Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
48ab070a193b28d31333d2a7accb3e73
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
48ab070a193b28d31333d2a7accb3e73
Strona 1 z 16 [ Posty: 462 ]

*1 2 3 4 5 ... 16 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 09:12
Jerzy_Warszawa
reputacja neutralna
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pomóżcie nam w sprawie Zdanów - oto prośba o pomoc w sprawie bardzo ważnej dla tej historii.

Drodzy czytelnicy serwisu FN!

Zwracamy się do Państwa z apelem. Kilku naszych kolegów przeprowadziło obliczenia związane w pytaniem, które jest jednym z podstawowych w sprawie zdjęć ze Zdanów:

JAKA BYŁA WIELKOŚĆ TEGO OBIEKTU?

W sprawie pojawiły się nowe wątki, a także jedna niezwykle istotna wskazówka dotycząca tego, w jakim miejscu przestrzeni znajduje się obiekt UFO. Jako podstawę naszej analizy wybraliśmy jedno wyjątkowe zdjęcie ze względu na jeden element, o czym za chwilę. Najpierw zobaczmy tę fotografię:

Dlaczego to zdjęcie jest tak ważne?

Powód jest prosty – od powierzchni obiektu odbijają się druty wysokiego napięcia, które znajdują się w odległości 20 metrów od drogi! Ten chyba najbardziej istotny szczegół jakoś umknął nam podczas wcześniejszego oglądania tysiące razy tych zdjęć. Ale to niestety tak jest – człowiek ogląda coś nieskończenie wiele razy, a nagle przychodzi ten moment i dostrzega coś, co jest oczywiste! Tak właśnie było w tym przypadku. Po wyostrzeniu zdjęcia odbicia przewodów wysokiego napięcia są widoczne natychmiast.

Co ten pozornie drobny fakt oznacza dla analizy zdjęć? Otóż oznacza on rzecz fundamentalną, wręcz podstawową do oceny skali obiektu, gdyż aby na powierzchni obiektu pojawiło się odbicie drutów wysokiego napięcia (a raczej drutów przesyłowych tzw. średniego napięcia), obiekt MUSI ZNAJDOWAĆ SIĘ ZA LINIĄ WYZNACZANĄ PRZEZ DRUTY!

To wręcz oczywistość, ale wywraca ona do góry nogami wszelkie teorie o „miniaturowych ufo wystrzeliwanych ze specjalnych automatyczn-pneumatycznych luf z pociskami w kształcie modelu ze Zdanów”!

Poszukujemy osób, które interesują się zjawiskiem UFO, śledzą od 8 lat (!) sprawę Zdanów, mają jakieś pojęcie o geometrii i matematyce i są gotowi policzyć, ile ich zdaniem wynosi średnica obiektu na zdjęciu. My mamy własne obliczenia zrobione przez kilka osób niezależnie od siebie, ale nie chcemy ujawniać wyniku, gdyż chcemy to skonfrontować z Państwa wyliczeniami.

Naszym adresem kontaktowym będzie jedna ze skrzynek używanych przez FN przy projektach specjalnych, czyli:

redakcjafn@gmail.com

Co państwu pomoże przy analizie zdjęcia? Absolutnie film, który proszę uważnie obejrzeć, gdyż pokazuje on perspektywę i to, co się dzieje z modelem, kiedy odchodzimy od aparatu na odległość większą niż 2-3 metry (perspektywa go po prostu „zjada”, a sam obiekt złożony z dwóch misek wręcz znika!)

OTO FILM POKLAZUJĄCY MIEJSCE ZDARZENIA:

Na pewno ważne są odległości i proporcje poszczególnych elementów terenu. Uzyskacie je bez problemu patrząc na zdjęcie satelitarne miejsca, gdzie zostało zrobione zdjęcie. Odległość od osoby wykonującej zdjęcie a obiektem na zdjęciu znajdującym się tuż za linią wyznaczaną przez słupy z liniami przesyłowymi to ok. 40 metrów.

Możecie Państwo dokładnie obejrzeć sobie to miejsce klikając na mapę gogle

Bardzo liczymy na wszystkich czytelników – to są dość proste obliczenia, ale… naprawdę warto! Podajemy jeszcze raz e-mail:

redakcjafn@gmail.com

WYWIAD Z NASZYM KOLEGĄ Z ZESPOŁU BADAJĄCEGO SPRAWE ZDJĘĆ ZE ZDANÓW

Czy sprawie zdjęć pomogło pokazanie je ludziom z MUFON?

Bardzo. Zwrócili oni uwagę na rzeczy, które nam jakoś umknęły. Przykładem może być choćby to, co jest teraz tak widoczne i wręcz oczywiste, czyli odbicie linii przesyłowych na metalicznej powierzchni obiektu. Jeśli ktoś chce w ogóle cokolwiek powiedzieć na temat wielkości tego obiektu, to musi od tego zacząć, jaka jest odległość samego obiektu od osoby robiącej zdjęcia. To odbicie od powierzchni to dar od losu, prezent od opatrzności! Jest oczywiste, że obiekt musiał być za linią wyznaczaną przez słupy wysokiego napięcia, a więc jego odległość od osoby fotografującej to co najmniej 40 metrów, a nawet kilka metrów więcej… ale nie chcę teraz tłumaczyć, dlaczego tak uważam.

Co to oznacza dla oceny zdjęć?

Co to oznacza? Mój Boże… to praktycznie zamyka w żelaznej trumnie wszelkie bzdury opowiadane o modelu z misek! My i tak wiedzieliśmy, że to bzdury, ale to odbicie drutów wysokiego napięcia jest naprawdę przełomowe dla oceny wielkości obiektu.

Czy można mówić jeszcze o modelu?

A tak, można. Jest tylko mały drobiazg: szef siedleckiej policji wraz z emerytowanym pracownikiem wydziału SB musieliby rzucać modelem o średnicy kilku metrów! Mam mówić dalej?

Nie, to wystarczy. Co dalej? Będziecie jechać na miejsce zdarzenia?

Problem jest z modelami UFO. Kupiliśmy wszystkie dostępne w Polsce modele misek, z których da się zrobić model „w miarę podobny” do tego ze Zdanów. Były one polerowane pastą polerską, kosztowało to mnóstwo czasu, mnóstwo pracy. Efekt był dramatyczny, tragiczny wręcz… Od powierzchni coś się w miarę odbijało, jeśli trzymaliśmy model tuż przed aparatem. Odchodziliśmy z modelem na metr, dwa i na jego powierzchni była tylko niewyraźna plama! Próbowaliśmy uzyskać takie odbicie na wszelkie możliwe sposoby, ale to byłoby możliwe tylko przy bardzo dużym obiekcie, o średnicy co najmniej trzech metrów. Innej możliwości nie ma. Po prostu.

Liczycie, że czytelnicy serwisu FN włączą się w obliczenia?

Tak. To daje ogromną frajdę, wszystkie odległości można bez problemu odczytać z map google, gdyż na dole jest podziałka. My także mierzyliśmy oczywiście to pole, ale wymiary zgadzają się z tymi z google co do joty, więc lepiej je odczytać samemu.

Jak czuje się Maciej Talacha? Przebywa cały czas w hospicjum?

Tak, ale wolę, żeby o tym powiedział Robert czy napisał, bo nie czuję się upoważniony. Obaj panowie się znają, on jest w kontakcie z bliskimi Talachy, którzy go informują o jego stanie. Naprawdę ten człowiek potrzebuje naszej modlitwy, ma straszną, potworną chorobę. Niestety śmiertelną.

Dziękuję za rozmowę.
/tel. rozm. - 19.08.13/
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 11:21
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A jednak Harpokratesie nie odrobiłeś zadania domowego. To zdjęcie było juz badane, podobnie jak wszystkie inne. Prześledź wpisy "kanu" .
Obliczenia są proste, założenia :
- aparat jest 3m od środka maski samochodu na którym widnieje odbicie miskolotu
- odbicie jest mniejsze od obiektu o 20%
- kąt padania jest równy katowi odbicia
3m^2 * 4m^2= 144 = 12m czyli 12 m od aparatu czyli jakieś 3-4m za rowem. Jeśli odwzorujemy go na podłożu to obiekt będzie równy około 1/2 bruzdy co daje około 30cm
Potwierdzeniem tego będzie stan zamglenia obiektu w porównaniu do słupów.
Zatem nie linia energetyczna się w nim odbija, jak to już zostało kiedys stwierdzone .
Na masce nie ma brudu typu ptasie guano ,bo nie ma go na innych zdjęciach w tym samym miejscu, co też zostało wcześniej przedstawione.
Bardzo proszę przeczytaj to co napisano i pokazano wcześniej.
Obliczenie zgadza się również z pomiarami dokonanymi na zdjęciach zamieszczonych przez Sidora z jego filmów, z tym że maska jego samochodu jest bardziej wypukła niż Poloneza.

Ktoś ma inne wyliczenia ?

"Oskar, głupoty piszesz." Ja raczej trzymać się będę : Najpierw pomyśl, potem napisz, przeczytaj to co napisałeś i jeśli chcesz to wykasować, zrób to !.
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 14:21
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
Szczerze mówiąc - patrząc na pierwsze zdjęcie - ewentualnych odbić linii energetycznej spodziewałbym się raczej na górnej misce (przy założeniu, że miskolot jest za linią). A już na pewno nie w pobliżu denka dolnej - tam miałoby prawo odbić się tylko pole.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 14:50
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0

Mój skromny blog:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 18:31
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
powinno być 3^2+4^2 = 25 pierwiastek 2 z 25 to 5 wiec około 5m od aparatu .
Trzeba teraz sprawdzić przy pomocy innych funkcji.

czy możecie zaznaczyć gdzie są te linie energetyczne ?

"Oskar, głupoty piszesz." Ja raczej trzymać się będę : Najpierw pomyśl, potem napisz, przeczytaj to co napisałeś i jeśli chcesz to wykasować, zrób to !.
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 18:40
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Mam w rodzinie 3 inżynierów mechaników, w tym konstruktora projektanta. Dałam im to zadania do zrobienia. Nic nie wiedzą o Zdanach i zdjęcia widzieli po raz pierwszy. Wg nich w obliczeniu szacunkowym trzeba brać pod uwagę m.in wysokość, na której zawieszone są linie wysokiego napięcia oraz podaną odległość 40 m.
Wg norm są na 6 - 7 metrach. http://pbmzrem.w.interia.pl/indexf.html
Ciekawe, że wszyscy od razu stwierdzili, że obiekt jest za liniami i kilka metrów nad nimi. :!:
Ich wnioski.
1 osoba - wysokość nad ziemią ok. 13 - 15 m, wielkość obiektu 2-2.5m / 2-2.5m
2 osoba - wysokość nad ziemią do 20 m, może mieć wielkość nawet samochodu
3 osoba - "nie zawracaj mi głowy" :lol:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 20:35
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A jakieś obliczenia ? Czy pokazałaś im odbicie w masce samochodu ?
I może ktoś pokaże mi gdzie jest to odbicie drutów?

Bo jak na razie to są na świecie miski posiadające lustrzane odbicie bez polerki

w odbiciu można znaleźć wszystko

Tylko gdzie są te druty ? Wykorzystałem materiały z viewtopic.php?f=11&t=2092&hilit=zdany&start=270

Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: poniedziałek, 19 sie 2013, 22:37
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

+1
Zwierciadło kuliste pomniejsza odbicie. Odbicie cienkich na kilka mm drutów w kulistym obiekcie, z odległości 30 metrów (wedle miarki w geoportalu tyle metrów od pobocza są słupy) byłoby niezauważalne z powodu rozmiarów mniejszych niż piksel. Na dolnej połowie obiektu mamy dwie cienkie linie - grubsza to rów, cieńsza to droga odbijająca się pod kątem.

Bywa i tak...
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: wtorek, 20 sie 2013, 14:22
7sistez

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
:D Nie będę nic obliczał skalując w nieskończoność i gdybając. Mam oczy i prawie 40-letni mózg więc wiem co widzę: Wg mnie to coś ma 2-2,5 metra średnicy i finał. Jednocześnie nie wykluczam, że przedstawiony na powyższym obrazku człowiek 1,75 metra wskazywałby raczej na średnice obiektu nawet mniejszaod swego wzrostu czyli około 1,5 metra, to tez wydaje się realne.

Aha zapomnijcie Nautiliusie o rzekoym odbiciu linii energetycznych, nic tam nie ma, poniosła was fantazja i setki godzin "kreatywnego" wpatrywania się w ten podwójny dekiel :)

Jedno co budzi moje podejrzenie to zbytnia ostrość tego obiektu. W 99% domniemane UFO wymykają się czy to ostrości aparatu czy zbyt wolnej migawce a tutaj w ogóle nie wygląda aby wibrował, leciał szybko czy otaczał się jakąś poświatą gazów czy pół energetycznych które zazwyczaj powodują jego mglistość
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: wtorek, 20 sie 2013, 14:30
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Czyli co sugerujesz? To były 2 złączone gigantyczne 2.5 metrowe miednice? :?

Mój skromny blog:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: wtorek, 20 sie 2013, 22:18
7sistez

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
No wynika jasno, że były to dwie "gigantyczne" miednice o średnicy 2,5metra albo raczej ocynkowane i wypolerowane wiadra z IKEI z małym Bjoernem za sterami w środku :D

No skąd ja mam wiedzieć co to było, tez się mocno dziwuję, tylko ta ostrość nienaturalna jak na NOLe. Patrzyłem w EXIF migawka była szybka 1/1600 co przy takim świetle nie dziwi, byc moze ustawiona ręcznie. To dużo ale i niedużo - przy błyskawicznych przelotach rzedu Mach 8-10 i tak byłaby tylko plama ale by uchwycić coś swobodnie lewitującego nad polem zupełnie wystarczy. Die Glocke z Walimia?????

Czy Gesslerowa nie robiła w pobliżu swoich Kuchennych Owulacji i jakieś blaszane półmiski ze starą sałatą nie poleciały w szale jej owulacji za okno? :twisted:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 09:17
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A czy można prosić o pokazanie tych obliczeń. Po prostu chciałbym uwierzyć w tę historię .Potrzebuję tylko dwóch racjonalnych dowodów.
I gdzie są w odbiciu na misce te druty :?:

Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 12:04
arturo
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 7 cze 2018, 20:33

0

Aquila non captat muscas
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 12:27
DAR_Krakow
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 26 cze 2018, 09:00

0
Do Aleksandra 137:
Proszę Pani, proszę mi wybaczyć, ale muszę udzielić Pani ostrej reprymendy!
Przy całym szacunku dla Pani, ale jest Pani wyraźnie nieprzygotowana do wypowiadania się w temacie "Zdanów i badaczy poukrywanych za nickami" (jak to zwykł mawiać mój kolega, tzw. prawdziwych badaczy, a w rzeczywistości zawistników skłonnych upodlić się służeniem kłamstwu, aby tylko opluć jakże niekompetentną i nieprofesjonalną w odróżnieniu od nich Fundację N... hehe).
Jak poznać prawdziwego badacza? Odpowiedź na to pytanie nie nastęcza mi najmniejszych trudności:
1. Po pierwsze bada on 24 godzinę na dobę strony Nautilusa
2. Po drugie stara się opluć go ile tylko wlezie i gdzie się tylko da, a jeszcze lepiej walić w Roberta bo to najłatwiej, że np. wszystko robi dla "hajsu" - te zawistne buraki mają cały zestaw stałych chwytów, które stosują zależnie od sytuacji)
3. Po trzecie wie, że Zdany są "kompromitacją FN" i stara się ze wszystkich sił te zdjęcia "zdementować" wszędzie, zawsze i na wieki wieków amen.
Zapyta Pani: skąd w takim razie tak mój ostry ton reprymendy w Pani stronę? Gdyż zapomniała Pani, że "prawdziwy badacz" jest elastyczny! Niestety wykazała się Pani rażącym brakiem wiedzy o ewolucji poglądów i postawy opluwania Zdanów.

Jeśli sięgnie Pani do historii opluwania Zdanów, to przekona się Pani, że owe żenujące trele tych zawistnych burasów o "najwyżej pięciu metrach odległości od samochodu" pojawiły się... niedawno! Wcześniej nikt tego nie kwestionował, że obiekt jest nad polem! To całe towarzystwo na wyścigi wyjaśniało na tych przeróżnych blogach i forumach (mamy zapis tych głupot zgrany do plików... na potrzeby powstającej książki) model ktoś po prostu jebutnął tak silnie, że ten wiuuuuuuuuuuuuuuuu leciał przez pół pola i oszuści (policjanci pracujący na usługi Faktu plus dziennikarze Faktu poukrywani po rowach) po prostu został uchwycony w takiej pozycji - idealnie poziomo nad polem, z błyszczącą powierzchnią, idealną jak prosto ze szwajcarskiej fabryki!

Zapyta Pani: kiedy w takim razie elastyczni badacze zweryfikowali swoje poglądy i pojawiło się to "góra 4-5 metrów od samochodu" i weszły do gry miniaturowe (średnica modeli góóóóóóraaaaaa 30-40 cm, idealnie zrobione "policyjnymi rączkami" modele UFO?

Hehe... Droga Pani Aleksandro,
To wszystko stało się po tym, jak w sieci opublikowaliśmy filmy z tymi ludźmi plączącymi się po polu z miskami w rękach! Wtedy stało się jasne, że ten obiekt musiał być dokladnie taki jak opisywali świadkowie od samego początku, a tezy o "dwóch psich miskach" (czyli kupionych w sklepach, ogólnodostępnych i nie wymagających wielkiej pracy w jakiś specjalistycznych warsztatach rzemieślniczych) jest bredzeniem wariata. No tak, ale jak wtedy Zdany zanegować?
I tak te głąbiska nagle przestały dostrzegać, że "obiekt jest hen daleko nad polem dobrze rzucony po prostu", przestawili zwrotnice swoich łgarstw i w swojej obłudzie zdecydowali się zaprzeczać rzeczy wynikającej nawet ze zwykłego doświadczenia życiowego i oceny odległości obiektów na zdjęciach, które każdy z nas ogląda w ogromnych ilościach czytając choćby internet. To doświadczenie i wiedza empiryczna mówi jasno: ten obiekt jest daleko, kilkadziesiąt metrów od fotografa!

Ale dla tych obłudnych, zakłamanych krętaczy to "żaden problem". Stąd ich koncepcja została "zmodyfikowana", a to, co teraz Pani czyta, to nowy jej model po "faceliftingu", który w poziomie zidiocenia przekracza kolejną barierę... ;)

proszę pamiętać Pani Aleksandro: ZDANY MUSZĄ BYĆ FAŁSZYWE! A JEŚLI SĄ PRAWDZIWE, TO I TAK... SĄ FAŁSZYWE!
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 13:04
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Mój skromny blog:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 13:17
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Mój skromny blog:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 13:30
arturo
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 7 cze 2018, 20:33

0

Aquila non captat muscas
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 14:03
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Panie Dariuszu z Krakowa, chyba się Pan pomylił jeśli chodzi o mnie. Ale rozumiem poziom emocji i wybaczam :lol: :lol: :lol:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 14:14
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0

Mój skromny blog:
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 14:47
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Gdyby dar_kraków zadał sobie trud zaglądania tu na stronę i czytania tego co i kto tutaj pisze, wiedziałby, że akurat Aleksandra to osoba blisko zaprzyjaźniona z FN, bezstronna i przesympatyczna, organizowała nawet jedno ze spotkań FN w zeszłym roku, na którym zresztą miałem okazję Ją poznać.
Nie potrafię zrozumieć, jak w zacietrzewieniu (niezdrowym zresztą) można takie bzdury o kimś pisać. Myślę, że urlop dobrze dar-owi zrobi.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 15:25
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 16:40
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Raczej jeden pas to droga a drugi to zacieniony rów. Zastanawiam się nad względną analizą fotometryczną - wystarczy na jednym ze zdjęć na którym widoczny jest też słup, zmierzyć jasność najciemniejszych pikseli słupa, ziemi tuż obok niego i fragmentów lasu, i porównać z jasnością pikseli odbicia drogi lub drzew w obiekcie. Stopień rozjaśnienia wywołany zamgleniem atmosfery rośnie liniowo, zatem mając dane odnośnie jasności dla większej ilości punktów o możliwej do określenia odległości, można by stworzyć krzywą kalibracyjną wzrostu zamglenia wraz z odległością. Z tej krzywej można by odczytać szacunkową odległość do obiektu, pamiętając że dla odbicia długość drogi optycznej jest dwukrotnością odległości. Ponieważ metal nie jest idealnym lustrem, w grę wchodzi też pewien błąd dodatni, co oznacza, że wynik obliczenia jest nieco zawyżony. Otrzymalibyśmy wówczas zakres odległości - X lub nieco mniej.

Szukam właśnie jakiegoś darmowego programu - jest kilka astronomicznych ale nie wiem czy się nadadzą.

Bywa i tak...
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 19:06
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
Trochę się pozmieniało . Ciężko wydobyć kontynuację odpowiedzi w dyskusji.

Ze względu na tryb mojej pracy, gdzie muszę oczekiwać na to co wprowadzą inni, mam dosyć dużo czasu by poszperać na stronach .
Dlatego w sumie posługuję się tym co inni już napisali i zostało zweryfikowane i ograniczam się tylko do tego co jest na tym forum .

Jedną z opcji za było że nie da się tak misek wypolerować, trzeba je spawać ,czy coś tam . Otóż nie jest to prawdą jest film z miskolotem ark gdzie pokazuje jak niewiele potrzeba by to zrobić.
Jest zdjęcie i film z przygotowania przez utilusa do jego zrobienia.
Jestem pewny, że gdyby ci panowie byli wrogami FN i chcieli ją ośmieszyć, to zrobiliby zdjęcia podesłali Fundacji i po ochach i achach i 100% potwierdzeniu Zdanów pokazaliby filmy.
I tutaj teoria o celowym opluwaniu i tym podobnymi określeniami skreśla się sama. Jak sądzę nie było celowym działaniem wymierzonym w FN.
Jestem przekonany, że obiekt ma około 30 cm średnicy. To nie tylko proste obliczenie na bazie trójkąta Pitagorasa. Ale również glif jaki wykonał Życzliwy Sceptyk z obiektem który wpadł na drzewo.Jest zasłonięta gałązka.
Natomiast nikt nie przedstawił obliczeń wg. których ten obiekt miałby byc większy. Gdyby był i latał za linią słupów, widać by było na nim zamglenie które nie zakrywa miskolotu.
Po drugiej stronie rowu jest widoczny ślad buta,więc ktoś tam łaził, według mnie są to ślady po rzutach. Tam biegał Talacha z kumplem. Bo jak posłuchać Nowickiego to wyraźnie mówi ,że członków ekspedycji było więcej niż dwóch. na koniec tej wypowiedzi zdjęcie ark z rzutami miski

obaj panowie zastygli w tej samej pozie :idea:

I tu ten miskolot jest wyżej niż druty ? Zdecydowanie nie.Choć tak wygląda.

Są to klatki z filmu więc rozdzielczosć pewnie VGA, przy niej nawet prosty kompakt 3Mpix robi super zdjęcia.

zdjęcie zamieszczam nie ze względu na opis na zdjęciu a wygląd miejsca/Jest ciemny rów i ciemna droga.

Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 19:39
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0

A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 20:07
alec

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jeśli chodzi o prawdziwość zdjęć ze Zdanów, to myślę sobie tak: ktoś powinien wykonać porównywalne zdjęcia tym samym aparatem, spełniające kryteria omawianych zdjęć ze Zdanów, jeśli mu się to naprawdę uda, to będą podstawy podważenia prawdziwości zdjęć. Czy ktoś już widział/zrobił takie zdjęcia?
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 20:13
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0

Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 21:08
Nautilus
reputacja neutralna
Oficer FN
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 23 wrz 2018, 04:36

0

Do Aleksandra137

Pozwoli Pani, że napiszę z mojego drugiego konta, ale... czy naprawdę nie wyczuł nikt w tym moim poście żartu? Czy nie widzi Pani, że owa "ostra reprymenda" za nieczytanie blogów tego zawistnego głąbiarstwa była jedynie... żartem, a nie jakimś "atakiem na Panią"? :)
Przy całym szacunku, ale proszę jeszcze raz przeczytać cały mój wpis, a zobaczy Pani, że wszelkie przytyki pod Pani adresem są jedynie pewną pozą literacką, którą przybrałem w tym liście... może powiemem napisać "oczywiście żartuję", ale przez myśl mi nie przeszło., że ktoś weźmie tą całą konwencję "ostrej reprymendy" na poważnie.... ;)

W każdym razie postaram się teraz z tego konta napisać trochę więcej o materiałach w sprawie Zdanów, które przysyłają czytelnicy FN. Zrobię to jednak dopiero jutro!
Pozdrawiam serdecznie
rozbawiony
Dar_Krakow ;)
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: środa, 21 sie 2013, 21:28
oskar

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0

Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: czwartek, 22 sie 2013, 07:14
Harpokrates
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ponownie on-line! :)

Moim zdaniem tekst, który ukazał się na funpage/FN najlepiej, najdokładniej i najtrafniej opisuje obecną sytuację ze Zdanami. Myślę, że warto go przypomnieć, jeśli go jeszcze ktokolwiek nie czytał:

8 lat! Czy ktoś może w to uwierzyć?! 8 lat ten jeden, drobny incydent związany z UFO sprawia, że w internecie trwa zażarta dyskusja o jego prawdziwości. O czym mowa? Oczywiście o historii ze Zdanów z przełomu 2005/2006 roku.

Dla nas to nie jest "kolejna historia", o której powinna być "jedna publikacja" i zapomnij. Ta historia naszym zdaniem jest dowodem na istnienie UFO, dowodem na to, że w naszej przestrzeni poruszają się niezidentyfikowane, które potrafią zatrzymać się w miejscu wyhamowując z prędkości kilku tysięcy kilometrów na godzinę do... zera, unieruchomić samochód, są kierowane inteligentną siłą.

W sprawie Zdanów oświadczyliśmy z całą mocą - świadkowie (dwóch policjantów jadących do burdelu w niedzielny poranek) naprawdę przeżyli to wydarzenia, zdjęcia są absolutnie prawdziwe, dzięki tytanicznej pracy wykluczyliśmy wszelkie "prowokacje tabloidu FAKT", pracownicy tej redakcji którzy mieli styczność z tymi zdjęciami po pierwsze pracują rozrzuceni po całej Polsce w innych redakcjach (dwóch odeszło z zawodu), a po drugie po 8 latach mówią wyraźnie, że ta historia nie była żadną "ustawką" czy "prowokacją"... Znamy losy tych zdjęć od początku do końca. Wiemy, kto je zrobił, wiemy, który policjant dał któremu policjantowi (który po zakończeniu służby zarabia jako dziennikarz zajmującemu się tzw. zdarzeniówką policyjną). Wiemy o tej sprawie praktycznie wszystko! Ta historia jest DOWODEM NA ISTNIENIE UFO!!!!

Osoby śledzące sprawę Zdanów wiedzą jednak, że od samego początku została podjęta desperacka próba całkowitego zdemaskowania tych zdjęć jako "fałszywki, ustawki i oszustwa". I to nie tyle przez jakiś tam "sceptyków", ale ludzi jak najbardziej wierzących w UFO, zajmujących się od lat UFO, prowadzących bardzo często własne blogi i serwisy o UFO... Dlaczego właśnie oni "ruszyli z siekierami na Zdany"? Ten temat na chwilę odłóżmy na bok.

W sieci rozgorzała dyskusja "do czerwoności"! Lata mijały, a jej temperatura zamiast trochę odpuścić, to tylko przybierała na sile. Kolejni demaskatorzy ruszali na pole, ciskali w górę miskami, a potem triumfowali, że zrobili "podobne zdjęcie jak te z oszukańczych Zdanów", wszystko "wyjaśnili i zdemaskowali", a twórców oszustwa "ośmieszyli, wręcz opluli na pohybel ludzkiej marności" - jak by powiedział poeta...

Jeden z tych policjantów - Maciej Talacha - zachorował na raka i przebywa w tej chwili w hospicjum. Nigdy przez te 8 lat nawet przez chwilę nie zanegował prawdziwości tej historii, cały czas opisywał dokładnie jej przebieg w każdym punkcie. Ile razy przez te 8 lat ekipa FN odwiedzała tego człowieka? Nikt tego nie zliczy.. W tej chwili modlimy się za jego powrót do zdrowia.

Ale ten tekst jest o czymś innym. Otóż dyskusja wokół zdjęć ze Zdanów doszła do bardzo ciekawego, wręcz fascynującego punktu. Jedno ze zdjęć pozwala bowiem na coś wielce ważnego: ocenę wielkości tego obiektu. Jaką miał średnicę? 5 centymetrów? 30 cm? 40? Okazało się, że jeśli obiekt jest "nad polem", to musi być ogromny, niczym dwie połączone przedwojenne miednice do kąpieli dla małych dzieci.

Jest blisko osoby fotografującej? A wtedy Proszę Państwa może mieć wymiary mniejsze...

Ta pozornie błaha sprawa stała się kluczowa dla oceny prawdziwości tych zdjęć. Dlaczego? Jeśli bowiem "były to dwie kobylaste balie zespawane przez dwóch policjantów jadących do agencji towarzyskiej", to wtedy rzuty takim "potężnym modelem" nie są beztroską zabawą, ale potężną operację wymagającą potężnych katapult i pneumatycznych wyrzutni!

Jeden z naszych kolegów z FN poruszony ogromnym, wręcz intuicyjnym wyczuciem perspektywy "obiektów na każdym zdjęciu, na zdjęciach ze Zdanów też" postanowił zrobić mały utwór filmowy, który bardzo rozbawił naszą załogę. Mamy nadzieję, że podobnie wprawi w dobry humor czytelników naszego serwisu...

Podsumowując sprawę Zdanów w punktach:

1. Ta historia jest w 100% prawdziwa!
2. Ta historia jest DOWODEM NA ISTNIENIE UFO!
3. Ta historia nie da się ani "zakłamać", ani "zatupać", ani "załgać teorią o dwóch policjantach jadących do burdelu na chwilę relaksu, którzy po drodze rzucali miednicami, zespawanymi i wypolerowanymi na cymes!".
4. Ta historia jest jedną z najważniejszych historii dla badania zjawiska UFO

Pamiętacie takie słowa "Prawda zawsze się obroni"? Naprawdę "Zdany" są potwierdzeniem ogromnej mądrości i prawdziwości tych słów, które warto sobie zanotować w swoim "notesie z mądrymi sentencjami i radami na życie"

I ten absolutnie cudowny filmik, pokazujący dość trafnie specjalistów od "perspektywy" :)

Warto jednak czytać także komentarze, bo pojawiają się tam ciekawe rzeczy:

W ogóle uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie tego filmu o Zdanach. A może nawet jeszcze bardziej książki.

Dziękuję za miłe słowa za przesłane grafiki ;)
Re: APEL DO CZYTELNIKÓW FN! - projekt ZDANY Napisane: czwartek, 22 sie 2013, 07:53
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Strona 1 z 16 [ Posty: 462 ]

*1 2 3 4 5 ... 16 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Apel FN