Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
e92b4bb917f8ad807e052ac454137a64
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
e92b4bb917f8ad807e052ac454137a64
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: środa, 13 gru 2017, 11:09
skynet
Avatar użytkownika
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
środa, 26 cze 2019, 17:19
 
   
0

Jeden z największych w świecie autorytetów w zakresie badań ludzkiego mózgu, laureat Nagrody Nobla John Eccles w oparciu o wyniki naukowych dociekań stwierdził, że każdy człowiek ma nieśmiertelną duszę
Profesor John Carew Eccles, australijski neurofizjolog (1903 – 1997, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny (1963)) , opierając się na wynikach swoich wieloletnich naukowych obserwacji i analiz, stwierdza, że materia nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczną. Tym samym tylko duchowa rzeczywistość może wytwarzać zjawiska psychiczne. Australijski noblista uświadamia nam, że z naukowego punktu widzenia trzeba jednoznacznie odrzucić twierdzenie materialistów, że ludzka świadomość jest produktem materii. Dla J. Ecclesa...


Link: https://www.nautilus.org.pl/news24,241, ... duszy.html

DATA PUBLIKACJI: Środa, 13 grudzień 2017 11:04:24 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: Środa, 13 grudzień 2017 11:09:46
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: piątek, 15 gru 2017, 07:21
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
+1
Pisałem kiedyś coś bardzo podobnego, co Eccles w swojej książce, przy okazji sztucznych sieci neuronowych, tutaj: http://forum.nautilus.org.pl/viewtopic. ... 205#p85205. Generalnie doszedłem do bardzo podobnych wniosków co on, jeśli chodzi o jedną kwestię - mianowicie, że mózg, a właściwie siatka neuronowa, z której się składa, od strony takiej typowo "technicznej" na pewno nie może odpowiadać za poczucie świadomości i pozwalać na dokonywane wyborów. Eccles to jednak lepiej ode mnie ubrał w słowa. Swoją drogą chyba każdy kto zajmuje się podobnymi tematami dochodzi do takich wniosków, bo sieć neuronów to nic więcej jak tylko coś w rodzaju komputera, tyle że biologicznego. Tu się odbywają jedynie obliczenia i przekaz sygnałów i nie ma tutaj żadnej, najmniejszej szansy na coś takiego jak "wybór". To jest jedynie przetwarzanie i tutaj nie ma żadnej technicznej możliwości na dokonanie choćby jednego świadomego wyboru/wolnej woli - zwał jak zwał. Tak samo jak i nie ma jej w każdym innym komputerze, a zasada działania jest identyczna i tu i tu.

Interfejsem (przetwornikiem) - to wszystko, czym mózg może być. Nieziemsko skomplikowanym, ale tylko interfejsem. Dziwi trochę fakt, że współczesna nauka w większości tak bardzo upiera się przy swoim, tłumacząc, że "nie wiemy jak, ale to na pewno mózg i basta". Trochę to zabawne. :roll:

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: piątek, 15 gru 2017, 12:19
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
0
Gdyby to porównać do lokalnej sieci komputerowej, to mózg jest routerem/switchem, a neurony kablami ethernet, zaś końcowe stacje robocze, to nasze narządy zmysłu. Pytanie czym i gdzie jest serwer? Duszą?
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 00:50
nnajethi
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 20 lut 2018, 12:50
 
   
+1
@Jasper, moim zdaniem dusza to raczej coś jak wirtualny dysk zewnętrzny służący tylko do zapisu danych, podłączany (?instalowany?) w określonym momencie do biologicznego komputera. Z niemożliwym dostępem do odczytu z poziomu materialnego. ;)
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 06:07
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Ja to widzę w trochę innym kierunku, niż piszecie. Mózg jako taki przetwornik/interfejs i jednostka obliczeniowa jednocześnie.
Neurony służą po prostu bardziej do przetwarzania "danych", do zbierania ich ze zmysłów i do wysyłania ich dalej (do ciała), natomiast nie ma tutaj tego elementu decyzyjnego (no bo naprawdę nie ma), więc to co jest nazywane duszą widziałbym bardziej jako taki kontroler, coś w rodzaju "użytkownika" obsługującego "program" rozproszony po mózgu.

Natomiast jeśli chodzi o analogię do sieci LAN to nie widzę tutaj za bardzo porównania (bo to trochę inna topologia/zasada działania). Np. neurony już same z siebie musiałyby być komputerami w sieci, a nie kablami (bo neuron sam z siebie jest już w pewien sposób jednostką obliczeniową). Nie za bardzo się tego da przełożyć na sieć. Mózg jako całość byłby tutaj całą siecią samą w sobie, więc tego się zbytnio nie da przełożyć w ten sposób.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 14:02
nnajethi
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 20 lut 2018, 12:50
 
   
0
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 17:29
HenitoKisou
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54
 
   
0
Dusza jest tylko tworem, wehikułem, opakowaniem, opakowaniem na różne energie i doświadczenia zbierane za życia i przez pewien czas. Ona nie istnieje sama z siebie, dopiero powstaje jako coś między światem fizycznym i niefizycznym, w trakcie życia cielesnego - nie jest tworem samodzielnym. Jest bliska, ale nie tożsama jaźni, która także jest rozwijana, a plasuje się jako coś między świadomością, a bytem (jako narzędzie dla ducha dla obsługi takich tworów-kontenerów jak dusza). Duch to jedyny admin, posiadający pewien wzór i ciągłość, program kontrolny, o własnej matryc, generujący inne swoje emanacje, dusze i pomniejsze byty. Dusza bez własnego ducha staje się zwykłym cieniem, czasem i upiorem, z rzadsza widmem.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 17:54
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0

Bywa i tak...
Re: Laureat Nagrody Nobla o nieśmiertelnej duszy Napisane: sobota, 16 gru 2017, 17:58
HenitoKisou
Avatar użytkownika
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54
 
   
+1
Świadomość to program, synteza informacji o właściwościach i stanach, o tym jak energia ma względem siebie działać w przestrzeni i wobec siebie, to co potrafi samo siebie określić i zorganizować, urzeczywistnić swe zamierzenia i plany o pewnej głębi komplikacji, dosłownie to "program operacyjny w procesie życia". ;p

Energia psychiczna to to, co sfera mentalna, psychiczność, podświadomość, osobowość wydziela z siebie, co kumuluje i na czym bazuje, jaką siłą oddziałuje na rzeczywistość i otoczenie, jak kształtuje świat wokół siebie.

Zjawiska psychiczne to te, które są efektem, przejawem czyjejś mentalności, traum, osobowościowych kolizji i tarć, jakichś cech nadanych lub uzewnętrznionych, ujście czegoś z podświadomości jak krwawiące ściany, poltergeisty, różne cudactwa i manifestacje paranormalne związane z natężeniem silnych emocji, wspomnień, zapisu miejsc min. efekt kamiennej taśmy, a także widma całych obiektów lub osób. Coś co z natury jest wewnętrzne-psychiczne, ale przejawia się jako zewnętrzny, widzialny lub fizyczny fenomen ergo pochodzi z rzeczywistości psychicznej która w momencie eskalacji przelewa się, dominuje nad fizycznością. Ale energia psychiczna nie jest nieskończona, chyba że ktoś ma osobowość obsesyjno-maniakalną albo miejsce jest tak uwalone silnymi emocjami i wspomnieniami, że wali tym jak promieniowanie po akcji z Czarnobylem. Względnie - wyciek z podświadomości zbiorowej jest jak czarna dziura bez dna w danym punkcie rzeczywistości na świecie, bo generuje różne zjawiska i sama zasysa do siebie wciąż je podsycając i tworząc nowe. ;p

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA FN24

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.344s | 34 Queries | GZIP : Off ]