Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
8cc3a07c3fb94c0ab68ec0c7ab2dd260
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
8cc3a07c3fb94c0ab68ec0c7ab2dd260
Strona 1 z 4 [ Posty: 104 ]

*1 2 3 4 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
[TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /20.08.2017/ #3.1 Napisane: sobota, 27 lut 2016, 16:31
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
UWAGA: Kochani, nowe opcje już dostępne na serwerze.
Poniżej jak to działa - można sobie wejść w "Cytuj" i zobaczyć jak wygląda kod.

Film z Facebooka:

Udoskonalony Youtube:

Youtube startujący od podanej sekundy:

Film z Vimeo:

Osadzanie video MP4:

:D

Długo się nosiłem, żeby zakodzić kilka poprawek i usprawnień do kodu forum.
I chciałem Wam coś pokazać. Wczoraj trochę posiedziałem, pokodziłem na kopii forum (postawiłem sobie na identycznym silniku na domowym kompie) i pliki mam już gotowe, wystarczy wrzucić na serwer. Pisałem do Kapitana w sprawie dostępu do serwera, czekam na odpowiedź, pewnie na dniach przyjdzie.

A co nowego zakodziłem?

1. Poprawiony (a właściwie nowy) odtwarzacz YouTube, działający już na HTML5, panoramiczny, a nie małe okienko jak do tej pory, z działającym pełnym ekranem (na obecnym nie działa) i z automatycznie dołączanymi linkami. Dodatkowo można zamieszczać film od danej sekundy/minuty.

2. Dodany odtwarzacz do filmów na Facebooku. Jako, iż dużo osób tu linkuje do video na facebooku, pomyślałem że przyda się, aby działało to tak jak odtwarzacz do YT - bezpośrednio tutaj, na stronie;

3. Dodany odtwarzacz do materiałów z Vimeo;

4. Dwa nowe tagi: [ h ] i [ art ] -- ten pierwszy do robienia nagłówków (trochę większy, pogrubiony tekst), ten drugi do cytowania artykułów, bo kursywę i tekst ujęty w [ quote ] marnie się czyta.

W działaniu wygląda to tak (screen z forum postawionego u mnie na kompie):

/klik, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze:/
http://i.imgur.com/I2na00X.jpg

W edycji posta to powyższe wygląda tak:

Wzbogacona lista tagów:

W użyciu:

Usprawiony YouTube działający pod HTML5:

Co Wy na to?

Jak tylko dostanę odpowiedź od Prezesa, to wrzucę to wszystko na serwer.
Przy okazji jak macie jakieś pomysły co by tu jeszcze poprawić/usprawnić to napiszcie tutaj w tym wątku.
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Napisane: sobota, 27 lut 2016, 16:47
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 27 cze 2018, 21:57

0
Ja czesto jak pisze post na telefonie to wyskakuje mi biala strona z bledem.
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Napisane: sobota, 27 lut 2016, 16:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Zdecydowanie sie przyda :)
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Napisane: sobota, 27 lut 2016, 16:49
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wincyj...! :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Napisane: sobota, 27 lut 2016, 18:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 12:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
UWAGA: Kochani, nowe opcje już dostępne na serwerze.
Poniżej jak to działa - można sobie wejść w "Cytuj" i zobaczyć jak wygląda kod.

Film z Facebooka:

Udoskonalony Youtube:

Youtube startujący od podanej sekundy:

Film z Vimeo:

Osadzanie video MP4:

:D

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 13:52
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Nie wiem tylko dlaczego twoje zdjęcia zalewają mi cały ekran, ale tak już od dłuższego czasu.
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 13:54
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: wtorek, 8 mar 2016, 17:17
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
piątek, 8 mar 2019, 21:00

0

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: wtorek, 8 mar 2016, 19:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
@Antybristler: chciałbyś ;)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 17:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Jest kilka kolejnych ulepszeń na forum:

1) Zaktualizowałem silnik forum do najnowszej wersji (bez utraty postów, kto pamięta poprzednią aktualizację i jej wynik, ten pamięta ;) ).
Roboty było na cały dzień, żeby przeszło bez zgrzytów, ale już jest :) Poziom bezpieczeństwa podbity.;

2) Zmieniłem trochę sposób generowania ruchu między serwerem, a użytkownikiem - forum teoretycznie powinno ładować się o kilka % szybciej (ruch jest od teraz kompresowany w locie). Powinna być nadwyżka ok. 30-40% w wydajności;

3) Rozwiązałem sprawę z pojawiającym się od wielu miesięcy "białym ekranem śmierci" podczas dodawania posta i jednocześnie trochę przyspieszyłem działanie tej funkcji w kodzie. Na biały ekran z błędem SQL nie powinniście już natrafić, ale jeśli się komuś zdarzy, to proszę o info, no i dajcie znać, czy jest różnica w szybkości dodawania postów do bazy, bo w założeniu powinna być - o jakieś 70-80%. Aha, również i edycja postów powinna działać teraz szybciej.

No i tyle na teraz, na dzisiaj, niebawem jeszcze kilka poprawek - tutaj i na stronie głównej FN, no i ten shoutbox, który czeka i grozi, że będzie, a go jeszcze nie ma ;)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 18:28
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

0

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /10.03.2016/ Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 18:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Antybristler, bez przesady ;)

Naprawiłem kolejną rzecz, czyli:

4) Błąd z niewyświetlaniem się formularza do "szybkiej odpowiedzi".

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /10.03.2016/ Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 22:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
5) Nowa opcja - shoutbox/czat dla użytkowników jest już gotowa :)
Tydzień prawie roboty z tym było, ale już jest.
Na samym dole strony - tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych znajduje się małe okienko, można sobie na szybko wymienić kilka wiadomości. Panel jest niewidoczny dla gości, niedostępny dla nikogo spoza tego forum. Uprawnienia te same co na forum - moderator/administrator może usuwać wpisy itp. Zapraszam do korzystania, jakby co to zgłaszać błędy :)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /11.03.2016/ Napisane: piątek, 11 mar 2016, 01:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
6) Kolejna nowa opcja: powiadamianie o nowych PM w skrzynce w prawym górnym rogu.

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /11.03.2016/ Napisane: piątek, 11 mar 2016, 14:52
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02

0
Wprowadzone poprawki oceniam pozytywnie. Kosztowały pewnie sporo pracy, ale miejmy nadzieję, polepszenie funkcjonalności było tego warte.
Jednak całość burzy brak podstawowych narzędzi w postaci graficznych środków wyrazu. Więc pytam po raz kolejny:
gdzie są emotikonki, jak: "ręce opadają", "rwać włosy z głowy", "boi się" i "puknij się w czoło", ?

Ponadto uważam, że przydałyby się graficzne skróty często używanych na forum zwrotów typu: Angel, MM, mój mąż, twój mąż, islamizacja, rycerz oraz prawda, kłamstwo i jedynie słuszna prawda.
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /11.03.2016/ Napisane: piątek, 11 mar 2016, 16:34
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /11.03.2016/ Napisane: piątek, 11 mar 2016, 21:12
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 04:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
MAG, pomyślimy jeszcze o emotikonkach, można z kilka będzie dorzucić, ale to już bardziej taki "bajer", a nie żadna funkcjonalność. Możecie zapodać jakieś linki do emotek, które chcielibyście dorzucić do serwera (Antybristler - tylko nie żółwie! ;) )

Na zachętę masz swojego focha, dostępny już z poziomu emotek :foch:

7) Selektywne cytowanie

Zakodziłem najnowszą, chyba najbardziej funkcjonalną sprawę - selektywne cytowanie.
Zawsze wydawało mi się niewygodne rozkładanie danych postów na części w Notepadzie, i dodawanie milionów tagów [ quote ] do części, do których się odnosi dana odpowiedź. Wam pewnie też. Zapomnijcie o tym. Od teraz zrobicie to jednym kliknięciem. Narazie to tak w fazie testów, będzie to działało jeszcze lepiej, ale generalnie to już działa (wrzucone już na serwer).

W pisaniu posta, poniżej zawsze wyświetla się lista poprzednich postów w danym temacie - i tutaj pojawia się nowa ikonka - "CYTUJ ZAZNACZONE":

Wystarczy, że zaznaczymy tekst z danego posta z tej listy (obojętnie jaki fragment) - zostanie on skopiowany w locie do bufora przeglądarki i zapamiętany. Następnie jak klikniemy na "CYTUJ ZAZNACZONE" - zostanie doklejony (na końcu) do treści pisanego posta:

Po skopiowaniu danego fragmentu można jechać dalej i kopiować tak następne posty/teksty/fragmenty:

Wszystko odbywa się szybciutko, w jednym okienku, kliknięciami myszki.
Myślę, że baaaardzo ułatwi to cytowanie - już nie trzeba będzie rozkładać postów do cytowania.
Aha - zrobiłem też taki bajer, że wykrywane "w locie" jest kogo się cytuje, więc tag [ quote ] od razu pojawia się z odpowiednią informacją kogo cytujemy. Nie pytajcie jakim magicznym sposobem, sztuczka magiczka, tajemnica zawodowa :)

Polecam się zapoznać, poćwiczyć, bo naprawdę ułatwia sprawę.

PS. I dlaczego nikt nie daje kolejnych propozycji??? (poza MAG odnośnie emotek)

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 12:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 15:19
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 15:21
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
:turtle: no po prostu jest super :D
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 15:36
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Dodałem tego cmoka i "bravo", ale bravo dałem inne, bo tego powyżej nie mogłem nigdzie znaleźć z transparentnym tłem:

:bravo: :love:

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 16:14
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

0

A tę też dodasz? :D

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 16:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: sobota, 12 mar 2016, 16:25
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):

0
Super ♥

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: wtorek, 15 mar 2016, 10:08
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /12.03.2016/ Napisane: wtorek, 15 mar 2016, 15:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /15.03.2016/ Napisane: wtorek, 15 mar 2016, 22:37
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0

Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /15.03.2016/ Napisane: środa, 16 mar 2016, 02:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
9) Info o najnowszym artykule na FN na górze małą czcionką.

+ jakiś milion poprawek w tle kolejnych, których nie zauważacie, a ułatwiają Wam życie tutaj :D

Strona 1 z 4 [ Posty: 104 ]

*1 2 3 4 >

POKŁAD GŁÓWNY HYDEPARK - dla każdego i o wszystkim!