Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
2e5c3131f05c4146a5f39e8272724e30
2e5c3131f05c4146a5f39e8272724e30
Strona 1 z 3 [ Posty: 77 ]

*1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
[CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 14:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

0
Wątek służący do dyskusji na temat czatów odbywających się na stronie głównej FN.

Linki do zapisanych czatów:

(lista będzie uzupełniana w miarę nowych spotkań)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: [CZAT AFTER PARTY] 29.01.2017 - Reinkarnacja Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 16:45
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 15 lip 2018, 13:16

0
Szczyglis, może nie ograniczać się wyłącznie do tego jednego czatu, ale w ogóle. Tutaj byśmy umieszczali linki do czatów i tutaj je komentowali.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 17:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
No OK, zrobiłem Twoim sposobem.

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 17:56
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Szkoda, że nie ma poprzedniego zapisu czatu. Był dostępny kilka dni na yt a później ktoś najzwyczajniej go wykasował ...
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 18:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
comendante napisał(a):
Szkoda, że nie ma poprzedniego zapisu czatu. Był dostępny kilka dni na yt a później ktoś najzwyczajniej go wykasował ...

Nie został wykasowany, jest po prostu jako "prywatny".
Nie był udostępniany, bo szczerze mówiąc trochę nie wyszedł - przez ponad połowę czasu było ogarnianie nowych możliwości (video/audio) i na koniec zostało raptem parę minut na rozmowę, więc nie było sensu udostępniać tamtego materiału (cytując Kapitana, bo ja osobiście chciałem go udostępnić).

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 18:20
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Ale zasugeruj mu, że można uciąć pierwsze pół godziny i udostępnić już na temat, bo warto. Pierwsze 30 minut, tak mniej więcej o ile pamiętam, jest nie na temat, ale potem spokojnie brzmi dobrze.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 18:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Zasugeruję, bo co racja to racja. W tym ostatnim też pierwsze 30 minut to było pokazywanie pulpitu i archiwum. W sumie rozumiem, że Pan Kapitan chciał to wszystko pokazać, ale mimo wszystko ludzie czekali bardziej na rozmowę odnośnie tematu i głównie po to tam przyszli. Zresztą film i tak trzeba lekko przemontować i przyciąć początek, bo jest duża luka na samym początku (zbyt wcześnie rozpoczęty przekaz, parę minut przed 21-ą).

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 19:41
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Myślałem, że wykasowano a tu wynika, że prywatny. :D
W każdym bądź razie miałem do niego dostęp wydaje mi się, że co najmniej do środy po czacie.
Szczyglisie mm pytanko czy jest szansa aby ten czat odbywał się w formie dialogu mówionego? Mam na myśli to, że jedna osoba zadaje wyłowione pytanie z czatu a RB odpowiada bo co nie mówić ta forma co teraz trochę dziwnie wygląda. Odnoszę się do pierwszego czatu bo ostatniego nie słuchałem więc nie wiem jak było w ostatnią niedzielę.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 19:48
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
comendante napisał(a):
Szczyglisie mm pytanko czy jest szansa aby ten czat odbywał się w formie dialogu mówionego? Mam na myśli to, że jedna osoba zadaje wyłowione pytanie z czatu a RB odpowiada bo co nie mówić ta forma co teraz trochę dziwnie wygląda.

No, ale tak też właśnie jest obecnie. Są przepuszczane pytania (pisane), a Kapitan na nie odpowiada (głosowo), natomiast już to, czy zajmuje się właściwą odpowiedzią, czy zamiast tego prowadzi monolog, to na to ja już wpływu niestety nie mam :) Ja tam tylko czuwam, czy wszystko działa i przepuszczam pytania, a co do odpowiadania na nie, to mogę jedynie lekko czasem pogonić do odpowiedzi i na tym mój wpływ się kończy. Choć trochę się już ostatnio wycwaniłem, bo staram się trochę to wszystko przedłużać i wbrew prośbie o ostatnie pytanie, to rzucam ich trochę więcej :D

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 20:08
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
W tej chwili jak już pisałem brzmi to trochę dziwnie tak jak by RB prowadził monolog i mówił sam do siebie. Tzn sam sobie zadaje pytanie. Skoro już weszliśmy w epokę widowiska światła i dźwięk to dobrze by było drugą osobę zadającą pytania wprowadzić i w ten sposób powstała by audycja czy też podcast w formie dialogu. Nie było by to złe. Jeszcze jedna uwaga wiem, że akurat nie zależna od Ciebie chodzi o czas nadawania czatu. Chyba doskonale zdajesz sobie sprawę, że w niedziele o tej porze nadaje konkurencja na żywo swoją cykliczną audycję "Debaty ufologiczne" lub pewnie później "Debaty (nie)kontrolowane". Wiem, że jedni z drugimi miłością do siebie nie pałają ale podejrzewam, że co niektórzy mają na pewno rozterkę. Chociaż na pewno magia nazwiska RB działa, dużo ludzi natilusa radia zet wspomina z nostalgią i pewnie jak by szerzej w świat by poszło, że RB znów nadaje to tysiąc lub nawet dwa słuchaczy nie było by problemem to w takim wypadku ta forma co teraz nie zdała by egzaminu. Co o tym myślisz? ;)
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 20:55
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Myślę, że pomysł warty uwagi. Nie skojarzyłem z początku, że chodziło Ci o osobę czytającą pytania na głos. Myślę, że to by mogła być ciekawa opcja, tylko w takim przypadku RB musiałby wziąć tam kogoś do tego, bo ja ich czytać na pewno nie będę - mnie dzieli od miejsca nadawania 200km, ja tam czuwam zdalnie :) Rzucę ten pomysł Kapitanowi jak będziemy rozmawiać, niech przemyśli. Co do czasu nadawania, to szczerze mówiąc nawet nie znam tych innych audycji, ale wydaje mi się, że robienie tutaj sobie konkurencji raczej nie było przyczyną wybrania takiej, a nie innej pory. Niedziela jest po prostu takim neutralnym dniem, w tygodniu wiadomo, że każdy kto nie jest ciemniejszej karnacji pracuje, a w soboty znowu dużo ludzi wychodzi sobie na miasto, więc zostaje niedziela. No i oczywiście słuszna uwaga co do potencjalnej większej liczby słuchaczy. Tysiąca osób nie mam zielonego pojęcia jak bym opanował. Ostatnio było 120 osób (2x więcej, niż ostatnio) i już i tak dużo tego było. W każdym razie, pomysł przekażę "wyżej". :)

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 31 sty 2017, 22:47
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jeżeli druga osoba była by możliwa to proponowałbym aby przynajmniej część pytań, które były by zadawane zostały przesyłane wcześniej powiedzmy do 2 dni przed audycją. Wtedy RB zrobił by ich selekcję i wybrał powiedzmy najciekawsze, najbardziej intrygujące. Mógł by przynajmniej mieć możliwość przygotować się do "audycji" i niektóre przemyśleć. Nie wątpię, że ma olbrzymią wiedzę ale takie postępowanie na pewno ułatwiło by dużo spraw. Część pytań np. byś wybrał w trakcie trwania audycji na czacie i byś w ten sposób uzupełniał wypowiedzi. Co o tym myślisz? Taki system można by wprowadzić niezależnie od tego czy będzie druga osoba.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 00:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Pomysł jest dobry i co ciekawe, powiem Ci, że to było w planach na samym początku, ale w końcu jakoś tak wyszło, że z tym nie zdążyliśmy - wdrażaliśmy to wszystko w niezłym pośpiechu no i pierwszy czat poleciał na żywioł, a potem już się jakoś ten schemat utarł. Tak, czy siak - wspomnę o tym Kapitanowi, tylko teraz trzeba by to jakoś logistycznie rozwiązać, zrobić jakąś "skrzynkę podawczą" na pytania lub coś w ten deseń, bo samych pytań jako takich to oni na emaile dostają każdego dnia kilkadziesiąt - naprawdę dużo tego jest. Część z nich zresztą ląduje na stronie co jakiś czas. Więc te pytania jak widzisz tak, czy inaczej ciągle są wysyłane do FN i nie wiem, czy to nie będzie po prostu dubel robiąc teraz jeszcze kolejny dodatkowy napływ. Ogólnie wszystko jest do przetestowania, najlepiej przetestować w praniu kilka wariantów, eksperymentować itd. Tym sposobem dojdzie się do tego jaka forma będzie najbardziej optymalna. Tak myślę. :)

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 02:09
comendante

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Myślę, że zadawanie pytań przed czatem nie będzie żadnym dubletem. Będą one na konkretny temat dotyczący konkretnego czatu, którego temat zostanie podany odpowiednio wcześniej. Dzięki temu wprowadziło by się jakoś systematykę i porządek aby w trakcie trwania całego wydarzenia nie odbiegać od tematu głównego. Owszem można przeznaczyć ostatnie 10 minut audycji na pytanie i tematy odbiegające od tematu przewodniego. Jeżeli jest jakiś problem z logistyką to zgłaszam się na ochotnika do pomocy. Jeżeli wpływa jak mówisz setki a może nawet tysiące pytań to mogę pomóc je posortować.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 07:19
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
A wiecie ja do końca przekonany nie jestem, bo jak by miał te pytania wcześniej to właściwie wtedy dopiero by się monolog zrobił, a i tak zapewne by RB na nie nie odpowiedział z braku czasu. Wtedy to mógłby audycje nagrać dzień wcześniej i ją po prostu udostępnić w niedzielę skoro i tak w czasie trwania czatu byśmy nie mieli wpływu niż jego przebieg. A co więcej jednak wydaje mi się że ludziom podoba się forma w której sami biorą udział z Kapitanem online.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 10:02
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
comendante napisał(a):
Jeżeli druga osoba była by możliwa to proponowałbym aby przynajmniej część pytań, które były by zadawane zostały przesyłane wcześniej powiedzmy do 2 dni przed audycją. Wtedy RB zrobił by ich selekcję i wybrał powiedzmy najciekawsze, najbardziej intrygujące. Mógł by przynajmniej mieć możliwość przygotować się do "audycji" i niektóre przemyśleć

Myślę, że za jakiś czas trzeba będzie poświęcić jeden czat na odpowiadanie na pytania "narodzone" po czacie, bo zawsze rodzą się pytania i wątpliwości.

Tezy, z którymi się nie zgadzam.

1. Jezus to Avatar - nie zgadzam się absolutnie.
2. Celem końcowym nauki podczas wędrówki dusz jest osiągnięcie 72 poziomu Buddy.

Dla mnie jest tutaj pewien brak logiki. RB podaje przykład na podstawie doświadczenia małych dzieci, że to Bóg wyznacza nam przyszłą drogę. To się zgadza. Wszystko zaczyna się u boskiego źródła... a mamy skończyć wszyscy na poziomie Buddy? Ludzkie dusze wędrują od setki tysięcy lat ( tak przypuszczam), a ilu mamy ludzi na przestrzeni wieków na poziomie 72? Powiem co wiem z mojego źródła. Dusza zaczyna u boku Boga i wraca do Niego. Celem końcowym jest doznanie bezwarunkowej miłości do wszystkiego. Nie chodzi o to, byśmy nauczyli się chodzić po wodzie.

Druga kwestia dyskusyjna to krótki okres między życiami. To nie jest warunek. A najlepszy przykład to sam RB. Tak się składa, że wiem kim był w poprzednim wcieleniu, o którym wspomniał, ale jeśli on tego nie powiedział to i ja zachowam w tajemnicy. W każdym razie ta przerwa to kilkadziesiąt lat.
Jest pewna mocna historia reinkarnacyjna kobiety, która pamiętała swoje życie ze starożytnego Egiptu. Tutaj przerwa to kilkaset lat. Tak więc nie ma jasnej reguły na czym to polega.

No i takie podsumowanie. W tych czatach widać jak często mówi sie o Bogu. Nawet kosmici mówią o Bogu. :D
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 12:52
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Ja nie zgadzam się z ektoplazmą.
Natomiast ja nie o tym - odniosę się do historii rozstrzelanego gościa, zapewne pamiętasz - tego od drzewa i wyrytego znaczka SS. Ogólnie do pamięci o tym co mogło być kiedyś. Na stronie FN w okienku jest teraz też film, gdzie dziadek opowiada, że od małego boi się wody i w końcu znalazł małego chłopca ze swojej miejscowości, który utopił się zaraz przed jego narodzinami - zapodaję na dole posta.

To tak w kontekście tego chciałem przytoczyć coś o sobie - mianowicie ja jestem prawie pewien, że zginąłem kiedyś spadając z bardzo, ale to bardzo ogromnej wysokości (zestrzelony samolot? skok na główkę z drapacza chmur?). Od małego przeraża mnie wysokość i to coś więcej niż lęk. To jest totalny paraliż. Odkąd pamiętam mam sny, gdzie znajduję się gdzieś wysoko i strach jaki wtedy odczuwam jest masakryczny. No i wiele razy spadam i ginę - od 34 lat mam ciągle takie sny. To są koszmary, jedyne jakie miewam, bo tylko to potrafi mnie we śnie przerazić - wysokość właśnie. A w rzeczywistośći natomiast nie ma znaczenia (gdy jestem gdzieś wysoko) czy czuję grunt pod nogami, czy jestem otoczony barierkami, czy nawet przypięty asekuracją - to nieistotne, bo za każdym razem pojawia się u mnie ta sama panika. Naprawdę - ja prędzej wejdę do klatki z lwem, niż stanę na dachu wieżowca. Nie ma żadnej innej rzeczy na tym świecie, przy której odczuwałbym tak gigantyczny lęk, niż właśnie ta nieszczęsna wysokość.

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 14:16
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Co do ektoplazmy to nie mam zdania. Stare zdjęcia w większości sa fałszywe i dlatego tak trudno roztrząsać to zjawisko poważnie. Ale jak wytłumaczyć to coś na zdjęciu kobiety z RB? Trudno powiedzieć.

I jeszcze jedna rzecz, z którą się nie zgadzam zupełnie. Ponowne narodzenie Jezusa. Obecnie mamy układ; Bóg, Duch sw. Jezus, Maryja, która Go powiła. Jeśli ma narodzić się nowy Jezus, to pojawi się i nowa Jego Mama, nie mówiąc już o Ojcu. Z tego co sugerował RB nowy Jezus ma mieć "ludzkich" rodziców. Jaki w takim razie będzie obowiązywał nowy układ w Niebie?
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: środa, 1 lut 2017, 14:59
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
No ale przecież jeżeli miałby się ponownie narodzić Jezus, to musi się urodzić w sposób biologiczny, a żeby urodzić się w sposób biologiczny to potrzebna jest kobieta, która go urodzi, a wcześniej facet, który ją zapłodni. Nie ma tu sprzeczności, to przecież logiczne. Ale zadałaś dobre pytanie - jaki więc będzie układ? No na pewno musiałby się zmienić układ, co tylko w pewien sposób sugeruje, że może nie być żadnego "układu", skoro jest on taki "elastyczny" w zależności od czasów. Tak czy siak, potrzebna jest tutaj Maryja 2.0 i Józef 2.0 - jakkolwiek by się księża i teologowie dwoili i troili, to temu nie zaprzeczą. Jak widzisz - sama zauważyłaś tutaj wątpliwą rzecz w tym wszystkim, bo "Panteon" siłą rzeczy rośnie w takim przypadku.

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 10:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Po drugie, po co miałby narodzić się ponownie? Wszystko zostało już powiedziane i cel osiągnięty.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 10:51
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Po drugie, po co miałby narodzić się ponownie? Wszystko zostało już powiedziane i cel osiągnięty.

Hmm... a czyż to nie jest właśnie jeden z elementów wiary chrześcijańskiej?
Powtórne przyjście Jezusa zdaje się jest oczekiwane w każdej z wersji chrześcijaństwa, nawet Jehowi na to czekają.

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 11:03
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Owszem, przyjdzie, ale nie narodzi się.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paruzja
I teraz okiem racjonalisty, czy to jest możliwe od strony technicznej takie przyjście jak opisane w paruzji? Jak najbardziej, jeśli nasz świat to hologram.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: czwartek, 2 lut 2017, 11:15
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
I teraz okiem racjonalisty, czy to jest możliwe od strony technicznej takie przyjście jak opisane w paruzji? Jak najbardziej, jeśli nasz świat to hologram.

No cóż, jeśli nasz świat to hologram, a jest taka teoria i jest ona brana na poważnie przez naukowców, to właściwie wszystko jest możliwe. Ale na to, że nasz świat to hologram są takie same szanse jak na to, że wszyscy w tym momencie leżymy w roku 5198, podłączeni kablami do superkomputera i przeżywamy wirtualną rzeczywistość jak w Matrixie. Tego też wykluczyć nie można i również jest to brane na poważnie jako jedna z możliwych opcji.

Elon Musk (ten od Tesla Motors i SpaceX) nawet ostatnio sfinansował cały sztab naukowców i postawił im laboratorium, aby zaczęli badać tą wersję i spróbowali dojść do tego, czy nasz świat to aby nie wirtualna rzeczywistość. Serio serio. Pisałem o tym nawet w dziale o Matrixie, o tutaj: viewtopic.php?p=71689#p71689 i tutaj: viewtopic.php?p=72018#p72018

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 07:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Łapajcie zapis z ostatniego czata:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=qUAAKg-orm8

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 11:58
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
No i super :D
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 7 lut 2017, 01:10
czujne_oko

0

0
Zauważyłem pewną niespójność w historiach Pana RB. Mianowicie opowiada o wybraniu przez Marcinka okresu swojego życia na ziemi, który ma być okresem bez wojny, a potem odnosi się do reinkarnacji Trumpa konkludując, że idziemy w kierunku wojny dodatkowo argumentując to wizjami Pana Jackowskiego. A co do samej idei reinkarnacji jako rodzaju kary i nagrody za poprzednie wcielenie to jak pokazuje przykład Trumpa i gen. Pattona nie jest to do końca takie pewne. No i jeszcze z tym przeludnieniem to też nie do końca się z tym zgadzam.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 7 lut 2017, 14:00
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
1. Bez wojny w sensie nie chce uczestniczyć w wojnie, co rzeczywiście może tak być, o ile nasz teren ostanie się w pokoju. 2. Wątpię, by Trump był next Pattonem.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 7 lut 2017, 15:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wątpię, by Trump był next Pattonem.

Też wątpię i traktuję to bardziej jako "ciekawostkę", aczkolwiek pewne podobieństwo między nimi jest i to widać. Identycznie się zachowują, jeśli tak popatrzeć na wystąpienia. A z tym, czy Trump dąży do wojny - moim zdaniem dąży i tę wojnę wywoła, ale to zobaczymy, bo za wcześnie oceniać, w każdym razie, mimo mojej sympatii co do jego osoby, widzę niezbyt "pokojową" prezydenturę. Iran już na USA wkurzony, Rosja - grom to wie o co tam chodzi, groźby na Bliski Wschód lecą, więc zobaczymy. A tak swoją drogą - lepiej dla Trumpa, żeby nie był wcieleniem Georga Pattona, bo tamten w dość dziwnych okolicznościach zszedł z tego świata. Chyba nawet Neo zapodawał tu kiedyś historię o tym.

Myślę, że co do prezydentury w USA trzeba też sobie przede wszystkim zadać pytanie, czy prezydent ma tam rzeczywiście jakąkolwiek moc decyzyjną, bo na moje oko, to nie jest takie do końca pewne.

Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 7 lut 2017, 16:51
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
"Też wątpię i traktuję to bardziej jako "ciekawostkę", aczkolwiek pewne podobieństwo między nimi jest i to widać."
Pomału wpadamy w pułapkę braku logicznego myślenia, tak na marginesie. Podobieństwo zachowania nie czyni jeszcze dowodu na reinkarnację danej duszy. To uderzyło mnie zarówno przy porównaniu Wałęsy do Piłsudskiego , jak i w tym przypadku.
Re: [CZAT AFTER PARTY] Dyskusja na temat czatu na stronie FN Napisane: wtorek, 7 lut 2017, 17:08
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Podobieństwo zachowania nie czyni jeszcze dowodu na reinkarnację danej duszy.

Oczywiście. Zgadzam się.
W wielu w ogóle różnych rzeczach nie posiadamy dowodów na to, czy na tamto.
Stąd moje podejście do tego jest takie - możemy jedynie gdybać. Trzeba by w ogóle zacząć od tego, że trzeba udowodnić istnienie czegoś takiego jak dusza, bo dowodów na to nie mamy (mamy jedynie przesłanki - choć Ty akurat się pewnie z tym nie zgodzisz) i dopiero iść dalej. Stąd stwierdziłem, że traktuję to jedynie jako "fajną ciekawostkę", a nie jako prawdę objawioną.

Strona 1 z 3 [ Posty: 77 ]

*1 2 3 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Czat (live stream) After Party