 8200, która jest komórką ichniejszego wywiadu elektronicznego (mocne powiązanie z Mossadem).

Odnośnie World Trade Center i zamachu z 2001:

- Zaangażowanie w zamach Arabii Saudyjskiej. To (już) nie teoria spiskowa. Rząd USA przyznał to otwarcie. Ustawa JASTA - Justice Against Sponsors of Terrorism Act, której jednym z punktów było potwierdzenie faktu, że zamach został współfinansowany przez królewską rodzinę Saudów. Wybuchł wtedy w ogóle mały skandal dyplomatyczny. Ustawę zawetował Obama, ale jego weto zostało odrzucone i została przyjęta przez Kongres. Amerykanie na chwilę obecną mogą legalnie, prawnie występować o odszkodowania za zamach od Arabii Saudyjskiej.

- Kwestia zawalenia się budynku siódmego. Przez wiele lat teoria spiskowa, mówiąca o tym, że musiał zostać wysadzony, gdyż nie miał prawa zawalić się samoistnie (to ten mniejszy budynek, który oberwał kawałkami wież i wybuchł w nim mały pożar - mały, bo w porównaniu do WTC1 i WTC2 to było ognisko, a nie pożar). Przez wiele lat było to wyśmiewane, a po latach przyznano, że budynek został zburzony pirotechnicznie. Informację o tym przekazał na konferencji senator John Kerry (ten John Kerry).

Co by tu jeszcze dodać:

- zamachy organizowane przez CIA na Fidela Castro (przez wiele lat teoria spiskowa, finalnie CIA przyznało się do wszystkiego)
- powiązania rodziny bin Ladenów z rządem USA i stworzenie Al-Kaidy przez CIA - zostało potwierdzone, a w sprawę zamieszany był m.in. nasz pół-rodak Zbigniew Brzeziński
- spekulacje George'a Sorosa i destabilizacje tym sposobem całych gospodarek (dużo wyszło na jaw)

Z naszego podwórka:
- powiązania Komorowskiego z mafią, WSI i ruskami (wyszło wszystko w procesie Sumlińskiego)
- Wałęsa i SB (wszystko potwierdził IPN)

To tak na szybko, z pamięci.

Tak więc, gdyby tak pozbierać wszystko, to wiele z teorii spiskowych okazało się prawdą.
Dlatego ja zawsze mówię, że powinno się oddzielać teorie spiskowe od "teorii spiskowych" i nie wkładać wszystkiego do jednego worka.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: czwartek, 7 wrz 2017, 19:40
Barcol84
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 18 lut 2018, 14:20
 
   
0
Bawi mnie naśmiewanie sie z teorii spiskowych, to tak jakby stwierdzić że mafia nie istnieje a telewizja zawsze przekazuje prawde !
Każdy z nas wie, że na przestreni ostatnich lat w mediach typu POLSAT, TVN, TVP, radio RMFFM itp wyśmiewane i marginesowe są tematy typu UFO, reinkarnacja, duchy itp. Przeciętny czlowiek jak usłyszy opowieśc o UFO pomyśli sobie że to jakaś pewnie teoria spiskowa, ktoś chce zarobic na naiwniakach co w to wierzą, tak z reszta mówili w telewizji !
A wiemy jak jest w rzeczywistości!
Kto w takim razie stoi za tym spiskiem który ma ponadto zakres między państwowy (globalny) W jaki magiczny sposób udało się zaangażować rzesze ludzi do tuszowania przez wiele lat wszelkich faktów związanych np. z kontaktami z UFO? Dlaczego wmawia się ludziom że kręgi w zbożu wygniataja zwariowani rolnicy???
Moim zdaniem jest grupa ludzi pociągająca za sznurki - to właśnie ci wyśmiewani "ONI"

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 8 wrz 2017, 07:30
MAG
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
+1
Barcol84 napisał(a):
Dlaczego wmawia się ludziom że kręgi w zbożu wygniataja zwariowani rolnicy???


Nie "zwariowani rolnicy" ale utalentowani agroartyści 8-) .
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 8 wrz 2017, 07:56
stefan12
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55
 
   
+1
Barcol84 napisał(a):
Dlaczego wmawia się ludziom że kręgi w zbożu wygniataja zwariowani rolnicy???


To bardzo analogiczne do Boga. Skoro nikt Go nie widział, to wmawia się ludzią, że nie istnieje.
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 8 wrz 2017, 22:17
Barcol84
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 18 lut 2018, 14:20
 
   
0
Czy D. Trump uczestniczy w spisku czy też nie,trudno to jeszcze ocenic.
Klan Kenedy'ch nie chciał uczestniczyć w spisku, oni mieli korzenie Irlandzkie i zabrali sie za reformownie fundusu walutowego ( nie posiadali stopni wtajemniczenia jak np. Rosevelt) - i jak skończyli?

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 03:13
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
No dobrze, ale kim są ci "ONI" i co to za spisek, o którym wiedzą wszyscy? Przecież właśnie o nich i o nim gadamy...

Z tymi globalnymi spiskami to sam nie wiem. Im jestem starszy, tym coraz mniej wierzę w jakiś mega-globalny spisek, który miałby mieć na celu...no właśnie co? Spiskowanie dla samego spiskowania? Wszyscy mówią o spisku, a nikt nie mówi do czego miałby prowadzić. Do władzy? Przecież władzę (taką jaką można mieć) już mają. Globalnej władzy natomiast nie zdobędzie nikt, bo to nierealne, więc po co ten spisek?

Niby wiadomo, że światem rządzi pieniądz (którego realnie nie ma) i grupka ludzi go "posiadająca", ale tak naprawdę to co z tego? Świat to po prostu jeden wielki interes i zawsze tak było. Kennedy zginął najprawdopodobniej za próbę upaństwowienia FED-u. To tyle jeśli chodzi o Johna, bo Roberta nie pamiętam już za co konkretnie odstrzelili, ale wiem, że też coś w tym temacie mieszał. Zresztą Kennedy to w pewien sposób jest sam sobie winien. Wiem jak to brzmi, ale chyba zdawał sobie sprawę na co się pisze próbując mieszać w tak gigantycznym interesie jakim jest produkcja pieniądza w USA. Nie bał się? Myślał, że prezydenci są kuloodporni? Przecież ryzyko jakie podjął było gigantyczne, w tym wszystkim nie chodziło przecież o miliony $, nawet nie o miliardy, tylko o o wiele większe pieniądze... No, ale czy to można nazwać aż takim wielkim globalnym spiskiem? To bardziej interesy po prostu. Bo takie już są niestety reguły rządzące tym światem i chyba każdy o tym wie, więc czy słowo spisek tutaj pasuje? Tu bym się spierał.

Co do reszty, to tematów takich jak UFO, reinkarnacja, czy podobne nie porusza się dlatego, bo kto miałby być tego odbiorcą? Mass media są skierowane do hurtowego odbiorcy jak sama nazwa wskazuje. Kogo by to interesowało? Grupkę ludzi, jak my tutaj? Co na to reklamodawcy? Pieniądz jest powodem. Pieniądz wszędzie jest powodem, więc ja bym to wszystko nazwał po prostu interesem, a nie spiskiem. Masowe media nigdy nie będą gadać o poważnych rzeczach, jeśli w tym samym czasie można pokazać cycki i jakiś głupi, ale popularny serial. Chodzi tylko o oglądalność, a co za tym idzie - o reklamy i kasę z nich. Masowe media od zawsze się na tym opierały i opierać będą - dotyczy to wszystkich mediów, od telewizji zaczynając, a na internecie kończąc.

W tym wszystkim co się na dzieje na świecie i w regułach tym wszystkim rządzących naprawdę nie ma żadnej większej ideologii, poza tą jedną - kasą. A o tej wiemy wszyscy. Więc czy to jest spisek? Czy bardziej po prostu jedynie już taki system?

A żeby nie było, że nie wierzę w żadne spiski, to się powtórzę, że nie wolno wkładać wszystkiego do jednego wora, bo spisek spiskowi jest nierówny. W ten globalny - średnio wierzę, w te pomniejsze oczywiście, że tak, bo już nie jedne kwiatki wychodziły czasem po latach, a i przecież wszyscy przecież w pewien sposób, mniejszy, czy większy spiskujemy - to słowo ma szeroką definicję i każdy czasem coś tam w życiu kombinuje. No ale nie wolno w tym przeginać, bo idąc za podejściem takim, że skoro coś można, to na pewno ma to miejsce dojdziemy równie dobrze do tego, że Amerykanie nie byli na Księżycu. A chyba byli. Czy nie? Nie dajmy się zwariować, nie na tym polu przynajmniej.

PS. Tak przy okazji tematu, to w zabójstwie Kennedy'ego (Johna) najbardziej mi zawsze było szkoda jego żony. Bo dla niego trud już był skończony w momencie, gdy eksplodowała mu głowa i już mu było wszystko jedno, ale to co ta kobieta musiała wtedy przeżyć siedząc obok to po prostu masakra.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 04:13
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 10 wrz 2018, 20:29
 
   
0
Dwoją drogą przypominają mi się te wszystkie teksty z okresu kampanii dowodzące że Clinton będzie marionetką NWO i doprowadzi do wojny a Trump to gwarant pokoju...

Bywa i tak...
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 04:25
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
A zmieniło się coś w tej materii? Clinton byłaby marionetką, bo ona zdrowotnie jest w takim stanie, że byłaby słabiutkim prezydentem - bez żadnego własnego zdania i wykonującym jedynie rozkazy swoich panów, co zresztą nie byłoby niczym zaskakującym, bo i tak zawsze działała po jednej linii - wcale się przecież z tym nigdy nie kryła. Clinton naprawdę byłaby kiepskim wyborem. Trump jak dla mnie bohaterem z bajki też nie jest i nigdy nie był, ale to było akurat moim zdaniem mniejsze zło, niż wybór Clinton (choć to oczywiście dopiero zweryfikuje czas). NWO powiadasz... wszyscy prezydenci USA są na garnuszku ludzi wyżej, ale to nie jest żaden spisek. Cały myk polega jedynie na tym, że państwowe fundusze w USA są w rękach prywatnych i to niestety zawsze będzie smycz, z której nie da rady się urwać. Czy to Clinton, czy Trump, to na tym akurat polu niczego nie zmienia - dolary są jedne i te same.

Tyle, że to nie jest żaden spisek, tylko układ, który funkcjonuje tam od bardzo dawna, odkąd powstał FED. Rockefeller ukręcił interes życia (swojego i wnuków) i tamto w pewien sposób było samo w sobie czymś, co można by nazwać tym dzisiejszym "spiskiem", bo to był numer stulecia, ale już wszystko to co potem, to tylko konsekwencja tamtego manewru - taka, że cały kraj jest teraz dłużnikiem prywatnego kapitału. W USA już zawsze będą rządzić banki, bo USA formalnie nie posiada żadnych własnych pieniędzy. Jest jednak pewna subtelna różnica w tym, czy jest się ubezwłasnowolnionym przez banksterów pieskiem od aportowania (Hillary), czy ma się jednak trochę swojego własnego pomyślunku - jakikolwiek by on nie był (Donald).

PS. A to mamy już jakąś wojnę za kadencji Trumpa? Niezbyt ochoczo przez ostatnie 2 miesiące śledzę wydarzenia na świecie, ale z tego co mi wiadomo, to jedyna jego wojna to chyba tylko ta prowadzona na Twitterze...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 08:04
stefan12
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55
 
   
0
Co do teorii spiskowych, to jedyny spisek jaki mi do głowy przychodzi to jednak układ finansistów i system oparty na FED i dolarze jako światowej walucie.
Ale ten układ zaczyna się powoli sypać i to głównie za sprawą Chin.
W wątku o wojnie wkleiłem info, że Chiny, jako największy konsument ropy naftowej na świecie planuje wprowadzenie na swojej giełdzie transakcji ropy rozliczanej w juanach. Jeśli to się przyjmie, to poważnie zagrozi USA. Kolejnym krokiem jest handel złotem w juanach.
Pamiętajcie - cokolwiek, ktokolwiek wydobędzie czy wyprodukuje na świecie i chce to sprzedać, otrzymuje za swoją pracę banknot dolarowy, który został wydrukowany w USA z zyskiem tysiąckrotnym.
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 07:06
czarownik

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 21 wrz 2017, 10:12
 
   
0
Myślę, że wyznawców teorii spiskowych często krytykują i wyszydzają ci którzy faktycznie spiskują. Gdybym kilkakrotnie nie zwietrzył spisków (za co "normalni" ludzie) wyśmialiby mnie, to już byłoby po mnie. Dotyczy to w szczególności spisków w policji i prokuraturze. Nie jestem na bakier z prawem, to nie w tym rzecz.
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 17:01
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Plejaranin Ptaah (jeden z aktualnych kontaktów Billy Meiera) podaje, które z 79 teorii spiskowych ostatnich 1000 lat są prawdziwe:

https://theyflyblog.com/2017/09/09/true ... -theories/
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 20:34
Barcol84
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 18 lut 2018, 14:20
 
   
0
szczyglis napisał(a):
Tyle, że to nie jest żaden spisek, tylko układ, który funkcjonuje tam od bardzo dawna, odkąd powstał FED. Rockefeller ukręcił interes życia (swojego i wnuków) i tamto w pewien sposób było samo w sobie czymś, co można by nazwać tym dzisiejszym "spiskiem", bo to był numer stulecia, ale już wszystko to co potem, to tylko konsekwencja tamtego manewru - taka, że cały kraj jest teraz dłużnikiem prywatnego kapitału. W USA już zawsze będą rządzić banki, bo USA formalnie nie posiada żadnych własnych pieniędzy. Jest jednak pewna subtelna różnica w tym, czy jest się ubezwłasnowolnionym przez banksterów pieskiem od aportowania (Hillary), czy ma się jednak trochę swojego własnego pomyślunku - jakikolwiek by on nie był (Donald).


W spiskach z reguły chodzi o kase i władze. Na pewno o tym wiesz, że jest grupa ludzi dla których pieniądze i majatek jest jak religia. Ta grupa ludzi w wersji ortodoksyjnej wierzy z reszta w to , że za pomnażanie majątku będą mieć większe zasługi po śmierci. Wiesz dobrze o kgo chodzi. Z resztą wymieniasz w cytowanym fragmencie jedną rodzine z caełej tej śmietanki. Sam wiesz jak jest w Islamie, oni wierzą że jak wysadzą setke chrześcijan to będa mieć wielkie zasługi u Allacha. Tak samo, jak ktoś jest opętany rządzą pieniądza i władzy, będzie postępował podobnie.
Owszem, cała gospodarka światowa opiera się na pieniądzu i ubijaniu interesów. I tu nie ma żadnych spisków. Spisek pojawia się wtedy gdy dla ubicia tych interesów i zbiciu kasy zabija się ludzi, okrada lub ubezwłasnowalnia itp.

"Światem rządzi grupa ludzi licząca ok. 200 osób" - tak powiedział nam profesor ekonomi na Uniwersytecie w Poznaniu który skończyłem - szczęka nam opadła, że wogóle to powiedział na wykładach.

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: środa, 13 wrz 2017, 15:49
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Barcol84 napisał(a):
"Światem rządzi grupa ludzi licząca ok. 200 osób" - tak powiedział nam profesor ekonomi na Uniwersytecie w Poznaniu który skończyłem - szczęka nam opadła, że wogóle to powiedział na wykładach.

Jak sądzę powiedział to pod wpływem pewnego filmu, w którym to świetnie pokazano;

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=fXQ5VfBTNpg

Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: piątek, 15 wrz 2017, 04:00
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 30 lis 2018, 03:21
 
   
0
Barcol, no tak, w sumie tak, ale z jedną rzeczą bym tutaj się chyba nie zgodził - mianowicie z tym, że jest w tym jakaś ideologia z tym bogactwem po śmierci. Jest chyba raczej przeciwnie moim zdaniem. To właśnie teraz i tutaj trzeba nachapać się jak najbardziej, zdobyć jak najwięcej i przeżyć jak najwięcej, bo gdy zgaśnie światło to nic po tym nie pozostanie. Raczej takie podejście jest motorem do działania, bo gdyby było inaczej, to nie byłoby tak jak jest. Ludzie, który wierzą, że jest coś jeszcze po śmierci raczej nie zabijają się w wyścigu o pieniądze i władzę, a z tym islamem to niezbyt przykład, bo tam o co innego chodzi. Ale to zaznaczam - chyba, bo ręki nie dam sobie uciąć.

A nie dam dlatego, bo znałem kiedyś jednego gościa obracającego dużymi sumami, który miał w domu taki jeden duży posąg jakiegoś chyba Żyda z workiem z pieniędzmi i raz kiedyś przyuważyłem jak się do tego posągu "modlił". Autentycznie klęczał pod nim i wymawiał jakieś dziwne rzeczy pod nosem i w sumie nie wiem co mu tam po głowie chodziło w tej materii - czy to tak na poważnie, czy to była tylko jakaś taka mantra/autosugestia. Nie wiem, nie chciałem w to wnikać. Inna sprawa, że chyba jednak "wymodlił", bo siedmiocyfrowe sumy się wtedy przez jego ręce przewijały jakoś podejrzanie łatwo, jakby dziwnym trafem naprawdę los mu sprzyjał, więc kto wie, może niektórzy rzeczywiście mają jakiegoś swojego bożka, który zsyła im fundusze i okazje i mają do tego podczepioną jakąś "religię" lub coś w ten deseń...

Dla mnie to jest chore...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dlaczego Donald Trump nijak nie pasuje do teorii spiskow Napisane: środa, 20 wrz 2017, 20:41
Barcol84
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 18 lut 2018, 14:20
 
   
0
szczyglis napisał(a):
Co do reszty, to tematów takich jak UFO, reinkarnacja, czy podobne nie porusza się dlatego, bo kto miałby być tego odbiorcą? Mass media są skierowane do hurtowego odbiorcy jak sama nazwa wskazuje. Kogo by to interesowało? Grupkę ludzi, jak my tutaj? Co na to reklamodawcy? Pieniądz jest powodem. Pieniądz wszędzie jest powodem, więc ja bym to wszystko nazwał po prostu interesem, a nie spiskiem. Masowe media nigdy nie będą gadać o poważnych rzeczach, jeśli w tym samym czasie można pokazać cycki i jakiś głupi, ale popularny serial. Chodzi tylko o oglądalność, a co za tym idzie - o reklamy i kasę z nich. Masowe media od zawsze się na tym opierały i opierać będą - dotyczy to wszystkich mediów, od telewizji zaczynając, a na internecie kończąc.

Z całym szacunkiem, ale mam nieco inne zdanie. Po pierwsze - Nie wierze, że poważne przedstawienie faktów na temat odwiedzających nas gości z kosmosu nawet w głównym wydaniu WIADOMOŚCI nie zwiększyło by liczby zainteresowanych tą tematyką oraz nie zwiekszyło by oglądalności oraz wpływów. Często redaktorzy mówią że przedstawiają informacje według rangi zdarzenia. Więc jaką range ma wizyta obcej cywilizacji? Co więcej, to że nie przedstawia sie takiej tematyki to jestem jeszcze w stanie zrozumieć, bo jak piszesz cycki i seriale porażające intelektem łatwiej trafiaja do ludzi i łatwiej można na nich zarobić. Ale publiczne wyśmiewanie się z tej tematyki jest już dla mnie nie zrozumiałe, bo na tym nie idzie zarobić i nie zwiększy się raczej przez to oglądalność. Więc po co to sie robi? Kto za tym stoi?

Po drugie - odnośnie kwestii tzw. ONI
Niedawno w aktualnosciach na stronie FN był artykuł o incydencie Z UFO w Anglii w bazie wojskowej w lesie, gdzie to dwóch żołnierzy miało spotkanie CEIII i jeden z nich sporządził raport z tego incydentu. Po czym przyszło dwóch tajemniczych gości i przemaglowali go z jakimś serum prawdy oraz zmienili raport z tego dnia na swoja wersje, która była zupełnie inna.
Pytam się kto stoi za tego typu akcjami ??? Dla mnie jest to spisek majacy na celu ukrycie prawdy. A rozmawianie w tym temacie wielu nazwie Teorią Spiskową. Pan Bernatowicz mówi że jak jest kilka osób które coś spiskuja to i tak sie sprawa rypnie. No i gdzie sie rypła? Jakby ten były żołnierz nie zaryzykował i nie powiedział wszystkiego to nikt by nie wiedział o takim incydencie.
Tak mi się wydaje.

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Strona 1 z 1 [ Posty: 22 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 3.731s | 39 Queries | GZIP : Off ]