Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
da07809e51f060df06c07fa1a3341cf8
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
da07809e51f060df06c07fa1a3341cf8
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: poniedziałek, 9 maja 2016, 23:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
piątek, 20 kwi 2018, 22:13

0
No to (nie ukrywam, że z wielką radością) zapraszam Was na nowego Nautilusa!
Kosztowało mnie to ponad 3-4 miesiące pracy i poświęcenia każdej wolnej chwilki mojego wolnego czasu. Nawet nie policzę ile to setek godzin i ile tysięcy linijek kodu. Potężna maszyneria z tego wyszła. Wszystko stworzone od absolutnych podstaw, z całą masą funkcjonalności, których ogarnięcie zajmie Wam ode groma czasu, a i tak pewnie wszystkiego nie zauważycie. W skrócie - technologicznie jest o kilka wieków do przodu, jeśli porównywać ze starym systemem. Więc, tak, czy siak - co tu się rozpisywać, po prostu ZAPRASZAMY! Piszę "zapraszamy", bo i trochę w imieniu Kapitana też, z którym to praktycznie wszystkie ostatnie wieczory/tygodnie/miesiące przegadaliśmy robiąc i szlifując to. Czasu nam obojgu ciągle brakowało, a mimo tego udało się nam jakimś magicznym sposobem wyrobić w zaplanowanym czasie. Aż sam niedowierzam, że udało się to wszystko logistycznie i technicznie ogarnąć w tak krótkim jak 3 miesiące czasie (nawet nie macie pojęcia jak to jest złożone), a jednak sie udało.

Obrazek

A najfajniesze zabawki czekają w kajucie załoganta - gdy się zalogujecie i wejdziecie do niej - to dopiero na początek, w przyszłości będzie tam prawdziwy "panel dowodzenia" (ale to za jakiś czas, bo nie był to priorytet przy projekcie, w każdym razie będzie - a chyba wiecie, że już można mi w tej materii zaufać, że jak coś mówię, że będzie to będzie). Obecnie natomiast są takie bajery jak możliwość dodania nowych miejscówek na mapie (nawiedzone domy, zobaczyłeś UFO?) << podajesz na mapie i jazda! Leci do sprawdzenia.

Obrazek

Kochani, milion funkcjonalności i bajerów w stylu przekaz prosto z Kosmosu w rogu ekranu (to był akurat mój pomysł - Kapitanowi się spodobał i został, choć sam stream na żywo jako taki, to znowu był pomysł Kapitana, ja wpadłem jedynie na pomysł jak to usprawnić i to zrobiliśmy).

Z dumą zapraszam!
Masę krwi i potu kosztowało to co teraz już jest gotowe, nawet nie macie pojęcia (Kapitan Wam może potwierdzić jutro na czacie :) ).

http://www.nautilus.org.pl

:fun:

Polecam sobie pochodzić po działach/zakładkach - działa wszystko to, co nie działało na starej wersji strony plus wiele tam nowego.

PS. Polecam nie wyłączać javascriptu, bo wiele się straci jak się wyłączy.

PPS. Dla SirAzgara specjalne podziękowania - za nieświadome podsunięcie pomysłu z playlistą starych audycji.
Twoj pomysł Brachu, tak Twój, choć tylko rzuciłeś tematem, a ja go rozwinąłem! :)

PPPS: A jeśli ktoś ma jakieś pomysły/sugestie, czego brakuje, co nowego dodać - to standardowo - pisać!
To nie jest projekt komercyjny i nie zostały za to pozyskane żadne fundusze - to pomoc z dobrego serca, coś ku czemu od dawna się przymierzałem.
Z góry tak tylko mówię, cobyście nie myśleli, że oto pewnie wielka kasa poszła. Nie. Nic z tych rzeczy.
Zrobiłem to, bo mogłem to zrobić i chciałem to zrobić, żeby pomóc, a wiecznie żyć nie będę i jeśli póki żyję mam możliwość w czymś pomóc - pomogę. Są po prostu jeszcze w mojej branży bezinteresownie pomocni ludzie, nieliczni, ale jednak są, czego właśnie macie przykład, że szczygliś jednak nie taki zly jak się wydaje co niektórym tutaj ;)

O kwestii pisania artykułów (własnoręcznie - tak, od dziś jest taka opcja!) do nowej strony tutaj:
viewtopic.php?f=5&t=4468

O zgłaszaniu się tam jako moderator tutaj:
viewtopic.php?f=5&t=4468

Uff...
I dopiero teraz mogę sobie po 3 miesiącach odpocząć, piwko wypić.
Matko święta, przez 3 miesiąca nawet grama piwa nie miałem w ustach, bo nie było kiedy

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: wtorek, 10 maja 2016, 03:46
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Mogę tylko podziękować za wkład i zaangażowanie strasznie się napracowaliście.

Cytuj:
PPS. Dla SirAzgara specjalne podziękowania - za nieświadome podsunięcie pomysłu z playlistą starych audycji.
Twoj pomysł Brachu, tak Twój, choć tylko rzuciłeś tematem, a ja go rozwinąłem! :)

No to teraz mnie zaskoczyłeś, ile godzin z życiorysu wyjętych aby to wszystko wrzucić nie pytam nawet.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: wtorek, 10 maja 2016, 03:50
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nawet jakbyś zapytał, to nie policzę, tyle tego....

sirAzgar napisał(a):
No to teraz mnie zaskoczyłeś, ile godzin z życiorysu wyjętych aby to wszystko wrzucić nie pytam nawet.

Tak szczerze mówiąc, to ogólnie próba wywołania elementu zaskoczenia była jednym z podpunktów całego naszego misternego planu :)
Planu, który trochę spaliłem, bo Wam powiedziałem mimo tego, że szykuje się nowa stronka, czat itd... :) Niedobry ja.

Re: Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: wtorek, 10 maja 2016, 10:03
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 22 kwi 2018, 08:48

0
:bravo: :angel: :bravo: :love: :angel: :love:
Re: Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: niedziela, 7 sty 2018, 19:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
Nowy rok, nowa wersja, taka trochę bardziej "portalowa". :D
Strona główna została nieco przebudowana - przede wszystkim jest większa, czytelniejsza, bardziej ogarnięta pod kilka różnych rozdzielczości i ogólnie jest cała masa mniejszych, czy większych usprawnień. Póki co wersja "beta" do sprawdzenia w praniu, ale różnica już powinna być zauważalna.

Jeśli komuś się coś wyświetla nie tak, to radzę odświeżyć style (CTRL + F5) na wypadek, gdyby w pamięci podręcznej zostały jakieś pozostałości ze starej wersji.

https://www.nautilus.org.pl/

Ogólnie przebudowane jest wszystko. 8-)

Kto miał starą stronę na powiększeniu, to radzę też powrócić do domyślnej wartości - 100%.

Będzie też teraz wyglądać nieco inaczej w zależności od rozdzielczości, poniżej screeny z FullHD:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Nowy Nautilus już wystartował! Napisane: niedziela, 7 sty 2018, 21:19
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

+1
no właśnie mówię że tak patrzę że zmieniona, większa i czytelniejsza, tylko czekałem jak dasz jakiś wpis że zaktualizowano
:)

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

SPRAWY TECHNICZNE I ORGANIZACYJNE FORUM