Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot], Avatar użytkownika neo
2fbc79844fce91099c0f69e4b199a66c
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
2fbc79844fce91099c0f69e4b199a66c
Strona 3 z 3 [ Posty: 77 ]

*< 1 2 3

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 18:35
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 gru 2017, 17:52

0
szczyglis napisał(a):
Ja akurat z pkt. 1 i 2 się totalnie nie zgadzam,

A to nic nowego. Najważniejsze, że mówią to ci, co wiedzą więcej.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 18:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 16 gru 2017, 07:39

0
aleksandra137 napisał(a):
A to nic nowego. Najważniejsze, że mówią to ci, co wiedzą więcej.

Ci, którzy wierzą, że wiedzą więcej. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 18:54
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Więcej znaczy więcej doświadczeń i myślę, że tacy "panowie" z kosmosu wiedzą co mówią :D
---------------

A teraz sprawa Meiera. Nie traktowałam tego poważnie do przedwczoraj, ale teraz trzeba chyba spojrzeć na to świeżym okiem.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 19:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A teraz sprawa Meiera. Nie traktowałam tego poważnie do przedwczoraj, ale teraz trzeba chyba spojrzeć na to świeżym okiem.

Ja mam ciągle problem z Meierem szczerze mówiąc. Bo niestety, ale fałszerstwa zostały mu udowodnione i to już nie raz. Znaleziono nawet u niego te modele, którym robił zdjęcia, więc mamy tutaj tak naprawdę jedno zdanie vs inne zdanie, jeśli chodzi o jego sprawę. Nie mam powodów, żeby nie wierzyć Kapitanowi, że u Billy'ego bywał osobiście i spotkał na żywo, mam jednak problem z tym jak pogodzić jedno z drugim (tj. relacje Kapitana z fałszerstwami jakich Meier się dopuszczał). No ale poczekajmy co tam ciekawego przygotuje Kapitan na ten temat w kolejnym streamie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 19:04
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
No właśnie, trzeba będzie wszystko zweryfikować na nowo. Meier pewnie popełnił klasyczny błąd, tak bardzo chciał, by ludzie uwierzyli, że sobie niepotrzebnie pomógł. Dlatego w takich sprawach trzeba być od początku klarownym, a prawda się obroni sama.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 19:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zostawmy więc może Meiera na następny stream. A powiedz mi, co sądzisz o tym szalonym "pomyśle konstrukcyjnym" z końcówki? Ja nie jestem w temacie (zresztą wyczułem, że to póki co ma być "ściśle tajne"), ale powiem, że zaciekawiło mnie to, co też kombinuje FN w kwestii budowania tej jakiejś wieży. :hmm

PS. Mnie to te symbole też ciekawią (zresztą zapytałem o to na streamie), te z tego lasu. Nawet się trochę bawiłem w rozszyfrowanie tego, ale bez żadnego skutku. Próbowałem dla zabawy to jakoś rozgryźć, geometrycznie, binarnie, znaleźć jakiś punkt zaczepny, ale poległem. Tu by trzeba jakiegoś speca od starożytnych pism, języków, hieroglifów + jakiegoś szyfranta i specjalistę od kryptografii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 19:46
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Zostawmy więc może Meiera na następny stream. A powiedz mi, co sądzisz o tym szalonym "pomyśle konstrukcyjnym" z końcówki? Ja nie jestem w temacie (zresztą wyczułem, że to póki co ma być "ściśle tajne"), ale powiem, że zaciekawiło mnie to, co też kombinuje FN w kwestii budowania tej jakiejś wieży.

1. A jak dokładnie brzmi ta przepowiednia? Na przepowiedniach to prawie zęby zjadłam, bo mam je średnio raz w tygodniu i wiem z doświadczenia, że wieża może znaczyć zupełnie co innego.
2. z analizy doświadczeń z kontaktów wydaje sie, że ludzie sa wybierani do kontaktu, a nie odwrotnie. Więc budowa wieży może być stratą czasu. Wiemy jednak zbyt mało, żeby osądzać.

szczyglis napisał(a):
PS. Mnie to te symbole też ciekawią (zresztą zapytałem o to na streamie), te z tego lasu. Nawet się trochę bawiłem w rozszyfrowanie tego, ale bez żadnego skutku. Próbowałem dla zabawy to jakoś rozgryźć, geometrycznie, binarnie, znaleźć jakiś punkt zaczepny, ale poległem. Tu by trzeba jakiegoś speca od starożytnych pism, języków, hieroglifów + jakiegoś szyfranta i specjalistę od kryptografii.

1. Dlaczego tak bardzo zaawansowana cywilizacja posługuje sie znakami?
2. Czy te znaki sa rzeczywiście dla ludzi?
3. czy nie jest tak czasami, że to ich wewnętrzny kod? Oznakowania na obiekcie kojarzą mi sie z oznakowaniem na naszych samolotach. Jeśli miałabym flotę statków/ samolotów każdy z nich byłby oznakowany.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 20:06
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
1. A jak dokładnie brzmi ta przepowiednia? Na przepowiedniach to prawie zęby zjadłam, bo mam je średnio raz w tygodniu i wiem z doświadczenia, że wieża może znaczyć zupełnie co innego.

Zielonego pojęcia nie mam co to za przepowiednia, zresztą nie interesuję się takimi rzeczami, bo w nie nie wierzę, ale to by trzeba Blue zapytać, bo coś pisała, że kojarzy. Bardziej mnie ciekawi sama konstrukcja - co to ma być. Maszt radiowy na pewno nie, bo nie dostaną koncesji (zresztą po co maszt?). Jakiś punkt obserwacyjny? Obserwatorium pod chmurką?

2. z analizy doświadczeń z kontaktów wydaje sie, że ludzie sa wybierani do kontaktu, a nie odwrotnie. Więc budowa wieży może być stratą czasu. Wiemy jednak zbyt mało, żeby osądzać.

No to to raczej na pewno. Jeśli Obcy porywają/kontaktują się z ludźmi, to wybierają ich według własnego klucza.

1. Dlaczego tak bardzo zaawansowana cywilizacja posługuje sie znakami?

A ja bym tutaj nie negował kwestii stosowania znaków w przypadku zaawansowanej cywilizacji. Zresztą przecież symbolami/językiem posługiwać się muszą, w innym przypadku nie byliby aż tak zaawansowani. Jakaś forma zapisu informacji musi istnieć w każdej możliwej cywilizacji.

2. Czy te znaki sa rzeczywiście dla ludzi?

Ja mam bardziej zasadnicze pytanie - czy one zostały prawidłowo zapamiętane? Zakładając, że jednak zostały i że cała ta sprawa to nie ściema (a wydaje się dość prawdziwa) to z jakiegoś powodu te znaki tym żołnierzom pokazane zostały. Tak myślę.

3. czy nie jest tak czasami, że to ich wewnętrzny kod? Oznakowania na obiekcie kojarzą mi sie z oznakowaniem na naszych samolotach. Jeśli miałabym flotę statków/ samolotów każdy z nich byłby oznakowany.

Też tak myślę, że to oznakowania typowo informacyjne jak oznakowania naszych maszyn. Jedno tylko tutaj nie pasuje, bo z relacji tego żołnierza wynika, że te znaki zostały mu niejako pokazane specjalnie i wyróżnione. Trochę by to było dziwne, gdyby chcieli mu pokazać jedynie napis "USS Enterprise" w ichniejszym języku. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 21 mar 2017, 21:49
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
środa, 22 lis 2017, 22:54

0
szczyglis napisał(a):
Zielonego pojęcia nie mam co to za przepowiednia, zresztą nie interesuję się takimi rzeczami, bo w nie nie wierzę, ale to by trzeba Blue zapytać, bo coś pisała, że kojarzy. Bardziej mnie ciekawi sama konstrukcja - co to ma być. Maszt radiowy na pewno nie, bo nie dostaną koncesji (zresztą po co maszt?). Jakiś punkt obserwacyjny? Obserwatorium pod chmurką?

Cytuj:
Madame Sylwia, Angielka z pochodzenia już w latach 40. XX wieku przewidziała, że powstanie zjednoczona Europa z jedną flagą. A kraj, który leży w jej centrum (można się domyślać, że o Polskę chodzi) wywoła iskrę, która ogarnie płomieniem zmian cały świat i zmieni go na lepsze. Po zmianach powstanie wysoka wieża, którą mają zbudować mieszkańcy. Będzie to centrum duchowe świata.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 22 mar 2017, 01:12
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
A kraj, który leży w jej centrum (można się domyślać, że o Polskę chodzi) wywoła iskrę, która ogarnie płomieniem zmian cały świat i zmieni go na lepsze.

Tak po prawdzie, to gdyby wziąć pod uwagę najbardziej wysunięte punkty, to idealnie w centrum Europy jest nie Polska, a bardziej... okolice Szwecji... :roll:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 22 mar 2017, 08:14
zazabela

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 4 lip 2017, 08:53

0
Witam wszystkich!
W jednej audycji prowadzonej przez RB gościem był architekt Andrzej Fogtt. Zaprojektował budowę wieży Jedności w Warszawie. Projekt jest dosyć stary i nie został jeszcze zrealizowany. Myślę że może to być to.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 22 mar 2017, 10:05
MAG
reputacja dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
piątek, 8 gru 2017, 21:46

0
zazabela napisał(a):
Witam wszystkich!
W jednej audycji prowadzonej przez RB gościem był architekt Andrzej Fogtt. Zaprojektował budowę wieży Jedności w Warszawie. Projekt jest dosyć stary i nie został jeszcze zrealizowany. Myślę że może to być to.

Witam :) .

Wieża Jedności.
Wiadomo czemu miałaby służyć, czy chodzi tylko o symbol (jedności) ?

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 22 mar 2017, 10:41
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Jakaś forma zapisu informacji musi istnieć w każdej możliwej cywilizacji.

Zgadza sie, tylko że porównuję to wszystko do naszej rzeczywistości. Nasz cywilizacja, choć ledwo doleciała na księżyc to jednak ma własne pismo, de facto każdy kraj ma własne pismo. Trudno mi uwierzyć, że w tej kwestii sa na początku drogi.
Cytuj:
Zakładając, że jednak zostały i że cała ta sprawa to nie ściema (a wydaje się dość prawdziwa) to z jakiegoś powodu te znaki tym żołnierzom pokazane zostały. Tak myślę.
Zapamiętał kod binarny o ile pamiętam, który po rozszyfrowaniu wskazał miejsce geograficzne niedaleko UK. Uznano to za miejsce przyszłego kontaktu. Symbole zobaczył na poszyciu tego co wylądowało i je zapisał.
Właściwie trzeba byłoby to obejrzeć jeszcze raz na video.
sirAzgar napisał(a):
Madame Sylwia, Angielka z pochodzenia już w latach 40. XX wieku przewidziała, że powstanie zjednoczona Europa z jedną flagą. A kraj, który leży w jej centrum (można się domyślać, że o Polskę chodzi) wywoła iskrę, która ogarnie płomieniem zmian cały świat i zmieni go na lepsze. Po zmianach powstanie wysoka wieża, którą mają zbudować mieszkańcy. Będzie to centrum duchowe świata.
Ta jej przepowiednia dotyczy zdecydowanie dalszej przyszłości. Mam dziwne skojarzenie z symboliczną wieżą Babel. Jest pewna reguła we Wszechświecie. Zamykalność cyklów, które mogą trwać latami, a nawet wiekami. To co zostaje zniszczone, zostanie odbudowane na nowo ( i odwrotnie). Istnieją jakieś inne jej przepowiednie?
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 22 mar 2017, 14:38
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zgadza sie, tylko że porównuję to wszystko do naszej rzeczywistości. Nasz cywilizacja, choć ledwo doleciała na księżyc to jednak ma własne pismo, de facto każdy kraj ma własne pismo. Trudno mi uwierzyć, że w tej kwestii sa na początku drogi.

Ale dlaczego na początku drogi? A wręcz przeciwnie! To my jesteśmy na początku - popatrz jak mocno nieekonomiczny jest nasz język i ilu liter alfabetu musisz użyć, aby napisać proste słowo. To mocno nieefektywna forma, bo zajmuje dużo miejsca. Chińczycy ze swoimi "krzaczkami" są na tym polu o lata świetlne do przodu. Zapis taki jak tutaj, w postaci matematycznych symboli jest jeszcze bardziej do przodu, bo stosując jeden znak możesz zapisać ilość informacji, która nam zajęła by np. całą kartkę A4 litera po literze.

Zapamiętał kod binarny o ile pamiętam, który po rozszyfrowaniu wskazał miejsce geograficzne niedaleko UK. Uznano to za miejsce przyszłego kontaktu. Symbole zobaczył na poszyciu tego co wylądowało i je zapisał.
Właściwie trzeba byłoby to obejrzeć jeszcze raz na video.

Wg filmu, to zapamiętał symbole, a dopiero później ktoś spekulował, że owe symbole mogą być w pewien sposób zapisem dwójkowym. Kod ASCII, o którym wspominał Kapitan to również zapis binarny, a konkretnie standard zapisu znaków. Wątpliwe dla mnie jest, aby kosmici posługiwali się ziemskim (w dodatku przestarzałym) standardem zapisu bajtowego znaków, stąd pytałem co dalej w kwestii tego zapisu.

PS. Jeszcze ciekawsza koncepcja zapisu jest przedstawiona w filmie "Arrival" (u nas "Nowy Początek") z tamtego roku. Koncepcja języka kosmitów pokazana w tym filmie bije o głowę wszystkie możliwe formy zapisu jakie znamy (w tym nawet najbardziej złożone symbole matematyczne). Ogólnie polecam film.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 23 mar 2017, 18:37
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 23 mar 2017, 19:24
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A ja, korzystając z tematu "kontaktu z kosmitami" chciałbym Was... zaprosić do kina.
Biletów nie stawiam, ale zostawię informację, że obecnie do kin wchodzi (ponoć dobry, pozytywne recenzje zbiera) film trochę zahaczający o kontakt z pozaziemskim życiem, mianowicie - "Life":

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=l1E4ym--pDI

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 16 paź 2017, 20:44
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Stream z 15.10.2017:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=aMIVP_Rm9xg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 3 z 3 [ Posty: 77 ]

*< 1 2 3

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Czat (live stream) After Party