Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
39c03e1372d541702601bda3de6da63c
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
39c03e1372d541702601bda3de6da63c
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 25 sty 2010, 12:53
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Sprawa źródeł energii to podstawowy problem w gospodarce. Spróbowałem policzyć korzyści jakie byśmy osiągnęli, gdyby się nam udało uzyskać dostęp do źródeł tzw. free energy, przez które rozumiem urządzenia :
- tanie lub przynajmniej względnie tanie (możliwe do kupienia przez statystyczne gospodarstwo domowe)
- o małych rozmiarach, czyli mozliwe do zastosowania w domu i samochodzie
- bezawaryjne lub mało awaryjne
- bezemisyjne, czyli nic nie wydalające
- o mocy wystarczającej do zasilania domu, samochodu, fabryki itp.

W Polsce koszty energii w gospodarce to ok 20% PKB. Na Zachodzie mniej. Wydawałoby się, że zastosowanie żródeł free energy da nam tylko 20% poprawę prosperity. Nic bardziej błędnego !
Przyjrzyjmy się temu (to tylko przykłady, w rzeczywistości byłoby tego o wiele więcej) .
1. Transport.
a/ indywidualny. Zakładam, że z naszym generatorem jest możliwe stworzenie samochodu osobowego zasilanego prądem elektrycznym. To oznacza, że nie potrzebujemy już takich części jak: rozrusznik, alternator, turbosprężarka, silnik spalinowy, chłodnica, rura wydechowa, bak na paliwo. Nie musimy wymieniać oleju silnikowego, ani paska rozrządu. Są auta elektryczne bez sprzęgła - z jednym biegiem do przodu, bo silnik elektryczny można kręcić do 10tys.obr/min. Farby, części plastykowe będą tańsze z powodu spadku cen ropy, tak samo blacha z powodu spadku cen energii. Auto dzięki temu będzie tańsze w produkcji, i znacznie mniej awaryjne (mniej części, poza tym silnik elektryczny dobrze dobrany do masy auta nie będzie się grzał i nie spali się). Nie zapłacimy więc też kosztów serwisu. Jeśli koszty energii są już bez znaczenia, tzn nie mamy juz problemu ile litrów paliwa spali nasz samochód na 100km, to możemy sobie pozwolić na:
- szersze opony - krótsza droga hamowania, lepsza przyczepność w każdych warunkach= większe bezpieczeństwo
- stały napęd na 4 koła - bardzo przydatne choćby w zimie
- auto może być znacznie większe - z wiekszą przestrzenią w środku, dodatkowymi wzmocnieniami chroniącymi kierowcę i pasażerów
- możemy jeżdzić szybciej po autostradach nie przejmując się tym, że spalanie przy 200km/h sięga 20l/100km

Ale oczywiście największą korzyścią byłaby możliwość jeżdżenia ile się będzie chciało w aucie cichutkim, niemal bezgłośnym, ekologicznym, dynamicznym i tanim.
Gdybyś dzisiaj chciał jeździć w podobnej klasie trzeba by wydać z 200 tys. na sam samochód plus mnóstwo kasy na ubezpieczenie, serwis. Przy założeniu że chciałbyś jeżdzić 30 tys rocznie to auto spaliłoby od 3000 l paliwa wzwyż, czyli za co najmniej 13tys PLN. Kowalskiego nie stać na to, choćby wydał wszystkie swoje pieniądze i żony również. W wersji free energy owszem stać - auto mogłoby kosztować z 60 tys PLN i być prawie bezkosztowe z wyj opon i amortyzatorów.

b/ Transport ciężki i zbiorowy.
- wszystkie uwagi odnośnie sam. osobowych dotyczą również ciężarowych.
- dodatkowo pojawiają się : możliwość stosowania dodatkowych osi i szerokich kół co zwiększa ładowność (np. dwu, trzykrotnie) i jednocześnie chroni drogę przed powstawaniem kolein.

To także znacznie zmniejszone koszty budowy tuneli (nie trzeba odprowadzać spalin, monitorować z powodu zagrożenia wybuchem zbiorników z paliwem), autostrad (energia to ok. 60% kosztów budowy)
W efekcie uzyskalibyśmy znaczne obniżenie ceny transportu towarów i ludzi.

3. Budownictwo
- niższe ceny materiałów budowlanych ( ceny cementu, cegły, stali konstrukcyjnej to głównie koszty energii i transportu; farby, plastyk staniałby z powodu znacznej zniżki cen ropy)
- brak kosztów ogrzewania, prądu elektrycznego (nie licząc kosztów naszego urządzenia), nie potrzebujemy intensywnych, kosztownych dociepleń( możemy budować dzięki temu domy o lżejszej konstrukcji i bez wydzielonego pomieszczenia na piec C.O., a należy pamiętać że wybudowanie 1m2 zaczyna się od 2000PLN). Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet w naszej strefie klimatycznej było możliwe budowanie domów ultralekkich i ultratanich z cieniutkimi ścianami działowymi, bo podejrzewam, że te masywne mury służą tylko i wyłącznie utrzymaniu ciepła zimą i chłodu latem, co przy dostępie do free energy byłoby niepotrzebne.
- możemy budować z dala od miast i miejsc pracy, bo kosztu dojazdu są już nieistotne – daje to tanie działki pod budowę, spokojną okolicę
oraz niskie koszty ścieków i wody użytkowej
- możemy budować domy większe niż obecnie z wymienionych wyżej powodów
Nie wiem ile dzisiaj kosztuje średnio taki dom i jego utrzymanie na podobnym poziomie ale są to pieniądze przekraczające możliwości finansowe większości ludzi w Polsce

4 Przemysł
- Znika górnictwo węgla i PGNiG, elektrownie - to coś ze pół miliona miejsc pracy. Plus Ci z Orlenu LPG i tym podobnych wynalazków. Zamiast kopać węgiel i rozlewać naftę mogą budować autostrady. Że nie wiadomo czy znajdą akurat tam pracę? A kto powiedział, że nie można w czasie transformacji zdecydować o tym administracyjnie, czyli przez tworzenie miejsc pracy przez państwo? Czyli zamiast spalonego węgla i nafty mamy nowe drogi i autostrady. Dodatkowo praca w górnictwie wiąże się z dużymi kosztami – wysokie płace, przedterminowe emerytury, opieka medyczna – przerzucane Na nas. To wszystko już odpada.
- nie musimy budować nowych elektrowni węglowych i sieci przesyłowych a to gigantyczne pieniądze
- pojawiają się nowe możliwości wydobywania surowców, np. metali, dziś ograniczone ze wzgl. na wysokie ceny energii
- łatwiejsze projektowanie fabryk, maszyn i urządzeń, procesów produkcyjnych, które nie muszą już być energooszczędne
- łatwiejsze projektowanie produktów z tego samego powodu, brak konieczności projektowania nowych produktów tylko po to, aby zapewnić bardziej energooszczędne alternatywy
- większe możliwości produktów końcowych, które nie muszą już być energooszczędne – np. komputery można wykręcić wyżej; traktory mogą być potężniejsze; jakość stali zależy od temperatury wytopu – im wyższa tym stal lepsza (obecnie się na tym oszczędza przez co otrzymujemy stal kiepską) – czyli otrzymamy trwalsze produkty
- tańsze produkty końcowe - w cenie każdego znajdują się ceny farb, surowców, transportu, które spadną itp.

5. Ochrona środowiska
- zmniejszone do zera emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych, pyłów itp (koniec degrengolady związanej z problemami wpływu człowieka na ocieplenie klimatu), co zaowocuje końcem problemów z tymi źródłami zanieczyszczeń, kwśnymi deszczami
- zmniejszona emisja hałasu dzięki silnikom elektrycznym
- koniec wydziabywania drzew na opał – w skali całek planety to ogromny problem, dodatkowo obniżą się ceny drewna, gdyż wzrośnie jego dostępność

6. Ochrona zdrowia
- zalety z pkt 5 pozwolą uniknąć wielu chorób
- bogatsi ludzie, żyją spokojniej
- bogatsze społeczeństwo ma więcej kasy na ochronę zdrowia, w tym profilaktykę

7. Wynalazczość
Bardzo dużo kasy(może ze 100mld USD rocznie) można przekierować już na dziedziny inne niż poszukiwanie nowych źródeł energii i zapobieganie skutkom ocieplenia klimatu. To zaowocuje wieloma ciekawymi rozwiązaniami,
które często już istnieją ale nie mogą się doczekać sfinansowania z powodu „braku pieniędzy”

8 Bezpieczeństwo
Wynalazki free energy są ukrywane min na podstawie ustaw zw z bezpieczeństwem państwa. To straszne kłamstwo, że free energy zagraża bezpieczeństwu, bo jest dokładnie odwrotnie!!!
Zastanów się – „ile wojen do tej pory mieliśmy o powietrze?” ŻADNEJ!! A dlaczego? Bo jest go nieograniczona ilość dla każdego. Nie ma więc sensu się o nie bić. A jak jest z ropą i innymi nośnikami energii? Nie dla każdego ich wystarczy! Trzeba więc stosować politykę siły, aby mieć jej pod dostatkiem. I to jest realnie źródło niektórych wojen.
Poza tym system generatorów w każdym domu tworzy tzw. sieć rozproszoną, która jest znacznie bardziej odporna na zakłócenia niż system centrali i podpiętych do niej klientów


A teraz wyobraź sobie, że takie źródło energii jest w każdym kraju. Zyskasz na tym jako:
- klient – import tańszych towarów,
- jako turysta pojedziesz do bogatszych krajów z lepszą bazą turystyczną,
- wiele krajów w ogóle się nie rozwija, bo nie maja dostępu do nośników energii lub są one za drogie (Afryka, Indie itp.), co jest stratą z twojego punktu widzenia.
- Jako przedsiębiorca/pracownik zyskasz możliwośc eksportu towarów lub usług do bardziej zasobnych klientów, którzy lepiej zapłacą. I tu również ogromne znaczenie może mieć uruchomienie gospodarcze krajów biednych, które mogłyby się stać niemal nieograniczonym rynkiem zbytu, również dla Polski. Bez nafty i prądu nie da się zbudować ŻADNEGO przemysłu, a to jest z Twojego punktu widzenia strata potencjalnego klienta.


Widać więc, że korzyści to nie tylko zmniejszone koszty pozyskania energii ale przede wszystkim znacznie lepsze gospodarowanie zasobami - surowcami naturalnymi, ziemią, maszynami, procesami technologicznymi, finansami itp.

Ja nie wiem ile by to wyszło w przeliczeniu na złotówki ale jestem pewien, że po upowszechnieniu się urządzeń free energy, o których mówię siła nabywcza statystycznego obywatela w Polsce i świecie byłaby taka, że gdyby chciał kupić coś podobnego bez free energy to musiałby wyciągnąć kasę będącą wielokrotnością jego dochodów. Nie zdziwiłbym się gdyby to była np. pięciokrotność jego dochodów(500%). A miało być tylko 20% !!!A więc chodzi o drobiazg… WIELOKROTNOŚĆ światowego PKB rocznie(z konsumenckiego punktu widzenia) !!!I tu pytanie ostateczne – czy takie urządzenia istnieją realnie? Owszem, jest ich całkiem sporo. Oto działające urządzenie pozyskujące energie z ziemskiego pola magnetycznego. Składa się z warstw aluminium i bizmutu przedzielonych grafenem. Moc na wyjściu w tym modelu 2400W/h. Spokojnie można zrobić 10kW/h.

http://www.youtube.com/watch?v=WFqwY8q- ... r_embedded
Pozwalam sobie wkleić, bo zostało to potwierdzone przez znanych badaczy tematu Allana Sterlinga, który współpracuje z niektórymi znanymi ufologami – patrz strona PeSWiki.
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 25 sty 2010, 13:04
mancias
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 25 sty 2010, 14:36
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
No właśnie ERR Fluxgenerator z filmiku jest takim urządzeniem. Chłopaki właśnie budują fabrykę. Mają produkować dla Indii i podobnych krajów. W USA dostali "gag order" czyli ustawę kneblową, zakazującą działań w tej materii.

Z tego, co pamiętam to już wcześniej sprzedali serię coś z 10.000. jednostek do Japonii ale została zarekwirowana przez służby specjalne :evil:
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: wtorek, 26 sty 2010, 15:22
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Ja osobiście bałbym się, że odkrywcy urządzenia je opatentują, zastrzegą technologię i będą sprzedawać za wielkie sumy zbijając wielką fortunę na "wolnej" energii.
A urządzenia byłyby tak zrobione, że zużywałyby się po pewnym czasie.

Bywa i tak...
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: wtorek, 26 sty 2010, 19:10
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Na szczęście raczej nie jesteśmy skazani na tylko jedną możliwą technologię, tzn byłaby między nimi jakaś konkurencja. Poza tym zostaje jeszcze konkurencja ze strony nafty i węgla, czyli cena tych urządzeń nie mogłaby przekraczać kosztów energii z tych źródeł, bo byłyby nieatrakcyjne
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: środa, 27 sty 2010, 14:05
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Taką walizkę jak na filmiku sam chciał bym mieć na pewno w mojej ekonomi by mi pomogła :D
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: środa, 3 lut 2010, 21:56
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Ekonomia to spekulacje jak gierki na giełdzie resztę wyregulują podatkami zakazami i nakazami .Tak zwana wolna energia nie zakłóci żadnej dziedziny gospodarki rynek jak widać reguluje się sam .
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: piątek, 5 lut 2010, 13:17
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Górnictwo węgla kamiennego lub ropy naftowej to jednak zakłóci :D ale znakomita większość przemysłu by na tym skorzystała.

Kiedyś się nad tym długo głowiłem dlaczego ci ludzie tego nie rozumieją. I wtedy nagle pojawiła sie jakaś świetlista Istota. Ze zdziwieniem zauwazyłem, że zwraca mi uwagę mentalnie na Indonezję, a konkretnie na wyspę Jawa. Jeszcze bardziej sie zdziwiłem jak sam zacząłem wyczuwać (pewnie na skutek wpływu tej Istoty), że na tej wyspie istniała kiedyś dość zaawansowana cywilizacja, a która potem nagle sie zniszczyła.
Zrozumiałem, że ONI (rózni wpływowi ludzie) blokują postęp, ponieważ obawiają sie cywilizacyjnego kataklizmu, który zakończy istnienie ludzkości. Wystarczy sobie wyobrazić, co by było gdyby Hitler rozwinął broń atomową.

Ale to nie tłumaczy blokowania oszczędnych technologi paliwowych, wydajnych akumulatorów lub ogniw fotowoltaicznych. Przyczyna tego stanu rzeczy może być to, ze cena paliw to w gruncie rzeczy podatek, który jest wykorzystywany do wspierania budżetu oraz akwizycji przedsiębiorstw na całym swiecie, co umozliwia sprawowanie kontroli nad ich poczynaniami, a także wpływanie na rządy narodowe tak, aby zgodziły sie na utworzenie Jednego Rządu Światowego
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: sobota, 20 lut 2010, 20:55
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
To typowy scenariusz wystarczy że w wiadomościach powiedzą że czekolada szkodzi i jutro nikt jej nie kupi .Wolna energia pozwoli człowiekowi żyć pod woda, w środowiskach mniej przyjaznych a co najważniejsze zejść pod ziemie .Praktycznie wszystko powinno być pod ziemia ,powierzchnia ziemi powinna służyć dla produkcji żywności i wypoczynku .Ci co blokują dostęp energii, będą odpowiedzialni za zrujnowanie planety .Górnictwo węglowe jak i naftowe to chemia przyszłości, i nikt nie powinien obawiać się o miejsca pracy bo to dochodowy sektor a co najważniejsze opodatkowany troszkę mniej milionów do kieszeń właścicieli to nic. A zdjęcie nieco podatku zniweluje jakie kolwiek skutki, ponadto nowe urządzenia trzeba będzie produkować i konserwować, wiec te czarne wizje i nawet kryzys, będzie wymysłem łapówkarzy i przestępców politycznych wobec ludzkości .
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: sobota, 20 lut 2010, 23:03
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Z ropy naftowej nie tylko produkuje się paliwo do samochodów ale i milion innych rzeczy których używa się w codziennym życiu, a z podatkami wygląda tak ze można opodatkować wszystko nawet korzystanie z darmowej energii darmową energie
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 00:22
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Zgadza się i dlatego należy zostawić ropę w spokoju ,na świecie jest dużo pokładów lupek bitumicznych, i jak ostatnie lata pokazały niesamowicie duże pokłady zawiesiny bitumicznej na terytorium Kanady, w ten sposób można prowadzić dalsza produkcje na potrzeby ludzkości .A podatki jeżeli już to powinny być wręcz symboliczne ,ale znając darmozjadów politycznych nie pozwolą żeby taka forsa przeszła im obok, dzisiaj mówią o bio i eco bo to na fali zniżki w podatkach i kredyty ,a jak przyjdzie wolna energia to zapewne wymyśla jakoms bzdurę . http://www.youtube.com/watch?v=2czE_HNWl3Q
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: niedziela, 21 lut 2010, 09:31
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 10:42
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Moze i różnych zasobów jest sporo ale drzew nie ma więcej, niż widać i żyznej ziemi również. Zwiększanie populacji w tej chwili, i to w sytuacji gdy połowa ludzkości jest niedożywiona, to krok w stronę cywilizacyjnej krawędzi. Nie ma na tej planecie miejsca dla 9 miliardów mięsożerców bez względu na to co się uroiło niektórym fantastom od Zeitgeist - że np a Australii zmieści się 6 miliardów ludzi.
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 11:48
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
co do darmowej energii wiatrowa też nią jest (rożnie z tą opłacalnością wychodzi), jeżeli załatwi się wszystkie pozwolenia na wiatrak o odpowiedniej wysokości i który przekracza daną moc np. żeby zasilał twoje gospodarstwo domowe (kiedyś tak było nie wiem jak teraz jest) nie można było odrazy zasilić swojego domu tylko trzeba było sprzedać wytworzony prąd energetyce a potem go od niej odkupić. I duży jest problem z energia wiatru i słoneczna gromadzenie wytworzonej energii nie ma dobrych akumulatorów co by gromadziły dostateczna ilość wytworzonej energii. Raz wiat wieje mocniej raz w ogóle podobnie jest ze słońcem, a zapotrzebowanie gospodarstwa domowego też jest raz większe raz mniejsze. Więc urządzenie wytwarzające darmową energię musiało by wytwarzać energie bez jej gromadzenia w akumulatorach, tylko bezpośrednie zasilając po odpowiednim przetworzeniu np dom. Więc te urządzenie musi wytwarzać odpowiednią moc w danej chwili odpowiadające zapotrzebowaniu. Więc nie wierze że ktoś wymyślił urządzenie free energy np. walizkę która wytwarza prąd o odpowiedniej mocy i chowa ja w garażu albo zostały utajnione przez rząd. Jedynie takie urządzenie mógł wymyślić Tesla ale wziął je do grobu jeśli to nie jest oczywiści nie jest to kolejna legenda.
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 18:23
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Z energia wiatrowa zgadza się ten cały system finansowo techniczny jest tak rozbudowany są to regulacje więcej niż krajowe .Z nadmiarem energii to nie problem można ja magazynować jako ciepło ,mam styczność z takim systemem tylko że wszystko opiera się na cieple ,w miesiącach letnich i nie tylko magazynowane jest ciepło pod ziemia, ciepło z otoczenia plus naturalne ciepło ziemi .W okresie zimowym energia ta jest pobierana z powrotem ,całość działa na zasadzie sond w ziemi ,pomp i sprężarek odwrotność lodówki ,a cały sukces to geologia w rejonie sond pod ziemia .A tu znana na cały świat maszynka do robienia prądu jest to model z lat 70 tych ale są już nowsze modele. http://www.youtube.com/watch?v=vOWPJEq42l4
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 19:42
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
o magazynowaniu w postaci ciepła też słyszałem ale też są straty ciepła i energii potem taka zmagazynowana energię można jedynie dom ogrzać z powrotem przetwarzania na prąd jest nie opłacalne, a tych filmików z urządzeniami free energy jest mnóstwo tylko pewne nie wiele osób z tego co tam widać na nich jest w stanie je skopiować i czy one na pewno działką i miałeś podać coś jeszcze o tym oscyloskopie
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: poniedziałek, 22 lut 2010, 22:04
Majestic
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
Oczywiście w tym przypadku byłoby to nie opłacalne ale w lecie gdy temperatura sięga ponad 30 stopni to mimo strat jest to za darmo nawet wliczając koszty prądu jakie pobierają pompy .Testatika była przebadana przez najlepszych fachowców i co wiem włosi próbowali ja zmontować ale nie ruszyła zapewne jakiś mały szczegół.Można by nie wieżyc ale energia orgonu jest znana ponad 100 lat ,ale od czasu wielkich korporacji było to skutecznie niszczone ,są na to dowody .
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 13:09
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
te wszystkie urządzenia produkują niewiele prądu (i jest prawie nie możliwe ich skopiowanie) jedynie może żarówka posiwieć a co dopiero jeśli by była mowa o zasileniu domu czy jakiegoś pojazdu więc nadal uważam że nie ma że ma urządzę free energy i ich nie było. A jeśli obca cywilizacja ma takie urządzania i używa ich np. w pojazdach ufo to by się przydał znowu taki "Prometeusz" żeby wykradł im technologie :D
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 13:18
Max
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
poczytaj sobie stronę PesWiki, pisza tam dosc powazni badacze free energy

a że zwykle na kowadle z gwoździa nie da się wyklepać dobrego perpetum mobile to inna sprawa :D
Re: Znaczenie wolnej energii dla naszej ekonomii Napisane: wtorek, 23 lut 2010, 13:26
miscz
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
dobry majsterkowicz jest wiele w stanie zrobić w typowym garażu i tych urządzeń nie są w stanie skopiować "firmy" które posiadaj odpowiednia technologie i wiedzę. co do stronki to nie jestem biegły w języku angielskim więc wszystkiego nie zrozumiem a na pierwszy rzut oka te urządzenia wyglądaj jak by je ktoś właśnie zrobił w garażu
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Energia Przyszłości

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.673s | 36 Queries | GZIP : Off ]