Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
5c82d07909c6695d0e7e75e6b136c034
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
5c82d07909c6695d0e7e75e6b136c034
Strona 2 z 3 [ Posty: 68 ]

*< 1 2 3 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: sobota, 18 cze 2016, 21:59
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
fot 3

1973_03_01_10.jpg
1973_03_01_10.jpg [ 407.22 KiB | Przeglądane 2757 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: sobota, 18 cze 2016, 22:00
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
fot 4

1973_03_01_13.jpg
1973_03_01_13.jpg [ 447.11 KiB | Przeglądane 2755 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: sobota, 18 cze 2016, 22:38
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Animacje komputerowa fali grawitacyjnej podala ESA na YouTube pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=RPNUi1pRSlc

Bardzo podobna jest ta animacja ESA do zaobserwowanej na zywo fali grawitacyjnej w latach 1972/73 w Gdansku-Oliwie

19 lutgo 2016 pokazano w USA na konferencji dot. potwierdzenie istnienia fal grawitacyjnych w przetransformowaniu jej na dzwieki. Przebieg dzwiekowy pokazany na tej konferencji generalnie odbiega od przedstawionej animacji ESA oraz tego co bylo w 1972/73 fotografowane.

animacja ESA fali grawitacyjnej.jpg
animacja ESA fali grawitacyjnej.jpg [ 51.17 KiB | Przeglądane 2750 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: sobota, 18 cze 2016, 23:51
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57

0
To co zaobserwowano w Gdańsku nie było falą grawitacyjną tylko mechaniczną falą stojącą w strudze wody. Fale grawitacyjne poruszają się z prędkością światła i nie da się gołym okiem zarejestrować zmian jakie wywołują podczas przelotu.

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 08:17
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jezeli tak "naukowo" to wyjasniles to odtworz to samo zjawisko i zrob ujecia fotograficzne. Przeciez to takie proste. Juz wielu chcialo to tak udowodnic i jak do tej pory nic im nie wyszlo. Fala stojaca w strudze wodnej poddana swobodnemu spadkowi w polu grawitacyjnym Ziemii nie moze miec zmiennej polaryzacji i nie moze miec roznego (+ i -) przesuniecia fazowego i zmiennej amplitudy. Owczesne obserwacje byly wplywami grawitacyjnymi w ukladzie Slonce-Ziemia. Jezeli zaklada sie teoretycznie, ze fala grawitacyjna rozchodzi sie z predkoscia swiatla to jak ja zarejestrowali technicznie w USA transformujac ja na slyszalne dzwieki? A wogole pokazany w USA przebieg nic a nic nie przypomina pieknego trojwymiarowego przebiegu sinusoidy. To moze by wedlug mnie np drgania centrum Ziemii lub inne wplywy.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 12:59
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Prędkość rozchodzenia się fal wynika z teorii względności. Tej samej która je przewidywała.

Badacze z USA zmierzyli wpływ przechodzenia fal na kilkukilometrowy tunel, mierząc zmiany długości tunelu. Sprzęt którym dysponowali rejestrował zmiany w czasie tak krótkim, że możliwe było zarejestrowanie "grzbietu" fali w trakcie gdy się przesuwał. Ludzkie oko i aparat nie są na tyle dokładne. Zmiany wymiarów strugi podczas przechodzenia fal grawitacyjnych zachodziłyby tak szybko, że nie dałoby się tego dostrzec.

Zresztą - gdyby fale grawitacyjne były tak silne że wywołują zauważalne odkształcenia strugi wody, już dawno wykrytoby je podczas różnych innych eksperymentów, na przykład podczas badania efektu Casimira.
Tak że nie, facet źle zinterpretował swoje obserwacje.

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 13:46
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dlaczego do tej pory nie zauwazono? Poniewaz warunki obserwacji byly szczegolne, jak polozenie laminarnej strugi wzgledem laminarnej strugi promieni slonecznych, czas obserwacji (9 do 10 godz) i polozenie wzgledem horyzontu
Zatoki Gdanskiej. Ponadto wszelkie minimalne odchylenie (zwiekszenie lub zmniejszenie) predkosci laminarnej strugi
wzgleden predkosci swobodnego spadku w polu grawitacyjnym Ziemi (9,91 m/s * time) powoduje indukowanie sie fali grawitacyjnej.

Jeszcze raz proponuje niedowiarkom powtorzyc to doswiadczenie i zrobic ujecia fotograficzne! Warunki obserwacji sa jasno okreslone. Jestem pewien, ze to tak latwo sie nie uda.

Wracajac do doswiadczenia w projekcie LIGO (4km ramie interferometra laserowego) i Virgo (3 km ramie). Zakladajac, ze fala grawitacyjna biegnie z predkoscia swiatla to czas jednego przebiegu przez 3 km ramie powinno
trwac ~10^-5 sekundy. Lecz interwaly tych pokazanych przebiegow sa o wiele mniejsze niz 3 km a to jakos
nie pasuje do predkosci swiatla. To jest taka moja dygresja.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 13:48
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Powyzej blad literowy: powinno byc 9,81m/sek^2
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 14:14
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 15:01
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
"...ale wtedy wynalazca uniósł się z honorem i poszedł...".

Nie, wynalazca w tym czasie wyjezdzal oficjalnie na stale na Zachod i byl pozbawiony przez PRL obywatelstwa polskiego. Na Zachodzie w latach 1983-84 wynalazca byl ingwilowany przez PRL-owskiego szpiega porucznika Jerzego Kowalskiego vel Heinz Arnoldt-a, ktory z ramienia pelnionego wowczas panstwowego urzedu w Bremie przysylal wynalazcy wielokrotnie ankiety dotyczace tego, robil w PRL-u. Po ujeciu Kowalskiego w 1985r a mianowicie w 1990r byla proba porwania wynalazcy a gdy to sie nie powiodlo to byla na poczatku grudnia 1990r proba jego zabojstwa . Dochodzenie prowadzila lokalna prokuratura.

Ot taka moja mala dygresja, ktora nie ujelem w opisie odkrycia fal grawitacyjnych aby nie zamazywac meritum sprawy. Ukazuje to range znaczenia tych fal i jakie kregi glownie sie tym interesowaly. Nie wierze, ze kregi te byly glupsze od kregow naukowych.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 15:18
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
I znów problem z interpretacją - inwigilowano go z powodu odkrycia czy z jakiegoś innego?

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 15:54
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 16:46
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Polecam link: http://krysztalowywszechswiat.blogspot. ... jnymi.html

cytat:
"... Wszystkie media pełne są informacji o wiekopomnym odkryciu. Podobnież już Nobel w kieszeni. Achy i ochy na każdym kroku i fizycy rozpływają się w zachwytach nad znalezieniem dowodu istnienia fal grawitacyjnych oraz nad własną genialnością.
Wreszcie po latach cięgów i krytyki znalazło się coś co można by uznać za potwierdzenie ich bzdurnej fizyki.
Ale jak to baca powiadają: „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” i w tym przypadku będzie fizykom nie do śmiechu.
Tak głupio się bowiem składa, że udowodnili właśnie to, że ich fizyka to bzdura do potęgi.
Gdyby byli trochę inteligentniejsi to by przemilczeli rejestrację tego sygnału ..."
koniec cytatu

A dla kolegi o nicku mancias:

Podwazasz wyniki dochodzenia prokuratury, o ktorych wynikach w szczegolach nie bede pisac oraz znaczenie oficjalnego europejskiego patentu.

Ponadto co do twoich stwierdzen to podaje:

Kran i pralka nie byl produkcji ZSSR lecz manufaktury firmy mancias sp. z o.o. a woda byla dostarczana z Galaktyki Andromedy i byla skazona na tyle, ze ujawnila tajemnice fal grawitacyjnych. Dla zatarcia sladow SB wyciela
sosny rosnace w miejscu odkrycia a dla zagmatwiania czasu odkrycia wprowadzono czas obowiazujacy na Nibru.

Powinny tobie te szczegoly duzo wyjasnic!
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 18:20
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00

0
To nie jest tak, że jedna osoba ogłasza odkrycie naukowe i wszyscy mają w to wierzyć. Te odkrycia muszą przejść wiele testów, potwierdzeń itp. To normalne. Jest mnóstwo osób, które same ogłaszają swoje teorie, tylko..., że nikt tego nie czyta.
Nawet profesjonalnym uczonym zdarzają się potężne błędy. Przykładów jest całe mnóstwo np. zimna fuzja, czy nie tak dawno cząsteczki szybsze od światła. Po prostu odkrycie musi być poddane próbie czasu i powszechnie zaakceptowane metodą prób i błędów. Teoria Einsteina do dzisiaj jest weryfikowana i szuka się w niej błędów, podobnie z fizyką kwantową. Zawsze należy podchodzić do odkryć sceptycznie, a dziennikarze, że się podniecają - taka ich rola.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 18:50
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Oczywiscie, ze masz racje. Ja nie oczekuje na oklaski ani na a'priori uznanie zarejestrowanego przeze mnie zjawiska jako slusznego. Lecz oczekuje rzetelnej weryfikacji. Jezeli wydaje sie miliardy dol na badania w tym kierunku to sprawdzic moja obserwacje to znikomy procent funduszy. Lecz tu jest inny problem, wspieranie naukowcow na sile przynaleznym do okreslonego narodu. I tak nie jest tylko w fizyce ale i w innych dziedzinach. Wez przyklad zlamania szyfrowania Enigmy. Tu na Zachodzie mowi sie o 100% wkladzie USA lub naukowca angielskiego. Gdyby tych 3 polskich matematykow przekazalo sluzbom francuskim i angielskim za pokwitowaniem sposob jak lamac szyfr to dzis byloby to jednoznaczne. W moim przypadku jak sprawiano mnie wielkie trudnosci i nie majac jakiegokolwiego wsparcia zostalo mnie tylko opatentowanie. A wtedy kradnijcie jak wam sie podoba. Sama forma zainteresowania sie w moim przypadku przez nieznane mnie instytucje ma duzo do myslenia.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: niedziela, 19 cze 2016, 23:13
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Kryształowy Wszechświat to strona zawierająca stos bzdur. Nie zbyt dobra do tego aby coś nią uwowadniać.

Za powstanie cylindrycznych przewężeń i rozszerzeń w strudze wody odpowiada prawdopodobnie niestabilność Plateau-Rayleigh'a

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 06:40
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
To dotyczy powstanie cylindrycznych przewężeń i rozszerzeń w fazie gdy szybkosc przeplywu strumienia cieczy jest tak zmniejszana az ulega skropleniu. Tu widac, ze tylko zmniejsza sie amplituda 3D sinusoidy az przechodzi do kropli w postaci kuli. Nic a nic nie widac przesuniecia fazowego (+ / -) w czasie. W czasie obserwacji wyplyw strugi wody byl staly
regulowany przez zawor zwrotny na doplywie. Zabezpieczalo to pulsowanie cisnienia w strudze.

W kwietniu br probowano w Polsce powtorzyc ta obserwacje przy zastosowaniu oswietlenia strugi wody promieniami
lasera rubinowego. Nie uzyskano wogole zadnego obrazu odbitego od wewnetrznej strugi.

Pokazane ponizej jedno z ujec fotograficznych kompletnie zaprzecza zjawisku Plateau-Rayleigh Instability.

1973_03_01_13.jpg
1973_03_01_13.jpg [ 447.11 KiB | Przeglądane 2739 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 06:41
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
A to link do efektu Plateau-Rayleigh Instability:

https://www.youtube.com/watch?v=TSHK3nZI2QA

efekt skroplenia.jpg
efekt skroplenia.jpg [ 141.17 KiB | Przeglądane 2738 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 06:51
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Cieszę się, że odpowiedziałeś tak absurdalnie bo może łatwiej będzie Ci zrozumieć absurd tego "odkrycia". Skoro już chcesz wikłać się w swoją interpretację to wyjaśnij mi skoro masz stróżkę wody z kranu o długości 30 cm to fala grawitacyjna przebywa tę odległość w ciągu 1 ns, jak to obserwować? Kolejne pytanie skoro fale grawitacyjne są bardzo subtelne, zmiana długości rzędu wielkości protonu na odległości 3 km to w jaki sposób taki wpływ na wodę z kranu może być obserwowalny? Są to rzędy wielkości daleko mniejsze niż turbulencje wynikające z parowania wody.
Patenty także nie robią na mnie wrażenia, nie takie rzeczy można opatentować, jednak patent nie jest równoznaczny z tym, że twój pomiar rzeczywiście mierzy fale grawitacyjne. A blog kryształowy świat to już w ogóle na mnie nie robi wrażenia, ot ktoś swoje teorie przedstawia światu. Nie on pierwszy i nie ostatni.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 07:53
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Absurdem odpowiedzialem na twoj pisany absurd z dnia 19. czerwca. To co piszesz to wielkosci "protonowe" fali grawitacyjnej wyniklej ze stopienia dwoch czarnych dziur w odleglosci od Ziemi ca. 1,3 mld lat swietlnych. I pisza sami astrofizycy, ze fala ta traci swoja energie po przebyciu tej drogi i dlatego jej parametry sa takie male. Nie znacz to,
ze w samym centrum laczenia sie czarny dziur parametry tej fali byly w rozmiarach protonowych. A jaka jest odleglosc
Ziemii od Slonca w porownaniu do tych 1,3 mld lat swietlnych?

Z innej strony teoretycznie, czy fala wywolana na wschodnim brzegu USA np o amplitudzie 1m dojdzie do wybrzeza Francji tez z tym parametrem tracac po drodze na energii? Sam sobie odpowiedz.

Na swiecie jest wielu fizykow i astrofizykow z tytulami profesorskimi co ustosunkowuja sie bardzo krytycznie do teorii
wzglednosci - wedlug ciebie sa oni absurdalni?

Ponadto na twoje niekulturalne wpisy w stosunku do mojej osoby nie bede juz wiecej tobie odpowiadac.
Kultura wymaga taktu i konstruktywnej konwersacji.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 12:14
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Rozdzielanie się strużki wody na krople jest dla niestabilności P-R przypadkiem szczególnym, gdy wielkość amplitudy powstającej fali staje się porównywalna z średnicą strugi. Amplituda ta staje się bardzo duża przy małym przepływie, dla przepływów szybszych pozostaje nieduża.
Przy czym możliwe że w tym konkretnym przypadku chodziło o rodzaj niestabilności związany z powstawaniem "warkocza" - strumień lekko spłaszcza się w pewnych segmentach tworząc eliptyczny przekrój w kolejnych fragmentach w prostopadłych kierunkach.

Proszę zobaczyć jak to wygląda w tym doświadczeniu gdzie odbijano strumień wody od powierzchni superhydrofobowej:

Wzór załamanego światła jest nawet podobny.

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 13:42
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Tez tak owczesnie rozpatrywalem. Lecz struga dochodzila laminarnie do powierzchni wody i bez efektu "skraplania".

Ponadto co nie tu poruszylem, obraz odbity od wewnetrznej scianki laminarnej strugi wody wedlug obliczen byl
~ 80-100 razy powiekszony. Liczylem stosunek srednicy przekroju strugi do srednicy obrazu).

Powiekszenie mozna bylo uzyskac poprzez odsuwanie ekranu od strugi, na ktorym tworzyl sie obraz tej 3D sinusoidy.

Ja tez od poczatku mialem rozne przemyslenia, nawet wkladalem gwozdz w ta struge aby stworzyc zaburzenie.
Lecz efekt byl ten sam. Szkoda, ze nie bylo owczesnie kamer wideo.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 13:44
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 14:09
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
cytat z internetu:

"... Właściwości hydrofilowe

Nowoczesna fotokatalityczna powłoka z TiO2 jest pierwszym materiałem, który w praktyce realizuje superhydrofilowość - kąt styku wody ze szkłem pokrytym powłoką dwutlenku tytanu wynosi zero. ..."

A skad owczesnie w 1972/73 mialbym miec taka powierzchnie? Struga dochodzila albo do powierzchni napelnionej czesciowo umywalki lub bez napelnienia do scianki umywalki (produkcji polskiej).

Oczywiscie brzmi to enigmatycznie i nieprzekonywujaco cale owczesne wyposazenie "laboratorium" jako prostej lazienki.
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 14:20
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Oto fotka kiedy nie tworzyla sie 3D sinusoida.

1972_03_01_02.jpg
1972_03_01_02.jpg [ 413.86 KiB | Przeglądane 2694 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 14:21
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
A tak gdy probowalem wlozyc do strugi np gwozdz:

1972_03_01_06.jpg
1972_03_01_06.jpg [ 243.08 KiB | Przeglądane 2693 razy ]
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 19:32
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przepraszam bardzo, ale gdzie ja niby byłem niekulturalny? Napisałem tylko, że cała sytuacja jest absurdalna, to jest moja opinia, wyrażona w ładnych słowach. Dodatkowo zadałem konstruktywne pytanie. Mógłbym się przepychać i pisać, że niekulturalne jest wstawianie post pod postem, ale skoro moderator nie interweniuje to mam to gdzieś.
Widzisz problem w tym, że grawitacja jest bardzo słabym oddziaływaniem, najsłabszym ze znanych i żeby móc zmierzyć fale grawitacyjne trzeba zaczekać na silne "zmarszczki" czasoprzestrzeni. Gwarantem takich zaburzeń są wielkie masy na bliskich orbitach. Pierwsze zarejestrowane fale grawitacyjne pochodziły od dwóch czarnych dziur które wyemitowały energię równoważną 3 masom Słońca w ciągu około 0,1 sekundy. Nasz układ słoneczny jest bardzo słabym emiterem fal grawitacyjnych. Jednak nawet pomijając ten fakt, to fale grawitacyjne układu Ziemia-Słońce mają częstotliwość 2 fal/rok, inne pobliskie obiekty kosmiczne emitują fale o podobnej częstotliwości.
Po drugie skąd niby wiesz, że wypływ z kranu był laminarny? Bo włożyłeś gwóźdź? Wybacz ale jak nie nazwać tego absurdem? Jeśli powiększałeś obraz 100 krotnie to gwarantuje, że nie byłeś w stanie ocenić czy turbulencji przepływu. , życzę powodzenia by zagwarantować lub chociażby stwierdzić jednorodność strugi przy takiej wielkości.
Absurdalne jest to, że nagle stał się cud i Tobie pokazało się w zwykłej kranówie tak subtelne zjawisko. Oczywiście wyjaśnienie jest inne, jednak Ty odrzucasz wszelkie inne bardziej błahe i przyziemne wyjaśnienia i obstajesz przy najbardziej niesamowitym wyjaśnieniu. W innym temacie o liczbach ukazała się, uwaga, zeta Riemanna! Aż strach pomyśleć co się stanie jak zabierzesz się za konstruowanie silnika, na bank sprawność 150%.;)
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 20:32
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0

Bywa i tak...
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 20:48
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
W tym czasie po slubie przeprowadzilem sie do Elblaga i sprawa fizycznie umarla w szufladzie .
W 1981r byl wyjazd na stale na Zachod. Musze wygrzebac pismo odpowiedzi z Warszawy.
Oj jak czepiacie sie mnie i zadacie spowiedzi z mojego zyciorysu (CV).

Notabene, jak mialem przeniesc pomieszczenie z Gdanska do Warszawy aby te specyficzne warunki obserwacji
przedstawic a zwlaszcza wykorzystac w takiej samej konstelacji oswietlenie sloneczne?

Ja nie mialem zadnego dojscia do jakiejkolwiego laboratorium aby odtworzyc to zjawisko. Myslalem o oswietleniu
laserem - w tamtych latach byl chyba tylko na WAT (Wojskowa Akademia Techniczna).
Re: Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych! Napisane: poniedziałek, 20 cze 2016, 21:36
gdanszczanin

reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Poniewaz korespondencja / opinia jest prywatna to nie bedzie podana do publicznej wiadomosci.

Opinia od prof. dr inz. Witolda Katkiewicza ma date 15.09.1977r i podaje tylko scan czesci koncowej.

Jezeli chcesz widziec cala opinie to podeslij swoj adres emailowy na moj (jest zawarty na moich stronach
internetowych o fali grawitacyjnej) i bedzie ona tylko do Twojej wiadomosci.

punkt 3 prof Witolda Katkiewicza 15.09.1977r.jpg
punkt 3 prof Witolda Katkiewicza 15.09.1977r.jpg [ 115.11 KiB | Przeglądane 2648 razy ]
Strona 2 z 3 [ Posty: 68 ]

*< 1 2 3 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka