Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
212cb6cbd3576dad199dac38c83bced3
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
212cb6cbd3576dad199dac38c83bced3
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Seks z robotami Napisane: środa, 28 wrz 2016, 22:49
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Denise to "żyjąca" lalka. Ma długie czarne włosy, wielkie oczy i kształty, od których trudno oderwać wzrok. Marzy o "prawdziwym ciele", "staniu się człowiekiem" i "znalezieniu mężczyzny, którego pokocha". Niektórzy mogą doświadczyć jej miłości już dziś, a za 30-40 lat stosunki z podobnymi Denise seksrobotami mają stać się częstsze niż z żywym partnerem.

"Starajmy się myśleć o wirtualnej rzeczywistości i seksie z robotami w kontekście naszych norm społecznych. Jeżeli cofniemy się i spojrzymy na seks sprzed 100 lat, stanie się oczywistym, jak szybko i radykalnie się zmienił. Wraz z postępującym realizmem tego, co wirtualne, zupełnie możliwe wydaje się poprawienie seksu tak, by stał się on lepszy niż ten z drugim człowiekiem. Można sobie wyobrazić to, że niektórzy wybiorą tę formę, a nie seks z mniej niż perfekcyjnym partnerem".

Ta opinia wyrażona przez dr Helen Driscoll z Wielkiej Brytanii, czołową ekspertkę z zakresu psychologii seksu i związków, wywołała ogromne poruszenie na Zachodzie, zwłaszcza na Wyspach i w Stanach Zjednoczonych. Wypowiedź cytowana rok temu przez dziesiątki portali dziś wydaje się być jeszcze bardziej aktualna."Żadnych moralnych przeciwwskazań"
Przed dwoma tygodniami w Manchesterze odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona ludzkiej seksualności, traktująca jako przedmiot wyjścia relacje cielesne ludzi za 30-40 lat. Jak przewidują niektórzy filozofowie i psychologowie, lada chwila zrezygnujemy z kontaktów z drugim człowiekiem, by do sypialni wprowadzić robota.

Świat, o którym rozmawiano w Manchesterze, to świat naszych dorosłych dzieci. Tych, które teraz mają 5-10 lat i już spędzają ze smartfonami po kilka godzin dziennie, chętniej wybierając ekran niż rodziców czy kolegów. Badania prowadzone w ostatnich latach w kilku krajach Europy i za Oceanem Atlantyckim wskazują, że sięgnięcie po smartfona jest pierwszą czynnością, jaką po przebudzeniu wykonuje prawie połowa dzieci. Wirtualna rzeczywistość jest ciekawsza. Staje się, a może już się stała, niezbywalną częścią ich życia.

Pierwszym mówcą na wspomnianej konferencji był prof. Charles Ess z Uniwersytetu w Oslo. Wyszedł on z założenia, że seksualność człowieka można połączyć z jego wciąż rozwijającym się poczuciem wolności i indywidualizmu oraz "potrzebą przekraczania siebie". Uznał, że w seksie z robotami nie widzi "żadnych moralnych przeciwwskazań", choć pod jednym warunkiem – roboty powinny być traktowane jako "gadżety".
Jego zdaniem badacze, wynalazcy i twórcy spotykający się na styku technologii i seksualności są przekonani, że człowiek "nie potrafi stworzyć w obszarze sztucznej inteligencji sumienia w maszynie", dlatego też uprawianie z nimi seksu nie będzie przedstawiało w sferze moralnej specjalnie dużego problemu.

Norweski badacz Selmer Bringsjord porównał takie maszyny do zombie – ożywionej, ale nieludzkiej struktury, którą da się sterować.

Wydaje się, że w tym właśnie kierunku zmierza rozwijający się w ogromnym tempie rynek gadżetów seksualnych. Według opublikowanego w 2015 r. raportu futurologa i wynalazcy, dr. Iana Pearsona właśnie wkraczamy w nową erę doznań seksualnych. Realizacja naszych fantazji erotycznych rozwinie się w pierwszej kolejności dzięki wirtualnemu seksowi. Zakup sprzętu pozwalającego na doświadczenie na własnej kanapie zbliżenia np. z ulubioną gwiazdą filmową, której wizerunek zostanie wczytany do oprogramowania komputerowego, będzie możliwy już około 2030 r. Pearson uważa, że kolejne granice takich doznań będą błyskawicznie "pękały" wraz z upowszechnianiem się tej wirtualnej techniki.

Postęp technologiczny pozwoli tworzyć i udoskonalać roboty seksualne, które w pierwszej kolejności będą zaspokajać zachcianki najbogatszych, ale szybko – wraz z rozwojem tej gałęzi przemysłu – trafią pod strzechy.

"Seks z robotami jest nieunikniony"
Jednym z tych, którzy tak widzą przyszłość, jest Matt McMullen – twórca projektu, a teraz również i sklepu internetowego RealDoll. Przed kilkoma laty zaczął on produkcję bardzo zaawansowanych lalek seksualnych i właśnie wchodzi na kolejny etap ich upodabniania do człowieka. Lalki zaczynają mówić, twórca obdarza je mimiką. W swoich procesorach wkrótce będą miały zakodowane setki odpowiedzi, które pozwolą symulować rozmowę.Choć McMullen, który stworzył Denise, oferuje też w swoim sklepie męską lalkę (siedem o wiele mniej realistycznych modeli), to jednak 90 proc. produktów stanowią te kobiece. Jest ich ponad 60 i można je modyfikować, składając z "modułów" o odpowiadających nam proporcjach (piersi, nogi, talia) Są dostępne za ok. 6,5-7,5 tys. dolarów. Wkrótce przekształcą się one zapewne w roboty (z ang. femmeboty).


Lalki McMullena mają różne kolory włosów, zamawiający może wybrać im konkretny kolor oczu, ale też odpowiadający mu tusz do rzęs, cień do powiek, lakier do paznokci. Klient wybiera też jeden z siedmiu odcieni skóry, a nawet – jeżeli ma ochotę – elfie uszy (opcja w cenie 350 dol.). W skrócie, może stworzyć idealną partnerkę do łóżka, która zgodzi się na wszystko, bo we wszystko, w co powinna, została wyposażona.
McMullen twierdzi, że od 2010 r. sprzedaje rocznie 2-3 tys. swoich lalek. Oznacza to, że obraca kwotą 15-20 mln dolarów. Ma talent, pieniądze i zaplecze do tego, by sięgać dalej w przyszłość.

Profesor David Levy z Uniwersytetu w Maastricht, jeden z największych autorytetów w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, w swojej pracy doktorskiej przed laty pisał, że "seks z robotami jest nieunikniony". – Jeżeli ktoś wyjdzie z historią w stylu "miałem seks z robotem i było fantastycznie" i pojawi się ona np. w "Cosmo", wiele osób dołączy do tego taboru – przekonywał w rozmowie z portalem naukowym LiveScience już w 2007 r. David Levy przewiduje nawet, że w połowie tego stulecia ludzie będą brali z robotami śluby.

McMullen zdaje się mu wtórować. Twierdzi, że pewnego dnia uda mu się stworzyć robota seksualnego ze sztuczną inteligencją, w którym człowiek się po prostu zakocha.

Choć maszyny seksualne wydaję się być czymś zupełnie nam jeszcze niedostępnym, wielu specjalistów uważa, że w połowie tego stulecia będą one powszechnie używane. Granicą ma być rok 2050.Robot jak prostytutka
Coraz większą uwagę zwraca się jednak na aspekt etyczny takich wynalazków.

Dr Kathleen Richardson z De Montfort University jest autorką kampanii "Nie dla robotów seksualnych". Seks człowieka z robotem uważa za wyjątkowo niebezpieczny. Według niej maszyny należy budować tak, by "nie zaburzały sposobu życia i doświadczania życia przez człowieka".

Michael to najtańszy model. Kosztuje 5999 dolarów / Źródło: RealDoll
Richardson stwierdza, że kwestia istnienia i rozwijania robotów seksualnych ma kardynalne znaczenie dla przyszłości ludzkości i pojedynczego człowieka, który coraz częściej tworzy powierzchowne relacje z innymi i ma problemy z intymnością.
– Nie traktujemy robotów jako odrębnych, świadomych jednostek. Uważamy, że powinny być produktami świadomości człowieka i w swym kształcie odzwierciedlać jego kreatywność. Jesteśmy przeciwni wszelkim działaniom zmierzającym do tworzenia robotów przyczyniających się do powiększania nierówności płci w sferze społecznej – zaznacza.

Jej zdaniem wzmocni się w ten sposób i tak niezwykle silne już mechanizmy uprzedzeń mężczyzn względem kobiet. Rodzaj relacji klient – prostytutka jest przeniesieniem podziału ról na męską (mężczyzna wymaga) i żeńską (kobieta jest przedmiotem dostarczającym przyjemność).

Podobnego zdania jest dr Aleksandra Przegalińska z Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, która zajmuje się filozofią przyszłości, futurologią i zagadnieniami z zakresu sztucznej inteligencji. Wykładowczyni pracuje obecnie w Massachusetts Institute of Technology i od lat przygląda się rozwojowi robotyki.

W rozmowie z Magazynem TVN24 ocenia, że "relacja uprzedmiotowienia" jest w tym przypadku czymś oczywistym. – W seksie instrumentalizacja się zdarza i nie jest do tego potrzebna maszyna. Tutaj, ze względu na swoiste ubezwłasnowolnienie maszyny i silną antropomorfizację, ta relacja wydaje się wyjątkowo brutalna – tłumaczy.

Zwraca też uwagę, że z punktu widzenia nauki "seksroboty nie są żadną radykalną nowością". – Poszukiwanie doznań w rzeczywistości wirtualnej lub pośród maszyn jest oczywiste, podobnie jak oczywiste jest poszukiwanie ich w innych sferach życia. Na tym etapie nie możemy mówić o tych robotach jako potencjalnych partnerach zastępujących relacje, a raczej jako o kolejnych gadżetach.

Miłośników przybywa
Stworzenie Aimee trwa kilkanaście dni / Źródło: RealDoll
Zainteresowanie tego typu gadżetami wykracza już poza wąskie kręgi naukowców-ekscentryków.
Największe forum internetowe skupiające miłośników lalek i robotów seksualnych, dollforum.com, rocznie odwiedza około miliona gości. I z każdym rokiem jest ich więcej. Omawiają tam różne modele lalek, piszą, jak się nimi "zajmują", jak dbają o ich "kondycję", jakich preparatów używają, by służyły im jak najdłużej. Zastanawiają się też nad przyszłością rynku i wyglądem robotów.

Z forum można się też dowiedzieć, że między 23 a 26 września, a więc w ten weekend, gdzieś w Europie odbywa się siódmy już zlot miłośników lalek i robotów seksualnych. Jego lokalizacja nie jest podana do publicznej wiadomości. Aby uczestniczyć w spotkaniu, należy uiścić "wpisowe". Jak piszą organizatorzy, "głównym wydarzeniom towarzyszą: w pełni opłacony bar, sale o różnym przeznaczeniu, pomieszczenia wystawowe, sale spotkań" oraz m.in. kursy fotografii.

"Prawie wszystkie miejsca w głównym hotelu są zajęte, ale w tym roku, wiedząc o zainteresowaniu, zarezerwowaliśmy wszystkie hotele we wsi" – dodają na koniec organizatorzy, wskazując jednoznacznie, że zadbali o prywatność swoich gości.
http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/seksr ... se,59,1271

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 06:59
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Zamieniłbyś na prawdziwą kobietę taką iluzję. Ja bym się zastanawiał, są plusy i minusy, ale nic nie zastąpi prawdziwego człowieka. Chociaż z wielkim zainteresowaniem od lat śledzę jak to się rozwija, na allegro to można kupić już takie tanie lalki miłości z 15-18 tyś.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 08:50
neo
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
piątek, 15 cze 2018, 16:32
 
   
0
jeszcze jakby cos ugotowała to juz wogóleee :P 8-)
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 11:13
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Do gotowania to robot kuchenny, zalała by się jakimś sokiem i zmarniała. Jak sobie pomarzyć możecie to niestety nie te czasy, za 50 lat trzeba było się urodzić ;)

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 11:29
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
0
Od razu przypomina mi się film "Człowiek demolka" kiedy Sandra Bullock spytała Sylwestra Stallone czy chce z nią uprawiać seks. Oczywiście on się zgodził, a ta wyciągnęła jakieś hełmy :)Wracając jednak do sedna sprawy, uważam że to będzie upadek cywilizacji. Każdy wybierze "swój ideał" robota i nikomu nie będzie się już chciało poznawać prawdziwych partnerów. Wtedy wszyscy będą musieli rodzić się z próbówek jeśli będziemy chcieli przetrwać. To będzie straszne.
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 17:07
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 19:29
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Seks z robotami Napisane: czwartek, 29 wrz 2016, 20:38
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
Jest taki świetny serial - Black Mirror.
Jeden z epizodów (bo każdy jest o czymś innym) przedstawia to zagadnienie. Kobieta traci w wypadku narzeczonego, nie może sobie z tym pogodzić i korzysta z usług firmy, która może wytworzyć sztuczną kopię jej chłopaka. Super odcinek, polecam obejrzeć, z lektorem po polsku:

(wykradłem Wam link prosto do mp4 z serwera CDA, więc można obejrzeć bezpośrednio poniżej) ;)

http://www.cda.pl/video/174856ca

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Seks z robotami Napisane: piątek, 30 wrz 2016, 06:34
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
0
Był kiedyś taki program na National Geographic Channel, gdzie pokazywano facetów, którzy pokochali swoje lalki (wyglądały podobnie jak te, których Szczyglis zamieścił zdjęcia). Faceci kupowali im ubrania, myli je jak prawdziwego człowieka, rozmawiali z nimi jak z człowiekiem. Zabierali na spacery do parku. To co robili z nimi w nocy na szczęście pominęli w opowiadaniach. Dla mnie to było chore. Ale Szczyglis ma rację - to się dzieje już na naszych oczach. Na razie w skali świata jest to garstka ludzi, ale z czasem kiedy technologia pójdzie jeszcze bardziej na przód, a przy tym ceny takich lalek/robotów pójdą w dół, wiele osób się na to skusi... Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które przeżyło w pełni normalne nietechnologiczne dzieciństwo oparte na relacjach ludzkich.
Re: Seks z robotami Napisane: piątek, 30 wrz 2016, 07:55
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Dojdziemy do tego że zniszczenie takiej lalki sąsiadowi będzie traktowane prawie jak morderstwo. Jak tylko ludzie zaczną się z nimi żenić, a może i swoje prawa obywatelskie dostaną. Przyjdą wybory i mechaniory pójdą głosować na nowego prezydenta, skynet :strach: :lol:

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Seks z robotami Napisane: piątek, 30 wrz 2016, 07:57
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
0
Re: Seks z robotami Napisane: piątek, 30 wrz 2016, 07:59
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Seks z robotami Napisane: piątek, 30 wrz 2016, 20:03
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
MAG, jasne, ba - ja wręcz nie mam nic przeciwko takiemu rozwojowi i postępowi, bo uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale... w rozsądnych ilościach. Niestety ten rozsądek jest zatracany, a przykładem są obecne czasy, fejsbuki i podobne. Taki fejsbuk jako platforma komunikacyjna to naprawdę świetna rzecz i do takich celów jak znalazł, tyle tylko, że co się z tego zrobiło? Wylęgarnia idiotów, którzy już świata poza tym nie widzą i nie przeżyją dnia, jeśli nie wstawią zdjęcia tego co jedzą na śniadanie, albo nie napiszą o swoim nastroju. To urosło do rangi absurdu. Ba, doszło do tego, że to jest wręcz wyścig - pochwal się wakacjami, pochwal się związkiem, pochwal się samochodem etc. To jest śmieszne, a niestety wśród młodych to już normalność.

I tak też może być i w tym przypadku, gdy z gadżetu taka lalunia przerodzi się w "sprzęt", który "must have" i prędzej, czy później dojdzie do wyścigu, kto kupił ładniejszą. To jest problem - że ludzie nie umieją z niczego korzystać z umiarem. Technologia jest fajna, ja sam jestem bardzo za postępem technologicznym, ale w parze z postępem powinien też iść zdrowy rozsądek, czego ludziom niestety brakuje.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Seks z robotami Napisane: niedziela, 2 paź 2016, 23:38
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Właściwie to w całej historii ludzkości ciężko znaleźć dłuższe rozdziały normalności, więc to nie skutek obecnych czasów ale naszej podłej natury. Ego które każe nam posiadać więcej i lepiej, nie bacząc na tak zwany rozsądek.
Tak szczerze to chciałbym doczekać czasów aby roboty funkcjonały normalnie z człowiekiem, ale to nie możliwe bo konstruktor jest nienormalny i nieobliczalny. I zamiast tworzyć coś przydatnego na ulicach, w pierwszej kolejności tworzymy worki seksualne i broń, więc normalnie nie będzie.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Seks z robotami Napisane: poniedziałek, 3 paź 2016, 07:20
Jasper
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 29 gru 2017, 22:49
 
   
+1
Czy tego chcemy, czy nie, to i tak nastąpi. Kwestia kilkunastu, może kilkudziesięciu lat. Michio Kaku jakiś czas temu rozmawiał z gościem, który projektuje SI. I ten gość stwierdził sobie, że sztuczna inteligencja wytworzy się w okolicach 2022 roku, czyli całkiem niedługo. A że branża pornograficzna jest jedną z najbardziej dochodowych, oczywistym jest, że w wersji cywilnej pójdzie to najpierw w tym kierunku. Użyteczność zostanie zauważona później :)
Re: Seks z robotami Napisane: sobota, 14 kwi 2018, 01:05
tomeh

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 paź 2018, 23:00
 
   
0
Dokładnie, to będzie na pewno - początkowo bardzo drogie dla wybranych ale potem bogate kraje gdzie znowu lewica będzie brylować będą udostępniały samotnym takie obiekty na noce czy godziny czy jakość tak na NFZ odpowiedniki.

Możliwe że zaczną też gotować, i tutaj wtedy pojawi się problem prokreacji ludzi bo też powstają robociki dzieci pewnie dla matek itd.

To jest z punktu widzenia psychologi dość niebezpieczne bo będzie jak u Asimowa - planeta gdzie ludzie się nie widują a tylko rozmiatają przez łącza bo wszystko co trzeba mają przecież robotycznego.

Serwis
Re: Seks z robotami Napisane: poniedziałek, 3 wrz 2018, 16:25
nojednaknie

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
środa, 17 kwi 2019, 18:27
 
   
0
szczerze to wątpię żeby nastały jakieś mroczne czasy, AI to tylko zabawka bo nie wiemy jak to zaprogramować by myślało całkowicie niezależnie, tak samo tutaj tylko symulator kobiety i tyle
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 7.523s | 38 Queries | GZIP : Off ]