Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
bdc24bfb67ccbf66116c691751ed5fc6
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
bdc24bfb67ccbf66116c691751ed5fc6
Strona 1 z 2 [ Posty: 34 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpis 17 Napisane: poniedziałek, 17 kwi 2017, 20:37
skynet
Avatar użytkownika
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 lip 2019, 10:17
 
   
0

Robert, muszę ci pomóc porzucić te czary, gusła i mamidła szatańskie… wróć do Chrystusa i ratuj swoje życie! – powiedział mi mój dobry znajomy po tym, jak poznał moją pasję, czyli badanie zjawisk niewyjaśnionych. Próbę odbijania mojej duszy z rąk szatana podjął Świadek Jehowy. A było to tak:

Mój kolega poprosił mnie o poradę w pewnej sprawie. Spotkaliśmy się na kawie i rozmawialiśmy na różne tematy, jak to zwykle na takich spotkaniach bywa. Udzieliłem mu wyczerpującej odpowiedzi na jego pytanie i myślę, że był zadowolony. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat tego, że każdy w życiu powinien mieć jakąś pasję, bo to znacznie ubarwia szary, monotonny tryb kolejnych mijających dni. Powiedziałem wtedy, że ja mam taką pasję, a jest nią poszukiwanie sensu życia poprzez badanie najciekawszych historii świata, czyli opowieści o zjawiskach niewyjaśnionych. Te słowa go niezwykle zainteresowały i poprosił, abym mu powiedział coś więcej. Okazało się jak podejrzewałem, że nie ma pojęcia o Fundacji Nautilus, a także nigdy nie słyszał o audycjach Nautilus w...


Link: https://www.nautilus.org.pl/dziennik,16 ... s-17-.html

DATA PUBLIKACJI: poniedziałek, 17 kwiecień 2017 21:37:05 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: poniedziałek, 17 kwiecień 2017 21:37:41
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: poniedziałek, 17 kwi 2017, 23:12
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
No akurat ze Świadkami miałem dużo do czynienia w rodzinie i jedno muszę przyznać, nie da się rozmawiać. Wszędzie widzą diabła, a cała mądrość świata jest głupstwem w oczach Boga, biblia jest ich źródłem mądrości. A jak będą widzieć że cię ich mądrości nie interesują, to cię mogą pożegnać cytatem biblii, " nie rzuca się pereł przed świnie " . A jak już ktoś będzie na tyle obeznany że zapędzi tych wyznawców w kozi róg, jeśli chodzi o argumenty, to mogą z tobą przestać rozmawiać, uznając że ich wątpliwości i nasze argumenty są dziełem diabła. Pan Robert i tak miał dużo cierpliwości by walczyć na argumenty z kimś kto ich z założenia swojej wiary przyjąć nie może.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: wtorek, 18 kwi 2017, 15:20
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
TVP podało, że chrześcijaństwo to około 3 tys. przeróżnych grup, frakcji. To zadziwiające jak jedno dzieło, natchnione Boskim słowem, można interpretować na wiele sposobów.
Zadziwia mnie czasami ortodoksyjność samych katolików twierdzących, że nie ma innego życia poza Ziemią, bo nie pisze o tym w Biblii. W Biblii też nie ma ani słowa o Czarnych Dziurach, a przecież takowe istnieją. Nauka ewidentnie nie idzie w parze z Biblią.
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 05:36
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Aleksandro te interpretacje pism i różne spory oraz kłótnie to już zaczęły się za apostołów, i trwają do dzisiaj. Wystarczy poczytać listy apostołów by zobaczyć jak to wszytko powstawało na sporach.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 07:24
stefan12
Avatar użytkownika
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 10:41
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Sir - z tymi światkami masz rację. Mój kolega kiedyś chodził do nich na spotkania i mówił właśnie coś takiego, że uczono go, że jeśli ktoś logicznie argumentuje, że jeśli nie mają racji itp. to jest to dzieło szatana. W zasadzie nie ma możliwości rozmawiania z kimś takim za pomocą logiki czy jakiś argumentów. Są zapętleni.
Tych co odchodzą od nich natomiast traktują ostracyzmem. Na youtubie są filmiki takich osób. Są przez nich odrzucani nawet jeśli to ich własne dzieci. Mnie przeraża tak skrajny fanatyzm. Nawet są w stanie poświęcić życie swego dziecka (przetoczenie krwi) dla tych absurdów w które wierzą. A to wszystko jest okryte tajemniczą konstrukcją hierarchiczną, gdzie Twoją wiarę określają właściciele Strażnicy. Raz wierzysz w to, a później w tamto. To co ci napiszą.
Np. gość, który od nich odszedł:Co śmieszne teraz wierzy w "niebocentryzm" ;)
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 12:14
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 12:24
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 12:31
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 13:24
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 13:44
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 15:39
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0
No to i ja się wypowiem o swoich doświadczeniach z Jehowymi, jak wszyscy to wszyscy - Kapitan zaczął, wyście dołożyli to i ja się dorzucę.
Otóż wyobraźcie sobie, że kiedyś Jehowi mocno uparli się na mnie, więc (chyba dla zabawy) postanowiłem sobie poprowadzić z nimi pewną gierkę. Mniejsza o szczegóły, ale chodziło o to, żeby pomyśleli, że lekko im wierzę, po czym na sam koniec zapodałem im taką wiązankę argumentów, że chyba wpisali mnie tam gdzieś w kajet na pierwszym miejscu wśród "opętanych", gdzieś niedaleko nazwiska Bernatowicz. Wcześniej przychodzili, a ja udawałem że słucham. Kiwałem głową, że hmm... że być może coś w tym jest, etc... udawałem, że ich słucham, ale tak żeby myśleli, że to do mnie dociera to co mówią (a w myślach patrzyłem na to wszystko z góry i obserwowałem ich zachowanie). Brałem nawet od nich te ulotki, które zostawiali (w okolicach 2012 roznosili tego najwięcej - apokalipsa, nawrócenie i te sprawy...), potem sobie to w domu czytałem z wielkim niedowierzaniem, bo takie tam bzdury są wypisywane, że człowiek kręci głową i nie wierzy w to co widzi. Przychodzili różni ludzie, kobiety, mężczyźni, młodsi, trochę starsi. Różny przedział, ale zawsze wszyscy mili, kulturalni, ładnie i schludnie ubrani, etc. Po ostatniej wizycie już więcej nie przyszli.

Co do tego, czy są to NAPRAWDĘ mili ludzie, to powiem tak - akwizytorzy też są mili w momencie sprzedaży produktu. To maska i nic więcej.
Znam osobę, która dobrze zna jednego świadka, właściwie są rodziną i to co ta osoba opowiada o tym "świadku" to włos się jeży na głowie. Oni mają odgórne wytyczne jak być miłym, aby wkupić się u rozmówcy. To wszystko to jedna wielka gierka i ułuda. A spróbuj się od nich wypisać - słyszałem również i takie opowieści i to z pierwszej ręki, gdzie kobieta została dosłownie zniszczona za wypisanie się, zniszczyli ją i psychicznie i finansowo. Dopadli ją za granicą. Kobieta finalnie popełniła samobójstwo, bo odebrali jej wszystko - dom, dzieci i wykończyli psychicznie. Takich historii jest więcej, ja spotkałem się z tą jedną (którą mogłem zweryfikować osobiście), o innych jedynie słyszałem. To są fanatycy, zbrodniarze i układ piramidowy. To jest sekta, która powinna być zakazana prawnie w Polsce tak jak każda inna sekta. Ludzie przepisują na nich majątki życia, bo takie mają nakazy i wiem to z pierwszej ręki. Nie dość, że sekta to w dodatku piramida finansowa.

Mają obok mnie swój pałac, dosłownie kilkaset metrów od mojego miejsca zamieszkania.
Taka oto willa, ja mieszkam niedaleko za tym domem, za tymi drzewami w tle. Różne ciekawe rzeczy się tam nieraz dzieją.Google twierdzi, że nazwali ten oto domek tak (brzmi jak nazwa jakiegoś domu orgii):Jakoś przed świętami przejeżdżałem obok i wychodzili chyba z jakiegoś spotkania "tych na górze". Wszyscy w garniuturach, tłum ludzi ogólnie. Dookoła poparkowane auta jak prosto z salonu, same Merce S-ki, BMW 7, jedno Porsche. Więc przypuszczam, że było to jakieś spotkanie ichniejszego "kierownictwa", a nie jakichś "szeregowych".

To są niebezpieczni ludzie. To sekta manipulująca ludźmi, niszcząca ludzi i piramida finansowa, przy której Amber Gold to amatorzy. Naprawdę dziwi mnie to, że ci ludzie mogą w naszym kraju działać jako legalne stowarzyszenie. Ta sekta powinna zostać prawnie zdelegalizowana, ponieważ omamia ludzi, wykorzystuje ludzi, poluje na ich chwile słabości i niszczy ich w momencie, gdy próbują z tej sekty odejść. W dodatku - im nie chodzi o żadną Biblię i żadnego Jezusa. Ta sekta jest po to, aby trzymać rękę na majątkach wierzących w to "szeregowych świadków", a nie po to, aby głosić prawdę o Jezusie. Kierownictwo tej sekty to siedzi w swoich willach, liczy pieniążki z dołu i śmieje się z naiwności swoich "żołnierzy". Tak to działa.
A pukanie do drzwi i opowieści o końcu świata to tylko malutki, akurat najmniej inwazyjny element ich działalności.

Mój apel - uważajcie na Jehowych, bo to nie są wcale "niegroźni, mili ludzie pukający od czasu do czasu do drzwi, aby poopowiadać o Jezusie", tylko sekta i to bardzo niebezpieczna sekta.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 17:11
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
To faktycznie wygląda jak piramida finansowa, gdzie na szczycie jest tzw. ciało kierownicze (siedmiu ludzi). Wrzucę poniżej filmik, gdzie były świadek mówi o mega wałku finansowym jaki te ciało kierownicze uczyniło (zarobili na tym około miliard dolarów!)

Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 17:19
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Kiedys mnie nachodzili jehowi, ale ciezkim bylem dla nich przeciwnikiem, bo mialem argumenty biblijne, ezoteryczne, hinduistyczne. Podszepty szatana tez oczywiscie byly. Dalem sie raz namowic na spotkanie w ichnia niedziele i ichnim kosciolku. Parodia co tam sie wyrabialo, wyklady, robienie notatet z poszczegolnych cytatow biblijnych, pytanie na wyrywki co ktory oznacza, rozdawanie pisemek i jak maja interpretowac poszczegolne popodkreslane cytaty na nastepny tydzien. Na koniec ichnie zbieranei na tace, monet tam nie dawali a jedynie same banknoty, tak od 50 pln wzwyz.

Glowna siedziba jehowych to bardzo drogie budynki w centrum Nowego Jorku, tam kasa ze swiata idzie od naiwnych

The truth is out there
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 18:43
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Właśnie te budynki w centrum NY sprzedali pono za miliard dwieście milionów, za dwie setki wybudowali jakieś miasteczko pod NY, a miliard wyparował. Gościu w filmie wyżej zalinkowanym mówi m.in. o tym.
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 19:51
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Widzicie, ktoś na to łoży finansowo. To są ci szeregowi wyznawcy którzy nakręcają całą spiralę finansowo, wyznaniową. I oni wierzą szczerze w to co głoszą. Muszą spełniać określone warunki aby nie zostać wykluczonym. Radził bym poczytać o historii stowarzyszenia, i jak powstała, jak jej zarzucano związki z masonerią, i jak na grobie ich założyciela znajduje się piramida masońska. Jak kazał się pochować w todze (też symbol masonów) i dużo tego, końce świata jakie przepowiadali. Mieli już bardzo dużo dat, nawet ostatnia 2014, a teraz znowu przełożyli na następny okres. Wiecie ilu świadków w latach 70 tych potraciło majątki gdyż byli pewni tego końca o których ich nauczano, ile posiadłości przypisano na stowarzyszenie. To jest straszne jak się w to głębiej zajrzy, a ja zaglądałem bo u mnie w rodzinie świadków miałem kilku i miałem cały stos książeczek.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: środa, 19 kwi 2017, 23:35
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Oni tą taktykę końców świata prowadzą od samego początku swego istnienia - czyli drugiej połowy 19 wieku. Tych końców było mnóstwo. Te grubsze daty to: 1874, 1914, 1918, 1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000, a następna 2034. W międzyczasie pewnie było kilka mniejszych. Nie wiedziałem jednak, że z tymi datami wiążą się też przejęcia majątków...

ps. Swoją drogą wierzyć w to, że duchy i dusze nie istnieją i jednocześnie wierzyć, że złe duchy (diabły) istnieją to naprawdę imponujące ;)

ps2. Ciekawe numery robi ze ŚJ ich kierownictwo. Np. dają pożyczkę na budowanie świątyni, którą dany zbór musi spłacić. Wałek polega na tym, że ta świątynia należy do tych gości z Brooklynu, a nie do tych co ją spłacają :D
tutaj link do wywiadu z byłymi świadkami (wcześniej mówią jak zakazywali im kontaktu z synem):
https://youtu.be/2hXx1f1T4EQ?t=1064
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 05:48
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
dobrą lekturą w necie są relacje byłych członków tej organizacji, aż się włos jeży na głowie

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 07:37
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Sir a słuchałeś dalej tego wywiadu co zalinkowałem? Bo dalej ok. 25 minuty ten gościu który o nich opowiada mnie całkowicie rozwalił :D To jest po prostu nie do uwierzenia. Przyszli do niego tzw. starsi bracia i on położył na stole białą kartkę formatu A4 i zadał im takie pytanie (taki eksperyment zrobił): jaki kolor ma ta kartka?
A oni że biała. No pytał tak wszystkich po kolei i wszyscy, że biała. No dobrze (mówi) a jak "ciało kierownicze" (to z NY) wam powie, że ta kartka jest czarna to co powiecie? A oni k****rwa wszyscy, że czarna :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nie mam pytań. To mnie rozwaliło.
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 09:27
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Tak się zastanawiam czy faktycznie ŚJ to prywatnie bardziej mili dobrzy i uczciwi ludzie niż ktokolwiek inny. Jeśli się wysłucha tych ludzi którzy wyszli z tej organizacji to obraz jawi się inny. Matka odwraca się od syna w sklepie gdy mówi jej dzień dobry. Nie utrzymują kontaktów z dziećmi i wnukami wykluczonych. Ale gdyby "ciało kierownicze" pozwoliło im na te kontakty (35 minuta filmu) to by je utrzymywali.
Im więcej tego słucham tym bardziej widzę ludzi z jednej strony całkowicie omamionych przez grupę trzymających władzę a z drugiej strony organizację wymuszającą haracze pod groźbą przemocy psychicznej. Może ci na dole "szaraczkowie" są mili (choć nie dla wszystkich), ale ci na górze na pewno tacy nie są. Tym bardziej, że żądają od swoich wyznawców składania śmiertelnych ofiar ze swoich najbliższych w imię Jehowy (np. odmowa przeszczepów, szczepionek, przetaczania krwi itp.). Nie to nie są mili ludzie.
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 14:39
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 15:25
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 17:07
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: czwartek, 20 kwi 2017, 17:49
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Kosciol Scjentologiczny to dopiero doi swoich wiernych z kasy, jak zaden inny.

Jehowi cwicza akwizytorskie sztuczki sprzedazy towaru, zagadnia, przekonywania, maja ku temu lekcje. Czesto tez przychodza z pomoca komus w potrzebie, pomoga finansowa, lub zalatwia prace, ale potem czlowiek juz sie nie wywinie, musi placic i tyle. Chociaz znalem jednego co ich wykiwal jak juz sie urzadzil przy ich pomocy.
Z innych rzeczy - wymogi sa, ze trzeba porzucic uzywki bo to grzeszne jak sie wstepuje do nich, i poswiecic "badaniu" Biblii, w tym nawet zrezygnowac z posiadania dzieci. Sprytny wybieg, bo na nieruchomosciach mozna zarobic, a nie majac potomkow, wierni zapisuja majatek wspolnocie, i bywa, ze sa to naprawde niezle sumy.

Podobnie jest u roznych odlamow wyroslych w 19 wieku w USA. Bylem na sptokaniach u paru i bylo podbnie, u mormonow dawaj 10% swojego dochodu na ichnie koscioly, a najlepiej, - nie pija zadnych uzywek, zero alkoholu, kawy, herbaty, nawet coca-coli, bo zawiera kofeine, za to tlumacza - Jezus pil sok winogronowy a nie wino, bo jest bledne tlumaczenie, to byl sok winogronowy a nie prawdziwe wino, oni maja lepsze tlumaczenie Nowego Testamentu.

Wiadomosc z Rosji:
http://fakty.interia.pl/religia/news-af ... Id,2384887

The truth is out there
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 05:34
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 07:03
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Putin uznał Jehowych za sektę, ale podszedł do tego w iście kremlowski sposób.

W Rosji Świadkowie Jehowy znaleźli się na liście religijnych ekstremistów obok takich organizacji, jak Al-Kaida czy ISIS. Wyznawcy, którym Biblia wyraźnie zakazuje zabijania, przecierają oczy ze zdumienia. I wiedzą już, że za chwilę Kreml rozpędzi ich na cztery wiatry.
http://www.newsweek.pl/swiat/spoleczens ... 350,1.html
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 07:49
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
+1
Akurat ton wypowiedzi Newsweeka mnie nie dziwi, albowiem to pismo promujące lewacki sposób myślenia. Jednak Świadkowie już od początku byli uznani za niebezpieczną sektę we wszystkich Polskich Centrach o Nowych Ruchach Religijnych I Sektach. Te centra zbierają informacje i pomagają ludziom którzy chcą się uwolnić od wpływów tej organizacji. Ja jednak muszę mocno zaznaczyć że ta karta przetargowa jaką jest dobroć i miłość, jaką się promują to niczym się nie różni od działania wszelkich innych sekt działających. No może z wyjątkiem satanizmu. Idźcie do każdej grupy religijnej czy sekty w Polsce, i zobaczycie schemat ten sam, "cudowni i dobrzy ludzie, lepsi od całej tej reszty która nie poznała prawdy" a to jak jest naprawdę to wychodzi po dłuższym okresie, gdzie ta miłość zaczyna zastępować obowiązki wobec sekty, zaczynają się wymagania i oczekiwania, a nawet pretensje. Więc jak ktoś mi mówi że to kochający ludzie czytający biblie to znaczy że ten ktoś chyba nie miał z nimi do czynienia głębiej. Ja znałem wielu i nawet takich co kradli, oraz oszukiwali ludzi. A co najśmieszniejsze to nie przeszkadzało im to być gorliwymi wyznawcami, sami twierdzili że katolicy to nie są tacy dobrzy ludzie jak oni. I jako że przekręty wyszły na jaw mieli ze 40 tyś do spłaty za oszustwa. Dzieci mieć nie chcieli bo uważali że nie będą je na cierpienia wystawiać, gdyż teraz ma nastąpić Armagedon. I zacytuje te pełne miłości słowa które usłyszałem od jednego znajomego który jest w ŚJ. Ja nie chcę mieć dziecka, bo jak by mi się zesrało to bym go nie przewiną, bo chyba bym się porzygał.
Więc te brednie o miłości i tego że kreują się na lepszych ludzi, to sobie darujcie, we mnie wtedy wytwarza się pewien niesmak. Człowiek jest albo lepszy z natury, albo gorszy. Żadna religia go nie uczyni cudowniejszym jeśli ma zwalony charakter, a pozory to tylko dla naiwnych proponuję zostawić.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 07:53
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 5 lut 2019, 22:00
 
   
0
Raczej chodzi o zagarnięcie ich mienia przez Kreml, bo jak pewnie już wiecie wszystkie budynki w Rosji (jak i na całym świecie) w których spotykają się ŚJ należą do tych gości z NY.

Tutaj gościu trochę tłumaczy o co tam chodzi:

Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 14:04
MAG

reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 cze 2018, 20:02
 
   
0
Re: Świadek Jehowy próbuje mnie ratować z rąk szatana! - wpi Napisane: piątek, 21 kwi 2017, 15:38
szczyglis
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40
 
   
0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Strona 1 z 2 [ Posty: 34 ]

*1 2 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 5.301s | 36 Queries | GZIP : Off ]