Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Avatar użytkownika Papillon
985c19ede37aa77204d655f4164b05b1
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
985c19ede37aa77204d655f4164b05b1
Strona 11 z 13 [ Posty: 386 ]

*< 1 ... 8 9 10 11 12 13 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 7 lip 2017, 13:55
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 21 lis 2017, 23:37

+1
Superhiper Prezydent 8-) ... nie to co tamten pajac i figurant albo jakaś clintonowa. Melania i Ivanka tez super :P
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 8 lip 2017, 00:28
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
neo napisał(a):
Melania i Ivanka tez super

Obie nasze Pierwsze Damy się bardzo dobrze prezentują.
To jest nawet bez porównania do całej reszty fałszywego na każdym kroku, smutnego politycznego świata...

Obrazek

Obrazek

Bardzo pozytywnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 08:47
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Neo, rośnie Ci mocna konkurencja w kolejce do swojej ulubienicy.

Obrazek

A tak na poważnie, to bardzo dobrze wyszła ta wizyta u nas. Spójrzcie w ogóle jak został Trump przywitany w Hamburgu - to się w głowie nie mieści. Ogólnie trzeba mocno pochwalić obecną politykę zagraniczną, bo organizacja tej wizyty była strzałem w dziesiątkę. Nie tylko wizyty oczywiście, bo to tylko działanie reprezentacyjne i PR-owe przede wszystkim, ale też i kontrakty (m.in. energetyczne) idą w dobrym kierunku i w ogóle cała współpraca, czy to gospodarcza, czy to energetyczna właśnie, czy też militarna. Naprawdę, z mojej strony wielki plus dla rządu za rozegranie tego wszystkiego w taki sposób. Nie spodziewałem się, że uda się to wszystko tak ładnie poukładać, a jednak, proszę, można.

PS. Opozycja musi być obecnie naprawdę "wniebowzięta". ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 10 lip 2017, 11:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

+1
Opozycja próbowała wyśmiać tą wizytę i rząd (sami to by piali z zachwytu jakby za ich rządzenia przyjechał), z tego wniosek płynie prosty, nie zależy im na kraju tylko własnej karierze nie patrząc na dobro Polski. Takich ludzi u władzy nie chcę widzieć, ani oglądać w lewicowych gazetach Kaczyńskiego w peruce Trumpa, to żałosne i nie smaczne, totalne dno dziennikarskie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 14 lip 2017, 09:47
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
piątek, 17 lis 2017, 13:55

0
Ten to dopiero się zapętlił
Prowadził SBecję na smyczy jak ratlerka. Chciał kasę - to mu dali, chciał mieszkanie - to dali. Zresztą dali mu mieszkanie, bo mieszkał w hotelu robotniczym, a mógł te masy z hotelu pociągnąć za sobą przeciw władzy. Więc aby się pozbyć problemu dali mu mieszkanie. To dużo prostsze bowiem niż dać w czapę lub 5 lat za cokolwiek...

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=MxJEXfY0mOU

Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 15 lip 2017, 11:13
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+1
8-) :lol:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=mm1FE3ZqgpU

http://newsweb.pl/2017/07/15/tylko-u-na ... est-wideo/
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 15 lip 2017, 14:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
"każdy ma jakieś przypadłości...jeden jest wczorajszy, inny jest dzisiejszy..." ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 15 lip 2017, 21:19
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Ator to jeden z najlepszych Polskich Youtuberów, lubię go oglądać, lubię jego szczerość, i mu kibicuje w walce z cenzurą Youtuba

Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 15 lip 2017, 22:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Jak nie znoszę i nie oglądam tych wszystkich całych "jutuberów", tak Ator jest całkiem w porządku.

Jakby jeszcze przestał memłać, a zaczął mówić po polsku to może nawet zacząłbym go lubić, bo tematy to on porusza ciekawe, ale opowiadać o nich to za grosz nie potrafi.

Nie no, żartuję. Lubię go, jest w porządku, ale to co jest do powiedzenia przez 5 minut on nawija przez minut 40. Rozumiem, że taka jest konwencja tego jego materiałów, że to takie bardziej pogadanki, a nie kanał informacyjny, ale na dłuższą metę, jak się już tego dużo wysłucha to zaczyna to być lekko irytujące.

Przepis na film wg Atora:
- pierwsza minuta: przywitaj się
- druga minuta: powiedz coś o wyłączonej monetyzacji
- trzecia minuta: podkreśl, że czytasz ze źródła i będziesz korzystać z notatek
- następne minuty: opowiedz mniej więcej o co chodzi
- kolejne 30 minut: przeciągaj temat nie mając zbyt wiele do powiedzenia
- ostatnia minuta: nie zapomnij wspomnieć, aby subskrybować, obejrzeć w playliście i zostawić komentarza, bo vlog obejrzany w.....(i tak dalej)
+ ostatnio doszło jeszcze na koniec o braku monetyzacji i prośba o wsparcie.

I tak wygląda każdy jego film z tych robionych na kanapie, a nie w terenie.
Zresztą napisałem mu to kiedyś w komentarzu, to mi odpisali, żebym przestał zrzędzić i zamknął japę. :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 12:01
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nierozgarniętemu zawsze wiatr w oczy...

(ponoć pomylił wtedy manifestację)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 13:55
zaciekawiony

reputacja dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 20 lis 2017, 13:43

0
Tymczasem ministerstwo w ostatniej ustawie:
Cytuj:
Przyznaje ona ministrowi sprawiedliwości, którym obecnie jest Zbigniew Ziobro, prawo do przenoszenia na skarb państwa autorskich praw majątkowych do systemów informatycznych wykorzystywanych przez sądy, prokuratury i komorników. Jeśli Senat tego nie zmieni (lub posłowie odrzucą jego poprawki), a prezydent nowelę podpisze, minister sprawiedliwości będzie mógł wywłaszczyć dowolną firmę informatyczną, która sprzedała swoje oprogramowanie do sądów czy prokuratur.

https://www.pb.pl/panstwo-wywlaszczy-in ... kow-866357

Bywa i tak...
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 17:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Lanie wody.
Cytuj:
(...) minister sprawiedliwości będzie mógł wywłaszczyć dowolną firmę informatyczną (...)

Po pierwsze to sprzedając oprogramowanie do instytucji państwowej podpisuje się opasłe umowy, licencyjne, o przeniesienie praw i tak dalej i tak dalej. Na tym polu są to bardzo uściślone zapisy, nie to co w przypadku prywatnego sektora, gdzie czasem wystarcza zwykła umowa, a czasem wręcz zwykła faktura.

Wiem doskonale jak bardzo w przypadku instytucji państwowych (a takowymi są sądy, prokuratury, etc.) pilnowane są tutaj kwestie formalne, bo:
1) sprzedawałem swoje autorskie oprogramowanie do pewnego urzędu
2) byłem współtwórcą takiej umowy
3) własnoręcznie ją podpisywałem i przybijałem pieczątką.

To co jest opisane w artykule to jakieś niezrozumienie tych wszystkich procedur, a już wzmianka o wywłaszczeniu Microsoftu to śmiech na sali. Amen.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 20:53
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+2
... i tradycyjnie już z cyklu - Przeciwko czemu pani demonstruje? :lol:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=V_oS49OXVas

Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 21:30
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Odebrać prawa wyborcze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 22:19
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Mnie zastanawia dlaczego chcą Ziobrę wsadzić za Leppera (zwróćcie uwagę na baner w 9s). Z tego co kojarzę, to teorie spiskowe są takie, że to seryjny samobójca związany z PO raczej i przekrętem gazowym. Jak już to szybciej Tuska do ciupy za Leppera... Chyba.
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 16 lip 2017, 23:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
niezłe jaja, protestujący nie potrafią powiedzieć co im się nie podoba. Ale kogo to dziwi, jedni chcą wrócić do koryta to mówią tak samo ogólnikami, aby ludzie na poziomie ich zrozumieli :puk:

Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 00:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Dlatego mówię - odebrać prawa wyborcze. Barany i tak nie wiedzą co się dzieje w kraju, a całą swoją wiedzę czerpią z ogłupiających mainstreamów. Na jedno więc wyjdzie. Nieświadomy i ogłupiony wyborca to baran, a nie wyborca. Dosadne? Ano dosadne, bo trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a nie chodzić na około.

PS.
kanu napisał(a):
Mnie zastanawia dlaczego chcą Ziobrę wsadzić za Leppera (zwróćcie uwagę na baner w 9s). Z tego co kojarzę, to teorie spiskowe są takie, że to seryjny samobójca związany z PO raczej i przekrętem gazowym. Jak już to szybciej Tuska do ciupy za Leppera... Chyba.

Też nie mam zielonego pojęcia co ma niby Ziobro do Leppera, bo jak Leppera wieszali to PO było przecież przy korycie. Jedyne co Ziobrę wiąże z Lepperem, to:

Cytuj:
(...) W listopadzie 2012 grupa posłów Platformy Obywatelskiej złożyła wniosek wstępny o pociągnięcie Zbigniewa Ziobry do odpowiedzialności konstytucyjnej i karnej przez Trybunałem Stanu. Zawierał on osiem zarzutów m.in. podejmowanie działań mających na celu wszczęcie i prowadzenie postępowań karnych przeciwko osobom typowanym według kryterium przekonań politycznych, wykonywanie uprawnień zwierzchnich względem ministra spraw wewnętrznych i administracji, komendanta głównego Policji, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego polegających na żądaniu udzielania informacji o podejmowanych działaniach i wydawaniu wiążących poleceń, a także wyrażenie pisemnej zgody na wnioski szefa CBA w sprawie przeprowadzenia kontroli operacyjnej wobec Andrzeja Leppera i innych osób, mimo że nie popełniły one przestępstw z katalogu określonego z ustawie o CBA, ani też nie podjęły innych czynności dających możliwość prowadzenia wobec nich takich działań.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 00:12
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+2
ja już przestałem wchodzić na większość portali informacyjnych, takiego syfu i agitacji to chyba za Goebbelsa nie było, aż oczy bolą co ci ludzie w artykułach wypisują. Cel jest jeden ośmieszyć rząd, i zmienić nastroje wyborców aby go obalić. Dodawanie przez modów komentarzy i ich lajkowanie, usuwanie nieprzyjaznych, aby sprawić wrażenie że społeczeństwo ma dosyć władzy i pragnie powrotu dawnych "elit". Jak czytam że na Tuska by głosowało ponad 44 % wyborców jakby na prezydenta kandydował to myślę że ktoś mnie w żywe oczy okłamuje, na taką dezinformacje to chyba jakiś paragraf powinien być.

Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 05:50
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

+1
Michnik na tym marszu sie popisal swoja wypowiedzia, i podobno wsiadl do samochodu Urbana. Bojownik o demokracjie

https://www.youtube.com/watch?v=y8mQiss0vJ8

The truth is out there
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 07:38
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Argon napisał(a):
Michnik na tym marszu sie popisal swoja wypowiedzia, i podobno wsiadl do samochodu Urbana. Bojownik o demokracjie

Dobre

Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 10:03
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Skoro już Zaciekawiony zaczął z tematem rząd + informatyka, to teraz odbijając piłeczkę: Niebezpiecznik chwali nową ustawę dotyczącą dokumentów "kolekcjonerskich", co jest aż zaskakujące, bo to mocno "anty-obecno-rządowy" portal:

Cytuj:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt Ustawy o dokumentach publicznych. Ma ona znaczenie także dla bezpieczeństwa ponieważ może podnieść ogólne bezpieczeństwo dokumentów i może ukrócić rynek tzw. kolekcjonerskich dowodów osobistych czy praw jazdy. Nowe przepisy mogą też ułatwić postępowanie w razie tzw. kradzieży tożsamości. (...)

https://niebezpiecznik.pl/post/koniec-k ... okumentow/

Ukróci się lekko branie kredytów na cudze dowody.

PS. A mnie ostatnio pozytywnie zaskoczył Urząd Skarbowy. Ileż to było straszenia jak to będą teraz z każdego ściągać należności, a tymczasem parę dni temu dostałem pierwsze w życiu pismo o... umorzeniu mandatu sprzed 3 lat. Nawet nie pamiętałem, że miałem coś niezapłacone, a tu proszę - pismo od naczelnika, że sprawa anulowana. Normalnie despotyczny kraj, prawda?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 10:39
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

+3
Opozycja wpuściła się w taki kanał z tym straszeniem, że nie zostawia sobie nic na wybory. Już chyba było wszystko: łamanie konstytucji, zamach w różnych odmianach (ostatnio lipcowy), faszyzm, rasizm, nacjonalizm, zniszczenie gospodarki, miliony miały wyjść na ulicę (wczoraj Michnik krzyczał, że jest ich 200 tys. a będzie 2 mln, a było 4.5 tys.). Wczoraj też słyszałem jak na tym wiecu chyba Krzywonos albo inna z PO krzyczała, że Jarosław nam odetnie... internet. Jaja jak berety. Trochę za bardzo odlecieli. Nie wiem kto jeszcze ich bierze na poważnie. Być może teraz władzy sprzyja koniunktura, ale może faktycznie lepiej zarządzają. Jednak jakoś tak dziwnie jest, że PO koniunktura nigdy nie sprzyjała (albo kradli). Fataliści jednym słowem.
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 11:07
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+3
Abstrachując:
Zastanawiam sie co będzie jak już obalą ten okropny PIS :lol: sformuują rząd? :lol: :lol: :lol:
Pewnie taki rząd pochodzący z przewrotu będzie bardziej demokratyczny niz wybrany w wyborach :lol:

Kolejnym zatem krokiem będą więc zapewne wybory - skoro to tacy demokraci to raczej powinny one być wolne :roll: Tylko jak takie żałosne przegrywy chcą je wygrać z takim poparciem? :roll:
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 11:28
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
I ciekawe co by na to wszystko powiedziało USA? Bo, jako że jesteśmy od nich "trochę" strategicznie zależni w tym momencie, to nie wydaje mi się, żeby był to aspekt, który można by było pominąć.

Przecież to jest nic więcej, jak tylko zabawa dla samej zabawy. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że nie mają ani żadnego planu, ani żadnych możliwości, ani żadnych szans. Jeśli ktoś wierzy, że jest inaczej to tylko pogratulować mu wypranego przez mainstream rozumu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 11:49
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+1
ja bardziej boje się ze władza niestety "wymięknie" :roll: troche faktycznie słabo pałuje się staruszki i opozycyjnych kombatantów w rodzaju Wałęsy, Frasyniuka, Modzelewskiego i in jeszcze przy takim medialnym wsparciu ze strony msm... łatwo wyobrazić sobie ten przekaz i wrzask na cały świat przy takim rozwiązaniu :roll: Wsparcie "organizacji pozarządowych" ( skrajna prawica/kibole ) to też troche słabe rozwiązanie na dłuższą metę :roll: Potrzebne jest jakieś sprytne rozwiązanie :roll:
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 11:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Kaczyński wie co robi, bo strateg to z niego jest dobry. Siłowo to tutaj nic nie da się rozwiązać, bo zaraz poleciałoby w świat, że w Polsce jest drugi Majdan i obrazki poszłyby jak z pola bitwy, co zresztą już nie raz próbowano ("pucz" pod Sejmem, etc.). Frasyniuka ostatnio jak wynieśli, to też od razu podniosło się larum, że biją opozycję, a tylko go wynieśli, włos mu z głowy nie spadł. Mi się wydaje, że oni tam w rządzie śpią spokojnie i wiedzą co robią. To tylko "medialnie" to wszystko tak wygląda, jakby te wszystkie akcje miały jakąkolwiek moc przebicia. Nie mają.

PS. Tak wcześniej wspomniałem o USA i dodam jeszcze jedno - Biały Dom, Pentagon, NSA, CIA i NASA nawet by tutaj nie pozwolili na żadne dziwne przewroty. Ameryce zależy na stabilnej sytuacji w Polsce, bo jesteśmy taką barierą pomiędzy Niemcami (których USA nie lubią), a Rosją (której nie lubią jeszcze bardziej). Więc ja to tam spałbym spokojnie i nie przejmował się żadnymi możliwymi "puczami", bo nic takiego i tak nigdy się nie uda. No chyba, że TVN wyreżyseruje i puści film fabularny podpisany jako "dokument", jak to zwykle lubią robić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 13:45
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
Materiał +18, Michnikowi puściły nerwy na KOD -zie

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=bKSVp3BOx2w

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=y8mQiss0vJ8

Sokrates
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 19:02
zaciekawiony

reputacja dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 20 lis 2017, 13:43

0
Ustawa dezubekizacyjna miała zabrać emerytury ubekom, wyszło jednak na to że zostaną zabrane każdemu który miał jakikolwiek związek z ówczesnym MSW nawet jeśli był tylko informatykiem, statystykiem czy pracownikiem technicznym:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1 ... ubecy.html

Ustawą objęci zostaną też lekarze w szpitalach MSWiA, wykładowcy w szkołach oficerskich a nawet ówcześni studenci. Na liście znalazła się pracownica biura paszportowego która zaczęła pracę w 1990 roku. Ustawa nie obejmuje natomiast zomowców.

Bywa i tak...
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 19:38
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Z tego co kojarzę to nie chodzi o zabranie emerytur, tylko wyrównanie do średniego poziomu. Nie wiem jak to jest w szczegółach, ale jeśli z tytułu pracy w MSWiA pracownik techniczny dostał dużo wyższą emeryturę niż np. wykonujący tę samą pracę w innym urzędzie to może było to nie do końca OK? Bo w sumie to ten drugi był pokrzywdzony. Najlepiej byłoby aby temu drugiemu podwyższono, ale na to państwa nie stać. Przynajmniej takie tłumaczenie ze strony rządu słyszałem. Jeszcze raz - tutaj nie ma mowy o zabraniu emerytury, ale o obniżeniu do tego poziomu co dostają inni.
W takim razie zastanówmy się jak powinni się zachowywać przez te wszystkie lata ci, którzy dostawali emerytury niższe za tę samą pracę. Oni nie protestowali, a może powinni?

Cytuj:
Co więcej, nawet jeżeli po 1990 r. odprowadzali wciąż wysokie składki, to i tak nie dostaną więcej, niż wynosi przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS, a ta oscyluje w okolicach 2053 zł brutto. To niekiedy kilka razy mniej, niż wynoszą ich obecne emerytury.

To szok dla tych ludzi, że dostaną 2000 zł, ale moja teściowa dostaje 1500zł, a pracowała ponad 35 lat w jakimś urzędzie. Znajoma była dyrektorem teatru wiele lat i dostaje poniżej 2000zł.
Tutaj mówimy o ludziach, którzy dostawali przez lata wielokrotność 2000 zł, co wynikało z przywilejów po prostu, a nie wyrobionego kapitału.
Moim zdaniem różnie można to oceniać. Ale ci którzy dostają 1500 zł też czują się pokrzywdzeni, różnica polega na tym, że dostawali tyle zawsze i nie mogli sobie nawet odłożyć.
Re: Polityka panie, polityka... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 17 lip 2017, 19:43
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
kanu napisał(a):
To szok dla tych ludzi, że dostaną 2000 zł, ale moja teściowa dostaje 1500zł, a pracowała ponad 35 lat w jakimś urzędzie. Znajoma była dyrektorem teatru wiele lat i dostaje poniżej 2000zł.
Tutaj mówimy o ludziach, którzy dostawali przez lata wielokrotność 2000 zł, co wynikało z przywilejów po prostu, a nie wyrobionego kapitału.
Moim zdaniem różnie można to oceniać. Ale ci którzy dostają 1500 zł też czują się pokrzywdzeni, różnica polega na tym, że dostawali tyle zawsze i nie mogli sobie nawet odłożyć.

Moja matka dostaje niecałe 900 złotych emerytury, i wcale jej się nie dziwię jak ludzie co mniej pracowali dostawali kilka razy więcej to ona jest zła. No co się dziwić jak jak po 40 latach pracy może dostanę 1400 zł. Nie wspominając że za 25 lat to będą śmieszne pieniądze.

Sokrates
Strona 11 z 13 [ Posty: 386 ]

*< 1 ... 8 9 10 11 12 13 >

GORĄCE GŁOWY, CZYLI POLITYKA NA CODZIEŃ