Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot]
108196427ca11f510f7d818d30ab7e89
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
108196427ca11f510f7d818d30ab7e89
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 8 paź 2012, 16:03
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ostatnio przyglądam się Dariuszowi kwietniowi i jego pracy i przyznam, że naprawdę ten człowiek ma ciekawe doświadczenia i bogata wiedzę jeśli chodzi o III rzesze i w ogóle z tematyki II wojny Światowej i po wojennej. Wiele jest jeszcze niewyjaśnionych i niedopowiedzianych wydarzeń, które miały miejsce podczas II wojny Światowej i właśnie Dariusz stara się wiele z tych tajemnic odkryć i wyjaśnić, podróżując po świecie, przeszukując rożne stare bunkry po wojenne budynki, schrony, obozy koncentracyjne, tereny gdzie w czasie wojny przebywali Niemcy, bądź działali na tych terenach, gdzie coś można zaleście, a także poszukuje ukrytych miejsc, gdzie Niemcy pochowali różnego rodzaju dokumenty, artefakty bądź inne znaleziska, które także mogą potwierdzić zbrodnie faszystów w tamtych czasach, bądź inna ich działalność. Może jest ktoś z was, kto zna jakąś historie, z czasów II wojny św, która można by zweryfikować z Darkiem, albo znacie jakieś tajemne miejsca gdzie działali Niemcy podczas wojny ?

POLCON 2012 - Dariusz Kwiecień cz.1

-
POLCON 2012 - Dariusz Kwiecień cz.

I jeszcze jeden Film ,w drugiej części przemawia Dariusz.
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... ojkNb8A3jY

W audycji dwa wywiady emitowane "na żywo" w czasie trwania Polconu
http://www.youtube.com/watch?v=i-dEHi47ECA&feature=plcp

<<< Książka roku "Wielki Bój" . >>>
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 8 paź 2012, 17:51
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Śledzę blog D.K od dłuższego czasu, także jego wystąpienia w NTV i jego własne filmiki na osobistym kanale na YT.
Napisałam o Nim do FN, ale reakcja była zaskakująca - FN go zna i nie chce mieć nic z Nim do czynienia, dlaczego otóż w/w podobno wciskał im jakąś swoją książkę, która kiedyś tam napisał na temat [cytuje za e-mailem FN] "kreatywnego onanizmu". Generalnie odcinają się od Niego.

Ostatnio DK dostał po przysłowiowej d....od Janusza Zagórskiego z NTV - chyba z nim też FN nie chce utrzymywać kontaktu - ale tu się mogę mylić...

Odnośnie osoby DK - wiedzę może i on ma, nie neguję, ale pod względem historycznym mylą mu się: nazwiska, daty, czasami chronologia wydarzeń. Teksty, które zamieszcza na blogu, o których opowiada w filmach na YT nie mają dużego odzwierciedlenia w źródłach. D.K lub konfabulować i koloryzować swoje opowieści, ale to nie znaczy, że to co robi nie jest ciekawe i nie jest potrzebne.

Merytorycznie kiepsko, natomiast całokształt to duży plus, bo faktycznie zamysł jego działań jest jak najbardziej trafny.
Trzeba jeszcze pamiętać, że są inne osoby piszące o tajemnicach III Rzeszy i nie jest to D.K tylko i wyłącznie. Bardzo dobry blog prowadzi niejaki Wojtek OKI - blog podobny do D.K ale bardzo dobrze skonstruowany merytorycznie - kiedy przytacza jakiś cytat czy dokument, wrzuca od razu jego źródło, lub gotowy skan. Staje się on bardziej wiarygodny dla odbiorcy niż Dariusz Kwiecień, który tego nie robi i to jest niestety jego minus.

Nie zapominajmy już w ogóle o Igorze Witkowskim, czy Bogusławie Wołoszańskim - niby zwykli dziennikarze, a ich wiedza jest przeogromna, mają liczne publikacje i jak dla mnie są najbardziej wiarygodnymi badaczami Tajemnic III Rzeszy.

Mój skromny blog:
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 8 paź 2012, 22:22
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Całkiem możliwe, że mu się mylą niektóre daty, ostatnio nie pamiętał jak się jego blog nazywa, zapomniał, może po prostu On taki jest, ale mimo wszystko uważam, że ciekawie mówi o tych swoich odkryciach i warto posłuchać. Co do tej książki o której wspominasz Archeozoolog, że ponoć DK ja napisał :shock: To może jest jakiś atak, na jego osobę, bo wiem, że ponoć za to co robi, że miesza się w te sprawy z hitlerowcami, to ma wiele kłopotów z tego powodu i rożne świństwa mu podkładają, warto by to było zweryfikować z DK, jestem przekonany, że On bez problemu by się wypowiedział, czy to prawda z tą książka, czy nie, jest bardzo otwartym człowiekiem. Bo pomyślmy na zdrowy rozum, przecież nikt normalny nie przyszedł by do fundacji która zajmuje się UFO i zjawiskami paranormalnymi z książką z takim tematem, żeby ją promowali, bo to niema nic wspólnego z tematyka, którą fundacja się zajmuje, to troszkę wygląda jakby ktoś wszedł na pocztę,podszedł do okienka i powiedział- chciałbym zamówić pizze! :lol:

Może jakoś to uda się zweryfikować tą sprawę, bo to rzeczywiście dziwna akcja z tą książką, ale z drugiej strony, lepiej nie dzielić skóry na niedźwiedziu, a ostaniu zauważyłem wzmożone ataki na osobę DK . Wracając do tematu, na pewno przyjrzę się blogowi Wojtka Oki, bo wydaje mi się ciekawy.

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: wtorek, 9 paź 2012, 19:55
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Śledzę oba blogi Wojtka OKI i D.Kwietnia i oba polecam pomimo wielu różnic, oba ciekawe :)

Mój skromny blog:
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: wtorek, 23 paź 2012, 02:40
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dorzucie jeszcze kilka ciekawych wykładów Darka, zawsze coś w nich pojawia się innego, warto obejrzeć. Ja chyba już wszystkie jego wykłady obejrzałem.

Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy-Lebensborn - Sobótka 2011 - 1/3
1.

2.Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy-Lebensborn - Sobótka 2011 - 2/3
.

2.Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy-Lebensborn - Sobótka 2011 -
3/3
3.

dodam jeszcze i ten wykład, bardzo ciekawy.

INWAZJA ŚWIADOMOŚCI - II zlt WL w Tucznie - Dariusz Kwiecień

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: wtorek, 23 paź 2012, 02:57
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
bardzo mnie zaciekawiły te Wolf-men-y nie wiem co o tym myśleć? Czyżby to był projekt super żołnierz? ale jeśli to śmiga po lasach i to w obecnych czasach, to przyznam, że nieciekawie :) teraz będę się bał chodzić na działek w nocy :D co jest najgorsze, tego było najwięcej w Polsce pod ziemią. To jest naprawdę przerażające, kilka opisów takich wydarzeń rzeczywiście było, że zostali ludzie zaatakowani, przez owe bestie wilko podobne, bo przecie człowiek zawsze się tak naśmiewał, że nie ma takich wilkołaków, a jak się o nich słyszano to gdzieś na terenach dalekich od Polski, a to nagle zdziwienie. Ja zawsze pamiętam te amerykańskie filmy, że tworzono, że rząd tworzył właśnie taką super bestie do zabijania, doskonałego żołnierza, zawsze się tych filmów bałem jako młody człowiek, a teraz by się okazało, ze to prawda :shock:

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: środa, 24 paź 2012, 15:52
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Mam książkę , którą czytam T.Sowińskiego "Tajemnice Warmii i Mazur t.!" , za tom II zabiorę się jak skończę ten i już podobny opis "dziwnego człowieka żyjącego w podziemiach zamku w Dzierzgoniu" tam znalazłam (polecam książki, mam kontakt z autorem). Ja wiadomo WJM a niegdyś Prusy Wschodnie to temat bardzo rozległy, nieco zapomniany, bo jednak wszyscy skupiają się na g.sowich, na podziemiach, a mało kto wie, że w Kętrzynie są podziemia, które prawdopodobnie prowadza aż do Wilczego Szańca, że w obecnej jednostce WP, która mieści się w puszczy piskiej w Szerokim Borze było tajne labolatorium Luftwaffe i robiono tam prawdopodobnie wunderwaffe i inne latające cuda - dziwne , ze jako jedyna kwatera nie zostala wysadzona i zaraz po wojnie została przekazana dla WP i nie można tam w ogóle nawet blisko podejść (próbowałam i zostałam zawrócona z ojcem przez zolnierza). W samej gierlozy - nieco dalej niż tam gdzie oficjalnie się zwiedza kwaterę A.Hitlera, są bunkry, gdzie pod jednym jest wejście do podziemi, a podobno Gierłoż to tylko bunkier Hitlera i drewniane baraki... mogłabym długo wymieniać sensacje...o dziwnych skrzyniach, dziwnych ludziach z oczami a la noktowizory itd...
Interesuje się tym terenem od dziecka, łażę tam po bunkrach - ostatnim razem byłam tam w weekend 13-14 październik br.

Mój skromny blog:
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: środa, 24 paź 2012, 21:25
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Rzeczywiście fajne są takie wyprawy, badanie starych bunkrów i miejsc. Ja tylko żałuje, bo mój dziadek miał na prawdę sporo pochowanych powojennych rzeczy w kryjówce w lesie, to były rożnego rodzaju znaleziska, od broni, po wiele innych różnych rzeczy, wszystko pochował w taki sposób, że ponoć rdza tego nie załatwi, ukryte to zostało w beczkach, w jakimś ala smarze, czy coś w tym rodzaju, bardzo dobrze zakonserwowane, z tego co pamiętam z opowieści. A ja za młody byłem żeby się tym interesować, jak dziadek opowiadał, a potem dziadek miał raka niestety i już długo nie pożył. Kurcze, sam chodziłem tam po lesie i leżały wraki motocykli niemieckich z II wojny Św. Tam też jest niebezpiecznie i tego się boje najbardziej, bo jest bardzo dużo pozostałych bomb, granatów, które mogą w każdej chwili wybuchnąć, ale na pewno lwią część tego zabrało już wojsko i gdzieś zdetonowali, ale jakieś pozostałości na pewno mogą gdzieś jeszcze być . Myślałem sobie, że możne w nie dalekiej przyszłości bym sobie pojechał gdzieś w Bieszczady na taki survival, ale z tego co wiem tam tak samo jest wylęgarnia tych wilkowatych :) nad którymi pracowali faszyści. Tak się składa, że tam mój wujek jest leśniczym i to już od wielu lat, ma broń myśliwską i z nią po lesie wszędzie chodzi i bardzo dawno opowiadał przynajmniej z 15 lat temu, że wracał sobie z takiego obchodu i już się ściemniało i wychodził już z lasu, szedł taka ścieżka na obrzeżach lasu i nagle od niego parę metrów na drogę wyskoczyło z krzaków, coś wielkiego bardzo wysokiego i włochatego, stało na dwóch nogach i miało czerwone oczy, wujek się zatrzymał i ponoć był zszokowany widokiem, nawet nie sięgną po broń, po prostu go z paraliżowało, stał i się patrzył na tego potwora, a on stał nieruchomo i po kilku sekundach ten potwór poleciał dalej w krzaki i znikł. Wujek mówi, że to był człowiek śniegu. Osobiście myślałem, że wujek sobie żartował, ale przyznam że dziś uważam troszkę inaczej. Coś w tym musi być.

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 09:59
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pojawiło się kilka ciekawych nowych wykładów Darka Kwietnia. Zawsze można usłyszeć coś nowego, dla ludzi którzy nigdy nie zajmowali się tematyką działalności III rzeszy, będzie nie małym zaskoczeniem, to co wyprawiali
hitlerowcy z ludźmi i jakie mieli plany zostać bogami na ziemi.

Wykłady z serii -

Riese i inne tajemnice III Rzeszy
http://www.youtube.com/watch?v=ujUQlSqH ... sults_main

poniżej tu jest większość filmów Darka playlista.
http://www.youtube.com/watch?v=i4RF_2fv ... sults_main

Dorzucę jeszcze

Wywiad w telewizji NTV -Darek Kwiecień o organizacji Lebensborn.
http://www.youtube.com/watch?v=qBTabJYc1-w

- - -
Wykład o Eksperymentach III Rzeszy. Darek Kwiecień
http://www.youtube.com/watch?v=0GeX-BclROg

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 10:34
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Niestety ale wykłady i teorie tego pana to w przeważającej większości kilka faktów wymieszanych z jego wyobraźnią, ozdobione jakimś cytatem wyrwanym z kontekstu i doprawione krasomówczym talentem.
Szkoda czasu.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 15:13
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja rozumiem że to Twoje osobiste zdanie, bo każdy takie może mieć prawda, z resztą Darek ma wielu przeciwników, a na jakiej podstawie do tego doszedłeś? Bo jakoś nie wydaje mi się, żeby Darek kłamał, co do prowadzonych eksperymentów na ludziach, jak hitlerowcy torturowali ludzi, robili na nich eksperymenty, czy zaangażowanie się hitlerowców w okultyzm i tajemne kulty, to są fakty których nie da się zaprzeczyć, bo nie tylko Darek o tym pisze i mówi. Tak samo badania eugeniczne, to jest jasne, że Niemcy to robili. Czy badania nad bronią, różnego rodzaju. Co masz konkretnie na myśli, mówiąc że to fantazje? bo przecież on także opiera się na wypracowaniach i książkach napisanych na ten temat, wszystko jest o wszystkim mówi w materiale wideo. Oczywiście Darek porusza zagadnienia UFO i różne tajne inne eksperymenty, o których się szerzej wypowiada, na podstawie swoich badań i informacji jakie udało mu się zdobyć, wiadomo, że nie będą to standardowe opowieści, ale ten świat w którym żyjemy do prostych nie należy, a Darek jakby porusza tematy, gdzie nikt inny się nie odważył, więc ja osobiście nie postrzegam Darka jako takiego zwykłego badacza tajemnic III rzeszy, ale człowieka nie zamkniętego także na sprawy pozaziemskie. Czy wszystko co mówi jest prawdą? ciężko powiedzieć niektóre rzeczy wydaję się jak z filmu Science Fiction, ale to właśnie wyróżnia go od innych badaczy.

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 16:04
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Alex, poszukaj choćby wypowiedzi przyjaciół tego pana, niewielu ich mu już zostało. DK już różne ciekawe rzeczy opowiadał, choćby o "wydobywaniu" ze zwłok ludzkich złota przez hitlerowców (mikrogramy zawarte w ciele i kościach), o używaniu więźniów z obozów koncentracyjnych jako pożywienia dla genetycznie skonstruowanych istot i inne takie brednie.
Niedawno głosił, że oto mobilizacja w kraju została potajemnie ogłoszona...
Wiarygodność zerowa, choć jak wspomniałem - gawędziarzem jest niezłym.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 17:25
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Trzeba przyznać, iż opowiada ciekawie to po pierwsze, po drugie opowiada o innym obrazie historii takim, którego nie ma w książkach. To, ze ok. 70% z tego co on mówi jest nieprawdą (można to przełożyć na jego wybujała wyobraźnie, fikcje "literacka" itp) nie jest ważne dla osób, które szukają ciekawych tematów, filmów, opowiadań (tzw. taniej sensacji), jest w tym wszystkim trochę tajemnicy, widać, że stara się robić coś, a to już dużo. Kto się nie zna na historii lub jej nie lubił w szkole, łatwo wpadnie w "sidła" DK, ale wystarczy sięgnąć do pierwszej lepszej historii Polski czy Niemiec żeby zobaczyć iż myli wydarzenia, daty, nazwiska.
Zdarza mi się napisać do niego e-maila czasem odpisze, czasami nie. Podrzucam mu wtedy książki (tytuły + autorów), inne filmy na Yt, trochę linków z netu - nie wiem czy korzysta czy nie. Niemniej jednak mimo, ze w jakimś stopniu jestem z wykształcenia historykiem, a tajemnice III rzeszy to jakby jedno z moich wielu hobby, lubię czytać jego bloga, oglądać jego wykłady i inne filmy np. z "eksploracji" w terenie (w większości nielegalnej niestety).
Pomysł ma dobry, gorzej z realizacją, myślę Jedak, że nie robi tym nikomu krzywdy, więc jeśli ktoś lubi niewyjaśnione fakty z historii, tajemnice, legendy itd spokojnie może sobie śledzić poczynania DK. Nie brałabym jednak wszystkiego co on mówi za 100% prawdy.

Mój skromny blog:
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 21:51
Alex80
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Macie racje zgadza się, Darkowi się mylą może i niektóre sprawy, ale jak On nazwy swojego bloga nie pamięta jak go zapytali, powiedział że zapomniał, więc mi się wydaje że On ma taką skłonność do zapominania, a potem mu się miesza, raczej to nie jest celowe żeby mieszać fakty, czy wprowadzał w błąd, takie jest moje odczucie, taki z niego po prostu człowiek, a to może i dobrze z jednej strony, bo zajmuje się niebezpiecznymi rzeczami właściwie, na pewno naraził się wielu firmom i instytucjom i ogólnie ludziom, w szczególności faszystom, może przezto mniej go biorą na poważne. Także się zgadzam, że to co mówi Darek trzeba na pewno przepuszczać przez duży filtr, to jak najbardziej. Ale jakby nie było, to jest jeden z najbardziej zaangażowanych badaczy w działalność tego co robili faszyści w Polsce i jakie tajemnice po sobie pozostawili.

Z tego co widziałem na filmikach i z wypowiedzi Darka, to sporo ludzi zaczyna się tym interesować i także dołącza do ekipy w której jest Darek, więc raczej zainteresowanie wzrasta tą całą grupą niż maleje, zobaczymy jak to będzie dalej w przyszłości, kto wie a może odkryje jakąś niesamowitą tajemnice ;)

Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: środa, 1 maja 2013, 21:32
Adromeda
reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Góry Sowie są bardzo interesujące, ze względu na to że kryją w sobie pewną ciekawą tajemnicę, która nie jest do 'wzięcia". Co zostało ukradzione to zostało i mamy za to bum technologii, ale to i tak jest ułamek tego co ukradli, bo tego jest więcej i zapewne sami niewiedzą do czego rzeczywiście służyło.
Najciekawsze jest to że te urządzenia które tam powsadzali nadal w wielu przypadkach działają są one w laboratoriach różnej maści, pokojach przesłuchań, pokojach "spalarni", różnych "chłodniach"...
Zresztą najciekawsze jest to co się działo gdy znaleźli ten rozbity złom, teraz znajduje się największej sali, gdzieś na najniższym piętrze, wprawdzie wielu części niema, ale i tak nie poleci. Jeszcze ciekawsze jest to, co ich stamtąd wykurzyło. Jak dorwali się do rozmontowywania tego cacka, nie zauważyli jak im zaczęli ludzie "znikać", ponieważ dochodzili oni do pewnego źródła "promieniowania" i ludzika nie było. Jak zrozumieli swój błąd chcieli nagle współpracy z pewnymi obiektami które były jeszcze przy życiu, lecz niestety odmówiły. A co za tym idzie pozbycie się żywych dowodów i zlikwidowanie wszelkich możliwych wejść do tego obiektu, nie wspominając o tych co tam pozostali i mieli pilnować.

Wcale nie ,musicie mi wierzyć, jeżeli ktoś wejdzie do środka niech uważa na wszelkiego rodzaju zabawki utrudniające życie np: miny. I mieć przy sobie to . Chociaż jak się zbyt blisko podejdzie to i tak zostanie tylko popiół.
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: sobota, 4 maja 2013, 00:48
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ludzie, no litości... Ktoś to bierze na serio?
Zgadzam się stu procentach z Pablo - szkoda na te "wykłady" czasu.
Człek ma poważne braki w podstawowej wiedzy, konfabuluje, ściemnia. Zaiste, ma talent narracyjny. Zatem marnuje się - powinien wzorem Pilipiuka tworzyć beletrystykę fantastyczną, pisywać opowiastki o historii alternatywnej. I to by było okej i fair. Zgarnąłby dość przyzwoitą kasę i zajął jakieś miejsce w galerii polskich pisarzy uprawiających s-f i fantasy.
A tak, to co robi - to szkodliwa ściema, rozpowszechnianie bzdur. Jest ewidentnym przykładem mitomana - czego nie wie, to sobie wymyśli, dopowie. Zarazem zabawne i smutne to. Smutne - bo jeśli wierzy w te swoje historyjki, no to już patologia. Psychiatra się kłania :cry:

Serdeczności
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: wtorek, 20 paź 2015, 22:49
Niedźwiedź Janusz
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Lubię sobie wykłady tego typa puszczać do roboty :D No to, że ma naturalny talent do opowiadania historyjek to fakt. Miesza fakty z sensacjami wyciągniętymi od miejscowych pijaków. Za wińsko to tacy potrafią takie historie skręcać, że czapki z głów. Fajnie sobie to dramaturgicznie skonstruował. Co wykład opowiada o bezdomnym Jareckim co go poznał będąc dzieciakiem, ten ma wytatuowany kod kreskowy, co wyraźnie sugeruje, że był jakimś więźniem (Choć D.K tego nie mówi wprost, jak dobry opowiadacz daje tylko do zrozumienia).Owy Jarecki zaczyna go wtajemniczać w zakazaną wiedzę. Potem po latach jako dorosły spotyka człowieka wyglądającego 'wypisz wymaluj' jak ten Jarecki, choć to nie on. I tu zawiesza opowiadanie żeby słuchacz sam sobie dopowiedział :D Naturalny talent do tego :D Jest taki topos w schemacie scenariuszowym Cambella 'stary mędrzec, uczy chłopca tajemnej wiedzy'. Oczywiście chłopiec nie chce, ale potem zostaje przymuszony dalszymi wypadkami i jedziemy dalej. Chłopiec walczy potem z pradawnym złem :D Tak jak D.K z tymi co chcą powrotu nazistów :D

Można jego opowiadania rozkładać dramaturgicznie na czynniki pierwsze i studentów uczyć jak się to robi :D

Nie powiem :D D.K trochę mnie zainspirował i mam pewien pomysł, którego mam nadzieję zrealizować :D

If You open Your mind don't let Your brain fall out
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: środa, 21 paź 2015, 13:45
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
Zaczniesz udzielać wykładów na tematy tajemne?

Bywa i tak...
Re: Dariusz Kwiecień - Tajemnice III Rzeszy i nie tylko. Napisane: środa, 21 paź 2015, 22:36
Niedźwiedź Janusz
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie tam :D. Skręcę komiks, albo coś.

If You open Your mind don't let Your brain fall out
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Tajemnice Historii