Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
50471552165f9874b9e1342b85ff9bc1
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
50471552165f9874b9e1342b85ff9bc1
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: sobota, 24 kwi 2010, 09:29
CyraX
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Wiele zródeł wskazuje na to, że w 1943 roku odbyły się tajemnicze eksperymenty. Chodzi tutaj o projekt "Filadelfia" majacy za zadanie uczynić statki Amerykańskie niewidzialnymi. Poczatkowo uważano, że eksperyment ten miał miejsce tylko raz. Jednak pojawiły się nowe fakty. Dwaj dziennikarze z Nowego Yorku zbierajac materiały do ksiażki o zjawiskach paranormalnych natrafili na list kapitana Franklina Reno. Opisywał on, że z pokładu parowca "Andres Furuseth" obserwował znikanie krażownika. Zdarzenie to datował na 18-20 sierpnia 1943 roku. Ponieważ wszystkie inne zródła mówiły, że eksperyment przeprowadzono w pazdzierniku postanowiono to dokładniej sprawdzić.
Dziennikarze zwrócili się do biura prasowego marynarki wojennej z prosba o udostępnienie dzienników pokładowych obu statków: krażownika, na którym przeprowadzano eksperymenty oraz parowca "Andres Furuseth". Wraz z nimi otrzymali list z wyjasnieniem, że dziennik jest miejscami uszkodzony, ponieważ w warunkach wojennych narażony był na różne niebezpieczeństwa. Z obu dzienników jasno wynikało, że oba statki spotkały się na morzu dwa razy: 20 sierpnia 1942 roku oraz w okolicach 6 pazdziernika. Wynika z tego jasno, że eksperyment został przeprowadzony dwukrotnie!

Oczywiscie karty w okolicach tych dat okazały się być najbardziej zniszczone. Sprawa została objęta scisła tajemnica, a wszyscy swiadkowie zginęli w tajemniczych wypadkach lub zamilkli na zawsze. Również wiele osób, które zaczęły odkrywać tajemnice eksperymentu "Filadelfia" tajemniczo zniknęło. Ale dlaczego? Czy nie był to zwykły eksperyment wojskowy? Cóż było w nim takiego niezwykłego. Odpowiedzi na to pytanie udzielił fizyk jadrowy z Bostonu. Według niego cały eksperyment mógł doprowadzić do zagłady całej ludzkosci !
Otóż od 1905 roku, kiedy to Albert Einstein opracował teorię pola niestatecznego, wiadomo z obliczeń, że mogłoby ono w miarę upłupływu czasu zmieniać strukturę czasteczek. Gdyby więc czasteczki, z których zbudowany jest człowiek, oddaliły się od siebie, przybralibysmy formę tak rozrzedzona, iż bylibysmy dla siebie niewidoczni. Ziemia stała by się srodowiskiem miliardów swoistych duchów.
Wszystko wskazuje na to, że zjawiska jakie miały miejsce w czasie eksperymentu "Filadelfia", a więc znikanie i przemieszczanie się w czasie i przestrzeni były poczatkiem owego rozrzedzania się czasteczek materii. Ten rodzaj pola elektromagnetycznego, jaki zastosowano, mógł wywołać pole niestateczne, które zaczęłoby się rozszerzać w sposób niekontrolowany. Uczeni szybko zdali sobie sprawę, że kontynuowanie prac doprowadzić musi do zniknięcia wszystkiego, co istnieje na Ziemi, a później samej planety.
W końcu udało się jednak dotrzeć do opisu eksperymentu "Filadelfia" : Gdy uruchomiono generatory wokół statku ukazała się lekka, swiecaca, zielonkawa mgiełka. Mgła taka była często obserwowana podczas niewyjasnionych zdarzeń w Trójkacie Bermudzkim. Ogarnęła ona bardzo szybko cały okręt. Pole magnetyczne miało kształt elipsoidy i rozciagało się 100 metrów z każdej strony okrętu. Wszystkie osoby, które znalazły się w tym polu, widać było jako niewyraźne zarysy sylwetek. Ci którzy znajdowali się na pokładzie sprawiali takie wrażenie jakby chodzili lub stali w powietrzu. Po zwiększeniu siły pola osoby znajdujace się poza nim nie mogły wogóle niczego dostrzec poza odciskiem kadłuba w wodzie.
Połowa oficerów i załogi okrętu momentalnie kompletnie zwariowała. Niektórzy, przez dłuższy czas po eksperymencie, trzymani byli w specjalnych osrodkach, gdzie otrzymywali specjalistyczno-naukowa pomoc. U wielu z członków załogi pozostały zwiększone zdolnosci psychiczne oraz zdolnosć transmutacji czyli czasowego znikania lub pojawiania się w różnych miejscach. Do typowych skutków ubocznych zbyt długiego przebywania w w polu magnetycznym należały: "unoszenie się w powietrzu", "tkwienie bez ruchu", "zamarzanie". Człowiek, który "tkwił bez ruchu" nie mógł poruszać się z własnej woli. Jesli w takiej chwili nie podbiegło do niego kilku kolegów znajdujacych się z nim w polu magnetycznym i nie położyło na nim swoich rak wówczas "zamarzał". Kiedy człowiek "zamarzał" oznaczało się dokładnie jego pozycję i wyłaczało pole magnetyczne. Wszyscy poza "zamrożonym" mogli znów poruszać się w swoich materialnych ciałach. Następnie członek załogi o najkrótszym stażu musiał isć w to miejsce gdzie był "zamrożony" i odszukać jego twarz lub fragment skóry nie osłonięty mundurem. Było to potrzebne do zastosowania specjalnie skonstruowanej maszyny do "rozmrażania".

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują."

- Albert Einstein -
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: sobota, 24 kwi 2010, 10:19
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: sobota, 24 kwi 2010, 13:22
strwag

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ponoć udało im się nawet zdobyć kilka zdjęć z przebiegu eksperymentu.

Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: sobota, 24 kwi 2010, 14:13
Wedrowiec
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Najzabawniejsze w "Eksperymencie Filadelfia" jest to, że ponoć uczestniczył w nim osobiście Tesla, który od prawie roku już nie żył :D
Generalnie nie ma żadnych, choćby lekko ocierających się o prawdopodobieństwo dowodów, że eksperyment w ogóle się odbył. A nawet jeżeli się odbył, to te zabawy z polem magnetycznym dotyczyły li tylko prób stworzenia osłony przed torpedami, pole miało je zmylać.
Tak sobie myślę, że gdyby istotnie doszło do "zniknięcia", do jakichś przeskoków czasowych, teleportacji et cetera, to sprawę ciągnięto by konsekwentnie dalej, a co za tym idzie - dziś urządzenia "znikające" i "teleportujące" byłby równie powszechne, jak odkurzacze i lodówki.

Z szacunkiem, jak zawsze
Des

Sorrow is better than joy.
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: sobota, 24 kwi 2010, 16:28
yares

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
http://www.youtube.com/watch?v=8OiZGT48NrM nie wiem czy to widzieliście nie wiem może fake
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: wtorek, 3 sie 2010, 19:26
Inga
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Może fake, a może nie fake. Co do eksperymentu, oglądałam kiedyś film (wprawdzie fabularny, ale mimo to uważam, ze dobry),wierzę, ze było coś na rzeczy. Czasem - jak mawiali starożytni aborygeni - najbardziej nieprawdopodobne rzeczy okazują się być z czasem faktami autentycznymi. ;)
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: poniedziałek, 9 sie 2010, 12:16
o35

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No tak fajnie napisane "Dwaj dziennikarze z Nowego Yorku"
Ale imion i nazwisk już nie ma.
Mogą to równie dobrze być dwaj pisarze sci-fi z Nowego Yorku lub np z Bostonu.
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: poniedziałek, 9 sie 2010, 20:32
danuta

reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Wokół "Eksperymentu Filadelfia"narosło tak wiele mitów stworzonych przez ludzi żądnych sensacji, że juz teraz trudno nam będzie dotrzec do prawdy i tego, co tak właściwie miało tam miejsce. Jedna sprawa, która mocno mnie uderzyła, oglądając dawno temu, jakis program w tym temacie, to wskazówki i namiary na to, że istotnie "Niektórzy, przez dłuższy czas po eksperymencie, trzymani byli w specjalnych osrodkach, gdzie otrzymywali specjalistyczno-naukowa pomoc"... i nie pozwalano tym osobom na kontakty nawet z najbliższymi, co jest, przyznacie bardzo dziwnym posunięciem...hmm... napromieniowanie, dziwna choroba, czy chodziło o .. jak tam sugerowano, wypranie umysłu, aby nie wyszły na jaw żadne informacje??? Moje zdanie na temat przemieszczania się w czasie, juz znacie i nie sądzę, jakolwiek mogłoby to miec uboczne skutki na organizmy podrózników, aby doszło do zniszczenia, rozpłynięcia, zniknięcia całej materii.
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: środa, 11 sie 2010, 23:03
thor

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Eksperyment "FILADELFIA" Napisane: czwartek, 12 sie 2010, 11:40
piotrekk
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują - A. Einstein.
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Tajemnice Historii

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.166s | 41 Queries | GZIP : Off ]