Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
952f7893a3652a73c6fa2b49763f522b
LIVE-STREAM FN 2 lipca 2018, godz. 20.00 "Światowy Dzień UFO (ang. World UFO Day) – święto obchodzone corocznie 2 lipca (od 2001) upamiętniające katastrofę UFO w Roswell w 1947 roku. To znakomita okazja, aby porozmawiać o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających."
952f7893a3652a73c6fa2b49763f522b
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał 76 l Napisane: środa, 14 mar 2018, 07:36
skynet
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 17 cze 2018, 23:07

0
Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał 76 lat. Był przekonany, że UFO istnieje.

Stephen Hawking, jeden z najsłynniejszych astrofizyków i kosmologów, nie żyje. Naukowiec od lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Miał 76 lat.
Stephen Hawking urodził się 8 stycznia 1942 roku w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. Był kosmologiem, fizykiem i astrofizykiem. W swoich badaniach i analizach zajmował się przede wszystkim czarnymi dziurami i grawitacją kwantową.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni, że odszedł nasz ukochany ojciec"- napisały w oświadczeniu dzieci naukowca Lucy, Robert i Tim we wspólnym oświadczeniu przekazanym przez brytyjską agencję Press Association.

"Był wybitnym naukowcem i nadzwyczajnym człowiekiem, którego prace i dziedzictwo będą żyły jeszcze przez wiele lat"
- napisały dzieci.

Stephan Hawking wielokrotnie zabierał głos w sprawie UFO.  Naukowiec mówił w jednym ze...Obrazek

Link: https://www.nautilus.org.pl/news24,290, ... 6-lat.html

DATA PUBLIKACJI: Środa, 14 marzec 2018 07:23:25 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: Środa, 14 marzec 2018 07:36:55
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: środa, 14 mar 2018, 20:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Jeden z największych geniuszów naszych czasów.
No cóż... może w końcu udało mu się odkryć swoją teorię wszystkiego, gdzieś tam "po drugiej stronie"...

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: sobota, 17 mar 2018, 21:51
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 11 cze 2018, 17:21

0
"Hawking był przekonany, że udowodnił, że Bóg nie istnieje. Teraz Go spotka. Módlmy się, by odkrył, że Bóg jest miłością, i by pozwolił Jezusowi okryć się płaszczem miłosierdzia." napisał Terlikowski na tt.

Nie widomo, czy dowie się czegokolwiek więcej niż udało mu sie za życia, bo niby dlaczego miałby po drugiej stronie zyskać jakiś nieograniczony dostęp do wiedzy?

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: niedziela, 18 mar 2018, 08:20
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Obrazek

The truth is out there
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: niedziela, 18 mar 2018, 18:34
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Terlikowski to swoją drogą pomylił ludzi. Pomylił Hawkinga z Dawkinsem, bo z żadnym Bogiem to Hawking nie walczył, przynajmniej ja o niczym takim nie wiem. W "Krótkiej historii czasu" (polecam przy okazji książkę, bo czyta się jednym tchem) używał nawet pojęć do Boga się odnoszących, w stylu "poznając to, czy tamto, poznamy być może zamysł Boga" itp. określeń. Był przecież agnostykiem, nie ateistą. Ale odnosząc się do reszty - dlatego właśnie napisałem, że "być może" - bo tego nie wiem. Zakładam jedynie, że porzucając fizyczne ograniczenia czysto teoretycznie mógłby uzyskać nieco szersze spojrzenie na to wszystko (a tym samym, na swoje największe marzenie, czyli swoją "teorię wszystkiego").

PS. Polecam przy okazji film - "Teoria Wszystkiego", z 2014 roku: http://www.filmweb.pl/film/Teoria+wszys ... 014-691862

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: poniedziałek, 19 mar 2018, 08:36
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

+1
szczyglis napisał(a):
Terlikowski to swoją drogą pomylił ludzi. Pomylił Hawkinga z Dawkinsem, bo z żadnym Bogiem to Hawking nie walczył, przynajmniej ja o niczym takim nie wiem....

Słowa Terlikowskiego cały czas kołaczą mi się w głowie, jako przykład najgorszego braku szacunku.

Swoją droga podziwiam Hawkinga za to, że tkwiąc w tak chorym ciele, bezwładnym, ciążącym, fizjologicznie dokuczliwym przez niemożność panowania nad nim, potrafił skupić umysł na nauce i sprawach abstrakcyjnych, odrywając się od swoich niedomagań. Jaką trzeba mieć siłę woli, żeby skierować umysł w inną stronę nie grzęznąc w utyskiwaniach i bólu...
To siła niezrozumiała dla mnie.

-milczenie.
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: poniedziałek, 19 mar 2018, 13:37
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
szczyglis napisał(a):
Terlikowski to swoją drogą pomylił ludzi. Pomylił Hawkinga z Dawkinsem, bo z żadnym Bogiem to Hawking nie walczył, przynajmniej ja o niczym takim nie wiem

Kiedyś FN strasznie go zaatakowała za słowa "wiara w niebo i życie po życiu to bajka".

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,23 ... ?cat_id=87

Tekst był IMHO bardzie obciachowy od słów Terlikowskiego:
Cytuj:
Szkoda, że nie zwrócił się do nas z takim pytaniem (prowadziliśmy z nim korespondencję e-mailową). Być może nasza wiedza posunęła by go trochę do przodu ..... Ale na to my teraz nie mamy czasu, wybacz nam Stephen...

Czyli biedny dureń nie skorzystał z mądrości fundacji a potem było już za późno, bo fundacja się obraziła...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: poniedziałek, 19 mar 2018, 14:31
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

+1
ŻyczliwySceptyk napisał(a):
szczyglis napisał(a):
Terlikowski to swoją drogą pomylił ludzi. Pomylił Hawkinga z Dawkinsem, bo z żadnym Bogiem to Hawking nie walczył, przynajmniej ja o niczym takim nie wiem

Kiedyś FN strasznie go zaatakowała za słowa "wiara w niebo i życie po życiu to bajka".

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,23 ... ?cat_id=87

Tekst był IMHO bardzie obciachowy od słów Terlikowskiego:
Cytuj:
Szkoda, że nie zwrócił się do nas z takim pytaniem (prowadziliśmy z nim korespondencję e-mailową). Być może nasza wiedza posunęła by go trochę do przodu ..... Ale na to my teraz nie mamy czasu, wybacz nam Stephen...

Czyli biedny dureń nie skorzystał z mądrości fundacji a potem było już za późno, bo fundacja się obraziła...

Ciekawe. Nie czytałam tego wcześniej.
Wynika z tego, że Hawking doszedł do wniosku, że Bóg nie jest niezbędny do wyjaśnienia istnienia.
Miał do Boga pretensje (słowa żony na rozprawie rozwodowej) więc może dość dogłębnie badał ten temat, także ze względów osobistych.

Jakim trzeba być gigantem intelektu, żeby proponować spór Howkingowi na polu dedukcji teoretycznej...

-milczenie.
Re: Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał Napisane: poniedziałek, 19 mar 2018, 16:29
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 30 kwi 2018, 17:05

0
Wielki człowiek zmarł. Salut.
Podobno lubił oglądać Simpsonów, a nawet "wystąpił" w Futuramie.

"Tygrys?! W Afryce?! Może uciekł z zoo…"
Monty Python
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA FN24